Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Stefan888
http://dverisrpsk...v-srba.php
 
Miroljub Petrovic
elvedin88 - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Nije toliko vazno sta covek veruje i sta misli, vec kako zivi. Monoteista moze da bude samo onaj ko zivi po Bozjim zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija. Sve ostalo je manje ili vise neozbiljno. Oni koji ne znaju za zapovesti date preko Mojsija mogu da zive po svojoj savesti, i ako su iskreni, doci ce do cilja i takodje se mogu nazvati monoteistima. Ova druga opcija je dosta teza.

Da, medjutim ne bih se slozio sa vama iz vise razloga. Prvo, ako nije vazno u sta covek veruje i sta misli onda Mojsijeve zapovesti, kao i sledece Bozije objave ne bi imale smisla. Apsolutni cilj spustanja Bozijih zapovesti jesu verovanje u njih, prihvatanje i rad po njima.

Nisam rekao da nije vazno sta covek veruje i sta misli (to je ono sto ljudi najcesce ispovedaju), vec je najvaznije kako neko zivi. Svet je prepun "mislioca" i "teologa", a kad pogledas kako zive - crna pogibija, i jos druge uce tom konceptu.

Drugo, ne vidim razlog vezivanja samo za Mojsija i objave date njemu, jer u tom slucaju dolazak Isusa i Muhammeda a.s i objave date njima ne bi imale znacaja niti smisla, sto naravno besmisao ne mozemo vezivati za naseg Gospodara.

Isus i Muhamed nisu doneli nikakvu novu nauku, vec su samo pozivali na vracanje izvornim principima - a to je ono sto je dato preko Mojsija.

Trece, svakako da je nama vernicima u Jednog Boga od krucijalnog znacaja gde cemo provesti nasu vecnost, odnosno nas buduci vecni zivot, te u tom smislu nije nam samo cilj stvaranje korisnih i ,kako kazete, dobrih ljudi u ovom zivotu, vec jako brinemo i za nas buduci zivot. A uzivanje i raj nakon smrti je obecano od Boga i preko Mojsija, i preko Isusa, i preko Muhammeda a.s samo i iskljucivo kompletnim monoteistima. U tom smislu se ne slazem sa vama da nije bitno sta covek veruje i misli, vec naprotiv jako je bitno. Barem je tako doslo u objavama Mojsiju, Isusu i Muhammedu, nek je Boziji mir i spas na sve njih.

Mi danas treba da ucinimo da nam bude raj i uzivanje na zemlji, pa jednog dana da se taj zivot samo nastavi. A raj i uzivanje na zemlji ce nam biti ako radimo ono sto je dobro, a to je vezano za prirodu i dobre ljude. Sve drugo je prazna filozofija.
 
Miroljub Petrovic
Deki - poruka glasi:
Da li moze objasnjenje teksta iz Dela 12, 13-16 kada ucenici ne verujuci da je Petar izasao iz zatvora i da je pred vratima kazu ''To je njegov andjeo.''

I u ono vreme su ljudi u svasta verovali, ali su se kasnije neki dovodili u red i menjali svoja verovanja, a neki su sve vise zastranjivali.
 
Miroljub Petrovic
nikola - poruka glasi:
http://www.youtub...Amcg_XTcIM

Dobro je uradjen video samo je ton muzike preglasan. To bi trebalo da se smanji.
 
Bozic Bojan
odlican tekst

http://www.dragas...;Itemid=72

"Priča o nebeskom narodu je glupost.Ako hoćemo da trajemo, moramo da učimo od naroda koji traju.Uzor treba da nam budu Jevreji.Imperije su propale, ali Jevreji traju."
 
gagi munja
Pozdrav g. Miroljube,odgledao sam veliki deo vaseg video materijala i mogu vam reci da sam donekle zadovoljio svoje potrebe za saznanjem,ali nigde nisam naisao na jedan pojam - MOLITVA,kako se upraznjava,kada,koje se reci izgovaraju,da li je pravilno krstiti se sa tri prsta...bukvalno sve o molitvi. Ako vam je mnogo za pisanje prerorucite mi neki link. Hvala.
 
NR
Miroljube, evo pitanje za tebe, ali da se ne naljutis...

Posto tvrdis i za Muhameda(pored Sina Bozjeg) da "nije nista novo" doneo, nego pozivao ne Mojsija, da li si uopste citao Kuran?

Da li mi treba da upraznjavamo meditaciju, kao sto je to radio Muhamed(te je tako pocela objava Alahova), i da ocekujemo da nam se javi Bozji andjeo ili mozemo ocekivati da nam se javi neko drugi , kao sto svedoce mnogobrojni ljudi koji su imali posla sa meditacijom?

Ja razumem tvoju blagonaklonost prema iskrenim muslimanima i razumem da stavljas u prvi plan monoteizam, ali monoteizam kaao takav nije dovoljan. Muslimani u poredjenju sa Jevrejima i Hriscanima ne poznaju istog Boga i monoteizam nije dovoljan. Isto tako i jezuiti su monotesiti i masoni, takodje, jer obe grupe imaju svog "boga".
 
elvedin88
@Miroljub
Cenim vase misljenje, ali smatram da nije ispravno u vecem delu. Zapravo, vi priznajete i potvrdjujete poslanstvo Isusa i Muhammeda a.s , ali ipak ne vidite razlog da ljudi slede njihov put, te da je sledjenje Mojsija i zapovesti njemu datih jedini put monoteizma, kako ste rekli u prethodnim postovima. Sa ovim se ne slazem jer bi se time dovelo u pitanje smisao slanja Poslanika nakon Mojsija (Isusa i Muhammeda a.s), zapravo da je to tacno besmislena bi bila njihova poslanicka misija.
Mojsijeva poslanica i njegova misija je bila obavezna svakom onom ko je ziveo u njegovom vremenu. Nakon njega, Isus, nek je na njega Boziji mir i spas, je dosao sa Evandjeljem i sledjenje njegove poslanice i misije je bila obaveza svakom coveku tog vremena, a ne borba protiv njega i nazivanjem ovog odabranog Bozijeg roba i poslanika kopiletom i nazivanje njegove majke bludnicom, kako to govore jevreji tog vremena i danasnji. Nakon njega, poslednji boziji poslanik, Muhammed a.s je potvrdio istinitost Mojsija, istinitost Isusa, i svakom coveku tog vremena pa do Sudnjeg dana je obaveza sledjenje njegove poslanice, odnosno objave. Ovo je koncept monoteizma od Adama do Muhammeda a.s.
Ovakvom stavu govori u prilog i tvoje opredeljenje da se zaustavis kod Mojsijeve poslanice. Naime, logicno moje pitanje bi bilo: Zasto nije dovoljno da uzmemo koncept monoteizma od Adama, jer je on pozivao u obozavanje Jednog Boga, Tvorca, bas kao i gore nabrojani poslanici, i zanemarimo sve ostale sledece poslanike? Ili mozda da prihvatimo i Adama, i Noja i Avrama, i to da nam bude dovoljno, i da zanemarimo ostale poslanike nakon njih? Logican odgovor, koji je u skladu sa svim Bozijim objavama, jeste taj da je svako duzan da potvrdi istinitost prethodnih poslanika, i da sledi put i poslanicu poslednjeg poslanika svog vremena. Tako npr. ja, da sam ziveo u vreme poslanika Mojsija, morao bih da sledim njega i njegovu poslaniku, i ne bi mi bilo omoguceno da kazem:"Meni je dovoljna poslanica Avrama, ili bilo kog poslanika pre njega". Ili pak, da sam ziveo u vreme Isusa a.s, morao bih slediti njega i biti njegov pomagac. Kada smo, trenutno u 2011., svako je obavezan da sledi poslanicu Muhammeda a.s, i nece mu biti priznat odgovor da je dovoljno Mojsijevih deset zapovesti, ili listovi Avrama, i druge objave. Ovakav stav potkrepljujem recima Mojsija, recima Isusa, recima Muhammeda a.s , a pre svega recima Tvorca u objavama ovim odabranim Bozijim robovima i poslanicima.
Smatram da je ovo krucijalno pitanje, da nije puka filozofija i prazna prica, da je ovo temelj stvaranja dobrog coveka na Zemlji, i kljuc za Raj. Zapravo, ljubav prema Mojsiju, Isusu i Muhammedu a.s , i sledjenje njihovog puta je imperativ svakom kom je data dusa u prsima, i nece uci u Raj onaj ko odabira medju njima, vec je stroga Bozija obaveza prihvatiti svakog Bozijeg poslanika. To je ljubav prema Tvorcu, a pozivamo se da radimo dela u ime Njegovo. Neka On bude svedok da zivimo radi Njega i Njegovog zadovoljstva, pa i pisanje ovih reci jeste u tom smislu.
 
elvedin88
NR - poruka glasi:
Ja razumem tvoju blagonaklonost prema iskrenim muslimanima i razumem da stavljas u prvi plan monoteizam, ali monoteizam kaao takav nije dovoljan. Muslimani u poredjenju sa Jevrejima i Hriscanima ne poznaju istog Boga i monoteizam nije dovoljan. Isto tako i jezuiti su monotesiti i masoni, takodje, jer obe grupe imaju svog "boga".

NR, nije problem u poznavanju i priznavanju istog Boga medju jevrejima, hriscanima i muslimanima. Evo ti praktican primer: Ja sam musliman, obozavam samo Jednog Boga koji je stvorio Nebesa i Zemlju, koji je stvorio Adama i Evu, kao prve ljude na Zemlji, Boga koji je stvorio Noja, i Avrama, i Mojsija, i Isusa, i Muhammeda, i sve druge ljude. Obozavam Boga koji je potopio Nojev narod, pa u barci spasio Noja i vernike sa njim. Obozavam Boga koji je kaznio Lotov narod zbog homoseksualizma. Obozavam Boga, i samo Njega, i nikog pored Njega, koji je dao poslanstvo Isusu, koji je rodjen bez oca, a njegova majka Marija je cestita i odabranja Bozija robinja. itd.
Je li ovo isti Bog kog obozavamo ja i ti? Ili i dalje da opisujem svog Boga. A to sto mi kazemo Allah a ne Bog, to je stvar terminologije. Bozanstvo se kod arapa kaze ilah, a kada se ispred bozanstva stavi odrednica EL koja odvaja to bozanstvo od ostalih (laznih) bozanstava, dobijamo ALLAH , sto oznacava izdvajanje Istinskog Bozanstva od ostalih laznih bozanstava koje mnogi ljudi obozavaju.
 
grigorije
Da li to znaci da ce u raj da udju samo muslimani, dok ce hriscani i drugi da budu u Dzehenemu u paklenoj vatri
 
Miroljub Petrovic
gagi munja - poruka glasi:
Pozdrav g. Miroljube,odgledao sam veliki deo vaseg video materijala i mogu vam reci da sam donekle zadovoljio svoje potrebe za saznanjem,ali nigde nisam naisao na jedan pojam - MOLITVA,kako se upraznjava,kada,koje se reci izgovaraju,da li je pravilno krstiti se sa tri prsta...bukvalno sve o molitvi. Ako vam je mnogo za pisanje prerorucite mi neki link. Hvala.

Imas o molitvi u knjizi "Takne Biblije" u poglavlju "Molitva" na str. 38. Evo linka za knjigu:

http://www.cps.or...iblije.zip
 
Miroljub Petrovic
NR - poruka glasi:
Miroljube, evo pitanje za tebe, ali da se ne naljutis...

Posto tvrdis i za Muhameda(pored Sina Bozjeg) da "nije nista novo" doneo, nego pozivao ne Mojsija, da li si uopste citao Kuran?

Da li mi treba da upraznjavamo meditaciju, kao sto je to radio Muhamed(te je tako pocela objava Alahova), i da ocekujemo da nam se javi Bozji andjeo ili mozemo ocekivati da nam se javi neko drugi , kao sto svedoce mnogobrojni ljudi koji su imali posla sa meditacijom?

Ja razumem tvoju blagonaklonost prema iskrenim muslimanima i razumem da stavljas u prvi plan monoteizam, ali monoteizam kaao takav nije dovoljan. Muslimani u poredjenju sa Jevrejima i Hriscanima ne poznaju istog Boga i monoteizam nije dovoljan. Isto tako i jezuiti su monotesiti i masoni, takodje, jer obe grupe imaju svog "boga".

Pricati o tome sta je tacno radio Muhamed, da li je meditirao ili ne, da li je radio ovo ili ono, je vrlo problematicno, jer ne postoje pouzdane informacije o njegovom zivotu. Svakome mogu da se pronalaze mane, ali mi ne treba da se bavimo pronalazenjem mana, vec realnim cinjenicama. Muhamed nije pisao Kuran, nego je Kuran nastao tako sto su oni koji su slusali Muhameda zapisali sta je on govorio, a ocigledno je da su neki delovi naknadno ubaceni jer stvaraju kontradikcije. Muhamed je ocigledno ljude pozivao na vracanje Tori (Mojsijevom petoknjizju ili temelju religije), i to jasno pise u Kuranu, a onda je ocigledno naknadno ubaceno nesto sto je suprotno tom izvornom ucenju, a to je da Tora nije sacuvana, pa da je Avram prineo na zrtvu Ismaela, a ne Isaka, i sl. To su sitne greske u poredjenju sa onim sto je uradjeno preko Muhameda - da se veliki broj mnogobozaca okrenuo monoteizmu.

Dakle, rasprava o zivotu Muhameda nema smisla. I o Isusu pricaju da je imao zenu, o Solomonu da je bio mason, itd. Muslimani, kao i svi ljudi na planeti, treba da se okrenu izvornoj religiji datoj preko Mojsija, ako misle da bude nesto od njih. To je isto govorio i Isus, i apostoli, a i Muhamed. Kraj price.
 
Miroljub Petrovic
elvedin88 - poruka glasi:
Cenim vase misljenje, ali smatram da nije ispravno u vecem delu. Zapravo, vi priznajete i potvrdjujete poslanstvo Isusa i Muhammeda a.s , ali ipak ne vidite razlog da ljudi slede njihov put, te da je sledjenje Mojsija i zapovesti njemu datih jedini put monoteizma, kako ste rekli u prethodnim postovima. Sa ovim se ne slazem jer bi se time dovelo u pitanje smisao slanja Poslanika nakon Mojsija (Isusa i Muhammeda a.s), zapravo da je to tacno besmislena bi bila njihova poslanicka misija.

Vec sam vise puta rekao da je uloga slanja Isusa i Muhameda da se ljudi pozovu na vracanje izvornim principima datim preko Mojsija. To jasno i Isus i Muhamed kazu. Oni ne iznose nikakvu novu nauku. To isto i mi treba da radimo - da zivimo po Bozjim zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija i da svojim zivotom pokusamo da i drugim ljudima priblizimo taj koncept zivota i spasenja.

Mojsijeva poslanica i njegova misija je bila obavezna svakom onom ko je ziveo u njegovom vremenu. Nakon njega, Isus, nek je na njega Boziji mir i spas, je dosao sa Evandjeljem i sledjenje njegove poslanice i misije je bila obaveza svakom coveku tog vremena. Nakon njega, poslednji boziji poslanik, Muhammed a.s je potvrdio istinitost Mojsija, istinitost Isusa, i svakom coveku tog vremena pa do Sudnjeg dana je obaveza sledjenje njegove poslanice, odnosno objave. Ovo je koncept monoteizma od Adama do Muhammeda a.s.

Ocigleno ne razumes sustinu. Preko Mojsija je dato "Ucenje" (hebrejski "Tora"), a Isus i Mojsije samo pozivaju na okretanje tom "Ucenju". I Mojsije, i Isus, i Muhamed pricaju istu pricu - svako u svom vremenu.

Naime, logicno moje pitanje bi bilo: Zasto nije dovoljno da uzmemo koncept monoteizma od Adama, jer je on pozivao u obozavanje Jednog Boga, Tvorca, bas kao i gore nabrojani poslanici, i zanemarimo sve ostale sledece poslanike? Ili mozda da prihvatimo i Adama, i Noja i Avrama, i to da nam bude dovoljno, i da zanemarimo ostale poslanike nakon njih?

Mozemo da uzmemo koncept monoteizma Adama, a to je isti koncept koji su zastupali i Noje, i Avram, i Mojsije, i ostali. Problem je u tome sto preko Adama Bog nije nista zapisao covecanstvu. Bog je svoj Zakon i "Ucenje" zapisao preko Mojsija, i zato taj Bozji zakon nazivamo "Mojsijev zakon", iako je to Bozji zakon. To je kao da postoje zakoni higijene i zdravlja, koji su zapisani, i onda ljudi pocnu nezdravo da zive, pa Bog posalje lekara da pozivaju ljude da se vrate zakonima zdravlja da ne pomru od bolesti. Uloga Muhameda je samo uloga lekara koji poziva na vec uspostavljene zakone zdravlja, a ne da donosi neke nove zakone. Muhamed nije doneo nove zakone, a to sto Muslimani upraznjavaju brojne propise i zakone, kojih nema u Tori, to je slicno kao sa onim u savremenom hriscanstvu, a posledica toga je propast islamskih i hriscanskih naroda.

Logican odgovor, koji je u skladu sa svim Bozijim objavama, jeste taj da je svako duzan da potvrdi istinitost prethodnih poslanika, i da sledi put i poslanicu poslednjeg poslanika svog vremena.

Tvoj problem je sto mislis da je Bog preko Muhameda doneo neko dodatno ucenje. Moralni zakoni su isti za sve ljude svih vremena, i tu nema sta da se dodaje. Bog je to zapisao preko Mojsija, a pre Mojsija se moralni zakon prenosio usmeno, jer su ljudi duze ziveli i to je bilo moguce. Noje nije poznavao Adama, ali je njegov otac pricao direktno sa Adamom i Noje je mogao da cuje pouzdanu pricu o svim desavanjima sa pocetka. Dalje, Avram (deseti od Noja) je direktno mogao da prica sa Nojem (jer su ljudi tada duze ziveli) i mogao je sve da sazna. Avramovi praunuci su odvedeni u ropstvo u Egipat i odlicno su znali Avramovu nauku i religiju. Tek nakon izlaska iz Egipta sledi formiranje teokratske drzave i zakon se zapisuje za sve naredne generacije svih ljudi na planeti.
 
Miroljub Petrovic
grigorije - poruka glasi:
Da li to znaci da ce u raj da udju samo muslimani, dok ce hriscani i drugi da budu u Dzehenemu u paklenoj vatri

Samo ces ti da ides u raj, posto postavljas pametna pitanja, a mi svi ostali smo ugasili.
 
NR
http://www.alo.rs...etu_Tadica
 
elvedin88
@Miroljub, hehe, ne vidim razlog brisanja mog poslednjeg posta kog sam poslao oko 14:00. Ni priblizno nisam uvredio nicije ideje niti razmisljanja, svedocim, a i svako ko je objektivan ce posvedociti, a i Gospodar na nebesima dobro je obavesten o onome sta sam napisao, da sam bio iskren, otvoren, jasan, sa konkretnim pozivom da se okupimo oko zajednicke ideje i moje, i vase: da ne smatramo nikog ravnim Jednom Jedinome Bogu, i da sledimo svaku njegovu objavu i svakog poslanika, ne praveci razliku medju njima.
Ne bih dalje pisao, a nije problem da nesto konstruktivno i dalje kazemo, ako dozvoljavate naravano.
 
Miroljub Petrovic
elvedin88 - poruka glasi:
@Miroljub, hehe, ne vidim razlog brisanja mog poslednjeg posta kog sam poslao oko 14:00. Ni priblizno nisam uvredio nicije ideje niti razmisljanja, svedocim, a i svako ko je objektivan ce posvedociti, a i Gospodar na nebesima dobro je obavesten o onome sta sam napisao, da sam bio iskren, otvoren, jasan, sa konkretnim pozivom da se okupimo oko zajednicke ideje i moje, i vase: da ne smatramo nikog ravnim Jednom Jedinome Bogu, i da sledimo svaku njegovu objavu i svakog poslanika, ne praveci razliku medju njima.
Ne bih dalje pisao, a nije problem da nesto konstruktivno i dalje kazemo, ako dozvoljavate naravano.

Nema potrebe da se smejes. Tvoje pisanje je povrsno i zato je obrisano. Pustio sam te da izneses svoje stavove i objasnio ti zasto je ono povrsno. Ne osporavam tvoju dobronamernost, ali u religijskoj prici dobronamernost je nedovoljna. Glupo je da se okupljamo oko lepih zelja. Treba da se okupljamo oko prakticnih stvari. Na primer, na nasu drzavu je izvrsena agresija od strane medjunarodnih kriminalaca. Postojali su ljudi koji su se tome suprotstavljali, kao sto su Fikret Abdic, Ratko Mladic i dr, i postoje oni koji su to prizeljkivali i danas prizeljkuju. Eto dobrog PRAKTICNOG primera da vidimo ko je na cijoj strani. Ili, okupacija Libije, ili pritisci na Izrael. Kada je u pitanju praktican zivot, postoje jasni zakoni koje je Bog dao preko Mojsija, koji su u funkciji stvaranja dobrih ljudi, jake porodice i jake drzave. Da li cemo da ih prihvatimo ili ne? To je PRAKTICNO pitanje. Ako sad ti dodjes pa kazes: "Ali, dosao je Muhamed i doneo neke nove zakone..." Onda nemamo sta dalje da pricamo o religiji. Ili kazes, kao mnogi hriscani: "Isus je ukinuo Mojsijev zakon" (ili ga je delimicno ukinuo). I tu je kraj price. Mozemo mozda da se nekad sretnemo i popijemo pice, pa usput da prodiskutujemo povrsno o religiji, ali nista vise. Prvo ubistvo na Zemlji je bilo zbog bogosluzenja - Kain je ubio Avelja jer je Avelj prinosio plodove stada, a Kain plodove zemlje, i Bog je blagoslovio Avelja, a ne Kaina.

Ako pogledamo danas stanje na Zemlji, vidimo da se svi zastupnici povrsnih religijskih koncepata ujedinjuju, dakle ceo svet, ukljucujuci ceo hriscanski, muslimanski, paganski i ateisticki svet, a na drugoj strani ostaje samo Izrael (i u Srbiji imamo neke naznake da bi moglo da dodje do nekih pozitivnih promena). Svako od nas ce se svrstati na neku stranu, pre ili kasnije, i to su prakticna pitanja. Da lic es ti da stanes na stranu Ratka Mladica i Fikreta Abdica? Da li ces da stanes na stranu Mojsija? To su prakticna pitanja, a sve drugo je prica za malu decu.

Dakle, ovo nije sektaski forum gde se raspravljamo oko perifernih teoloskih pitanja, nego se bavimo prakticnim stvarimo kako da ucinimo da nam zivot bude bolji, a to je moguce samo ako zivimo po principima koje je Bog bukvalno nacrtao ljudima u svom pisanom otkrivenju, tako da i najveci slepac moze da ih razume.
 
biblija22
OD DRUGOG DO SESTOG SEPTEMBRA UPLACENO JOS UKUPNO 7 DONACIJA, POTREBNO JOS 186!!!!
Institut za Hebrejski jezik i književnost je završio sa radom na prvom srpsko-hebrejskom rečniku, sa 30.000 odrednica i plan je se da se objavi zajedno sa hebrejsko-srpskim rečnikom i objedini u jednu knjigu radi lakšeg korišćenja. Za pripremu za štampu i samu štampu (tiraž od 1000 komada, 750 stranica, format A5) potrebno nam je 4800 eura. Postoji vremensko ograničenje i rečnik mora ići u štampu ............za 30 dana.
Institut je marljivo i savesno radio na projektu, a sada nam je potrebna vasa pomoć u vidu 300 ljudi koji će dati svoj doprinos od 16 eura (1632 ili 1650din?) da bi se realizovao ovaj projekat i rečnik dospeo u štampu. Naime, svaki od ovih 300 ljudi će zauzvrat dobiti svoj lični primerak rečnika i biti upisan na listu donatora u samom rečniku, u vidu zahvalnice (osim ako sam donator izjavi da to ne želi). Apelujem na vas za pomoć i doprinos da bi ovaj obiman i nadasve dugo očekivani projekat bio realizovan i dobio sjaj koji zaslužuje.

Sve uplate možete izvršiti na sledeći žiro-račun:

Dinarski: 285-2095090000002-57 Poziv na broj:777

Devizni (iz inostranstva): 285-2091209891000-76 (iban RS35285209120989100076
swift VBOERSBG Volksbank AD Belgrade, Serbia)

Uplate za BiH vrse na racun Danijela Vukojevica, Hypobanka, 552115-31639633-20

Primalac: Institut za hebrejski jezik i književnost
Svrha uplate: Donacija za srpsko-hebrejski rečnik

Prilikom uplate molimo da donatori ostave podatke u vidu imena i prezimena kao i da pošalju svoje podatke i adresu na sledeću e-mail adresu: da bismo imali preglednost i mogli da vas upišemo na listu donatora u rečniku ali i da vas obavestimo kada rečnik izađe iz štampe da dobijete svoj primerak.

Hvala vam puno na saradnji i Å¡to se interesujete za hebrejski jezik ali i za srpsku i balkansku kulturu, tradiciju, religije, umetnost....

http://www.youtub...7RpzDFXkz8
 
joil
Postovani gospodine Petrovicu, dugo pratim vas rad i zadivljen sam vasim znanjem, iako se ne slazem bas u svemu sa vama, bar sto se tice tumacenja Svetog pisma. Volio bih da mi odgovorite na pitanje koje nije vezano za postavljenu temu, jer me jako zanima zasto imate ruzno misljenje o Pentekostalcima, jer sjecam se, da ste prije nekoliko godina cak drzali predavanja u Pentekostnoj zajednici u Beogradu, u Siminoj ulici. Molim vas za odgovor, jer evo novi sam clan na forumu. Hvala;)
 
NR
"Mrzost opustosenja" je zauzela tron Svetog Save.

http://www.kurir-...119312.php
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.67 sekundi!