Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Pneumatikos 07 - poruka glasi:

Nova nepoznata bolest - opasnija od korone:

https://www.danas...e-bolesti/

Bolest je toliko ozbiljna da je za lečenje 157 pacijenata potrebno čak 56 lekara, uključujući i specijaliste.

Ovo je prava lazna za debile... izvinjavam se, za debilcine.
 
Zeljko Mitrovic
Zahvaljujući Vama, preko Komentara Biblije, možemo videti da poznavanje originalnog jezika Biblije pomaže u razumevanju i tumačenju raznih događaja, zapovesti itd.

Imajući u vidu da Bog zna budućnost, mogao je da predvidi da će se retki pojedinci interesovati za Boga i Bibliju, a da će još manja manjina iz ove grupe ljudi će učiti hebrejski.

Primer: Dok jedni tvrde da se teokratija neće ostvariti već da se svi ti brojni tekstovi odnose isključivo na dolazak Nebeskog carstva, drugi govore da se bez poznavanja originalnih jezika Biblije ne mogu ispravno protumačiti pojedina proročanstva.

To bi značilo da ljudi koji npr govore samo jedan jezik da im je izuzetno teško da shvate enormno važne biblijske istine.

Po Vašem mišljenju, koliko zapravo nepoznavanje originalnih jezika Biblije otežava prosečnom čoveku da ispravno tumači Bibliju i donosi ispravne zaključke?
 
123 olam
https://youtu.be/...
 
Miroljub Petrovic
Zeljko Mitrovic - poruka glasi:

Zahvaljujući Vama, preko Komentara Biblije, možemo videti da poznavanje originalnog jezika Biblije pomaže u razumevanju i tumačenju raznih događaja, zapovesti itd.

Imajući u vidu da Bog zna budućnost, mogao je da predvidi da će se retki pojedinci interesovati za Boga i Bibliju, a da će još manja manjina iz ove grupe ljudi će učiti hebrejski.

Primer: Dok jedni tvrde da se teokratija neće ostvariti već da se svi ti brojni tekstovi odnose isključivo na dolazak Nebeskog carstva, drugi govore da se bez poznavanja originalnih jezika Biblije ne mogu ispravno protumačiti pojedina proročanstva.

To bi značilo da ljudi koji npr govore samo jedan jezik da im je izuzetno teško da shvate enormno važne biblijske istine.

Po Vašem mišljenju, koliko zapravo nepoznavanje originalnih jezika Biblije otežava prosečnom čoveku da ispravno tumači Bibliju i donosi ispravne zaključke?

Svi mogu da razumeju biblijsku nauku na svom maternjem jeziku i da se spasu, a oni koji znaju hebrejski mogu jos bolje da razumeju.
 
PasKucevic
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

PasKucevic - poruka glasi:

Poštovani Miroljube, pošto ste predložili da čitamo kapitalne knjige Elen Vajt: "Velika borba" i "Rani spisi", da li možete da objasnite ova dva citata iz obe knjige?

Nema sta da se objasnjava, sve je jasno. A ono sto si naglasio ZAUVEK, jeste zauvek za tu generaciju koja je odbacila Boga. Biblija jasno kaze da ako se narod odvrati od zlog puta da ce Bog da ga uzvisi i sazida.


Da li bi mogli da objasnite i prvi citat iz Ranih Spisa, koji se suproti svemu sto vi naucavate po pitanju obracenja Izraela?

Ako je Elen Vajt prorok, i napisala sta joj je Bog pokazao u viziji po pitanju buducnosti jevrejskog naroda, i to u svojoj kapitalnoj knjizi koju vi preporucujete, kako onda mozete reci da je sve jasno i da nema potrebe da se bilo sta objasnjava?
 
Miroljub Petrovic
PasKucevic - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

PasKucevic - poruka glasi:

Poštovani Miroljube, pošto ste predložili da čitamo kapitalne knjige Elen Vajt: "Velika borba" i "Rani spisi", da li možete da objasnite ova dva citata iz obe knjige?

Nema sta da se objasnjava, sve je jasno. A ono sto si naglasio ZAUVEK, jeste zauvek za tu generaciju koja je odbacila Boga. Biblija jasno kaze da ako se narod odvrati od zlog puta da ce Bog da ga uzvisi i sazida.


Da li bi mogli da objasnite i prvi citat iz Ranih Spisa, koji se suproti svemu sto vi naucavate po pitanju obracenja Izraela?

Ako je Elen Vajt prorok, i napisala sta joj je Bog pokazao u viziji po pitanju buducnosti jevrejskog naroda, i to u svojoj kapitalnoj knjizi koju vi preporucujete, kako onda mozete reci da je sve jasno i da nema potrebe da se bilo sta objasnjava?

Pa ti ili nisi slusao i citao sta ja pricam i pisem, ili se pravis lud. Ne moze neko da se spasi kao nacionalni Jevrejin, vec samo kao duhovni Jevrejin, dakle kao neko ko zivi po Bozjim zapovestima. Obnova teokratije znaci da ce svi lazni Jevreji iz Izraela i celog sveta biti pocisceni, a otvorice se vrata za duhovne Jevreje iz svih naroda da dodju u Izrael, o tome i pise u Bibliji, da u teokratiji svako moze da bude Jevrejin (na Bozjoj strani). U obnovi teokratije ce, prema Bibliji, procentualno biti najvise ljudi iz (fizicki) jevrejskog naroda jer jedino oni citaju Bibliju kao narod i zajednica, i jedino oni kazu da prvi deo Biblije nije ukinut. Elen Vajt o tome govori u knjizi "Evangelizam" na nekoliko mesta gde kaze: "U jedan dan rodice se jedan narod." Iz konteksta se vidi da su u pitanju oni koji ce.preziveti ciscenje u jevrejskom (fizickom) narodu.
 
Mat
Koliko znam, knjiga ''Evangelizam'' je kompilacija koju je sastavio Lee Roy From 30 godina posle smrti Elen Vajt. Pomenuli ste citat "rodiće se jedan narod u jednom danu..."

Evo tog citata iz originalne knjige:

''Neophodnost novorođenja nije ostavila toliko snažan utisak na Nikodima, koliko je ostavio način njegovog ostvarivanja. Isus ga je ukorio, pitajući kako on, vođa i učitelj u Izraelu, tumač proročanstava, može da ne bude upoznat sa ovim stvarima. Da li je uzalud čitao svete spise, kada nije uspeo razumeti iz njih da srce mora biti očišćeno Duhom Božijim od svoje prirodne prljavštine pre nego što može biti spremno za Nebesko kraljevstvo? Hrist ovde nije pomenuo vaskrsenje tela iz groba,KADA ĆE SE NAROD RODITI U JEDNOM DANU, već je govorio u vezi sa unutrašnjim delovanjem milosti na neobnovljeno srce.''(Duh proroštva 2, str 102)
 
PasKucevic
Da Jevreji kao narod razumeju Stari Zavet, poverovali bi u Hrista kao Mesiju za 2000 godina. Dakle oni očigledno samo formalno poznaju Stari Zavet i ne uspevaju da shvate njegov smisao, dok mesijanski Jevreji nemaju dublje shvatanje Hristovog Drugog dolaska od onog koji su imali buntovni Jevreji u vreme Isusa, koji su čekali oslobodioca od Rimske imperije.

Zar niste rekli da je knjiga Evangelizam kompilacija i pozvali se na njene kapitalne knjige? Pa zašto sad pokušavate sa tom knjigom da pobijete ono što ona piše u svojim kapitalnim knjigama?

Ako je vaše tumačenje stihova iz knjige Evangelizam ispravno, zar ne bi to bilo kontradiktorno sa većinom njenih stihova koji uvek govore negativno o fizčkim Jevrejima?

Kažete da će većina obraćenih biti fizički Jevreji, a ona kaže da će samo pojedinci:

"Videla sam da je Bog odbacio Jevreje kao naciju, ali da će se pojedinci između njih obratiti..."

Takođe u svojoj kapitalnoj knjizi upozorava Božji narod koji čeka Isusa da ne bude u zabludi po pitanju odlaska u stari Jerusalim:

"Zatim mi je ukazano na pojedince koji se nalaze u velikoj zabludi verujući da im je dužnost da odlaze u stari Jerusalim, i misle da tamo imaju zadatak koji se mora izvršiti pre no što Gospod dođe. Takvo shvatanje je sračunato na to da se misli i interesovanje odvrate od sadašnjeg dela Božjeg i objavljivanja vesti Trećeg anđela; jer će oni koji smatraju da treba ići u Jerusalim stalno misliti samo o tome pa će i svoja sredstva uskratiti delu sadašnje istine da bi takvo putovanje obezbedili sebi ili drugima. Videla sam da se takvom misijom ne bi postiglo neko stvarno dobro, da bi trebalo mnogo vremena dok bi samo neki od Jevreja mogli da poveruju u prvi Hristov dolazak, a koliko bi tek vremena i truda trebalo uložiti da bi oni mogli da se uvere u Njegov drugi dolazak. Videla sam da je sotona pojedine na ovaj način toliko obmanuo da oni toga radi prepuštaju propasti tolike duše u svojoj zemlji, koje ih okružuju i kojima bi mogli pomoći i navesti ih da drže Božje zapovesti. Videla sam isto tako da se stari Jerusalim nikada više neće podići, i da sotona ulaže krajne napore kako bi misli Božje dece, u ovo vreme sabiranja, usmerio na to, i kako bi na taj način svu njihovu pažnju i interesovanje odvratio od sadašnjeg Božjeg dela i naveo ih da zanemare toliko neophodnu pripremu za dan Gospodnji." (Rani spisi str. 50-51 pdf)
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 08.12.2020 23:11
 
Miroljub Petrovic
Mat - poruka glasi:

Koliko znam, knjiga ''Evangelizam'' je kompilacija koju je sastavio Lee Roy From 30 godina posle smrti Elen Vajt. Pomenuli ste citat "rodiće se jedan narod u jednom danu..."

Evo tog citata iz originalne knjige:

''Neophodnost novorođenja nije ostavila toliko snažan utisak na Nikodima, koliko je ostavio način njegovog ostvarivanja. Isus ga je ukorio, pitajući kako on, vođa i učitelj u Izraelu, tumač proročanstava, može da ne bude upoznat sa ovim stvarima. Da li je uzalud čitao svete spise, kada nije uspeo razumeti iz njih da srce mora biti očišćeno Duhom Božijim od svoje prirodne prljavštine pre nego što može biti spremno za Nebesko kraljevstvo? Hrist ovde nije pomenuo vaskrsenje tela iz groba,KADA ĆE SE NAROD RODITI U JEDNOM DANU, već je govorio u vezi sa unutrašnjim delovanjem milosti na neobnovljeno srce.''(Duh proroštva 2, str 102)

Posto vidim da si "strucnjak" za Elen Vajt, i imas pri ruci sve originalne knjige Elen Vajt, napisi mi na kojoj strani u knjizi "Evangelizam" se nalazi pomenuti tekst, jer nemam knjigu pri ruci, pa da prokomentarisem tekst, a nemam vremena da trazim jer nije Elen Vajt o tome mnogo ni pisala, ako je uopste pisala. Ja sam nesto o tome citao u nekim njenim kompilacijama.

Poznato mi je da je knjiga "Evangelizam" kompilacija. U isto vreme, knjige Elen Vajt nisu Biblija i njeni spisi nemaju za cilj da nam daju odgovor na pitanje da li ce se obnavljati teokratija i Izraelu ili nece. Ona se time prakticno ne bavi, niti su joj otkrivane te stvari. Ona govori hriscanima onog vremena (kraj 19. i pocetak 20. veka) o opstim stvarima vezano za poslednje dogadjaje, kao sto su ujedinjenje Amerike i papstva, i progon Bozjeg naroda.

Kada se citaju njene knjige, vidi se da ona postepeno ljudima otkriva biblijske istine. U pocetku je bilo prejako da ljudima kaze da se ne jede svinjetina, pa je ukoravala one koji su pricali protiv jedenja svinjetine, da bi kasnije govorila protiv jedenja svinjetine. Na slican nacin je apostol Pavle govorio protiv obrezanja u pocetku covekovog upoznavanja sa Bogom, sto ne znaci da je Pavle bio protiv obrezanja, nego samo u odredjenom trenutku i pod odredjenim okolnostima.

Naravno da bi bilo prejako da se hriscanima s pocetka 20. veka prica o obracenju Izraela i obnovi teokratije u Izraelu - dogadjaju za koji postoji najvise tekstova u Bibliji, u poredjenju sa bilo kojim drugim dogadjajem.

Ja razumem da liberalnim hriscanima smeta ova biblijska istina (o obracenju Izraela) jer oni zele da veruju da su oni "duhovni Izrael" i sl, pa koriste tekstove Elen Vajt da "dokazu" da to ne postoji. Ja sam o "obracenju Izraela" citao u njenim knjigama u par citata u kompilacijama, i usput sam spomenuo te citate, a sad ispade da su ti citati iz njenih kompilacija "najvazniji dokaz" da li ce doci do obracenja Izraela i obnove teokratije, ili nece.
 
Miroljub Petrovic
PasKucevic - poruka glasi:

Da Jevreji kao narod razumeju Stari Zavet, poverovali bi u Hrista kao Mesiju za 2000 godina. Dakle oni očigledno samo formalno poznaju Stari Zavet i ne uspevaju da shvate njegov smisao, dok mesijanski Jevreji nemaju dublje shvatanje Hristovog Drugog dolaska od onog koji su imali buntovni Jevreji u vreme Isusa, koji su čekali oslobodioca od Rimske imperije.

Ti koji si neobrezan i ne verujes u Trojstvo pricas koliko Jevreji razumeju Tanah (koji ti pogresno zoves "Stari zavet")? Jasno je iz Biblije da je narod uvek bio protiv Boga, i samo od ozbiljnosti manjine, koja je bila spremna da primenjuje zakone i odrzava teokratiju, zavisilo je da li ce drzava biti slobodna (teokratska).

Zar niste rekli da je knjiga Evangelizam kompilacija i pozvali se na njene kapitalne knjige? Pa zašto sad pokušavate sa tom knjigom da pobijete ono što ona piše u svojim kapitalnim knjigama?

Ona se u svojim kapitalnim knjigama uopste ne bavi pitanje obracenja Izraela i obnove teokratije, tako da ja nista ne pobijam, nego tebi smeta jasna biblijska istina o najvecem natprirodnom dogadjaju u istoriji, pa mene optuzujes da ja pobijam nesto cime se ona nije bavila.

Ako je vaše tumačenje stihova iz knjige Evangelizam ispravno, zar ne bi to bilo kontradiktorno sa većinom njenih stihova koji uvek govore negativno o fizčkim Jevrejima?

Knjiga "Evangelizam" je kompilacija i treba videti sta pise u originalu. Tvoj pajtos "Mat" ce da pronadje originale iz Amerike i ovde da nas prosvetli sa "najvaznijom temom sa kojom se bavila Elen Vajt - obracenje Izraela".

Kažete da će većina obraćenih biti fizički Jevreji, a ona kaže da će samo pojedinci:

"Videla sam da je Bog odbacio Jevreje kao naciju, ali da će se pojedinci između njih obratiti..."

Kome ona ovo govori, i za koje vreme? Jel govori za vreme pred Hristov drugi dolazak? Kao sto ti citiras Elen Vajt izvan konteksta, tako katolicka crkva citira Bibliju da "dokaze" svoja verovanja.

Takođe u svojoj kapitalnoj knjizi upozorava Božji narod koji čeka Isusa da ne bude u zabludi po pitanju odlaska u stari Jerusalim:

"Zatim mi je ukazano na pojedince koji se nalaze u velikoj zabludi verujući da im je dužnost da odlaze u stari Jerusalim, i misle da tamo imaju zadatak koji se mora izvršiti pre no što Gospod dođe."

I u njeno vreme je bilo fanatika koji su se bavili glupostima, a jedna od njih je bila da idu u okupirani Izrael i da tamo rade ono sto su ih demoni naucili da rade. O tome ona govori, a ne o dogadjaju koji je sa najvise stihova opisan u Bibliji.
 
Djans88
Kako su nastale moderne škole i šta kažu najpoznatiji državnici sveta o "obrazovanju omladine" 2 deo

https://www.youtu...FtHfN99EDU
 
Miroljub Petrovic
Teorije zavere, Red TV, Miroljub Petrovic, 8.12.2020.

https://www.youtu...K5sm423dL4
 
Alexandar
Koliko kod nas vakcinacija nije obavezna, govori činjenica da je moj brat od tetke juče dobio tužbu jer već tri godine odlaže da vakciniše dete MMR vakcinom. Zvali su ga i iz centra za socijalni rad, cirkus ce mu država izgleda napraviti. Dakle, krenulo se u završnu fazu porobljvanja srpske dece... Da li pomaže jedino "beg" na selo i život van sistema ili u paralelnom sistemu?
"Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima. " - Jev.po Mateju, 7:21
 
Miroljub Petrovic
Alexandar - poruka glasi:

Koliko kod nas vakcinacija nije obavezna, govori činjenica da je moj brat od tetke juče dobio tužbu jer već tri godine odlaže da vakciniše dete MMR vakcinom. Zvali su ga i iz centra za socijalni rad, cirkus ce mu država izgleda napraviti. Dakle, krenulo se u završnu fazu porobljvanja srpske dece... Da li pomaže jedino "beg" na selo i život van sistema ili u paralelnom sistemu?

Zvali su ga iz Centra za socijalni rad, pa sta? Jesu ga streljali, strpali u zatvor, oteli dete? Lepo ne ode i kraj price. Hoce da salju policiju po njega? To je kao da ga je zvalo Udruzenje penzionera. Cenar moze da ga prijavi sudu, a moze i da ga ne prijavi. Ako ga prijavi, sud moze da ga pozove na saslusanje, a moze da ga ne pozove. Ako ga pozove, angazuje se advokat Ivo Strujic tel 064 2641 311 i on to lako ospori na sudu i kraj price.

Vlast u demokratkoj drzavi ne moze da spreci sirenje lazi (evropski mediji) i pretnje praznim pistoljima (centar za socijalni rad i sl), ali moze da stvori zakonski okvir da niko ne bude kaznjen, sto i jeste slucaj. I ne samo to, nego vlast dopusta da Miroljub Petrovic, Dragan Markovic Palma, Vladimir Djukanovic i dr na televizijama sa nacionalnom frekvencom osporava vakcinaciju i korona histeriju. To nema nigde na svetu, samo u Srbiji. Zato za Srbiju ima najvise nade da se spase i da se ovde obnovi teokratija.
 
Gavrilo Princip
https://m.youtube...irudVLu7is
Evo zašto je opasno ulaziti u "veze", a sve počinje od druženja sa devojčicama. Dosta njih izvrši samoubistvo u ovakvoj situaciji(demon ih nagovara na to sve vreme).
 
stole1389
Поштовање Мирољубе,

Како коментаришеш то (познајем немачки језик па то пратим) да на пример у Немачкој већина људи не верује у корону и вакцинацију и да се масовни протести свуда по немачкој дешавају само медији не извештавају о томе. Једна странка која је у скупштини (афд) често то напада и говори од прилике идентично као и ми (ви, Јована и сл)? Нису идеални, али се боре да одрже овај систем какав јесте, не залажу се да се ави врате на село, али рекао бих да су спремни да животима бране слободу такву какву имају. Има ли још у свету свесних људи или их има само код нас?
 
Miroljub Petrovic
stole1389 - poruka glasi:

Поштовање Мирољубе,

Како коментаришеш то (познајем немачки језик па то пратим) да на пример у Немачкој већина људи не верује у корону и вакцинацију и да се масовни протести свуда по немачкој дешавају само медији не извештавају о томе. Једна странка која је у скупштини (афд) често то напада и говори од прилике идентично као и ми (ви, Јована и сл)? Нису идеални, али се боре да одрже овај систем какав јесте, не залажу се да се ави врате на село, али рекао бих да су спремни да животима бране слободу такву какву имају. Има ли још у свету свесних људи или их има само код нас?

Svi oni su deo sistema, njihov uticaj je jako mali, vecina ljudi bez obzira sta veruje mora da se pokorava diktatu drzave jer zavisi od drzave (plate, penzije, pogodnosti, privilegije...). Rob moze samo da protestvuje na ulici, ali ne moze nista da promeni. Jer u demokratiji ako se promeli vlast samo ce da sjase Kurta, a da uzjase Murta (retki su slucajevi kao u Srbiji, da se promeni vlast pa da narodu bude bolje). O promeni na bolje mogu da pricaju samo slobodni ljudi koji poznaju teologiju i koji se uzdaju u Boga i u Njegovo uspostavljanje teokratije. U demokratiji mozes samo da se sklanjas daleko od sistema i to je sve. Svi protesti i blejanje ne mogu nista da promene.
 
Miroljub Petrovic
Kapetan Dragan pokrenuo ozbiljnu pricu

www.fkd.org.rs
 
Alexandar
Miroljub Petrovic - poruka glasi:



To nema nigde na svetu, samo u Srbiji. Zato za Srbiju ima najvise nade da se spase i da se ovde obnovi teokratija.


Problem je samo što to one, na kojima Srbija ostaje, a to je omladina, uopšte ne zanima, ili zanima minoran procenat , dok je 97 posto omladine vec duboko u indoktrinovanom školovanju, začinjeno turbo folkom, sportom, splavovima, glupostima...nema u njihovom dnevnom rasporedu vremena ni za razmišljanje o teokratiji ni za Bibliju, a čak i da dobiju prostora za to, ne bi se time bavili. To je suština i zato sumnjam u neko kolektivno spasenje ili kolektivnu duhovnu obnovu. Može možda na silu, mačem, jednog dana uvesti zakone, ali problem je što spoljašnja prinuda ne menja čoveka iznutra, i što neko i u društvu koje forsira moral, može da bude iznutra duboko nemoralan, da orgija na gej zurkama u 4 zida, da bude poput fariseja, da bude rob, da se hrani đubretom itd. Zato sam stava da je vreme samo individualnog spasavanja, a ne kolektivnog.

Kako je kazao i sveti Ignjatije Brjančaninov : "vreme kolektivnog spasenja je prošlo, sada može samo individualno spasenje. To da se spasavaju čitavi narodi ili države, to vreme je odavno prošlo. Danas ne možeš da objaviš ništa narodu što se tiče vere jer oni to neće poslušati više. Prema tome tvoja dužnost je da radiš na svome spasenju i spasenju svoje porodice. Svaka porodica je mini crkva. Da učiš svoju decu, paziš svoju majku i svoju suprugu. ”
"Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima. " - Jev.po Mateju, 7:21
 
Miroljub Petrovic
Alexandar - poruka glasi:

Problem je samo što to one, na kojima Srbija ostaje, a to je omladina, uopšte ne zanima, ili zanima minoran procenat , dok je 97 posto omladine vec duboko u indoktrinovanom školovanju, začinjeno turbo folkom, sportom, splavovima, glupostima...nema u njihovom dnevnom rasporedu vremena ni za razmišljanje o teokratiji ni za Bibliju, a čak i da dobiju prostora za to, ne bi se time bavili. To je suština i zato sumnjam u neko kolektivno spasenje ili kolektivnu duhovnu obnovu. Može možda na silu, mačem, jednog dana uvesti zakone, ali problem je što spoljašnja prinuda ne menja čoveka iznutra, i što neko i u društvu koje forsira moral, može da bude iznutra duboko nemoralan, da orgija na gej zurkama u 4 zida, da bude poput fariseja, da bude rob, da se hrani đubretom itd. Zato sam stava da je vreme samo individualnog spasavanja, a ne kolektivnog.

Ja vidim drugacije iz licnog iskustva. Gde god se pojavim, prilaze mi mladi ljudi koji me pozdravljaju, podrzavaju itd. Ja znam da mnogi od njih ne zive po Bibliji, ali veoma pozitivno gledaju na ono sto ja pricam i siguran sam, da kad bi se obnovila teokratija, da bi u zdravom okruzenju i sa dobrim zakonima veliki procenat njih ziveo moralno.

Kako je kazao i sveti Ignjatije Brjančaninov: "vreme kolektivnog spasenja je prošlo, sada može samo individualno spasenje. To da se spasavaju čitavi narodi ili države, to vreme je odavno prošlo. Danas ne možeš da objaviš ništa narodu što se tiče vere jer oni to neće poslušati više. Prema tome tvoja dužnost je da radiš na svome spasenju i spasenju svoje porodice. Svaka porodica je mini crkva. Da učiš svoju decu, paziš svoju majku i svoju suprugu. ”

Da je Ignjatije pazljivije citao Bibliju zapazio bi dogadjaj o kome je napisano najvise tekstova - obnova teokratije. Slazem se da dok toga ne dodje treba da se bavimo individualnim spasenjem.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.86 sekundi!