Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Verna
simke2 je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo poznatog videa "Sume Bohemiana" o tajnim ritualima u sumama sekvoje na severu Kalifornije. Video je sinhronizovan:
http://video.goog...1520&hl=en


Skinuo sam ovaj video pomocu free downlauder menager-a(s kojim uvek skidam i odlican je) ali kad pustim video ide zvuk normalno a slika je izlivena-losa,nista se ne vidi. Tako i za onaj prosli sto ste postavili o muzici. Probavao da pustim preko razlicitih playera..Ne znam u cemu je svar. Jel se jos nekom javljalo tako nesto slicno.


Ja sam ga snimila sa FlashGet-om, snimak je odlican, traje 1.27 h jedino mi nije jasan kraj, kao da je presecen film. Da li postoji nastavak filma ili je neka greska u pitanju?


Izmenio/la Verna na 05.01.2009 19:13
 
Miroljub Petrovic
Verna je napisao:
simke2 je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo poznatog videa "Sume Bohemiana" o tajnim ritualima u sumama sekvoje na severu Kalifornije. Video je sinhronizovan:
http://video.goog...1520&hl=en


Skinuo sam ovaj video pomocu free downlauder menager-a(s kojim uvek skidam i odlican je) ali kad pustim video ide zvuk normalno a slika je izlivena-losa,nista se ne vidi. Tako i za onaj prosli sto ste postavili o muzici. Probavao da pustim preko razlicitih playera..Ne znam u cemu je svar. Jel se jos nekom javljalo tako nesto slicno.


Ja sam ga snimila sa FlashGet-om, snimak je odlican, traje 1.27 h jedino mi nije jasan kraj, kao da je presecen film. Da li postoji nastavak filma ili je neka greska u pitanju?

Provericu to sa tonom, pa cu da ispravim.

 
Miroljub Petrovic
Tijana je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:


Kad bih zazmurio i kad ne bih gledao taj spot, znao bih da ga peva neka sekularna liberalna hriscanka, jer to vidim iz njenog prenemaganja dok peva. Podseca me na onu clanicu foruma Tijanu - lici na Anu cetiri pistolja (iako je Tijana za nju pojam za zensko). Dakle, ovaj spot moze da udara na osecanja, ako bismo iskljucili razum, ali cela poruka je liberalna - nepristojno obucena devojka se prenemaze uz nezne zvuke i par hebrejskih reci.


Shock ...ccc...

Nemoj da cokces, nahvalio sam te ovde.

 
Miroljub Petrovic
Smajo je napisao:
Kako to da se Bog, odmara ili počinu u jednom prijevodu Biblije? BOg je Svemoguć, ne umara se niti Mu je potreban odmor!

Nije se Bog umorio nego je svojim primerom pokazao ljudima kako bi trebali da rade - ono sto je za njihovo dobro.

 
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Sutra se 6.1.2009 na programu Tv Fox u 11.50 daje fantastican film o Starom zavetu. Film opisuje dogadjaje iz Arvramove porodice, zatim se radnja premesta u avanture Josifa, a treci deo filma se nadovezuje na Mojsija. Cini mi se da je film veoma dobar, pa se nadam da cete uzivati Smile

Pozdrav

Ako je holivudska produkcija, mora da ce da bude neko ismejavanje ili izvrtanje biblijskog izvestaja. Moj predlog je da se ne gleda taj film.

 
Tijana
Ah da, Oprostite mi, uvek zaboravim koliko ste Velikodusni.
Hvala Vam, ali cinite mi magarecu uslugu, od hvale samo rogovi rastu (citaj: ego) a to mi ne treba.

 
Miroljub Petrovic
Leonardo je napisao:
Zdravo, Miroljube. Citajuci Bibliju, naisao sam na kontradiktorne tvrdnje, bar tako izgleda...Naravno nuzno je razmotriti da li su ovde adekvatni prevodi:

prev. Lujo Bakotic

"Zatim se popese Mojsije i Aron, Nadav i Avijud i sedamdeset staresina Izrailjevih. Oni videse Boga Izrailjeva, a pod nogama njegovim bese kao neki rad od safira, prozracan kao samo nebo u punoj vedrini njegovoj. On ne istegnu ruku svoju nad izabranim izmedju sinova Izrailjevih. Oni videse Boga, i jedose i pise." (Izlazak, 24,9)

"Boga niko nikad nije video. Jedinorodjeni sin, koji je u narucju Ocevom, on ga objavi" (Jevanjdjelje po Jovanu, 1,18)

Onaj koji sa Mojsijem i staresinama razgovara je Isus. Dakle, bili su sa Isusom licem k licu, bas kao sto je i Avram razgovarao u Mamriji sa Isusom, a u originalu se kaze "Jahve". To se lepo vidi u originalu.

 
Miroljub Petrovic
Tijana je napisao:
Ah da, Oprostite mi, uvek zaboravim koliko ste Velikodusni.
Hvala Vam, ali cinite mi magarecu uslugu, od hvale samo rogovi rastu (citaj: ego) a to mi ne treba.

Ako je covek duhovan, onda ga hvala za dobre stvari podstice da bude jos duhovniji.

 
Miroljub Petrovic
simke2 je napisao:
Da li devojka treba da gleda materijalnu stranu kod muza? Kako stoji sa kapitalom? Tipa muskarac je dobar covekposten,al nije toliko snalazljiv...slabije zaradjuje? To ne bi trebalo da religioznoj devojci predstavlja problem.

Ne mora muskarac da bude milioner, ali mora da bude materijalno situiran da zena moze na miru da se posveti deci po porodici, a ne da mora da radi u fabrici 8 sati.

I rekli ste malo pre da starija pobozna osoba treba treba da pogleda tu mladu i da proceni.Kako to,ako ne zna nista o njoj? Tipa u velikom gradu upoznas devojku(koja moze i da bude pobozna) a otac tvoj ili baba nemaju pojma od kojih je i sta je,kakva je. A jos ako nisu ti ljudi stariji religiozni?
Da je vodimo u crkvu kod nekog svestenika?

Nema sta da ti upoznajes devojku, vec ti neko ko je stariji i pobozan preporuci neku dobru devojku iz dobre porodice. Ali, ako si vec upoznao devojku, samo je dovedes kod ozbiljnog i poboznog starijeg coveka i zene da malo sa njom poprica, i njemu ce sve biti jasno, ne brini.

 
Miroljub Petrovic
simke2 je napisao:
U Starom zavetu se sominju sluge ljudske. Npr kod Avrama,on je imao dobrog slugu,a avram mu je bio gospodar. (Tako pise u Dancic-Karadzic,jedino ako se u originalu ne spominje drugi termin.)
Tada je bila zemlja slobodna kada je Avram ziveo, kako su i tada posojali takvi odnosi,-socijalne razlike. Jeli to kao u onom starom robovlasnickom drustvu u Staroj Grckoj i Rimu kad su postojali robovi i imali svog gospodara. Po tome se onda da zakljuciti iako je zemlja slobodna ne mora da znaci i da je pojedinac slobodan,vec da on moze da sluzi nekom coveku,da mu bude ,sluga,rob,ili kako vec nazvati?
Zbog cega?

Slobodna drzava je ona drzava u kojoj vlada Bog i u kojoj su vecina muskaraca slobodni ljudi, sto ne znaci da nema robova - odraslih ljudi koji nisu u stanju sami o sebi da brinu.

Kada zavrsavate knigu ''Teokratija'' ? - to me najvise zanima od svega kako ce zvuciti.

Uskoro, za koju sedmicu ili koji mesec.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.01.2009 19:46
 
Tijana
Miroljub Petrovic je napisao:
Tijana je napisao:
Ah da, Oprostite mi, uvek zaboravim koliko ste Velikodusni.
Hvala Vam, ali cinite mi magarecu uslugu, od hvale samo rogovi rastu (citaj: ego) a to mi ne treba.

Ako je covek duhovan, onda ga hvala za dobre stvari podstice da bude jos duhovniji.


S' tim sto Vase nije bila hvala vec sarkazam, a to me svakako nece "oplemeniti".

 
Natfes
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo poznatog videa "Sume Bohemiana" o tajnim ritualima u sumama sekvoje na severu Kalifornije. Video je sinhronizovan:
http://video.goog...1520&hl=en


Nista mi nije jasno. Narocito kraj a vidim da ima jos ljudi koji nisu shvatili.

 
Alen P
http://www.index....px?id=4658

Ima još toga. Naravno, ismijavaju ljude ali, ima još toga. Nevjerojatno za sadašnje vrijeme, zar ne?

 
http://www.udrugapostanak.ucoz.com
Srb
Prijatelj s fakulteta, s kojim cesto diskutujem o temi Stvaranja, evolucije i Boga mi rece da je Savet Evrope doneo dokument u 105 tacaka o opasnostima kreacionizma u edukaciji. Nisam mu verovao na prvu smatrajuci to informacijom rekla-kazala medjutim on mi je danas javio za link pa sam se i sam uverio. Evo linka:
http://www.assemb...c11297.htm
I Srbija kao clanica Saveta Evrope je potpisnica...
Nije mi jasno, zasto se na tako visokom nivou kreacionizam odbacuje kao nenaucan? Haruna Jahia su opisali kao prevaranta (zapravo njegova dela kao falsifikate, na isto dodje). Postoji li neki jedinstven evropski kreacionisticki centar ili institut koji bi mogao da odgovori na ovo? Ili da zatrazi suprotstavljanje dokaza na sudu, na takvom jednom nivou, na jednom javnom sudjenju na nivou Evrope, pa neka se konacno donese presuda ovom ili onom konceptu...

 
Avel
Ja sam otkrio da sad kad sam mnogo moralniji, mnogo lakse stupam u lepe odnose sa devojkama, nego onda kada sam pokusavao da nadjem devojku. Shvatio sam da je Bog dao coveku zenu ne zbog sexualnosti, vec zbog necega mnogo veceg. Da mu bude prijateljica, a on njoj da bude vodic kroz moralnost i prave bozije vrednosti. Od kada sam to shvatio, vise ne osecam onu zbunjenost(onaj besmislen osecaj koji poznat kao- kako prici devojci, ili sta pricati u drustvu devojke). Vise devojkama ne prilazim, niti ih gledam, ali primecujem da mi Bog namesta prijatne situacije u kojima imam priliku da pokazem nesto od bozije istine, ili cak ispricam po neku pricu o moralnosti ili neku pricu iz Biblije

Smile

 
Miroljub Petrovic
Tijana je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Tijana je napisao:
Ah da, Oprostite mi, uvek zaboravim koliko ste Velikodusni.
Hvala Vam, ali cinite mi magarecu uslugu, od hvale samo rogovi rastu (citaj: ego) a to mi ne treba.

Ako je covek duhovan, onda ga hvala za dobre stvari podstice da bude jos duhovniji.


S' tim sto Vase nije bila hvala vec sarkazam, a to me svakako nece "oplemeniti".

Nije bas tako, hteo sam da vas pohvalim, ali i da se malo nasalim na vas racun da ne ispadne bas da vas hvalim. Mislio sam da cete to da prepoznate.

 
Miroljub Petrovic
Natfes je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo poznatog videa "Sume Bohemiana" o tajnim ritualima u sumama sekvoje na severu Kalifornije. Video je sinhronizovan:
http://video.goog...1520&hl=en


Nista mi nije jasno. Narocito kraj a vidim da ima jos ljudi koji nisu shvatili.

Provericu da li je sve u redu sa videom. Mozda je doslo do neke greske prilikom prebacivanja u DivX format.

 
Miroljub Petrovic
Alen P je napisao:
http://www.index....px?id=4658

Ima još toga. Naravno, ismijavaju ljude ali, ima još toga. Nevjerojatno za sadašnje vrijeme, zar ne?

Samo neka ismejavaju. Oni prikazuju kreacionisticki muzej koji posecuje na hiljade ljudi i dece svakog dana, i to je odlicna reklama.

 
Miroljub Petrovic
Srb je napisao:
Prijatelj s fakulteta, s kojim cesto diskutujem o temi Stvaranja, evolucije i Boga mi rece da je Savet Evrope doneo dokument u 105 tacaka o opasnostima kreacionizma u edukaciji. Nisam mu verovao na prvu smatrajuci to informacijom rekla-kazala medjutim on mi je danas javio za link pa sam se i sam uverio. Evo linka:
http://www.assemb...c11297.htm
I Srbija kao clanica Saveta Evrope je potpisnica...
Nije mi jasno, zasto se na tako visokom nivou kreacionizam odbacuje kao nenaucan? Haruna Jahia su opisali kao prevaranta (zapravo njegova dela kao falsifikate, na isto dodje). Postoji li neki jedinstven evropski kreacionisticki centar ili institut koji bi mogao da odgovori na ovo? Ili da zatrazi suprotstavljanje dokaza na sudu, na takvom jednom nivou, na jednom javnom sudjenju na nivou Evrope, pa neka se konacno donese presuda ovom ili onom konceptu...

Iz te rezolucije jasno mozes da vidis koliko je vazno da se evolucija predaje ljudima, a da se kreacionizam ukloni. Svaki dokaz za biblijskog Boga je direktan udar na satanizam - danasnje drustveno uredjenje savremenog covecanstva (koje radi na unistenju coveka na svim frontovima).

 
Avel
Profesore, nadam se da necete ovu ideju da okarakterisete kao glupu. Slusao sam vasu emisiju o ljudima koji u Africi zbog vlade nemaju osnovne stvari kao sto su hrana i voda. Izgleda mi da je u nasoj zemlji mada ne tolika, ali slicna situacija. Da je moguce da se skupe svi dobri ljudi, osnujemo organizaciju i da pocnemo da se borimo protiv nepravde? Da pocnemo u nasoj zemlji za pocetak. Da skupimo sve dobre i plemenite ljude, i da obidjemo nasu zemlju uzduz i popreko, da vidimo gde su sve problemi i organizujemo odbor za pomoc. Da naucimo ljude kako da se bore protiv nemastine, kako da se mole Bogu, kako da idu snagom Bibilije protiv svih problema. Da organizujemo jedno bolje drustvo, koje ce imati smisleniji zivot, a ne da samo stoje zbunjeni u problemima, kad resenje postoji.

Pozdrav

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.37 sekundi!