Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Zoran Kostic je napisao:
Postovanje profesore Petrovic!

Upoznao sam se uglavno sa vasim tekstovma koje pisete i odlicni su, medjutim malo imam nejasnoca oko mjesta prelazka Jevreja kroz Crveno more. U tome se tvrdi kako planina Sinaj nije tamo gdje se sad misli nego je ona u Saudijskoj Arabiji. Mojsije je dva puta imao sastanak s Gospodm na planini. Prvi put kada je otisao iz Egipta, drugi put kada je izveo Jevreje iz ropstva. Prvi put mu se Gospod javio iz goruce kupine i dao mu instrukcije kako da se ponasa kada ode u Egipat da izbavi Izrailj. A jedna jedina kupina na cijelom poluostrvu Sinaj je i danas tamo gdje je sagradjen manastir sv.Katarine, dakle na poluostrvu Sinaj. Prema tome nema razloga vjerovati da su Romeji pogrijesili kada su tu lokaciju izabrali da izgrade manastir.


Taj argment sa kupinom, koji ste naveli, nije uopste ozbiljan. Ko zna gde su sve kupine rasle pre 3500 godina, i ko kaze da kupine rastu samo kod manastira Sve Katarine? U Bibliji jasno pise da je Mojsije posle odlaska iz Egipta otisao u zemlju Madijamsku, a tacno se zna gde je to - u danasnjoj Saudijskoj Arabiji. Dakle, nema nikakve sumnje gde se Bog javio Mojsiju.

Sto se tice mjesta prelaska, vrlo je moguce da je to bas tamo preko arapskog zaliva gdje se objasnjava u vasim predavanjima. Medjutim ne svidja mi se to sto se kao jedan od dokaza uzima vrh planine u Saudijskoj Arabiji koji ima drugaciju boju jer ga je Gospod pohodio na navodno poseban nacin. Naime Bog se pojavio u svjetlosti pred mojsijem u oba puta, ali ta svjetlost nije sa ovoga svijeta...


Naravno da Bozja svetlost nije od ovoga sveta, ali u Bibliji jasno pise da je prilikom Bozje objave bilo sevanja munja i gromova, a ne samo emitovanje Bozje svetlosti. Pored toga, postoje brojni drugi arheoloski i geoloski nalazi koji jasno pokazuju o kojoj je planini rec. Planina u Egiptu je samo jedna od slika kako su paganski uticaji (u ovom slucaju majke jednog rimskog imperatora) delovali na hriscanstvo.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Meni ovo deluje satanisticki

Naučnici u Britaniiji će pokušati da od ženske koštane srže naprave spermu, .


Pa ako vam deluje satanisticki zasto ga ovde objavljujete? Rekao sam vec da ovde necemo da se bavimo satanizmom.
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Gospodine, Petroviću...sto to znaci "napravit zavjet s Bogom"? I kako ga napravit? Koje su posljedice prekrsenja toga zavjeta?


"Napraviti zavet (savez, hebr. berit) sa Bogom" ili "uci u zavet (savez) sa Bogom" znaci ono sto se kaze, dakle, uci u savez sa najjacom Silom u univerzumu, Izvorom i Davaocem zivota, a sve u cilju ocuvanja zivota i omogucavanja njegovog kvalitetnog funkcionisanja vec danas. Uslovi ulaska u savez sa Bogom su isti kao i pre 3500 godina. Dakle, citajte prvih 5 knjiga Biblije.
 
Zoran Kostic
Gospodine Petrovicu sad ste me razocarali. Bas kao sto se grcevito borite da dokazete da teorija evolucije nema cisto naucnu podlogu nego i moralnu, tako i vasa naucna saznanja ne bi smjela potkopavati pravoslavno predanje na ustrb nekakvih sad vec sumnjam naucnih dokaza, ako ste vi uopste pravoslavani hriscanin. Majka koju spominjete nije bilo kakva majka, nego je ona Sv. carica Jelena, majka ne bilo kakvog rimskog imperatora, nego Sv. cara Konstantina najveceg medju zemaljskim carevima, koje je Gospod postavio, dakle pravoslavnih hriscana. Za mene je veci autoritet sveta carica Jelena ispunjena blagodacu Bozijom nego sva naucna dostignuca ma od koga bila i ma od koga poticala. Jeste, ko zna gdje su sve kupine rasle u vreme Mojsijevo, ali ako danas nakon 3500 hiljade godina u uslovime onakve surove klime, samo jedna kupina opstaje na celom poluostrvu onda ta kupina ne moze biti tek tako otpisana. Zasto madijamska zemlja nije mogla zahvatati i Sinaj? No nije to ono najvaznije, najvaznije je to da su vekovima pocev od svete carice Jelene ljudi verovali da je mesto gde ta kupina raste mesto susreta Mojsija sa Gospodom, i da je zbog toga i sveti car Justinijan dao izgraditi manastir. I ispada da su monasi koji su vekovima ziveli u tom manastiru, kao i poklonici koji su ga posecivali bili u zabludi. Ne,ne.. Nauka bez Boga kao u slucaju teorije evolucije je bezumna i bolesna, ali nauka bez pravoslavnog predanja je isto to. Vi znate sta je rekao Dostojevski: "Ako bi mi neko na jednoj strani ponudio istinu sa svim dokazima, a na drugoj strani Hrista, ja bih izabrao Hrista jer u njemu je sva istina". Onaj koji ne priznaje svetitelje Bozije, ne priznaje i samog Boga. Zaista sam bio spreman prihvatiti vasa naucna dostignuca, ali ovako moracu ih odbaciti.
 
ucenik
Profesore Petrovicu,ja od sveg srca zelim da vasu rec cuje sto vise ljudi i da se, indoktrinisana evolucijom i udaljena od njega, velika vecina ljudi vrati Bogu,ali mislim da bi vi imali mnogo vise uspeha kad bi odgovarali na pitanja i diskutovali malo suptilnije i pronicljivije.Mislim da tada ne bi bilo ovakvih problema kao sa Zoranom Kosticem.Molim vas da ovo ne shvatite kao da se ja pravim pametan,vec kao moju zarku zelju da se Bozija rec cuje sto dalje,a preko vas se ona veoma jasno moze cuti.
 
Laki
Ja mislim da mnogi ljudi ne mogu da razumeju naucne tvrdnje gdina Petrovica, bilo da su ateisti ili vernici. Gdin Petrovic iznosi naucne tvrdnje na temelju Bozje Reci i meni je to dovoljno, kao sto mi je dovoljno da znam da Gospod Isus Hrist sam kaze da je bilo Stvaranja i Potopa. Verujte Hristu, a dokazi su tu da nam ih predstave naucnici kao gdin Miroljub. Kad kazem 'nama'. mislim na laike po pitanju nauke kao sto sam ja. POZDRAV!
 
Miroljub Petrovic
Zoran Kostic je napisao:
Gospodine Petrovicu sad ste me razocarali. Bas kao sto se grcevito borite da dokazete da teorija evolucije nema cisto naucnu podlogu nego i moralnu, tako i vasa naucna saznanja ne bi smjela potkopavati pravoslavno predanje na ustrb nekakvih sad vec sumnjam naucnih dokaza, ako ste vi uopste pravoslavani hriscanin.


Sta da radim sto sam vas razocarao? Ocigledno da pravoslavlje koje ja zastupam se razlikuje od vaseg, a ne moze i jedno i drugo da bude tacno.

Majka koju spominjete nije bilo kakva majka, nego je ona Sv. carica Jelena, majka ne bilo kakvog rimskog imperatora, nego Sv. cara Konstantina najveceg medju zemaljskim carevima, koje je Gospod postavio, dakle pravoslavnih hriscana. Za mene je veci autoritet sveta carica Jelena ispunjena blagodacu Bozijom nego sva naucna dostignuca ma od koga bila i ma od koga poticala.


Car Justinijan nikada nije bio hriscanin. On je bio paganin koji se dodvoravao hriscanima iz politickih razloga. A to da je bio najveci medju zemaljskim carevima, to je besmisleno. On je bio vladar jedne siledzijske neznabozacke drzave. O "svetosti" carice Jelene ne bih da pricam, da ne ispadne sprdnja.

...najvaznije je to da su vekovima pocev od svete carice Jelene ljudi verovali da je mesto gde ta kupina raste mesto susreta Mojsija sa Gospodom, i da je zbog toga i sveti car Justinijan dao izgraditi manastir. I ispada da su monasi koji su vekovima ziveli u tom manastiru, kao i poklonici koji su ga posecivali bili u zabludi. Ne,ne..


Ko kaze da su monasi dolazili u taj manastir da bi "obozavali planinu"? Oni su dolazili u manastir da bi se ucili duhovnosti. A to sto su ljudi dolazili da obozavaju planinu, a ne da se od monaha uce poboznosti, to je njihov problem. Na kraju krajeva, monasima nije ni bitno da li je to prava planina Sinaj ili ne, njima je bitno da ljudima prenesu pozitivnu poruku, bez obzira iz kojih pobuda ljudi dolaze na to mesto.

Vi znate sta je rekao Dostojevski: "Ako bi mi neko na jednoj strani ponudio istinu sa svim dokazima, a na drugoj strani Hrista, ja bih izabrao Hrista jer u njemu je sva istina".


To je glupa izjava. Kako mogu Hrist i istina da budu na razlicitim stranama?

Onaj koji ne priznaje svetitelje Bozije, ne priznaje i samog Boga.


Ko su Bozji svetitelji? Car Konstantin i njegova majka paganka? Daj nemojte da se salite.

Zaista sam bio spreman prihvatiti vasa naucna dostignuca, ali ovako moracu ih odbaciti.


Nema problema. Cekaju vas ekumenisti da vas prigrle.
 
Miroljub Petrovic
ucenik je napisao:
Profesore Petrovicu,ja od sveg srca zelim da vasu rec cuje sto vise ljudi i da se, indoktrinisana evolucijom i udaljena od njega, velika vecina ljudi vrati Bogu,ali mislim da bi vi imali mnogo vise uspeha kad bi odgovarali na pitanja i diskutovali malo suptilnije i pronicljivije.Mislim da tada ne bi bilo ovakvih problema kao sa Zoranom Kosticem.Molim vas da ovo ne shvatite kao da se ja pravim pametan,vec kao moju zarku zelju da se Bozija rec cuje sto dalje,a preko vas se ona veoma jasno moze cuti.


U pitanju su zivotne stvari i ja ne mogu da budem politicar i da pricam ljudima ono sto ih "usi svrbe". Covek je dobronameran, ali to nije dovoljno. Ja mu skrecem paznju na zabludu za njegovo dobro. Ako hoce - hoce, ako nece sta da radim? Pozelim mu sve najbolje i razlaz.
 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Ja mislim da mnogi ljudi ne mogu da razumeju naucne tvrdnje gdina Petrovica, bilo da su ateisti ili vernici.


Mogu svi da razumeju, jer su u pitanju jednostavne stvari, ali NECE da razumeju, jer vole greh. Za njih covek moze samo da se moli Bogu i nista vise, a Bog ima mehanizme da ih malo prodrma i pokrene na razmisljanje.
 
nikola
U obraćanju Benedikta XVI posle zajedničke liturgije sa patrijarhom Vatrolomejom I (Svetigora 170-171.broj), izmedju ostalog iznosi se:
"Uveravam vas da je katolička crkva voljna da uradi sve što je moguće pre da se prevaziđu prepreke i da potražimo sa našom zajedničkom braćom i sestrama, još uspešnij načine pastirske saradnje do kraja...danas se ona čini hitnija i nužnija. Kako se to čini ne samo za one kulture koje su samo dotaknute Jevandjelskom porukom, već takođe i na davno osnovane evropske kulture duboko bazirane na hrišćanskoj tradiciji..."
Gospodine Petroviću čemu ovolika žurba ili da pitam teologe koji se sablažnjavaju svetih otaca, drago mi je što insistirate i na stari Zavet (kamen spoticanja zverinjaka od Kosova do Izrailja), kao i na novi Zavet.
Interesuje me ukratko koje su stvari ukinute novim Zavetom, od skora sam krenuo (počeo) sa čitanjem Mojsijevih Knjiga.
 
electronpn
Da li mozete da zakacite klip o Vasem predavanju "DARVINIZAM – Cudo kanjona" posto ne postoji opcija za download vec samo gledanje preko sajta google dok sam ostale klipove skinuo bez problema. Hvala unapred.
Wink
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
U obraćanju Benedikta XVI posle zajedničke liturgije sa patrijarhom Vatrolomejom I (Svetigora 170-171.broj), izmedju ostalog iznosi se:
"Uveravam vas da je katolička crkva voljna da uradi sve što je moguće pre da se prevaziđu prepreke i da potražimo sa našom zajedničkom braćom i sestrama, još uspešnij načine pastirske saradnje do kraja...danas se ona čini hitnija i nužnija. Kako se to čini ne samo za one kulture koje su samo dotaknute Jevandjelskom porukom, već takođe i na davno osnovane evropske kulture duboko bazirane na hrišćanskoj tradiciji..."
Gospodine Petroviću čemu ovolika žurba ili da pitam teologe koji se sablažnjavaju svetih otaca, drago mi je što insistirate i na stari Zavet (kamen spoticanja zverinjaka od Kosova do Izrailja), kao i na novi Zavet.
Interesuje me ukratko koje su stvari ukinute novim Zavetom, od skora sam krenuo (počeo) sa čitanjem Mojsijevih Knjiga.


Zurba postoji zato sto je azdaja gladna i nezasitna, i zato sto hoce sto pre da prozdere sve sto moze. A krila su joj porasla, vidi da niko ne moze da joj se suprotstavi na zemlji, i onda joj se zuri. Naravno, azdaja zna kakav ce joj biti kraj, ali ona razmislja kao i svaki narkoman - daj da se drogiram (prozdirem) dok mogu, a sta ce biti na kraju - ne interesuje me. U ovom slucaju azdaja je Sotona, a navedene licnosti su njegovi ambasadori na zemlji.

Novim zavetom nije nista ukinuto. Zavet je zavet, ili bolje receno "savez". Pre 3500 godina jedan narod je usao u savez sa Bogom i svako je mogao da postane deo tog naroda i da udje u savez sa Bogom. Uslovi za ulazak u savez sa Bogom su i danas isti. Problem je u tome sto ljudi nece savez sa Bogom i onda dolazi okupacija. Dakle, Novi zavet (savez, hebr. berit) je obnavljanje saveza Bozjeg naroda sa Bogom. Prvi savez (zavet) pre 3500 godina je odbaen od strane naroda. Ali, uskoro ce biti ispostavljen Novi savez, kada se ceo svet bude polarisao na dve grupe ljudi - one koji su u pobuni protiv Boga (ekumeniste i sve ostale okupljene oko Ujedinjenih nacija i Evropske Unije), i "ostatak ostatka" kako pise u Bibliji, dakle one koji "drze zapovesti Bozje i veru Isusovu" kako opet se kaze u Bibliji.
 
Miroljub Petrovic
electronpn je napisao:
Da li mozete da zakacite klip o Vasem predavanju "DARVINIZAM – Cudo kanjona" posto ne postoji opcija za download vec samo gledanje preko sajta google dok sam ostale klipove skinuo bez problema. Hvala unapred.
Wink


Javicu kolegi da proveri o cemu se radi. Mislim da mozete da skinete sa interneta program koji moze da skida video materijale sa Googla. Ako neko zna za takav program neka stavi ovde link, da ja ne trazim.
 
nikola
keepvid.com
u njemu unesi adresu, klikni download, kad se pojavi adresa za skidanje ponovo idi na nju,
Zna neko zašto brže ide zvuk od slike kod skinutog videa i kako se postavlja kockica-pitanje kod odgovora
Izmenio/la nikola na 16.02.2008 16:06
 
Zoran ZR
Svaka cast Nikola, evo vec skidam sa youtuba, samo i kod mene kasni slika u odnosu na zvuk
 
electronpn
S obzirom da ste rekli da je pre nekoliko godina u Meksiku na lokalitetu Akambaro pronadjena kultura ljudi koji su tu ziveli u periodu od 800 g.p.n.e. do 200 g.n.e. Pronadjene su i 2.000 figurica dinusaurusa kao i one koje pokazuju borbu ljudi i dinusaurusa. 1. Da li to znaci da je taj narod ziveo u vremenu dinosaurusa ili su i oni nalazili fosile i tako imali sliku o njima? 2. Kada se tacno desio potop ?...,jer me zbunjuju ove figurice a i piramide stare 4.000 godina. 3. Da li to znaci da su posle potopa opstale piramide? ili se potop desio samo na nekim mestima ... Ako nije problem da napisete redosled po hijararhiji. Spomenite i Mojsija u hijararhiji.
P.S. Veoma su me zaintrigirala Vasa predavanja na televiziji Lastavica s obzirom da sam skolovan u totalno drugom pravcu koje mi nikad nije bilo dovoljno jasno. Hvala unapred !
 
Miroljub Petrovic
electronpn je napisao:
S obzirom da ste rekli da je pre nekoliko godina u Meksiku na lokalitetu Akambaro pronadjena kultura ljudi koji su tu ziveli u periodu od 800 g.p.n.e. do 200 g.n.e. Pronadjene su i 2.000 figurica dinusaurusa kao i one koje pokazuju borbu ljudi i dinusaurusa. 1. Da li to znaci da je taj narod ziveo u vremenu dinosaurusa ili su i oni nalazili fosile i tako imali sliku o njima?


Tako je, narod je ziveo u vreme dinosaurusa. Dinosaurusi su ziveli do pre nekih 500 godina.

2. Kada se tacno desio potop ?...,jer me zbunjuju ove figurice a i piramide stare 4.000 godina.


Potop se desio pre oko 4500 godina.

3. Da li to znaci da su posle potopa opstale piramide? ili se potop desio samo na nekim mestima ... Ako nije problem da napisete redosled po hijararhiji. Spomenite i Mojsija u hijararhiji.


Dakle, prvo je bilo Stvaranje pre oko 6000 godina, pa 10 generacija od Adama, za vreme Noja (1656 godina od Stvaranja) desio se globalni Potop koji je pogodio celu zemlju, pa su posle Potopa zidane piramide. Deseta generacija od Noja je bio Avram (pre oko 4000 godina), a nekih 500 godina kasnije je ziveo Mojsije. Ja sam o tome detaljnije govorio u predavanju "Rodoslov covecanstva" koje mozete da gledate na ovom sajtu u rubrici Download ili Video, u okviru serijala "Nauka i problem smrti".
 
admin
Tekst clana "Konstantin"

Postovani profesore Petrovicu, sa vasim istrazivanjima i naporima prvi put sam se susreo na Hrvatskoj televiziji i to u emisiji "Na rubu znanosti". Da nisam slucajno upalio tv tada ne bih cuo za sve ove cudesne stvari. Oduvek sam razmisljao logicki i racionalno, a veru sam osecao, ali mi je drago da postoji neko poput vas koji na jedan logican, naucno potkrepljen nacin objasnjava Bibliju i veru i daje nam nadu da sve ipak ima smisla, tj ne dajete nam ZNANJE i to sasvim pouzdano...hvala vam na toj hrabrosti, zbog koje verovatno imate mnogo problema u struci i sigurno je tesko "plivati uz reku"...zato se molim da istrajete...Moje pitanje je:Zasto vas nema vise na srpskim televizijama, da doprete do naroda u Srbiji?...na par lokalnih televizija ovde u Subotici pustaju predavanja vasih kolega, ali na drzavnim vas nema....verujem da imate problema da se pojavite ali se iskreno nadam da cete uspeti u sto vecoj meri da doprete do naroda u Srbiji, mislim da su nam vase pouke i poruke potrebne vise nego ikad i smatrao bih sebe srecnim ako uspem makar i 10% da zivim kao sto savetujete, da svi tako uspemo mislim da bio ovo bila najbolja zemlja na svetu. Drzite se profesore!
 
electronpn
Dokaz Stvaranja - 03.Zapisi o potopu ... link ne postoji. Mada u ovim teskim trenucima za Srbiju mislim da je taj link sporedan.
 
Miroljub Petrovic
1. kako to pre neki dan na lastavici gledam emisiju, predpostavio sam vasu medjutim, to je neka emisija gde mi dokzuju kako hrist nije ni postojao.
2. kako je moguce da se to prikazuje na istoj televiziji na kojoj su vasa predavanja.


Dobro je dok emituju i nase emisije.

neka predavanja na google video nemaju zvuk ime filma: 4dd39c0f055a0399.avi
nista ne znaci ako ne mogu da cujem.


Javite koja je to emisija.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 17.02.2008 22:12
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.20 sekundi!