Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
admin
Napisao "stivstivo"

Gospodine Petroviću, i svi ostali na ovom forumu molim vas ako vec niste da pogledate ovaj video : video.google.com/videoplay?docid=7929072146122248802&q

kada pogledate video oni koji su citali otkrovenje odma ce svatiti.

ima jos slicnih videa koji bih mogli da se nadju i postave ovde u download sekciju.

 
Miroljub Petrovic
jovan je napisao:
RECITE MI NA KAKVIM DANAS DOKAZIMA POCIVA DARVINOVA TEORIJA


Darvinova teorija pociva na neistinama i prisili - deca MORAJU da je uce u skolama, a roditelji su nezainteresovani za svoju decu i to dopustaju.

ZAR JE MOGUCE SVE OPRAVDATI MILIONIMA GODINA?


Nije moguce kod ozbiljnih ljudi, ali kad od malih nogu decu ucite lazima, ona ce kad porastu to i da veruju.

ZBOG CEGA SE UPIRU NAUCNICI DA SVE DOKAZU IZBACUJUCI TVORCA IZ SVOJIH TEORIJA(ZIVOG BOGA KOJI NAM SE JAVIO)


Vecinu savremenih naucnika interesuje samo novac i karijera, i oni ce da predaju i da je Zemlja ravna ploca ako se to od njih trazi.

CINI MI SE DA SU DARVINA OD SAMOGA POCETKA ZASTUPALI LjUDI IZ TAJNIH DRUSTAVA KOJIMA NE ODGOVARA BOG NI U NAUCI A NI U ZIVOTU(MASONI)


Tako je.

 
Miroljub Petrovic
jovan je napisao:
OPROSTITE UNAPRED NA OVIM PITANjIMA


Nema potrebe da se izvinjavate, ja sam tu da odgovaram na (ozbiljna) pitanja.

-DA LI VI SARADjUJETE SA SRPSKOM PRAVOSLAVNOM CRKVOM?


Naravno da saradjujem, SPC je jedino zdravo tkrivo u Srbiji.

-RAZUMEM DA SE VISE BAZIRATE NA STAROM ZAVETU ZBOG VASE UZE STRUKE ALI SMATRAM DA JE NOVI ZAVET ISPUNjENjE STAROG I DA JE PRETEZNIJI ZBOG OVAPLOCENjA GOSPODA NASEGA ISUSA HRISTA. PROROCI,SUDIJE,CAREVI...SVI SU ISCEKIVALI TAJ SLAVNI DOGADjAJ


Ja ne razdvaja Stari od Novog zaveta. To je jedna celina, ali ne moze se razumeti Novi zavet, ako se najpre ne razume Stari.

PO MOM MISLjENjU GOSPOD JE ISPUNIO STAROZAVETNE ZAKONE I U SVOJOJ BESEDI NA GORI DAO NOVE SMERNICE(U S.Z. JE ''BILO OKO ZA OKO,ZUB ZA ZUB'' A SAD GOSPOD KAZE ''KO TE UDARI PO JEDNOM OBRAZU OKRENI MU I DRUGI''WinkNARAVNO DESET BOZIJIH ZAPOVESTI I DALjE VAZE(NE UKIDA IH)


Isus je "ispunio" zakone date u Starom zavetu tako sto je pokazao kako treba da se zivi po njima, ali ih nije ukinuo. Zakoni vezano za kaznjavanje zlikovaca "oko za oko, zub za zub" mogu se primenjivati samo u teokratiji - u slobodnoj drzavi u kojoj je Bog car. Kada narod odbaci Boga, onda dolazi okupacija i onda narod mora da se uci poslusnosti i da bude pokoran okupatoru (ako ga ovaj osamari, mora da mu se okrene i drugi obraz). Jevreji nisu hteli da se uce poslusnosti, nego su dizali ustanke protiv okupatora, pa su grdno postradali. Da su bili poslusni, Bog bi ih izbavio kao sto je to uradio za vreme robovanja u Egiptu.

U PRAVOSLAVNOJ LITERATURI SE ZA S.Z. KAZE DA JE SENKA I DA JE BIO VASPITAC DO HRISTA.KAKO TUMACITE MOJE MISLjENjE?


Slazem se. Pravo ispunjenje i punina svetlosti se desila za vreme Hristovog boravka na zemlji.

 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
IMAM I JA JEDNO PITANJE... U VEZI POTOPA... JEDNA STVAR ME KOPKA... PRIJE POTOPA SVE JE BILO DRUGACIJE, IZMEDJU OSTALOG SVE JE BILO I VECE!!! LJUDI, DRVECE, ZIVOTINJE... SAD MENI NIJE JASNO KAKO TO DA MAMUTI KOJE PRONALAZIMO ZALEDJENE NISU NISTA VECI OD DANASNJIH SLONOVA, ILI KAKO TO DA FOSILI MNOGIH ZIVOTINJA NISU VECI NEGO DANASNJE ZIVOTINJE (ISTE TE)? DA LI JE POSLIJE POTOPA SVE DEGRADIRALO I SMANJILO SE ILI NE? GLEDAO SAM SLIKE ONOG JELENA SA ROGOVIMA OD 7 METARA, DABRA SA GLAVOM KOJA JE VELIKA KAO MEDVJEDOVA, OGROMNE LJUDSKE KOSTI, ITD... ALI SAM VIDIO MNOGE FOSILE KOJI SU VELIKI KAO DANASNJI ORGANIZMI. MOLIM VAS DA MI TO MALO DETALJNIJE OBJASNITE?


Kad mamut dodje na svet, nije odmah veliki kao odrastao mamut. Ima i velikih i malih mamuta, i drugih zivotinja u fosilnom zapisu.

 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Citajte prorocke knjige, od Isaije pa nadalje, a imate o tome i u Mojsijevim knjigama.


Čitam naravno. Samo ne mogu da nađem tekstove koji potvrđuju to što vi tvrdite za poslednje vrijeme. Većina tih proročanstva je uslovnog
karaktera.


Gde imate prorocanstva uslovnog karaktera? Ja sam u predavanjima citirao prorocanstva za buduce vreme koja nemaju rec "ako".

Osim toga, kao bezbjednu destinaciju Biblija označava obnovljenu Zemlju po realizaciji Plana spasenja.


Slazem se, ali dok Bog ne napravi red na zemlji postoje destinacije koje su manje i vise bezbedne. Najbezbednije destinacije su one u prirodi i selima, a gradovi su najmanje bezbedni. Posto se ceo svet ujedinjuje protiv Boga i Njegovog naroda, jasno mozemo da vidimo da ce u skoroj buducnosti Izrael biti najbezbednija destinacija (ne iskljucujem da se i u Srbiji dese neke velike stvari, znate sta je govorio prof. Enriko Josif za Srbiju), jer je Bog rekao kako ce da zavrsi posao na zemlji - Jevreji ce biti u velikoj nevolji i okrenuce se svom Bogu, a to ce biti videlo svim drugim narodima, jer ce njihovo obracenje biti praceno velikim Bozjim cudima.

U starozavjetnim proročanstvima teško je napraviti jasnu razliku između lokalne i opšte primjene proročanstava ili onih tekstova koji se odnose na konačno ispunjenje Božjih obećanja.


Ako Bibliju citate simbolicki, onda ne mozete da pravite razliku, ali ako je citate onako kako pise, onda nema problema.

I opet, nikako mi se ne uklapa neka oaza mira u sveopštem haosu vremena velike nevolje,


Niko ne govori o oazi mira. Ja samo govorim o manje i vise bezbednim lokacijama. Bog sa posebnom paznjom gleda na Izrael, i zato ja to naglasavam.

utoliko manje uz činjenicu da većina Jevreja ne drži Zavjet onako kako bi to Bog htio od svih ljudi. Ko će onda formirati Božji Izrael? Pobožni pripadnici raznih nacija?? I šta će biti sa sekularnim Jevrejima?


Sekularni Jevreji ce se ili obratiti ili ce biti pocisceni, a Izrael ce ciniti svi oni koji prihvate biblijskog Boga. Vecina njih ce biti obracen Jevreji, jer njima je Hristos blizi nego danasnjim hriscanima. Lakse je Jevrejima koji poznaju Bibliju (bar kao tradiciju) i drze se slozno medju sobom, da prihvate Hrista za Mesiju, nego savremenim hriscanima koji samo deklarativno znaju da je Isus Mesija, a nemaju pojma o morali i slozi, da se okrenu Bogu. Takodje, i Muslimani su u prednosti nad hriscanima jer su mnogo ozbiljniji kada su u pitanju moral i porodica. Hriscani bi trebali da su teoretski u prednosti, ali to malo vredi kada ih to ne interesuje. Vidite i sami da su hriscanske zemlje najnemoralnije.

Zatim tu su kreatori Novog svjetskog poretka koji su planirali tri svjetska rata. Dva su već istorija a treći kažu da spremaju upravo na tom području, gdje bi jedan od glavnih aktera bio upravo Izrael.


Ne verujem da ce Izrael biti popriste Treceg svetskog rata. Mozda ce Bog da dopusti da se izbombarduju neki centri nemorala po izraelskim gradovima, ali smatram da ce Izrael pretrpeni najmanja razaranja i biti najvise ocuvan.

Ako imate neku studiju ili tekst o vašem gledištu, bio bih vam veoma zahvalan da pošaljete.


Nemam studiju o tome, osim moje zadnje serije predavanja "Tajne skrivene u stenama". Upravo pisem knjigu "Ko vlada svetom", pa cu tu dati dodatna pojasnjenja.

 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:
Da li se nešto desilo sa Sotonom u smislu ograničenja područja djelovanja posle Hristove žrtve prilikom prvog dolaska?


Neki hriscani tumace da je nakon Hristove zrtve Sotona ogranicen na Zemlju. Ja u to ne verujem, jer u Bibliji pise da ce pred sam Hristov dolazak Sotona biti ogranicen samo na nasu planetu (Otkrivenje 12). Tu se kaze da se nebeski stanivnici raduju zato sto je "zbacen s neba opadac brace".

 
Miroljub Petrovic
vidakovic je napisao:
Zahvaljujem na odgovorima, ali i dalje imam nedoumice oko vecnosti duse. Naime mislim da je najveca i najstrasnija kazna koja moze da nas snadje nepostojanje. Bog je silan i mocan i moze to da uradi, ali koliko ima sile i moci toliko ima ljubavi, milosti i strpljenja za svoju decu. To bi mozda covek uradio, ali ne i On. Kada dodje Sudnji Dan i nastupi Bozije Carstvo, imam neku nadu da Gospod u svojoj silnoj milosti i ljubavi ima plan za spasenje svakog stvora pa cak i palih andjela. Mislim da svaka dusa ima u sebi neko zrno dobrote koje vredi toga.
Puno pozdrava!


Vi mozete da mislite sta hocete, ali kada bi Bog spasio jednog narkomana, kurvara, pijanicu ili kockara, a na obnovljenoj zemlji nema droge, kurvi, alkohola i kocke, takvi ljudi bi se osecali kao da su u najstrasnijem paklu. Bog je rekao sta ce da se desi i tu je kraj price (a to je i jedino logicno da se desi).

 
Miroljub Petrovic
admin je napisao:
Napisala "Jelica"

Slusala sam vase predavanje o globalnom zagrevanju i posto zivim u Vojvodini interesuje me ako se to desi , a verovatno hoce(jer vecina naroda sveta nije tako pametna da to spreci),kako ce se to odraziti na nas koji zivimo u unutrasnjosti zemlje?Tj. dalje od priobalnih podrucija.
Puno pozdrava iz Sombora.


U Vojvodini moze da dodje do izlivanja reka. Pored toga, Bog ce centre nemorala (kao sto su gradovi) da zatrese zemljotresima. Neka priobalna podrucja u kojima se moralno zivi ce sigurno biti sacuvana, a neka potopljena. Bog ima mehanizme da to ucini.

 
admin
Napisao "Lazarevic"

Dragi Miroljube,

Da li mozes pojasniti, na kojem tumacenju Novog Zaveta se zasniva verovanje, da covecija dusa spava nakon smrti do opsteg Vaskrsenja?

Kako tumaciti pricu o bogatasu i Lazaru koju je Hristos izrekao?
Tamo jasno kaze da je bogatas u paklu a Lazar u raju i da su oni dvojica svesni svoga stanja, t.j. zive u tom stanju.
Mislim da se ova prica kosi sa verovanjem, da dusa spava nakon smrti i da ne oseca nista do Vaskrsenja?

Takodje i reci Hristove upucene razbojniku na krstu "Jos danas ces biti samnom u raju" i ono sto pise u Jevandjelju, da je Hristos otiso i boravio u paklu da razrusi silu djavolsku.

Hvala na pojasnjenju.

 
nikola
bravo "stivstivo" za emisiju

gospodine Miroljube, kakvo je vaše mišljenje o nadolazećem zlu,
kako ce Izrael odoleti zigu zveri ako ne prihvati Isusa Hrista i Otkrivenje Jovana Krstitelja

 
Miroljub Petrovic
admin je napisao:
Napisao "Lazarevic"

Dragi Miroljube,

Da li mozes pojasniti, na kojem tumacenju Novog Zaveta se zasniva verovanje, da covecija dusa spava nakon smrti do opsteg Vaskrsenja?


Imas puno tekstova, a svi oni su zasnovani na tekstovima iz Starog zaveta. Na primer, Isus stalno govori da ide da "probudi" mrtve (onu devojcicu, Lazara itd.).

Kako tumaciti pricu o bogatasu i Lazaru koju je Hristos izrekao?
Tamo jasno kaze da je bogatas u paklu a Lazar u raju i da su oni dvojica svesni svoga stanja, t.j. zive u tom stanju.
Mislim da se ova prica kosi sa verovanjem, da dusa spava nakon smrti i da ne oseca nista do Vaskrsenja?


Svrha pricanja te price od strane Isusa jeste da pokaze da ljudi koji nece da veruju u Boga, njima je dzabe i mrtvi da ustaju, jer ni onda nece verovati. Ta prica je povezana sa stalnim insistiranjem fariseja da Isus pokaze neki znak. Konacno, kada je Isus vaskrsao Lazara onda su fariseji odlucili da ga ubiju.

Ako pogledate tu pricu o Lazaru i bogatasu, videcete da je prepuna nekih slika i objasnjenja koja su cisto paganskog porekla i ona predstavljaju verovanje koje su Jevreji prvog veka imali o stanju mrtvih, a koje su pokupili od grckih pagana. Nigde u Starom zavetu necete videti ni delic takvig opisa o navodnom raju i paklu. Jednostavno, Isus koristi pricu, na osnovu onoga sto ljudi veruju i misle da znaju, da bi im objasnio ono sto ne znaju.

O tom paganskom grckom verovanju govori jevrejski istoricar Josif Flavije u svojoj knjizi "Rasprava sa grcima o hadu". On tu kaze da je had podzemni predeo u kome se navodno cuvaju duse dobrih i zlih za dan kada Bog bude sudio. Jevreji su tu jos dodali neka svoja tumacenja i Josif Flavije govori o tome sta su oni verovali: "Postoji ulaz u ovaj podzemni predeo, a na vratima stoji arhandjeo sa grupom andjela. Sve one koji ovuda prolaze vode andjeli koji su odredjeni da se staraju o dusama. Pravedni su odvojeni na desnu ruku, gde je svetli predeo sa izgledom na dobro koje ce doci. Ovde oni cekaju na vecni zivot na nebu. Ovo mesto mi Jevreji zovemo "krilo Avramovo" (vidi Isusovu pricu). Nepravedne duse andjeli vuku na levu ruku i to u blizinu same gehene (pakla) gde slusaju njegovu buku i osecaju njegovu vrucu paru. Ovde posmatraju taj uzasni prizor i strahuju od buduceg suda. Oni takodje posmatraju mesto na kome se nalaze ocevi i pravedni, sto je takodje za njih kazna. Izmedju njih i pravednih nalazi se dubok ponor, tako da niko ne moze preci na drugu stranu."

Ovo je tacno onaj opis koji Isus koristi u svojoj prici, koji nema veze sa Biblijom, ali ga Isus koristi da bi ljudima priblizio poentu - da oni koji nece da veruju, njima nikakav znak nece pomoci - pa cak ni vaskrsenje.

Isus u prici ljude upucuje na pravi izvor informacija, jer u prici Avram kaze bogatasu: "Imaju Mojsija i prorke, neka njih slusaju." A ne da treba da neko vaskrsne i ode neznaboscima, pa ce oni da poveruju. I onda Avram u Isusovoj prici kaze bogatasu: "Ako ne slusaju Mojsija i prorke, da ko i iz mrtvih ustane, nece verovati." (Luka 16,31)

Takodje i reci Hristove upucene razbojniku na krstu "Jos danas ces biti samnom u raju"


Covek kad umre, u svom sledecem trenutku je ziv, jer period smrti on "prespava". Isus kaze razbojniku da ce "danas", dakle istog trenutka kad umre, biti sa Isusom. I zaista, proci ce oko 2000 godina od smrti do vaskrsenja razbojnika, i on ce biti sa Isusom, ali to vreme ce za razbojnika biti trenutak (kao kad legnete da spavate uvece u 10 sati i probudite se ujutru u 7, a nista niste sanjali - za vas tih 9 sati spavanja je kao trenutak).

i ono sto pise u Jevandjelju, da je Hristos otiso i boravio u paklu da razrusi silu djavolsku.


U pitanju je tekst iz 1. Petrove 3. poglavlja gde se kaze da je Isus vaskrsao Bozjim Duhom, i to istim onim Duhom kojim je propovedao ljudima u Nojevo vreme, a tamo se kaze (1. Mojsijeva 6. poglavlje): "I rece Bog: Nece se moj Duh do veka preti sa ljudima jer su telo."

Isus je preko svog Duha u Nojevo vreme pokusao da podstakne ljudski duh na pokajanje, i to duh onih ljudi koji su bili u "tamnici", a znamo o kakvoj tamnici Isus govori - o duhovnoj tamnici, tamnici greha.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
bravo "stivstivo" za emisiju

gospodine Miroljube, kakvo je vaše mišljenje o nadolazećem zlu,
kako ce Izrael odoleti zigu zveri ako ne prihvati Isusa Hrista i Otkrivenje Jovana Krstitelja


Izrael ce prihvatiti Isusa Hrista, posle velikih nevolja koje ce uskoro da im priprete i zadese (kad Amerika padne pod sapu Vatikana).

 
vidakovic
Vi mozete da mislite sta hocete, ali kada bi Bog spasio jednog narkomana, kurvara, pijanicu ili kockara, a na obnovljenoj zemlji nema droge, kurvi, alkohola i kocke, takvi ljudi bi se osecali kao da su u najstrasnijem paklu. Bog je rekao sta ce da se desi i tu je kraj price (a to je i jedino logicno da se desi).
Slazem se sa vama. Kada bi gresnika onakvog kakav jeste ubacili direktno u obecani raj, to bi za njega bio najveci pakao. Ali ja govorim o gresnoj dusi koja je vec sluzi kaznu u vecnom ognju gde ce "ognjem biti osoljena". Govorim o tom novom vremenu koje ce nastupiti posle svega onoga sto pise u Bibliji za koje ni vi ni ja neznamo kakvo ce tacno biti, vec samo naslucujemo i nadamo se necemu kao ja.
Hvala na odgovorima i puno pozdrava!

 
ucenik
Nesto me muci, profesore, jos odavno, ali sad sam se setio, citavsi jedan od postova na dvanaestoj strani.Kazete da je Bog ustanovio pravilo jos u starom zavetu i da ono vredi i dalje, naime radi se o pravilu OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB.Ne razumem kako se to ukalpa u zapovest NE UBIJ.Zar ne bi trebalo da samo Bog ima pravo da uzima nekom zivot.

 
Miroljub Petrovic
vidakovic je napisao:
Slazem se sa vama. Kada bi gresnika onakvog kakav jeste ubacili direktno u obecani raj, to bi za njega bio najveci pakao. Ali ja govorim o gresnoj dusi koja je vec sluzi kaznu u vecnom ognju gde ce "ognjem biti osoljena". Govorim o tom novom vremenu koje ce nastupiti posle svega onoga sto pise u Bibliji za koje ni vi ni ja neznamo kakvo ce tacno biti, vec samo naslucujemo i nadamo se necemu kao ja.
Hvala na odgovorima i puno pozdrava!


Ne postoji "vecni oganj". Postoji "unistenje za vecnost", ako pogledate kako pise na grckom. U Bibliji pise: "Sidje oganj sa neba i pojede ih." Dakle, niko se nece muciti vecno. Koncept "vecnih muka" je jedna od najstrasnijih sotonskih lazi. Kao, "Bog ce gresnike da rostilja kroz celu vecnost". To nema veze s mozgom, niti sa Biblijom.

 
Miroljub Petrovic
ucenik je napisao:
Nesto me muci, profesore, jos odavno, ali sad sam se setio, citavsi jedan od postova na dvanaestoj strani.Kazete da je Bog ustanovio pravilo jos u starom zavetu i da ono vredi i dalje, naime radi se o pravilu OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB.Ne razumem kako se to ukalpa u zapovest NE UBIJ.Zar ne bi trebalo da samo Bog ima pravo da uzima nekom zivot.


U zapovesti koja je u Danicicevom prevodu prevedena "Ne ubij", originalu ne pise tako, nego pise: "Ne pocini zlocin ubistva." Dakle, nemoj da ubijes nevinog coveka zbog para ili neceg drugog, a ubistvo u samoodbrani je dozvoljeno. Naravno, to je dozvoljeno u slobodnoj (teokratskoj) drzavi. U demokratiji ako vas neko napadne, a vi ga u odbrani povredite, mozete da budete uhapseni i da zaglavite u zatvoru, i da vas optuze "sto niste zvali policiju, nego ste sami uzeli sud u ruke".

 
Petar
Ko su demoni? Sta zele? Gde zive? Mozemo li da ih vidimo?

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Ko su demoni? Sta zele? Gde zive? Mozemo li da ih vidimo?


Treba da citate Bibliju da biste dobili odgovore na ova pitanja. U najkracem, demoni su andjeli koji su u pobuni protiv Boga. U pitanju su dihovna bica koja ne vidimo, ali koja mogu da udju u vidljivi deo spektra pa da ih vidimo. Imaju velike potencijale i mogu da cine natprirodne stvari, ali ne mogu da naude coveku ako ovaj zivi u skladu sa Bozjim principima datim od strane Boga preko Mojsija (a prakticno primenjeno preko Isusa). Demoni zele da uniste coveka, a zive u vecem delu svemira. Uskoro im dolazi kraj.

 
Branko
[quote]Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]admin je napisao:


Covek kad umre, u svom sledecem trenutku je ziv, jer period smrti on "prespava". Isus kaze razbojniku da ce "danas", dakle istog trenutka kad umre, biti sa Isusom. I zaista, proci ce oko 2000 godina od smrti do vaskrsenja razbojnika, i on ce biti sa Isusom, ali to vreme ce za razbojnika biti trenutak (kao kad legnete da spavate uvece u 10 sati i probudite se ujutru u 7, a nista niste sanjali - za vas tih 9 sati spavanja je kao trenutak).


Do tog istog zakljucka sam i ja dosao pre par godina razmisljajuci na tu temu.Meni nije jasno sta je sa svetim ljudima.Da li oni idu direktno u raj jer mozemo da vidimo da su sveti ljudi posecivali druge i cinili cuda.Vasilije Ostroski i danas cini cuda.


Unapred zahvalan

 
messiah
Jos nesto o besmrtnosti duha jer dusa je ceo covek kao sto je receno
za Adama.
Cak i Vladika Nikolaj Velimirovic u svojoj knjizi "Emanuil" iznosi
kako su se pokojnici javljali svojim bliznjima radi pomoci,utehe i
ne govori da je rec o demonima.
U svom delu "Prolog" on iznosi mnostvo slucajeva gde su se sveci
javljali iz duhovnog Bozijeg carstva i pomagali ljudima,takodje iz
zitija svetog Serafima Sarovskog velikog ruskog podviznika vidimo da
je nasao veliku milost kod Gospoda i da su ga posecivali apostoli,
presveta Bogorodica kao i sam Gospod Isus.
U zitijama Svetoga Save pise da je imao prekrasna vidjenja nebeskog
sveta kao i vidjenje Svetog Simeona Mirotocivog u svetlosti i slavi
svoga telesnog oca.
Onda u Novom zavetu pojavljivanje Mojsija i Ilije. Matej 17,3
Kako ovo tumaciti,a demoni nisu?

Jedno vidjenje o kazni za teske gresnike i bezboznike.
Gospodine Petrovicu kazete da ce kazna biti nistavilo ili jednostavno
nepostojanje zar oni to i neocekuju.
Oni i rade ta teska zlobela jer neveruju da ima nesto posle bioloske
smrti.
Kad dodje veliki sud i njima kazna bude izrecena(vecno nepostojanje)
ako je to kazna mislim da je to za njih nagrada,mirno su otisli u
vecnu smrt bez ikakvih patnji jer su to i ocekivali.
Zar je to onada za njih kazna?

Ako Sotona zna knjige Otkrovenja i zna da ce izgubiti zasto se ne okrene
sa tog puta ode Gospodu i pokaje se nego i dalje insistira na pobuni?

Unapred zahvalan...

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.24 sekundi!