Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
vukdan80 je napisao:
Sta mislite o proroštvu da će antihrist biti krunisan u Jerusalimu u Velikom hramu


Bice sve onako kako je zapisano u Bibliji, ali sve treba citati u kontekstu. Ako bude bio krunisan, nece tu ostati zauvek, vec samo privremeno, a onda ce biti pociscen.

 
Miroljub Petrovic
Smajo je napisao:
mišljenje da nebesa ima sedam? Šta vi znate o tome??


Neki naucnici kazu da ima sedam, neki kazu da ima vise, zavisi kako se gleda. Nije to toliko vazno.

 
Miroljub Petrovic
Alen P je napisao:
Miroljube, može link za knjigu Grčki Isus ili hebrejski JOšua? Radi li se na prijevodu Hebrejskog Mateja?


Prevod hebrejskog Mateja je pri kraju pa ce pomenuta knjiga biti objavljena sa tim prevodom u dodatku za ovaj sajam knjiga. Evo linka za tu knjigu:
http://www.cps.or...shua02.zip

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Dali vam je poznato koliko su nasi preci radili, danasnji ljudi na selu rade mnogo vise ili manje.


Nekada su ljudi vise radili jer nisu imali mehanizaciju.

Zasto je fizicki rad u Novom Zavetu poredjen sa mamonom


To nigde ne pise u Novom zavetu. Pise da da oni koji samo misle o poslu i parama sluze mamonu (Sotoni).

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Miroljube zasto ne instalirate neki pretrazivac na sajt da se ne bi ponavljala pitanja i da bi se lakse pregledao sajt?


Postoji pretrazivac, imate ga gore pod "Trazi", nego ljudi su lenji da citaju sve od pocetka, iako sve moje odgovore mogu da procitaju za sat vremena.

 
Miroljub Petrovic
Milojko je napisao:
Profesore zasto ne verujete u cudotvornost svetinja pravoslavnih ?
Mnoga cuda se ne mogu naucno objasniti, ali ova neobjasnjivost ukrepljuje u veri mnostvo ljudi. Za verujuceg coveka nisu potrebni nikakvi naucni dokazi (iako ja volim da slusam vase naucno potvrdjivanje Biblije).


Kada se desi neko pozivitno cudo, u funkciji spasenja coveka, onda iza njega stoji Bog. Hocu da kazem da treba da se usredsredimo na Boga i Njegove pouke, a mrtvi predmeti treba da budu u funkciji toga, a ne da od njih pravimo "bogove".

 
nikola
Zakoni u petoj Mojsijevoj su savrseni, njima bi ja i moja porodica odavno zavrsili. Zasto Isus Hrist kaze da ne sudimo da nebismo bili osudjeni.
Dali to znaci da ce nam se suditi tim zakonima kada se potpuno odvoje ljudi na strani Boga od ljudi ujedinjenih na strani djavola, i sudice nam Bog tim zakonima? Audio snimci:

http://www.esnips...veto-pismo


Izmenio/la nikola na 16.07.2008 12:04
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Zakoni u petoj Mojsijevoj su savrseni, njima bi ja i moja porodica odavno zavrsili. Zasto Isus Hrist kaze da ne sudimo da nebismo bili osudjeni.
Dali to znaci da ce nam se suditi tim zakonima kada se potpuno odvoje ljudi na strani Boga od ljudi ujedinjenih na strani djavola, i sudice nam Bog tim zakonima?


Isus je dosao medju ljude koji su bili duboko u grehu. Dok su bili slobodni nisu umeli da sude razbojnicima, pa su razbojnici preuzeli vlast i nemoral se rasirio po celom narodu. Zato je bilo potrebno (i sad je) da dodje do ozdravljenja (pokajanja) naroda da bi se stvorilo zdravo tkivo koje ce moci da zivi po Bozjim zapovestima i da sudi razbojnicima. Ako bi Bog sada sudio, skoro svi bi bili mrtvi. Dakle, prvo covek treba da se uozbilji i pouci Bozjoj nauci, pa onda da postane sudija. Savremeni covek ne znam sta treba da jede i da pije, a kamoli da prosudjuje neke teze stvari ili da nekog osudjuje na smrt.

 
nikola
Kada Bog govori Mojsiju o cistoj i necistoj hrani, pominje i vino, jacu hranu kada zazeli dusa njegova da je blagosloveno da jede i slavi Gospoda. Znaci li to da vino, pivo, prepecenica (u malim kolicinama i u slavu Boga) nisu strasni kolko necisto meso (svinja, zec...)

 
Miroljub Petrovic
Miroljub Petrovic je napisao:
pozdrav najboljem profesoru nasem!


Pozdrav i tebi, ali ja nisam najbolji profesor, Isus je najbolji profesor.

da li je potrebno decu od rodjenja navikavati na sirovu hranu i da li im treba dozvoliti da jedu meso jer drustvo i skola ce ih sigurno prozivati i imace probleme zato sto nisu kao vecina.?


Nije lose da decu jedu sirovu prvostepenu hranu, ako se ta hrana lepo i ukusno pripremi. Bolje je da jedu ponekad meso i mlecne proizvode, a da im bude ukusno, nego da jedu sirovu biljnu hranu a da im bude bljutavo, pa da im se ogadi zdrava hrana.

A sto se tice skole i okoline, treba da decu ucis kod kuce ili u dobrim skolama, kao i da zivis u dobrom okruzenju. Najbolje je da deca uce od roditelja, da se sa njima radi home-school (kucna skola), i da od roditelja uce da rade.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kada Bog govori Mojsiju o cistoj i necistoj hrani, pominje i vino, jacu hranu kada zazeli dusa njegova da je blagosloveno da jede i slavi Gospoda. Znaci li to da vino, pivo, prepecenica (u malim kolicinama i u slavu Boga) nisu strasni kolko necisto meso (svinja, zec...)


U pitanju nije alkoholno vino. U nasem prevodu se sa "vino" prevodi i sok u grozdju (hebrejski "tirosh") i iscedjeni sok iz grozdja (hebrejski "jajin"). U stara vremena se podrazumevalo da kad se sok iscedi iz grozdja da se odmah pije, ili da se konzervira u nekoj vrsti sirupa. Nikome ko je normalan nije padalo na pamet da pusti da se taj sok od grozdja pokvari i da pije otrov. Danas ljudi piju otrov i zato su poludeli (alkohol je treci vodeci uzrok smrti u savremenom svetu, posle nezdrave ishrane i pusenja duvana). Naravno da je manje stetno ako se alkohol pije u malim kolicinama nego u velikum, ali je i u malim kolicinama stetan. O tome imate vise u knjizi "Zakoni zdravlja i izlecenja", na sajtu:
www.zakonizdravlj...

Bog nigde u Bibliji nije rekao da treba ili da moze da se pije alkohol. Nigde!


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 16.07.2008 15:59
 
Miroljub Petrovic
Milojko je napisao:
Profesor je rekao:
Kada se desi neko pozivitno cudo, u funkciji spasenja coveka, onda iza njega stoji Bog. Hocu da kazem da treba da se usredsredimo na Boga i Njegove pouke, a mrtvi predmeti treba da budu u funkciji toga, a ne da od njih pravimo "bogove".

Profesore "mrtvi predmeti" nije adekvatan naziv za svete mosti, tako da moram da vas pitam da li ste ikada bili pored mostiji nekog Sveca i da li ste osetili miris svetih mostiju.


Izvinjavam se ako sam vas povredio sa tim terminom, ali necu vise o tome da raspravljam.

 
Konstantin
Gledao sam pre koji dan neku staru emisiju od Vesne Jugovic, gde ona posecuje "bahajski hram" u Haifi....ti neki bahajci su sledbenici Bahaulaha, za koga oni veruju da je poslednji Bozji prorok. Mrtav je vec sto godina, ali ovu "religiju" nazivaju religijom novog svetskog poretka....Da li nesto znate o tome?...posto ste bili u Izraelu, ako ste bili u Haifi sigurno ste primetili taj ogroman "hram"...zaista je uzasno koliko ovi zaludjeni ljudi imaju para...na celu im stoje 9 clanova "univerzalne kuce pravde" i otkad su oni preuzeli novac i moc ove "vere" se povecao...

 
Alen P
Prije nekog vremena sam pročitao neki članak na T-portalu o otmicama ljudi od strane vanzemaljaca. Mnoge "žrtve" su svjedočile o seksualnom općenju s vanzemaljcima, o nevjerojatnom iskustvu. Da li bi moglo biti povezanosti između te priče i općenja zlih anđela sa ženama u predpotopno vrijeme?

 
http://www.udrugapostanak.ucoz.com
VladaKG1980
Profesore koji su najstariji jezik i pismo na svetu ?
Meno je logično da je to hebrejski.
Da li su možda svi narodi imali isto pismo, pre nego što je Bog izmešao jezike...
Ima li ostataka tog pisma ?

Evo jedne slike, koja oslikava današnje stanje u svetu....

http://img369.ima.../17gl6.jpg

 
Miroljub Petrovic
Konstantin je napisao:
Gledao sam pre koji dan neku staru emisiju od Vesne Jugovic, gde ona posecuje "bahajski hram" u Haifi....ti neki bahajci su sledbenici Bahaulaha, za koga oni veruju da je poslednji Bozji prorok. Mrtav je vec sto godina, ali ovu "religiju" nazivaju religijom novog svetskog poretka....Da li nesto znate o tome?...posto ste bili u Izraelu, ako ste bili u Haifi sigurno ste primetili taj ogroman "hram"...zaista je uzasno koliko ovi zaludjeni ljudi imaju para...na celu im stoje 9 clanova "univerzalne kuce pravde" i otkad su oni preuzeli novac i moc ove "vere" se povecao...


Nemoj da se bavis glupostima. Mogu samo da se molim za njih.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kako znate da nije bio sok od grozdja? Taj tekst, kao i ceo Novi zavet, moze da se razume samo ako se poznaje Stari zavet. U hebrejskom jeziku se koriste termini "tirosh" i "jajin" za vino. "Tirosh" se odnosio na sok u grozdu, a "jajin" na iscedjeni grozdjani sok. Danas se "tirosh" uglavnom u Izraelu odnosi na sok od grozdja, a "jajin" na alkoholno vino.

Izvinjavam se, vise puta ste rekli za sok da je preveden kao vino, mada mi nije logicno kako (sok-vino) "i vino veseli srce coveku", nije toliko ni vazno


Prevod nisu radili teolozi. Uskoro pripremamo prevod Biblije sa originala, pa ce postojati bolja slika. Vec kad izadje prevod Mateja sa hebrejskog, videce se koliko je mocan originalni tekst, iako i ovaj prevod koji sada imamo zavrsava posao.

 
Miroljub Petrovic
Alen P je napisao:
Prije nekog vremena sam pročitao neki članak na T-portalu o otmicama ljudi od strane vanzemaljaca. Mnoge "žrtve" su svjedočile o seksualnom općenju s vanzemaljcima, o nevjerojatnom iskustvu.


Poznati su mi takvi slucajevi ljudi koji su imali "seksualne odnose" sa vanzemaljcima. U pitanju su ljudi koji su bili opsednuti demonima, a dozivljavali su takva iskustva.

Da li bi moglo biti povezanosti između te priče i općenja zlih anđela sa ženama u predpotopno vrijeme?


Nikada zli andjeli nisu opstili sa zenama, pa ni u prepotopno vreme. U pitanju su "sinovi Bozji" (muskarci - Bozji narod) koji su opstili sa "kcerima covecijim" (nemoralnim zenama) u Nojevo vreme i tako je doslo do otpada. Tamo gde nema jake porodice i vaspitanja dece, vec se upraznjava kurvarstvo, tamo je potpuni duhovni slom.

 
Miroljub Petrovic
VladaKG1980 je napisao:
Profesore koji su najstariji jezik i pismo na svetu ?
Meno je logično da je to hebrejski.
Da li su možda svi narodi imali isto pismo, pre nego što je Bog izmešao jezike...
Ima li ostataka tog pisma ?


Najstariji pisani dokumenti su sumerske plocice, ali ne znamo koji je nastariji jezik. Verovatno su svi narodi imali nekada isto pismo, ali ne znamo kako je ono izgledalo.

 
Miroljub Petrovic
VladaKG1980 je napisao:
Profesore koji su najstariji jezik i pismo na svetu ?
Meno je logično da je to hebrejski.
Da li su možda svi narodi imali isto pismo, pre nego što je Bog izmešao jezike...
Ima li ostataka tog pisma ?


Najstariji pisani dokumenti su sumerske plocice, ali ne znamo koji je nastariji jezik. Verovatno su svi narodi imali nekada isto pismo, ali ne znamo kako je ono izgledalo.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.22 sekundi!