Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Flacijus
Поздрав Мирољубе,
лепо је видети да су наше молитве услишене и да си се вратио.
Најбоље би било да се вратимо у нормалу, као што би ти рекао, свако да ради свој посао.
Како да тумачимо да је Михала, ћерка Саулова, волела Давида иако се нису венчали?
Да ли се то односи на његово јунаштво?
 
crnitrn
http://www.vesti0...adeni-smo/

Miro rekoh ti ja da ce ovi evropejci da pokradu glasove !!! Svi se priljucuju zalbama o kradji SNS najavljuje proteste, vase mislje sta ce biti?
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:
http://www.vesti0...adeni-smo/

Miro rekoh ti ja da ce ovi evropejci da pokradu glasove !!! Svi se priljucuju zalbama o kradji SNS najavljuje proteste, vase mislje sta ce biti?

Rekao sam posle izbora da je sada na delu gola sila i manipulacije najviseg ranga. SNS moze da pokusa da se suprotstavi DS jer ima mocne igrace iza sebe. Mozda Bog upotrebi SNS da bi se otvorio put za Dveri, jer evo vidimo da Dveri sada gostuju na svim SNS medijima.

Vec sam rekao da smo usli u period kada nam preostaje samo borba za goli opstanak, za napustanje gradova i za osposobljavanje za zivot nezavisno od sistema. Patriotski blok je razbijen i samo neko natprirodno cudo Bozje moze da spasi Srbiju kao drzavu, neko cudo slicno onom u vreme izlaska Izrailjaca iz Egipta. Ne iskljucujem ni tu mogucnost, ali ne mogu da se uzdam u tu opciju. Treba spasavati sta se spasti moze, a ako Bog ucini neko cudo na drzavnom nivou, odlicno.

Zato molim da se na forumu vise ne postavljaju postovi o politickim zbivanjima, jer o svemu tome moze da se cita na brojnim sajtovima.
 
crnitrn
Da li to znaci da se spremate put Izraela? I sta ce biti sa vasim institutima i fakultetma ostalim organizacijama!?
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
tomic danijel - poruka glasi:
Зашто се Двери сарађују са СНС-ом? Са издајицама и нељудима?

Politika je prljav posao, kao kad udjes u septicku jamu da popravis odvodnu cev koja se zapusila. Ali, i to mora neko da uradi. Ja podrzavam Dveri u njihovoj saradnji sa svima koji su pokradeni, da bi usli u Skupstinu i da bi se patriotski glas cuo jace i dalje. Bez SNS, Dveri sami nikada ne bi mogli nesto da urade povodom kradje izbora. Bog koristi ljude koje ima na terenu.
 
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:
Da li to znaci da se spremate put Izraela? I sta ce biti sa vasim institutima i fakultetma ostalim organizacijama!?

Svi projekti se regularno rade, samo u novim, tezim okolnostima, jer je stanje u zemlji i svetu sve gore. Projekti u Izraelu se i dalje razvijaju. Svi fakulteti su online, kao i druge organizacije, tako da oni mogu da se vode iz bilo kog dela sveta. Uskoro cu objaviti nove informacije o projektima koji se rade.
 
Laki
Vladimir Dimitrijević je napisao tekst o Miroljubu.
Pohvalio je Miroljuba, ali je napisao da Miroljub razmišlja
protestantski i ima učenja koja su strana pravoslavlju, npr:
učenje o duši, o Bogorodici itd.

http://borbazaver...w/4630/52/

Gdine Miroljube, jel može komentar?
 
Miroljub Petrovic
Laki - poruka glasi:
Vladimir Dimitrijević je napisao tekst o Miroljubu.
Pohvalio je Miroljuba, ali je napisao da Miroljub razmišlja
protestantski i ima učenja koja su strana pravoslavlju, npr:
učenje o duši, o Bogorodici itd.

http://borbazaver...w/4630/52/

Gdine Miroljube, jel može komentar?

Zao mi je sto je Vladimir Dimitrijevic (u daljem tekstu VD) napisao taj tekst i sto se debelo iskompromitovao u Bozjim ocima, i u ocima svakog ozbiljnog teologa. Zao mi je sto me je tim tekstom izazvao na "megdan", jer nije mi zadovoljstvo da delim megdan sa nekim ko moze mnogo da doprinese duhovnom ozdravljenju naseg naroda, posto na tom megdanu mogu da ga povredim ili posecem, i da tako front duhovne odbrane bude oslabljen.

Na zalost (ili na srecu) svaki religijski pravac ima vise frakcija - tako je i u judaizmu, i islamu, pa i u pravoslavlju, i ja nisam zeleo da komentarisem stavove i poglede Vladimira Dimitrijevica, iako sam dobro upoznat sa istim. Mogao sam samo da hvalim ono sto smatram pozitivnim kod njega, a da cutim o onome sto smatram negativnim. Ali, posto sam napadnut od njega sa nizom netacnih i neistinitih tvrdnji (ne ulazim u pitanje dobronamernosti), moram da se branim i da ga mozda i povredim. Nadam se da ce steta od ove nase prepiske biti minimalna za ceo pravoslavni front odbrane od poplave nemorala kojom smo zapljusnuti.

Stavovi VD-a su klasicni stavovi koje prepoznajemo u svim religioznim pravcima koji su manje ili vise odstupili od izvornog Bozjeg koncepta. Po tom stavu, spasenje koje dolazi od Boga moguce je samo preko "agencije", odnosno "crkve". Dakle, postoji "agencija" koju je navodno Bog uspostavio za komunikaciju ljudi sa Bogom, i SAMO preko te agencije i njenih pravila (crkvenih pravila) moguce je spasenje. Ta (crkvena) pravila se u pravoslavlju nazivaju "Sveto predanje", u judaizmu "Talmud", u islamu "Hadisi", u Mormonskoj crkvi "Mormonova knjiga" itd. Taj koncept "agencije" je nasledjen u svim religijama iz Vavilona da bi se tako sacuvale privilegije zaposlenih u agenciji. Po tom ucenju, ne treba da se bavimo neozbiljnim i netacnim tvrdnjama teologa koji su vodili crkvu u proslosti, jer cemo tako urusiti ugled crkve (agencije), a onda i privilegije koje od nje imamo. Zato se po svakiu cenu brani svaka jeres koju su propovedale prethodne crkvene vodje, ne razmisljajuci o tome da se tako urusava ceo religijski koncept, krse Bozje zapovesti i narod odvlaci u nemoral i idolopoklonstvo, sto je na zalost danas slucaj sa velikim delom pravoslavlja.

Biblijska zapovest data Mojsiju, a izrecena iz Bozjih usta, jasno kaze: "Nemoj da dodajes nista, niti da oduzmias nista od reci koje ti zapovedam." U poslednjim stihovima Svetog Pisma, u knjizi Otkrivenje, ponavljaju se najstrasnije kletve protiv onih koji nesto dodaju ili oduzimaju od reci Svetog Pisma. Na zalost, to nije sprecilo religijske vodje sirom sveta da dodaju brojna ucenja i "predanja", i tako (svesno ili nesvesno) izmene jasnu poruku koju nam Bog daje preko Svetog Pisma, sto se ogleda u velikom moralnom sunovratu sirom sveta, i teoloskom otpadu i idolopoklonstvu koje buja na sve strane.

Cinjenica je da VD nije zvanicno deo crkvenog sistema kojeg brani, ali je jasno da je misljenje crkve od velikog uticaja medju ljudima, pa kao i mnogi, i VD brani stavove iste. Da li to radi zato sto zaista veruje u mnoga netacna i paganska ucenja koja su se odomacila u srpskoj crkvi, ili da se ne bi zamerio crkvenim autoritetima i bio proglasen jeretikom, ovde nije vazno. Cinjenica je da VD brani takozvano "Sveto Predanje" ili kako bih ga ja nazvao - "Pravoslavni Talmud" koji je prepun izmisljenih dogadjaja i lovackih prica, ali i nekih mudrih izreka koje nicim ne doprinose obogacenju duhovne poruke koju dobijamo iz Svetog Pisma. VD jasno napominje i istice vaznost Pravoslavne Crkve za spasenje. To su isto govorili i fariseji u Isusovo vreme, i branili otpali religijski sistem da bi tako branili svoje privilegije.

VD istice da postoji velika razlika izmedju masonskog verovanja u besmrtnost duse i pravoslavnog verovanja u isto. To je kao kad bi rekli da postoji razlika izmedju ovcijeg i kozjeg izmeta. Pa jeste, postoji, ali ne kvalitativno. I jedno i drugo je izmet i ne moze da se koristi za ljudsko konzumiranje. Tako i pagansko ucenje o besmrtnosti duse ne moze da egzistira na duhovnoj trpezi pravoslavne sofre, jer vodi u duhovnu bolest koja je, na zalost, zaposela veliki broj deklarativno pravoslavnih ljudi. Verovanje u paganska ucenja se narocito ogleda u demonskim cudima vezanim za "cudotvorne ikone", ili za demonska cuda izlecenja koja se desavaju na grobovima znamenitih religioznih ljudi, kao i pojavljivanje demonskih cudotvornih plamenova, sto mozemo da pratio kroz istoriju paganstva vise milenijuma. Onaj koji malo poznaje istoriju religije, narocito istoriju paganskih ucenja (narocito vavilonskog ucenja) prepoznace u mnogim navodno "pravoslavnim" dogmama, ucenjima i obredima obilje paganskih elemenata koji ljude direktno vode u kandze demona, koji onda sa njima rade sta hoce. Posledica je stravicno moralno propadanje, nepostojanje brane niti ograde od poplave demonskih lazi koje preplavljuju sistem obrazovanja, zakonodavstvo i sve aspekte ljudskog zivljenja, sto je vise nego ocigldno u nasem drustvu. O poreklu ulaska paganstva u hriscanstvo preporucujem knjigu "Vavilonska misterijska religija" koja se moze preuzeti na donjem linku:

http://www.cps.or...ge/vmr.zip

Zao mi je sto VD navodi izlizana paganska objasnjenja kojima brani neozbiljna paganska ucenja, a koja navodno dokazuju postojanje besmrtne duse sa kojom je moguce komunicirati nakon covekove smrti. O tome sam vise puta govorio, a svi navedeni primeri su detaljno objasnjenji u knjizi "Tajne Biblije", odeljak "Zivot posle smrti". Knjiga se moze preuzeti na donjem linku:

http://www.cps.or...iblije.zip

Mislim da bi covek velikog formata, kao sto je VD, trebao da posveti vise paznje teologiji i da kriticki analizira najvaznije zakone za coveka - duhovne zakone, pre nego sto ulazi u polemiku ovakve vrste. Nije dobro da bude kao i vecina lekara koji samo kao papagaji ponavljaju sta kaze Svetska zdravstvena organizacija, a da ne preispita tacnost onoga sto propoveda zvanicna pravoslavna organizacija.

Konacno, njegova izvinjenja na kraju teksta uopste ne umanjuju njegovu odgovornost za ono sto je napisao.

Da zavrsim i da kazem da ako se ne budemo drzali jednostavnih Bozjih uputstava koje je Bog dao preko Mojsija, a prakticno primenio preko Isusa Hrista, necemo biti pravoslavni, koliko god se busali i udarali pesnicama u grudi, i zadesice nas jos crnja pogibija od ove koja nas danas snalazi.
 
peki_90
samo je jedan vd, ivica vdovic vd bivsi clan ekv-a Cool kakav je to muzicki genije bio.

nego miroljube, prosao sam obuku iz 2d animacije (ucim sad i 3d). aj smisli neki scenario/ideju, pa mi daj da napravim crtani film (sto da ne religijskog karaktera), pa ga posle mozes pustati na onoj tvojoj internet televiziji Smile
msm meni dobro dodje da se uhodam a tebi da imas nesto iz svoje produkcije Wink sto da ne?
jbg. hvata me kriza ideja
Izmenio/la peki_90 na 12.05.2012 18:42
 
Vjeroljub
Miroljube, sta god ti pricao o Svetom Predanju, u Bibliji na vise mesta imas naloge apostola da se drzi Predanje:

„ Tako dakle, braćo, stojte čvrsto i držite predanja, kojima ste naučeni, bilo našom riječju, bilo poslanicom “ (2. Sol. 2:15)

A sto se tice besmrtnosti duse:

"Ko veruje u Mene ako i umre, živeće. I svako ko živi i veruje u Mene neće umreti vavijek" (Jn. 11.25-26)

"Zaista, zaista vam kažem: ko održi reč moju neće videti smrt doveka." (Jovan 8,51)
 
pekonk
pročitao sam prvih 200 strana foruma i zadnjih 100, ide sporo posebno što se čita sa monitora, ali nijesam lijen, pa bih vas molio da mi odgovorite na neka pitanja i da odgovor ne bude da to nije najvažnije, to sam shvatio, ali vas ipak molim za što detaljniji odgovor,

interesuje me zašto je nečist onaj kome teče sjeme, ili žena koja ima menstruaciju a čak je nečisto i mjesto gdje sjedne ili ako se dodirne takva osoba, isto je i nakon polnog odnosa, nečisti su oni koji dotaknu mrtvaca, da li to znači da ne treba izjavljivati saučešće?

šta tačno znači nazirejstvo da li je to neka vrsta posvećivanja nije mi jasno?


molio bih za Å¡to detaljniji odgovor na svaku stavku od pitanja.

Unaprijed zahvalan
 
kolarac
Ponovo nemogu da se vide vestiO11
 
DM87
Dan .4.17: Ovu su presudu izrekli oni koji bdiju, ovo je rešenje naredba svetih, da bi poznali živi da Svevišnji vlada nad kraljevstvom ljudi, da ga on daje kome hoće, i uzvisuje na njemu najnižega između ljudi.
Dan.4.25: Svevisnji vlada kraljevstvom ljudskim i daje ga kome hoce.
Da li Bog dovodi na vlast problematicne likove da bi nam pokazao da je On glavni?

I vezano za ove izbore citirao bih Staljina: “Onaj ko glasa, ne pita se nizasta,a onaj ko broji glasove, pita se za sve.”
 
electronpn
Napadaju samo tako, ili ste presli na jaci server ?
 
Miroljub Petrovic
peki_90 - poruka glasi:
samo je jedan vd, ivica vdovic vd bivsi clan ekv-a B) kakav je to muzicki genije bio.

Ti si veci genije od njega. Ja mislim da je on skidao fazone od tebe.

nego miroljube, prosao sam obuku iz 2d animacije (ucim sad i 3d). aj smisli neki scenario/ideju, pa mi daj da napravim crtani film (sto da ne religijskog karaktera), pa ga posle mozes pustati na onoj tvojoj internet televiziji :)

Mozes da pravis animacije o zdravlju, na primer kako nezdrav nacin zivota stvara kamen u bubregu, zakrecuje krvne zile i slicno, pa da ljudima skrenemo paznju na opasnosti, ili u prevodu, da ih malo isprepadamo koliko je strasno ziveti u grehu.
 
Miroljub Petrovic
Vjeroljub - poruka glasi:
Miroljube, sta god ti pricao o Svetom Predanju, u Bibliji na vise mesta imas naloge apostola da se drzi Predanje:

„ Tako dakle, braćo, stojte čvrsto i držite predanja, kojima ste naučeni, bilo našom riječju, bilo poslanicom “ (2. Sol. 2:15)

Tu se jasno misli na predanje dato u Svetom Pismu, odnosno Bozju objavu, a ne na ljudska mudrovanja i lovacke price.

A sto se tice besmrtnosti duse:

"Ko veruje u Mene ako i umre, živeće. I svako ko živi i veruje u Mene neće umreti vavijek" (Jn. 11.25-26)

"Zaista, zaista vam kažem: ko održi reč moju neće videti smrt doveka." (Jovan 8,51)

Nemoj da si neozbiljan. Tekstovi se odnose na vaskrsenje i vecni zivot, a kada se u Bibliji kaze "smrt" misli se na vecnu smrt. Ovozemaljska "smrt" se u Bibliji naziva "spavanje".
 
Miroljub Petrovic
pekonk - poruka glasi:
pročitao sam prvih 200 strana foruma i zadnjih 100, ide sporo posebno što se čita sa monitora, ali nijesam lijen, pa bih vas molio da mi odgovorite na neka pitanja i da odgovor ne bude da to nije najvažnije, to sam shvatio, ali vas ipak molim za što detaljniji odgovor,

interesuje me zašto je nečist onaj kome teče sjeme, ili žena koja ima menstruaciju a čak je nečisto i mjesto gdje sjedne ili ako se dodirne takva osoba, isto je i nakon polnog odnosa, nečisti su oni koji dotaknu mrtvaca, da li to znači da ne treba izjavljivati saučešće?

Preko krvi (menstruacije) i semena moze da se prenesu razne bolesti, jer su u pitanju medijumi na kojima se lako razmnozavaju razni mikroorganizmi.

Sa aspekta higijene, trebalo bi izbegavati kontakt sa mrtvacima, osim najblizih rodjaka koji moraju da obave posao vezano za sahranu, i sa njima bi bilo pozeljno da se ljudi ne dodiruju.

šta tačno znači nazirejstvo da li je to neka vrsta posvećivanja nije mi jasno?

Tako je, u pitanju je vrsta posvecivanja Bogu.
 
Miroljub Petrovic
DM87 - poruka glasi:
Dan .4.17: Ovu su presudu izrekli oni koji bdiju, ovo je rešenje naredba svetih, da bi poznali živi da Svevišnji vlada nad kraljevstvom ljudi, da ga on daje kome hoće, i uzvisuje na njemu najnižega između ljudi.
Dan.4.25: Svevisnji vlada kraljevstvom ljudskim i daje ga kome hoce.
Da li Bog dovodi na vlast problematicne likove da bi nam pokazao da je On glavni?

Bog dovodi na vlast najmanje lose likove da bi se satanizam sirio sto sporije, jer ljudi ocigledno nece Boga. Bog pokazuje da je On glavni tako sto pokazuje svoju milost i ljubav prema ljudima, a ne tako sto terorise ljude, kako se to tebi cini.

I vezano za ove izbore citirao bih Staljina: “Onaj ko glasa, ne pita se nizasta,a onaj ko broji glasove, pita se za sve.”

Ne znam da li je to Staljin rekao, ali gornja izreka je tacna.
 
Miroljub Petrovic
electronpn - poruka glasi:
Napadaju samo tako, ili ste presli na jaci server ?

Za sada ne napadaju, koliko mi je poznato, nego ovaj server se povremeno koci pa blokira sajt. Mozda promenimo firmu za hosting.
 
Miroljub Petrovic
Evo malo informacija kako se manipulisalo narodom u prethodnom ratu:

http://www.nacion...apala-srbe
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.61 sekundi!