Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Nemanja Glisic
Zasto su Jevreji bili u ropstvu bas u Egiptu (da li je postojao neki odredjen razlog)?
Da li i kako jedete povrce poput pasulja, graska i sl. koje se obicno termicki obradjuju pri spremanju?
U predavanju "Rodoslov covecanstva" ste govorili o knjizi Septoginta (tj grckom prevodu Starog zaveta) i da imaju neka nepodudaranja izmedju SZ i NZ - tipa u SZ pise 70 dusa a u NZ 75 i sl. Posto su pisci NZ bili nadahnuti Svetim duhom, kako je moguce da ima tih greski. Ivan Panin je proucavao zakonitosti u Biblijskom tekstu. Da li je on uzimao u obzir i sabirao i stavljao brojke koje se ne podudaraju (tj. kakve i danas stoje u tekstu Svetog pisma) ili je on ispravio te kontradikcije (razmisljam kad je uvideo tolike sitne detalje valjda je i ovo uvideo, mada ne znam da li bi smeo da prepravlja jer je Bog rekao, parafraziram: "ko oduzme bilo sta iz ovoga teksta, bice oduzet njegov deo iz Knjige zivih i ko doda bilo sta bice mu data sva zla iz ove knjige")? Mozete da pojasnite ovo?
Zasto su samo bila cetvorica jevandjelista?
Ranije sam postavio pitanje sta su jele zivotinje mesojedi posle iskrcavanja iz barke, i viste me uputili na par vasih video predavanja ali jos nisam nasao odgovor.

 
NESA
Profesore sta kaze Kuran o stvaranju?Jel u Kuranu pise da je sve tacno iz Biblije,ako pise onda i muslimani veruju u 6 dana stvaranja,U Adama itd.


nesa
 
Miroljub Petrovic
Smajo je napisao:
iPustio je dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i oni se ne miješaju.i (Ar-Rahman, 19-20)..Šta kažete na ovaj kur'anski ajet...je li nauka dokazala navedeno??????


Dokazala je.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 19.07.2008 21:30
 
Miroljub Petrovic
Nemanja Glisic je napisao:
Zasto su Jevreji bili u ropstvu bas u Egiptu (da li je postojao neki odredjen razlog)?


Bilo je vise razloga. Jedan je zato sto su mogli da opstanu u plodnoj Gesemskoj dolini Egipta i tamo se umnoze, a drugi je sto se Bog preko Jevreja obracunao sa bogovima egipatskim (demonima).

Da li i kako jedete povrce poput pasulja, graska i sl. koje se obicno termicki obradjuju pri spremanju?


Ja nisam presao na 100% sirovu hranu. Navedene biljke skuvam, iako oni mogu da se klijaju, a mozda postoje i neke druge metode pripremanja. Saznacu.

U predavanju "Rodoslov covecanstva" ste govorili o knjizi Septoginta (tj grckom prevodu Starog zaveta) i da imaju neka nepodudaranja izmedju SZ i NZ - tipa u SZ pise 70 dusa a u NZ 75 i sl. Posto su pisci NZ bili nadahnuti Svetim duhom, kako je moguce da ima tih greski.


Nedavno sam se u Jerusalimu susreo sa Nehemijom Gordonom, to je onaj tip - karaitski Jevrejin sto je napisao knjigu "Jevrejski Jeshua ili grcki Isus". On je ekspert za hebrejski i grcki jezik, a radio je na prevodjenju i desifrovanju Kumranskih spisa. On mi je rekao da su Jevandjelja, Dela apostolska i knjiga Otkrivenje sigurno u originalu pisana na hebrejskom jeziku jer se u grckom tekstu tih knjiga jasno vide brojni pojmovi koji su bukvalno izgovoreni sa hebrejskog na grcki jezik i za koje ne postoje reci u grckom jeziku. U pregovorima sam sa njim da napise knjigu o autenticnosti biblijskog teksta, i da o tome takodje nesto napise, a da nas centar to objavi.

Dakle, funadament i osnova je hebrejski tekst. Grcki prevod Jevandjelja nam daje korektan opis dogadjaja, ali sve su to dogadjaji koji su proreceni u Tanahu (Starom zavetu). Taj podatak oko broja ljudi nije bitan za informaciju koju prenosi Jevandjelje, jer se zna sta je osnova (Tanah). Grcki prevodioci su koristili Septuagintu i uneli neke "greske" koje nisu bitne za celu pricu, jer svako ko poznaje pricu zna koliko je ljudi doslo u Egipat.

Ivan Panin je proucavao zakonitosti u Biblijskom tekstu. Da li je on uzimao u obzir i sabirao i stavljao brojke koje se ne podudaraju (tj. kakve i danas stoje u tekstu Svetog pisma) ili je on ispravio te kontradikcije (razmisljam kad je uvideo tolike sitne detalje valjda je i ovo uvideo, mada ne znam da li bi smeo da prepravlja jer je Bog rekao, parafraziram: "ko oduzme bilo sta iz ovoga teksta, bice oduzet njegov deo iz Knjige zivih i ko doda bilo sta bice mu data sva zla iz ove knjige")? Mozete da pojasnite ovo?


Mi smo objavili knjigu o Paninu na osnovu teksta koji je dostupan na engleskom jeziku. Veliki deo njegovog materijala je izgubljen, i ne znam te detalje.

Zasto su samo bila cetvorica jevandjelista?


To nije "samo". Cetiri razlicita coveka su opisala iste dogadjaje. To je fenomenalan izvestaj tih dogadjaja. Postoje i tekstovi koje su pisali ucenici apostola, koji takodje sve to potvrdjuju.

Ranije sam postavio pitanje sta su jele zivotinje mesojedi posle iskrcavanja iz barke, i viste me uputili na par vasih video predavanja ali jos nisam nasao odgovor.


U pocetku, jedan kratak period, mesojedi su jeli biljke, a kasnije i meso. Jeste li videli nekada kako macke i psi jedu corbu od povrca i zitarica koje ljudi spreme?


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 19.07.2008 21:30
 
Jakov
Ako neko hoce da procita bajku o nastanku coveka na zemlji, moze to da uradi na sajtu ...


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 19.07.2008 21:33
 
Miroljub Petrovic
NESA je napisao:
Profesore sta kaze Kuran o stvaranju?Jel u Kuranu pise da je sve tacno iz Biblije,ako pise onda i muslimani veruju u 6 dana stvaranja,U Adama itd.


U Kuranu jasno pise da je Stvaranje opisano u Bibliji tacno. E sad, i u islamu imate, kao i u hriscanstvu, teologe koji to Stvaranje prikazuju simbolicki i hoce da pomire evoluciju i Stvaranje.

 
Miroljub Petrovic
Jakov je napisao:
Ako neko hoce da procita bajku o nastanku coveka na zemlji, moze to da uradi na sajtu ...


Koliko puta treba da ponovim da se ovde ne reklamiraju gluposti?

 
Mladen M
Profesore ljeto je velike vrucine, da li jedete sladolede i uopste ljetne poslastice?


Izmenio/la Mladen M na 19.07.2008 22:03
 
bojsane
Hvala vam na odgovoru(u vezi Davida i popisa).Znao sam ja da postoji logicno i razumno objasnjenje,kao i za sve u Bibliji,ali nisam mogao sam do njega.Ali moram odmah i drugo nesto da vas pitam u vezi Davida.Znaci ni on nije bio imun na "udaranje slave u glavu" i na napade sujete?

 
Duki
Jedan od najstarijih pasa ziveo je 27 godina i bio je vegetarijanac.
http://www.gomest...vity.46287
Ja smatram da je ovo jos jedan od dokaza da je Bog stvorio sve zivotinje kao biljojede.
Sta Vi mislite Profesore, da li je ova informacija tacna?


Izmenio/la Duki na 19.07.2008 22:18
 
MasonMan
Miroljub Petrovic je napisao:
MasonMan je napisao:
Profesore, zasto se pretvarate kada ste vi nas covek...

[img]http://img139.imageshack.us/img139/8536/bscap0004ze7.th.jpg[/img] is not a valid Image.


Hej masonu, hvala ti na fenomenalnom postu. Sa njim si samo definitivno potvrdio sve ono sto sam govorio o tvojoj organizaciji:

Prvo, uzeo si sliku sa mog predavanja i obradio je na kompjuteru kao da izgleda da ja navodno rukom pokazujem poznati satanski znak koji koriste hevi-metalci i satanisti, gde su prsti kaziprsta i malog prsta ispruzeni. Time si samo pokazao ko je bog masonerije - "otac lazi", kako Isus naziva Sotonu.

Drugo, priznao si da je taj sotonski znak ujedno i znak masonerije, jer to sto ja navodno pokazujem taj znak "svedoci" da sam i ja mason. Dakle, priznajes satanski znak kao masonski. Bravo majstore!

Bilo bi dobro da izadjes sa jos nekim od ovakvih postova i dodatno potvrdis sve ono sto svako ozbiljan zna o masoneriji. Samo, moraces da sklonis taj avatar (sliku) sa masonskim znakom (sestar i ugaonik). Dakle, ovde ne mogu da se reklamiraju masonski simboli. Imas dva dana (do ponedeljka) da skines tu sliku, inace cu ja da je skidam (a onda mozda i tebe skinem sa foruma). Dajem ti rok do ponedeljka, posto znam da je sutra vas masonski dan (dan boga sunca - Sunday), pa ces mozda biti zauzet na "bogosluzenju".

Shock


Nema potrebe da stavljas ove slicice koje lice na masonske maske. Ne mislis valjda da ce neko da se uplasi od njih.


Profesore, posto mi ceoni rezanj nije jos ostecen i supljikav kao sundjer i nisam jos stekao naviku da lazem (kako vi to kazete upalila mi se "crvena lampica" ) stoga pokusavam da vam dobronamerno skrenem paznju da to verovatno nesvesno radite ili su vas mozda obuzeli pali andjeli (demoni)

Zasto mislite da bi postavio kojekakve lazne slike?

Za prvu sliku sam iskoristio screenshot iz predavanja "darvinizam i zivot posle smrti" na 55 minuta i 35 sekundi.
Za jos dotatni dokaz vam postavljam screenshot iz predavanja "darvinizam i tajna drustva" uhvacen na 1 sat 15 min 55 sekundi.

[img]http://img225.imageshack.us/img225/33/bscap0012ub6.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Sto se tice pravila foruma, u mojsijevim knjigama nigde ne pise kako treba da izgleda avatar i koriscenju smajlija ali iz postovanja prema vasem liku i delu promenicecu ga...
Da li vam se ova slicica vise svidja? Wink

[img]http://img233.imageshack.us/img233/2716/2105728977b92216f9dfme5.th.jpg[/img] is not a valid Image.


סדר עולמי חדש
 
boZo
da li je slucajno! da je srpski narod kroz istoriju proganjan i stalno namecani ratovi slicno kao jevrejski narod?

 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Profesore ljeto je velike vrucine, da li jedete sladolede i uopste ljetne poslastice?


Jedem sladoled, ali tako sto zamrznem voce u zamrzivacu, i onda u blenderu ga promesam sa malo vode i dobijem odlicnu osvezavajucu poslasticu. Na primer, jedna zamrznuta breskva i jedna banana, ili jagode i urme, itd.

 
Miroljub Petrovic
bojsane je napisao:
Hvala vam na odgovoru(u vezi Davida i popisa).Znao sam ja da postoji logicno i razumno objasnjenje,kao i za sve u Bibliji,ali nisam mogao sam do njega.Ali moram odmah i drugo nesto da vas pitam u vezi Davida.Znaci ni on nije bio imun na "udaranje slave u glavu" i na napade sujete?


Svaki covek je imun samo dok se drzi Boga, a cim pocne da skrece sa pravog puta svasta moze da ga zadesi.

 
Miroljub Petrovic
Duki je napisao:
Jedan od najstarijih pasa ziveo je 27 godina i bio je vegetarijanac.
http://www.gomest...vity.46287
Ja smatram da je ovo jos jedan od dokaza da je Bog stvorio sve zivotinje kao biljojede.
Sta Vi mislite Profesore, da li je ova informacija tacna?


Vec sam rekao da malo toga verujem od onoga sto objavljuju mediji. Moguce da je tacno.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 20.07.2008 06:50
 
Miroljub Petrovic
MasonMan je napisao:
Profesore, posto mi ceoni rezanj nije jos ostecen i supljikav kao sundjer i nisam jos stekao naviku da lazem (kako vi to kazete upalila mi se "crvena lampica" ) stoga pokusavam da vam dobronamerno skrenem paznju da to verovatno nesvesno radite ili su vas mozda obuzeli pali andjeli (demoni).


Hvala sto brines za mene.

Zasto mislite da bi postavio kojekakve lazne slike?


Zato sto si mason, a dobro znam cime se sve oni sluze.

Za prvu sliku sam iskoristio screenshot iz predavanja "darvinizam i zivot posle smrti" na 55 minuta i 35 sekundi.
Za jos dotatni dokaz vam postavljam screenshot iz predavanja "darvinizam i tajna drustva" uhvacen na 1 sat 15 min 55 sekundi.

[img]http://img225.imageshack.us/img225/33/bscap0012ub6.th.jpg[/img] is not a valid Image.


Prva slika koju si postavio je mutna i nista se ne vidi, i mnogo lici da si je doterivao na kompjuteru, ali i pored toga se skoro nista ne vidi od onoga sto bi ti zeleo da se vidi. Sa ovom drugom slikom takodje nisi nista dokazao, jer vas masonski znak ne moze da se napravi slucajno, posto je palac spojen sa srednjim i domalim prstom, dok su kaziprst i mali prst ispruzeni. Nemam vremena da proveravam da li je slika koju si objavio zaista autenticna, ali i da jeste, ja tu ne pokazujem nikakav masonski simbol. Evo, ostavicu sliku koju si postavio da svi na forumu vide, pa ako ljudi kazu da sam ja mason, neka ti bude.

Ali, ovde je interesantna jedna druga stvar. Kako ti nije bilo dosadno da pregledavas sva moja predavanja da bi nasao neku kobojagi sliku kojom bi pokusao da me kompromitujes. Time samo otkrivas svoj karakter. Osobina neozbiljnih i nemoralnih ljudi je da kada ne mogu da se bore protiv istine, onda se bore protiv nosioca istine. Dakle, nema nacina da logicni branis to sto radi masonerija, i sad si se okomio na mene. Ne valja ti to. Ako sam ja u pravi, onda ne ulazis u sukob sa mnom, nego sa Bogom, a to ti nije mnogo pametno. U Bibliji pise: "Strasno je upasti u ruke Bogu zivome."

Ipak, izgleda da ima u tebi neceg pozitivnog, pa se nadam da ce ono preovladati i da ces se okrenuti na pravu stranu, pa da budemo braca.

Sto se tice pravila foruma, u mojsijevim knjigama nigde ne pise kako treba da izgleda avatar i koriscenju smajlija ali iz postovanja prema vasem liku i delu promenicecu ga...


U Mojsijevim knjigama jasno stoji Bozja zapovest da se "imena tudjih bogova ne spominju". Biblijski Bog nema simbol ni simbole, a paganski bogovi imaju bezbroj simbola. Jedan od njih je i onaj koji si postavio na avatar, o kome citaoci mogu vise da procitaju u knjizi "Masonski i okultni simboli":
http://www.cps.or...imboli.zip



I taj simbol je okultni, a o tome takodje imas vise u gornjoj knjizi. Ako mislis da taj simbol ima neke veze sa Mojsijevim Bogom, onda se varas.

 
Miroljub Petrovic
boZo je napisao:
da li je slucajno! da je srpski narod kroz istoriju proganjan i stalno namecani ratovi slicno kao jevrejski narod?


Pitanje progonstva nije povezano sa jevrejskim narodom, nego sa Bogom. Oni koji se koliko-toliko trude da zive moralno bivaju progonjeni od strane nemoralne vecine. To svako moze da iskusi u svojoj sredini gde god da zivi na planeti Zemlji.

 
Mladen M
Kada ateisti iznose svoje argumente protiv religije oni se pozivaju konstantno na nauku i na dostignuca u nauci i tehnologiju. Po njima da nije bilo ovih dostignuca covjecanstvo bi propalo. Ipak zivot funkcionise i bez tih savremenih dostignuca.

Da li su mozda neka naucna otkrica saopstena od strane demona?
Za koja naucna dostignuca mozemo kazati da su dobra i u korist ljudskog roda a da je mozda i Bog pomogao da se dodje do njih?

 
boro
Miroljube da li si imao vremena da saslusas predavanje kao sto si i obecao.http://www.otacmilic.pozega.org.yu/

Ovo je predoslednje predavanje.

http://www.esnips...-18.07.08.


Izmenio/la boro na 20.07.2008 14:12
Boro
 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Kada ateisti iznose svoje argumente protiv religije oni se pozivaju konstantno na nauku i na dostignuca u nauci i tehnologiju. Po njima da nije bilo ovih dostignuca covjecanstvo bi propalo. Ipak zivot funkcionise i bez tih savremenih dostignuca.

Da li su mozda neka naucna otkrica saopstena od strane demona?
Za koja naucna dostignuca mozemo kazati da su dobra i u korist ljudskog roda a da je mozda i Bog pomogao da se dodje do njih?


Nauka je potpuno zloupotrebljena od strane nemoralnih ljudi. Ona danas sluzi za unistenje coveka, ali ce se upotrebiti i za sirenje informacija. Kada bi se ljudi drzali jednostavnih saveta iz Biblije nikakva nauka im ne bi bila potrebna - osim nauke o Bogu.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 2.45 sekundi!