Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
nikola
U delovima Otkrivenja gde se izlivaju case Bozjeg gneva, jer ce se one izlivati sa neba ili ce te rane koje se spominju dolaziti ljudima od ljudi, kada se kaze trazice smrt ali nece umirati


Izmenio/la nikola na 01.07.2009 09:45
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Miroljube, sto mislite hoce li papa preselit svoju prijstolnicu u Jeruzalem? Ovaj njegov zadnji posjet vjerovatno na to ukazuje...srediva sve "papire" prije nego to napravi...tako se meni cini.

Mozda ce preseliti prestonicu privremeno, ali kraj mu je poznat. Pise u Bibliji.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
U emisiji o svinjskom gripu pomenuli ste da nema ni jedan slucaj koji sigurno govori da se radi o opasnom gripu. Jer imate dodatne informacije o tome. Kakve su te vakcine, vidim da sad ubedjuju trudnice da se vakcinisu a za bebe ko zna sta moze da snadje

http://www.kurir-...09/sramota

Imas detaljnije o svinjskom gripu na donjem linku. U pitanju je tekst Dr Lorin Dej:

http://www.goodne...ne_flu.htm

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
U delovima Otkrivenja gde se izlivaju case Bozjeg gneva, jer ce se one izlivati sa neba ili ce te rane koje se spominju dolaziti ljudima od ljudi, kada se kaze trazice smrt ali nece umirati

Uzrok ce biti i jedno i drugo.

 
boZo
da li ce ljudi radjati i posle drugog hristovog dolaska?

 
Miroljub Petrovic
boZo je napisao:
da li ce ljudi radjati i posle drugog hristovog dolaska?

Naravno, to je prva Bozja zapovest: "Radjajte se i mnozite."

 
Miroljub Petrovic
Veliko mi je zadovoljstvo da objavim da danas (cetvrtak) izlazi iz stampe knjiga "Ispovest palog andjela", jedna od najboljih knjiga ikada napisanih, koju najtoplije preporucujem. Mislim da je knjiga sjajna kao poklon, i d abi svako trebao da je procita. Moze se skinuti besplatno na nasem sajtu, a moze da se naruci u knjizari Metafizika, Beograd, Solunska 10, Dorcol, tel. 011/292-0062, radno vreme 10-17 sati.

 
Cuvena Familija
Miroljub Petrovic je napisao:
Veliko mi je zadovoljstvo da objavim da danas (cetvrtak) izlazi iz stampe knjiga "Ispovest palog andjela", jedna od najboljih knjiga ikada napisanih, koju najtoplije preporucujem. Mislim da je knjiga sjajna kao poklon, i d abi svako trebao da je procita. Moze se skinuti besplatno na nasem sajtu, a moze da se naruci u knjizari Metafizika, Beograd, Solunska 10, Dorcol, tel. 011/292-0062, radno vreme 10-17 sati.


E ova informacija je za svaku pohvalu !!!!

Nakon 5-6 mjeseci iscekivanja i cekanja....Smile


Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
 
http://web-design.2go.rs/index.html
Miroljub Petrovic
makigi je napisao:
Koji je Vaš komentar na ovaj članak? Jeste istraživali kad ste prihvatili teorije Alberta Rivere?

http://www.cathol...

Jel treba da komentarisem takve stvari? Pa sta ocekujete da ce vatikanski sajt da objavi? Mislim da su cinjenice koje iznosi Alberto Rivera vrlo jasne, a oni koji hoce da veruju u laz uvek ce naci opravdanje.

 
anton
Miroljube,uz neka tvoja objašnjenja oko prevoda sa hebrejskog jezika nekih riječi nešto sam razmišjao.Tako recimo odjeća i svjetlost.Ako su Adam i Eva u vrijeme dok su bili savršeni,prije grijeha bili odjeveni u svijetlost,te su tada normalno komunicirali sa Bogom i nisu umrli iako kasnije Biblija kaže da niko ne može vidjeti Boga i ostati živ,zanima me dali je moguće da je i Mojsije neko vrijeme bio u stanju savršenstva,odnosno besmrtnosti.Pri tome mislim na njegov silazak sa brda na kome je primio Božje zapovjedi,znači kounicirao je sa Bogom,i govorio s njim"licem u lice"i ostao živ,a što je najfascinantnije prilikom silaska sa brda lice mu je isijavalo takvu svijetlost da je moeao pokriti lice.


Malo prije u jednom odgovoru čalnu foruma Boži,rekao si da će se ljudi množiti i poslije uskrsnuća. Kada su saduceji pitali Isusa kome će od braće pripasti na nebu ona žena koju su svi od njih oženili,a sa njome nisu imali djece,Isus je rekao da to neće biti potrebno jer će na nebu svi biti poput anđela.Šta o znači?

 
sneaker
Pozdrav gosp. Petroviću!
Prije koji mjesec sam čuo za Vas i pogledao sam nekoliko vaših predavanja i imate dosta zanimljivih teorija i podataka. Imam nekoliko pitanja, ali za početak me zanima, kako sam dosta proučavao masone (Mužić, Nenezić...) i tajna društva vezana uz masoneriju, kako objašnjavate činjenicu kako je uvjerljivo najveći protivnik masonerije Katolička crkva i kako postoje brojni masonski planovi koji se isključivo bave uništenjem Katoličke crkve. Mislim kako će te odgovoriti kako su masoni zauzeli Vatikan i kako oni vladaju Katoličkom crkvom odavno, ali onda čemu brojne papinske enciklike koje su usmjerene protiv masonstva? Možda ste Već na ovo odgovorili, ali pošto sam novi bio bih zahvalan kada biste ponovo objasnili?Smile

 
Duki
Da li mozemo biti sigurni da je sve ono sto citamo iz Biblije zaista Bog hteo da nam prenese? Ako je ona zaista Bozja rec, nije li i prevod knjiga koje nisu sacuvane na originalnom jeziku, trebalo da ostane ispravan?

 
Filip A
Evo koga zanima moze da procita intervju sa Staljinom, gde je on naveo da je jezuita.

http://one-evil.o...Stalin.htm

a evo i prevoda

http://forum.vido...b1cda2555c

 
Miroljub Petrovic
makigi je napisao:
..u redu....ne treba komentirati jer kao Vatikan stoji iza ovog članka.

Logično pitanje se nalaže a tko onda stoji iza Alberta Rivere? Imate li taj podatak?

Vidim da ste proučavali..

Iza Alberta Rivere stoji Bog.

 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Miroljube,uz neka tvoja objašnjenja oko prevoda sa hebrejskog jezika nekih riječi nešto sam razmišjao.Tako recimo odjeća i svjetlost.Ako su Adam i Eva u vrijeme dok su bili savršeni,prije grijeha bili odjeveni u svijetlost,te su tada normalno komunicirali sa Bogom i nisu umrli iako kasnije Biblija kaže da niko ne može vidjeti Boga i ostati živ,zanima me dali je moguće da je i Mojsije neko vrijeme bio u stanju savršenstva,odnosno besmrtnosti.Pri tome mislim na njegov silazak sa brda na kome je primio Božje zapovjedi,znači kounicirao je sa Bogom,i govorio s njim"licem u lice"i ostao živ,a što je najfascinantnije prilikom silaska sa brda lice mu je isijavalo takvu svijetlost da je moeao pokriti lice.

Adam i Eva, kao i Mojsije, Avram i drugi, govori su sa Isusom Hristom, dakle sa Bogom (Bogom Sinom), licem k licu. Bog Otac govori u Bibliji, ali Njega niko od ljudi nikada nije video.

Malo prije u jednom odgovoru čalnu foruma Boži,rekao si da će se ljudi množiti i poslije uskrsnuća. Kada su saduceji pitali Isusa kome će od braće pripasti na nebu ona žena koju su svi od njih oženili,a sa njome nisu imali djece,Isus je rekao da to neće biti potrebno jer će na nebu svi biti poput anđela.Šta o znači?

Govorio sam o tome u jednom od prethodnih postova, ali nisi citao sve moje odgovore od pocetka. U najkracem, logicno je ocekivati da ce ljudi jednoga dana imati potencijale kao Adam i da ce njihove aktivnosti biti kao obe koje je Bog namenio Adamu. Prva zapovest koju je Bog dao Adamu je: "Radjajte se i mnozite se." Imati svoje dete je nesto najlepse sto coveku moze da se desi u zivotu (iako imati dete u losem braku moze biti najvece prokletstvo, kao u slucaju Avrama sa Agarom, kada dete radi protiv oca i porodice jer ga majka (ili drugi roditelj) naopako uci).

Mi nemamo u Bibliji direktno odgovor na pitanje da li se andjeli razmnozavaju. Vrlo je moguce da i andjeli mogu da imaju decu. Takodje, nigde se u Bibliji ne spominju "muski" i "zenski" andjeli. Koliko mi je poznato u hebrejskom jeziku postoji imenica samo za "andjeo" koja je u muskom rodu, sto ukazuje da ne postoje "zenski andjeli". Znamo da u prirodi postoje organizmi koji nemaju polove, a imaju potomstvo, kao sto su partenogenezni organizmi (na primer, rak izleze raka, iako nema polova). Ovo su samo neke informacije koje nam otvaraju prostor da razmisljamo. Mozda je Bog u pocetku stvorio Adama kao andjela, pa je nakon toga razdvojio polove (stvorio od njega zenu). Vise o svemu tome cemo znati jednog dana. To sada nije vazno i nije centralno pitanje, ali mozemo o njemu da razmisljamo.

 
Miroljub Petrovic
sneaker je napisao:
Pozdrav gosp. Petroviću!
Prije koji mjesec sam čuo za Vas i pogledao sam nekoliko vaših predavanja i imate dosta zanimljivih teorija i podataka. Imam nekoliko pitanja, ali za početak me zanima, kako sam dosta proučavao masone (Mužić, Nenezić...) i tajna društva vezana uz masoneriju, kako objašnjavate činjenicu kako je uvjerljivo najveći protivnik masonerije Katolička crkva i kako postoje brojni masonski planovi koji se isključivo bave uništenjem Katoličke crkve. Mislim kako će te odgovoriti kako su masoni zauzeli Vatikan i kako oni vladaju Katoličkom crkvom odavno, ali onda čemu brojne papinske enciklike koje su usmjerene protiv masonstva? Možda ste Već na ovo odgovorili, ali pošto sam novi bio bih zahvalan kada biste ponovo objasnili?:)

Cinjenica je da su nekada tajna drustva, ukljucujuci i masone, bili neprijatelji katolicke crkve, ali u medjuvremenu su se desile dramaticne promene. Katolicka crkva se preko jezuita infiltrirala u sva tajna drustva i preuzela kontrolu nad njima, a u isto vreme je osnovala neka tajna drustva koja se navodno bore protiv rimske crkve, jer glavni princip preuzimanja vlasti u ovom nemoralnom svetu jeste izazivanje kriza, a onda se onaj koji izaziva krizu pojavi kao spasitelj i vatrogasac. Vrh masonerije je potpuno pod kontrolom rimske crkve, bas kao sto su i islamske, pravoslavne i protestanske vodje pod kontrolom rimske crkve. To sto vecina masona, muslimana, pravoslavaca i protestanata to ne zna, to je druga stvar. Samo mali broj ljudi, onih koji su u vrhu, zna sta se u stvari desava. Sa ostalom vecinom se manipulise, a na trziste se svesno izbacuju knjige i koncepti koji ljude odvlace u razne zablude koje ih sve vode ka tome da su rimska crkva i papa, kao i njihov bog, spasitelji ovoga sveta.

Naravno, da svako razuman vidi da sve oko nas propada, ali posto ljudi ne koriste mozak za razmisljanje nego slepo veruju svojim vodjama, ne postoji nacin za njihovo izbavljenje, osim neka velika nevolja koja ce neke od njih pokrenuti na razmisljanje.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 03.07.2009 17:48
 
Miroljub Petrovic
Duki je napisao:
Da li mozemo biti sigurni da je sve ono sto citamo iz Biblije zaista Bog hteo da nam prenese? Ako je ona zaista Bozja rec, nije li i prevod knjiga koje nisu sacuvane na originalnom jeziku, trebalo da ostane ispravan?

Sve knjige Biblije koje su trebale da budu sacuvane u originalnom jeziku, su sacuvane. Tu pre svega mislim da knjige Tanaha (Starog zaveta), a evo sada imamo i Jevandjelje po Mateju na originalu. Ne iskjucujem mogucnost da ce i neke druge knjige Novom zaveta na hebrejskom jeziku biti otkrivene, iako to nije centralno pitanje. Isus ne uvodi neku novu nauku, nego pokazuje kako treba ziveti prema princpima koje je On dao Mojsiju (da ponovim, Isus je taj koji prica sa Mojsijem u najvecem broju slucajeva).

Ako pogledamo kako su se ucenici apostola bavili teologijom, videcemo nesto vrlo vazno. Na primer, u Delima apostolskim 17,11 se kaze: "Oni primise rec svim srcem i svaki dan su ustrazivali po Pismu da li je to tako."

Dakle, ljudi su se odusevili sa Bogom i Njegovim otkrivenjem, i proucavali su Bibliju. Koju Bibliju su proucavali u to vreme? Mogli su samo da proucavaju Tanah (Stari zavet). Ocigledno je da su ga citali na hebrejskom jeziku, a oni koji nisu znali hebrejski jezik su naucili taj jezik da bi mogli da "proveravaju" sta je Bog zaista rekao. Oni su, kako tekst kaze, primilu Bozju poruku "svim srcem" i nije im bilo tesko da nauce originalni jezik na kome je Biblija pisana.

Danas kada cujemo da neko uci strani jezik da bi nasao posao u inostranstvu ili zato sto se ozenio strankinjom, onda je to normalno i razumljivo, a kada neko uci jezik da bi se upoznao sa Bogom i spasao sebe, svoju porodicu i svoje bliznje, onda to ljudima zvuci cudno i strano, tesko i neprihvatljivo. Naravno da mi mozemo i iz ovih prevoda koje imamo da saznamo mnogo o Bogu i da dobijemo sve informacije vezano za spasenje, ali citirao bih ovde jednog od najpoznatijih protestanskih autora i jednog od najvecih protivnika Rimske crkve, Martina Lutera. On je kazao: "Bez sveobuhvatnog poznavanja hebrejskog jezika, potpuno znacenje Novog zaveta ce zauvek ostati nedovoljno razumljivo." On je takodje rekao: "Hebrejski jezik je najbolji od svih jezika... Kada bih sada bio mlad, zeleo bih da naucim taj jezik, zato sto niko ne moze u potpunosti da razume Bibliju bez tog jezika. Zato imamo da je Novi zavet, koji je pisan na grckom jeziku, pun hebraizama i hebrejskih izrazavanja. Prikladno je reci da Jevreji piju sa izvora, Grci iz potoka koji izlazi iz tog izvora, a Latini iz bara koje se nalaze u donjim delovima tog potoka."
(D. Martin Luthers Works. Tischreden. Kritische Fesamtausgabe (Weimarer Ausgabe), Weimar 1967, vol. 1, section 1040, page 525)

Dakle, Bog je sacuvao za ljude sve sto je rekao u Bibliji. Naravno da su i prevodi koji postoje dovoljni da covek razume Bozju poruku, ali oni koji hoce da dostignu vise domete duhovnosti i poboznosti imaju i dodatne mogucnosti putem osposobljavanja za citanje Bozje reci u originalu. Da je Bog zaista ljudima dao u Bibliji SVE sto je zeleo da im kaze na ovakav, pisani nacin, svedoci i Bozja zapovest koja kaze da se "nista ne dodaje i da se nista ne oduzima" recima koje je On dao (5. Mojsijeva 4,2), kao i da najveca prokletstva i zla ce da zadese one koji nesto dodaju ili oduzimaju Bozjim recima (Otkrivenje 22,18.19).


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 03.07.2009 18:18
 
Miroljub Petrovic
henkel je napisao:
Ako tvrdite da je hebrejskim jezikom razgovarao Bog sa Adamom i Evom, i da je to najznacajniji jezik, zbog cega je onda Isus pricao na aramejskom?

U vreme Isusa, Jevreji su koristili tri jezika: grcki, hebrejski i aramejski. Neki Jevreji su govorili dva, a neki sva tri od ta tri jezika. Iznad Isusove glave na krstu je pisalo: "Ovo je car judejski", na grckom, latinskom i hebrejskom jeziku (Luka 23,28), a ne na aramejskom. Vecina hriscanskih teologa smatra da je Isus govorio aramejski, ali verovatno je On govorio onim jezikom koji su ljudi mogli u tom trenutku da razumeju, ali je govorio hebrejski kad god je to bilo moguce, dok su Isusovi ucenici i pisci jevandjelja sigurno znali hebrejski jer su od Isusa ucili na tom jeziku i bili pozvani za najuzviseniju misiju.

 
Miroljub Petrovic
Filip A je napisao:
Evo koga zanima moze da procita intervju sa Staljinom, gde je on naveo da je jezuita.

http://one-evil.o...Stalin.htm

a evo i prevoda

http://forum.vido...b1cda2555c

Vrlo korisna informacija, koja dodatno potvrdjuje navode Alberta Rivere.

 
Miroljub Petrovic
Na donjem linku se moze pogledati tekst optuznice koju je jedan strani novinar podignuo protiv vodecih svetskih zdravstvenih i politickih institucija zbog pripremanja masovnog genocida u svetu preko "svinjskog gripa":

http://www.cps.or...i_grip.pdf

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.46 sekundi!