Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Miroljub:

Istrazivanja jasno pokazuju da devojke najlakse radjaju izmedju 19. i 21. godine.

Ovde se ne radi o "raznim istrazivanjima". Ovde se radi o opste poznatim stvarima.


Ovo je prva kontradiktornost.


Ovo mi izgleda kao da ste zlonamerni. Izvukli ste van konteksta dve moje izjave koja sam dao na potpuno razlicita pitanja. Dakle, rekao sam sta istrazivanja pokazuju, a onda kada ste vi rekli da postoje "razna istrazivanja". Ja sam onda odgovorio na sta jasno ukazuju istrazivanja, i da je to opste poznato i kad ne bi imali naucna istrazivanja.

Evo je i druga

Miroljub:
Isus je upravo to rekao i citirao svoje reci koje je izgovorio Mojsiju pod planinom Sinaj, ali se to ne vidi u nasem prevodu (u engleskom prevodu se to vidi).

Ovaj prevod je dobar, ali ako hocemo tacno da znamo sta Isus govori, treba da znamo sta pise u zapovestima


Znaci vidi se u engleskom prevodu i onda mi vama verujemo na rec.
A kada se proveri i vidi da te vase tvrdnje nema u engleskom prevodu, onda da gledamo sta pise u zapovestima.

Da li vi to ozbiljno?


Opet ste zlonamerno izvukli dve moje izjave iz dva razlicita odgovora na dve razlicite teme. Ja sam rekao da je prevod koji mi imamo generalno dobar, a kada sam na drugom mestu govorio o nekom manje bitnom teoloskom detalju, onda sam rekao da je za to potrebno da pogledamo original ili engleski prevod.

Ako nastavite sa ovakvim zlonamernim pisanjem, nece izaci na dobro po vas.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.04.2008 23:58
 
Petar
Sta mislite sa kim je Jovanka Orleanka razgovarala? Sa demonima ili andjelima?

 
Petar
Znaci ne moze pobozan covek da zivi u gradu?
Mora da bude u prirodi inace ce Bog da ga sprzi!
A sta mislite o zivotu pored mora? Ja imam neku zemlju tamu van grada. Da li je to zivot u prirodi? Ili je mozda bas tamo najopasnije kad krenu mora da se izlivaju? Ili nece vise biti potopa...to nam duga garantuje!


Izmenio/la Petar na 06.04.2008 00:30
 
nikola
Gospodine Miroljube, koliko u proseku radite a koliko spavate.
Napomenuli ste kad je kod devojaka najbolje da rode, mozete nesto reci o pedofiliji-sta je to, kolika je vremenska granica, kakav je zakon pedofilima Bogom dan i koliko preduzimljiv


Izmenio/la nikola na 06.04.2008 00:37
 
nikola
Pomenuli ste Enriko Josifa, dali je pisao knjige

 
electronpn
Cuo sam da zene ne smeju da idu u crkvu za vreme menstrualnog ciklusa. Da li je to tacno ? (kako Tvorac gleda na to ?) Hvala unapred.

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Sta mislite sa kim je Jovanka Orleanka razgovarala? Sa demonima ili andjelima?


Ne znam za istorijski izvestaj o Jovanki Orleanki i njenom razgovoru. Mozda postoji, ali nisam ga citao.

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Znaci ne moze pobozan covek da zivi u gradu?
Mora da bude u prirodi inace ce Bog da ga sprzi!


Ja to nisam rekao. Covek moze privremeno da zivi u gradu, ako ima neki neodlozni posao, ali morao bi da ima neku odstuonicu van grada u prirodi i da zna da prezivi u prirodi, jer ono sto ce se uskoro desiti ce biti mnogo strasnije od svih ratova koje smo videli. Za covekovo zdravlje i za svaki oblik njegovog napretka najbolje je da bude u prirodnom ambijentu. Tehnologija je toliko uznapredovala da je svaki oblik informacija sada dostupan i van grada. Glavni razlog posecivanja gradova je misionstvo (dakle pozivanje ljudi na okretanje Bogu i na promenu nacina zivota, kao sto su to radili Isus, proroci i apostoli), i na eventualno zavrsavanje nekih poslova (prodaja robe, usluga ili slicno).

A sta mislite o zivotu pored mora? Ja imam neku zemlju tamu van grada. Da li je to zivot u prirodi? Ili je mozda bas tamo najopasnije kad krenu mora da se izlivaju? Ili nece vise biti potopa...to nam duga garantuje!


Ako si pored mora na nekom brdu, onda je to OK, ali ako si uz obalu, onda to moze da bude problematicno.

 
Petar
Petar je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]Petar je napisao:
Sta mislite sa kim je Jovanka Orleanka razgovarala? Sa demonima ili andjelima?


Ne znam za istorijski izvestaj o Jovanki Orleanki i njenom razgovoru. Mozda postoji, ali nisam ga citao.


Postoji zapis sa sudjenja koji sam ja nasao negde na internetu i citao ga jos pre nekoliko godina kad se pojavio onaj film Luc Besona. Ona je tvrdila da je pricala sa andjelima (mislim Mihajlom) i da su joj oni govorili sta da radi. Crkva je smatrala da je vestica. Evo linka: www.stjoan-center...


Izmenio/la Petar na 06.04.2008 11:32
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Gospodine Miroljube, koliko u proseku radite a koliko spavate.


Isus kaze: "Meni valja raditi dela Onoga koji me posla dok je dan, doci ce noc kad niko ne moze raditi." Ja se trudim da preko dana uradim sto vise, jer ima puno lepih stvari koje mogu da se urade. Spavan izmedju 7 i 9 sati, s tim sto gledam da sto ranije legnem (obicno lezem izmedju 21 i 22 sata).

mozete nesto reci o pedofiliji-sta je to, kakav je zakon pedofilima Bogom dan i koliko preduzimljiv


Pedofilija je oblik seksualne nastranosti u koji su ukljucena deca. To je jedan oblik droge, gde osoba najpre krene da menja partnere (da se kurva), pa od takve aktivnosti toliko duhovno degradira da pozeli neki drugi oblik perverzije, kao sto je homoseksualizam, sodomija (seks sa zivotinjama), pedofilija (seks sa decom), i slicno.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Pomenuli ste Enriko Josifa, dali je pisao knjige


Ja sam citao samo jednu njegovu kratku knjigu. Ne znam sta je sve pisao.

 
Synex
Da li je onda prevod Vuk Karadzic pouzdan. Ja sam citao taj prevod i nisam nasao neke greske ali ne znam gdje bi ih i trazio.
Mislim da sada ne treba traziti greske kako je jedna rijec prevedena jest da ona nijenja mnogo toga ako je lose prevedena ali sustinu Biblije nije moguce izmjeniti.


Vjerujem u ...
 
Miroljub Petrovic
electronpn je napisao:
Cuo sam da zene ne smeju da idu u crkvu za vreme menstrualnog ciklusa. Da li je to tacno ? (kako Tvorac gleda na to ?) Hvala unapred.


Ne znam kakvi su crkveni propisi po tom pitanju. Verovatno ce Aleksandar Srnic znati da odgovori na to pitanje. U stara vremena samo su muskarci isli u sinagoge i ucili Bibliju, ali se o tome stalno govorilo u porodici, pa su i zene znale teologiju. Na velike hodocasne praznike, tri puta godisnje, skoro svi su dolazili u Jerusalim (i muskarci i zene) gde se javno citala Biblija i gde su se dodatno poucavali znanju o Bogu. Za vreme menstruacije, zene su vise mirovale i bile odvojene od muskaraca.

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Postoji zapis sa sudjenja koji sam ja nasao negde na internetu i citao ga jos pre nekoliko godina kad se pojavio onaj film Luc Besona. Ona je tvrdila da je pricala sa andjelima (mislim Mihajlom) i da su joj oni govorili sta da radi. Crkva je smatrala da je vestica. Evo linka: www.stjoan-center...


Nemam vremena time da se bavim. Verovatno se bavila okultizmom.

 
Miroljub Petrovic
Synex je napisao:
Da li je onda prevod Vuk Karadzic pouzdan. Ja sam citao taj prevod i nisam nasao neke greske ali ne znam gdje bi ih i trazio.
Mislim da sada ne treba traziti greske kako je jedna rijec prevedena jest da ona nijenja mnogo toga ako je lose prevedena ali sustinu Biblije nije moguce izmjeniti.


Prevod Vuka Karadzica je generalno pouzdan, ali postoje problemi na nekim mestima koji se ticu "pakla" i "mucenja va vijek vijeka", sto nije dobro prevedeno, a u pitanju su vazne stvari.

 
alkoni
Evo par pitanja:
1. Kada se desi prvo vaskrsenje za zivot vecni, u kom obliku ce se ljudi vaskrsnuti? Da li ce oni koji su umrli kao starci, ljudi srednjih godina i deca biti vaskrsnuti u tom obliku?
2. Da li ce biti radjanja novih ljudi u raju kao danas na Zemlji?


Nikola Djordjevic - "U pocetku stvori Bog..."
 
alkoni
Kako su nas NATO i SAD bombardovali 1999 god., i to bombama sa osiromasenim uranijumom, zanima me koliko su zemlja i voda kontaminirane ovim radioaktivnim elementima i da li je moguce ocistiti zemlju i vodu ljudskim sredstvima, ili ce to Bog uciniti umesto nas ali pod uslovom da mu se okrenemo?


Nikola Djordjevic - "U pocetku stvori Bog..."
 
Miroljub Petrovic
alkoni je napisao:
Evo par pitanja:
1. Kada se desi prvo vaskrsenje za zivot vecni, u kom obliku ce se ljudi vaskrsnuti? Da li ce oni koji su umrli kao starci, ljudi srednjih godina i deca biti vaskrsnuti u tom obliku?


U Bibliji pise da ce u prvom vaskrsenju ljudi biti vaskrsnuti u "neraspadljivom" i "besmrtnom" obliku. Verovatno ce biti vaskrsnuti u onom obliku u kom su umrli - bake kao bake, deca kao deca, odrasli kao odrasli, ali bez tragova greha na sebi. Svrha takvog oblika vaskrsenja je da se ljudi prepoznaju.

2. Da li ce biti radjanja novih ljudi u raju kao danas na Zemlji?


Isus kaze da ce ljudi biti kao andjeli. Postavlja se pitanje: Da li se andjeli razmnozavaju? Ne vidimo u Bibliji da postoje muski i zenski andjeli. Mozda se andjeli ne ramnozavaju, a mozda se razmnozavaju kao partenogenezni organizimi, gde anjdeo radja andjela, bez drugog pola, kao sto je slucaj sa nekim organizmima kao sto su rakovi (ne zelim da vredjam andjele pa da ih poredima sa rakovima, nego samo navodim primer razmnozavanja koji je poznat ljudima).

 
Miroljub Petrovic
alkoni je napisao:
Kako su nas NATO i SAD bombardovali 1999 god., i to bombama sa osiromasenim uranijumom, zanima me koliko su zemlja i voda kontaminirane ovim radioaktivnim elementima i da li je moguce ocistiti zemlju i vodu ljudskim sredstvima, ili ce to Bog uciniti umesto nas ali pod uslovom da mu se okrenemo?


Mislim da zdravim nacinom zivota mozemo potpuno da anuliramo stetna dejstva tih bombi na prezivele ljude.

 
Svetozar
Evropski centar za nuklearna istraživanja (CERN), blizu Ženeve, otvoriće sutra vrata za posetioce na jedan dan pre nego što izvede eksperiment koji treba da reši tajne univerzuma, javile su agencije.

Organizatori očekuju da će više od 30.000 ljudi želeti da vidi veliki hadronski kolajder (LHC), najmoćniji akcelerator čestica ikad izgrađen, smešten na francusko-švajcaskoj granici u kružnom tunelu 100 metara ispod zemlje, dugom oko 27 kilometara.

Biće to jedina šansa da se vidi LHC pre nego što se aktivira.

Postrojenje je građeno skoro 15 godina i koštalo je osam milijardi dolara, a CERN, čuven kao mesto nastanka Interneta, sad će pokušati da ovde simulira Veliki prasak kojom je, prema naučnim terorijama, nastao kosmos, i nađe česticu koja treba da objasni tajne univerzuma.

"Tunel je duži nego londonska podzemna železnica, a detektori čestica popunjavaju praznine, pri čemu je jedan detektor veličine broda Vestminsterske opatije", objasnio je predstavnik CERN-a, Džejms Gilis.

"Veoma smo uzbuđeni zbog našeg ekperimenta, najvećeg u svetu, koji će nam, nadamo se, pomoći da razumemo stvari poput porekla mase i tamne materije u univerzumu", rekao je stručnjak za teoretsku fiziku profesor Malkolm Ferbern iz CERN-a.

U eksperimentu će se izazvati sudar protona, baš kao što je bilo u prirodi, ali će naučnici sada to moći da prate na monitorima.

"Biće to najveća energija koju je čovek ikad stvorio", naveo je Ferbern.

Međutim, eksperiment je izazvao kontroverze, a dvojica naučnika s Havaja uložili su zahtev sudu u Honoluluu da zatraži zabranu eksperimenta, jer, prema njihovom mišljenju, on može izazvati crnu rupu i uništiti Zemlju, pa čak i univerzum.

CERN je izveo mnoge proračune da dokaže da je eksperiment potpuno bezbedan.

Kakvo je Vase misljenje?

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.22 sekundi!