Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
eve je napisao:
poshtovanje, interesuje me vashe misljenje o dokumentarcu secret? i uopshte o prenoshenju energije i misli na druge ljude i dogadjaje? koliko zapravo ima istine u tome? i da li po vashem mishljenju postoje tzv.energetski vampiri, tj.ljudi koji mogu da iscrpe tudju energiju?

Sve sto ste naveli je okultizam i delovanje demona. Ako covek svesno ode menju demonizovane ljude, kao sto su vracari, astrolozi i njima slicni okultisti, da bi od njih trazio neku "uslugu", onda moze da bude opsednut demonom i da zaista izgleda kao da mu je neko "iscrpeo energiju". Ali ako covek ne ide kod okultista, nego okultista dodje u njegovu blizinu, onda ne moze da mu naudi jer demon moze da napada i opseda samo one koji dolaze na njegov teren. Treba da citate Bibliju, da biste imali bolji uvid u tu problematiku, a takodje preporucujem da procitate dve najbolje knjige na tu temu koje mozete da skinete na donjim linkovima:

- Moj beg od demona
http://www.cps.or...mojbeg.zip

- Ispovest palog andjela
http://www.cps.or...povest.zip
 
Miroljub Petrovic
S B je napisao:
hvala na uopstenom odgovoru sa kojim se slazem, ali samo bas za vreme tog pomenutog Josipa Broza Tita, ovakve pojave kakve danas drzava srbija (demon)strira sopstvenim gradjanima ni u pojmu nisu bile, ovakvo ponizavanje....

Za vreme Josipa Broza je drzava bila unistavana, a danas imamo posledice tog unistavanja. To je kao kad se narkoman drogira pa mu je "lepo", a kad prestane dejstvo droge onda usledi pakao. Komunisti su se drogirali Josipom Brozom i komunizmom, a mi danas trpimo zbog njihovog drogiranja.

potom ovaj deo oko penzija , mislim da bi ipak drustvo, drzava, crkva ili bilo kakva organizacija trebala da ima svojekakvu brigu za starije i nemocne osobe.jer realno gledamo kako ce bludni sin (kojih je danas more u srbiji) brinuti o ocu kad nije sposoban nizasta. ili ljudi koji nemaju decu.

To je sve lepo definisano i uredjeno u Bibliji, ali niko ne haje za Boga. Otac treba da stvara porodicu koja ce moci da brine o svojim clanovima, a ako nije u stanju da to ucini, onda on i njegova porodica dobiju staratelja koji brine o njima, a oni rade za njega. Tako postaju "robovi", s tim da biblijski termin za "roba" se odnosi na nekoga ko "radi" za drugoga. Na hebrejskom jeziku rec "rob" (eved), potice od istog korena kao i rec "rad" (avoda). Biblijski "rob" je jednostavno neko ko nije u stanju da brine o sebi. Kada neko nema decu, to znaci da nije u stanju da brine o sebi, jer kad ostari nece imati ko o njemu da brine. Onda se podrazumeva da njegovi rodjaci brinu o njemu, a da on radi za njih.
 
Miroljub Petrovic
traveler je napisao:
Vidim,mnogo si mi pametan.Kupi recnik pa procitaj pa ces videti da upravo to pise,i nisam citirao niciji prevod nego sam uzeo ja pa preveo.Lako ti je vaditi citate iz konteksta i servirati vecini koja nema blage veze sa teologijom,koristis tipicne sektaske metode.A u Judinoj poslanici u prevodu koji je sinod izdao,koji su nasi teolozi radili i koji Crkva koristi, pise:"Kao sto Sodom i Gomor i gradovi oko njih koji se behu na njima slican nacin odali bludu i poveli za drugim tijelom,stoje kao primjer,podvrgnuti osudi ognja vjecnoga" ,znaci osudi, a ne da se sada muce,pa prema tome ne stoji to sto si napisao. A "piros eoniu" na ovom mestu znaci upravo oganj vecni,nadji coveka koji zna grcki i on ce ti to potvrditi.I prestani da pricas kako nema mesta u svetom pismu gde se govori o vecnim mukama.

Odavno bih te banovao zbog drskosti, iako nemam nista protiv da postavljas pitanja, ali posto je pitanje vazno, ostavljam i tvoje uvrede na moj racun.

Dakle, kupio si recnik i krenuo si da prevodis Otkrivenje? Mislis da moze tako. Tako rade i tvoji "teolozi" koji te naopako uce. Taj novi prevod se u tom delu ne razlikuje mnogo od prevoda Vuka Karadzica, jer se kaze da su "Sodom i Gomor podvrgnuti osudi vecnog ognja". Treba da znas da u grckom jeziku pridev "vecan" (i drugi pridevi) se prevodi u skladu sa imenicom uz koju stoji. Kada se govori o "ognju koji unistava nesto", onda se pridev "vecan" odnosi na posledice delovanja tog ognja. I zato se i kaze da su Sodom i Gomor "unisteni ognjem zauvek (za vecnost)" (to je ispravan prevod), a oni koji ne znaju grcki jezik i samo koriste recnik, to prevode onako kako im se svidja i u skladu sa svojom pogresnom teologijom - da se Sodom i Gomor "muce u vecnom ognju". I malo dete moze da shvati da se Sodom i Gomor ne muce u vecnom ognju i da je prevod koji ti forsiras nakaradan i nerazuman. Kao sto su te naucili da Bog muci ljude u vecnom ognju, tako ce te nauciti i da pusis i da se kurvas i da radis druge ruzne stvari, kao sto i rade sledbenici takvih teologa.
 
Miroljub Petrovic
0 je napisao:
Zasto je Bog dozvolio da se pogresno razume Njegovo Pismo ovde kod nas, i da se pogresno prevodi i shvataju pojedini delovi? Jel po tvojim nalazima ima skroz dugacije znacenje pojedinih stihova. Obmana na ovakav nacin mi se ne svidja uopste.

Bog je ljudima dao glavu i mozak da misle, a ljudi koriste glavu samo za frizuru. Zivotno pitanje svakog pojedinca je da se upozna sa Bogom i onim sto je On rekao. Ali posto ljude ne interesuje zivot koji Bog nudi, nego ih interesuje samo greh i destrukcija, oni ne haju za Boga i Bozju rec nego su prepustili povrsnim ljudima da se umesto njih bave teologijom, i kao posledicu imamo ovo sto danas imamo.

Biblijski tekst je vise nego jasan za svakoga ko ulozi malo napora da ga procita i razume.
 
Miroljub Petrovic
traveler je napisao:
Treba da vidis kako je drugima kada ih neprestano vredjas i ponizavas na forumu,nisu oni zato dosli nego da nauce nesto.

Ja nikoga ne vredjam u mojoj kuci, ali postoje pravila ponasanja koja se anarhistima ne svidjaju i koji bi hteli da se ovde ponasaju onako kako se ponasaju u svojoj kuci. Zato takve likove brisem i cistim odavde. Nadam se da je to svako razuman moze da shvati.

Ja uopste ne pokusavam da kazem da se Sodom i Gomor muce u ognju,vec ce do toga doci nakon Drugog dolaska.

Sta ce se desiti nakon Hristovog dolaska? Bog ce da muci Sodom i Gomor koje je vec unistio?

Zamolio bih te da mi das svoj prevod 20,10 iz Otkrivenja.

Vec sam odgovorio, "bice unisteni zauvek (ili za vecnost)".

Ja ti skidam kapu za neke stvari koje si uradio,ali brate vaskrsao si pola jeresi iz prvih sedam vekova,nista ti novo nisi rekao sto nije rekao Nestorije,Apolinarije pa i Miler , teologija tih ljudi je imala svoj test i pala je.

Ma ko spominje ovde Nestorija i ostale? Ja samo citiram jednostavne biblijske tekstove, a sta da ja radim sto me Kurta i Murta povezuju sa Brus Lijem i tako nekim protestantima.

Jel hoces da se pravis pametniji od Vasilija Velikog,Grigorija Bogoslova,Jovana Zlatoustog i Maksima Ispovednika,ljudi koji su imali neprekidan odnos sa Bogom,hoces da kazes da oni nisu u pravu?Jer to su teolozi od kojih se ja ucim.

Ako ti ucis od tih teologa, a ne od Boga, onda ne vidim sta trazis ovde. Ne kazem da ti ljudi nisu neke stvari lepo objasnili, ali oni su samo ucili od Boga. To su bili ljudi sa svojim vrlinama i manama, kao i svi mi, ali koji su se isticali mudroscu sto ne znaci da treba od njih da pravimo bozanstva. Nas vodja i ucitelj je Bog i Onaj koga je On poslao - Isus Hristos. Kraj price.
 
Miroljub Petrovic
Evo jednog korisnog sajta koji moze da pomogne roditeljima u zastiti dece od destruktivnih programa na internetu:

http://www.sigurn...

Takodje, evo jednoj sjajnog sajta o zloupotrebi psihijatrije. Video koji se tu reklamira "Psihijatrija - industrija smrti" je preveden i sinhronizovan, pa ce biti ovih dana postavljen na internetu:

http://www.psihij...bija.info/
 
nikola
na ovom linku se nalazi brosura sigurnost dece an internetu u pdf foormatu

http://rapidshare...U.pdf.html
 
anton
Miroljube,dali se plastična kirurgija protivi biblijskim načelima?Ovdje ne mislim na silikonske grudi ili na gluposti kakve je pravio Michael Jackson,nego na primjer kad čovjeku lice teško strada od opekotina ili nečeg sličnog i on se odluči na zahvat ili neko ima veliki nos pa odluči da ga "korigira".

Koja je razlika između hebrejskog i jidiša?

pročitao sam sve tvoje knjige na internetu,dali će ubrzo biti postavljena: "Sekte i kako se obraniti od njih"?
 
Alen P
Miroljube, ja bih te molio ako bi mogao navesti ime onog muzeja u Americi gdje je cijelo brdo groblje dinosaura? Hvala, pozdrav!
 
http://www.udrugapostanak.ucoz.com
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Miroljube,dali se plastična kirurgija protivi biblijskim načelima?Ovdje ne mislim na silikonske grudi ili na gluposti kakve je pravio Michael Jackson,nego na primjer kad čovjeku lice teško strada od opekotina ili nečeg sličnog i on se odluči na zahvat ili neko ima veliki nos pa odluči da ga "korigira".

Naravno da je u takvim slucajevima pozitivno da covek primeni plasticnu hirurgiju, iako nisam video da neko ima "veliki nos", osim ako to nije posledica neke bolesti.

Koja je razlika između hebrejskog i jidiša?

Jidis je mesavina sa nemackim.

pročitao sam sve tvoje knjige na internetu,dali će ubrzo biti postavljena: "Sekte i kako se obraniti od njih"?

Ne znam kada ce to biti napisano, mozda krajem ove ili tokom iduce godine.
 
Miroljub Petrovic
Alen P je napisao:
Miroljube, ja bih te molio ako bi mogao navesti ime onog muzeja u Americi gdje je cijelo brdo groblje dinosaura? Hvala, pozdrav!


U pitanju je Dinosaur Monument. Evo linka:

http://www.nps.go.../dinos.htm
 
Miroljub Petrovic
Veceras u 19 sati u Kragujevcu je finale najboljih guslara, ucestvovace 20 finalista. Ja cu verovatno doci.
 
Jevrejin
Miroljub Petrovic je napisao:
Veceras u 19 sati u Kragujevcu je finale najboljih guslara, ucestvovace 20 finalista. Ja cu verovatno doci.


Veliki učitelju zar ne svetkuješ Šabat?
Ne piše li u Tanahu i ovo: "Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš šta je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnim, i budeš ga slavio ne idući svojim putevima i ne čineći šta je tebi drago, ni govoreći reči, tada ćeš se veseliti u Gospodu, i izvešću te na visine zemaljske, i daću ti da jedeš nasledstvo Jakova oca svog; jer usta Gospodnja rekoše." (Isaija 58:13, 14)
Jesi li ti liberalni Jevrejin?
 
Miroljub Petrovic
Jevrejin je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Veceras u 19 sati u Kragujevcu je finale najboljih guslara, ucestvovace 20 finalista. Ja cu verovatno doci.


Veliki učitelju zar ne svetkuješ Šabat?
Ne piše li u Tanahu i ovo: "Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš šta je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnim, i budeš ga slavio ne idući svojim putevima i ne čineći šta je tebi drago, ni govoreći reči, tada ćeš se veseliti u Gospodu, i izvešću te na visine zemaljske, i daću ti da jedeš nasledstvo Jakova oca svog; jer usta Gospodnja rekoše." (Isaija 58:13, 14)
Jesi li ti liberalni Jevrejin?

Pozdrav tebi provokatoru. Hvala ti sto me vuces za jezik da kazem nesto sto ce biti od koristi ljudima, jer su demoni preko vas fanatika mnoge stvari, koje je Bog dao, predstavili kao ruglo i sramotu, a i da usput dodatno kompromitujem vas satanski unistavajuci koncept koji lazno prikazujete kao Bozji koncept.

Prvo, ja nisam "veliki ucitelj". Veliki ucitelj je Isus Hristos, a vi idolopoklonici ste nauceni da obozavate ljude kao idole, i to najcesce vracare i okultiste, i da ih nazivate "velikim uciteljima", dok sa druge strane ne postujete svoje roditelje. Dakle, time krsite dve zapovesti - o zabrani idolopoklonstva i o postovanju roditelja.

Sto se tice praznika, praznici nisu vremena koja je Bog dao ljudima da se oni muce, da klece na kukuruzu, da leze na ekserima kao fakiri, da sami sebe bicuju i da gladuju. Praznici su vremena koja je Bog dao da se na poseban nacin secamo Njegovih velikih dela stvaranja i izbavljenja, kao i Njegovih obecanja za buducnost. Vecerasnje finale najboljih guslara je sjajna prilika da slusamo o moralu, junastvu, Bozjim cudima izbavljenja, i veceras ce Bog na poseban nacin biti prisutan u Kragujevcu. Tako da ja odoh tamo gde je Bog, a vi idolopklonici, najgori od najgorih, za koje je Isus rekao da je bolje da se niste rodili, idite u vase pecine i jazbine, i tamo sluzite vasim bogovima koji "ne vide, ne cuju i ne hodaju" (Otkrivenje 9,20).
 
Jevrejin
Ali učitelju, zar guslarske pjesme ne veličaju nasilje, hajduke i razbojnike, osvetu, gordost i sujetu? Koji će bog na poseban način biti prisutan večeras u Kragujevcu?
Smijem li te ponizno zamoliti za spisak guslarskih pjesama koje će biti izvođene večeras?
Dragi učitelju, pošto izuzetno cijenim sve što izađe iz tvojih usta (i pera), a tvoje obrazovanje je tako zadivljujuće široko, imam još jedno pitanje vezano za gusle i istoriju:
Da li su mitski srpski junaci kao Banović Strahinja i Marko Kraljević samo personifikacija slovenskog božanstva Vida (od kojeg danas nasleđujemo Vidovdan)? Ko je u stvari Vido?
 
Miroljub Petrovic
Jevrejin je napisao:
Ali učitelju, zar guslarske pjesme ne veličaju nasilje, hajduke i razbojnike, osvetu, gordost i sujetu? Koji će bog na poseban način biti prisutan večeras u Kragujevcu?

Guslarske pesme, bas kao i Biblija, velicaju junastvo i moral, odbranu porodice i ljudskih zivota. Jedan od glavnih prigovora koji satanisti imaju za Bibliju jeste da je navodno "Mojsije prvi u istoriji izvrsio genocid", jer je pobio neznabosce. Iz istorije znamo da su ti neznabosci bili najgori satanisti koji su radili najstrasnije gnusobe koje tesko mozemo i da zamislimo. Tokom istorije su razni okupatori zeleli da nametnu nasem narodu razlicite oblike paganizma i satanizma, i nasi preci su bili spremni da se zrtvuju i da uz Bozju pomoc odbrane porodicu i otadzbinu. Zato danas zivimo u zemlji koja je ipak najmanje moralno posrnula, u odnosu na druge drzave, i kod nas se jos uvek na nekim mestima velica junastvo i moral, kao sto je to danas u Kragujevcu. Ako je za tebe "nasilje" likvidacija krvoloka koji hoce da siluju neciju sestru i cerku, i ako su za tebe "gordost i sujeta" to sto se neko ponosi svojim znamenitim i moralnim precima i to istice pred ljudima, narocito kad hoce da se zeni (ili udaje), onda imas veliki problem. Podseticu te na reci Biblije: "Kruna su starcima unuci njihovi, a slava su sinovima oci njihovi."

Smijem li te ponizno zamoliti za spisak guslarskih pjesama koje će biti izvođene večeras?

Vrlo rado, ali nemam taj spisak, jer nisam bio juce na polufinalu.

Dragi učitelju, pošto izuzetno cijenim sve što izađe iz tvojih usta (i pera), a tvoje obrazovanje je tako zadivljujuće široko, imam još jedno pitanje vezano za gusle i istoriju:
Da li su mitski srpski junaci kao Banović Strahinja i Marko Kraljević samo personifikacija slovenskog božanstva Vida (od kojeg danas nasleđujemo Vidovdan)? Ko je u stvari Vido?

Marko Kraljevic i Banovic Strahinja su simboli borbe za moral i duhovni opstanak, koje sam malopre spominjao. Njihovo povezivanje sa paganstvom je kao povezivanje Isusa sa Marijom Magdalenom, njihovim navodnim brakom, njihovom decom i ostalim satanskim glupostima.
 
zavida
Miroljube ,moze li se jos naci negde vas video o svinjskom gripu.Hvala vam sto ste me uputili na tekst "Stanje mrtvih." jer se tu nalaze mnoga tumacenja koja citajuci bibliju nisam razumeo.Pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
zavida je napisao:
Miroljube ,moze li se jos naci negde vas video o svinjskom gripu.


Evo:
http://www.motion...181ce1c1f5

Hvala vam sto ste me uputili na tekst "Stanje mrtvih." jer se tu nalaze mnoga tumacenja koja citajuci bibliju nisam razumeo.Pozdrav.

Imas na donjem linku jedan detaljniji tekst na tu temu:
http://www.cps.or...-smrti.pdf
 
Miroljub Petrovic
Xipos je napisao:
-IZ SVEGA OVOGA SLEDI GRADJANSKI RAT-

Kakav gradjanski rat? Nema tu nikakvog rata. Kad imas zdravo tkivo, ono jednostavno preuzme stvari u svoje ruke uz Bozju pomoc.
 
Miroljub Petrovic
goran72191 je napisao:
Jel imate neku DOBRU enciklopediju biljka i lekovitih trava(može link ili naslov kljige i autor) HVALA!!!Grin

Imas na nasem sajtu www.zakonizdravlj... Enciklopediju lekovitog bilja na engleskom jeziku.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.48 sekundi!