Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
problem sa hranom..

Problem je u pripremi.. Naime zanima me kako da przim kuvane zitarice tako da od njih napravim snicle i da se te snicle ne raspadnu????

Naravno da postoji nacin da skuvana zrna pomesam sa jajima i tako zajedno proprzim i problem je resen , ali ja hocu da to ne budu jaja nego nesto biljnoga porekla......

(znam da przena hrana nije dobra , ali s vremena na vreme nije lose proprziti nesto)

Pozdrav.


Pogledaj recepte u knjizi "Kuvar zdrave ishrane" na sajtu:
www.zakonizdravlj...

 
Miroljub Petrovic
boZo je napisao:
Nastarije drvo sveta, koje je i dalje u životu, jeste jela stara 9.550 godina koju su u Švedskoj pronašli naučnici, saopštio je u četvrtak Univerzitet Umea. „Do ovog fascinantnog otkrića došli smo na brdu Fulu, u Dalari”, u centralnoj Švedskoj, navodi se u saopštenju. „To je veliko iznenađenje zato što smo mislili da je ta vrsta jele počela da raste u ovom području tek kasnije”, rekao je Frans presu profesor Lejf Kulman koji je bio u timu naučnika. „Ovo u potpunosti ruši naše teorije”, rekao je Kulman navodeći da će otkriće pomoći da se bolje razumeju klimatske promene. (Beta) evo jes jedno najstarije drvo


I ti verujes evolucionistima? E blago tebi... Ne moze da postoji drvo starije od 4500 godina, jer se tada desio Potop. Zna se koja su drveta najstarija, a to sto evolucionisti obmanjuju narod, to je druga prica.

 
Miroljub Petrovic
Kevin je napisao:
svi znamo da demoni nas navode da cinimo zlo...kako onda demon može u Međugorju nas navoditi da se molimo Bogu..mislim..to je ono sto demoni ne vole..ja osobno ne vidim ništa loše u tome da se molimo..


U Medjugorju se ljudi klanjaju demonu koji simulira Devicu Mariju, a to sto se usput spomene Bog, pa i kriminalci kad idu u "akciju" spomenu ponekad Boga.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
ako se pokloni 99,9% zigu cemu onda ulaganje u prijatelje, zar se nece ljudi preeobratiti kada Bog bude delovao kao u Egiptu kad je izveo Jevreje iz doma ropskoga. odlicna je stara poslovica "dobro radi, dobro misli, dobrom se nadaj"


Treba ulagati u ljude svuda gde se proceni da ce biti nekog duhovnog napretka. Mi ne znamo ljudska srca, tako da samo malo paznje i ljubaznosti prema nekome moze coveka da podstakne da unese promene u svoj zivot. Naravno, oni koji odbacuju duhovnost, za njih mozemo jedino da se molimo.

Sto se Egipta tice, mnogi ljudi ce u vreme katastrofe da deklarativno prihvate Boga, ali cim se situacija malo smiri, oni ce opet po starom.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Na drugom mestu Isus kaze: "Ne bacaj bisere pred svinje", da ne bi lose prosao. Mi treba da prepoznajemo sa kim mozemo da pricamo o duhovnim stvarima, a ne da budemo kao sektasi i da maltretiramo ljude. Tanka je linija razdvajanja izmedju sektastva i misioniranja.

na kakve bisere se odnosi, moje misljenje je da Isus Hristos nije pokazao svoje probrazenje Judi koji ga je izdao, vec Petru. Da tako i mi trebamo skrivati ono sto recimo hedonistima nije potrebno da vide i da nas kasnije mogu poljuljati. U vezi sektasenja i maltretiranja ljudi, uglavnom maltretiram sataniste njihovim zivotnim vrednostima, a kolko mogu ispravljam sebe i ostavljam im cinjenice da se uvere ako hoce, dali je to sektasenje ili misionarenje


Biseri su Bozje reci. Ponavljam, najvise sto mozemo jeste da moralno zivimo i da odgovaramo na pitanja ako nas neko pita, a u svojoj kuci (ako smo roditelji) i u svojoj firmi mozemo da zavodimo red, dok jos mozemo.

 
Miroljub Petrovic
Djole je napisao:
Da li ste gledali "Digitalni Andjeo" i sta mislite o tome?
To je inace dokumentarac o tome kako je cilj "vladajucim silama" da svim ljudima na planeti ugrade mikro cipove,cija je svrha kontrola i kompletne informacije o ljudima koji su primili taj cip.
Imam jos neka pitanja,na osnovu vasih brojnih i veoma upecatljivih predavanja,ali ne zelim da postavljam sva odjednom.
Unapred se izvinjavam ako je neko vec postavio slicno pitanje,posto nisam sve stranice foruma pregledao.


Treba da pregledas sve stranice foruma, bar moje odgovore. Gleda sam taj film, ima dobrih stvari.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
U Otkrivenju Jovanovom da nisu svece verline (vera, nada i ljubav), sveca je Hram, ljudi su Hramovi Bozji, u vrlini zivi Bog i gori sveca Njegova

http://www.pravos...1KO013.HTM


Moze i tako da se kaze.

 
Miroljub Petrovic
Zoran ZR je napisao:
Da li u Novom Sadu ima knjizara sa vasim video materijalom i knjigama?


Ima nekoliko knjizara u Novom Sadu, a za vise informacije kontaktirajte kolportera u Novom Sadu na broj 062/200-046

 
Miroljub Petrovic
Smajo je napisao:
Po islamskom učenju postoje osim Ljudi,anđela-meleka,džini i šejtani-sotone...


To isto i u Bibliji pise - postoje ljudi i andjeli, a medju andjelima postoje heruvini, serafimi,..., a postoje i demoni i Sotona.

 
nikola vujosevic
Profesore kada je kod jevreja nastala prva knjiga sa propisima o sederu?

 
Miroljub Petrovic
nikola vujosevic je napisao:
Profesore kada je kod jevreja nastala prva knjiga sa propisima o sederu?


Ne znam tacno, rabini su uveli pravila za molitve i druge stvari verovatno tamo negde oko 2-4. veka pre Hrista.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kakvo je tvoje misljenje o zagadjivanju zivotne sredine i da li to ima neke veze sa Biblijom da li se pominje u nekom kontekstu ovaj negativan uticaj ljudi na zivotnu sredinu u Svetom Pismu na kraju?


Postoje tekstovi koji kazu da ce se "znanje umnoziti" i da ce "bezakonici napredovati u svom bezakonju".

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Neke naucnici tvrde da ako bi neki objekat kao Kometa ili Astroid udario u zemlju da bi zbrisao ceo zivot na njoj kao Kometa Sumaher-Levi,medjutim u Bibliji se pominju 2 ovakva dogadjaja u 8:8,10 glavi knjige Otkrovenja pa se opet posle toga zivot nastavlja na zemljio da li naucnici slabo poznaju ovu tematiku?


Ti objekti iz Otkrivenja koji ce pogoditi planetu nece biti tako razorni kao Sumejker Levi, ali ce biti dovoljno razorni da izazovu strasne posledice.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Drugo pitanje je zasto je Bog stvarao ovakve objekte asteroide i komete


Mozda su asteroidi i komete sredstvo suda za nemoral na Zemlji.

i da li postoji taj Ortov oblak uopste?


Vec sam rekao da taj oblak ne postoji. Evolucionisti veruju da postoji jer im on treba u njihovim izmisljenim pricama.

 
Petar
Ja cujem od mnogih religioznih ljudi da evolucija i religija uopste nisu u suprotnosti. Da evolucija ne protivreci Bibliji. Kaze 6 dana - 6 milijardi godina. Ja nemam pojma o evoluciji pa necu da pitam za dokaze protiv evolucije. Zanima me da li ljudi koji prihvataju evoluciju zapravo prihvataju jedan sistem vrednosti. U smislu nekog takmicenja (najjaci opstaju), borba za opstanak. Kao da teorija evolucije podstice coveka na nasilje, na neku nezdravu borbu i takmicenje. Ako je tako, onda Biblijski koncept i evolucija ne mogu nikako da se pomire.
Zasto ovi ljudi tvrde da je Bog stvorio coveka kroz evoluciju?
Da li papa prihvata teoriju evolucije?

p.s. ja sam procitao sve odgovore na forumu, ali ne mogu sve da drzim u glavi u svakom trenutku. Tako da ako se ponovi neko pitanje vi ga slobodno obrisite, ne morate odmah da se ljutite.

 
Petar
Ima par stihova u Prvoj Petrovoj poslanici koji mi nisu jasni. Isus ozivljava duhom i propoveda duhovima koji su u tamnici. Cuo sam da su to mrtvi koji se nalaze u nekom mracnom mestu. To protivreci stanju mrtvih, a i glupo je! Da nisu ti duhovi ljudi koji zive na zemlji (u tamnici greha). Ako mozete da objasnite?

 
Djole
Zasto Bog kaznjava nemoral na Zemlji,ako dolazi dan Suda? Zar nece tad da sprovede "ciscenje"?

 
Boki
Ovi video klipovi prikazuju nedvosmisleno kako Satana i demonizirani ljudi komuniciraju preko metal muzike. U prvom u pitanju je bend Gorgoroth i promocija svih okultinih simbola, a drugi link je pevac Merlin Menson. U ovim spotovima moze se videti kako otprilike izgleda Satana "u svojoj slavi" u drustvu svojih demona.
U trecem clipu je prikazan satanizam na delu, spot benda Cradle Of Filth je ispunjen najkrvavijim i najodvratnijim scenama koje se ne mogu ni zamisliti.

Sva tri benda su najpopularniji bendovi medju srednjoskolcima. I svi, kad su snimljeni pre nkoliko godina, prikazivani su na televiziji vrlo cesto, ja sam ih video nekoliko puta kad sam isao u srednju skolu, pre desetak godina. Ovi bendovi su toliko popularni, a omladina, kojih u Beogradu ima vise desetina hiljada koja ih slusa izjavljuje da su im ovi bendovi medju omiljenim-imao sam priliku da cujem iz prve ruke nebrojan broj puta. Sta vise, ako neko ne slusa ovo, medju njihovim krugovima i mestima na koja izlaze, taj se smatra nezrelim zutokljuncem, i mora da ih "overi" pre nego sto opet izadje na ta mesta.

Informacija kao orjentir: Samo u KST-u (klub koji radi od 23h-04h) za jedno vece izadje oko hiljadu mladih. To je samo jedno od ovakvih javnih mesta u gradu kojih ima na desetine. Da ne govorimo o privatnim mestima.

Ove linkove sam stavio za ljude koji su skepticni i ne veruju da tako nesto postoji, ili da nije toliko ozbiljno. Ja sam ih pogledao, pritom mi se tesko smucilo, tako da savetujem da se ne gleda jer je u pitanju 1000% satanizam. Scene kidanja ljudskog mesa, gde clanovi benda prozdiru dok krv prska na sve strane, samo je jedna od odvratnost koja se ovde prikazuje.
...


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 18.07.2008 21:13
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Ja cujem od mnogih religioznih ljudi da evolucija i religija uopste nisu u suprotnosti. Da evolucija ne protivreci Bibliji. Kaze 6 dana - 6 milijardi godina. Ja nemam pojma o evoluciji pa necu da pitam za dokaze protiv evolucije. Zanima me da li ljudi koji prihvataju evoluciju zapravo prihvataju jedan sistem vrednosti. U smislu nekog takmicenja (najjaci opstaju), borba za opstanak. Kao da teorija evolucije podstice coveka na nasilje, na neku nezdravu borbu i takmicenje. Ako je tako, onda Biblijski koncept i evolucija ne mogu nikako da se pomire.
Zasto ovi ljudi tvrde da je Bog stvorio coveka kroz evoluciju?


Ljudima glava sluzi za frizuru i za njih uvek neko drugi misli. Dakle, ti ljudi koji tako pricaju i tako misle ustvari ponavljaju reci koje su culi negde ili procitali negde, a posto im je mozak uspavan i nije naucen da procenjuje da li je nesto tacno ili ne, oni jednostavno prihvataju sve sto se reklamira. Zato i puse, i drogiraju se, jer su culi od nekoga da je to dobro, a nemaju intelektualne snage da procenjuju da li je to zaista dobro.

Da li papa prihvata teoriju evolucije?


Papa sve prihvata pa i evoluciju, samo da sto vise ljudi pridobije pod svoju haljinu.

p.s. ja sam procitao sve odgovore na forumu, ali ne mogu sve da drzim u glavi u svakom trenutku. Tako da ako se ponovi neko pitanje vi ga slobodno obrisite, ne morate odmah da se ljutite.


Ja upozoravam da se ne daju komentari i odgovori, posto je to moj posao, a nema sta da se ljutim ako se neki detalj ispusti. Nikad zbog toga nisam pravio problem.

 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Ima par stihova u Prvoj Petrovoj poslanici koji mi nisu jasni. Isus ozivljava duhom i propoveda duhovima koji su u tamnici. Cuo sam da su to mrtvi koji se nalaze u nekom mracnom mestu. To protivreci stanju mrtvih, a i glupo je! Da nisu ti duhovi ljudi koji zive na zemlji (u tamnici greha). Ako mozete da objasnite?


O tome sam govorio ovde. U tom tekstu se kaze da je Isus bio vaskrsnut istim onim duhom (Svetim Duhom) kojim je Isus u Nojevo vreme pozivao kriminalce na pokajanje (duhove u tamnici greha). Bog komunicira sa ljudima, odnosno ljudskim duhom preko svog Svetog Duha.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.28 sekundi!