Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
nikola
Miroljube zar ne mislite da se stradanjem spasavaju duse, ja ne vidim drugu pozadinu stradanja, ako je taj ko strada na Bozjoj strani jedini je podnosljivi razlog stradanju nezlocinaca. Kolko nepravde samo danas ima prema srbima na KiM a vekovima su srbi stranci u Srbiji. Kakav moze da bude covek koji ne strada, dali moze da bude covek, ja mislim da ne u ovim danasnjim uslovima


Izmenio/la nikola na 07.01.2009 20:48
 
Prirodnjak
Miroljub Petrovic je napisao:
nebojsa je napisao:
STA MISLITE O PROROCANSTVU ISAKA NJUTNA O SMAKU SVETA 2060-te GODINE? DO TE GODINE JE DOSAO NA OSNOVU JEDNOG ODELJKA BIBLIJE, GDE SE SPOMINJE 1260GOD., A TAJ BROJ JE DODAO BROJU 800, TJ. ONE GODINE KADA JE KARLO VELIKI OBNOVIO RIMSKO CARSTVO!


Isus je rekao da "niko ne zna sat i dan Njegovog dolaska" osim Boga. Ta godina koju je prognozirao Njutn je vise orijentacija, nego sto je Njutn odredjivao tacan "dan i sat". Ja sam nesto o tome razmisljao. Znamo da Bog vreme racuna u sedmicama, kako dane, tako i godine. Postoji ciklus od 7 godina, a ciklus od 7 x 7 godina se zove "jubilej", kako pise u Bibliji. Dakle, posle 49 godina sledi 50. godina koja je jubilarna, kada se otpustaju svi robovi na slobodu, a zemlja se vraca prvobitnim vlasnicima (jubilarna 50. godina je ujedno i prva godina sledeceg sedmicnog ciklusa).

Isus je zapoceo svoju sluzbu na Jubilarnu godinu, 27. godine nase ere. On je to i objavio: "Dosao sam da otpustim suznje iz tamnice i da propovedam zarobljenima da ce se otpustiti..." (Luka 4, 18.19)

Ako je 27. godina nase ere bila Jubilarna, onda ako na tu godinu dodamo jos 40 jubileja (40 x 49 godina = 1960 godina), dolazimo u 1987. godinu. Ako na tu godinu dodamo jos jedan jubilarni ciklus od 49 godina, dolazimo u 2036. godinu. Logicno je da Isus dodje na Jubilej, i to na praznik Dan Ociscenja (Jom Kipur). Ovo je samo moje razmisljanje na glas. Ja nisam rekao da ce Isus da dodje 2036. godine, nego samo razmisljam, kao sto je Njutn razmisljao.


Pomaze Bog Miroljube.
Zamolio bi vas za jedno pojasnjenje ako moze?
7 x 7 godina = 49 godina ( sto cini Jubilej )
ako je 50. godina Jubilarna, da li je ta 50. godina istovremeno i 1. godina sledeceg/narednog Jubileja ili imamo po jednu godinu izmedju Jubileja sto bi znacilo da 2 Jubileja ne cine 98 godina ( 2 x 49 ) nego 100 godina ( 2 x 50 ) ?
Ovo nikako nije nikakva tvrdnja nego najiskrenije pitanje sa moje strane. Hvala unapred.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Miroljube zar ne mislite da se stradanjem spasavaju duse, ja ne vidim drugu pozadinu stradanja, ako je taj ko strada na Bozjoj strani jedini je podnosljivi razlog stradanju nezlocinaca. Kolko nepravde samo danas ima prema srbima na KiM a vekovima su srbi stranci u Srbiji. Kakav moze da bude covek koji ne strada, dali moze da bude covek, ja mislim da ne u ovim danasnjim uslovima

Pobozan covek retko strada, osim ako je to u funkciji promovisanja religije. Pobozni jevrejski mladici (Danilo, Sedrah, Misah i Avdenago) su bili u ropstvu u Vavilonu, ali su njihov postenje, sposobnost i poboznost ucinili da budu najpostovaniji na dvoru vavilonskog cara. Slicna je situacija bila i sa Josifom u Egiptu, kao i sa Avramom. Nekada je stradanje u funkciji izgradnje karaktera. U slucaju Srba, stradanje je bilo posledica odbacivanja Boga. Posle stradanja kod Srba je obicno dolazilo do privremenog preporoda i duhovnog vaskrsenja, a onda ponovo do otpada. Danas zivimo u vreme teskog otpada i zaro cemo tek da stradamo. Ovo nije nista. Ali, mozda posle stradanja cemo da se dozovemo pameti, pa dodje do neke reforme.

 
Miroljub Petrovic
Prirodnjak je napisao:
Pomaze Bog Miroljube.
Zamolio bi vas za jedno pojasnjenje ako moze?
7 x 7 godina = 49 godina ( sto cini Jubilej )
ako je 50. godina Jubilarna, da li je ta 50. godina istovremeno i 1. godina sledeceg/narednog Jubileja ili imamo po jednu godinu izmedju Jubileja sto bi znacilo da 2 Jubileja ne cine 98 godina ( 2 x 49 ) nego 100 godina ( 2 x 50 ) ?
Ovo nikako nije nikakva tvrdnja nego najiskrenije pitanje sa moje strane. Hvala unapred.


Tako je, dobro si razumeo. O tome imas detaljnije u knjizi "Bozji praznici" koju mozes da skines na donjem linku:
http://www.cps.or...aznici.pdf

27. godina nase ere, kada je Isus krsten, bila je Jubilarna godina jer je Isus dosao da "otpusti suznje, da proglasi dobru godinu Gospodnju..." Sad mozete da racunate.

 
filosof26
Ne znam koliko ste upoznati sa radom otacastvenog pokreta Obraz u poslednje vijeme, ali sutra (8. januar) u 18 casova u centru Beograda, ispred prostorija Pentakostalne crkve, u Siminoj uluci br. 8 bice odrzan prostest protiv sirenja sektaskih ucenja i satanistickih rituala u Srbiji. Pa, ukoliko nadjete vremena da dodjete, i Vi i svi posjetioci ovog foruma ste dobordosli. Da nas bude sto vise...

SVE ZA OBRAZ, A OBRAZ NI ZA STA!


Sto god tkas, vezuj konce za nebo...
 
Miroljub Petrovic
Secam se kada sam pre par godina razgovarao sa svojim bivsim profesorom, geologom, koji je tada radio u ministarstvu za energetiku u Vladi Srbije, i prica on meni kako najveci energetski projekat Srbije treba da bude gasifikacija cele Srbije, sto znaci da bi se cela Srbija grejala na gas. Ja ga pitam: "To znaci da bismo zavisili od uvoza, kada je u pitanju grejanje?" On kaze: "Tako je." Ja ga pitam: "Pa jel to dobro da zavisimo od drugih, kada je u pitanju grejanje?" A on cuti i gleda me u stilu: "Ja samo radim ono sto se od mene ocekuje. Od mene se ne ocekuje da mislim."

Evo, danas Srbija nema gas, jer je isporucilac gasa zavrnuo slavinu, tako da ce mnogi da se smrzavaju. "Ali, tu je mazut", reci ce "pametni". Ali, i mazut je energent iz uvoza, pa i njega mogu da ukinu. Za pocetak ce ici smrzavanje, a kad ukinu snabdevanje hranom onda ce da bude i crkavanje od gladi. "Ali, to se nece desiti", kazi "pametni". I jos kazu "pametni", koji vode naivni narod u propast: "Ova 2009. godina ce biti malo krizna, ali onda kad dodje 2010. godina, to ce da bude bum i za razvoj, i za investicije, bice para ko salate..." I navni narod veruje i ide kao ovce na klanje.

Naravno, oni koji su u prirodi, njih sve ovo ne dotice.

 
Gogi

Pozdrav Miroljube !

Dobro si okarakterisao i prepoznao danasnje mafijase na svim nivoima,sta mislis o ovome sa gasom : Ukrajina-Rusija-EU , pravi mafijaski trougao !
Bas sam pricao sa zenom sto si govorio da je najbolje biti nezavisan od sistema,a sada u praksi vidimo !

Puno pozdrava !
Goran


Gogi
 
Miroljub Petrovic
filosof26 je napisao:
Ne znam koliko ste upoznati sa radom otacastvenog pokreta Obraz u poslednje vijeme, ali sutra (8. januar) u 18 casova u centru Beograda, ispred prostorija Pentakostalne crkve, u Siminoj uluci br. 8 bice odrzan prostest protiv sirenja sektaskih ucenja i satanistickih rituala u Srbiji. Pa, ukoliko nadjete vremena da dodjete, i Vi i svi posjetioci ovog foruma ste dobordosli. Da nas bude sto vise...

SVE ZA OBRAZ, A OBRAZ NI ZA STA!

Mogao bih da dodjem. Ta Simina 8 je leglo demona, tu se pada u nesvest, demoni opsedaju ljude pa pricaju nerazumnim jezicima, itd.

 
cicy
Miroljube, mozda ce te ovo zanimati. UN-ova soba za meditaciju

strana 5 i 6

http://media.serm...929121.pdf

 
Miroljub Petrovic
cicy je napisao:
Miroljube, mozda ce te ovo zanimati. UN-ova soba za meditaciju

strana 5 i 6

http://media.serm...929121.pdf

Ma ne interesuje me sta rade okultisti.

 
milos_va
Razjašnjenje:
Ako se greh prenosi na naredna pokoljenja jednog čoveka i neki potomak ima velike probleme jer mu je deda bio vračar, kako onda to lice ima slobodnu volju jer će ga problemi ipak sustići?
Pitam jer je skoro od dede gatara unuka ubijena a unuk je narkoman.

 
Natfes
1. M. 2.20 Bog stvara razne zivotinje a coveka pravi ,,bez druga". Ima i medju zivotinjama primera da su bez drugog pola ali zar je Bog u pocetku zamislio coveka kao takvog?
Zasto ga prvo pusta da nadje druga medju zivotinjama pa tek nakon sto covek to ne ucini Bog mu pravi druga tj. kako je Adam naziva ,,zenu covekovu"?(1.M. 2.23)
Zasto Bog tako cini?

edit: Zasto ne stvara coveka poput vecine zivotinja, da covek odmah bude par tj. da postoje oba pola vec prvo stvara coveka a tek naknadno zenu?
Moze li 1. M. 1. i 2. glava da se posmatraju kao da proces stvaranja jos uvek traje pa da stvaranje zene nije ,,naknadno"?
..............................................................................................................................

1. M. 6.6 Ne mogu da shvatim da se Gospod Bog kaje. Pitao sam Vas skoro koja su to biblijska predvidjanja i Vi ste mi, izmedju ostalog, dali objasnjenje i za Bozje predznanje:
Prorocanstva Bozjeg predznanja su prorocanstva kada Bog kaze da ce ovaj svet propasti jer On vidi (zna) da ljudi biraju zlo.

Cini mi se da Bog ima predznanje tek od trenutka kada je upoznao ljude. Inace, da nije tako, On ne bi mogao da se kaje. Kako ja kao covek da ucinim nesto (nacinim nesto) za sta znam da nece biti dobro (imam predznanje) pa posle da se kajem. To bi bilo neozbiljno.
Da remiziram, kao da Bog nije znao da ce covek izabrati zlo a sto je i logicno. Konkretno posmatrano u kontekstu 6 do 11 glave 1. M.

Sta Vi mislite o ovome?


Izmenio/la Natfes na 07.01.2009 22:36
 
Miroljub Petrovic
milos_va je napisao:
Razjašnjenje:
Ako se greh prenosi na naredna pokoljenja jednog čoveka i neki potomak ima velike probleme jer mu je deda bio vračar, kako onda to lice ima slobodnu volju jer će ga problemi ipak sustići?
Pitam jer je skoro od dede gatara unuka ubijena a unuk je narkoman.

Greh se ne prenosi na naredna pokolenja na takav nacin. Ako je nekome deda bio vracar ili satanista, a unuk zivi moralno, nista unuka lose nece snaci. Ali, ako je deda bio na primer narkoman ili je na drugi nacin nezdravo ziveo, pa dodje do mutacija na genima koji se prenose na potomstvo, onda unuk moze da nosi odredjene posledice.

To sto su unuci dece kojeg si spomenuo ubijeni i drogiraju se, to je zbog loseg vaspitanja.

 
Miroljub Petrovic
Natfes je napisao:
1. M. 2.20 Bog stvara razne zivotinje a coveka pravi ,,bez druga". Ima i medju zivotinjama primera da su bez drugog pola ali zar je Bog u pocetku zamislio coveka kao takvog?
Zasto ga prvo pusta da nadje druga medju zivotinjama pa tek nakon sto covek to ne ucini Bog mu pravi druga tj. kako je Adam naziva ,,zenu covekovu"?(1.M. 2.23)
Zasto Bog tako cini?

Nisi dobro razumeo tekst, jer se u prvpm poglavlju generalno opisuje stvaranje coveka, a kasnije se opisuje u detalje.

1. M. 6.6 Ne mogu da shvatim da se Gospod Bog kaje.

Nas prevod tu nije dobar. Iz konteksta se vidi da je Bogu zao sto covek bira zlo.

 
Avel
Miroljub Petrovic je napisao:
Secam se kada sam pre par godina razgovarao sa svojim bivsim profesorom, geologom, koji je tada radio u ministarstvu za energetiku u Vladi Srbije, i prica on meni kako najveci energetski projekat Srbije treba da bude gasifikacija cele Srbije, sto znaci da bi se cela Srbija grejala na gas. Ja ga pitam: "To znaci da bismo zavisili od uvoza, kada je u pitanju grejanje?" On kaze: "Tako je." Ja ga pitam: "Pa jel to dobro da zavisimo od drugih, kada je u pitanju grejanje?" A on cuti i gleda me u stilu: "Ja samo radim ono sto se od mene ocekuje. Od mene se ne ocekuje da mislim."

Evo, danas Srbija nema gas, jer je isporucilac gasa zavrnuo slavinu, tako da ce mnogi da se smrzavaju. "Ali, tu je mazut", reci ce "pametni". Ali, i mazut je energent iz uvoza, pa i njega mogu da ukinu. Za pocetak ce ici smrzavanje, a kad ukinu snabdevanje hranom onda ce da bude i crkavanje od gladi. "Ali, to se nece desiti", kazi "pametni". I jos kazu "pametni", koji vode naivni narod u propast: "Ova 2009. godina ce biti malo krizna, ali onda kad dodje 2010. godina, to ce da bude bum i za razvoj, i za investicije, bice para ko salate..." I navni narod veruje i ide kao ovce na klanje.

Naravno, oni koji su u prirodi, njih sve ovo ne dotice.



Bilo bi lepo da Srbija ne zavisi kao zemlja od drugih zemalja. Ako pogledamo Evropu, vidimo da cela Evropa u gasu zavisi manje-vise od Rusije. Koliko god da su zemlje razvijene na zapadu, ipak zavise od onoga sto je Bog dao. Bog nije svima jednako dao gasa kao Rusiji, a da se grejemo na ugalj koga nasa zemlja ima u izobilju opet nije adekvatno resenje, zbog velikog zagadjenja, pa se opet svodi na to da se molimo Bogu jer bez Bozije intervencije nema buducnosti. Izgleda da je Bozija volja bila kada je davao da ljudi nauce da dele, i zive u slozi.

Sta mislite o ovim mojim mislima?


Izmenio/la Avel na 08.01.2009 01:13
 
Natfes
Znam, profesore, da se ne bavite onime sto evolucionisti rade ali da ne znate mozda kako objasnjavaju evolucionisti arheoloske nalaze na dnu Crvenog mora? Pretpostavljam da su naveli neke potonule brodove i kojesta.

 
Avel
Profesore, jako me zanima genetika, video sam na internetu jedan video vaseg kolege o genetici, da se u vasem centru rade razna istrazivanja. Pa sam hteo da vas pitam da li bih mogao da se jednoga dana, kad polozim genetiku, prikljucim tim projektima?

 
Avel
Hteo sam da vas pitam, posto ste zavrsili nekoliko fakulteta, ako mozete da date neki savet za ucenje. Neke stvari stvarno moraju da se uce napamet, ali kako ste rekli to nije dobro. Pa ako biste mogli neku metodu da prezentujete? Kojom bismo mogli brzo da citamo i da pamtimo, ali sa razumevanjem.

Hvala

 
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Bilo bi lepo da Srbija ne zavisi kao zemlja od drugih zemalja. Ako pogledamo Evropu, vidimo da cela Evropa u gasu zavisi manje-vise od Rusije. Koliko god da su zemlje razvijene na zapadu, ipak zavise od onoga sto je Bog dao. Bog nije svima jednako dao gasa kao Rusiji, a da se grejemo na ugalj koga nasa zemlja ima u izobilju opet nije adekvatno resenje, zbog velikog zagadjenja, pa se opet svodi na to da se molimo Bogu jer bez Bozije intervencije nema buducnosti. Izgleda da je Bozija volja bila kada je davao da ljudi nauce da dele, i zive u slozi.

Sta mislite o ovim mojim mislima?

To je razmisljanje nekoga ko se mnogo slabo razume u ekonomiju i zivot. Ljudi jednostavno ne treba da zive u gradovima nego u prirodnom ambijentu, a u prirodnom ambijentu ljudi se greju na drva, kojeg ima u izobilju. Dakle, svaka porodica ima svoju kucu i greje se na drva. Idealno bi bilo kada bi ljudi napustili gradove i presli na zivot u prirodi. Posto se to nece desiti na miran nacin, desice se na jedan drugi nacin. Kada gradovi budu bili nepodnosljivi za zivot (usled nestasica, gladi, ratova, prirodnih katastrofa itd) ljudi ce biti primorani da se sele u prirodni ambijent (sela), a mnogi ce i da zavrse zivot u gradovima umiruci od gladi ili na neki drugi nacin.

 
Miroljub Petrovic
Natfes je napisao:
Znam, profesore, da se ne bavite onime sto evolucionisti rade ali da ne znate mozda kako objasnjavaju evolucionisti arheoloske nalaze na dnu Crvenog mora? Pretpostavljam da su naveli neke potonule brodove i kojesta.

Oni te nalaze ignorisu, bas kao i Dzentrijeve nalaze i sve drugo sto se ne uklapa u evoluciju.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.39 sekundi!