Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
SARITA je napisao:
Sta mislite o cipvanju ljudi, koje je u bliskoj buducnosti.Da li ima veze sa prorocanstvom iz Jovanovog Otkrivenja o zigu na desnoj ruci ili celu?


Moguce, videcemo. To sada nije toliko bitno.

sta mislite o emisijama Elektronski logor i Digitalni Andjeo,i da li ste gledali?


Nisu losi filmovi, mada ono sa "otkrivanjem pakla" u Rusiji je neozbiljno.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Miroljube hoces li koristiti novi pasos Srbije?


Koristicu bilo koji pasos pomocu koga mogu da zavrsim posao.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li je Adam pre stvaranje Eve imao muske reproduktivne organe?


Ne znam. Mozda ih nije imao, nego ih je dobio kad je stvorena Eva. Mozda.

 
Alen Prstec
Komentar na knjigu "Tajna sretnog života": 5+ ! Iako, u današnje vrijeme mi izgleda kao fantazija... Nastavite s dobrim radom, pozdrav!

 
Nojeva Misterija
da li imas u planu nova predavanja u ovoj god kao sto si imao u Puli prosle god?Samo reci pohvale za sva predavanja koja ste do sad imali,u dosta toga se slazem s vama i bas vas gotivim jer uvek pricate otvoreno i realno sto se zaista desava u svetu.takodje sam se odusevili sa knjigom Tajna Srecnog Zivota...samo tako nastavite!!!

 
Miroljub Petrovic
eric burdon je napisao:
Profesore,cini mi se da je prije nekoliko godina,kod vas u Srbiji bilo govora o tome da Ucenje o Stvaranju bude prisutno u skolama(da to bude regulisano zakonski) i da se djeci prezentuje i drugi pogled na svijet,u najmanju ruku da to ucenje bude ravnopravno zastupljeno u udzbenicima i u nastavi kao i Darvinova evolucionisticka teorija?
Da li se radi ista u tom pravcu,da li iko radi na tom pitanju?


Prvi korak je napravljen jer je uvedena veronauka u skole, pa veroucitelji uce decu o Bogu i pustaju im video materijale koje je radio nas centar. Kao sto vidite, duhovno stanje se pogorsava, okupator sve jace steze obruc, tako da vise od ovoga za sada ne moze da se uradi. Ako dodje do izbavljenja od strane Boga, bice i drugog koraka - da deca uce ozbiljnu nauku, a ne ovu pagansku evolucionisticku.

 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Komentar na knjigu "Tajna sretnog života": 5+ ! Iako, u današnje vrijeme mi izgleda kao fantazija... Nastavite s dobrim radom, pozdrav!


Ne izgleda kao nikakva fantazija, nego su se ljudi utopili u savremeni koncept smeca, pa im sve lepo, sto je na dohvat ruke, izgleda kao nedostizno i fantazija.

 
Miroljub Petrovic
SARITA je napisao:
da li imas u planu nova predavanja u ovoj god kao sto si imao u Puli prosle god?Samo reci pohvale za sva predavanja koja ste do sad imali,u dosta toga se slazem s vama i bas vas gotivim jer uvek pricate otvoreno i realno sto se zaista desava u svetu.takodje sam se odusevili sa knjigom Tajna Srecnog Zivota...samo tako nastavite!!!


Bice jednog dana. Javicu kad bude.

 
bojsane
Sta mislite o danasnjem konceptu judaizma?Da li je istina da oni jos uvjek ocekuju dolazak mesije?Kako je moguce da ni dan danas Jevreji(ima izuzetaka,naravno)ne mogu da uvide da je Isus mesija,kad je izvjestaj o njegovom dolasku detaljno dat u knjigama proroka,a jevandjelja to detaljno dokazuju?Na kraju da li je judaizam bez priznavanja i poznavanja Isusa kao mesije promasen i besmislen koncept?Izvinjavam se unaprijed ako ste o slicnoj temi govorili.l

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li tehnologija utice na ljudsku iskvarenost npr.mobilnim se snimaju sexsualne i druge vrste nasilnosti narocito uticu na decu ili je to kao pre ere mobilnih tel?


Tehnologija i nauka su same po sebi neutralne, ali kada dodju u posed nekoga ko je negativan, kao sto je covek, onda postaju oridje unistenja. Prepotopni ljudi su imali velike potencijale i zato su se brzo iskvarili da su morali da budu pocisceni. Takav je slucaj i sa savremenom civilizacijom koja ce razvojem nauke vrlo uskoro da dodje u slicnu situaciju.

 
Miroljub Petrovic
bojsane je napisao:
Sta mislite o danasnjem konceptu judaizma?Da li je istina da oni jos uvjek ocekuju dolazak mesije?Kako je moguce da ni dan danas Jevreji(ima izuzetaka,naravno)ne mogu da uvide da je Isus mesija,kad je izvjestaj o njegovom dolasku detaljno dat u knjigama proroka,a jevandjelja to detaljno dokazuju?Na kraju da li je judaizam bez priznavanja i poznavanja Isusa kao mesije promasen i besmislen koncept?Izvinjavam se unaprijed ako ste o slicnoj temi govorili.l


Govorio sam o tome. Pogledajte prethodne postove.

 
Petar
Da li ce zivotinje biti spasene?

Da li je mrtva materija (telo) neophodna za postojanje ljudskog zivota?

Kako to da su razmere pobune na planeti zemlji tako velike, i da u njoj ucestvuje ogromna vecina ljudi? Koji je motiv pobunjenika? Da li je to mrznja prema Bogu? Ljudi ratuju protiv svoga oca. Zasto? Zasto izabrati patnju i smrt umesto radosti i zivota?

Kako demon ubacuje misli u ljudski mozak?

 
Petar
Zasto je srednja klasa neprijatelj zavere?

 
nikola
Kakvo telo imaju demoni, dali su duhovna bica i zasto posle pobune nisu nestali u sumporu. Dali je dokaz besmrtnosti duse postojanje palih andjela

 
stivstivo
Jedan post ovde me je potsetio neceg sto sam odavno hteo da pitam a nisam se setio.

Dali po vama covek postoji samo kao sklop zivotnog duha i tela ili moze da postoji i bez tela, tj dali postoji dusa ili vi smatrate da covek postoji i svestan je samo kad je u telu.

Zamolio bih odgovor i Petar je postavio isto pitanje.

 
nikola
Otac Serafim Rouz 1976. u knjizi "Pravoslavlje i religija buducnosti", razmatra religiozne pravce i obelezja "nove religiozne svesti", koja krci put jednoj svesvetskohj religiji Antihrista i oznacava pocetak "demonske pedesetnice" poslednjih vremena. Vodecu ulogu u ovome ima ekumenisticki pokret, u koji su postepeno ukljucene sve Pravoslavne crkve. Otac Serafim je sa tacke gledista Pravoslavlja i svetootackih dela razmotrio i sve nehriscanske kultove, a takodje i pojave NLO i savremena "cuda" (isceljivanje, vidovitost..), pokazavsi da je sve to povezano sa demonskim silama i da coveka vodi u propast.


Izmenio/la nikola na 16.05.2008 22:56
 
nikola
1977 knjiga "Dusa posle smrti", u kojoj su izlozeni pogledi svetih Otaca na zagrobni zivot. Narocito su napadali ucenje o "mitarstvima" - ono nije bilo u skladu sa "humanistickim" predavanjima o Bogu. Otac Serafim je primetio: Ljudi su danas samodovoljni i samouvereni, oni nece da cuju za surovi sud i odgovornost za svoje grehe. Mnogo je "komotnije" smatrati da Bog nije tako strog kako ga predstavlja pravoslavna podviznicka tradicija i da ce nam spasenje biti obezbedjeno ako budemo ispunjeni uzvisenim duhovnim mislima. Istinsko pravoslavno ucenje o zivotu posle smrti, na protiv, ispunjava nas strahom Bozjim i nadahnjuje za borbu protv nevidljivog neprijatelja koji nam stoji na putu, za borbu u ime Carstva Bozjeg.

Otac Serafim je postao propovednik "Pravoslavlja srca", i to je bio glavni sadrzaj poslednjih godina njegovog zivota. On je pisao: "Vera pre svega treba da se gnezdi u srcu, a ne u umu. Ona treba da bude ziva i da greje dusu, a ne da bude apstraktna i hladna teorija. Vera se uci u zivotu, a ne u skoli". On je ucio jednostavnosti: "Veru otaca primajte u prostoti.."

kako vam se cine ove duhovne pouke i odgovori

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Da li ce zivotinje biti spasene?


Nisam nista direktno o tome nasao u Bibliji, ali logicno bi bilo da jednog dana pored spasenih ljudi budu i njihovi ljubimci medju zivotinjama sa kojima su se druzili tokom ovog zivota (psi, konji, macke, itd).

Da li je mrtva materija (telo) neophodna za postojanje ljudskog zivota?


U Bibliji pise da je Bog oblikovao coveka od praha zemljaskog. Ocigledno da je mrtva materija bila u planu Tvorca kada je stvarao coveka.

Kako to da su razmere pobune na planeti zemlji tako velike, i da u njoj ucestvuje ogromna vecina ljudi? Koji je motiv pobunjenika? Da li je to mrznja prema Bogu? Ljudi ratuju protiv svoga oca. Zasto? Zasto izabrati patnju i smrt umesto radosti i zivota?


Razmere su velike jer niko ne radi sa ljudima. Nedavno sam razgovarao sa jednim prijateljem lekarom koji radi dugo godina sa narkomanima, i on mi kaze: "Roditelji su katastrofa!" Dakle, niko se ne interesuje za decu, niko se ne interesuje za ljude, ljudi se masovno okrecu samounistenju, telesnim zeljama koje im unistavaju i fizicko i duhovno zdravlje, a nema niko da digne glas, da ljude pouci, posavetuje, svi cute na strasna dela destrukcije.

Kako demon ubacuje misli u ljudski mozak?


Nase misli, nase emocije i sve drugo sto je deo nase psihe povezano je sa aktivnoscu naseg duhovnog aspekta koji smo dobili od Boga. Taj nas duhovni aspekt moze da bude u vezi sa Bogom ili nekom drugom duhovnom silom. Mi slobodnom voljom biramo kojoj sili cemo da se okrenemo. Covek koji je okrenut Bogu, i misli o duhovnim stvarima, tesko dolazi u situaciju da mu demon ubacuje misli. To se obicno desava kad covek pocne da "bleji", kako kaze jedna izreka: "Mozak besposlenog coveka je omiljeno prebivaliste Djavola."

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Zasto je srednja klasa neprijatelj zavere?


Prvi put cujem za tu izjavu, koja nije daleko od istine. Visoku klasu obicno cine mafijasi i nemoralni ljudi, a najnizu klasu cine ljudi koji nisu u stanju da brinu o sebi i nemaju skoro sta da jedu, a kamoli da se bave nekim komplikovanijim stvarima. Srednju klasu cine ljudi za koje najvisa klasa planira da ih prebaci u najnizu klasu, pa se neki medju njima bune, razmisljaju.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kakvo telo imaju demoni,


Oni nemaju telo, u pitanju su duhovna bica ciju anatomiju ne znamo u ovom trenutku.

da li su duhovna bica i zasto posle pobune nisu nestali u sumporu.


Bog ima plan za njih, a oni ce nestati na kraju istorije, postoji izvestaj o tome u knjizi Otkrivenje.

Dali je dokaz besmrtnosti duse postojanje palih andjela


Kakve veze imaju pali andjeli sa navodnom besmrtnoscu duse? Vec sam rekao da je verovanje u besmrtnost duse nastrasnija i najopasnija sotonska prevara. U Bibliji jasno pise da ce Sotona i demoni biti zauvek unisteni na kraju istorije (vidi Otkrivenje 20. poglavlje).

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.25 sekundi!