Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Zoka - poruka glasi:
Poštovani gospodine, moja pitanja o vašoj knjizi "Novi savremeni prevod"ste izbrisali a privatne poruke ignorišete.
Nadam se da ćemo jednom pred kamerama moći da porazgovaramo o ispravnosti "vašeg"prevoda Biblije.
Slobodno obrišite i ovaj post,na vašem forumu možete da radite šta hoćete ,ali uskoro će ljudi saznati istinu o "vašem"prevodu Biblije.

Nema potrebe da pisete gluposti. Odgovorio sam vam na sva pitanja, a vi kao papagaj ponavljate ista pitanja. Bice mi drago da debatujem sa svakim ko zeli da se suprotstavi cinjenicama koje iznosim. Naravno, taj neko mora da se ponasa pristojno, a vi se ne ponasate pristojno. Jasno je da pokusavate da kompromitujete odredjeni koncept, a ne da iznesete argumentovanu kritiku. Zato moram da prekinem komunikaciju sa vama.

Sto se tice Novog savremenog prevoda, evo da ponovim. Prevod je radila grupa ljudi koja zeli da bude anonimna. Institut za hebrejski jezik je uradio pregled tog prevoda, uneo odredjene ispravke, fusnote i dodatak. Za razliku od drugih prevoda, u ovom se nalazi prevod Jevandjelja po Mateju sa hebrejskog jezika i redosled knjiga je kao u originalnoj hebrejskoj Bibliji.

E sad, ja znam da ce demonizovani ljudi pokusati da ospore ovaj prevod, jer je ubedljivo najbolji i najrazumljiviji koji postoji na srpskom jeziku. Neko ce mozda zeleti da sazna imena prevodioca, pa da nekome od njih pronadje neku karakternu manu ili slicno, da pokusa da nadje neku rupu u njihovim biografijama, ili nesto trece. To je i ocekivano od demona. Ali, samo napred, svaki napad na istinu je kao brusenje dijamanta - sto vise brusite dijamant, on jace sija - sto se vise napada istina, ona jace sija.

 
psychopax
A sta je to pogresno u novom prevodu? Sve je razumljivo i lepo objasnjeno.
Moja jedina primedba je da se sedmi dan prevodi sa "šabat" a ne "subota". Naziv "subota" je prilagodjena reč na srpskom za "šabat" pa ako je cela biblija prilagodjena novom savremenom srpskom jeziku, logicno bi bilo da je i "šabat" adaptiran u "subotu".
Ali osim ove male primedbe mogu samo da skinem kapu ljudima koji su uradili veliki posao.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 31.10.2011 18:26
 
Mario Saric
Da li je tacno da se 7 smrtnih grehova ne pominju u Bibliji (ja ih nisam pronasao) vec da ih je uveo jedan od rimskih papa (mislim Grigur ali nisam siguran)?


Bolje je siromah na postenom putu,
no bogatas koji krive staze bira
 
dunja
dali postoji neko saznanje o nekom poljoprivredniku koji se pridrzava bozijeg zakona da ostavi 7mu godinu zemlju da se odmori u praxiSmile

 
Miroljub Petrovic
psychopax - poruka glasi:
A sta je to pogresno u novom prevodu? Sve je razumljivo i lepo objasnjeno.

Problem koji imaju sektasi, kojima smeta novo izdanje Biblije, kao sto im smeta sve sto ima veze sa promocijom Boga, je u sledecem: novi prevod Biblije je radila jedna grupa prevodioca koji su zeleli da ostanu anonimni. Taj prevod je dospeo u ruke jedne protestanske verske zajednice, ali sam i ja dosao do tog prevoda (covek iz te ekipe mi je doneo prevod). Ovi protestanti su objavili taj prevod Biblije za svoje potrebe i ta verzija nema da se kupi na trzistu. Institut za hebrejski jezik je izvrsio pregled tog prevoda, uneo odredjene ispravke, poredjao knjige kao sto je u originalnoj Bibliji, ubacio fusnote i dodatak, i dao izdavacu da stampa.

E sad, posto su ovi protestanti objavili novi prevod sa odredjenim ispravkama pre Instituta za hebrejski jezik, onda je to povod satanistima da osporavaju nas rad.

Ja nemam nista protiv da protestanti objavljuju nove prevode Biblije na savremenom srpskom jeziku. Cak mi je drago zbog toga, da ne bih ja morao da radim posao oko objavljivanja Biblije (posto nasa crkva nije zainteresovana da se bavi novim prevodom Biblije, nego jos objavljuje stari prevod sa apokrifnim knjigama koje je rimska crkva ubacila u Bibliju da bi opravdala neka svoja pogresna ucenja).

Cak sam razgovarao sa ovim protestantima i pitao ih zasto ne prodaju Bibliju sa novim prevodom, a oni su rekli da je ona namenjena za njihove clanove i za ljude koji sa njima proucavaju Bibliju.

Dakle, postoji novi savremeni prevod koji su uradili pobozni i vredni ljudi, a taj prevod nije dostupan ljudima. Ovi nece da prodaju Bibliju, i onda ja uzmem taj prevod koji mi je covek doneo, angazujem ljude iz Instituta za hebrejski jezik da se prevod pregleda, pokaze se da je prevod odlican, uneli smo odredjene korekcije, fusnote i dodatak, i knjiga je postala dostupna svima. Posao je bio mukotrpan, preko godinu i po dana smo radili na pregledu prevoda, prelomu, i ostalom, ali mislim da je to bio sjajan posao.

Dakle, u okviru ovoga sto sam naveo, satanisti pokusavaju da nadju neku zamerku da bi osporili nas rad, kao i rad prevodioca.

Moja jedina primedba je da se sedmi dan prevodi sa "šabat" a ne "subota". Naziv "subota" je prilagodjena reč na srpskom za "šabat" pa ako je cela biblija prilagodjena novom savremenom srpskom jeziku, logicno bi bilo da je i "šabat" adaptiran u "subotu".

Termin "subota" je iskompromitovan od strane subotara i zato nije adekvatan za upotrebu, a na kraju krajeva nije ni ispravan. Takodje, u prevou Biblije se za Bozje ime koristi rec "Gospod" iako je to nepravilno. Trebalo je da stoji "Jahve" ili "Jehova", ali posto je to ime iskompromitovano od strane Jehovinih svedoka onda smo ostavili ime Gospod.

Ali osim ove male primedbe mogu samo da skinem kapu ljudima koji su uradili veliki posao.

Ti skidas kapu, ali satanisti sikcu od muke. Preko IP adresa otkrivam identitet ovih satanista. Neki od njih su moji bivsi prijatelji. Kada saznaju da sam ih otkrio, zavuku se u misju rupu, ali to ne znaci da sam zaboravio sta su radili. Sada ih zakon stiti pa ne mogu da odem da ih posetim, ali lako moze da dodje vreme da prestane okupacija. Onda cemo se sresti. Bice to repriza susreta Isusa Navina i jerihonskih satanista.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 31.10.2011 22:44
 
Miroljub Petrovic
Mario Saric - poruka glasi:
Da li je tacno da se 7 smrtnih grehova ne pominju u Bibliji (ja ih nisam pronasao) vec da ih je uveo jedan od rimskih papa (mislim Grigur ali nisam siguran)?

U Bibliji se spominju gresi za koje je propisana smrtna kazna. Nisam to uporedjivao sa crkvenih "7 smrtnih grehova".

 
Miroljub Petrovic
dunja - poruka glasi:
dali postoji neko saznanje o nekom poljoprivredniku koji se pridrzava bozijeg zakona da ostavi 7mu godinu zemlju da se odmori u praxiSmile

Ja znam neke koji to rade i ovde i u Izraelu.

 
Ratko
Vesti iz Izraela

Novi napadi na Izrael iz pojasa Gaze

http://www.vesti0...jasa-gaze/

 
elohim
http://www.bastab...tki-otrov/ za one koji vole da piju industrijske sokove korisna informacija,inace ovaj zasladjivac se stavlja u 90 posto sokova,pa cak i u suhomesnate preradjevine.

 
dunja
pa dobro onda dali mozete da mi opisete ta njihova iskustva kako to izgleda kad se 6 god radi a 7mu ostavi da se zemlja odmori .ili mozda imate neki link,svedocanstva ili vec nesto.obozavam da cujem ovakva svedocanstva bozijeg obecanja.hvala punoWink

 
Miroljub Petrovic
dunja - poruka glasi:
pa dobro onda dali mozete da mi opisete ta njihova iskustva kako to izgleda kad se 6 god radi a 7mu ostavi da se zemlja odmori .ili mozda imate neki link,svedocanstva ili vec nesto.obozavam da cujem ovakva svedocanstva bozijeg obecanja.hvala punoWink

Nemam nikakve linkove. U pitanju su licna svedocanstva ljudi kojima zemlja dobro radja svih godina, a narocito 6. godine, tako da ne oskudevaju u hrani 7. godine.

 
Ratko
Vesti iz Izraela

Hamas i Egipat protiv Izraela

http://www.vesti0...v-izraela/

Čuda u Ašdodu: Raketa promašila zgradu

http://www.vesti0...la-zgradu/

 
Dusan d
Ocel biti to predavane koje ste odrzali u manastiru Slanci okaceno ovde?

 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Ocel biti to predavane koje ste odrzali u manastiru Slanci okaceno ovde?

Slab je snimak, snimano je mobilnim telefonom, tako da cemo videti da li da ga postavljamo.

 
legends
Miroljube ako patriotski blok formira vladu sledece godine (daj Bože), mi mozemo da ocekujemo rat, jer će sve ale da zinu na nas. Je li tako?

 
Miroljub Petrovic
legends - poruka glasi:
Miroljube ako patriotski blok formira vladu sledece godine (daj Bože), mi mozemo da ocekujemo rat, jer će sve ale da zinu na nas. Je li tako?

Nije tako. Patriotska pobozna vlast bi mogla da uvede dobre zakone i da napravi neku vrstu saveza sa Bogom, pa bi Bog mogao da stiti drzavu. To bi bilo najbolje. Druga opcija je da se za kratko vreme napravi mocno oruzje (kao sto je antraks bomba), ili da se nabavi neko drugo mocno oruzje, kao sto je nuklearno (mozda od Izraela). U tom slucaju niko ne bi smeo da nas napadne jer bi odmazda bila zestoka, mogli bi da spalimo celu usranu Evropu za kratko vreme. Podseticu te da je antraks bomba od 200 Kg razornija nego atomska bomba bacena na Hirosimu ili Nagasaki, a moze da se napravi za oko dve sedmice, mozda i brze.

 
Anti EU
Помаже Бог Мирољубе! Шта мислиш о овој акцији? http://www.youtub...4UqSS0JO6w

 
Miroljub Petrovic
Anti EU - poruka glasi:
Помаже Бог Мирољубе! Шта мислиш о овој акцији? http://www.youtub...4UqSS0JO6w

Nisam pristalica ovakvih akcija. Mi treba da se bavimo sobom, a ne da na taj nacin prkosimo okupatoru koji moze sve da nas pobije. Treba da pravimo akcije za ozdravljenje ljudi, jacanje porodice, povezivanja sa Bogom, jer jedino tako mozemo da pobedimo EU neprijatelja.

 
velja
Kako osoba koja ima Alchajmera moze da se izleci(ne moze da se moli niti upraznjava duhovnu stranu svog bica) ako ne moze da prepozna osobe oko sebe a kamoli da postoji vise uzviseno bice kao sto je Bog?

 
Miroljub Petrovic
velja - poruka glasi:
Kako osoba koja ima Alchajmera moze da se izleci(ne moze da se moli niti upraznjava duhovnu stranu svog bica) ako ne moze da prepozna osobe oko sebe a kamoli da postoji vise uzviseno bice kao sto je Bog?

Postoje ljudi oko njega koji rade sa njim i mole se za njega, pa coveku bude bolje i postane svestan. Nisu svi oblici te bolesti tako teski.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.60 sekundi!