Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kad ljudi uđu u brak, dvoje postaju jedno, dali je Bozja volja da postanu jedan andjeo


Ne verujem da ce da postanu jedan andjeo. Pre ce bit da ce postati kao dva andjela.

Dali Srpska Pravoslavna Crkva čuva poredak praznovanja Svete Pashe i celokupni pravoslavni mesecoslov-kalendar, ustanovljen od strane naših Bogonosnih Otaca.

Teofan novi Zatvornik:
Pravoslavni kalendar nasleđen iz apostolskih vremena, prema svestenom predanju najstarije Crkve; Prvi Vaseljenski sabor (325.god.) uzeo ga je za osnov kako hriscanskog računanja vremena, tako i odredbe o praznovanju Pashe, sa svim praznicima i postovima koji stoje u vezi sa njom.
...pastiri Pravoslavne Crkve su jos od pokusaja RKC u 16.veku pozvali pravoslavne da se tvrdo i nepokolebivo, čak i do prolivanja svoje krvi, drze pravoslavnpo mesecoslova (kalendara) i julijanske Pashalije.

Apostol Pavle Galatima 1.8
Ako vam i mi ili andjeo s neba blagovesti drukčije nego što primiste, anatema da bude!


Posto je tu Aleksandar Srnic, a on to zna bolje od mene, prepusticu njemu da odgovori.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Da li je Andric bio mason? Tito? Njegos? ( ne mogu da verujem da je Njegos bio mason, mada ga masonski sajtovi svrstavaju u masone)


Koliko znam, jedan od najpoznatijih masona Srbije, bivsi grand-komander loze Jugoslavije i mason 33. stepena, Nenezic, u svojoj knjizi "Masoni Jugoslavije" jasno kaze da nema dokaza da je Njegos bio mason (iako bi rado tvrdio drugacije da je to istina). Isto to kaze i za Tita, iako je Tito bio veliki prevarant i bitanga, ali u tom trenutku Bog nije imao (na zalost) boljeg. Za Andrica ne znam, moguce. Ali sve to nije toliko bitno. Tu smo gde jesmo, i treba da gledamo sta sad da radimo.
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Profesore, kako jedete krumpir?


Za sada ga ugkavnom kuvam u vodi, ili ga ponekad ispecem u rerni. Cuo sam da moze da se jede i sirov, ali nisam stigao da to proucim i vidim kako se to radi.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kakav je tvoj stav o crnim rupama i antimateriji u svemiru?


Ne postoje nikakvi dokazi za postojanje crnih rupa i antimaterije. To su samo teoretske pretpostavke, a uglavnom su sve zasnovane na laznoj teoriji o Velikom prasku.
 
Petar
Samo da proverim da li sam ukapirao. Masoni su tajno drustvo ciji clanovi prizivaju demone i Satanu koji im daju novac, moc, vlast i dobre ribe, a zauzvrat traze od njih da cine neka zla dela. Preko njih ostvaruju plan za unistenje coveka.
Ako je ovo tacno ja pretpostavljam da nisu svi masoni svesni ovoga. MOzda samo oni u nekim visokim redovima. Jel tako?
 
Miroljub Petrovic
Konstantin je napisao:
Profesore, sta mislite o Salmonu Rasdiju i njegovom delu "satanski stihovi"?


Nisam to citao.

Kazete da je B92 satanska stanica, ja ne vidim po cemu se ona razlikuje od Pinka, Fox-a pa skoro svih danasnjih televizija, zasto bas nju izdvajate?


Ja nisam rekao da je B92 satanska stanica, nego da je najsatanskija. I stale stanice su satanske, ali B92 nema premca u satanizmu na ovim prostorima.

Zasto su bas oni takvi ogromni satanisti? Osim sto emituju velikog brata, da nece oni, neko bi vec sigurno.


Ne radi se samo o Velikom bratu. Pogledajte ostale njihove emisije, a pre svega informativni program. Na svaki nacin se trude da pljuju po svemu sto je vezano za porodicu, otadzbinu, moral, a na sva usta velicaju nemoralnu Evropu. Pogledajte njihove serije, kao "Vili Grejs" gde se velica homoseksualizam, pa onda "Seks i grad" gde se najstrasnije velica razvrat i kurvarstvo, pa onda njihove "ponocne" serije, kao ona "Medijum" gde zena "ima moc" da prica sa mrtvima, pa ona najodvratnija emisija u istoriji televizije na ovim prostorima "Utisak nedelje" koju vodi cerka onog kleptomana i udbasa Matije Beckovica, za koju je Velja Ilic lepo rekao da je "mnogo ruzna..." (mislio je u duhovnom smislu). Pogledajte kad je neki verski praznik. Oni dovedu onog polupanog Mirka Dordjevica i njemu slicne mucenike da pljuju po Bogu i crkvi. Pa pogledajte one njihove otrovne serije o majmunskom nastanku coveka. I da ne nabrajam dalje.

Imate li neki tekst koji se bavi konkretno zasto fizicki nije moguce da dodje do sudara protona?


Ko kaze da ne moze da dodje do sudara protona? Moze da dodje, ali to nema nikakve veze sa navodnim Velikim praskom.

Kako uopste radi taj njihov akcelerator,


Ma to uopste ne radi. To je jedna velika sarena laza, grandioznih dimenzija sa bezbroj kablova da fascinira zaglupljeni narod. Mogu da zamislim kako ce satanisti da sede u kancelariji i kroz neprozirno staklo da gledaju kako ceo svet gleda njihov "eksperiment" i njihove namestene rezultate, i da se smeju kako je ceo svet glup i naivan, a kako su oni mocni da manipulisu celim svetom kao sa stokom.

imali neki nepristrasni naucnik to da pogleda pa da kaze sta to uopste oni tamo rade?


Ima takvih naucnika, ali njima je tamo zabranjen pristup. Sto ne puste Dzentrija da tamo dodje i kaze svoje misljenje? Dzentri bi rado izasao na konferenciju za stampu i bio spreman da odgovori na sva eventualna pitanja. Mogu samo da zamislim kako bi postrojio sve te velike "naucnike" kao pacice. Verovatno ce Dzentri na svom sajtu da iznese komentar za tu najvecu naucnu prevaru svih vremena.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
I drugo nisam bas razumeo koliko su Vaskrs i Paska kalendarski bliski da ne zakasnimo, sta o tome misli Patrijarh Jerusalimski, vi i Miroljub


Sto se mene tice, to pitanje nije toliko bitno. To je "visa matematika" u teologiji. Ako hocete da drzite praznike po biblijskom kalendaru, onda pogledajte tacne datume praznika na sajtu karaitskih Jevreja:
http://www.karait...ates.shtml

ili mesijanskih Jevreja:
http://www.michae...lendar.htm
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Samo da proverim da li sam ukapirao. Masoni su tajno drustvo ciji clanovi prizivaju demone i Satanu koji im daju novac, moc, vlast i dobre ribe, a zauzvrat traze od njih da cine neka zla dela. Preko njih ostvaruju plan za unistenje coveka.
Ako je ovo tacno ja pretpostavljam da nisu svi masoni svesni ovoga. MOzda samo oni u nekim visokim redovima. Jel tako?


Tako je. Samo ljudi u vrhu masonerije prizivaju demone, a vecina ostalih ucestvuje u nekim paganskim ritualima i nista ne razumeju, niti ih interesuje da razumeju, jer tu su da "ispune obaveze" i da budu deo tima koji ima pare i moc. Oni koji krenu da proucavaju pozadinu masonerije, shvate o cemu se radi i krenu u duboki okultizam (a veoma retki napuste drustvo).
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kako su koale mogle da opstanu na Nojevom kovcegu ako one mogu da jedu samo eukaliptusovo lisce i to samo sveze koje raste samo u Australiji?


Ima vise nacina. Jedan je da im je Noje pripremio hranu, drugi je hibernacija tokom Potopa, a postoji jos mnogo drugih nacina koji su Bogu na raspolaganju.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
bokiva je napisao:
Kakav je tvoj stav o crnim rupama i antimateriji u svemiru?


Ne postoje nikakvi dokazi za postojanje crnih rupa i antimaterije. To su samo teoretske pretpostavke, a uglavnom su sve zasnovane na laznoj teoriji o Velikom prasku.


Oni tvrde da imaju snimke kako crne rupe ''jedu'' galaksijei druge zvezdane sisteme?


To su price za malu decu. To je jedna od njihovih bezbrojnih evolucionistickih lazi.
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
nikola je napisao:
I drugo nisam bas razumeo koliko su Vaskrs i Paska kalendarski bliski da ne zakasnimo, sta o tome misli Patrijarh Jerusalimski, vi i Miroljub


Sto se mene tice, to pitanje nije toliko bitno. To je "visa matematika" u teologiji.


Onda je u redu drzati se pravoslavnog solarno-lunarnog, posto sveti oci insistiraju da nikako pravoslavni ne prihvataju gligorijanski kako bi se sacuvalo jedinstvo vere - ostatak ostatka
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Ja sam gledao jednu emisiju ICR instituta gde oni opisuju nasu galaksiju i govore kako je Bog dobro uredio da nas Suncev sistem nije ni na obodu ni u centru same galaksije gde ima dosta crnih rupa,tako da i neki kreacionisti veruju u postojanje ?


ICR je poceo u zadnje vreme malo da zastranjuje. Poceli su da se sukobljavaju sa Dzentrijem i da malo zastranjuju. Najveci autoritet iz fizike je Robert Dzentri. Njegov sajt je: www.halos.com
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Onda je u redu drzati se pravoslavnog solarno-lunarnog, posto sveti oci insistiraju da nikako pravoslavni ne prihvataju gligorijanski kako bi se sacuvalo jedinstvo vere - ostatak ostatka


Julijanski kalendar je solarni, kao i gregorijanski.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 06.04.2008 23:28
 
Petar
Na sajtu Dzentrija stoji da je otrkiveno mesto u svemiru gde Bog prebiva i da je blizu zemlje ako sam dobro shvatio. O kakvom se otkricu radi? Da li je to Sveta Gora Bozja (cini mi se da se tako naziva u Bibliji)?
 
ALEX
Miroljub Petrovic je napisao:
ALEX je napisao:
STA CE DA BUDE SA SVIM ONIM LJUDIMA KOJI NISU USPJELI NI DA SE RODE? SA ONIM CIJE SU UDARENE "MAME" ABORTIRALE? KAKO CE ONI DA BUDU VASKRSNUTI? NEMOGU KAO FETUSI! I JA SMATRAM DA CE SVAKO DA USTANE ONAKAV KAKAV JE UMRO ALI OVDE POSTOJI PROBLEM...


Covek nastaje zacecem, a ne izlaskom iz majcine utrobe. Dakle, sva nerodjena deca ce biti vaskrsnuta.


MA ZNAM TO...
ALI PITANJE JE BILO VEZANO ZA OBLIK U KOM CE LJUDI DA BUDU VASKRSNUTI: KO UMRE SA 70 BICE VASKRSNUT SA 70, A STA SA TIM FETUSIMA? SA TEK ZACETIM BEBAMA? KO CE NJIH PRERPOZNATI KAD IH
"MAJKA" NIKAD NIJE NI VIDJELA?
 
ALEX
KO SU KARAITSKI JEVREJI?
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Na sajtu Dzentrija stoji da je otrkiveno mesto u svemiru gde Bog prebiva i da je blizu zemlje ako sam dobro shvatio. O kakvom se otkricu radi? Da li je to Sveta Gora Bozja (cini mi se da se tako naziva u Bibliji)?


Dzentri je izneo naucne dokaze koji ukazuju na to da je svemir gradjen slicno atomu, dakle, postoji centar svemira oko koga se krecu galaksije. Napravio je i jedan video koji ce uskoro biti sinhronizovan. Dzentri pretpostavlja da se u tom centru svemira nalazi Bozji presto opisan u Bibliji.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
MA ZNAM TO...
ALI PITANJE JE BILO VEZANO ZA OBLIK U KOM CE LJUDI DA BUDU VASKRSNUTI: KO UMRE SA 70 BICE VASKRSNUT SA 70, A STA SA TIM FETUSIMA? SA TEK ZACETIM BEBAMA? KO CE NJIH PRERPOZNATI KAD IH "MAJKA" NIKAD NIJE NI VIDJELA?


Pa neko ce ljudima reci da je to ta i ta beba, kao sto i babice kazu majki da je to njena beba.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
KO SU KARAITSKI JEVREJI?


Karaitski Jevreji se striktno drze Starog zaveta, ne priznaju rabinska ucenja i literaturu van Starog zaveta, na priznaju Isusa za Mesiju, a naziv su dobili od hebrejskog glagola "likrot" koji znaci "citati".
 
tovel
Ja se izvinjavam g.Srnicu vi niste obratili paznju na ono pitanje koje se ticalo Jevrejskih praznika.Da li ste ga prevideli ili je nesto drugo u pitanju? Svejedno evo ukoliko mozete odgovorite ukoliko pak to pitanje zahteva opsirnost te ujedno predstavlja i neracionalno iskoriscavanje i zauzimanje prostora na forumu recite slobodno.
Mada mi ni na PP niste odgovorili u potpunosti.
Mislite li da je onaj tekst g.Petrovica sasvim dovoljan tj sasvim zadovoljavajuci i pruza pun uvid u tematiku Jevrejskih praznika ili...?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.22 sekundi!