Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
NESA je napisao:
Profesore pored ljudi Bog je stvorio i andjele,kao drugi tip bica,da li ima jos nekih bica ili je to to?


Mi znamo samo za ljude i andjele. Sumnjam da postoje jos neka druga bica.

 
Miroljub Petrovic
Duki je napisao:
Profesore, nekako mi je nejasno kako su sve zivotinje i biljke koje su izumrle mogle da zive u istom trenutku na zemlji. S obzirom da su i zivotinje i biljke bile mnogo vece nego danas, i da ih je bilo mnogo vise, deluje mi kao da je starost zemlje mogla da bude mnogo veca, i da su ove vrste mogle da zive kroz mnogo duzi period nego sto je 6000 godina.
Mozete li da mi objasnite kako je bilo dovoljno prostora za sve njih ako je starost zemlje zaista ovolika?


Veliki deo danasnjeg kopna je prekriven pustinjama, ledom i nenastanjenim regionima, a na svim tim mestima pronalazimo ogromne naslage fosila - ostataka organizama iz proslosti.

 
Miroljub Petrovic
stivstivo je napisao:
Cemu sluze sise kod muskarca kad ih on ne koristi nizasta, zasto covek ima sise.


Postoje razna objasnjenja. To nije toliko bitno za nasu raspravu, ali evo da iznesem jedno objasnjenje: pretpostavlja se da su prvi ljudi bili stvoreni kao andjeli, a u isto vreme se pretpostavlja da kod andjela nema polova, vec da andjeo radja andjela (kao partenogenezni organizmi - rak radja raka, nema polova). Stvaranjem Eve od Adama, polovi su razdvojeni, kaze ovo objasnjenje, ali su neke osobine ostale zajednicke i kod muskarca i kod zene. Ovo je samo jedno objasnjenje, za koje ne tvrdim da je tacno. O tome cemo vise znati jednog dana. Sada to nije toliko bitno.

 
Miroljub Petrovic
zulufar je napisao:
Da li je tačno da se na osnovu starosti sekvoja u nekim područjima može ustanoviti približno vrijeme Potopa? I da su ta drveta bukvalno vječna jer su imuna na napade štetočina?


Tako je. Sekvoje imaju tako jak imuni sistem da su neunistive, pa se evolucionisti cude zasto su sekvoje stare samo oko 4000 godina. Onda se pitaju: "Da se pre oko 4000 godina nije desila neka velika katastrofa?" Tako je, desio se Potop.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Na sumarskom fakultetu kazu je da najstarije drvo Hrast od nekih 3500 godina, veliki truo trupac sa izlomljenim stablom, po dugovecnosti pominje se Tisa cije je stablo celo otrovno osim kozice na plodu kako bi seme prenosile ptice, time je dugovecno, ima puno stabala da se vide starijih od 1000 godina, na Hilandaru postoji Tisa posadjena kad je manastir poceo da se gradi


Najstarije drvo je jedna vrsta bora koji zivi u Nevadi, a staro je oko 4500 godina.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Mozete mi reci savet, kad nekog upozoravam onim sto vidim, posto mi je uvek stalo do tih ljudi kojima se obracam ne mogu mnogo da cutim, imam dar da nisam recit i uglavnom neprijatan. Sa moje tacke gledista uspeo sam ako ikom stavim doznanja i pokrenem neciju inertnost. Vidim da vi dobro baratate sa znanjem i recima, sta bi ste meni rekli nasta da se fokusiram


Fokusiraj se na moralan zivot, a pricaj samo kad te pitaju. To sto ne umes da cutis, i sto nisi recit, nije dar. Samo ti zivi moralno, pa ces biti itekako recit ako nekome pritreba pomoc. Samo nemoj da pricas ako te niko nista ne pita, osim u svojoj kuci sa svojom decom, ili u svojoj firmi sa svojim radnicima.

 
Miroljub Petrovic
Smajo je napisao:
[Rekli ste da u Bibliji nigdje ne piše da je Bog rekao da se pije alkohol ili vino a kako onda tumačite,poslovice 31:6-7?


Bog u tom tekstu ismejava one koji hoce da propadnu, a ne kaze da treba da se pije alkohol.

 
Miroljub Petrovic
shpiran je napisao:
"Ako li se pravednik odvrati od pravde svoje, i stane činiti bezakonje, i ja mu podmetnem na šta će se spotaći, te pogine, a ti ga ne opomenu, on će poginuti sa svog greha, i neće se pomenuti pravedna dela njegova što je činio, ali ću krv njegovu iskati iz tvoje ruke.." govori Gospod.
Ne mozemo prepustiti drugare koji su u srcu cisti, ali im je lukavi um pomutio, da propadnu. Na jos par mesta u Bibliji Bog opominje coveka da bude kao sto je i Isus,uz bitange i propalice,tj.da ih ne izbegava da bi oni uvideli svoje grehe.
Mozemo otici od nekih poznanika, to je lako, ali sta ako nam je brat ili sestra u grehu? Pa naravno da cemo se boriti za njihovu dusu


Taj tekst se odnosi na osobe koji su nam bliske i kojima mozemo da se obracamo. Danas se to svelo samo na svoju decu (iako ce nam uskoro uvesti zakone da necemo smeti ni na decu pozitivno da uticemo). Dakle, mi imamo obavezu da brinemo i opominjemo one koji su nam povereni, a to se u ovom tekstu pre svega odnosi na muskarce koji bi trebali da budu glava porodica.

Posto je porodica danas razbijena, jako je tesko danas da brat nesto kaze sestri, ili muz zeni (i sve druge kombinacije) jer je danas svako "dobio vlast" da bude gazda i svi se pitaju, a nema nikakve odgovornosti. Isus je ziveo moralno i to je bilo ono glavno sto je privlacilo ljude.

Na drugom mestu Isus kaze: "Ne bacaj bisere pred svinje", da ne bi lose prosao. Mi treba da prepoznajemo sa kim mozemo da pricamo o duhovnim stvarima, a ne da budemo kao sektasi i da maltretiramo ljude. Tanka je linija razdvajanja izmedju sektastva i misioniranja.

 
Miroljub Petrovic
shpiran je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]vukdan80 je napisao:
Kako je Bog osmislio seksualni život čovjeka?Da li samo treba da imamo kotakt sa ženom kada želimo da imamo dijete?

" Blagosloven da je izvor tvoj, i veseli se ženom mladosti svoje;
Prop. 9:9, Mal. 2:14

19 Neka ti je kao košuta mila i kao srna ljupka; dojke njene neka te opijaju u svako doba, u ljubavi njenoj posrći jednako.
Pes. 2:9, Pes. 4:5 "
Jel mozete da mi objasnite ove poslovice iz Biblije ?
Treba da budemo verni jednoj zeni, to ne dovodim u pitanje,
nego ovaj drugi deo kao da dozvoljava odnose koji nemaju krajnji cilj zacinjanja deteta..
Izvinjavam se svima ako gresim oko razumevanja teksta, ali bih voleo da cujem drugo objasnjenje.
http://wwwyu.com/...pri005.htm


Nigde u Bibliji Bog nije rekao da kad bracni par ode u spavacu sobu treba da zmuri i da cuti, i da su ograniceni na 30 sekundi da budu zajedno. Sve ono sto je Bog dao coveku, dao mu je da bude i sa odredjenom svrhom i sa odredjenim zadovoljstvom. Glavna svrha jedenja hrane nije zadovoljavanje cula ukusa, kao sto ni glavna svrha polonog odnosa nije osecaj polnog zadovoljstva. To ne znaci da je zabranjeno doziveti zadovoljstvo prilikom jedenja hrane ili polnog odnosa.

 
Petar
Kada se covecanstvo ujedini u pobuni protiv Boga, doci de do progona onih koji se ne prikljuce pobuni. Jel znate mozda kako ce to izgledati? Necemo moci ni da kupimo ni da prodamo, jel?
Kako moze covek da se zastiti od toga? Da li ce Izrael biti bezbedniji? Jel vi planirate tamo da se selite?

Vidim da ljudi toliko zele nove cipovane licne karta da drzava ne moze da stigne da ih izda dovoljno. Jel ce se po vasoj proceni vise od 90% ljudi pokloniti zveri?


Izmenio/la Petar na 17.07.2008 15:00
 
Laki
Gdine Miroljube, da li ste culi za tekst na steli iz prvog veka p.n.e. pod nazivom "Otkrovenje arhandjela Gavrila" koji je otkriven pre desetak godina u Izraelu? Taj tekst govori o Vaskrslom Mesiji. Da li postoji udruzenje kreacionista u Izraelu? I da li znate njihov sajt?

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Kada se covecanstvo ujedini u pobuni protiv Boga, doci de do progona onih koji se ne prikljuce pobuni. Jel znate mozda kako ce to izgledati? Necemo moci ni da kupimo ni da prodamo, jel?
Kako moze covek da se zastiti od toga? Da li ce Izrael biti bezbedniji? Jel vi planirate tamo da se selite?


Ja sam bezbroj puta govorio o tome ovde. Progon ce biti strasniji nego ikada u istoriji jer su ljudi danas mnogo gori nego u proslosti. Covek od toga moze da se zastiti tako sto ce se osposobiti da zivi u prirodnom ambijentu i sto ce biti okruzen sa sto vise dobrih ljudi. Mislim da ce Izrael biti najbezbednije mesto u poslednje vreme, iako ce se i tamo desavati strasne stvari.

Vidim da ljudi toliko zele nove cipovane licne karta da drzava ne moze da stigne da ih izda dovoljno. Jel ce se po vasoj proceni vise od 90% ljudi pokloniti zveri?


Poklonice se 99,9%.

 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, da li ste culi za tekst na steli iz prvog veka p.n.e. pod nazivom "Otkrovenje arhandjela Gavrila" koji je otkriven pre desetak godina u Izraelu? Taj tekst govori o Vaskrslom Mesiji.


To su spekulacije.

Da li postoji udruzenje kreacionista u Izraelu? I da li znate njihov sajt?


Za sada nema takvog udruzenja. Mozda ja uskoro otvorim.

 
boZo
Nastarije drvo sveta, koje je i dalje u životu, jeste jela stara 9.550 godina koju su u Švedskoj pronašli naučnici, saopštio je u četvrtak Univerzitet Umea. rDo ovog fascinantnog otkrića došli smo na brdu Fulu, u Dalarir1;, u centralnoj Švedskoj, navodi se u saopštenju. rTo je veliko iznenađenje zato što smo mislili da je ta vrsta jele počela da raste u ovom području tek kasnijer1;, rekao je Frans presu profesor Lejf Kulman koji je bio u timu naučnika. rOvo u potpunosti ruši naše teorijer1;, rekao je Kulman navodeći da će otkriće pomoći da se bolje razumeju klimatske promene. (Beta) evo jes jedno najstarije drvo

 
Boki
Pozdrav svima!
Evo jednog linka o vrlo teskim polnim bolestima. Ove bolesti sa godinama dovode do trajnog 100% invaliditeta, postepenim ostecenjem tkiva, kostiju, ili nerava. Sve navedene bolesti traju ceo zivot: HPV,Herpes,Sifilis i Aids, prema upozorenjima lekara, ostaju trajno u organizmu i nije izmisljena odgovarajuca terapija u smislu antibiotika i sl. koja bi pomogla da se uzrocnik izbaci iz organizma. Sve ove, prenose se polnim putem, dodirom sluzokoze, i putem poljbca usana, cak se i Aids prenosi pljuvackom i putem poljubca jer se iz pljuvacke izoluje virus, kazu lekari...
http://mojstomato...olesti.htm

Prema prici moje prijateljice koja radi u zubnoj ambulanti, promenila je desetak ordinacija dok nije nasla jednu u kojoj se instrumenti propisno dezinfikuju. Kaze da je radila u jednoj od najpopularnijih ordinacija u gradu, gde dolaze i poznate licnosti, kaze da se tamo instrumeni samo ovlas operu vodom i ponovo upotreblju. Kada je pitala zasto se ne dezinfikuju, rekli su da im se aparat za dezinfekciju pokvario pre mesec dana, i da im se "ne daje hiljadu evra da ga poprave". Cuvajte svoje zube, odrzavajte higijenu i jedite zdravu prvostepenu hranu, jer popravljanje kod stomatologa nije bezbedno.

 
Kevin
svi znamo da demoni nas navode da cinimo zlo...kako onda demon može u Međugorju nas navoditi da se molimo Bogu..mislim..to je ono sto demoni ne vole..ja osobno ne vidim ništa loše u tome da se molimo..

 
nikola
ako se pokloni 99,9% zigu cemu onda ulaganje u prijatelje, zar se nece ljudi preeobratiti kada Bog bude delovao kao u Egiptu kad je izveo Jevreje iz doma ropskoga. odlicna je stara poslovica "dobro radi, dobro misli, dobrom se nadaj"

 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
Na drugom mestu Isus kaze: "Ne bacaj bisere pred svinje", da ne bi lose prosao. Mi treba da prepoznajemo sa kim mozemo da pricamo o duhovnim stvarima, a ne da budemo kao sektasi i da maltretiramo ljude. Tanka je linija razdvajanja izmedju sektastva i misioniranja.

na kakve bisere se odnosi, moje misljenje je da Isus Hristos nije pokazao svoje probrazenje Judi koji ga je izdao, vec Petru. Da tako i mi trebamo skrivati ono sto recimo hedonistima nije potrebno da vide i da nas kasnije mogu poljuljati. U vezi sektasenja i maltretiranja ljudi, uglavnom maltretiram sataniste njihovim zivotnim vrednostima, a kolko mogu ispravljam sebe i ostavljam im cinjenice da se uvere ako hoce, dali je to sektasenje ili misionarenje

 
Djole
Da li ste gledali "Digitalni Andjeo" i sta mislite o tome?
To je inace dokumentarac o tome kako je cilj "vladajucim silama" da svim ljudima na planeti ugrade mikro cipove,cija je svrha kontrola i kompletne informacije o ljudima koji su primili taj cip.
Imam jos neka pitanja,na osnovu vasih brojnih i veoma upecatljivih predavanja,ali ne zelim da postavljam sva odjednom.
Unapred se izvinjavam ako je neko vec postavio slicno pitanje,posto nisam sve stranice foruma pregledao.

 
nikola
U Otkrivenju Jovanovom da nisu svece verline (vera, nada i ljubav), sveca je Hram, ljudi su Hramovi Bozji, u vrlini zivi Bog i gori sveca Njegova

http://www.pravos...1KO013.HTM


Izmenio/la nikola na 18.07.2008 02:47
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.25 sekundi!