Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Jevanđelje po Mateju:24
16 Tada koji budu u Judeji neka beže u gore;
17 I koji bude na krovu da ne silazi uzeti šta mu je u kući;
18 I koji bude u polju da se ne vrati natrag da uzme haljine svoje.

Zasto je ljudima savetovano da sklonista nadju u gorama,prirodi van naseljenih mesta kad nastupe katastrofe?


Taj tekst predstavlja opis dogadjaja koji bukvalno najavljuju Hristov dolazak. On nema mnogo veze sa katastrofama koje ce da uslede pre toga, a koje ce neke ljude da trgnu iz zimskog sna.

 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Sta mislite Miroljube zasto djavo radi sve ove gadosti? Pa zar on nije citao Bibliju? Jel on nezna da ce da bude sprzen i da plati za svaku dlaku koju je skinuo sa glave nevinog covjeka? Ja vjerujem da on to sve zna!

A zasto onda ne prestane? Jel on misli da ce da postigne nesto ovako? Jel moguce da je on toliko glup ili je nesto drugo u pitanju?


Da li ljudi koji puse znaju da ce se tesko razboleti? Ja verujem da znaju. Pa kad znaju zasto ne prestanu? Jel oni misle da ce pusenjem nesto da postignu? Jel je moguce da su toliko glupi ili je nesto drugo u pitanju?

 
Miroljub Petrovic
NESA je napisao:
Sta je u stvari prizivanje SVETOG DUHA koje na primer cine srpski najvisi crkveni velikodostojnici npr. kad se bira patrijarh ili skoro je bilo na tv pred zasedanje u patrijarsiskom dvoru.O cemu se tu radi.


Isus je rekao da kad On ode sa zemlje, umesto Njega ce doci Sveti Duh preko koga ce Bog raditi na zemlji. Dakle, Sveti Duh (koji je Bog ili trece lice bozanstva) se priziva da umudri ljude u donosenju vaznih odluka.

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
U učionicama i na propagandnim bilbordima Univerziteta Donja Gorica (UDG) u Podgorici, čiji je jedan od osnivača Milo Đukanović, karta sveta postavljena je naopako...


Vec sam bezbroj puta rekao da se ovde postavljaju pitanja, a ne da se iznose gluposti i vesti iz sveta sta rade satanisti.

 
Miroljub Petrovic
Dobio sam e-mail od jedne zene sa nasih prostora koja zivi u Australiji, u kojem me je nesto pitala oko ishrane, a usput mi je napisala kakvo je stanje u Australiji. Iako znam kakvo je stanje tamo, dobro je cuti jos nekih detalja iz prve ruke. Evo dela tog e-maila:

"Evo par informacija kakva je situacija ovde.
Pre par nedelja je jedna vest uzburkala javnost, prikazano na jednom od glavnih tv kanala, a to je da otac zivi (kao muz i zena) zajedno sa kcerkom i imaju jos i dete (ocekivalo se da javnost prihvati to sa odobravanjem, zato je i prikazano) medjutim koga god sam cula svi su to osudili. Nasi prijatelji (zena) radi u obdanistu, i tamo je uzasna situacija, nagovaraju vlasnike obdanista da prihvate ovaj novi program (a to je da se deca uce od malena da postoje istopolni roditelji, i da okace slike u odanistu na primer dva muskarca ili dve zene sa detetom). Dosta njih se nije slozila sa time i bacili sve te papire u korpu za otpatke i rekli da ce radije zatvoriti obdaniste nego to staviti. A odnosi izmedju roditelja i dece su tako pogorsani da roditelji neznaju da izadju na kraj sa detetom od 4 godine. Neki roditelji (mati) koja ne radi prva je tu da ga ostavi, a dodje zadnja da ga pokupi i jos napomene da ga (dete) vaspitacice ne stavljaju preko dana da spava da moze dete odmah staviti u krevet kad ono dodje kuci. Skoro svi roditelji od te dece su razvedeni. Uzas.

Tacno je i to da ovde ima dosta samoubistava medju mladima (sad skoro su se dve devojcice od 12 godina ubile), a i ubistava gde su deca izvrsioci (dve devojcice ubile mater od svoje drugarice), a ima i dosta otimanja dece upravo do tog godista. Jednom su pokusali ukrasti dete iz dvorista (majka samo usla da nesto uzme) pa je trcala za tom osobom da spasi svoje dete. U policiji su je napravili da nije dobro videla tu osobu i tako se to zavrsilo.

Sto se tice zdravstva i doktora, to ti je kockanje, bolje ih ne obilaziti, a ako bas moras onda ides samo kod onih sa dobrim preporukama (od poverljivih ljudi). Od pacijenta sa povisenim holesterolom, prepisujuci ti neke lekove (koje kad proveris malo vise na internetu nadjes da imaju veoma velike nus posledice) te od tebe naprave teskog srcanog bolenika. Naravno nece ti reci da treba da promenis nacin ishrane.

Situacija kod nasih ljudi je malo bolja, za sada. Nema toliko razvoda, ljudi se druze i pomazu izmedju sebe, pazi se sta deca jedu (nase zene sve kuvaju), pazi se sa kime se deca druze, savetuju ih da ne voze prebrzo auta. Skoro sva omladina ima predbracne odnose (kurvaju se), a ono malo koji nemaju se ismejavaju, deca koja zele da uce takodje se ismejavaju. Naravno nece ni da cuju da im neko pomogne oko trazenja dobre devojke (veoma su retke ovde). Ne zna se kako ce biti kad oni budu svoji ljidi, nadamo se da su bar nesto naucili od roditelja.

Muslimane cesto napadaju zbog njihovih marama, a jos je jednom jedan muslimanski verski vodja rekao "da ovde ima puno silovanja zato sto se zene ne pokrivaju", sto je izazvalo veoma burnu reakciju medju domacinima. Odmah su napravili talk show i pozvali, naravno, muslimane, domacu javnost i protestanskog svestenika (koji se veoma gnusao na ovo sto je rekao muslimanski verski vodja). Onda su na red dosli Sudanci, koji su javno rekli, da to sto se njihova deca bave kriminalom je kriv sam sistem. Deca cim krenu u skolu dobiju brojeve telefona na koje mogu pozvati policiju ako ih roditelji tuku ili maltretiraju, i onda ucenjuju roditelje. Naravno, pretpostavlja se kako su ranije bila vaspitavana. Bio je jedan primer: roditelj je dobio posao u Sidneju i hteo da se preseli tamo. Dete nije htelo da ide tamo i nazvalo je policiju da ga zastiti i roditelji su morali da odustanu od odlaska.

Naravno kad sve to vidis pozelis sve to da ostavis i vratis se, kupis nesto zemlje i zivis mirno bez ovog stresa. Mladi se brze naviknu na ovu situaciju i ne zele da se vrate i onda i mi ostanemo da im pomognemo koliko mozemo."

Ja sam joj napisao da se vraca kuci dok jos nije kasno, dok joj decu nisu potpuno duhovno razvalili. Ovakve izjave bi trebali da koriste nasi kilavi politicari i da ljudima otvaraju oci da vide sta je zapadni svet, ali nema ko da progovori. Nasa "elita" je katastrofa.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 15.05.2008 00:17
 
Jakov
Miroljube, da li ste culi da je pronadjen Kovceg Zaveta u Etiopiji i palata Savske kraljice? Sta mislite, da li je podvala ili je stvarno pronadjeno.

 
ALEX
Jevandjelje po Mateju, glava 15, stihovi 26-27-28...

O cemu se ovde radi? Ne razumijem sta Hristos hoce da kaze... Ko su ovi psi? I sta je ta zena tako pametno rekla? Nejasno mi je ovo! Vjerujem da vi znate o cemu se radi...???

 
Branko
Sadrzaj svetog pisma na srpskom

evo link http://www.pravos...adrzaj.htm


Izmenio/la Branko na 15.05.2008 11:44
 
Miroljub Petrovic
boro je napisao:
i3;k2; l7;l3;k2;l5;l0;l5;l0; ilko4; m1; j1;klm4;kk5;l6;k4;l0;l5;l0; l5;k2; k4;l0;l9;l0;l5;l6; l6;l2;l6; 2000 l4; l9;k2;l4; l9;kk6;k2;l4;k6;kl9;km0;l0;m3; k5;l6;k6;l0;l5;k2; k4;l0;k6;kl6; l5;k2; o2;kk6;l5;l6;o2; l2;k2;l4;kl5;l6;o2; l7;l3;l6;m5;l0; (l7;l6;k4;lm6;l0;l5;k l7;l6;l3;l6;k4;l0;l5;k m2;m1;k6;k3;k2;l3;l9;l2;l6;k5; l0;k5;lk2;l3;l0;m6;m0;k2Wink l4;l5;l6;m6;m0;k4;l6; lk2;k9;l3;l0;m5;l0;m0;l0;m3; m2;l6;l9;l0;l3;k2; l6;k3;l3;l0;l2;k2; l5;kl6;k3;l0;m5;l5;l0;m3; ll0;k3;k2; l0; l6;k5;ll6;l4;l5;l0;m3; l7;m1;k8;kk4;k2;. hk2; l3;l0; o2;k m0;l6; k6;l6;l2;k2;k9; l6; k4;kl3;l0;l2;l6;l4; l7;l6;m0;l6;l7;m1;.


Ako nije problem, napisite ponovo vas post na latinici da mogu svi da ga procitaju.

 
Miroljub Petrovic
Jakov je napisao:
Miroljube, da li ste culi da je pronadjen Kovceg Zaveta u Etiopiji i palata Savske kraljice? Sta mislite, da li je podvala ili je stvarno pronadjeno.


Kakva bre Etiopija? Rekao sam bezbroj buta da se ne citaju ateisticke gluposti.

 
Petar
Sta znaci da budemo kao deca? Danas deca ubijaju.
To sta se desava sa telom posle smrti uopste nije bitno ako ja dobro razumem. Kremacija, sahrana, itd. Bog stvara novo telo kad bude vaskrsenje, jel tako?
Kaze Isus da se u Nebeskom carstvu nece ljudi zeniti i udavati, bice kao andjeli. Pa zar nece imati telo? I kako ce porodice, muzevi i zene ziveti u tom carstvu?

 
boro
Na planini Prenj na visini oko 2000 metara sam 73. godine video mnogo fosila na kamenoj ploci velicine polovine fudbalskog igralista. To su najneobicnije fosilizovane ribe i ogroni fosilizovani puzevi.
Od kuda na 2000 metara toliki fosili ?


Boro
 
Nojeva Misterija
Sta mislite o cipvanju ljudi, koje je u bliskoj buducnosti.Da li ima veze sa prorocanstvom iz Jovanovog Otkrivenja o zigu na desnoj ruci ili celu?sta mislite o emisijama Elektronski logor i Digitalni Andjeo,i da li ste gledali?



 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Jevandjelje po Mateju, glava 15, stihovi 26-27-28...

O cemu se ovde radi? Ne razumijem sta Hristos hoce da kaze... Ko su ovi psi? I sta je ta zena tako pametno rekla? Nejasno mi je ovo! Vjerujem da vi znate o cemu se radi...???


U pitanju je kada je kod Isusa dosla zena Hananejka da ga moli da pomogne njenoj cerki koju je opseo demon. Hananejci su bili veliki neprijatelji Jevreja, ljudi koji su obozavali demone i za koje je Bog rekao, u Mojsijevo vreme, da treba da se proteraju iz zemlje. U tom trenutku je Isus bio okruzen Jevrejima koji su inace bili zatrovani farisejskom mrznjom prema drugim neznabozackim narodima, a narocito prema Hananejcima. Na ovom primeru vidimo kako je Isus pomogao ovoj zeni, a u isto vreme nije sablaznio duhovno posrnule Jevreje koji su u tom trenutku bili oko Njega.

Sama cinjenica da je ova Hananejka dosla kod Isusa ukazuje na to da je bila ozbiljna i da je znala da je jevrejski Bog zivi Bog. Isus prema njoj postupa dovoljno ostro da duhovno slabi Jevreji odobravaju njegov odnos prema njoj, a u isto vreme je dovoljno blag da joj pruzi nadu i da je podstakne da svojim ponasanjem posrami prisutne muskarcine. Ona se nije uvredila na Isusove reci, nego se jos vise ponizila, na sta ju je Isus pohvalio pred svima i rekao da ce joj zelja i molitva biti ispunjeni.

Ovaj dogadjaj je sjajan primer kako Isus postupa sa ljudima, u razlicitim okruzenjima, u razlicitim situacija. Treba od Njega da se ucimo.

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Sta znaci da budemo kao deca? Danas deca ubijaju.


Deca danas ubijaju jer ih roditelji tako uce (ne rade sa njima nego ih pustaju da ih Sotona vaspitava). Deca su po svojoj prirodi dobra, nezna, dobronamerna, umiljata, ukratko skup najlepsih nebeskih osobina. Isus poziva ljude da budu kao mala neiskvarena deca.

To sta se desava sa telom posle smrti uopste nije bitno ako ja dobro razumem. Kremacija, sahrana, itd. Bog stvara novo telo kad bude vaskrsenje, jel tako?


Sa aspekta vaskrsenja to nije bitno, ali ponavljam, u stara vremena su se spaljivali samo lesevi ubijenih kriminalaca na smetlistu, ili su paganski narodi spaljivali svoje mrtve u paganskim ritualima. Ne znam za slucaj u Bibliji da je neko od Bozjih ljudi kremiran.

Kaze Isus da se u Nebeskom carstvu nece ljudi zeniti i udavati, bice kao andjeli. Pa zar nece imati telo? I kako ce porodice, muzevi i zene ziveti u tom carstvu?


To je sad jedno kompleksno teolosko pitanje. O tome sam vec govorio jednom. Isus pre toga kaze da ce ljudi biti "kao andjeli". Postavlja se razna pitanja: Da li se andjeli razmnozavaju? Kog pola su andjeli? Mozda se andjeli razmnozavaju. Mozda u sebi sadrze oba pola. Mozda su oni kao Adam pre stvaranje Eve. Mozda se oni razmnozavaju kao partenogenezni organizmi, gde organizam radja organizam, a da nema polova (jedan primer su rakovi). Mozda ce ljudi jednog dana biti kao andjeli u tom smislu. Videcemo. Sada mozemo o tome da razmisljamo.

 
Miroljub Petrovic
boro je napisao:
Na planini Prenj na visini oko 2000 metara sam 73. godine video mnogo fosila na kamenoj ploci velicine polovine fudbalskog igralista. To su najneobicnije fosilizovane ribe i ogroni fosilizovani puzevi.
Od kuda na 2000 metara toliki fosili ?


To je nekada bilo morsko dno, kada je doslo do zatrpavanja organizam au ranim fazama Potopa. U kasnijim fazama Potopa je doslo do izdizanja tog natalozenog sedimenta i forimiranja brda i planina.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Vatikan veruje u vanzemaljce

Verovati da negde u svemiru možda postoji vanzemaljski život nije suprotno verovanju u Boga, ocenio je glavni astronom Vatikana.

S obzirom na veličinu svemira, moguće je da postoje drugi oblici života, pored onih na Zemlji, možda čak i inteligentni oblici života, rekao je Žoze Gabrijel Fines, jezuita i direktor Vatikanske opservatorije u intervjuu listu Svete stolice "Oservatore romano", objavljenom u tekstu pod naslovom "Vanzemaljac je moj brat".

"Kao što postoji mnoštvo bića na Zemlji, moguće je da postoje i druga bića, čak inteligentna, koje je stvorio Bog. To ne opovrgava našu veru, pošto mi ne možemo da odredimo granice stvaralačkoj slobodi Boga", istakao je on.

"Kao što zemaljska bića smatramo svojom 'braćom' i 'sestrama', zašto ne bismo govorili o nekom 'bratu vanzemaljcu'? I on bi isto tako bio deo božjeg čina stvaranja", rekao je on u intervjuu u kome je govorio o odnosima između vere i nauke i teološkim aspektima eventualnog postojanja vanzemaljaca.

U svakom slučaju, ti vanzemaljci nisu primili Hrista, pošto je "njegova inkarnacija bila jedinstveni događaj koji se ne može ponoviti", kazao je Fines, dodavši da je siguran da bi i oni, na neki način, mogli da uživaju božju milost.

On je, takođe, ocenio da je teorija o Velikom prasku "najrazumnije" objašnjenje nastanka svemira.

"Ja i dalje verujem da je Bog stvorio svemir i da nismo plod slučajnosti", istakao je Fines i pozvao Crkvu i naučnu zajednicu da zaborave podele iz vremena Galileja, kome se sudilo za jeres zato što je tvrdio da se Zemlja okreće oko Sunca, dok je po učenju tadašnje crkve Zemlja bila središte svemira.

Vatikanska opservatorija, osnovana 1891. godine, smeštena je u Kastelu Gandolfu, papinoj letnjoj rezidenciji. Ona je glavni inicijator napora za pomirenje vere i nauke, a njeni istraživači uživaju veliko poštovanje naučne zajednice.

http://www.nadlan...90850.html


Moze li komentar na ovo?


Ja sam vec govorio o tome da ce evolucionisticka nauka da pripremi put pojavi demona. Oni sada "proucavaju" svemir, i onda ce da "otkriju vanzemaljce", i onda ce "naucno" da potvrdjuju sotonsko verovanje u besmrtnost duse, a da demone proglasavaju kao vanzemaljce.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li treba uzeti licnu kartu sa biometrijskim podacima?


Ja ne znam kakva je to licna karta. Sto se mene tice, ja znam da ce oni da uvedu sve sto zele, jer ljudi su odavno prestali da misle svojom glavom, ali nikoga ne mogu da nateraju da zivi nemoralno, ako on to ne zeli. Kad budem video te licne karte, ili njihov nacin funkcionisanja, moci cu da procenim da li je to neki oblik hule na Boga. Znam da satanisti sve znaju o svakom coveku (osim onoga sta on misli), tako da nema tu sta da se krije ili da se otkriva.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Zasto Izrael ucestvuje na Evroviziji kad nije u Evropi,gde se na tom takmicenju najvise populise gay populacija,cak je jedan predstavnik Izraela pobedio pre 10 god na tom takmicenju kao transvestit?


Izrael je danas zvanicno sekularna drzava, pa ima svacega u njoj. Sa druge strane, skoro 50% populacije je istinski religiozno i postuje instituciju porodice, sto nema nigde u Evropi (ima jos samo u nekim islamskim zemljama). U svakom slucaju, Bog ce uskoro da napravi red u Izraelu.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Zasto je SAD toliko zainteresovan za Izrael?


Verovatno zato sto u SAD postoji jak jevrejski lobi. A kad uskoro SAD potpuno padne u kandze Vatikana, onda ce SAD biti zainteresovane da u Jerusalimu uspostave papski presto.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.23 sekundi!