Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
aleksandar_srnic
nikola je napisao:
aleksandar_srnic je napisao:
To je Grcka izvedba. Na kini dijalektu grckog jezika riba se kaze ΙΧΘΥΣ (Ihthis). Onda se neko setio da sagleda da se iz toga mogu izveti inicijali Sina Bozijeg i njegove sluzbe. dalke Ιησους Χριστος Θεου Υιος Σωτηρ (Iisus Hristos Theu Ijos Sotir = Isus Hristos Boziji Sin Spasitelj).


bas to, interesuje me oko posta kada se uzima riba i njena simbolika Hrista

To je jedan od razloga sto su ljudi uzeli ribu kao simbol Hrista, a drugi razlog je taj sto su mnogi od apostola bili ribari i riba im je bila sredstvo izdrzavanja, a ujedno i hrana! Pa sad izvedi sam!


znaci riba ne predstavlja apetit vec duhovnu hranu koliko i telesnu, cuo sam da su nekada Srbi drzali sve postove bez ribe i maslina, vec solju i lukom gostili svoje duse


Ne. Ta simbolika danas nema nikakav značaj za nas. Rimokatolicka misao preferira simboliku do njenih krajnjih granica. Inace Riba i ne spada u posnu hranu, već se u toku posta koristi samo subotom i nedeljom. Upravo zbog praznicne atmosfere! Da pojednostavimo. Kamo srece da nam je riba jedino meso u ishrani! Meso u ishrani je ustupak koji Bog cini ljudima, a mi smo meso pretvorili u kultnu hranu i konzumiramo ga gotovo do idolopoklonstva! Osvrni se oko sebe i videces!


שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
tovel
Veliki pozdrav g.Srnicu.Pretpostavicu da obzirom da ste se nekoliko puta ukljucivali na forum imate dovoljno slobodnog vremena da odgovorite na neka znacajna pitanja.Ukoliko je to moguce sa vase strane i uklapa se u vase vreme budite ljubazni da odgovorite na izvesna pitanja sto ce verujem biti od velike koristi.
Krenimo recimo od jevrejskih praznika.Mozete ih navesti taksativno uz kraca objasnjenja i simboliku svakog od njih.
Naravno nemorate odgovoriti u okviru jednog posta.

Svako dobro.

 
Miroljub Petrovic
Dbole je napisao:
Veliki pozdrav.Pre desetak dana sam postavio pitanje ali nemogu da se snadjem posto nemam racunar korirtim tel.interesuje me tekst o starosti zemlje oko 6000.dali je kod tog racuna uzet u obzir julijanski kalendar i dali je u periodu pre hrista godina racunata 365 dana.unapred se zahvaljujem.


Ja sam odgovorio na tvoje pitanje, ali posto nemas kompjuter, onda ne znam kako da ti pomognem. Probaj da udjes u neki interner kafe pa da procitas odgovor. Za starost Zemlje od oko 6000 godina je uzeta biblijska hronologija od stvaranja sveta do danas. Godina po Bibliji nikada ne traje 365 dana, jer je biblijski kalendar solarno-lunarni. O kalendaru imate vise informacija na sajtu:
http://www.karait...

 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
KOJA JE ULOGA SLIJEPOG CRIJEVA,
KAKO JE ONO U FUNKCIJI IMUNOG SISTEMA?


Procitajte bilo koju anatomiju ili fiziologiju.

ZASTO JE BOLJE DA MUSKARCI NOSE NORMALNE GACE A NE BOKSERICE?


Ako su bokserice uz telo, onda su i one OK. Funkcija je slicna grudnjaku kod zena.

 
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
Šta mislite o Amišima "to su oni sa smešnim šeširima koji neće da prihvate tehnologiju a inače su hrišćani".


Oni su fanaticni po nekim pitanjima, ali mi se svidjaju sto zive u prirodi, imaju puno dece, ne koriste hemikalije u proizvodnji hrane, vrlo su patrijahalni itd.

 
nikola
nesreca, bolest i smrt jesu li mehnizmi koji trebaju da pomognu coveku da shvati greh i primi pokajanje

Bog gleda samo dobre stvri koje moze da radi sa ljudima?

 
Miroljub Petrovic
Konstantin je napisao:
Koliko god ovaj ekran onemogucava da shvatim kako se stvarno osecate, sve mi se cini da mi se podsmevate.


Znas kako, kada mi je neko drag, kao sto si mi ti drag, pa kad vidim da nesto lose radi, onda ja pokusavam kroz salu da mu skrenem paznju na ono sto je ispravno. Ako bih odmah bio ozbiljan, postoji mogucnost da se naljuti. Dakle, ja se malo salim na tvoj racun, a u stvari sam vrlo ozbiljan.

Postovani profesore, nismo svi za poljuprivredu, Bog nas stvara razlicite i svako moze sa svojim sklonostima i umecima da Mu sluzi jednako dostojno.


To mozes da mislis sta hoces, ali Bog je sve ljude stvorio da zive u prirodi. I sam znas kako se tamo osecas, kako tamo spavas, jedes, radis, dobro znas da je tamo sve lepse i da nas je Bog stvorio za takav ambijent. A ti radi sta hoces, ali nemoj to da zoves ispravnim konceptom.

Stoji sve sto vi govorite, ali necu se preseliti na planinu i ziveti izolovan od ovog bezboznog sveta, zlo pobedjuje kad dobri ljudi ne rade nista.


Ko je rekao da treba da budemo izolovani od ovog sveta. Pogledaj kako je Isus ziveo. Ziveo je u prirodi, ali je radio u gradovima, gde je potreba bila najveca. Ja o tome govorim. Ti zivis verovatno u gradu. Kada bi prodao taj stan, mogao bi da kupis na 20 kilometara od grada pravi raj u prirodi i da ti ostane brdo para za posao. Tako bi ziveo pravi zivot, a radio bi za Boga.

Ostacu tu gde jesam, zivecu kako mislim da treba, bas njima u inat, ako mi jednom uslove hranu nekim cipom, umrecu od gladi i to ce biti to, ali za sada zelim da im budem trn u oku,


Ha, ha, pa oni i hoce da ti tu budes, jer ce tu lakse da te slome i da te truju.

mozda zato sto sam mlad i svojeglav, ali da nisam takav, davno bi bio izgubljen.


Ako ostanes svojeglav stvarno mozes da budes izgubljen.

Sto se policajaca tice, dozvolite, odgajio me je jedan, ceo zivot sam proveo u drustvu i u gostima kod njegovih kolega, moj otac je moj uzor, ceo zivot je bio posten i castan


To su retki pojedinci. Takvi ne vladaju u ovom svetu, a ti hoces da budes u ovom svetu.

Svi imaju svoju ulogu, moja nece biti na farmi ili za racunarom, necija hoce,


Ti radi sta hoces, ali se pogledaj u ogledalu Biblije, pa vidi na sta to lici.

ali nemojte biti brzi da govorite o nekim stvarima, znate mnogo i za mnogo ste strucni, ali nemojte ismevati i umanjivati ono sto nije najbolji moguci put.


Moja sala na tvoj racun je samo blagi ukor. Ja osporavam koncept koji ti iznosis, a nemam nista protiv tebe.

Nisam ja profesore ni na kakvoj stranputici, gde god hodio moja savest i moj jedini Bog bice moja vodilja i moja mera svih stvari, stoga ne brinite,


Ti misli sta hoces, ali ako budes ostao da zivis u gradu sa neznaboscima, proci ces kao i oni. Bog nas poziva, bas kao sto je i Lota pozivao, da izadjemo iz Sodoma koji ce biti unisten. Ja odoh, a ti radi sta hoces.

 
Miroljub Petrovic
tovel je napisao:
Krenimo recimo od jevrejskih praznika.Mozete ih navesti taksativno uz kraca objasnjenja i simboliku svakog od njih.
Naravno nemorate odgovoriti u okviru jednog posta.


Nemam nista protiv da Aleksandru Srnicu postavljate pitanja, ali na gore pomenuto pitanje sam vec ja odgovorio. Svi biblijski praznici su navedeni u 3. Mojsijevoj 23. poglavlje. Njihovo objasnjenje je izneto u jednoj knjizi koju sam vec stavljao ovde za preuzimanje. U pitanju je knjiga "Bozji praznici". Imate je na linku:
http://www.cps.or...aznici.pdf

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
nesreca, bolest i smrt jesu li mehnizmi koji trebaju da pomognu coveku da shvati greh i primi pokajanje


Tako je, s tim da kada kazemo "smrt", mislimo da necija smrt treba da bude nama povod za razmisljanje koliko je greh strasan i da se okrecemo Bogu.

Bog gleda samo dobre stvri koje moze da radi sa ljudima?


Tako je. Za Boga je covek nesto najdragocenije, za koga je spreman zivot da polozi.

 
tovel
Miroljub Petrovic je napisao:
tovel je napisao:
Krenimo recimo od jevrejskih praznika.Mozete ih navesti taksativno uz kraca objasnjenja i simboliku svakog od njih.
Naravno nemorate odgovoriti u okviru jednog posta.


Nemam nista protiv da Aleksandru Srnicu postavljate pitanja, ali na gore pomenuto pitanje sam vec ja odgovorio. Svi biblijski praznici su navedeni u 3. Mojsijevoj 23. poglavlje. Njihovo objasnjenje je izneto u jednoj knjizi koju sam vec stavljao ovde za preuzimanje. U pitanju je knjiga "Bozji praznici". Imate je na linku:
http://www.cps.or...aznici.pdf


Procitao sam taj tekst jos koliko prekjuce.Stvar je u tome da sam zeleo da uporedim tekst sa eventualnim Srnicevim odgovorom tj on daje zaista odlicne opsirne odgovore sa dosta detalja te se moglo desiti da mozda pomene nesto sto u tekstu nije pomenuto odnosno eventualno kojim slucajem doda nesto znacajno.
O tome se radi.U pitanju je zelja da se do informacija dodje sa vise izvora.Nema problema ukoliko ne moze ili je taj tekst sasvim dovoljan te su dalja obrazlaganja na tu temu nepotrebna.

 
Miroljub Petrovic
tovel je napisao:
Procitao sam taj tekst jos koliko prekjuce.Stvar je u tome da sam zeleo da uporedim tekst sa eventualnim Srnicevim odgovorom tj on daje zaista odlicne opsirne odgovore sa dosta detalja te se moglo desiti da mozda pomene nesto sto u tekstu nije pomenuto odnosno eventualno kojim slucajem doda nesto znacajno.
O tome se radi.U pitanju je zelja da se do informacija dodje sa vise izvora.Nema problema ukoliko ne moze ili je taj tekst sasvim dovoljan te su dalja obrazlaganja na tu temu nepotrebna.


OK, Srnic ce procitati vase pitanje, pa ce dodati sta ima da kaze. Samo vi pitajte.

 
Alen Prstec
Opet baptista.... Da li postoji koja knjiga koja bi govorila o postojanju-nepostojanju pakla (ebook) ? Hvala vam unaprijed, BOzji blagoslov!

 
nikola
U Kini koriste biljne preparate za lecenje, studiranje medicine traje vise od sedam godina i uglavnom farmacija ima ulogu mesanja travki i pakovanja.

Ovaj tip medicine mi deluje mnogo zdravije od zapadnog, kao i istocni narodi sto su zdraviji u svakom pogledu od zapadnih. U jednoj emisiji govorite o kostolomcima pa me interesuje kakve veze ima okultizam sa mehnickim namestanjem kostiju.


Izmenio/la nikola na 04.04.2008 21:16
 
tovel
Možete li ovo pročitati i prokomentarisati.
Osvrnite se i na ono reagovanje vladike Artemija.

 
Petar
Jel imate neki tekst o Otkrivenju? Neka objasnjenja. Dosta je komplikovano za razumevanje.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li je greh ubijati zivotinje cak i ako zgazis mrava itd..?


Greh je uzivanje u ubijanju zivotinja, kao sto rade lovci. Drugo je ubijanje stetocina, kao sto su vukovi i lisice koji nekada napadaju sela i stada. A to da se zgazi mrav, to je paranoja. Naravno da nije greh slucajno zgaziti mrava, ili ih namerno pobiti ako udju u skladiste hrane.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kako lekovi deluju na covekov organizam,posto imam problema sa sinusima imam cesto glavobolje?


Savremeni lekovi koje proizvodi farmaceutska industrija imaju stetne nus-pojave, tako da sve bolesti treba leciti prirodnim putem, sto znaci ziveti u skladu sa prirodnim zakonima i koristiti prirodne preparate za lecenje. Upravo smo zavrsili skeniranje najbolje svetske enciklopedije prirodnih lekova. Dole imate linkove za dva fajla. Jedan fajl predstavlja program DjView (500 KB), a drugi fajl predstavlja pomenutu enciklopediju (18 MB) koji se otvara u ovom programu (jednostavnim klikom na File>Open). Na poslednjim stranama te enciklopedije imate indeks svih bolesti, i tu nadjite vasu bolest i procitajte sta treba da preduzmete. Evo linkova:

http://www.cps.or...-0.3.2.zip
http://www.cps.or...opedia.zip


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 04.04.2008 23:56
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kakvo je tvoje misljenje o transeksualcima i o hormonalnim poremecajima koji primoravaju ljude da menjaju pol?


Ne postoje "hormonalni poremecaji koji primoravaju ljude da menjaju pol". Postoje ljudi koji su opsednuti demonima i koji zive u grehu, pa ih onda demon nagovori da rade takve ogavne stvari.

 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Opet baptista.... Da li postoji koja knjiga koja bi govorila o postojanju-nepostojanju pakla (ebook) ? Hvala vam unaprijed, BOzji blagoslov!


Naravno da postoji. Ta knjiga se zove Biblija.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
U Kini koriste biljne preparate za lecenje, studiranje medicine traje vise od sedam godina i uglavnom farmacija ima ulogu mesanja travki i pakovanja.


Glavni uzrok bolesti je nezdrav nacin zivota, a ne to sto ljudi ne poznaju ove ili one travke. Neke biljke mogu da pomognu u saniranju odredjenih poremecaja, ali zdravlje treba cuvati da se nikada ne bi doslo u situaciju da se koriste lekovi.

Ovaj tip medicine mi deluje mnogo zdravije od zapadnog,


Svaki tip medicine koji nije preventivna medicina je crna pogibija.

kao i istocni narodi sto su zdraviji u svakom pogledu od zapadnih.


To je nekada bilo, a sada svi narodi prihvataju zapadnjacki nacin zivota i umiru od istih bolesti kao i zapadnjaci.

U jednoj emisiji govorite o kostolomcima pa me interesuje kakve veze ima okultizam sa mehnickim namestanjem kostiju.


Ja u tom emisiji nisam govorio o klasicnim kostolomcima, nego o onima koji kao "namestaju kosti" u smislu da dovedu "covekovo energetsko polje u sklad". To se na zapadu zove "kiropraktika". To je cist okultizam.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.23 sekundi!