Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Ja sam otkrio da sad kad sam mnogo moralniji, mnogo lakse stupam u lepe odnose sa devojkama, nego onda kada sam pokusavao da nadjem devojku. Shvatio sam da je Bog dao coveku zenu ne zbog sexualnosti, vec zbog necega mnogo veceg. Da mu bude prijateljica, a on njoj da bude vodic kroz moralnost i prave bozije vrednosti. Od kada sam to shvatio, vise ne osecam onu zbunjenost(onaj besmislen osecaj koji poznat kao- kako prici devojci, ili sta pricati u drustvu devojke). Vise devojkama ne prilazim, niti ih gledam, ali primecujem da mi Bog namesta prijatne situacije u kojima imam priliku da pokazem nesto od bozije istine, ili cak ispricam po neku pricu o moralnosti ili neku pricu iz Biblije

Ti si prijatelju u osinjem gnezdu - ateistickom medicinskom fakultetu. Ako odatle izvuces zivu glavu, i spasis se od tih kamenjarki (nemoralnih devojaka), ja cu da platim pice svim clanovima foruma. Nemoj da si naivan da njih mnogo interesuje Bog. Njih interesuje nesto drugo, ali moraju da odslusaju tu "dosadnu pricu" da bi te pridobile. Bolje bi ti bilo da pokupis stvari i da vise ne priviris na taj bastion ateizma i da pocnes da se bavis ozbiljnom medicinom u kojoj nema tih "simpaticnih" devojaka.

 
Miroljub Petrovic
13Don Zuan je napisao:
Da li je zivot nastao u moru, ili od ljubavi?

Od ljubavi, naravno. Da nije bilo Bozje ljubavi, ne bi bilo ni zivota.

 
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Profesore, nadam se da necete ovu ideju da okarakterisete kao glupu. Slusao sam vasu emisiju o ljudima koji u Africi zbog vlade nemaju osnovne stvari kao sto su hrana i voda. Izgleda mi da je u nasoj zemlji mada ne tolika, ali slicna situacija. Da je moguce da se skupe svi dobri ljudi, osnujemo organizaciju i da pocnemo da se borimo protiv nepravde? Da pocnemo u nasoj zemlji za pocetak. Da skupimo sve dobre i plemenite ljude, i da obidjemo nasu zemlju uzduz i popreko, da vidimo gde su sve problemi i organizujemo odbor za pomoc. Da naucimo ljude kako da se bore protiv nemastine, kako da se mole Bogu, kako da idu snagom Bibilije protiv svih problema. Da organizujemo jedno bolje drustvo, koje ce imati smisleniji zivot, a ne da samo stoje zbunjeni u problemima, kad resenje postoji.

Lepo si uocio slicnost izmedju Mozambika i Srbije, samo sto ce Srbija tek da bude kao Mozambik (gladna Afrika). Lepa ti je ta ideja, ali za nju se u ovom trenutku malo ljudi interesuje. Treba drugacija strategija da se primeni, a o tome cu vise reci u mojoj knjizi "Osnovi teokratije". Dok ne dodje neka velika nevolja na narod, nista se znacajnije nece promeniti.

 
simke2
E Miroljube,mnogo brisesh..Bez potrebe. Pocinjes da mi licis na politicara... Pa nije ovde cilj valjda da ljudi kapiraju religiju i veru pravoslavnu kao ideologiju. Kao nesto sto je savrseno ako priznamo Boga i da ce nam zivot odmah biti bez ikakvih iskusenja i problema.
Nemamo razloga da krijemo nista,sve se zna,pre ili kasnije.
Valjda smo ovde da diskutujemo i nalazimo resenja za savremene probleme.
''I put u pakao poplocan je dobrim namerama.'' -sta mislis o ovim recima?
Sta hoce da se kaze time.
Za koga su one bitne da se shvate.?


Boze pomozi..
 
nikola
Jer je realno ocekivati kad pukne ekonomija da se ponove`90, jedna mesecna plata za dva paradajza i veknu hleba. Sta bi ste preporucili mladim ljudima koji nisu u situaciji da zapocnu neki svoj privatan posao, tipa i proizvodnju hrane (danas je hrana jeftina i neisplativa za pojedince). Dok sam studirao u Beogradu radio sam nekad i dva posla odjednom, znam da nije nikakvo resenje samo naci poso da bi obezbedio egzistenciju porodici, potrebno je imati podrsku koja se na daje robovima, u Boru je vec 20 godina tesko naci posao, verujem i u svim drugim manjim i siromasnijim gradovima.

 
Natfes
1. M. 3.14-15 Kako razumeti ova dva stiha? Ako je zmija zapravo djavo, jer zmija progovara jer je djavo u njoj, zasto Bog kaznjava zmiju kao da je u pitanju sama zivotinja a ne da je u pitanju djavo? Ne moze se bas shvatiti da se djavo nakon pada coveka vuce po trbuhu i jede prah i da ce to ciniti do kraja veka. Cak i da se shvati da se djavo vuce po trbuhu i da jede prah i da ce mu tako biti do kraja veka, i dalje to nije doslovno shvatanje.

Kako ovo shvatiti doslovno poput stvaranja za sest dana?

 
Avel
Miroljub Petrovic je napisao:
Avel je napisao:
Ja sam otkrio da sad kad sam mnogo moralniji, mnogo lakse stupam u lepe odnose sa devojkama, nego onda kada sam pokusavao da nadjem devojku. Shvatio sam da je Bog dao coveku zenu ne zbog sexualnosti, vec zbog necega mnogo veceg. Da mu bude prijateljica, a on njoj da bude vodic kroz moralnost i prave bozije vrednosti. Od kada sam to shvatio, vise ne osecam onu zbunjenost(onaj besmislen osecaj koji poznat kao- kako prici devojci, ili sta pricati u drustvu devojke). Vise devojkama ne prilazim, niti ih gledam, ali primecujem da mi Bog namesta prijatne situacije u kojima imam priliku da pokazem nesto od bozije istine, ili cak ispricam po neku pricu o moralnosti ili neku pricu iz Biblije

Ti si prijatelju u osinjem gnezdu - ateistickom medicinskom fakultetu. Ako odatle izvuces zivu glavu, i spasis se od tih kamenjarki (nemoralnih devojaka), ja cu da platim pice svim clanovima foruma. Nemoj da si naivan da njih mnogo interesuje Bog. Njih interesuje nesto drugo, ali moraju da odslusaju tu "dosadnu pricu" da bi te pridobile. Bolje bi ti bilo da pokupis stvari i da vise ne priviris na taj bastion ateizma i da pocnes da se bavis ozbiljnom medicinom u kojoj nema tih "simpaticnih" devojaka.


Otkrio sam da ljudi uglavnom izbace sav svoj gnev, odbace Boga u startu i kazu sve najgore o Bibliji. Ali zato sto su ocajni i kazu i sto misle i sto ne misle, samo da bih ja shvatio koliko ih muce njihovi problemi i njihov ocaj. I koliko j duboka njihova razocaranost u Boga. Kao da ljudi tim pre vape za Bogom koliko se pre lose osecaju, samo im je potrebno da ih neko cuje, kao da dozivaju k sebi pomoc. Ali to je sve posledica izgubljenosti. I ja im onda tako pronadjem zicu, pridjem im prijateljski, pronadjem neke lepe primere iz Biblije, pricam im kako je Bog reagovao u datim situacijama, i kazem im sta da rade. I posle jedno pola sata, vidim kako se sve promenilo, vidim kako su ljudi srecni, kako zraci onaj sjaj radosti.

Nekako mi se cini da nemoralnost kao neka bolest, i da kad jedan zdrav covek dodje u kontak sa bolesnim moze da pomogne drugome da ozdravi. Ako je covek zdrav, Bog je na njegovoj strani, pomaze mu da ostane zdrav. Zato treba da bude sto vise zdravih ljudi koji ce pomoci bolesnima da ozdrave.

Danas smo nazalost okruzeni iskusenjima gde god da smo, ali nekako mi se cini da kad je u nekoj sredini bar jedan Boziji covek, da on uspeva postepeno leciti druge ljude u svojoj okolini.


Izmenio/la Avel na 06.01.2009 01:32
 
Tijana
Miroljub Petrovic je napisao:
Tijana je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Tijana je napisao:
Ah da, Oprostite mi, uvek zaboravim koliko ste Velikodusni.
Hvala Vam, ali cinite mi magarecu uslugu, od hvale samo rogovi rastu (citaj: ego) a to mi ne treba.

Ako je covek duhovan, onda ga hvala za dobre stvari podstice da bude jos duhovniji.


S' tim sto Vase nije bila hvala vec sarkazam, a to me svakako nece "oplemeniti".

Nije bas tako, hteo sam da vas pohvalim, ali i da se malo nasalim na vas racun da ne ispadne bas da vas hvalim. Mislio sam da cete to da prepoznate.


Ako je to sto rekoste istina, onda se izvinjavam, moja je greska. Nikako nisam mogla pretpostaviti pohvalu sa Vase strane.

 
Miroljub Petrovic
simke2 je napisao:
E Miroljube,mnogo brisesh..Bez potrebe. Pocinjes da mi licis na politicara... Pa nije ovde cilj valjda da ljudi kapiraju religiju i veru pravoslavnu kao ideologiju. Kao nesto sto je savrseno ako priznamo Boga i da ce nam zivot odmah biti bez ikakvih iskusenja i problema.
Nemamo razloga da krijemo nista,sve se zna,pre ili kasnije.
Valjda smo ovde da diskutujemo i nalazimo resenja za savremene probleme.
''I put u pakao poplocan je dobrim namerama.'' -sta mislis o ovim recima?
Sta hoce da se kaze time.
Za koga su one bitne da se shvate.?

Ako do sada nisi shvatio da brisem komentare, onda ne mogu da ti pomognem. Dakle, evo za tebe po milioniti put, nema komentarisanja, mozes samo da pitas.

 
Miroljub Petrovic
kreacionista je napisao:
Po Vasem misljenju i poznavanju teologije, kao i uopste desavanju kod nas i u svetu, zanima me kad procenjujete II Hristov dolazak, sta mislite koliko nam je jos godina ostalo?

Nezahvalno je to procenjivati, pogotovo jer je jasno receno u Bibliji da "niko ne zna sat i dan". Ono sto je vazno jesu strasni dogadjaji koji ce da uslede Njegovom dolasku, a to je tu, pred vratima. Sigurno je da ce Njegov dolazak biti u narednih par decenija, ali pitanje je ko ce to docekati jer su pred nama mnogo teski dogadjaji, narocito za one koji su u gradovima. Sledeci Jubilej pada 2036. Mozda...

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Jer je realno ocekivati kad pukne ekonomija da se ponove`90, jedna mesecna plata za dva paradajza i veknu hleba. Sta bi ste preporucili mladim ljudima koji nisu u situaciji da zapocnu neki svoj privatan posao, tipa i proizvodnju hrane (danas je hrana jeftina i neisplativa za pojedince). Dok sam studirao u Beogradu radio sam nekad i dva posla odjednom, znam da nije nikakvo resenje samo naci poso da bi obezbedio egzistenciju porodici, potrebno je imati podrsku koja se na daje robovima, u Boru je vec 20 godina tesko naci posao, verujem i u svim drugim manjim i siromasnijim gradovima.

Svako moze da ode na selo i da se nauci da radi. Takodje, ima praznih kuca koje bi ljudi dali besplatno samo da ne propadaju. Ima bezbroj opcija za one koji cele da nesto kvalitetno urade u svom zivotu.

 
Miroljub Petrovic
Natfes je napisao:
1. M. 3.14-15 Kako razumeti ova dva stiha? Ako je zmija zapravo djavo, jer zmija progovara jer je djavo u njoj, zasto Bog kaznjava zmiju kao da je u pitanju sama zivotinja a ne da je u pitanju djavo? Ne moze se bas shvatiti da se djavo nakon pada coveka vuce po trbuhu i jede prah i da ce to ciniti do kraja veka. Cak i da se shvati da se djavo vuce po trbuhu i da jede prah i da ce mu tako biti do kraja veka, i dalje to nije doslovno shvatanje.

Kako ovo shvatiti doslovno poput stvaranja za sest dana?

Djavo je upotrebio zmiju kao medijum, dakle on je govorio kroz zmiju, a zmija je od tada postala jedna od najodvratnijih zivotinja kao simbol na taj dogadjaj.

 
cicy
Ali zmija nije nista kriva????

Miroljube, zasto je ideja pakla tek dosla sa Isusom, zasto se ne spominje u SZ-u?

 
Mladen M
Profesore, da li farmaceutska industrija mozda tajno stvara neke nove bakterije i viruse koje ubacuju krisom u vodu i vodovodni sistem, a mozda i vazduhu kako bi ljudi sto cesce obolijevali i naravno doktori im prepisivali nove ljekove protiv toga?
da li mozda ona evolucionisticka prica o mutiranju virusa uopste i nije tacna , jer sama farmaceutksa industrija vjestacki mutira te iste viruse?

Danas je Badnji Dan u pravoslavlju, kao djetetu i do dana danasnjeg uvjek mi je bila draga vece prije Bozica, loze se badnjaci i vecera, prava idila
nadam se da u lozenju badnjaka nema paganstva kao za Vaskrs bojanje jaja?

Kako gledate na pucnjavu za Badnje vece i Bozic? kod mene su jutros u 5 ura poceli da pucaju i bacaju bombe po brda gdje su brali badnjake Smile

Ovom prilikom svima cestitam Bozicni praznik. Hristos se rodi!


Izmenio/la Mladen M na 06.01.2009 13:08
 
Avel
Potpuno se slazem sa vasom tvrdnjom da postoje neizlecivi ljudi, i njihove navike koje se tesko menjaju i da je to uglavnom izvor poremecaja koji vode bolesti. Nije mi jadno zbog cega se to dogadja i zasto ljudi ne prihvate moralne zakone kad je ocigledno da su oni osnovni zakoni zivota. I da covek koji svakodnevno gresi neprestano propada. Mozete li reci kako mi mozemo da ucinimo da vise ljudi to razume, i vrati se Bogu? Mozemo li nesto na globalnom nivou da ucinimo? Nekako na prvi pogled mi se cini da mozemo puno toga da uradimo, i da nema nikakvih znacajnih prepreka. Da je jedina prepreka sto su ljudi navikli da zive kako zive, da su samo pogresno vaspitani, i da su zadojeni predrasudama. Ali to se cini mi se da lako prevazuici. Na primer mogli bismo da organizujemo veliku kampanju predavanja, pozovemo sve ljude u zemlji i pokazemo im sta je prava istina i kako treba da zive.


Izmenio/la Avel na 06.01.2009 16:13
 
milosm
Imam malog brata (7 godina), veoma slabo jede, slabe je gradje, a u zadnje vreme je bolesljiv (povisena temperatura). Da li je moguce da mu usled ne uzimanja hrane slabi imunitet? Imate li neki savet u vezi toga. Hvala u napred....


milos
 
NR
Dobro vece svima!

Interesuje me da li u Novom Sadu moze da se nadje Atlas Stvaranja od Haruna Jahija,preveden na srpski jezik?

PS
Svim pravoslavnim zelim srecno i prijatno badnje vece.


Izmenio/la NR na 06.01.2009 19:02
 
MlikeM
U Otkrivenju 22:1, 2, 14 pominje se drvo života na obnovljenoj Zemlji. Tamo stoji da će ono rađati 12 rodova godišnj a da će lišće služiti za iscjeljivanje. O kakvom se iscjeljivanju radi?

 
anton
Miroljube,u II Pavlovoj poslanici Timoteju 3,8 piše:"Ikako se Janez i Jambres usprotiviše Mojsiju,tako se i ovi ljudi pokvarena uma nevaljani u vjeri protive istini." Ko su Janez i Jambres? Tražio sam to u Mojsijevim knjigama,ali nisam našao.

Dali su mađioničari okultisti?

 
Miroljub Petrovic
cicy je napisao:
Ali zmija nije nista kriva????

Nisu krivi ni lavovi ni medvedi, kao ni druge zivotinje, pa sve one stradaju zbog covekove pobune, jer su zivotinje stvorene zbog coveka.

Miroljube, zasto je ideja pakla tek dosla sa Isusom, zasto se ne spominje u SZ-u?

Ideja pakla je paganska ideja koja potice iz starog Vavilona i ona se nigde ne spominje u Bibliji. U nasoj verziji Biblije postoji samo los prevod koji je bio pod uticajem paganskih verovanja prevodilaca.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.55 sekundi!