Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Kevin
Zašto je Bog postavljao stablo spoznaje dobra i zla?

 
ALEX
Da li neko ima nekakav pretrazivac, ali ne Biblije nego Kurana?

Da li vi Miroljube Mozete da mi kazete gdje se u Kuranu nalazi onaj tekst gdje pise da su Tora i Jevandjelja tacni?

 
Mladen M
Miroljub Petrovic je napisao:
VladaKG1980 je napisao:
Profesore koji su najstariji jezik i pismo na svetu ?
Meno je logično da je to hebrejski.
Da li su možda svi narodi imali isto pismo, pre nego što je Bog izmešao jezike...
Ima li ostataka tog pisma ?


Najstariji pisani dokumenti su sumerske plocice, ali ne znamo koji je nastariji jezik. Verovatno su svi narodi imali nekada isto pismo, ali ne znamo kako je ono izgledalo.


Nisam se nikad interesovao, da li Vi znate sta pise na tim sumerskim plocicama?
Da li je Mojsiju Bog saopstio sta treba da napise u svojim prvim spisima?

 
Miroljub Petrovic
Kevin je napisao:
Zašto je Bog postavljao stablo spoznaje dobra i zla?


Da bi ih to drvo podsecalo da su stvorenja, i da sve to sto im je bilo dato (raj) je Bozje vlasnistvo, a oni su sve to dobili besplatno. Takodje, to drvo je predstavljalo mogucnost da se sve sto je Bog dao odbaci.

 
vukdan80
Da li u prevođenju Svetog pisma sa orginala učestvuju rabini sa ovih područija koji odlično poznaju i srpski i jevrejski?Uglavnom su ovde odrasli a školovali se u Izraelu.Oni bi tu puno pomogli sa svojim znanjem.

 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Da li neko ima nekakav pretrazivac, ali ne Biblije nego Kurana?

Da li vi Miroljube Mozete da mi kazete gdje se u Kuranu nalazi onaj tekst gdje pise da su Tora i Jevandjelja tacni?


Ne znam za pretrazivac Kurana. Probaj da potrazis na internetu. Imas na internetu sigurno tekst Kurana, pa ga otvori u Word-u i preko komande "Find" nadji sta ti treba.

 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Nisam se nikad interesovao, da li Vi znate sta pise na tim sumerskim plocicama?


Na tim plocicama ima svakakvog paganstva, ali ima i nekih fenomenalnih stvari. Na primer, na njima je zapisan "Ep o Gilgamesu", prica o globalnom Potopu, skoro identicna, u detalje, sa biblijskim izvestajem. Takodje, na njima postoji tekst koji kaze da je prvo medju ljudima postojalo verovanje u jednog Boga (monoteizam), pa se onda pojavilo verovanje u vise bogova (politeizam), a to je upravo ono sto Biblija tvrdi, a sekularni istoricari osporavaju.

Da li je Mojsiju Bog saopstio sta treba da napise u svojim prvim spisima?


Tako je.

 
Miroljub Petrovic
vukdan80 je napisao:
Da li u prevođenju Svetog pisma sa orginala učestvuju rabini sa ovih područija koji odlično poznaju i srpski i jevrejski?Uglavnom su ovde odrasli a školovali se u Izraelu.Oni bi tu puno pomogli sa svojim znanjem.


Koliko mi je poznato, bar dva coveka nezavisno rade na prevodu Biblije, ali ne bih da otkrivam detalje dok se posao ne zavrsi.

 
vukdan80
Sta znači revnost i kako glasi u prevodu sa orginala (jer sam ja Gospod Bog tvoj,Bog revnitelj)?


Izmenio/la vukdan80 na 16.07.2008 20:38
 
vukdan80
Koliko vam je poznato da kod djeteta do 6 mjeseci jetra ne stvara antitijela pa svu zaštitu sto se tiče imuniteta dobija preko majčinskog mlijeka.Ako je ovo tačno onda vakcine do 6 mjeseca nemaju nikakvu zaštitu.

Mladi roditelj


Izmenio/la vukdan80 na 16.07.2008 20:51
 
vukdan80
Da li jetra do druge godine dijeteta ne stvara enzim za meso pa stoga ga ne može ni variti.

 
NESA
Profesore pored ljudi Bog je stvorio i andjele,kao drugi tip bica,da li ima jos nekih bica ili je to to?


nesa
 
Duki
Profesore, nekako mi je nejasno kako su sve zivotinje i biljke koje su izumrle mogle da zive u istom trenutku na zemlji. S obzirom da su i zivotinje i biljke bile mnogo vece nego danas, i da ih je bilo mnogo vise, deluje mi kao da je starost zemlje mogla da bude mnogo veca, i da su ove vrste mogle da zive kroz mnogo duzi period nego sto je 6000 godina.
Mozete li da mi objasnite kako je bilo dovoljno prostora za sve njih ako je starost zemlje zaista ovolika?


Izmenio/la Duki na 17.07.2008 01:53
 
stivstivo
Cemu sluze sise kod muskarca kad ih on ne koristi nizasta, zasto covek ima sise.

 
nikola
Na sumarskom fakultetu kazu je da najstarije drvo Hrast od nekih 3500 godina, veliki truo trupac sa izlomljenim stablom, po dugovecnosti pominje se Tisa cije je stablo celo otrovno osim kozice na plodu kako bi seme prenosile ptice, time je dugovecno, ima puno stabala da se vide starijih od 1000 godina, na Hilandaru postoji Tisa posadjena kad je manastir poceo da se gradi


Izmenio/la nikola na 17.07.2008 10:27
 
nikola
Mozete mi reci savet, kad nekog upozoravam onim sto vidim, posto mi je uvek stalo do tih ljudi kojima se obracam ne mogu mnogo da cutim, imam dar da nisam recit i uglavnom neprijatan. Sa moje tacke gledista uspeo sam ako ikom stavim doznanja i pokrenem neciju inertnost. Vidim da vi dobro baratate sa znanjem i recima, sta bi ste meni rekli nasta da se fokusiram

 
shpiran
Miroljub Petrovic je napisao:
savic ostojic je napisao:
Hvala vam neizmerno na svim zlatnim savetima i na budjenju svesti.

Hteo sam da vas pitam jednu stvar koja me muci
a pretpostavljam i mnoge druge.
Zivim sa vrsnjacima koji sa podozrenjem i ponekad podsmehom gledaju na moj pobozan nacin zivota. To su mi bliski ljudi i ja ih volim, ali cim im ukazem da nesto sto rade nije u redu(na suptilan nacin), da ne bi zgresili, oni se ili razljute ili mi kazu nesto poput "ma daj kad bi sve tako gledali...".. i onda se nadjem u corsokaku..
moje pitanje glasi, da li bi trebali da ispravljamo "krive Drine" ili da prepustimo da vide od nas kako treba (u praksi slaba vajda..) ?
Interesuje me koji nacin je po Bozijoj Volji.
Hvala i puno srece u radu


Jedino sto mozes jeste da moralno zivis i da cutis, pa ako te nesto pitaju da progoviris. Ako pricas o moralu, a niko te nista ne pita, izazvaces gnev i bes. Najbolje bi bilo da nadjes pobozno drustvo i da se sa takvima druzis, a one koje interesuju duhovne stvari lako ce doci do tebe.

"Ako li se pravednik odvrati od pravde svoje, i stane činiti bezakonje, i ja mu podmetnem na šta će se spotaći, te pogine, a ti ga ne opomenu, on će poginuti sa svog greha, i neće se pomenuti pravedna dela njegova što je činio, ali ću krv njegovu iskati iz tvoje ruke.." govori Gospod.
Ne mozemo prepustiti drugare koji su u srcu cisti, ali im je lukavi um pomutio, da propadnu. Na jos par mesta u Bibliji Bog opominje coveka da bude kao sto je i Isus,uz bitange i propalice,tj.da ih ne izbegava da bi oni uvideli svoje grehe.
Mozemo otici od nekih poznanika, to je lako, ali sta ako nam je brat ili sestra u grehu? Pa naravno da cemo se boriti za njihovu dusu

 
shpiran
Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]vukdan80 je napisao:
Kako je Bog osmislio seksualni život čovjeka?Da li samo treba da imamo kotakt sa ženom kada želimo da imamo dijete?

" Blagosloven da je izvor tvoj, i veseli se ženom mladosti svoje;
Prop. 9:9, Mal. 2:14

19 Neka ti je kao košuta mila i kao srna ljupka; dojke njene neka te opijaju u svako doba, u ljubavi njenoj posrći jednako.
Pes. 2:9, Pes. 4:5 "
Jel mozete da mi objasnite ove poslovice iz Biblije ?
Treba da budemo verni jednoj zeni, to ne dovodim u pitanje,
nego ovaj drugi deo kao da dozvoljava odnose koji nemaju krajnji cilj zacinjanja deteta..
Izvinjavam se svima ako gresim oko razumevanja teksta, ali bih voleo da cujem drugo objasnjenje.
http://wwwyu.com/...pri005.htm


Izmenio/la shpiran na 17.07.2008 13:34
 
Miroljub Petrovic
vukdan80 je napisao:
Sta znači revnost i kako glasi u prevodu sa orginala (jer sam ja Gospod Bog tvoj,Bog revnitelj)?


Treba da nabavis konkordans i da pogledas objasnjenje na engleskom. Nemoj da ovde treba da objasnjavam stvari koje sam mozes da nadjes.

 
Miroljub Petrovic
vukdan80 je napisao:
Koliko vam je poznato da kod djeteta do 6 mjeseci jetra ne stvara antitijela pa svu zaštitu sto se tiče imuniteta dobija preko majčinskog mlijeka.Ako je ovo tačno onda vakcine do 6 mjeseca nemaju nikakvu zaštitu.

Mladi roditelj


Treba da pogledas u nekom udzbeniku iz fiziologije. Nemoj da ovde odgovorama na pitanja na koja mozes sam da dobijes odgovor.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.25 sekundi!