Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Miroljube, kako glasi hebrejski ime za Boga?

Ne znamo tacno kako glasi - nesto kao "Jahve", "Jave"... Ne znamo tacno jer se to ime odavno nije izgovaralo od strane Jevreja.
 
Miroljub Petrovic
NR je napisao:
Sta kazes na to da je ministar "zdravlja" preko medija objavio da je potvrdjen svinjski grip i kod nas?On kaze da je to zvanicna potvrda iz Torlaka.

Ja sam o tome govorio u emisiji o svinjskom gripu. Nema tu nikakvog gripa. U pitanju je klasicna prevara da bi se uzeo novac za vakcine i da bi se narod trovao. Moguce je da ministar zdravlja ne zna sta je u pozadini cele price, vec covek radi za platu i karijeru. Ne znamo.
 
xxx
Miroljub Petrovic je napisao:
NR je napisao:
Sta kazes na to da je ministar "zdravlja" preko medija objavio da je potvrdjen svinjski grip i kod nas?On kaze da je to zvanicna potvrda iz Torlaka.

Ja sam o tome govorio u emisiji o svinjskom gripu. Nema tu nikakvog gripa. U pitanju je klasicna prevara da bi se uzeo novac za vakcine i da bi se narod trovao. Moguce je da ministar zdravlja ne zna sta je u pozadini cele price, vec covek radi za platu i karijeru. Ne znamo.


Evo Miro baš sad na vjestima spominju kako je ustanovljen svinjski grip na jednom pacijentu kod vas u Srbiji! Izgleda da se sprema masovna vakcinacija kod vas! Kod nas u HR isto stalno cimaju s tom gripom! Već me pomalo živciraju!
"Mudrost daje mudrome više moći, nego što je imaju u gradu desetorica samosilnika. "
 
Miroljub Petrovic
scorpio je napisao:
Poštovanje Miroljube,

jako me interesuje vaše mišljenje o filmu i pokretu ZEITGEIST.

Govorio sam o tome. U pitanju je tesko smece i okultizam.

uzgred, svaka vam čast na izdržljivosti u odgovaranju na ova silna pitanja koja vam svakodnevno stižu! (a posebno da stavim akcenat na neka toliko smešna i neverovatno glupa da je to stvarno šokantno...) zaista vam skidam kapu na tom predatorskom strpljenju

Kada bi znao koliko pisama dobijam od ljudi kojima se zivot promenio na bolje zbog svega ovoga sto radi nas centar, onda bi bolje razumeo odakle energija za sve ovo. Mozda jednog dana objavim sva ta pisma, bez imena i adrese ljudi koji su ih pisali.
 
Miroljub Petrovic
0 je napisao:
sta mislite o carskom rezu ako ste razmisljali? i da li mislite da je kilaza od 1,5 kg dovoljna za novorodjence?

Kada bi ljudi zdravo ziveli, ukljucujuci i trudnice, onda carski rez ne bi bio potreban. Skoro svi porodjajni problemi su povezani sa nespremnoscu trudnice koja odlazi na porodjaj.

Ima li u najavi neka knjiga o tome,o trudnoci o poradjaju i uopste o tom periodu pre i za vreme trudnoce? bili ste najavili to cini mi se.

U pripremi je.
 
zavida
Miroljube zbog cega poricete vecne paklene muke iako se one jasno pominju u Jovanovom otkrovenju? I ne cini li vam se da je par minuta gorenja prablaga kazna za jednog Pavelica, Hitlera ili Staljina?
 
Gabrijel
Kada citamo "Moj beg od demona" vidimo tu jednu nejasnu situaciju.

Radi se o tome da svi ljudi vide od 0.4-.07 mikro metara.
Kako to da onaj satanski svestenik vidi sotonu u trenutku kad je objasnjavao neke stvari a da ga ova dvojica koja su ulazila u taj svet nisu ga videla?

Mozda sam malo navalio sa pitanjima.
 
Miroljub Petrovic
zavida je napisao:
Miroljube zbog cega poricete vecne paklene muke iako se one jasno pominju u Jovanovom otkrovenju?

Teorija od navodnom "vecnom paklu" i navodnim mukama u njemu, je jedna od najvecis sotonskih lazi i najvecih uvreda na racun Boga. Nigde se u Otkrivenju, niti bilo gde u Bibliji, ne spominju "vecne muke". Postoji los prevod na nekim mestima, jer mi nemamo ni ljudski prevod Biblije posto nasi teolozi "nisu imali vremena" da prevedu Bibliju sa originala, pa su prevod radili Vuk Karadzic, Djuro Danicic, Dragan Dzajic, Seka Aleksic i drugi ne-teolozi, koji su prevodili najbolje sto su znali. Nasi teolozi ne znaju hebrejski jezik, tako da je njihova teologija "miki maus teologija" - sto znaci da ih teologija mnogo ne interesuje i da je povrsno poznaju (cast izuzecima). Za vise informacija o stanju mrtvih i nacinu kako ce biti kaznjeni, mozes da procitas neki od donja dva teksta (jedan je kraci, a drugi duzi):

Stanje mrtvih (kraci tekst):
http://www.cps.or...mrtvih.zip

Zivot posle smrti (duzi i detaljniji tekst)
http://www.cps.or...-smrti.pdf

I ne cini li vam se da je par minuta gorenja prablaga kazna za jednog Pavelica, Hitlera ili Staljina?

Znas li kako boli kad se opeces deslic sekunde na vrucoj ringli? A zamisli onda kako bi izgledalo "par minuta". Mi ne znamo koliko dugo ce da traje proces unistenja gore pomenutih mucenika (njihov zivot je bio tesko mucenje). Znamo da ce biti adekvatno kaznjeni. Ali, najveca muka i bol koji ce doziveti jesti onaj bol koji je Isus doziveo na krstu, a to je osecaj odvajanja od Boga - izvora zivota. Oni jos nisu iskusili kako to zaista izgleda.
 
Miroljub Petrovic
Maks je napisao:
Ok, to za Talmud mi je bilo izuzetno vazno, jer smatram da je to (na zalost) dobar vodic u stilu "kako mrziti sve druge narode, pogotovo Krscane"... nije mi jasno kako netko tko je "izabran" moze mrziti i huskati na takve podle nacine, ali dobro - zakljucili smo da je Biblija alfa i omega, sve ostalo je nevazno...

Ocigledno da nisi citao Talmud, vec samo neke sumnjive citate koji kruze internetom. Pitanje je da li su Talmud pisali Jevreji, jer "Jevrejin" je duhovna kategorija koja oznavaca onoga ko je na Bozjoj strani.

sto se tice Irona Maidena, oni ne velicaju zle sile, ne pokoravaju se ritualima niti cine ista slicno tome - tekstovi im opjevavaju razne zivotne situacije, nemoral, povijesna pitanja... scenski nastup je tipican za takvu glazbu, imaju maskotu, zanimljiv i kreativan stage po mom misljenju, a to sto ritam nije u stilu duhovne glazbe, ne smatram da to takvu vrstu glazbe cini losom ili iskvarenom... ima bendova koji su skrenuli s pravog puta, ali Iron Maiden nije sotonisticki bend ni u kojem pogledu, mislim da su to ipak neutemeljene optuzbe...

Ocigledno je da si povrsan u svom pristupu. Treba da znas da Iron Maiden vec 30 godina u svojim pesmama velicaju destrukcuju, kao sto je, na primer, "The Number of the Beast" (Broj Zveri), u kojoj se opisuje nocni crnomagijski ritual zrtvovanja Sotoni. Pisac te pesme kaze da je svestan da je to lose, ali da ga to privlaci, i istice svoju zelju da Sotona zaposedne njegovo telo. On u pesmi to zeli i za sebe, i za one koji to slusaju. U pesmama kao sto su "Caught Somewhere in Time" i "Moonchild" pozivaju da se duse predaju Sotoni za vecnost. U drugim pesmama ismejavaju biblijski moral, Isusova cuda, pobozne ljude i porucuju: "Imajte prijatan greh." Ovo je samo mali deo onoga sotonskog sto oni promovisu.

Preporucujem ti da pogledas video "Zvona pakla" na nasem sajtu. Evo ti link:
http://video.goog...2729354784

Dakle, nemoj da budes tako povrsan i da zatvaras oci pred najstrasnijim oblicima satanizma i samounistenja.
 
Miroljub Petrovic
Gabrijel je napisao:
Kada citamo "Moj beg od demona" vidimo tu jednu nejasnu situaciju.

Radi se o tome da svi ljudi vide od 0.4-.07 mikro metara.
Kako to da onaj satanski svestenik vidi sotonu u trenutku kad je objasnjavao neke stvari a da ga ova dvojica koja su ulazila u taj svet nisu ga videla?

Ne znamo tacan mehanizam, ali mozemo da pretpostavimo. Moguce je da Sotona i demoni mogu da deluju na centar za vid u mozgu coveka koji im se prepusti da na njega deluju, i da oni mogu da malo prosire taj spektar i da se pojave u tom domenu da budu vidljivi za neke, a za neke ne.
 
traveler
U otkrivenju 2o glava 10 stih na grckom originalu jasno pise "ke vasanistisonte imeras ke niktos is tus eonas tov eonon",sto ce reci- i bice muceni dan i noc u vekove vekova.Prema tome jasno je receno,i mozda ne znaju svi nasi teolozi jevrejski,ali hvala Bogu da dobar deo zna grcki bar,a najveci deo novog zaveta je na grckom.I batali tu adventisticka teoloju,
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 25.06.2009 23:05
 
nebojsaCA
U imenu patrijarha Evera, nalazi se koren reci JEVREJ. Ever znaci biti na suprotnoj strani, region preko. Ta rec oznacava coveka koji ovde nije domacin, koji je stranac, tj. domovina mu je druga zemlja. Zanimljivo je to sto je Ever, kada mu se rodio Falek, u cije vreme dolazi do razdvajanja kontinenata, ziveo jos 430 godina. Tacno onoliko koliko su Jevreji proveli u Misiru kao robovi. Posto u Bibliji nista nije slucajno, da li mislite da je i ovde takav slucaj?
Acim
 
VladaKG1980
Profesore kako to da se ne zna tačno ime Boga na Jevrejskom ?

Ime Boga je Bog, kao što je on rekao.
Kako to da reč koja se sigurno najviše upotrebljavala tokom Hebrejske istorije bude zaboravljenja ?

A možda ja nisam dobro shvatio odgovor na pitanje Dina...
 
s b
Ovih dana saznajem da drzava srbija nije isplatila porodiljama pare za prosli mesec sto duguje , u danasnjim novinama citam da nema para za penzionere,na tv-u svakodnevno gledamo kako neki radnici pojedinih firmi traze svoje zaradjene pare za proteklih tri ,pet , osam itd meseci. Takodje smo videli da je covek otsekao svoj prst. pale se benzinom , sedaju na zeljeznicke pruge i tako dalje sve vise i sve cesce...Kao kamen koji se sjurnjava niz padinu i dobija svoje ubrzanje.
U mom gradu pljacke prodavnica sve su cesce i ozbiljnije. Danas je inspekcija (rujp)pocela da obilazi privatne prodavnice i naplacuje pocetni harac od 10.000 .20.000 i 50.000 hiljada dinara.
Drzava stiti i za racun "velikih i mocnih " otima od naroda.
stres , temperatura , nervoza sve je izrazenjija....
pitanje ozbiljno glasi :
1. Koliko po tvojoj proceni ovakvo stanje jos moze biti odrzivo?
2. kakav bi se scenario mogao odvijati?
3. ima li ovaj narod energije za promene nabolje ? (ako nije vec istrosena)
4.Hocemo li biti podstanari u svojim kucama i nadnicari na svojim njivama , kada poreznicima sve damo i prodamo?
Boze pomozi Frown
Izmenio/la s b na 25.06.2009 19:04
...velika se kisa slila u dolini reke nila ...
 
Miroljub Petrovic
traveler je napisao:
U otkrivenju 2o glava 10 stih na grckom originalu jasno pise "ke vasanistisonte imeras ke niktos is tus eonas tov eonon",sto ce reci- i bice muceni dan i noc u vekove vekova.Prema tome jasno je receno,i mozda ne znaju svi nasi teolozi jevrejski,ali hvala Bogu da dobar deo zna grcki bar,a najveci deo novog zaveta je na grckom.

To sto si napisao na grckom ne znaci "bice muceni dan i noc u vekove vekova". Ti "tvoji" teolozi znaju grcki jezik isto kao sto "znaju" i druge stvari. Iz ovog njihovog glupog prevoda, koji ti citiras, vidim da znaju grcki, kao sto ja znam kineski. Slican tekst iz Judine poslanice 7. stih su preveli:
"Kao sto Sodom i Gomor, i okolni njihovi gradovi, koji su se prokurvali onako kao i oni, postavise se za ugled i muce se u vecnom ognju." Dakle, Sodom i Gomor, po njihovom grckom, se i dalje muce u vecnom ognju.

E blago njihovom grckom i tvojoj pameti. To se u Bibliji kaze: "Slepci vode slepe."
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 25.06.2009 23:27
 
Miroljub Petrovic
nebojsaCA je napisao:
U imenu patrijarha Evera, nalazi se koren reci JEVREJ. Ever znaci biti na suprotnoj strani, region preko. Ta rec oznacava coveka koji ovde nije domacin, koji je stranac, tj. domovina mu je druga zemlja. Zanimljivo je to sto je Ever, kada mu se rodio Falek, u cije vreme dolazi do razdvajanja kontinenata, ziveo jos 430 godina. Tacno onoliko koliko su Jevreji proveli u Misiru kao robovi. Posto u Bibliji nista nije slucajno, da li mislite da je i ovde takav slucaj?

Lepo zapazanje. Vrlo je interesantno da se u vreme njegovog sina razdvojila zemlja. Mogu ce da je to bio i jedan od nacina da se u ono vreme Bozji narod odvoji i spasi od neznabozaca.
 
Miroljub Petrovic
VladaKG1980 je napisao:
Profesore kako to da se ne zna tačno ime Boga na Jevrejskom ?

Ime Boga je Bog, kao što je on rekao.
Kako to da reč koja se sigurno najviše upotrebljavala tokom Hebrejske istorije bude zaboravljenja ?

A možda ja nisam dobro shvatio odgovor na pitanje Dina...

Verovatno nisi dobro razumeo. Zna se Bozje ime, zna se kako se pise, ali se ne zna tacno kako se izgovara, posto u hebrejskom jeziku se samoglasnici ne pisu. Dakle, Bozje ime se sastoji iz cetiri slova: jod, he, vav he. Moguce je da u nekim starim spisima pise kako se to izgovara, verovatno kao "Jahve", ali to nije bitno. Bozje ime ukazuje na to da je On vecan, posto ukazuje na tri Njegove osobine: Onaj koji je bio, Onaj koji jeste, Onaj koji ce biti. Dakle, mi razumemo sta znaci Bozje ime i kako se pise, a kako se tacno izgovara, mozda bi i mogli da saznamo. To je kao kad neki kazu ime "Petar" kao "Piter" ili "Peter". Vazno je da znamo o kom se Petru radi i sta njegovo ime znaci (Petar znaci kamen).
 
Miroljub Petrovic
S B je napisao:
Ovih dana saznajem da drzava srbija nije isplatila porodiljama pare za prosli mesec sto duguje , u danasnjim novinama citam da nema para za penzionere,na tv-u svakodnevno gledamo kako neki radnici pojedinih firmi traze svoje zaradjene pare za proteklih tri ,pet , osam itd meseci. Takodje smo videli da je covek otsekao svoj prst. pale se benzinom , sedaju na zeljeznicke pruge i tako dalje sve vise i sve cesce...Kao kamen koji se sjurnjava niz padinu i dobija svoje ubrzanje.
U mom gradu pljacke prodavnica sve su cesce i ozbiljnije. Danas je inspekcija (rujp)pocela da obilazi privatne prodavnice i naplacuje pocetni harac od 10.000 .20.000 i 50.000 hiljada dinara.
Drzava stiti i za racun "velikih i mocnih " otima od naroda.
stres , temperatura , nervoza sve je izrazenjija....
pitanje ozbiljno glasi :
1. Koliko po tvojoj proceni ovakvo stanje jos moze biti odrzivo?
2. kakav bi se scenario mogao odvijati?
3. ima li ovaj narod energije za promene nabolje ? (ako nije vec istrosena)
4.Hocemo li biti podstanari u svojim kucama i nadnicari na svojim njivama , kada poreznicima sve damo i prodamo?
Boze pomozi :|

Sve to sto se desava je manifestacija bolesti jednog drustva. Kada bi Srbija bila zdrava drzava, ne bi mi morali da placamo izdrzavanje onih koji su radili za okupatore i robovlasnicki sistem (za Josipa Broza i sve one posle njega). Dakle, ne bi bilo "penzija". Penzija u zdravom drustvu je jaka porodica gde po zakonu sinovi brinu o svojim roditeljima (to rade iz zadovoljstva). Posto roditelji nisu radili za svoju decu, negu su radili za lopovski sistem, danas im taj sistem ne ispunjava obecanja (jer je lopovski sistem u pitanju), a deca ih ne postuju (jer nisu ulagali u njih; penzioneri misle da je slanje dece u debilane (ateisticke skole) ulaganje u decu).

Slicno je i sa porodiljama. Jadne zene su se udale za nesposobne muskarce kojima zakon dozvoljava da se ponasaju kako zele i da ne brinu i ne izdrzavaju svoje supruge.

Postoji nacin kako moze da dodje do ozdravljenja, a to je promena nacina zivota. Naravno da to nikome ne pada na pamet (osim retkih pojedinaca), tako da ce narod nastaviti da veruje okupatorskim lazima, iako zna da ga okupator laze i obmanjuje, i da ce ga obmanjivati i u buducnosti. Na taj nacin se nasa drzava pretvara u drzavu kao sto su one u Africi, gde 5% ljudi zivi u izobilju (oni koji su deo sistema), a 95% umire od gladi.

Posto je narod naivan i ogrezao u ateizmu, okupator ce nastaviti sa raznim manipulacijama i unistavanjem naroda. Kod nas postoje neke patriotske organizacije koje predstavljaju zdravo tkivo, ali po mom misljenju, potrebno je da se desi neko veliko Bozje cudo, slicno onom prilikom izlaska Izrailjaca iz Egipta, pa da dodje do pozitivne promene na drzavnom nivou. Ja verujem da to moze da se desi u Srbiji, mada ne tvrdim da ce se desiti. Znam da ce se to desiti uskoro u Izraelu.
 
eve
poshtovanje, interesuje me vashe misljenje o dokumentarcu secret? i uopshte o prenoshenju energije i misli na druge ljude i dogadjaje? koliko zapravo ima istine u tome? i da li po vashem mishljenju postoje tzv.energetski vampiri, tj.ljudi koji mogu da iscrpe tudju energiju?
 
s b
hvala na uopstenom odgovoru sa kojim se slazem, ali samo bas za vreme tog pomenutog Josipa Broza Tita, ovakve pojave kakve danas drzava srbija (demon)strira sopstvenim gradjanima ni u pojmu nisu bile, ovakvo ponizavanje....
potom ovaj deo oko penzija , mislim da bi ipak drustvo, drzava, crkva ili bilo kakva organizacija trebala da ima svojekakvu brigu za starije i nemocne osobe.jer realno gledamo kako ce bludni sin (kojih je danas more u srbiji) brinuti o ocu kad nije sposoban nizasta. ili ljudi koji nemaju decu.
...velika se kisa slila u dolini reke nila ...
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.49 sekundi!