Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
igor-sk
pozdrav bracama po hristu moje izlaganje sada nije teoloske prirode jer sam mnogo zabrinut oko porasta vahabista u makedoniji ljudi muslimani ih oberucke prihvataju osim mala grupa muslimana koja je nasuprot njih ali mislim da im ne mogu nista vahabije su mnogo agresivni od dana u dan a ovde dole nema odbrane od njih svi znaju za opasnost a nista se ozbiljno ne preuzima KATASTROFA
 
mumin
Veliki pozdrav vama profesore, slazem se sa vama da ce u naredno periodu biti velika iskusenja za covjecanstvo. Ali treba uvjek da se sjetimo BOGA uzvisenog i da vjerujemo da ce svemoguci da se pobrine i nadze izlaz za one koji u njega milostivog vjeruju. Koje je najsigurnije mjesto za zivjet, mislim da to samo BOG uzviseni zna. Oni ljudi koji trbaju da budu spaseni bit ce spaseni, jer kome je Stvoritelj uzviseni zastitnik njemu bolja zastita ne treba. Mislim da je Bliski Istok pocetak i kraj svega, tamo ce biti najvece borbe izmedzu dobra i zla. U jednoj predaji stoji da ce se vodit takve borbe, da kada bi ptica nadletila iznad boista pala bi mrtva, nebi uspjela preletit.
 
Djole0404
Da li postoji neko predavanje o vanzemaljcima, a ako nema zeleo bih da mi odgovorite na temu njihovog (ne)postojanja? Hvala
 
Nikola Jelacic
Par zanimljivosti iz hebrejskog jezika:

Kao sto znamo, sadasnji hebrejski nacin pisanja nije istovetan onom koji je Mojsije koristio. Tj, rec je o istim glasovima, koji se, medjutim, oznacavaju razlicito.
Mojsije je pisao pismom koje se moze smatrati piktografskim.
Ako pogledamo neke od rece iz tog ugla, imajuci u vidu drevnu bliskoistocnu misao, dolazimo do nekih zanimljivih saznanja:

Tako, recimo, rec otac - av - se piktografsk obelezava kao glava bika i kuca (nomadski sator). Znajuci da glava bika oznacava vodju, nesto sto je glavno, snagu, oslonac, mozemo zakljuciti da je otac sa biblijskog aspekta glavni, noseci stub kuce (satora).

Rec majka - ima - piktografski se oznacava glavom bika i recnim tokom (vodom). Zajedno, oni znace "jaka voda" ili lepak. Dakle, sa aspekta Biblije, uloga majke je da drzi kucu i clanove domacinstva u jedinstvu.

Rec sin - ben - sastoji se od dva znaka, kuce i semena. U kombinaciji, ova dva znaka daju "onoga koji ce nastaviti lozu kuce"

Rec kcerka - bat - sastoji se od dva znaka, kuce i putace. Ovo bi moglo da znaci da je kcerka obelezje neke kuce, u smislu da njeno vaspitanje najbolje pokazuje koliko su ostali ukucani ozbiljni i pobozni.

 
Miroljub Petrovic
igor-sk - poruka glasi:
pozdrav bracama po hristu moje izlaganje sada nije teoloske prirode jer sam mnogo zabrinut oko porasta vahabista u makedoniji ljudi muslimani ih oberucke prihvataju osim mala grupa muslimana koja je nasuprot njih ali mislim da im ne mogu nista vahabije su mnogo agresivni od dana u dan a ovde dole nema odbrane od njih svi znaju za opasnost a nista se ozbiljno ne preuzima KATASTROFA

Pa ko moze nesto da preduzme? Vlast je pod kontrolom stranog faktora, crkva takodje, kao sto sam rekao, kupi prnje i idi da zivis u prirodu pa tamo neces imati problema ni sa fehabijama, ni sa dilerima droge, ni sa bilo kim drugim.
 
Miroljub Petrovic
mumin - poruka glasi:
Veliki pozdrav vama profesore, slazem se sa vama da ce u naredno periodu biti velika iskusenja za covjecanstvo. Ali treba uvjek da se sjetimo BOGA uzvisenog i da vjerujemo da ce svemoguci da se pobrine i nadze izlaz za one koji u njega milostivog vjeruju.

Dzabe se molimo ako nista korisno ne radimo. Procitaj prvo poglavlje knjige proroka Isaije.

Koje je najsigurnije mjesto za zivjet, mislim da to samo BOG uzviseni zna.

To svako od nas ako krene da koristi mozak. Ne moze Bog umesto nas da se umiva, da sprema jelo i da udise vazduh.

Oni ljudi koji trbaju da budu spaseni bit ce spaseni, jer kome je Stvoritelj uzviseni zastitnik njemu bolja zastita ne treba.

Skroz netacno. Bice spaseni oni koji izaberu spasenje, a ne oni kojima je Bog unapred odredio.

Mislim da je Bliski Istok pocetak i kraj svega, tamo ce biti najvece borbe izmedzu dobra i zla.

Tako je, ali glavni razlog je to sto se tamo nalazi drzava koju je Bog uspostavio - Izrael, i koja ce biti glavno steciste Bozjeg naroda.

U jednoj predaji stoji da ce se vodit takve borbe, da kada bi ptica nadletila iznad boista pala bi mrtva, nebi uspjela preletit.

Nema nista od tih ljudskih "umotvorina".
 
Miroljub Petrovic
Djole0404 - poruka glasi:
Da li postoji neko predavanje o vanzemaljcima, a ako nema zeleo bih da mi odgovorite na temu njihovog (ne)postojanja? Hvala

Govorio sam o tome vise puta na forumu, treba da procitas sve postove od pocetka. U pitanju je pojavljivanje demona.
 
peki_90
pa zivot van planete zemlje sigurno postoji. u kakvom je stadijumu, ne zna se. najverovatnije da neki tipovi anaerobnih bakterija postoje na marsu i jupiterovom satelitu evropa.
sa inteligentnim vanzemaljcima nikada se necemo susresti iz jednostavnog razloga sto je nemoguce preci toliku razdaljinu linearnim putem. eventualno da zakrivimo prostor-vreme i formiramo teleportacijske rupe/crvotocine, ali za to je potrebno enormno mnogo energije.

cak i da ljudsko telo i masine mogu da izdrze putovanje brzinom svetlosti, i da razvijemo takvu tehnologiju, trebalo bi nam mnogo godina da stignemo do prve vansolarne planete zemljoidnog tipa. dakle i ovo otpada kao mogucnost
sto se tice svedocenja o pojavi nlo-a, to su najobicnije besmislice ljudi koji zele medijsku paznju Wink ili boluju od sizofrenije
Izmenio/la peki_90 na 14.05.2012 11:05
 
peki_90
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Neki neonacisti podrzavaju Dveri, a neki radikale, jer nemaju koga drugog da podrzavaju.
------
***to ne menja cinjenicu i nista ne opravdava. gro nacista podrzava dveri i hardcore antisemita. kad vidim koga nacisti podrzavaju (a podrzavaju nekoga ko ima program isti ili slican njihovom), meni je sve jasno Smile nema ljutnje, ali to su cinjenice
-----
Posto zivimo u velikoj duhovnoj pustinji, gde roditelji i crkva ne rade skoro nista korisno, omladina se svrstava u razne postojece grupacije, cesto iz neznanja, kad vide da ima nesto pozitivno. Neonacisti su manje zlo od pedera i gej lobija.
-----
***miroljube Smile, nacisti su odgovorni za 50000000 (pedeset miliona) grobova, zahvaljujuci njima fali pola jevrejskog naroda, odgovorni su za nesrecu milijarde ljudi. izjednacavati ih sa pederima je krajinje neukusno, te predsavlja krajnju uvredu za zrtve iz drugog svetskog rata. uostalom, pederi nemaju apsolutno nikakve veze sa cinjenicom da nacisti podrzavaju dveri i da dveri podrzavaju naciste (jedan od primera: vladika nikolaj je tipicni nacista, antisemita i idol pokreta dveri) radi se jednostavno o ideologiji ekstremne desnice Smile
----
U pitanju je definicija koju su skovali promoteri demokratije, iako je delimicno tacna.
----
***jos jedna greska. kakve ima veze ko je definisao? cinjenica je da pojam fasizam oznacava ideologiju ekstremne desnice koja radikalno ogranicava ljudska prava. ako ti se ne svidja, ne moram za tu ideologiju da koristim termin ,,Fasizam", mogu da koristim i termin lonče... kako god, radi se o nedopustivoj ideologiji koja je donela neviđena zla gde god da se pojavila.

----
Skoro svi gore navedeni koncepti su razne varijacije satanizma koje zaista treba ukinuti.
----
*** onda si fasista i potvrdjujes da su dveri klerofasisticka stranka. dobro, klerolončarska, pošto sam rekao da ću umesto fašizma koristiti termin lonče Wink
i cekam da mi potvrdis: da li se dveri zaista zalazu za ogranicavanje ljudskih prava i sve ono sto definise fasizam (lonče) Wink?
btw. ako su tebi demokratija, socijalizam, etnička i verska prava satanizam, onda se definitivno ne razumeš ni u političku teoriju

---
To nisu dverasi nego pederi koji se lazno predstavljaju, nemoj da si naivan.
---
*** miroljube, miroljube Smile mislim da ovo zaista ne treba komentarisati

---
Odlicno znam da beogradski rabin ima dobre odnose sa Dverima, da je ucestvovao na njihovim tribinama, da je pohvalio njihov casopis protiv nacizma, tako da nema ni govora da su Dveri antisemiti.
---

***to je problem njegove autodestruktivnosti... ide na tribine na kojima se brani jedan milan nedić ili vladika nikolaj, koji su se zalagali za totalno uništenje njegovog naroda Wink pa to je kao kada bi ti i ja otiššli na neku ustašku ili albansku tribinu

---
Hoces da kazes da su na izborima pobedili oni koji imaju dobru ideologiju? E bre Peki, mnogo si zastranio.
---
*** ne vređaj. Wink radikali 4%+dveri4%=8%
znači klerolončarske, nazadne i srednjovekovne snage nisu dobile ni 10%.
jeziv debakl za tu ideologiju
---
To je tacno, gej lobi bi uleteo pare i ne bi se skidali sa medija, pa bi rulja glasala za njih.
---
*** ma kakav gej lobi kad ste ceo grad unakazili (izlepili) plakatima Wink ni 10 gej lobija vam ne moze nista...
a kakve veze imam sa gej lobijem? Smile
Izmenio/la peki_90 na 14.05.2012 12:50
 
IDF
Dragi Miroljube zeliv vam svako dobro i povratak na sajt,bez vas smo doslovno izgubljeni-DOBRO NAM DOSLI NAZAD.
Veliki pozdrav od Aleksandra iz Rume i velikog broja Rumljana koji vas istinski vole!
ok sve
 
IDF
http://www.youtub...re=related
ok sve
 
Miroljub Petrovic
peki_90 - poruka glasi:
pa zivot van planete zemlje sigurno postoji. u kakvom je stadijumu, ne zna se. najverovatnije da neki tipovi anaerobnih bakterija postoje na marsu i jupiterovom satelitu evropa.
sa inteligentnim vanzemaljcima nikada se necemo susresti iz jednostavnog razloga sto je nemoguce preci toliku razdaljinu linearnim putem. eventualno da zakrivimo prostor-vreme i formiramo teleportacijske rupe/crvotocine, ali za to je potrebno enormno mnogo energije.

cak i da ljudsko telo i masine mogu da izdrze putovanje brzinom svetlosti, i da razvijemo takvu tehnologiju, trebalo bi nam mnogo godina da stignemo do prve vansolarne planete zemljoidnog tipa. dakle i ovo otpada kao mogucnost
sto se tice svedocenja o pojavi nlo-a, to su najobicnije besmislice ljudi koji zele medijsku paznju ;) ili boluju od sizofrenije

Nema sta, postao si ekspert za fiziku i teologiju, a i jos neke naucne discipline. Moguce je da te pozovu na beogradski univerzitet da budes profesor, a mozda i dekan (a za koju godinu i ministar za nauku).
 
Miroljub Petrovic
peki_90 - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Neki neonacisti podrzavaju Dveri, a neki radikale, jer nemaju koga drugog da podrzavaju.

to ne menja cinjenicu i nista ne opravdava. gro nacista podrzava dveri i hardcore antisemita. kad vidim koga nacisti podrzavaju (a podrzavaju nekoga ko ima program isti ili slican njihovom), meni je sve jasno :) nema ljutnje, ali to su cinjenice[/quote]
Nisi u pravu. Dveri ne podrzavaju naciste, oni su jedini koji govore protiv nacizma i objavljuju casopise protiv nacizma. To sto neki nacisti podrzavaju Dveri, pa koga drugog da podrzavaju kad su Dveri jedina nacionalisticka (vole svoju naciju) organizacija.

Posto zivimo u velikoj duhovnoj pustinji, gde roditelji i crkva ne rade skoro nista korisno, omladina se svrstava u razne postojece grupacije, cesto iz neznanja, kad vide da ima nesto pozitivno. Neonacisti su manje zlo od pedera i gej lobija.

miroljube :), nacisti su odgovorni za 50000000 (pedeset miliona) grobova, zahvaljujuci njima fali pola jevrejskog naroda, odgovorni su za nesrecu milijarde ljudi. izjednacavati ih sa pederima je krajinje neukusno, te predsavlja krajnju uvredu za zrtve iz drugog svetskog rata.

Nacizam je stvoren u vatikanskoj kuhinji, a prema podacima najpoznatijeg hrvatskog katolickog teologa, Ivice Sole, 30% katolickih svestenika su homoseksualci. Pa ti sad vidi ko stoji iza tolikog ubijanja.

uostalom, pederi nemaju apsolutno nikakve veze sa cinjenicom da nacisti podrzavaju dveri i da dveri podrzavaju naciste (jedan od primera: vladika nikolaj je tipicni nacista, antisemita i idol pokreta dveri) radi se jednostavno o ideologiji ekstremne desnice :)

Vladika Nikolaj nije bio savrsen, ali je 99% onoga sto je pisao bilo sjajno. Ne mozemo ga potpuno odbaciti zbog par nekih stavova. Ja sam poceo da se ozbiljnije interesujem za religiju zahvaljujuci spisima vladike Nikolaja. Mnogi su postali religiozni zahvaljujuci njemu. Njegove knjige su vrhunske, s tim da neke detalje mozemo da preskocimo.

U pitanju je definicija koju su skovali promoteri demokratije, iako je delimicno tacna.

jos jedna greska. kakve ima veze ko je definisao? cinjenica je da pojam fasizam oznacava ideologiju ekstremne desnice koja radikalno ogranicava ljudska prava. ako ti se ne svidja, ne moram za tu ideologiju da koristim termin ,,Fasizam", mogu da koristim i termin lonče... kako god, radi se o nedopustivoj ideologiji koja je donela neviđena zla gde god da se pojavila.

Termin "ekstremna desnica" pripada terminologiji nakaradnog demokratskog koncepta, tako da pusti demokratske definicije. Cinjenica je da fasizam ogranizava odredjena ponasanja, ali to sto i Biblija ogranicava odredjena ponasanja ne znaci da treba biblijske zakone nazivati fasistickim. Zabrana homoseksualizam jeste "ogranicavanje ljudskih prava" sa aspekta demokratije, ali sa biblijskog aspekta predstavlja akt higijene i preventive. Nije svaka zabrana fasizam. Ono sto rade homoseksualci, tamo gde su na vlasti (kao u San Francisku) je fasizam. Ono sto su uradili vatikanski homoseksualci u Srbiji i na Balkanu je fasizam.

Skoro svi gore navedeni koncepti su razne varijacije satanizma koje zaista treba ukinuti.

onda si fasista i potvrdjujes da su dveri klerofasisticka stranka. dobro, klerolončarska, pošto sam rekao da ću umesto fašizma koristiti termin lonče ;)
i cekam da mi potvrdis: da li se dveri zaista zalazu za ogranicavanje ljudskih prava i sve ono sto definise fasizam (lonče) ;)?

Za sataniste, ja sam fasista, isto kao i Dveri. Dveri se zalazu za primenu zakona zdravlja, a ti to nazivas "ogranicavanje ljudskih prava". Upravo su meni i Dverima ogranicena ljudska prava jer se kradu izbori, jer se prekraja volja gradjana, jer sam pod pritiskom da moram da saljem decu u ateisticke skole, da ih vakcinisem itd, dakle sve ono sto se radilo za vreme Hitlera. Demokratija je vrsta fasizma, a ti se zalazes za demokratiju. Demokratija ogranicava moralne kodekse i ukida ih, a teokratija (biblijski koncept koji podupiru Dveri) ogranicava sirenje nemorala, a tebi to smeta jer prihvatas demokratske principe. I demokratija i teokratija ukidaju odredjene oblike ponasanja, a na nama je da pricamo sta je fasizam.

btw. ako su tebi demokratija, socijalizam, etnička i verska prava satanizam, onda se definitivno ne razumeš ni u političku teoriju

Rehoh ja da si ti ekspert za mnoge naucne discipline. Etnicka i verska prava nisu satanizam, ali ne moze satanista da se krije iza "verskih prava". Ne moze neko ko nece da se kupa i siri zarazu da kaze: "Krsis moja etnicka prava!" Niko te ne proganja sto si pripadnik odredjene nacije, vec sto krsis zakone zdravlja.

To nisu dverasi nego pederi koji se lazno predstavljaju, nemoj da si naivan.

miroljube, miroljube :) mislim da ovo zaista ne treba komentarisati

Steta sto nisi prokomentarisao, da cujem jos neku mudrost.

Odlicno znam da beogradski rabin ima dobre odnose sa Dverima, da je ucestvovao na njihovim tribinama, da je pohvalio njihov casopis protiv nacizma, tako da nema ni govora da su Dveri antisemiti.

to je problem njegove autodestruktivnosti... ide na tribine na kojima se brani jedan milan nedić ili vladika nikolaj, koji su se zalagali za totalno uništenje njegovog naroda ;) pa to je kao kada bi ti i ja otiššli na neku ustašku ili albansku tribinu

Isak saradjuje sa ljudima u domenu koji im je zajednicki, a ti sve gledas crno-belo. I ja saradjujem sa tobom iako si derpe, jer cenim tvoje pozitivne osobine.

Hoces da kazes da su na izborima pobedili oni koji imaju dobru ideologiju? E bre Peki, mnogo si zastranio.

ne vređaj. ;) radikali 4%+dveri4%=8%
znači klerolončarske, nazadne i srednjovekovne snage nisu dobile ni 10%.
jeziv debakl za tu ideologiju

Ti podaci su manifestacije sile rezima i onih koji ih podrzavaju iz inostranstva. Ti podaci su slika nasilnickog i staljinistickog poretka u kome zivimo. Iz tog poretka ce da izrastu uskoro ministri i predsednici drzava koji su gejevi. Terorom i na silu, dok Bog ne pocne da cupa usi.

To je tacno, gej lobi bi uleteo pare i ne bi se skidali sa medija, pa bi rulja glasala za njih.

ma kakav gej lobi kad ste ceo grad unakazili (izlepili) plakatima ;) ni 10 gej lobija vam ne moze nista...
a kakve veze imam sa gej lobijem? :)

Ma jeste, gej lobi se bavi prodajom kokica, a simpatizeri Dveri kontrolisu medije sa nacionalnom frekvencijom, sve dnevne novine i dr. Tako je Peki, tako je. Postaces uskoro vodeci politicki analiticar u Srbiji.
 
Miroljub Petrovic
IDF - poruka glasi:
Dragi Miroljube zeliv vam svako dobro i povratak na sajt,bez vas smo doslovno izgubljeni-DOBRO NAM DOSLI NAZAD.
Veliki pozdrav od Aleksandra iz Rume i velikog broja Rumljana koji vas istinski vole!

Pozdrav za Rumljane vitezove.
 
Gost
Da li razmisljas u skorije vreme da pravis neku kucu u prirodi? I dali si razmisljao o pravljenju neke zajednice dal to bili zainteresovani i ozbiljni sa foruma ili sa nekim svojim licnim prijateljima.
 
crnitrn
Na TV Avali je sad bila emisija Slike Zivota pricali su nesto svasta o Nisu i nisam nesto pratio do momenta kad je jedan sagovornik pomeno grobnice koje su nadjene u Nisu u kojima pronadjeni kosturi bili ogromnih razmera za danasnji pojam i da je sve to na brzinu sklonjeno sakriveno i to mesto izbetonirano i danas je tu trzni centar. Znali neko nesto vise o ovome?!
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
milosmilostivi
Miroljube bio sam sada kod tvog priatelja zubara Mandića Smile, video sam mu na jednoj polici knjigu koja se zove Crna Gora Smile, baš sam se prijatno iznenadio Smile. Htedoh da Vas pitam jel možete da postavite dokument/molbu/zahtev da se dete izuzme od vakcinisanja? Čini mi se da je bilo ovde negde na sajtu ali nikako ne mogu da nađem.
Hvala unapred.

P.S.
Našao sam, to je ovo http://www.cps.or...akcine.pdf , samo da pitam jel se ovo odnosi na sve vakcine koje dete treba da primi i da li ste Vi odobrili da Vam decu vakcinišu?
Izmenio/la milosmilostivi na 14.05.2012 15:34
 
Ivana
Vladan Glišić večeras na B92.
http://www.b92.ne...hp?id=2548
 
gemini
Pitam se da li imate, Miroljube, neku predstavu ili pretpostavku koliki vremenski period će proči od od početka prve trube do drugog Hristovog dolaska.
Objasnili ste koliki je period od početka šeste trube do kraja. Neki monasi kažu da je prva truba - prvi svjetski rat, druga - drugi itd. i da se sad čeka peta truba, što je meni malo labava teorija. Slušao sam dr Valtera Fajta koji tvrdi da je 1260 dana počelo odbrojavati kao 1260 godina od dana nezavisnosti SAD (a od njega prepočeo pa isto tvrdi Saša Todorović), što mi je takođe "sumnjivo".
Ako je pitanje glupo vi ne morate ni odgovoriti. Pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
Gost - poruka glasi:
Da li razmisljas u skorije vreme da pravis neku kucu u prirodi? I dali si razmisljao o pravljenju neke zajednice dal to bili zainteresovani i ozbiljni sa foruma ili sa nekim svojim licnim prijateljima.

Ja vec imam kucu u prirodi, a imamo u planu da napravimo sajt za upoznavanje ljudi koij zive u istom kraju. Na primer, ljudi ce moci da se registruju i da kazu gde zive, da popune elementarne podatke, sve pod sifrom, a bice slozeni po gradovima i mestima, po azbuci, pa da ljudi koji su u ovoj prici mogu medjusobno da se povezuju.

Znam neke ljude koji su poceli da se povezuju, da kupuju kuce i placeve jedni pored drugih, tu u Srbiji, pa mogu da povezem zainteresovane sa njima. Neka mi se jave na e-mail:

Placevi su oko 50-100 evra po aru, a kuce sa placem od oko 15-100 ari se krecu od 10-20.000 evra.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.64 sekundi!