Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Srbija_zemlja_heroja
Apostol Pavle kaze da ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni rukobludnici, ni muzeloznici nece naslediti Carstvo Bozije. Sta su to rukobludnici i muzeloznici ? Koji je prevod sa originala za ove dve reci posto mi nije jasno njihovo znacenje ?
Srbin je Hristov, raduje se smrti vise nego zivotu u ponizenju.
 
Miroljub Petrovic
Srbija_zemlja_heroja je napisao:
Apostol Pavle kaze da ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni rukobludnici, ni muzeloznici nece naslediti Carstvo Bozije. Sta su to rukobludnici i muzeloznici ? Koji je prevod sa originala za ove dve reci posto mi nije jasno njihovo znacenje ?

Treba da se naucis da na internetu nadjes recnik u kojem se to objasnjava na engleskom. U pitanju su termini koji oni koji se odaju protivprirodnom bludu, kao homoseksualci, muske prostitutke i sl.
 
Srbija_zemlja_heroja
Jel Isus bio taj koji je Mojsiju dao zapovesti ? Da li je Isus bio stub od ognja nocu i oblak danju kada su Izrailjci bili u pustinji 40 godina ili je u pitanju Bog Otac ?
Srbin je Hristov, raduje se smrti vise nego zivotu u ponizenju.
 
ljubas
Slucajno sam naleteo na ovaj text, mislim da je korektan.
Molim te baci pogled i vidi da li je ok i da je jedan od razotkrivaca istinskih i izvornih Biblijskih zapovesti.
http://www.geocit.../uskrs.htm
 
http://sviuselo.wordpress.com/
Miroljub Petrovic
Srbija_zemlja_heroja je napisao:
Jel Isus bio taj koji je Mojsiju dao zapovesti ?

Jeste.

Da li je Isus bio stub od ognja nocu i oblak danju kada su Izrailjci bili u pustinji 40 godina ili je u pitanju Bog Otac ?

Verovatno je Isus ucinio da bude taj stub, a ne da je On bio stub.
 
ziegler
Pogledajte sto Obama misli o Bibliji http://www.youtub...edded#t=43
 
ziegler
Jedan anglikanski svecenik kad ga je novinar pitao sta misli o doslovnom shvacanju Biblije je rekao: "kad bi doslovno shvacali Bibliju, danas bismo kamenovali ljude".
 
Dino
Miroljube, iz cega se moze zakljucit da je Isus bio taj koji je dao zapovjedi Mojsiju? Citam taj dio Izlaska ali nikako da nadem vezu...ili imam neki losi prijevod...
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
alfredino79
Pozdrav Miroljubu i svim ucesnicima foruma.Procitao sam par knjiga Haruna koje ste predlozili na ovom sajtu kao npr. "Cudo atoma" i "Cudo imunog sistema" i moram da kazem da su me odusevili zaista.Ali iz sajta Harun-a video sam jos neka njegova izdanja kao npr "Materija-Drugo ime za iluziju" gde on tvrdi da sve sto vidimo,cujemo,osecamo itd su samo signali koje dobija nas mozak (iste signale koje dobijamo kad sanjamo) i da nista nije realno nego je sve iluzija, i da sve te signale nam salje tvorac kao test kao kad na computer-u kopiramo slike,filmove,programe itd..Ja sam to ovako veoma grubo izneo u par reci, tema je malo vise komplikovana.Da li si imao prilike da citas o tome i sta milsis?U pocetku mi je sve to izgledalo neozbiljno i nimalo realno ali vremenom razmisljajuci objektivno, verujem da je to izvodljivo.Stvoritelju nista nije moguce zar ne?Treba biti otvoren i cuti sve ideje a onde razmisliti svojim mozgom i doneti svoje zakljucke zar ne?
 
Miroljub Petrovic
ziegler je napisao:
Pogledajte sto Obama misli o Bibliji http://www.youtub...edded#t=43

Nema tu nikakve njegove izjave, ali mi znamo sta on misli o Bibliji.
 
Miroljub Petrovic
ziegler je napisao:
Jedan anglikanski svecenik kad ga je novinar pitao sta misli o doslovnom shvacanju Biblije je rekao: "kad bi doslovno shvacali Bibliju, danas bismo kamenovali ljude".

To isto misli vecina hriscanskih svestenika, posto oni zive, kako kazu "u Novom zavetu". Kad bismo doslovno shvacali Bibliji onda bi i pusenje duvana bilo zabranjeno, kao i kurvanje, a to je neprihvatljivo savremenim hriscanima.
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Miroljube, iz cega se moze zakljucit da je Isus bio taj koji je dao zapovjedi Mojsiju? Citam taj dio Izlaska ali nikako da nadem vezu...ili imam neki losi prijevod...

Imas dovoljno dobar prevod, samo nisi pazljivo citao. Bog na pocetku javlja Mojsiju u grmu koji gori, a ne sagoreva, i tu se kaze: "I javi mu se andjeo Gospodnji u plamenu ognjenom iz kupine... ja sam Bog oca tvog, Bog Avramov, Bog Isakov i Bog jakovljev." (2. Mojsijeva 3. poglavlje)

Dakle, ovde se Mojsiju javlja "andjeo Gospodnji" koij za sebe kaze da je Bog. Pod planinom Sinaj, Bog kaze Mojsiju: "Evo ja saljem svog andjela na putu da te cuva i da te vodi na mesto koje sam ti pripravio." (2. Mojsijeva 23,20)

Dalje kroz Bibliju vidimo kako se "andjeo Gospodnji" vise puta javlja Mojsiju i kaze: "Ja sam Bog tvojim otaca, Avrama, Isaka i Jakova..."

Dakle, "andjeo Gospodnji" kaze za sebe da je Bog. Kasnije vidimo da je taj andjeo "Mihajlo" (hebrejski "Mikael" - u prevodu "ko je kao Bog"), za koga se kaze da je "arhi-andjeo" ili "predvodnik andjela" (Juda 9). Znamo da je to Isus.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 30.08.2009 20:51
 
Miroljub Petrovic
alfredino79 je napisao:
Pozdrav Miroljubu i svim ucesnicima foruma.Procitao sam par knjiga Haruna koje ste predlozili na ovom sajtu kao npr. "Cudo atoma" i "Cudo imunog sistema" i moram da kazem da su me odusevili zaista.Ali iz sajta Harun-a video sam jos neka njegova izdanja kao npr "Materija-Drugo ime za iluziju" gde on tvrdi da sve sto vidimo,cujemo,osecamo itd su samo signali koje dobija nas mozak (iste signale koje dobijamo kad sanjamo) i da nista nije realno nego je sve iluzija, i da sve te signale nam salje tvorac kao test kao kad na computer-u kopiramo slike,filmove,programe itd..Ja sam to ovako veoma grubo izneo u par reci, tema je malo vise komplikovana.Da li si imao prilike da citas o tome i sta milsis?U pocetku mi je sve to izgledalo neozbiljno i nimalo realno ali vremenom razmisljajuci objektivno, verujem da je to izvodljivo.Stvoritelju nista nije nemoguce zar ne?Treba biti otvoren i cuti sve ideje a onde razmisliti svojim mozgom i doneti svoje zakljucke zar ne?

Harun iznosi neka svoja objasnjenja sa kojima se ne slazem, kao sto je to objasnjenje materije. Zakljucak je pogresan, a opis kako radi mozak i kako detektuje informaciju je odlican.
 
zorann3
Miroljube, Napravio si sebi medvedju uslugu. Ovaj tvoj odgovor je upravo onakav kakav sam i ocekivao - da bi ljudi mogli da se zamisle nad tvojim nebuloznim huljenjima i tvrdnjama, i da bi mogli da shvate ko si ti u stvari. Moje vrijeme je veoma dragocijeno a za tebe sam ga odvojio i previse. Konacno si pokazao svoje pravo lice i tvoj konacni cilj (cilj tvog sefa) - unistenje Hriscanstva, koje mu jedino stoji na putu. Naravno, tebe je tvoj sef (zbog tvoje rjecitosti) zaduzio za ovakav nacin destrukcije i razbijanja jedinstva i vjere Hriscanskog naroda - sirenje nebuloznih teorija, omalovazavanje i izrugivanje svega sto je Hriscansko, ustanovljeno Bozijim blagoslovom. Dobio si zadatak da manipulisanjem i izvrtanjem istine, lukavo pokusavas razbiti Hriscanstvo. Lukavo? - pa naravno - ucio si od najlukavijeg bica. Jasno je da ti to nikad nece uspjeti i vrijeme je da Neko prekine tvoju zlu misiju. Molicu revnosno i ponizno Gospoda da sto prije intervenise. Predlazem ti da se vratis u svoju adventisticku rupu i zacutis, mozda se Gospod i smiluje na tebe. Molicu se i za to. E, ako neces, onda pozdravi svog sefa Sotonu i tvoju ostalu bratiju: Bafometa, Belzebula, Asmodeusa, Astarota, Beherita i ostale ... i poruci im da necete jos dugo - ubrzo sve vas, zajedno sa sefom, ceka lijep, veliki i vjecni oganj! Braco Hriscani neka vas Bog cuva od ovakvih zlih napada koje izvode ovakvi kao sto je Miroljub! Slava Gospodu Bogu nasem Isusu Hristu Spasitelju!
Izmenio/la zorann3 na 30.08.2009 23:25
 
NR
Poštovanje svima!

Našao sam jedan tekst na sajtu novina "Pravoslavlje" pod naslovom "O muželoštvu i drugim vrstama bluda" u kojem se kaže da je posledica greha večna smrt.Autor je pravoslavac, jeromonah Nikodim(Bogosavljević ).

Delovi u kojima se to pominje:
"U Novom zavetu apostol Pavle izričito govori o tome da je muželoštvo smrtni greh, i da, sledstveno tome, uzrokuje večnu smrt, tj. večnu odvojenost od Boga:..."

[center]i[/center]
"Ali, opet, na drugoj strani, budući Sam apolutno slobodan i ničim neuslovljen, Bog poštuje tuđu slobodu da služi demonima i svojim pohotama, da hodi putem zla koji vodi u večnu smrt."


Izgleda da u SPC ima onih koji smatraju da je plata za nepokajane večna smrt umesto večnog gorenja i večnih muka.

Link: http://pravoslavl.../print/lat
Izmenio/la NR na 30.08.2009 23:10
 
Miroljub Petrovic
zorann3 je napisao:
Miroljube, Napravio si sebi medvedju uslugu. Ovaj tvoj odgovor je upravo onakav kakav sam i opcekivao - da bi ljudi mogli da se zamisle nad tvojim nebuloznim huljenjima i tvrdnjama, i da bi mogli da shvate ko si ti u stvari. Moje vrijeme je veoma dragocijeno a za tebe sam ga odvojio i previse. Konacno si pokazao svoje pravo lice i tvoj konacni cilj (cilj tvog sefa) - unistenje Hriscanstva, koje mu jedino stoji na putu. Naravno, tebe je tvoj sef (zbog tvoje rjecitosti) zaduzio za ovakav nacin destrukcije i razbijanja jedinstva i vjere Hriscanskog naroda - sirenje nebuloznih teorija, omalovazavanje i izrugivanje svega sto je Hriscansko, ustanovljeno Bozijim blagoslovom. Dobio si zadatak da manipulisanjem i izvrtanjem istine, lukavo pokusavas razbiti Hriscanstvo. Lukavo? - pa naravno - ucio si od najlukavijeg bica. Jasno je da ti to nikad nece uspjeti i vrijeme je da Neko prekine tvoju zlu misiju. Molicu revnosno i ponizno Gospoda da sto prije intervenise. Predlazem ti da se vratis u svoju adventisticku rupu i zacutis, mozda se Gospod i smiluje na tebe. Molicu se i za to. E, ako neces, onda pozdravi svog sefa Sotonu i tvoju ostalu bratiju: Bafometa, Belzebula, Asmodeusa, Astarota, Beherita i ostale ... i poruci im da necete jos dugo - ubrzo sve vas, zajedno sa sefom, ceka lijep, veliki i vjecni oganj! Braco Hriscani neka vas Bog cuva od ovakvih zlih napada koje izvode ovakvi kao sto je Miroljub! Slava Gospodu Bogu nasem Isusu Hristu Spasitelju!

Ostavicu ovde na forumu da svi citaju sta si napisao, jer ti nisi obican nepismen covek ili fanatik koji lupeta, ti si covek sa velikim potencijalima koji je zatrovan laznim hriscanstvom i paganstvom. Svako razuman i teoloski pismen ce moci da vidi i razume o cemu se ovde radi. Tvoj problem je isti onaj problem koji imaju skoro svi ljudi ovoga sveta, a to je verovanje u bezvredne autoritete. Koliko god da mrzis adventiste, oni su iste pameti kao i ti. Dok ti slepo citiras literaturu svojih teologa i njihovo neozbiljno tumacenje Biblije, tako i adventisti slepo veruju svojim nemoralnim vodjama i njihovoj nevaspitanoj deci koji ih vode u propast. Tu ste isti, i zato me podjednako mrzite i pljujete.

Nemam nameru da nista rusim, ali neminovno je da istina srusi sve vase paganske religije, prepune idolopoklonstva i praznog i laznog uljuljkivanja. Hocu da verujem da se iskreno molis Bogu, i ako je tako, onda ces sigurno doci do cilja. Neka ti je Bog u pomoc da prepoznas sta je pravo pravoslavlje Isusa Hrista.
 
Miroljub Petrovic
NR je napisao:
Poštovanje svima!

Našao sam jedan tekst na sajtu novina "Pravoslavlje" pod naslovom "O muželoštvu i drugim vrstama bluda" u kojem se kaže da je posledica greha večna smrt.Autor je pravoslavac, jeromonah Nikodim(Bogosavljević ).

Delovi u kojima se to pominje:
"U Novom zavetu apostol Pavle izričito govori o tome da je muželoštvo smrtni greh, i da, sledstveno tome, uzrokuje večnu smrt, tj. večnu odvojenost od Boga:..."

[center]i[/center]
"Ali, opet, na drugoj strani, budući Sam apolutno slobodan i ničim neuslovljen, Bog poštuje tuđu slobodu da služi demonima i svojim pohotama, da hodi putem zla koji vodi u večnu smrt."


Izgleda da u SPC ima onih koji smatraju da je plata za nepokajane večna smrt umesto večnog gorenja i večnih muka.

Link: http://pravoslavl.../print/lat

O tome sam vise puta govorio ovde, ali "mudraci" i "filozofi" koji sve znaju, koji znaju napamet sve odluke svih vaseljenskih sabora, za njih su svi koji ne veruju ono sto oni veruju hula i jeres.
 
Srbija_zemlja_heroja
Koje su razlike izmedju Mesijanskih Jevreja i ultra ortodoksnih Jevreja ? Da li i jedni i drugi predstavljaju zdravo tkivo u Izraelu ? Sudeci na osnovu slika iz rubrike Vesti iz Izraela, ortodoksni Jevreji imaju vrlo karakteristican spoljasnji izgled. Dugi zulufi pa nose neke sesire itd. Opet sudeci po vestima iz Izraela i tamo je frka kao i kod nas, cak imaju vise problema zbog palestinskih terorista. Izgleda trenutno nije toliko sigurno ziveti u Izraelu. Frown
Izmenio/la Srbija_zemlja_heroja na 30.08.2009 23:37
Srbin je Hristov, raduje se smrti vise nego zivotu u ponizenju.
 
Miroljub Petrovic
Srbija_zemlja_heroja je napisao:
Koje su razlike izmedju Mesijanskih Jevreja i ultra ortodoksnih Jevreja ? Da li i jedni i drugi predstavljaju zdravo tkivo u Izraelu ? Sudeci na osnovu slika iz rubrike Vesti iz Izraela, ortodoksni Jevreji imaju vrlo karakteristican spoljasnji izgled. Dugi zulufi pa nose neke sesire itd. :|

Mesijanski Jevreji dosta lice na hriscane, dok ultraortodoksni po svaku cenu brane svoje stavove i principe, imaju jake porodice, skole, organizovaniji su, deluju politicki preko stranaka i dr. Zato ultra ortodoksnih ima vise nego mesijanskih. Zdravog tkiva ima svuda.

Opet sudeci po vestima iz Izraela i tamo je frka kao i kod nas, cak imaju vise problema zbog palestinskih terorista. Izgleda trenutno nije toliko sigurno ziveti u Izraelu.

Veca je frka kod nas zbog ulicara i kriminalaca, nego tamo zbog palestinskih terorista. Terorista nema nigde, oni su u misjoj rupi, jer je obezbedzenje u Izraelu na visokom nivou i teroristi se mnogo boje Izraela. Jedino kukavicki ulecu po neki i ubijaju nevice, ili gadjaju raketama iz potaje. Nigde na Zemlji danas nije bezbedno, ali ja odgovorno tvrdim da je Izrael najbezbednije mesto na svetu, ne samo zato sto su organizvoani, vec i zato sto ih Bog stiti i ima poseban plan za njih. Bice i tamo frke, ali to ce sve Bog da vodi. Kod nas ce biti pakao, ako se ovako nastavi, bicemo kao Nemacka ili Svedska (dno dna).
 
bruce
Ne razumijem zašto je Bog morao poslati svog jedinog sina da svojom žrtvom poništi sve naše grijehe i tako nas spasi,zar se jednostavno nije Bog mogao smilovati i oprostiti grijehe,zašto je Krist morao umrijeti zbog naših grijeha?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.44 sekundi!