Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Svetozar je napisao:
Evropski centar za nuklearna istraživanja (CERN), blizu Ženeve, otvoriće sutra vrata za posetioce na jedan dan pre nego što izvede eksperiment koji treba da reši tajne univerzuma, javile su agencije.

Kakvo je Vase misljenje?


Vec sam govorio o tome. U pitanju je najveca naucna prevara svih vremena. Radi se o dogadjaju koji je opisan u jednoj od najsatanistickijih knjiga svih vremena "Andjeli i demoni", koja predstavlja uvod u "Da Vincijev kod". Tog dana ce navodno da simuliraju "Veliki prasak" i "definitvno naucno dokazu" teoriju evolucije. Ulozene su ogromne pare u veliki akcelerator da bi time fascinirali sav zaglupljeni i naivni svet. Vest je danas objavljena na sajtu najpoznatijeg satanistickog medija u Srbiji. Evo linka:
http://www.b92.ne..._id=292618
 
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Svetozar je napisao:
U eksperimentu će se izazvati sudar protona, baš kao što je bilo u prirodi, ali će naučnici sada to moći da prate na monitorima.


Moje je pitanje, ako je u prirodi bio sudar protona i onda je sve nastalo, kako su nastali protoni.


U prirodi se nikada nije desio sudar protona. Protoni su nastali stvaralackim aktom Tvorca.

I da li mozete da nam objasnite evolucionisticko objasnjenje prvobitne energije (velikog praska), sta je uzrokovalo veliki prasak, naravno sve ukoliko budete detaljnije odgovorili na pitanje Svetozara.


Veliki prasak se nikada nije desio. To je staro pagansko verovanje u koje su verovali Egipcani i drugi neznabosci, a danas su ga u sistem obrazovanja uveli savremeni pagani koji vladaju svetom.
 
ALEX
DA LI STE CITALI KNJIGE JELENA 93 I JELENA 2001 OD MILE KORDICA?
AKO JESTE, STA MISLITE O TIM KNJIGAMA?
Izmenio/la ALEX na 06.04.2008 15:22
 
Alen Prstec
Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]alkoni je napisao:
Evo par pitanja:
1. Kada se desi prvo vaskrsenje za zivot vecni, u kom obliku ce se ljudi vaskrsnuti? Da li ce oni koji su umrli kao starci, ljudi srednjih godina i deca biti vaskrsnuti u tom obliku?


U Bibliji pise da ce u prvom vaskrsenju ljudi biti vaskrsnuti u "neraspadljivom" i "besmrtnom" obliku. Verovatno ce biti vaskrsnuti u onom obliku u kom su umrli - bake kao bake, deca kao deca, odrasli kao odrasli, ali bez tragova greha na sebi. Svrha takvog oblika vaskrsenja je da se ljudi prepoznaju.

Ne slažem se s vama. U Filipljanima 3:21 piše:"...koji će, prema djelotvornosti kojom može sve podložiti sebi, preobraziti naše bijedno tijelo i učiniti ga jednakim svome slavnom tijelu.... Takodje u 1Korincanima 15:35-48. Mozda ce uistinu uskrsnuti kao djeca ili bake, ali ce dobiti "proslavljena" tjelesa slicna Isusovome tijelu. Ja vjerujem da nece biti ni izgleda ni traga starim tijelima.
 
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Da li mogu da imaju neki uspeh u tome?


Imace veliki uspeh. To ce biti velika prevara.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
DA LI STE CITALI KNJIGE JELENA 93 I JELENA 2001 OD MILE KORDICA?
AKO JESTE, STA MISLITE O TIM KNJIGAMA?


Nisam citao te knjige, ali sam citao knjigu "Zakletva" od tog autora. Sjajan je pisac. Nazalost, umro je.
 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]alkoni je napisao:
Evo par pitanja:
1. Kada se desi prvo vaskrsenje za zivot vecni, u kom obliku ce se ljudi vaskrsnuti? Da li ce oni koji su umrli kao starci, ljudi srednjih godina i deca biti vaskrsnuti u tom obliku?

U Bibliji pise da ce u prvom vaskrsenju ljudi biti vaskrsnuti u "neraspadljivom" i "besmrtnom" obliku. Verovatno ce biti vaskrsnuti u onom obliku u kom su umrli - bake kao bake, deca kao deca, odrasli kao odrasli, ali bez tragova greha na sebi. Svrha takvog oblika vaskrsenja je da se ljudi prepoznaju.


Ne slažem se s vama. U Filipljanima 3:21 piše:"...koji će, prema djelotvornosti kojom može sve podložiti sebi, preobraziti naše bijedno tijelo i učiniti ga jednakim svome slavnom tijelu.... Takodje u 1Korincanima 15:35-48. Mozda ce uistinu uskrsnuti kao djeca ili bake, ali ce dobiti "proslavljena" tjelesa slicna Isusovome tijelu. Ja vjerujem da nece biti ni izgleda ni traga starim tijelima.


To sam i ja rekao, samo vi niste razumeli.
 
ALEX
STA CE DA BUDE SA SVIM ONIM LJUDIMA KOJI NISU USPJELI NI DA SE RODE? SA ONIM CIJE SU UDARENE "MAME" ABORTIRALE? KAKO CE ONI DA BUDU VASKRSNUTI? NEMOGU KAO FETUSI! I JA SMATRAM DA CE SVAKO DA USTANE ONAKAV KAKAV JE UMRO ALI OVDE POSTOJI PROBLEM...
 
alkoni
Miroljub je napisao:

U Bibliji pise da ce u prvom vaskrsenju ljudi biti vaskrsnuti u "neraspadljivom" i "besmrtnom" obliku. Verovatno ce biti vaskrsnuti u onom obliku u kom su umrli - bake kao bake, deca kao deca, odrasli kao odrasli, ali bez tragova greha na sebi. Svrha takvog oblika vaskrsenja je da se ljudi prepoznaju.


Da li to znaci da ce deca da se razvijaju kao ovde na Zemlji, tj. da ce da odrastaju do nekog doba, a da ce stari ljudi ostati stari ili ce se vremenom podmladiti?
Nikola Djordjevic - "U pocetku stvori Bog..."
 
Alen Prstec
Miroljub Petrovic je napisao:
Alen Prstec je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
[quote]alkoni je napisao:
Evo par pitanja:
1. Kada se desi prvo vaskrsenje za zivot vecni, u kom obliku ce se ljudi vaskrsnuti? Da li ce oni koji su umrli kao starci, ljudi srednjih godina i deca biti vaskrsnuti u tom obliku?

U Bibliji pise da ce u prvom vaskrsenju ljudi biti vaskrsnuti u "neraspadljivom" i "besmrtnom" obliku. Verovatno ce biti vaskrsnuti u onom obliku u kom su umrli - bake kao bake, deca kao deca, odrasli kao odrasli, ali bez tragova greha na sebi. Svrha takvog oblika vaskrsenja je da se ljudi prepoznaju.


Ne slažem se s vama. U Filipljanima 3:21 piše:"...koji će, prema djelotvornosti kojom može sve podložiti sebi, preobraziti naše bijedno tijelo i učiniti ga jednakim svome slavnom tijelu.... Takodje u 1Korincanima 15:35-48. Mozda ce uistinu uskrsnuti kao djeca ili bake, ali ce dobiti "proslavljena" tjelesa slicna Isusovome tijelu. Ja vjerujem da nece biti ni izgleda ni traga starim tijelima.


To sam i ja rekao, samo vi niste razumeli.



Izvinjavam se. U pravu ste.
 
nikola
Kad ljudi uđu u brak, dvoje postaju jedno, dali je Bozja volja da postanu jedan andjeo

Dali Srpska Pravoslavna Crkva čuva poredak praznovanja Svete Pashe i celokupni pravoslavni mesecoslov-kalendar, ustanovljen od strane naših Bogonosnih Otaca.

Teofan novi Zatvornik:
Pravoslavni kalendar nasleđen iz apostolskih vremena, prema svestenom predanju najstarije Crkve; Prvi Vaseljenski sabor (325.god.) uzeo ga je za osnov kako hriscanskog računanja vremena, tako i odredbe o praznovanju Pashe, sa svim praznicima i postovima koji stoje u vezi sa njom.
...pastiri Pravoslavne Crkve su jos od pokusaja RKC u 16.veku pozvali pravoslavne da se tvrdo i nepokolebivo, čak i do prolivanja svoje krvi, drze pravoslavnpo mesecoslova (kalendara) i julijanske Pashalije.

Apostol Pavle Galatima 1.8
Ako vam i mi ili andjeo s neba blagovesti drukčije nego što primiste, anatema da bude!
 
aleksandar_srnic
nikola je napisao:
Kad ljudi uđu u brak, dvoje postaju jedno, dali je Bozja volja da postanu jedan andjeo

Dali Srpska Pravoslavna Crkva čuva poredak praznovanja Svete Pashe i celokupni pravoslavni mesecoslov-kalendar, ustanovljen od strane naših Bogonosnih Otaca.

Teofan novi Zatvornik:
Pravoslavni kalendar nasleđen iz apostolskih vremena, prema svestenom predanju najstarije Crkve; Prvi Vaseljenski sabor (325.god.) uzeo ga je za osnov kako hriscanskog računanja vremena, tako i odredbe o praznovanju Pashe, sa svim praznicima i postovima koji stoje u vezi sa njom.
...pastiri Pravoslavne Crkve su jos od pokusaja RKC u 16.veku pozvali pravoslavne da se tvrdo i nepokolebivo, čak i do prolivanja svoje krvi, drze pravoslavnpo mesecoslova (kalendara) i julijanske Pashalije.

Apostol Pavle Galatima 1.8
Ako vam i mi ili andjeo s neba blagovesti drukčije nego što primiste, anatema da bude!


Ovako Pashalni krug je jedino sto nam je ostalo iz Jevrejskog kalendara. Pocev od Vaskrsa, svi praznici su vezani za Jevrejsku Pashu. Mozda se mnogi nece sloziti sa time. Ali ako pogledate videcete sledece. Jevreji slave pashu 14. nisana. Vaskrs se slavi prve nedelje posle 14. nisana, odn. druge, ako je 14. nisan u subotu. Taj primer imamo ove godine kada se 14. nisan poklapa sa 19. aprilom, sto je subota, a vaskrs pada 27. aprila!

To je najjednostavniji nacin za odredjivanje datuma Vaskrsa. Jer je vaskrs kao ispinjenje Pashe uvek praznovan u sklopu pashe! Ko tvrdi drugacije neka se sam uveri!

E da, ne postoji julijanska pashalija. Postoji Jevrejski kalendar po kome se odredjuju datumi pokretnih praznika. Svako ko tvrdi drugacije, pokusava da izbegne suocavanje sa istinom.

Te Pavlove reci posmatraj u kontekstu cele Biblije!

Ljudi su ljudi. Andjeli su andjeli. Drugacija je slava ljudska, a drugacija angelska. Drgacija je slava zemaljskog a drugacija nebeskog. A opet sve je slava Bozija! Ovaskrsenju mrtvih nece se ni zeniti ni udavati, nego ce biti kao andjeli na nebu, Ali nece biti andjeli!
Izmenio/la aleksandar_srnic na 06.04.2008 19:48
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
Petar
Da li je Andric bio mason? Tito? Njegos? ( ne mogu da verujem da je Njegos bio mason, mada ga masonski sajtovi svrstavaju u masone)
 
Dino
Profesore, kako jedete krumpir?
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
nikola
aleksandar_srnic je napisao:
E da, ne postoji julijanska pashalija. Postoji Jevrejski kalendar po kome se odredjuju datumi pokretnih praznika. Svako ko tvrdi drugacije, pokusava da izbegne suocavanje sa istinom.


predpostavljam ali pitam jer ne stižem da pročitam, mislim da se ovde radi o razlici u racunanja vremena koja je jako opasna.

"Jeretici koji su odstupili od Crkve nisu vise na sebi imali blagodat Duha Svetoga, i odeljeni postaše usred toga svetovnjaci, bez vlasti da krštavaju, ili rukopolazu, ili da drugima predaju blagodat Duha Svetoga, koju su sami izgubili" Svetitelj Teofan novi Zatvornik

samo strahujem da smo zreli da "dobijem po zubima".
 
aleksandar_srnic
nikola je napisao:
aleksandar_srnic je napisao:
E da, ne postoji julijanska pashalija. Postoji Jevrejski kalendar po kome se odredjuju datumi pokretnih praznika. Svako ko tvrdi drugacije, pokusava da izbegne suocavanje sa istinom.


predpostavljam ali pitam jer ne stižem da pročitam, mislim da se ovde radi o razlici u racunanja vremena koja je jako opasna.

"Jeretici koji su odstupili od Crkve nisu vise na sebi imali blagodat Duha Svetoga, i odeljeni postaše usred toga svetovnjaci, bez vlasti da krštavaju, ili rukopolazu, ili da drugima predaju blagodat Duha Svetoga, koju su sami izgubili" Svetitelj Teofan novi Zatvornik

samo strahujem da smo zreli da "dobijem po zubima".


Mi imamo Bibliju u kojoj je jasnio receno sta su odrednice dana vremena i godina. Imamo praznike koji ukazuju na Hrista i zato je Vaskrs tesno vezan za jevrejsku pashu! Jer je Pasha ukazatelj na Vaskrsenje Mesije! Najgore je sto danas to mnogi ne znaju, a dobro znamo da vaskrs kod rimokatolika nema nikakve veze sa pashom iz biblije osim po imenu!

Sto se tice Duha Bozijeg On dise gde hoce. I okuplja svoje stado sa kraja na kraj vaseljene! Mi ga mozemo svojatati koliko hocemo, ali ako ne zivimo po volji bozijoj jednostavno cemo se odseci od Duha Svetoga! Ma bili krsteni ili ne!
Ako jesmo, tim gore po nas, jer je nasa odgovornost pred Bogom veca!
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
Konstantin
Profesore, sta mislite o Salmonu Rasdiju i njegovom delu "satanski stihovi"?
Kazete da je B92 satanska stanica, ja ne vidim po cemu se ona razlikuje od Pinka, Fox-a pa skoro svih danasnjih televizija, zasto bas nju izdvajate?
Zasto su bas oni takvi ogromni satanisti? Osim sto emituju velikog brata, da nece oni, neko bi vec sigurno.
Imate li neki tekst koji se bavi konkretno zasto fizicki nije moguce da dodje do sudara protona?
Kako uopste radi taj njihov akcelerator, imali neki nepristrasni naucnik to da pogleda pa da kaze sta to uopste oni tamo rade?
Izmenio/la Konstantin na 06.04.2008 21:45
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
STA CE DA BUDE SA SVIM ONIM LJUDIMA KOJI NISU USPJELI NI DA SE RODE? SA ONIM CIJE SU UDARENE "MAME" ABORTIRALE? KAKO CE ONI DA BUDU VASKRSNUTI? NEMOGU KAO FETUSI! I JA SMATRAM DA CE SVAKO DA USTANE ONAKAV KAKAV JE UMRO ALI OVDE POSTOJI PROBLEM...


Covek nastaje zacecem, a ne izlaskom iz majcine utrobe. Dakle, sva nerodjena deca ce biti vaskrsnuta.
 
Miroljub Petrovic
alkoni je napisao:
Miroljub je napisao:

U Bibliji pise da ce u prvom vaskrsenju ljudi biti vaskrsnuti u "neraspadljivom" i "besmrtnom" obliku. Verovatno ce biti vaskrsnuti u onom obliku u kom su umrli - bake kao bake, deca kao deca, odrasli kao odrasli, ali bez tragova greha na sebi. Svrha takvog oblika vaskrsenja je da se ljudi prepoznaju.


Da li to znaci da ce deca da se razvijaju kao ovde na Zemlji, tj. da ce da odrastaju do nekog doba, a da ce stari ljudi ostati stari ili ce se vremenom podmladiti?


Verovatno ce deca da se razvijaju do nekog doba odraslog stanja, a stariji ljudi ce se vremenom podmladiti tako da nece biti na njima biti vidljiv izgled starosti (posledice greha).
 
nikola
aleksandar_srnic je napisao:
Sto se tice Duha Bozijeg On dise gde hoce. I okuplja svoje stado sa kraja na kraj vaseljene! Mi ga mozemo svojatati koliko hocemo, ali ako ne zivimo po volji bozijoj jednostavno cemo se odseci od Duha Svetoga! Ma bili krsteni ili ne!
Ako jesmo, tim gore po nas, jer je nasa odgovornost pred Bogom veca!


slazem se potpuno, samo mi recite dali je ziveti po volji Bozjoj povezano sa neprihvatanjem gligorijanskog kalendara tj. mislim da se ne radi o svojakanju Duha Svetog vec o Njegovom svedocenju.
I drugo nisam bas razumeo koliko su Vaskrs i Paska kalendarski bliski da ne zakasnimo, sta o tome misli Patrijarh Jerusalimski, vi i Miroljub
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.27 sekundi!