Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Andronik je napisao:
G. Miroljube! Evo, tu leži meni jedna jaka nelogičnost.

Kažete da je Mojsije vaskrao i pominjete Rimljanima 5,14 i Juda 9.

Rim 5, 13-14 logički govori da ljudi koji su živeli od Adama do Mojsija nisu mogli (i ako su bili grešni) biti kažnjeni smrću zbog zakona, jer zakona tada još nije ni bilo. Gde se tu u tom teksu govori da je on vaskrsao? To je gotovo absurd. I gotovo je nemoguće da bi jedno tako važna VEST promakla u Sv. Pismu ili Jevrejskom (hriščanskom) predanju.

A Juda 9 govori o Mojsijevom telu. To je vrlo dobro poznato iz jevrejske tradicije da je Nadandjeo sakrio njegovo telo i da je njegov grob još nepoznat i negde sakriven. Svaki rabin će to isto reći.

To je usput i vrlo logično sa obzirom da su jevreji (SZ) bili skloni idolopoklonstvu (to je vreme pre ovaploćenja i osvećenja materije, dakle protestantska kritika protiv moštiju u smislu idolatrije itd). Dakle Bog je imao dobar razlog što Mojsijev grob nije odkriven.


Ovo sto ste izneli je samo vasa interpretacija teksta, sa kojom ne mogu da se slozim. Znamo iz Biblije da Mojsijev grob nikada nije pronadjen. Zasto? To sto jevrejska tradicija kaze da je "Nadandjeo" sakrio Mojsijevo telo ne znaci mnogo, jer mi u Bibliji imamo jasne tekstove koji govore o tome sta se desilo sa Mojsijem. Tako imamo da su se Mojsije i Ilija javili Isusu na Gori Preobrazenja. To je prvi jasan tekst koji ukazuje da je Mojsije vaskrsnut (iako i onaj tekst iz 5. Mojsijeve, poslednje poglavlje, kada se govori o Mojsijevoj srmti i da mu grob nije pronadjen, takodje ukazuje na njegovo vaskrsenje). Mojsije i Ilija su se javili Isusu zato sto su zivi, a posto imamo izvestaj da je Mojsije umro i da mu grob nije nadjen, sa ovim tekstom o javljanju Isusu, jasno mozemo da zakljucimo da je Mojsije vaskrsnut (po logici ne postoji drugo objasnjenje; naravno, oni koji veruju u besmrtnost duse ce imati svoje objasnjenje, ali time necu da se bavim; vec sam rekao da je verovanje u besmrtnost duse najveca sotonska teoloska prevara koja je podmetnuta ljudima jos na pocetku, recima: "Necete vi umreti!").

Dalje, apostol Pavle u Rimljanima 5,14 kaze da je "smrt carovala od Adam do Mojsija", jer je Mojsije prvi covek koji je vaskrsnut. Tekst je vise nego jasan.

U Judinoj poslanici imamo da se "arhiandjel Mihajlo (hebr. Mikael) raspravljao sa Sotonom za telo Mojsijevo". Ime "Mikael" na hebrejskom znaci "ko je kao Bog" i odnosi se na Isusa Hrista. Taj isti "Mikael" se spominje u Knjizi proroka Danila 12,1 kada se opisuje Hristov drugi dolazak. Takodje, termin "arhiandjeo" znaci "predvodnik andjela", a znamo da je to Isus, i o tome postoje brojni tekstovi u Bibliji (pogledati, na primer, opis Hristovog dolaska u Otkrivenju 19. poglavlje). Dakle, Isus je taj koji je vaskrsao Mojsija, a Sotona se bunio jer je smatrao da on polaze pravo na Mojsija.

Međutim da je on vaskrsao to bi bilo jako dobro poznato ap. Pavlu. To bi onda potpuno srušilo njegovu teologiju (a on je bio uznet do TREĆEG NEBA) I DOVELO hriščanstvo do absurda?
Zašto? Pa zato što je najveća zasluga Hrista što je razbijo smrt svojim vaskrsenjem i dokazao da ima život većni. Sam Pavle kaže, da je on PRVENAC IZ mrtvih!!!! (ili na grčkom πρωτοτοκος εκ των νεκρων). (Kol 1:18)


Apostol Pavle u Rimljanima 5,14 govori o vaskrsenju Mojsija. Kakve veze ima njegovo uznesenje do treceg neba sa tim? Dalje, zasto bi to srusilo njegovu teologiju? Mojsijevo vaskrsenje nema veze sa Isusovim vaskrsenjem jer je Isusovo vaskrsenje otvorilo vrata vaskrsenju svim ljudima koji se okrenu Bogu, i zato Pavle o tome najvise govori, a Mojsijevo vaskrsenje usput spominje. Zato je Isusovo vaskrsenje prikazano Praznikom Prvina (prvim snopovima od zetve, u Izraelu je to jecam), a vaskrsenje pravednika je opisano Praznikom Sedmica (Shavuot ili Pentakost) koji je bio sedam sedmica nakon Praznika Prvina kada su se prinosili prvi prinosi od zetve psenice.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.05.2008 12:48
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
A da li je zaljubljivanje stanje samohipnoze? Ili opsednutost nekim materijalnim stvarima (kad neko pod svaku cenu mora da ima neki auto ili neki drugi predmet i uzasno se nervira ako ne moze to da kupi)?


Pitanje je da li bi se zaljubljenost mogla nazvati samohipnozom jer osobu u tom slucaju neko drugi hipnotise. Opsednutost materijalnim stanjima je slican fenomen.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Nebi voleo da docekam vladavinu Antihrista. Dali je uslov za njegov dolazak vecina koj ce glasati za njega, dali time pali andjeli sticu pravo da cine cuda koja ranije nisu, kao sto se kaze u Svetom Pismu da oni koji ne poverovase u Hrista, njima Bog daje obmane da veruju u njih.


Tako je.

Ako su ljudi inertni, kako da se pripreme (ako jos ne znaju za Antihrista),


Kako da se pripreme kad ih to ne interesuje?

dali ce poverovati u Hrista i oni koji ne veruju a zive savesno.


Oni koji zive savesno ce dobiti dovoljno informacija u poslednje vreme da poveruju u Hrista, narocito kada demoni budu cinili velika cuda (simulirali umrle ljude i slicno).

 
Petar
Znaci tri coveka koja su zivela na planeti zemlji imaju vecni zivot? Enoh, Ilija i Mojsije? Samo njih trojica?

Gde su onda oni?

Imamo dakle stvaranje ljudi za vecni zivot pre sudnjeg dana. Cak i pre otkupa koji je dao Mesija. Kako to? Zasto?

Da li su oni umrli uopste ili su zivi preneseni sa nase planete negde drugo?


Izmenio/la Petar na 12.05.2008 13:32
 
Miroljub Petrovic
Ovde su neki pitali gde bi mogli da nauce hebrejski jezik. Jedan moj prijatelj je pronasao na internetu dobar kurs za ucenje hebrejskog jezika. Nalazi se na adresi:
http://www.hebrew...ammar.html

Kurs je dobar, ali ima dosta nepotrebnih stvari (ulazi u neke detalje). Oni koji hoce da uce hebrejski jezik, preporucujem da na ovom online kursu pocnu sa "Unit One" i u njemu rade lekcije 1.1 i 1.12, pa da onda krenu na "Unit Two" redom. Naravno, oni koji hoce mogu sve redom da citaju.

Moj prijatelj je predlozio da uradimo online kurs hebrejskog jezika na nasem jeziku i da ga postavimo na sajt, tako da cemo i to uskoro da napravimo.

 
Johanan
Miroljub Petrovic je napisao:
Moj prijatelj je predlozio da uradimo online kurs hebrejskog jezika na nasem jeziku i da ga postavimo na sajt, tako da cemo i to uskoro da napravimo.


Odlična ideja... to bi bilo jako korisno... JEDVA ČEKAM... Neka Bog blagoslovi tu namjeru obilno!

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Znaci tri coveka koja su zivela na planeti zemlji imaju vecni zivot? Enoh, Ilija i Mojsije? Samo njih trojica? Gde su onda oni? Imamo dakle stvaranje ljudi za vecni zivot pre sudnjeg dana. Cak i pre otkupa koji je dao Mesija. Kako to? Zasto? Da li su oni umrli uopste ili su zivi preneseni sa nase planete negde drugo?


Treba da citas Bibliju, tamo sve pise. Znamo za ova tri coveka da su preneta na nebo, na neku drugu planetu u univerzumu, vrlo moguce u blizini Bozjeg prestola. To sada ne znamo, ali to nije ni vazno da znamo (tacnu lokaciju). Mojsije je umro pa je vaskrsnut, a Enoh i Ilija su zivi preneti na nebo. To sto su oni bili preneti na nebo ne znaci da su automatski dobili vecni zivot. Bilo je potrebno da Isus obavi svoj deo posla u okviru Plana Spasenja, pa da se njihov vecni zivot potvrdi.

U Jevandjeljima postoji izvestaj da je prilikom Isusovog vaskrsenja takodje doslo do vaskrsenja jednog broja ljudi. Za sada se ne zna ko su bili ti ljudi (verovatno su u pitanju neki pobozni ljudi). Moguce je da su i ti ljudi preneti na nebo, ali nemamo izvestaj o tome.

 
nikola vujosevic
Moj prijatelj je predlozio da uradimo online kurs hebrejskog jezika na nasem jeziku i da ga postavimo na sajt, tako da cemo i to uskoro da napravimo.


Sjajna vest.. Moliću se Gospodu da vas u ovom poslu blagoslovi i pomogne vam da tu zamisao što pre realizujete. Imam jedno pitanje za vas profesore. U Crnoj Gori imamo imanje na selu, pa me interesuje da li smatrate da ono može da posluži kao pribežište iz grada kada jarosno nastupe poslednja vremen? Ili savetujete da negde u Srbiji kupimo imanje koje je dosta izolovano? Oprostite ako pitanja pomalo zvuče besmisleno. Hvala unapred na odgovoru.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.05.2008 17:11
 
Synex
Je li Bog od Noja tražio da mu prinese žrtvu ili je on po svojoj slobodnoj volji to uradio?


Vjerujem u ...
 
Miroljub Petrovic
Andronik je napisao:
Ja vrlo logički pišem i argumentima, bez obzira gde me oni odveli. A to je metodologija u filozofiji i nauci.


Zao mi je, ali morao sam da skratim vas post jer ste iznosili tesku jeres i nelogicne tvrdnje. Ja cu samo kratko da vam ukazem na velike pogreske i nelogicnosti koje ste izneli, zbog posetilaca foruma, a ubuduce vas necu ubedjivati da su 1+1=2, posto vam Biblija nije autoritet u teologiji, nego neki drugi spisi.

Ljudi živeći od Adama do Mojsija nisu mogli biti (i ako su bili grešnici) kažnjeni smrću zbog zakona, jer zakona nije ni bilo ali su ipak jako umirali i patili.


Ljudi su itekako znali za zakon, samo sto je zakon bio zapisan u vreme Mojsija. Na primer, Noje je znao za podelu na ciste i neciste zivotinje, a Mojsije je kasnije to zapisao.

Dakle ti ljudi nisu umirali zbog svojih grehova već radi Adamovog... (umrećeš!)


Ovo je teska jeres. U Bibliji jasno pise da ce svako da gine za svoje grehe, i to je vise nego logicno.

A iz Jud 9 (unatoč velikoj sklonosti da se zailazi u simbolizme pa čak i one vrlo neracionalne i nerealne) lepo se vidi da se ovde radi o Nadanđelu Mihailu (on je jedan od 9 Arhanđela čija imena su znana na osnovi Sv. P)


Kojih 9 arhandjela? Nemojte da se kompromitujete i da pisete besmislice.

A to što se Mojsije pojavio na gori Tavor za vreme Preobraženja ne može se tumačiti u smislu jasnog biblijskog "dokaza" da je on vaskrsao budući da je moguće to javljanje objasniti i na druge načine. Na primer, da je to što se pojavilo na Tavoru bila njegova duša i čak kao NAJVEĆI DOKAZ ZAGROBNOG ŽIVOTA, jer je njegovo telo ostalo na zemlji sakriveno? Naravno u starijim knjigama SZ je učenje o zagrobnom životu dosta nejasno, pesimistično (Propovednik), dok je u novijim knjigama, onima koje su nastale skoro u predhristovo doba, jako fenomenalno izraženo (Makaveji).


Vama je autoritet lazna ili apokrifna knjiga o Makabejcima. Svaka cast! Vidi se kakvom se literaturom rukovodite u teologiji. Knjiga o Makabejcima moze da bude samo pomocni istorijski izvestaj.

(Ima nekoliko jevrejskih struja koje izključuju zagrobni život no one su manjina. Većina jevreja koji imaju na raspolaganje samo SZ veruje u zagrobni život (neki čak i u reinkarnaciju?!),


U teologiji ne mozemo da glasamo (ocigledno je demokratija, na zalost, usla u sve pore ljudskog zivota, pa i u teologiju). Vecina Jevreja veruje u zagrobni zivot, veruje da treba da se pustaju dugi zulufi itd, a neki veruju i u istocnjacku sotonsku zabludu koja se zove reinkarnacija. Alal vera!

Moramo da prekinemo dalju raspravu. Ako budete imali dodatna pitanja mozete da ih postavite preko privatnog e-maila. Zao mi je, ali preterali ste.

 
Miroljub Petrovic
nikola vujosevic je napisao:
U Crnoj Gori imamo imanje na selu, pa me interesuje da li smatrate da ono može da posluži kao pribežište iz grada kada jarosno nastupe poslednja vremen? Ili savetujete da negde u Srbiji kupimo imanje koje je dosta izolovano? Oprostite ako pitanja pomalo zvuče besmisleno. Hvala unapred na odgovoru.


Bilo bi dobro da imanje ima malo plodnog zemljista za proizvodnju hrane, da u blizini ima neki izvor pitke vode i da u blizini takodje postoji suma za ogrev. Ako sve to imate, onda je svejedno da li ste locirani u Srbiji ili Crnoj Gori, jer kako se situacija razvija sve ce to uskoro biti Evropa (Sodom). Momentalno je Srbija manje nebezbedna, dok uskoro evropljani i ovde potpuno ne uzjasu.

 
Miroljub Petrovic
Synex je napisao:
Je li Bog od Noja tražio da mu prinese žrtvu ili je on po svojoj slobodnoj volji to uradio?


Sistem zrtvovanja je uspostavljen nakon Adamove pobune. Iz konteksta se vidi da je Bog pokazao Adamu kako treba da prinosi zrtve, jer je to uspomena na obecanje o dolasku Spasitelja koje mu je Bog prethodno dao ("doci ce potomak zene koji ce stati zmiji na glavu"). Dakle, Noje je znao kada i kako treba da se prinose zrtve. Kasnije je Mojsije to zapisao.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.05.2008 17:22
 
nikola
Po nekim anketama u Americi 90% ljudi veruje u zivot posle smrti, ali na pitanje u sta veruje vecina nezna. Takodje u Evropi ljudi najvise veruju u reinkarnaciju, kaze Vladeta Jerotic i tumaci kao gubitak vere u Hrista.
Kakva ce ta lazna cuda biti i dali ce se prvo pojaviti u mestima gde je vecina ljudi odbacila Hrista. Za koje vreme ocekujete spajanje njuejdza, ekumenista i svih jeretika i satanista, dali se to moze desiti preko noci.
Iz kog razloga ste u predavanju "istorija netolerancije" preskocili azijsku civilizaciju.


Izmenio/la nikola na 12.05.2008 18:05
 
Petar
Mozete li da prokomentarisete nesto sto sam procitao: "Adam je stvoren po Bozjem oblicju, a svi ostali ljudi po Adamovom oblicju." Misli se da prvi covek uopste nije bio sklon grehu, a ipak je zgresio. A ostali ljudi su itekako skloni grehu, takva je njihova priroda od Adamovog pada. Da li je ovo tacno? Covek je skloniji da bude los nego dobar? Mozda zato Sotona ima toliko uspeha da privuce sebi ogromnu vecinu ljudi?
Koliko je tesko biti dobar? Koliko je tesko drzati moralni zakon, ako imamu u vidu ovakvu posrnulu prirodu covekovu i urodjenu sklonost ka grehu?

 
Aca
Ne razumem bas nesto najbolje onaj deo o Antihristu, ko ce on u stvari biti, kako da ga prepoznamo?
Da li ce on ciniti neka cuda pa ce ljudi pomisliti da je on u stvari Hrist, i tako napraviti veliku gresku, ili ce on sluziti Sotoni i navoditi ljude da krenu za njim?!
Da li mozete da mi objasnite?

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Po nekim anketama u Americi 90% ljudi veruje u zivot posle smrti, ali na pitanje u sta veruje vecina nezna. Takodje u Evropi ljudi najvise veruju u reinkarnaciju, kaze Vladeta Jerotic i tumaci kao gubitak vere u Hrista. Kakva ce ta lazna cuda biti i dali ce se prvo pojaviti u mestima gde je vecina ljudi odbacila Hrista.


Najveca lazna cuda ce se desavati u mestima najveceg nemorala, a u pitanju ce biti pojavljivanje umrlih ljudi, narocito onih koji su u istoriji bili poznati po poznosti.

Za koje vreme ocekujete spajanje njuejdza, ekumenista i svih jeretika i satanista, dali se to moze desiti preko noci.


Ide se ka tome velikom brzinom. Gore pomenuta demonska cuda ce ubrzati to spajanje, narocito kada se bude pojavljivao demon u obliku Device Marije i pozivao na "mir" i "ujedinjenje" svih religioznih ljudi.

Iz kog razloga ste u predavanju "istorija netolerancije" preskocili azijsku civilizaciju.


Oni nisu bitni za glavne civilizacijeske tokove. Centar pobune je u Evropi.

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Mozete li da prokomentarisete nesto sto sam procitao: "Adam je stvoren po Bozjem oblicju, a svi ostali ljudi po Adamovom oblicju." Misli se da prvi covek uopste nije bio sklon grehu, a ipak je zgresio. A ostali ljudi su itekako skloni grehu, takva je njihova priroda od Adamovog pada. Da li je ovo tacno? Covek je skloniji da bude los nego dobar? Mozda zato Sotona ima toliko uspeha da privuce sebi ogromnu vecinu ljudi?


Adam je stvoren sa sklonoscu ka dobru, a kada se pobunio kod njega je uspostavljen mehanizam da ima sklonost ka zlu, a kasnije se svi njegovi potomci radjaju sa sklonoscu ka zlu, sto ne znaci da covek ne moze da pobedi su sklonost. Isus je svojim zivotom pokazao da je to moguce.

Koliko je tesko biti dobar? Koliko je tesko drzati moralni zakon, ako imamu u vidu ovakvu posrnulu prirodu covekovu i urodjenu sklonost ka grehu?


Isus je rodjen i proveo je mladost u Nazaretu, gradu koji je bio poznat po nemoralnim ljudima. Ali, iako je bio okruzen nemoralnim ljudima, njegova porodica je zivela moralno, provodio je vreme sa ocem i majkom uceci se da radi i poboznosti. Mnogi od nas su rodjeni u ateistickom okruzenju i ucili su u ateistickim skolama, ali i to je manje zlo nego da smo se rodili negde na Zapadu, gde je stanje mnogo gore. Covek moze da se bori i da pobedi zle sklonosti. U Bibliji je dato obecanje da na coveka nece biti pusteno iskusenje koje on ne moze da pobedi.

 
Miroljub Petrovic
Aca je napisao:
Ne razumem bas nesto najbolje onaj deo o Antihristu, ko ce on u stvari biti, kako da ga prepoznamo? Da li ce on ciniti neka cuda pa ce ljudi pomisliti da je on u stvari Hrist, i tako napraviti veliku gresku, ili ce on sluziti Sotoni i navoditi ljude da krenu za njim?! Da li mozete da mi objasnite?


Nema tu sta da se prepoznaje ili ne prepoznaje. Antihrist je lik slican savremenim politicarima koji pozivaju na ujedinjenje u politici (grehu), u religiji (ekumenizmu ili satanizmu) i svemu ostalom sto je suprotno Bozjim principima.

 
nikola
Dali postoji vanvremenski prostor, primer da se moze desiti dogadjaj iz daleke proslosti ili buducnosti. Kako je prorocima dato da prorokuju. Postoji predanje da monah nije poverovao da je jedan dan kao hiljadu godina i hiljadu godina kao jedan dan, pa se ubrzo upokojio 350 godina kasnije.

 
nebojsa
Dobro sam predvideo kada sam pre nekoliko dana ukazao na zavrsni miting ove jadne koalicije za Evropu, na kome su dominirali okultni simboli, i slane pretece poruke svakome ko drugacije misli! A vrhunac cinizma je izjava jadnog nam predsednika da samo oni smeju da formiraju Vladu, a da se ovi drugi ne bi smeli usuditi da to urade, jer ce ih demo(n)kratskim sredstvima naterati da predaju vlast!!! Neverovatno je koliko je nas narod slep kod ociju, i koliko mu je ispran mozak. Ispada da prosecan Srbin vise voli evropski otpad, nego srpsk med! Sad znam da ce ovde Evropa doci u punom(laznom)sjaju, i da ce proci dugi niz godina dok se Srbi ne probude iz hipnoze! Samo da taj proces prodje sto bezbolnije i sto pre!


Acim
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.25 sekundi!