Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Korda Rade
http://www.blic.r...oj/rvq0cvl Nova "znanja" iz beogradskih debilana.
 
Rajko
Poštovani Miroljube, britka sabljo. Ja sam kreacionista, znam da postoji Tvorac, znam da je zemlja u centru svemira, znam da je moj Stvoritelj Car Univerzuma i ja se osećam i vladam kao Carski Sin ili Princ. Ali ja nisam vernik, za mene je Biblija izvanredno književno delo, sjajan istorijski izveštaj, jedna varijanta kako je sve nastalo. Ja hoću da znam, da logički zaključujem, ne očekujte od mene da verujem da Bog priča sa bilo kim. Jevreji su pametan narod, koji je stvorio sjajne zakone i nazvao ih "Božiji zakoni", praktično Biblija je jevrejski Ustav, ...

U februaru ove godine ostavio sam cigarete i kafu posle 45 godina pušenja i kafenisanja, alkohol me nikada nije interesovao, volim da odem u kafanu i da se lepo počastim, a nisam ni pivo popio sigurno ima godinu dana. Planiram da sledim vaša uputstva o zdravoj hrani i zdravom načinu života, ... možda budem i vaš student, imam 62 godine i privatnik sam od 1986.-te kao programer, softver developer, ...

Ja sam Srbin i ne želim da budem (kao) Jevrejin. Siguran sam da smo i mi Srbi imali odlične zakone pre nasilne hristanizacije, malo po malo dolazim do nekih informacija u vezi naše stare vere, ... sve me interesuje, čitam i studiram Bibliju i učim hebrejski na moj način, ...

Očekujem vaš komentar i srdačno vas pozdravljam
RAJKO CVETKOVIĆ
 
Nikola_CRO
Poštovani dr. Petroviću,
Pogledao sam gotovo sva Vaša predavanja o kreacionizmu i o principima zdravog života i ostavili ste mi veoma dobar utisak te se u potpunosti slažem s Vama. Htio bih Vas pitati kako da se na prirodan način i bez operacije riješim problema uraslog nokta na nozi koji me muči unazad 6 mjeseci?
Unaprijed hvala! Smile
SmilePomaže Bog
 
max006
Jel je zdravo uzimati Spirulinu ili Hlorela (alege).... Svasta nesto pozitivno pisu o njima, od nutritivnih vrednosti do toga da su odlicne za detoksikaciju organizma...
Izmenio/la max006 na 18.11.2017 16:55
 
Miroljub Petrovic
Rajko - poruka glasi:

Poštovani Miroljube, britka sabljo. Ja sam kreacionista, znam da postoji Tvorac, znam da je zemlja u centru svemira, znam da je moj Stvoritelj Car Univerzuma i ja se osećam i vladam kao Carski Sin ili Princ. Ali ja nisam vernik, za mene je Biblija izvanredno književno delo, sjajan istorijski izveštaj, jedna varijanta kako je sve nastalo. Ja hoću da znam, da logički zaključujem, ne očekujte od mene da verujem da Bog priča sa bilo kim. Jevreji su pametan narod, koji je stvorio sjajne zakone i nazvao ih "Božiji zakoni", praktično Biblija je jevrejski Ustav, ...

U februaru ove godine ostavio sam cigarete i kafu posle 45 godina pušenja i kafenisanja, alkohol me nikada nije interesovao, volim da odem u kafanu i da se lepo počastim, a nisam ni pivo popio sigurno ima godinu dana. Planiram da sledim vaša uputstva o zdravoj hrani i zdravom načinu života, ... možda budem i vaš student, imam 62 godine i privatnik sam od 1986.-te kao programer, softver developer, ...

Ja sam Srbin i ne želim da budem (kao) Jevrejin. Siguran sam da smo i mi Srbi imali odlične zakone pre nasilne hristanizacije, malo po malo dolazim do nekih informacija u vezi naše stare vere, ... sve me interesuje, čitam i studiram Bibliju i učim hebrejski na moj način, ...

Očekujem vaš komentar i srdačno vas pozdravljam
RAJKO CVETKOVIĆ

Samo napred, radi na sebi i uzivaj. Ali treba da znas da kao sto postoji program za kompjuter, tako postoji program i za coveka, a taj program se zove "Bozji zakon" koji je Bog dao preko Mojsija u Bibliji. Nisu to nikakvi "jevrejski zakoni", to su Bozji zakoni koje je Bog dao preko Jevreja covecanstvu. Za razliku od kompjutera koj ne moze da bira program po kome ce da radi, covek moze da bira program po kojem ce da funkcionise. Na zalost, ljudi biraju lose programe.

A stara srpska vera je semitska ili biblijska vera, a ne paganska, kao sto neki zele da prikazu.
 
milan simanic
https://www.youtu...iyqodqK-SM
 
Miroljub Petrovic
Nikola_CRO - poruka glasi:

Poštovani dr. Petroviću,
Pogledao sam gotovo sva Vaša predavanja o kreacionizmu i o principima zdravog života i ostavili ste mi veoma dobar utisak te se u potpunosti slažem s Vama. Htio bih Vas pitati kako da se na prirodan način i bez operacije riješim problema uraslog nokta na nozi koji me muči unazad 6 mjeseci?
Unaprijed hvala! Smile

Govorio sam o tome. Treba uskom i tankom turpijpm da isturpijas uzan kanal po celoj duzini nokta skroz do nerva, i onda ce nokat ti sa leve i sa desne strane poceti, kako bude nastavio da raste, da se uvlaci ka tom kanalu i da izlazi iz mesa. Treba da nosis siroku i udobnu obucu, a ne da glumis manekena i da nosis uske i spicaste cipele. Smile
 
Miroljub Petrovic
max006 - poruka glasi:

Jel je zdravo uzimati Spirulinu ili Hlorela (alege).... Svasta nesto pozitivno pisu o njima, od nutritivnih vrednosti do toga da su odlicne za detoksikaciju organizma...

Dobro je da ih mazes po usima, ako imas klempave usi, i odmah se usi isprave, kao kod magarca.
 
Rajko

... Ali treba da znas da kao sto postoji program za kompjuter, tako postoji program i za coveka, a taj program se zove "Bozji zakon" koji je Bog dao preko Mojsija u Bibliji. Nisu to nikakvi "jevrejski zakoni", to su Bozji zakoni koje je Bog dao preko Jevreja covecanstvu. Za razliku od kompjutera koj ne moze da bira program po kome ce da radi, covek moze da bira program po kojem ce da funkcionise. Na zalost, ljudi biraju lose programe.


Ja tako ne uporedjujem. Kako znaš da je Bog dao zakone baš preko Mojsija, možda je dao preko Milana, a Mojsije prisluškivao. Biblija je jedna vrlo ozbiljna stvar i proučavam je vrlo pažljivo, ali kao što sam rekao ja nisam vernik i samim tim ništa ne uzimam zdravo za gotovo.

Inače sam rodjen u pravoslavnoj porodici i sećam se da sam jedini u odeljenju (osnovna škola) izostajao na Arandjelovdan, bio sam ponosan da nosim kolač u crkvu Lazaricu. Mog pok. oca (samostalni zanatlija, stolar) su mangupi terali da radi na Božić, crveni mangupi, koji su sada zaposeli crkve i mene prosto "isterali", ne mogu ja da stojim u istoj crkvi sa komunjarama i njihovom decom, prosto ne mogu.

Početkom 90.-tih pita mene (unuka četničkog vojvode) partizanska ćerka za koga sam: da li sam za Tita ili kralja - pa kako mi nikada ne možemo biti na istroj strani ja sam odgovodio: "za Tita". Naravno, kakav Tito kakvi barači.


A stara srpska vera je semitska ili biblijska vera, a ne paganska, kao sto neki zele da prikazu.


Interesuje me svako slovo koje bi mogao da pročitam o našoj staroj veri.

Hvala i Pozdrav
 
Miroljub Petrovic
Rajko - poruka glasi:


... Ali treba da znas da kao sto postoji program za kompjuter, tako postoji program i za coveka, a taj program se zove "Bozji zakon" koji je Bog dao preko Mojsija u Bibliji. Nisu to nikakvi "jevrejski zakoni", to su Bozji zakoni koje je Bog dao preko Jevreja covecanstvu. Za razliku od kompjutera koj ne moze da bira program po kome ce da radi, covek moze da bira program po kojem ce da funkcionise. Na zalost, ljudi biraju lose programe.


Ja tako ne uporedjujem. Kako znaš da je Bog dao zakone baš preko Mojsija, možda je dao preko Milana, a Mojsije prisluškivao.

Ovakvo pitanje ne prilici ozbiljnom coveku. Poruku koja je napisana u Bibliji mogli su da zapisu samo izuzetno moralni i pobozni ljudi koje je Bog izabrao. To sto si napisao je toliko glupo, u rangu izjave: "Ko kaze da je Isus izgovorio sve one reci koje su zapisane u Jevandjelju? Mozda je te reci izgovorio Pera, a Isus je prisluskivao. Uvazavam tvoje godine, ali ako nastavis sa ovakvom pisanijom, moracemo da prekinemo razgovor.

Biblija je jedna vrlo ozbiljna stvar i proučavam je vrlo pažljivo, ali kao što sam rekao ja nisam vernik i samim tim ništa ne uzimam zdravo za gotovo.

Ni ja nisam vernik. Ja znam da Bog postoji i znam da je Bog napisao Bibliju preko ljudi, a verujem Bozjim obecanjima datim u Bibliji (o vaskrsenju i dr).

Inače sam rodjen u pravoslavnoj porodici i sećam se da sam jedini u odeljenju (osnovna škola) izostajao na Arandjelovdan, bio sam ponosan da nosim kolač u crkvu Lazaricu. Mog pok. oca (samostalni zanatlija, stolar) su mangupi terali da radi na Božić, crveni mangupi, koji su sada zaposeli crkve i mene prosto "isterali", ne mogu ja da stojim u istoj crkvi sa komunjarama i njihovom decom, prosto ne mogu.

To ne znaci da si pobozan. Slicno su radili i neki muslimani u Bosni za vreme komunizma. Poboznost se meri poznavanjem Bozje reci i njenom primenom u praksi.


A stara srpska vera je semitska ili biblijska vera, a ne paganska, kao sto neki zele da prikazu.


Interesuje me svako slovo koje bi mogao da pročitam o našoj staroj veri.

Citaj Bibliju i tamo ces sve naci o tome.
 
ognjenmilekic
Pozdrav.Da li je dobro sluziti vojsku
ognjen milekic
 
Miroljub Petrovic
ognjenmilekic - poruka glasi:

Pozdrav.Da li je dobro sluziti vojsku

Vojska je tesko blejanje. Ako hoces da naucis ratne vestine uclani se u neki paint bol klub pa vezbaj da se boris.
 
Bojan Jovanovic
Поштовање, Мирољубе. Мој отац има велику килу на стомаку након неколико операција па ме интересује да ли постоји неки природан начин за решавање кила или то може да се реши само новом операцијом? Нисам прочитао све што пише на форуму па ако већ постоји одговор, не мораш да ми одговараш, јер ћу да прочитам.
 
Miroljub Petrovic
Bojan Jovanovic - poruka glasi:

Поштовање, Мирољубе. Мој отац има велику килу на стомаку након неколико операција па ме интересује да ли постоји неки природан начин за решавање кила или то може да се реши само новом операцијом? Нисам прочитао све што пише на форуму па ако већ постоји одговор, не мораш да ми одговараш, јер ћу да прочитам.

Kila moze da se resi na prirodan nacin, ali to bi bio dug proces i morao bi da se radi pod nadzorom dr Nikolica u Svajcarskoj. Najbrza i najlaksa opcja je rutinska operacija, ali je jako vazno da otac zdravo zivi da bi opercija uspela i da bi se brzo oporavio.
 
rdbl96
Још један занимљив доказ за Јосифов боравак у Египту и 7 година изобиља и 7 година глади:
http://www.dobrod...ET/033.htm
Slava Bogu!
 
Ivan Jocovic
Поштовани г-дине Мирољубе,

Зовем се Иван Јоцовић из Крагујевца,
Хтео сам да вас питам како постоји могућност да проверим из ког Црногорског племена потиче моја породица, прадеда је причао да смо из околине Колашина дошли у Шумадију средином 1700-тих и да само из племена Бјлелопавлићи, па ме занима како да проверим?
Хвала.
 
Miroljub Petrovic
Ivan Jocovic - poruka glasi:

Поштовани г-дине Мирољубе,

Зовем се Иван Јоцовић из Крагујевца,
Хтео сам да вас питам како постоји могућност да проверим из ког Црногорског племена потиче моја породица, прадеда је причао да смо из околине Колашина дошли у Шумадију средином 1700-тих и да само из племена Бјлелопавлићи, па ме занима како да проверим?
Хвала.

Najbolje da uradis DNK analizu

http://institutni...

i da rezultate posaljes administratoru sajta

https://dnk.porek...

da te ubaci u tabelu i da ti tacne rezultate uporedjenja sa tvojim rodjacima, a mozes i ovde da javis koja si Y haplogrupa pa cu ti reci osnovne detalje.
 
Laki
Hrvatski istoričar i teolog: Dušanovo carstvo se zvalo Magnum Ilirikum

https://www.youtu...x8OHVQuGQ0
 
Ivan Jocovic
https://www.youtu...2718bQMqqA

Evo tv kanal za gledanje
 
Bojanbojan
1. Da li je zdravo koristiti pečurke u ishrani?
2. Za pravljanje integralnog hljeba, da li je ok integralno brašno koje se može kupiti u marketima za nekih 60 din/kg ?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.75 sekundi!