Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Sta su jeli Srednjovekovni Srbi kad su vecina povrca i zitarica dosla posle otkrica Amerike kao krompir,kukuruz,paprika,paradajz,kupus itd... da li su jeli vise mesa?


Nije vecina vrsta povrca i zitarica dosla u Srbiju posle otkrica Amerike. Nasi preci su uglavnom jeli biljke (voce, povrce, zitarice i orasaste plodove), kao i mlecne proizvode, a meso su jeli samo na praznike.

Koliko je Koka Kola stetna uopste i zasto je tako gazirana da otkida zeludac,cuo sam da sa njom moze da se otpusavaju odvodi koliko je jaka?


Koka-kola je stetna iz vise razloga. Ona u sebi sadrzi kofein koji je diuretik, sto znaci da izvlaci tecnost iz organizma, sto izaziva brojne bolesti (2/3 naseg tela je voda, i ona je vrlo vazna za covekovo zdravlje, zato treba piti dosta ciste negazirane vode svaki dan - oko 2 litre, a leti i vise). Dalje, Koka-kola je gazirano pice, a gazirana pica smanjuju kolicinu fosfora u telu, a fosfor je vazan za kosu, oci, nokte itd. Ima jos mnogo toga sto bi moglo da se prica o Koka-koli. Treba zato izbegavati sva gazirana pica.
 
Miroljub Petrovic
tovel je napisao:
Možete li ovo pročitati i prokomentarisati.
Osvrnite se i na ono reagovanje vladike Artemija.


Sta se cudite? Pa Ignjatije Midic je onaj cuveki ekumenista sto kaze da su "istocno i zapadno hriscanstvo dva plucna krila istog organizma". A njegov jos cuveniji ucenik je onaj mucenik Aleksandar Djakovac. To sto oni pricaju je najstrasnija jeres koji papstvo promovise vec vekovima. Neka oni rade svoj posao, a mi cemo nas uz Bozju pomoc.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.04.2008 00:22
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Jel imate neki tekst o Otkrivenju? Neka objasnjenja. Dosta je komplikovano za razumevanje.


Pogledajte moja predavanja "Prolecni praznici", "Dani straha", "Post nad Postovima" i "Kuca od palme", a zatim "Istorija netolerancije". Tu sam dao jedno generalno objasnjenje.
 
nikola
Na koj nacin demoni ulaze u snove, kako padaju u pomisli. Brzinski sam potrazio do 100te strane na vidovdanu o tome i nism nasao. Primecujem da sredjeniji zivot zapusava pukotine ali mi snovi nekad podstaknu emocije, mislite li da je ispravno (pravilno) odstranjivati emocije

Znate ko je Asim Sarvan, odlicne su mu pesme
 
Alen Prstec
Da li su eknjige koje preporučujete legalne za skidanje?
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Na koj nacin demoni ulaze u snove, kako padaju u pomisli. Brzinski sam potrazio do 100te strane na vidovdanu o tome i nism nasao.


Covek vidi tako sto se svetlosni signal iz spoljnjeg sveta u oku pretvara u elektricni signal koji se obradjuje u mozgu. Mrtvi atomi mozga ne mogu da "vide", ali postoji duhovni aspekt coveka (duh zivotni) koji dobijamo od Boga koji je taj koji cini da mi vidimo, na osnovu signala koji stizu u mozak preko oka (o tome imate vise u video materijalu "Tajna materije" koji mozete da pogledate na nasem sajtu u odeljku "Download", serijal "Dokaz stvaranja").

E sad, elektricni signali mogu da dodju u mozak i drugim putem, a ne samo preko oka. Demon moze da posalje elektricni signal u onaj deo mozga gde se registruje "slika" koju vidimo kad smo budni, i tako covek dok spava moze da "gleda", odnosno da mu izgleda kao da je budan.

Kosmarni snovi su jedan oblik halucinacije, blaza varijanta onoga sto dozivljavaju narkomani kada se drogiraju halucinogenim drogama, pa im se prividjaju razne stvari (a u stvari vide demone koji im prave razna prividjenja). Dakle, samo ljudi koji zive suprotno Bozjim zapovestima mogu da budu pod uticajem demona i da sanjaju kosmarne snove, jer kad covek zivi nemoralno demon "polaze pravo na njega".

Znam brojne slucajeve dece koja imaju kosmarne snove jer gledaju destruktivne TV programa i igraju destruktivne kompjuterske igrice. Kada prestanu da se "drogiraju" TV-om i igricama, prestaju kosmarni snovi.

Naravno, i Bog moze da coveku posalje san i da mu skrene paznju na neke vazne stvari u zivotu, koje ne moze da sazna na drugi nacin. Znamo da se Bog ljudima tokom istorije otkrivao putem sna ili vizije. Pobozni ljudi veoma retko sanjaju, jer im se Bog retko javlja na takav nacin, posto nema potrebe za tim.

Primecujem da sredjeniji zivot zapusava pukotine ali mi snovi nekad podstaknu emocije, mislite li da je ispravno (pravilno) odstranjivati emocije.


U Bibliji pise: "Veci je gospodar od svoga srca nego onaj koji osvoji grad." Covek treba da se izgradi da sve negativne emocije potisne.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.04.2008 10:37
 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Da li su eknjige koje preporučujete legalne za skidanje?


Kakvo je to pitanje? Pa naravno da su legalne.
 
Dino
Profesore, sto mislite o ulasku Hrvatske u NATO?
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Profesore, sto mislite o ulasku Hrvatske u NATO?


Jos jedan u nizu losih poteza. Time ce okupacija Hrvatske od strane satanista biti jos veca.
 
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
1. Koliko je štetno podgrevati hranu u mikrotalasnoj?


Nisam to proucavao, ali znam da je najbolje da se hrana jede cim se spremi.

2. Da li je i koliko je štetno, ako jeste, prženje u ulju više puta za redom?


Sam proces pravljenja suncokretovog ulja je stetan, pa onda kad se takvo ulje zagreva, onda je to jos stetnije. Najbolje ulje je hladno cedjeno, kao na primer maslinovo. Ja ne koristim nikakvo ulje, jer je ulje koncentrisana masnoca. Najbolje je da se masnoca iz biljaka koristi u onim proporcijama kakve postoje u biljkama. Zato jedem sveze masline kao salatu, ili suncokretovo seme kao namirnicu u obroku. Hladno cedjeno maslinovo ulje koristim samo kad treba tanko da namazem pleh na kome pecem hleb.
 
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:

Istrazivanja jasno pokazuju da devojke najlakse radjaju izmedju 19. i 21. godine. To znaci da bi za devojke najbolje bilo da se udaju sa 18 godina.


Istrazivanja jasno pokazuju da devojke sa 19 godina nisu dostigle zrelo fizicko doba za takav napor kao sto je trudnoca i sam cin poradjanja. To za posledicu moze imati razne kardiovaskularne probleme, a cest je slucaj i hemoroidna bolest od velikog napora.


Gde ste procitali to istrazivanje? Da to nije objavio udruzenje pedofila i prostitutki? Nemojte da pisete neozbiljne stvari. Devojke danas nisu duhovno zrele da budu majke, a fizicki su itekako zrele, cak i prezrele, jer zbog nezdravog nacina zivota i ishrane, mnoge od njih imaju prvu menstruaciju sa 12 ili 14 godina. Devojke koje preferiraju biljnu hranu imaju prvu menstruaciju sa 17 godina.

Takodje, zene koje vise radjaju su mnogo zdravije od onih koje ne radjaju. Moglo bi o tome jos mnogo da se prica.

Sto se tice udaje u 18. godini, to je 4. razred srednje skole.
Ako je to pravo vreme i za seksualne odnose, onda zasto kritikujemo Evropsku uniju?


Vi ste pobrkali loncice. Jedno je udaja i polni odnos u braku sa 18. godina, a drugo su predbracni odnosi.
 
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Znaci bracni odnosi u 4. razredu srednje skole.
Devojke koje preferiraju biljnu hranu imaju prvu menstruaciju sa 17 godina i posle dve godine vec mogu da radjaju.


Izgleda da si umoran, pa lose zakljucujes. To sto sam rekao ne znaci "bracni odnosi u 4. razredu srednje skole", nego "bracni odnosi u braku". Da zivimo u pametnijem drustvu, kao sto je bilo ono pre 200 godina na ovim prostorima, devojke ne bi isle u ateisticke srednje skole da se zaglupljuju, nego bi od svojih poboznih majki i baki ucile da budu majke i supruge, odnosno ucile bi kako da budu srecne u zivotu.

Gore sam lepo naveo kakve probleme moze da prouzrokuje napor u tim tinejdzerskim godinama,


O kakvom "naporu" pricate? Jel mislite na porodjaj? Pa pitajte zene koje su sa 18 ili 19 godina rodile prvo dete. One ce vam reci da "nisu osetile" porodjaj. A onda pitajte ove karijeristkinje koje su blejale po fakultetima i posle radjale u 27. ili 35. godini, pa da vidite kako su im oci iskakale kad su radjale.

a znam par slucajeva gde su mlade majke imale problema sa venama i slicnim stvarima zbog velikog napora u tim godinama.


Ha, ha, kakvog "napora"? Mozda su imale problema sa venama zato sto su jele hamburgere iz McDonaldsa pa su imale 20 kilograma viska.

Sto se tice tvrdnje da su zene koje vise radjaju mnogo zdravije od onih koje ne radjaju, to nema veze sa pitanjem u kojem dobu je pozeljno da zena rodi svoje prvo dete.


To je itekako povezano sa pitanjem. Zene koje mladje pocnu da radjaju, mogu da rode vise dece i da budu mnogo zdravije.

A sto se tice pozivanja na istrazivanja, izgleda da ih ima raznih.


Ovde se ne radi o "raznim istrazivanjima". Ovde se radi o opste poznatim stvarima. Svaka odrasla zena zna kada se najlakse radja. Pitajte bilo koju baku, ili zenu stariju od 40 godina, pa ce vam ona reci.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Pitanje iz medicine koliko su stetni mladezi na covecijem telu,


Mladezi nisu stetni, ali ih ne treba iritirati.

i kako se zaustavlja metastaza ako je vec krenula u telu obolelog?


Metastaza se zaustavlja jacanjem imunog sistema, a imuni sistem se jaca zdravim nacinom zivota. Na donjem linku imate objasnjeno u detalje kako se to radi:
http://www.cps.or...je/rak.htm
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kakvo je tvoje misljenje o Ekumeni? Jos za vreme apostola su postojale razlike madju Hriscanima,pa i posle na crkvenim saborima,sve do velike sizme kad se crkva odvojila na zapadnu i istocnu,kasnije se pojavila i reformacija a iz nje brojne hriscanske zajednice zasto je to tako zasto se Hristovo stado pocepalo?


Religija je veliki biznis. Do cepanja hriscanstva je dolazilo ili zbog pojave jeresi, ili zbog sukoba oko uticaja i para. Danas je hriscanstvo skoro potpuno mrtvo, tako da neki religijski autoriteti pokusavaju da "sminkaju mrtvaca" sa nekim ekumenskim pokretima. Vidimo da su zemlje u kojima su "hriscani" vecina ubedljivo najnemoralnije zemlje na svetu. U nekim hriscanskih zemljama postoji zdravo tkivo koje se opire nemoralu (kao u Poljskoj, Rusiji, Srbiji...) i Bog bi preko njih mogao nesto da uradi.
 
nikola
Zivotinje hrane sa hibridima da brze porastu. Koliko je bez posledica to sto su deca vislja od roditelja za glavu, unuci za dve. Ima il genetika veze sa duhovnom nezreloscu i napredovanjem, kolko placaju deca neznanje roditelja
 
Pera
Da li i Vi profesore jedete vegetarijanske pastete, salame i kobasice koje se nalaze na linku http://cps.org.yu...egan.html. Da li su stvarno kvalitetne?
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Zivotinje hrane sa hibridima da brze porastu. Koliko je bez posledica to sto su deca vislja od roditelja za glavu, unuci za dve. Ima il genetika veze sa duhovnom nezreloscu i napredovanjem, kolko placaju deca neznanje roditelja


Deca koja se nezdravo hrane (uglavnom mesom, salamom, parizerom, mlecnim preradjevinama i ostalim rafinisanim proizvodima iz prodavnice, koji su puni hemije), u pocetku brze rastu i razvijaju se od dece koja su pretezno na biljnoj hrani. Kasnije ih ova deca koja su se zdravo hranila signu po rastu i prestignu, i mnogo su zdravija. Imate o tome vise u knjizi "Zakoni zdravlja i izlecenja". Link je:
http://www.cps.or...ravlja.pdf
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.04.2008 22:46
 
Miroljub Petrovic
Perazdera je napisao:
Da li i Vi profesore jedete vegetarijanske pastete, salame i kobasice koje se nalaze na linku http://cps.org.yu...egan.html. Da li su stvarno kvalitetne?


Ja ih ne jedem cesto, jedem ih ponekad, kad nemam bas nista drugo u kuci, ali sam stavio reklamu za te proizvode jer nisu stetni, vrlo su ukusni, i dobri su kao zamena za meso onima koji su se navikli na nezdravu hranu pa da se polako odvikavaju. Ipak, najzdravije i najbolje za coveka je ono sa pijace ili jos bolje iz sopstvene baste.
 
aleksandar_srnic
alexandar je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:

Istrazivanja jasno pokazuju da devojke najlakse radjaju izmedju 19. i 21. godine. To znaci da bi za devojke najbolje bilo da se udaju sa 18 godina.


Istrazivanja jasno pokazuju da devojke sa 19 godina nisu dostigle zrelo fizicko doba za takav napor kao sto je trudnoca i sam cin poradjanja. To za posledicu moze imati razne kardiovaskularne probleme, a cest je slucaj i hemoroidna bolest od velikog napora.


Nadovezacu se ovde i reci jednu stvar sa terena.
Moja majka je svoje prvo dete, (mene), rodila sa 16 godina, a moga brata sa 18. Jedina stvar koja joj je u svoj toj prici bila teska jeste sto nije rodila jos dece. Imam jos primera iz ove oblasti, ali mislim da je ovo dovoljno. Inace po kanonima pravoslavne punoletstvo za brak devojke sticu sa 14, a muskarci sa 16 godina. Moj deda se recimo ozenio sa sedamnaest, a njegova zena je imala isto toliko.
sve zdravi ljudi.
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Miroljub:

Istrazivanja jasno pokazuju da devojke najlakse radjaju izmedju 19. i 21. godine.

Ovde se ne radi o "raznim istrazivanjima". Ovde se radi o opste poznatim stvarima.


Ovo je prva kontradiktornost.


Ovo mi izgleda kao da ste zlonamerni. Izvukli ste van konteksta dve moje izjave koja sam dao na potpuno razlicita pitanja. Dakle, rekao sam sta istrazivanja pokazuju, a onda kada ste vi rekli da postoje "razna istrazivanja", ja sam rekao na sta jasno ukazuju istrazivanja, i da je to opste poznato i da nemamo istrazivanja.

Evo je i druga

Miroljub:
Isus je upravo to rekao i citirao svoje reci koje je izgovorio Mojsiju pod planinom Sinaj, ali se to ne vidi u nasem prevodu (u engleskom prevodu se to vidi).

Ovaj prevod je dobar, ali ako hocemo tacno da znamo sta Isus govori, treba da znamo sta pise u zapovestima


Znaci vidi se u engleskom prevodu i onda mi vama verujemo na rec.
A kada se proveri i vidi da te vase tvrdnje nema u engleskom prevodu, onda da gledamo sta pise u zapovestima.

Da li vi to ozbiljno?


Opet ste zlonamerno izvukli dve moje izjave iz dva razlicita odgovora na dve razlicite teme. Ja sam rekao da je prevod koji mi imamo generalno dobar, a kada sam na drugom mestu govorio o nekom manje bitnom teoloskom detalju, onda sam rekao da je za to potrebno da pogledamo original ili engleski prevod.

Ako nastavite sa ovakvim zlonamernim pisanjem, moracemo da prekinemo razgovor.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.21 sekundi!