Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
anton
Miroljube,počeo sam da sakupljam fosile.Imam dosta primjeraka,ali ništa izuzev školjki i paprati.
Dali se na ovim našim prostorima može naći više toga? I gdje je najbolje tražiti?
 
Miroljub Petrovic
anton - poruka glasi:
Miroljube,počeo sam da sakupljam fosile.Imam dosta primjeraka,ali ništa izuzev školjki i paprati.
Dali se na ovim našim prostorima može naći više toga? I gdje je najbolje tražiti?

Probaj blizu rudnika ili otidji na neku sljunkaru koja je pored reke, pa pitaj bageristu da li je bilo nekih kostiju. Mozes da pitas i rudarske inzenjere da li kopajuci rudu nailazili na neke kosti ili fosile.
 
JekHa
Zasto nije moguce bolesti zuba ili korena zuba izleciti nacelima zdravog zivota? :B
Izmenio/la JekHa na 02.03.2010 14:46
 
atokic
Prekrasna glazba..

http://zionsake.m...SE_WORSHIP
 
Miroljub Petrovic
Roy - poruka glasi:
ehh hvala na savjetu, ugl ne prežderavam se ako ste na to mislili, šečem po prirodi, radim sklekove,trbušnjake i zgibove,a moje pitanje je kolko vi mate godina Pfft ja vam dajem evo iskreno 47 Grin

45

i dali mislite odžati još neke serijale predavanja u hrvatskoj možda?

Videcemo. Javicu ako bude nesto.
 
Miroljub Petrovic
JekHa - poruka glasi:
Zasto nije moguce bolesti zuba ili korena zuba izleciti nacelima zdravog zivota? :B

Moguce je izleciti, sve zavisi koliko je bolest uznapredovala.
 
MilosC
Kinez se hranio samo travom i lišćem sa planine i izlečio tumor: http://www.saraje.../100302066
 
REDSTAR
http://www.youtub...OazEGOIu5M


Gordan
 
katjozmak
Oprostite Miroljube ako na moje pitanje postoji već odgovor u vašim predavanjima ili izdanjima. Još nisam uspela da pređem sve što mi je (hvala Bogu i vama) dostupno.
Imam dva pitanja:
1. Koja je Bogu ugodna primena dara kreativnosti, prvenstveno mislim na umetnost.
2. Da li je štovateljima Božijeg Zakona preporučljivo da se aktivno bave politikom.

Kao pozdrav i zahvalnost primite blagoslove Božije naše čitave porodice.
 
Miroljub Petrovic
katjozmak - poruka glasi:
Oprostite Miroljube ako na moje pitanje postoji već odgovor u vašim predavanjima ili izdanjima. Još nisam uspela da pređem sve što mi je (hvala Bogu i vama) dostupno.
Imam dva pitanja:
1. Koja je Bogu ugodna primena dara kreativnosti, prvenstveno mislim na umetnost.

Pretpostavljam da pod umetnoscu smatrate slikarstvo, kiparstvo i druge vestine koje se danas nazivaju "umetnoscu". Dakle, to nije umetnost nego vestina. Umetnost je napraviti dobrog coveka, a to mogu samo dobri roditelji - oni koji poznaju Boga i Njegove zakone za stvaranje umetnickih dela - dobrih ljudi.

2. Da li je štovateljima Božijeg Zakona preporučljivo da se aktivno bave politikom.

Treba koristiti sva sredstva za stvaranje pogodnog ambijenta za bavljenje umetnoscu. U Izraelu su religiozni ljudi politicki aktivni, i u losem drustvenom uredjenju (demokratiji) uspevaju da se izbore za svoja prava. Van Izraela i islamskih zemalja ljudi su u mnogo tezoj situaciji da sacuvaju decu u porodicu, jer politiku potpuno kontrolisu sekularci i ateisti.

Kao pozdrav i zahvalnost primite blagoslove Božije naše čitave porodice.

Pozdrav vama i vasoj porodici.
 
Miroljub Petrovic
jabula1 - poruka glasi:
Da li mozda neki clan iz Hrvatske moze da nabavi ovu knjigu

http://www.youtub...QIC3mgl2iI

Napisao je mason 32. stepena John Salza

Ne bi bilo lose da ovu knjigu neko kupi u Hrvatskoj, skenira, i postavi na internet.
 
Mwnn
Onoga koji vjeruje pratiti če ova čudesa..lječit če ..uzimati otrovnice rukama itd..popiju li otrova preživjeti če itd.. možda je plitko,ali gledajući prema tome koliko zapravo ljudi vjeruje na ovome svjetu ako čemo gledati prema Isusovim rječima?!
Valente nao Existe
 
atokic
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
jabula1 - poruka glasi:
Da li mozda neki clan iz Hrvatske moze da nabavi ovu knjigu

http://www.youtub...QIC3mgl2iI

Napisao je mason 32. stepena John Salza

Ne bi bilo lose da ovu knjigu neko kupi u Hrvatskoj, skenira, i postavi na internet.


Ima u mojoj fakultetskoj knjiznica ta knjiga..čitao sam ju malo...autor nigdje ne govori da je recimo Sotona iza masona...priča o tome kako su kroz povijest pape borile protiv masone,izdavale bule protiv masona..malo i priča o obredima koja koriste masoni i njihovu terminologiju objašnjava, .također priča o tome kako dolazi do sinkretiranja različitih ideoloških stajališta...nije bitno u kojeg se boga vjeruje,bitno je samo da se vjeruje....pa ako hoćete mogu ju skenirat..
 
Miroljub Petrovic
atokic - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
jabula1 - poruka glasi:
Da li mozda neki clan iz Hrvatske moze da nabavi ovu knjigu

http://www.youtub...QIC3mgl2iI

Napisao je mason 32. stepena John Salza

Ne bi bilo lose da ovu knjigu neko kupi u Hrvatskoj, skenira, i postavi na internet.


Ima u mojoj fakultetskoj knjiznica ta knjiga..čitao sam ju malo...autor nigdje ne govori da je recimo Sotona iza masona...priča o tome kako su kroz povijest pape borile protiv masone,izdavale bule protiv masona..malo i priča o obredima koja koriste masoni i njihovu terminologiju objašnjava, .također priča o tome kako dolazi do sinkretiranja različitih ideoloških stajališta...nije bitno u kojeg se boga vjeruje,bitno je samo da se vjeruje....pa ako hoćete mogu ju skenirat..

Pretpostavljao sam da se o tome radi. Ne moras onda da se mucis oko toga.
 
Miroljub Petrovic
Mwnn - poruka glasi:
Onoga koji vjeruje pratiti če ova čudesa..lječit če ..uzimati otrovnice rukama itd..popiju li otrova preživjeti če itd.. možda je plitko,ali gledajući prema tome koliko zapravo ljudi vjeruje na ovome svjetu ako čemo gledati prema Isusovim rječima?!

Ala tumacis Isusove reci... Radi se o onima koji veruju u biblijskog Boga, a moze se verovati samo onome koga poznajes. Ljudi ne poznaju zivog Boga (biblijskog Boga) i zato ne mogu da mu veruju. To sto ljudi kazu da "veruju" je klasicno sujeverje. Savremeni covek veruje svojim ljudskim autoritetima, koji su potpuno u paganizmu ili ateizmu, i zato strada.
 
nikola
Članovima organizacije "NAŠI" nepoznate osobe zabranile su ulazak u Suboticu kako bi prisustvovali 100. emisiji antisrpske emisije "PEŠČANIK". Bez ikakvog legitimisanja nepoznata lica pristalicama naše organizacije zabranila su ulazak u grad uz pretnje da će biti prebijeni i pohapšeni. U zaštitu antisrpskih emisija staju nepoznate paramilicijske formacije i izgleda da je Srbija duboko zagazila u diktaturu čim je građanima koji drugačije misle zabranjeno da iskažu svoj stav. Organizacija NAŠI podneće prijavu protiv nepoznatih lica koja su zabranila članovima naše organizacije odlazak na tribinu i koja su nam uskratila osnovna ustavna prava na slobodu kretanja i političko mišljenje.
INFO SLUŽBA
NAÅ I
 
Miroljub Petrovic
PETAR M - poruka glasi:
Gospodine Miroljube,znam da imate negativan stav prema postovanju ikona,pa bih Vas zamolio da mi ukratko obrazlozite Vas stav.Oprostite ako ste vec ranije odgovarali na to pitanje.

Govorio sam o tome vise puta. Treba da pogledate prethodne postove. Cim me to pitate, ocigledno da slabo poznajete Sveto Pismo. U najkracem, pagani su tokom istorije Jevreje nazivali "ateistima" jer su se oni molili "nevidljivom Bogu". Sa druge strane, pagani su pravili slike i kipove svojih bogova (demona), jer su to demoni od njih trazili. Nakon prihvatanja hriscanstva, pagani su uglavnom samo obukli "hriscansko odelo", a velikim delom zadrzali paganski nacin zivota i religiju. Umesto da se direktno mole demonima (svojim bogovima), kako su radili pre prihvatanja hriscanstva, ovi "hriscani" su uzeli da se mole "svecima", dakle mrtvim znamenitim ljudima iz istorije. Posto je Bog jasno rekao da mrtvi ljudi "spavaju" i cekaju trenutak vaskrsenja, kao i da je razgovor sa mrtvima ustvari prizivanje demona i "gad pred Gospodom" (vidi 5. Mojsijeva 18. poglavlje), ovi "hriscani" su upali u jos goru zamku jer su prihvatili verovanje u besmrtnost duse (da mogu da komuniciraju sa mrtvima) i tako nesvesno prizivaju demone moleci se mrtvima, pa se demoni sada pojavljuju ljudima kao navodne "duse" umrlih ljudi i obracaju se onima koji se mole mrtvima. Mocices da cujes brojna svedocanstva ljudi koji tvrde da su razgovarali sa Svetom Petkom, Svetim Petrom, Svetim Pavlom, Vasilijem Ostroskim itd. Dakle, samo se promenila forma paganstva, a sustina se zadrzala.

U ovom svetu Tvorac je uspostavio ne samo fizicke, nego i duhovne zakone. Postoji nacin kako mozemo da se priblizimo Tvorcu i da budemo nadahnuti Svetim Duhom, a postoji nacin i kako mozemo da budemo demonizovani (opsednuti demonima). Prvo ubistvo na Zemlji je upravo bilo oko toga - bogosluzenja. Avelj je radio ono sto je ugodno pred Bogom, i napredovao, a Kain je hulio na Boga i stagnirao, da bi na kraju opsednut demonima ubio svog brata.

Da bi bili pod zastitom Zivog Boga, pobozni ljudi su tokom istorije ziveli po Bozjim zapovestima i molili se Zivom nevidljivom Bogu (koga ce jednog dana moci da vide i da sa Njim zive). Sa druge strane, da bi bili pod "zastitom" demona (paganskih bogova) ljudi su ziveli prema demonskim "zapovestima", a te zapovesti su trebale coveka da udalje od Zivog Boga i da vremenom uniste coveka. Tako je covek svoju decu zrtvovao demonima i radio druge gnusobe. Takodje, umesto da se moli nevidljvom Bogu, covek je izabrao da pravi slike i kipove svojih bogova (demona) i da ih stavlja po kuci kao "zastitu", kao i da im upucuje molitve.

Dakle, ikone (slike demona, ili mrtvih ljudi koje demoni simuliraju) su klasican magnet za prizivanje demona. Kraj price.
 
SasaBD
Sto se tice vaseg clanka o ikonama, potpuno se slazem sa vama. Ja sam protivnik noselja krstova oko vrata, kupovine ikona, ljubljenja ikona, brojanica i takvih stvari. Jos gore je tetovirati krstove, andjele i ostale uzasne stvari.

Medjutim, sta je sa crkvom, posto kada odemo u crkvu, ikone su svuda oko nas? Dobro, jeste da se ne molimo ikonama ali, moze li toliko ikona da privuce demone i u crkvu? Naravno, nisu one samo problem, u crkvi se prodaju brojanice, prodaju ikone, voda za bogojavljenje... Jel mozete ovo malo da objasnite?


 
Miroljub Petrovic
PETAR M - poruka glasi:
Gospodine Miroljube,ali Bog je i jevrejskom narodu zapovedio da prave kipove tako da to ne može biti u suprotnosti sa Svetim Pismom.Evo tih mesta:...

Sta da ti kazem... Na zalost, ima mnogo ljudi koji pricaju pricu koju ti pricas. Sta kazes, "Bog je zapovedio da se prave kipovi"? Tako isto i homoseksualci izvlace odredjene tekstove iz Biblije i kazu da je Bog dopustio homoseksualizam. I sad, jel ja treba da objasnjavam homoseksualcima da se u Bibliji osudjuje ono sto oni rade? Ili da sad tebi objasnjavam da Bog osudjuje gradnju kipova? Mogu samo da dijagnostikujem da spadas u kategoriju onih ljudi za koje Isus kaze: "Imaju oci, a ne vide, imaju usi, a ne cuju."

Gospodine MIroljube možete li mi navesti neki stih u Svetom Pismu gde se kaže da mrtvi "spavaju" do vaskrsenja.

Govorio sam o tome bezbroj puta. Pogledaj u knjizi "Tajne Biblije", drugi deo knjige "Zivot posle smrti". Tu imas bezbroj stihova iz Biblije o stanju mrtvih. Evo linka za knjigu:

www.cps.org.rs/Kn...

Takođe je i poštovanje svetitelja bila praksa rane Crkve.

Jedno je postovanje poboznih i mudrih ljudi, a drugo njihovo obozavanje i razgovor sa mrtvima.
 
Miroljub Petrovic
SasaBD - poruka glasi:
Medjutim, sta je sa crkvom, posto kada odemo u crkvu, ikone su svuda oko nas? Dobro, jeste da se ne molimo ikonama ali, moze li toliko ikona da privuce demone i u crkvu? Naravno, nisu one samo problem, u crkvi se prodaju brojanice, prodaju ikone, voda za bogojavljenje... Jel mozete ovo malo da objasnite?

I u vreme nasih predaka bilo je ikona u crkvama, ali sva ta ikonografija nije predstavljala centralnu stvar u pravoslavlju. Ljudi nisu bili opsednuti nosenjem brojanica, krstova, stavljanjem velikog broja ikona na svakom cosku. U crkvama su se ljudi ucili moralu, crkva je kontrolisala skolstvo, zakone, vlast i bila generator duhovnosti u drustvu. Paganstvo je bilo na marginama pravoslavlja. Danas je ostalo skoro samo paganstvo, a poboznost i moralnost u tragovima. Posledica takve "poboznosti" je veliko moralno posrnuce naroda i propadanje na svim poljima, cega je svako razuman svestan.

Ja ne bih o svemu ovome pricao da nisam relativno skoro shvatio razorne posledice ovakvog oblika idolatrije. U teologiji postoji jedno pravilo, a to je da se uvek kod coveka istice ono sto je pozitivno, pa da nadogradnjom pozivitvnog, ono lose nestaje. Ali, od kako sam poceo malo vise da pricam o medicini i da govorim o tome po televizijama, poceo je da mi se javlja veliki broj pacijenata koji imaju psihicke probleme. Uglavnom su to klasicni slucajevi opsednutosti demonima koji se manifestuju nesanicom, kosmarnim snovima, sizofrenijom, epilepticnim napadima, panicnim napadima, neprijatnim iskustvima susreta koja se opisuju kao natprirodna, itd. Mnogi ljudi tvrde da su imali susrete sa Svetom Petkom i drugim "svecima", ali da im se duhovno zdravlje veoma pogorsalo.

Kod svih ovih slucajeva poboljsanje je doslo veoma brzo kada bi pacijent izbacio iz kuce sve "religiozne predmete" (krstove, ikone, brojanice, ogrlice, narukvice itd), i kada bi upaznjavao molitvu "u ime Isusa Hrista" - molitvu u kojoj bi se spominjao samo Bog, a ne mrtvi ljudi (sveci).

Stvarno sam bio zapanjen kada sam na terenu video kakve razorne posledice ima idolatrija na duhovno zdravlje ljudi, i to je razlog zasto ovako otvoreno govorim o tome. Do sada sam se maksimalno suzdrzavao da o tome govorim, jer sam smatrao da to nije toliko opasno, ali stanje je mnogo gore nego sto sam prvobitno mislio.

Znam brojne slucajeve ljudi koji su imali natprirodna iskustva u crkvama gde su im se kandila i ikone pomerali, i slicno. Zbog svega toga sam svoj odlazak u crkvu sveo na minimum. Odlazim u retkim prilikama kada procenim da moj odlazak ima smisla (neko predavanje ili slicno). Zao mi je sto je tako stanje, ali jedino sto mogu jeste da se molim Bogu i da svoje iskustvo prenesem ljudima, jer u pitanju su ljudski zivotu.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.44 sekundi!