Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Profesore, jako me zanima genetika, video sam na internetu jedan video vaseg kolege o genetici, da se u vasem centru rade razna istrazivanja. Pa sam hteo da vas pitam da li bih mogao da se jednoga dana, kad polozim genetiku, prikljucim tim projektima?

Ne znam koji si to video gledao, ali u nasem centru se ne rade genetska istrazivanja. Ono sto je do sada istrazeno iz genetike je vise nego dovoljno za sve sto nam je u ovom trenutku potrebno da znamo iz genetike. Ali, ti mozes to da proucavas ako te bas interesuje, mozemo da te uputimo u neku literaturu.

 
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Hteo sam da vas pitam, posto ste zavrsili nekoliko fakulteta, ako mozete da date neki savet za ucenje. Neke stvari stvarno moraju da se uce napamet, ali kako ste rekli to nije dobro. Pa ako biste mogli neku metodu da prezentujete? Kojom bismo mogli brzo da citamo i da pamtimo, ali sa razumevanjem.

O tome sam vec govorio. U ozbiljnoj nauci nista se ne uci napamet, vec se pamti upotrebom u praksi, kroz visestruko ponavljanje u radu (nesto slicno kao kad se uci strani jezik). Te muke kojima tebe muce na ateistickom medicinskom fakultetu ne bih pozeleo ni najgorem neprijatelju. Kad pogledam vas udzbenik iz fiziologije (Gajton) i druge udzbenike, i pomislim da to morate da ucite napamet, stvarno mi vas je zao, ali ko vam je kriv kad hocete da budete kao sav ostali "napredni" svet.

 
Avel
Miroljub Petrovic je napisao:
Ljudi jednostavno ne treba da zive u gradovima nego u prirodnom ambijentu, a u prirodnom ambijentu ljudi se greju na drva, kojeg ima u izobilju. Dakle, svaka porodica ima svoju kucu i greje se na drva.


Ali ako bi se svako grejao na drva, zar to ne bi dovelo do jos vecih seca suma, sto nije dobro ako zelimo da sacuvamo planetu zemlju od ekoloske propasti?


Izmenio/la Avel na 08.01.2009 12:36
 
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Ljudi jednostavno ne treba da zive u gradovima nego u prirodnom ambijentu, a u prirodnom ambijentu ljudi se greju na drva, kojeg ima u izobilju. Dakle, svaka porodica ima svoju kucu i greje se na drva.


Ali ako bi se svako grejao na drva, zar to ne bi dovelo do jos vecih seca suma, sto nije dobro ako zelimo da sacuvamo planetu zemlju od ekoloske propasti?

Za grejanje bi se trosilo jako malo drva, u poredjenju sa godisnjim rastom drveca, a da ne govorimo o eventualnom posumljavanju. Danas se sume unistavaju da bi se pravili pasnjaci na kojima ce da pasu goveda od kojih se prave snicle i hamburgeri, a ne za grejanje, i to je ono sto izaziva ekolosku katastrofu.

 
Miroljub Petrovic
Kratka informacija: Kurs hebrejskog jezika (alef nivo) se od danas moze nabaviti na diskovima (ukupno 4 diska). Na diskovima se nalazi skenirana knjiga, audio predavanja svih lekcija iz knjige na hebrejskom jeziku i video predavanja na nasem jeziku (ukupno 41 predavanje). Cena je 10 evra (plus postarina) i moze se naruciti na e-mail:


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 08.01.2009 15:05
 
mirjanin
Pozdrav Miroljube,
Sve češće dolazim do saznanja, da je najvažnija bogastva koja čovjek može imati (ljubav, mir, radost i zdravlje) vrlo teško steći u uslovima gradskog života. Iz tog razloga, ideja o životu u prirodi izgleda mi vrlo zanimljiva. U poslednje vrijeme trudim se da se sve više informišem u tom pravcu. S obzirom da nemam selo, kao ni iskustava vezana za život u prirodi, moje pitanje za tebe glasi: da li imaš u planu da na sajtu postaviš neki video materijal ili knjige koji će detaljno govoriti o organizovanju života u prirodi i uzgoju organske bašte? Možeš li mi preporučiti neki sajt na kome bih mogao doći do pravih saznanja?


 
Avel
Najboji moguci scenario za buducnost ove zemlje bilo bi kada bi ste se kandidovali za predsednika, i pobedili. Kada bi ste zatim na vlast doveli moralne ljude, i promenili ove sadasnje zakone i politiku koji vode zemlju u propast. Mislim da biste mogli da pobedite ako bi ste krenuli u dobru kampanju po celoj zemlji, okruzili se svojim ljudima, i krenuli da ljudima otvarate oci. Imali biste mnogo vise pristalica od sadasnjih politicara, jer imate prave argumente i jasan plan kako da izvucete zemlju iz bede za razliku od ovih koji samo mute. I vrapcima je jasno da ce kad-tad se pokazati njihovo pravo lice, a onda ce se ljudi osvestiti i masovno prikloniti jedinom zakonu koji im moze pomoci- moralu.

 
Miroljub Petrovic
mirjanin je napisao:
Pozdrav Miroljube,
Sve češće dolazim do saznanja, da je najvažnija bogastva koja čovjek može imati (ljubav, mir, radost i zdravlje) vrlo teško steći u uslovima gradskog života. Iz tog razloga, ideja o životu u prirodi izgleda mi vrlo zanimljiva. U poslednje vrijeme trudim se da se sve više informišem u tom pravcu. S obzirom da nemam selo, kao ni iskustava vezana za život u prirodi, moje pitanje za tebe glasi: da li imaš u planu da na sajtu postaviš neki video materijal ili knjige koji će detaljno govoriti o organizovanju života u prirodi i uzgoju organske bašte? Možeš li mi preporučiti neki sajt na kome bih mogao doći do pravih saznanja?

Imas na internetu informacija koliko hoces. Ja sam snimao serijal emisija o proizvodnji hrane u prirodnom ambijentu sa Aleksandrom Srnicem. Te emisije mozes da slusas na radiju Svetigorana donjem linku:
http://www.svetig...nja?page=4

 
Miroljub Petrovic
Avel je napisao:
Najboji moguci scenario za buducnost ove zemlje bilo bi kada bi ste se kandidovali za predsednika, i pobedili. Kada bi ste zatim na vlast doveli moralne ljude, i promenili ove sadasnje zakone i politiku koji vode zemlju u propast. Mislim da biste mogli da pobedite ako bi ste krenuli u dobru kampanju po celoj zemlji, okruzili se svojim ljudima, i krenuli da ljudima otvarate oci. Imali biste mnogo vise pristalica od sadasnjih politicara, jer imate prave argumente i jasan plan kako da izvucete zemlju iz bede za razliku od ovih koji samo mute. I vrapcima je jasno da ce kad-tad se pokazati njihovo pravo lice, a onda ce se ljudi osvestiti i masovno prikloniti jedinom zakonu koji im moze pomoci- moralu.

Ha, ha, simpaticni ste. Mogao bih da krenem u kampanju da me likvidaju ko zeca. I ovo malo "kampanje" sto radim preko knjiga, video materijala i interneta je dovoljno da mi prete likvidacijom i da me nazivaju najpogrdnijim imenima. Pa jel znate da danas sve medije u Srbiji kontrolise mafija? I sad ce da se pojavi neko da prica o moralu? Pa mediji bi ga ignorisali maksimalno. Pored toga, ne mozete demokratskim metodama da uvodite promene na bolje. Demokratija je ime za najtezu bolest koja moze da zadesi jedno drustvo i drzavu. To je vladavina najgorih kriminalaca koji kontrolisu apsolutno sve u drzavi. Da bi se takav jedan satanski sistem teskog ropstva razvalio i ukinuo potrebna je natprirodna Bozja intervencija, u vidu katastrofa i velikih poremecaja, i to pod uslovom da narod ima svest kako da se organizuje u slucaju raspale drzave (propale demokratije).

Verujem da ce moje naredne dve knjige ("Brak i porodica" i "Osnovi teokratije") koje uskoro izlaze iz stampe, baciti vise svetla na to kako bi ljudi trebali da se udruzuju i pomoci nekome da u vreme velike krize koja dolazi organizuje zivot na pravi nacin.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 08.01.2009 15:18
 
Miroljub Petrovic
velik
pocituvam prof. Miroljub imam gledano dosta vasi emisii i se ubediv vo nastanite opisani vo biblijata koi prethodno gi gledav kako na mit. isto taka ne veruvav vo doslednosta na biblijata bidejki taka ucevme vo skolo i profesorite deluvaat dosta sigurno vo tvrdenjeto na darvinizmot pa zatoa bev vo zabluda pomegu bog i nauka, mislev deka se tie dve dijametralno sprotivno. skoro ja procitav biblijata me interesira sto mislite za Aleksandar makedonski. vo prva kniga makavejska za nego veli deka stanal gordeliv , a vo isto konteks se veli za site onie evrei koi go imat otrgnato bog, dali toa znaci deka Aleksandar imal bozja misija?

Tako je, Bog je upotrebio Aleksandra Makedonskog za svoje potrebe, bez obzira sto je Aleksandar bio neznabozac. Bog je koristio i druge neznabosce u svom delu, kao na primer vavilonskog cara Navuhodonosora, persijskog cara Kira i druge.

 
Xipos
Pomoz Bog Miroljube

Jesi li pokusao da ponudis svoja predavanja koja su na ovom sajtu Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi kako bi oni to upotrebljavali za veronauku.

Mislim da su ti predavanja odlicna i bila bi odlicna za te casove mada trenutno neznam kakva su im predavanja na veronauci.Smile


Slava Bogu
 
NR
Miroljub Petrovic je napisao:
Avel je napisao:
Najboji moguci scenario za buducnost ove zemlje bilo bi kada bi ste se kandidovali za predsednika, i pobedili. Kada bi ste zatim na vlast doveli moralne ljude, i promenili ove sadasnje zakone i politiku koji vode zemlju u propast. Mislim da biste mogli da pobedite ako bi ste krenuli u dobru kampanju po celoj zemlji, okruzili se svojim ljudima, i krenuli da ljudima otvarate oci. Imali biste mnogo vise pristalica od sadasnjih politicara, jer imate prave argumente i jasan plan kako da izvucete zemlju iz bede za razliku od ovih koji samo mute. I vrapcima je jasno da ce kad-tad se pokazati njihovo pravo lice, a onda ce se ljudi osvestiti i masovno prikloniti jedinom zakonu koji im moze pomoci- moralu.

Ha, ha, simpaticni ste. Mogao bih da krenem u kampanju da me likvidaju ko zeca. I ovo malo "kampanje" sto radim preko knjiga, video materijala i interneta je dovoljno da mi prete likvidacijom i da me nazivaju najpogrdnijim imenima. Pa jel znate da danas sve medije u Srbiji kontrolise mafija? I sad ce da se pojavi neko da prica o moralu? Pa mediji bi ga ignorisali maksimalno. Pored toga, ne mozete demokratskim metodama da uvodite promene na bolje. Demokratija je ime za najtezu bolest koja moze da zadesi jedno drustvo i drzavu. To je vladavina najgorih kriminalaca koji kontrolisu apsolutno sve u drzavi. Da bi se takav jedan satanski sistem teskog ropstva razvalio i ukinuo potrebna je natprirodna Bozja intervencija, u vidu katastrofa i velikih poremecaja, i to pod uslovom da narod ima svest kako da se organizuje u slucaju raspale drzave (propale demokratije).

Verujem da ce moje naredne dve knjige ("Brak i porodica" i "Osnovi teokratije"Wink koje uskoro izlaze iz stampe, baciti vise svetla na to kako bi ljudi trebali da se udruzuju i pomoci nekome da u vreme velike krize koja dolazi organizuje zivot na pravi nacin.

Koliko vidim,ovde je najvise mladje populacije i to je dobro.I zato,te vase knjige mogu da budu od velike vaznosti,jer mogu uticati na buduci razvoj dogadjaja bas te mlade ppulacije.Ali,ono sto je problem,mnoge to ne interesuje.Satanisti ce reci tipa "sta ima tebi ko da namece misljenje kako i sta treba,ti si slobodan,zivis u demokratiji gde su ljudska prava i slicno".

Nadam se da ste kroz pricu u knjigama na neki nacin "instalirali" imuni sistem na ove besmislice koje mogu biti upucene.Jer,ja znam da vi ove knjige najavljujete(pratim i forum i drugi vas rad malo duzi period,samo se nisam ukljucivao) pa sam pominjao nekima i preporucivao vase knjige,i za cudo dobio odgovore kakve sam gore pomenuo.

Satanisti su kompletno drustvo spremili kroz svoje "obrazovanje" kako da se odupru istini.

 
zanzak
Pozdrav Miroljube.
Evo citam u Novostima intervju sa Miloradom Dodikom.Jest da ne pratim politiku,jer je smatram sotonskim zanatom,kao i sve njene aktere.Ali procitao sam nesto sto mi se dopalo.Naime,izjavio je da nema namjeru da pristane na bilo kakve uslove iz evropske unije koji bi ugrozili RS i njene nacionalne interese,kao i par drugih negativnih stvari o eu.S obzirom da u potpunosti dijelim vase stavove u vezi evrope,moram reci da me je obradovalo ovo razmisljanje.Prilicno je rijetko danas cuti da se neko iz politicke elite i usudi da kaze nesto protiv evrope inace ce odmah biti zigosan kao retrogradan.To posebno vazi za Srbiju(nazalost).Ali evo ovo je pozitivna vijest.Nekako me podsjeca na onu vasu pricu o zdravom tkivu koje jedino jos kod Srba postoji.Vas komentar?

 
Jove
gde se nalazio vavilon i imate li neku literaturu oko, ko su sve to narodi i zemlje bile(u bibliji) i koje su to zemlje danas
pozdrav

 
Miroljub Petrovic
Xipos je napisao:
Pomoz Bog Miroljube

Jesi li pokusao da ponudis svoja predavanja koja su na ovom sajtu Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi kako bi oni to upotrebljavali za veronauku.

Mislim da su ti predavanja odlicna i bila bi odlicna za te casove mada trenutno neznam kakva su im predavanja na veronauci.Smile

Veliki broj veroucitelja ima nase diskove, a izdavacka kuca "Svetigora" prodaje nase diskove po crkvama i manastirima. Imamo odlicnu saradnju sa verouciteljima.

 
Miroljub Petrovic
NR je napisao:
Koliko vidim,ovde je najvise mladje populacije i to je dobro.I zato,te vase knjige mogu da budu od velike vaznosti,jer mogu uticati na buduci razvoj dogadjaja bas te mlade ppulacije.Ali,ono sto je problem,mnoge to ne interesuje.Satanisti ce reci tipa "sta ima tebi ko da namece misljenje kako i sta treba,ti si slobodan,zivis u demokratiji gde su ljudska prava i slicno".

Nadam se da ste kroz pricu u knjigama na neki nacin "instalirali" imuni sistem na ove besmislice koje mogu biti upucene.Jer,ja znam da vi ove knjige najavljujete(pratim i forum i drugi vas rad malo duzi period,samo se nisam ukljucivao) pa sam pominjao nekima i preporucivao vase knjige,i za cudo dobio odgovore kakve sam gore pomenuo.

Satanisti su kompletno drustvo spremili kroz svoje "obrazovanje" kako da se odupru istini.

Slazem se sa vasom konstatacijom, ali satanisti ne mogu tako dobro da se pripreme da bi se suprostavili Bozjem udarcu. Takodje, dovoljno je da jedan manji deo populacije prihvati Bozji koncept i satanizam se rusi kao kula od karata. Ja sam ovde navodio jedan primer, a to je: Zamislite selo od 1000 ljudi. Tu je oko 500 muskaraca, od kojis su bar polovina deca i starci. Od ostalih 250 radno sposobjih muskaraca dovoljno je da samo 20-30 njih budu odlucni, hrabri i spremni za akciju pa da potpuno preuzmu kontrolu nad svih 1000 ljudi. Dakle, samo 2-3% zdrave populacije (20-30 muskaraca, ili oko 10% radno sposobne muske populacije) moze da bude mehanizam preko kojeg Bog moze da napravi radikalne promene u drustvu.

(Ovde sam naveo kao primer selo, a isti princip se primenjuje i na grad i na drzavu.)

 
Miroljub Petrovic
zanzak je napisao:
Pozdrav Miroljube.
Evo citam u Novostima intervju sa Miloradom Dodikom.Jest da ne pratim politiku,jer je smatram sotonskim zanatom,kao i sve njene aktere.Ali procitao sam nesto sto mi se dopalo.Naime,izjavio je da nema namjeru da pristane na bilo kakve uslove iz evropske unije koji bi ugrozili RS i njene nacionalne interese,kao i par drugih negativnih stvari o eu.S obzirom da u potpunosti dijelim vase stavove u vezi evrope,moram reci da me je obradovalo ovo razmisljanje.Prilicno je rijetko danas cuti da se neko iz politicke elite i usudi da kaze nesto protiv evrope inace ce odmah biti zigosan kao retrogradan.To posebno vazi za Srbiju(nazalost).Ali evo ovo je pozitivna vijest.Nekako me podsjeca na onu vasu pricu o zdravom tkivu koje jedino jos kod Srba postoji.Vas komentar?

Prvo, zdravo tkivo postoji u svim narodima - negde je ono vece, a negde manje. A sto se tice izjave Milorada Dodika, pa jel vi verujete u ono sto on prica? Pa on se zalaze za Evropu, javno podrzava najvece evropljane u Srbiji, ali zato ima "sminku" pa glumi kako je "veliki Srbin". Da li znate kako cveta trgovina droge po Republici Srpskoj? Pitajte nekog srednjoskolca. Sta mislite, da li Vlada Republike Srpske, na celu sa Dodikom kontrolise trgovinu droge i od njene prodaje uzima procenat (reket)? Pa naravno da svaka demokratska vlada uzima reket od prodaje droge u svojoj drzavi, jer je moto demokratije da "nijedan greh ne moze da se zabrani, pa je zato bolje uvesti ga u zakonske okvire" (u sta se ukljucuju prostitucija, prodaja droge i slicne "aktivnosti").

Dakle, nemojte da nasedate na izjave pro-evropskih politicara. Njih moral ne isteresuje, a narod bez morala nije narod nego krdo divljih zveri.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 08.01.2009 20:16
 
Miroljub Petrovic
Jove je napisao:
gde se nalazio vavilon i imate li neku literaturu oko, ko su sve to narodi i zemlje bile(u bibliji) i koje su to zemlje danas
pozdrav

Imate na internetu detaljne karte o tome. U pitanju je uglavnom danasnji Irak.

 
Nektarije
Gospodine Miroljube jel mozete da mi objasnite sta je Gospod Hristos od Velikog petka,kad je razapet pa do nedelje kad je vaskrsao, radio?!


U pocetku bese Rec, i Rec bese u Boga, i Rec bese Bog.
 
Uros88
Kazete da su sve zivotinje pre potopa bile biljojedi. Kako onda neki dinosaurusi imaju zube i kandze kao mesojedi? Drugo, npr. lav. Kako je lav posle potopa dobio i kandze (pretpostavljam da ih pre nije imao, sta ce mu) i zube i sistem za varenje i verovatno jos neke osobine mesojeda, sve to zahvaljujuci varijabilnosti?

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.40 sekundi!