Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Mwnn
Sasvim logično bi bilo da su bili kao anđeli .sve do nastanka pobune to ima smisla pa da su odmah nakon ploda degradirali baš poput zmije..i otud njihova sramota i drugo.. ali zar anđeli nemaju spol?? tu se sad otvaraju druge teme opširnije itd..zanimljivo je to
 
merlo
gospodine miroljube molim za jedan savjet.
Vjerujem u stvoritelja, danas, prosto ne mogu da shvatim da je sve ovo nastalo bez njega, ali pak drugi dan promijenim nacin razmisljanja i vjera se gubi i tako prolazim kroz ta dva perioda,dali ima ili nema...stari i novi zavjet sam proucio.
zato vas molim da me uputite na neku literaturu, pojavu,znak koji bi ojacao moju vjeru.
gledao sam vasa predavanja i primjetio sam da je vasa vjera jaka.
 
Miroljub Petrovic
Roy - poruka glasi:
pozz i poštovanje prof.Miroljubu, pitanje: vidio sam u vašim prethodnim predavanjima kako spominjete da je Bog dozvolio incest, meni se to čini teološki nemoguće jer več u 3. knjizi Mojsijeboj jasno vidimo zapovijed Božju, ko liježe sa bratom, sestrom ili životinjom neka se pogubi, pa kako je sad moguće da najmoralniji ljudi kao što su bili Adam i Eva počinu takav prijestup, iako neki trvsde da j Bog dopustio ali za to nema teološkog potkrjepljena isto kao i katolici kad pričaju o svojoj nedelji, ja bi vas molio ako nisam zakomliciro pitanje, nemam loše namjere...

Problem sa brakom u srodstvu je genetske prirode. Pre Potopa i u prvim godinama nakon Potopa je brak u srodstvu bio dozvoljen, kada mutacije na genima nisu bile akumulirane. Kasnije, u vreme Mojsija, nekih 1000 godina nakon Potopa, situacija se dramaticno promenila i brak u srodstvu je postao zabranjen. Imas o tome detaljnije u tekstu na donjem linku:

http://www.cps.or...ks702.html
 
Miroljub Petrovic
Mwnn - poruka glasi:
Sasvim logično bi bilo da su bili kao anđeli .sve do nastanka pobune to ima smisla pa da su odmah nakon ploda degradirali baš poput zmije..i otud njihova sramota i drugo.. ali zar anđeli nemaju spol?? tu se sad otvaraju druge teme opširnije itd..zanimljivo je to

Govorio sam o tome. Isus kaze da ce ljudi jednog dana biti "kao andjeli", sto ukazuje da su ljudi i u pocetku bili "kao andjeli". Bilo bi dobro da procitas sve moje postove od pocetka da bi video dosadasnju raspravu o tom, i drugim pitanjima.
 
Miroljub Petrovic
niko - poruka glasi:
Jedno pitanje: da li bi Bog od nas tajio da postoje drugi svetovi gde žive drugi ljudi?Vidim da to u bibliji nepiše, a isto tako sam vidio da piše u tvojoj knjigi "Ispovest palog anđela" ko je tu na koga utecao dok je pisao tu knjigu ja neznam, al samo znam da je sotona veliki lažov.

Nije Bog od nas nista tajio. U Bibliji jasno pise da postoje i drugi svetovi. Logicno je da ti svetovi, kao i druga stvorenja, izgledaju slicno kao mi i nas svet. Za andjele se u Bibliji cesto koristi termin "ljudi", kao u slucaju razorenja Sodoma i Gomora.
 
Miroljub Petrovic
merlo - poruka glasi:
gospodine miroljube molim za jedan savjet.
Vjerujem u stvoritelja, danas, prosto ne mogu da shvatim da je sve ovo nastalo bez njega, ali pak drugi dan promijenim nacin razmisljanja i vjera se gubi i tako prolazim kroz ta dva perioda,dali ima ili nema...stari i novi zavjet sam proucio.
zato vas molim da me uputite na neku literaturu, pojavu,znak koji bi ojacao moju vjeru.
gledao sam vasa predavanja i primjetio sam da je vasa vjera jaka.

Dobro je da sto vise citas, narocito literaturu sa naseg sajta, pogotovo sa linka "Nauka i religija":

http://www.creati...ligija.htm

Narocito preporucujem knjige: Tajne Biblije, Ispovest palog andjela, Isusov zlocin, Zlocin hriscanstva, kao i moje knjige. Takodje ti preporucujem moja predavanja koja imas na donjem linku:

http://www.creati...ja_m_p.htm

Ali, ono sto bi narocito bilo vazno jeste da imas prijatelje koji su religiozni i da se druzis sa njima, da ucestvujes u nekom zajednickom projektu i slicno. Vera se narocito jaca kada je covek ukljucen u neki Bozji projekat i druzi se sa poboznim ljudima.
 
Miroljub Petrovic
electronpn - poruka glasi:
U knjizi "Vatikanse ubice", Rivera u cetvrtom poglavlju knjige"Sila", jasno govori o uticaju demona na ljude da veruju Rimokatolickoj crkvi kroz dogadjaje u kuci Karmen Montez ali ono sto je najnovije za mene je to da on govori o poreklu krsta, meseca pa i majke device sa svojim malim sinom kroz dogadjaje vezane za Vavilon, Semiramidu, Nimroda, Tamuza. Danas vidimo da hriscani imaju krst kao svoj simbol, muslimani mesec, tu se sada pojavljuje i ikona device marije sa svojim sinom, itd. Sve ovo sto sada imamo oko nas potice iz vremena Vavilona, po ovome sto sam procitao. Ali posto mi pripadamo istocnoj podele rimokatolicke crkve, mi te simbole ne koristimo u svrhe u koje je koriste rimokatolici. Nase ucenje je zasnovano na Bibliji a ne na rimokatolickom okultizmu. Znam da je obracanje nasem Ocu iz srca i duse ono sto je najvaznije bez obzira da li imamo krst ispred sebe ili ne i nije ni bitno gde se u tom momentu nalazimo ali da li mi gresimo time sto u crkvi stojimo ispred kipa Isusa koji je razapet i ako se i tada obracamo Ocu a ne kipu ? A i primetio sam da slova koja stoje na rimokatolickoj hostiji koja su preuzeta iz Egipta I-H-S kao sto kaze Rivera, stoje i na krstu iznad glave Isusa. Znaci da je sve prevara i da treba poslusati Riveru i sve te simbole izbaciti iz kuce ?

Kao sto znas, nasi preci su bili pagani, i prihvatanjem hriscanstva neki paganski elementi su ostali u hriscanstvu koje su oni ispovedali. Ali, u stara vremena su ti paganski elementi u hriscanstvu bili zanemarljivi, a jacanje porodice, ljubav prema Bogu i bliznjima je bilo nesto najvaznije. Danas je situacija suprotna - isticu se svi paganski elementi do krajnjih granica, a ulaganje u dobre ljude je na marginama. Naravno da su svi ti simboli o kojima govori Rivera dosli iz paganstva i to lako moze da se proveri u istoriji.

Da li je Biblijski Bog ljudima dao neku materiju pred kojom mogu i treba da se mole ?

Ne, i to je razlog zasto su rimski pagani Jevreje nazivali "ateistima", jer se mole nekom "nevidljivom Bogu", a Rimljani se mole bogovima koji su od materije i koji se "vide".

Stanje u savremenom hriscanstvu je katastrofalno, ukljucujuci i nase pravoslavlje, na zalost. Mi se jos koliko-toliko drzimo jer se vise oslanjamo na dogadjaje iz nase istorije i junastvo nasih predaka, a manje na paganske elemente koji su na velika vrata usli u pravoslavlje. Trebalo bi nesto mnogo veliko da se desi pa da dodje do reforme u nasoj crkvi, kao i u drustvu (politici, nauci, kulturi...). Ne kazem da tako nesto ne moze da se desi, Bogu je sve moguce, pogotovo sto kod nas postoji jedno zdravo tkivo koje pruza otpor nemoralu i zna da misli.
 
Miroljub Petrovic
prav - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Marko je napisao:
Citam Karadjordjevu biografiju i naisao sam na zanimljiv tekst.

"Bese zena koja nije imala novca da sahrani muza a pop joj trazio novac za opelo, zena nesretnica iz siromansne kuce ode kod Djordja i zatrazi pomoc, Djordje dodje povede popa sa sobom da mu asov da pored ovog pokojnika iskopa jos jednu rupu.Pop odrza opelo za pokojnika a Djorjde ga zivog sahrani pored njega za opomenu ostalima da od sirotinje ne traze novac."
Koliko ovde ima nebeske pravde?


Dobro je uradio, iako ce to da sablazni vecinu danasnjih ljudi koji na greh gledaju kao na salu. Ja to ne bih mogao da uradim. Da sam bio na njegovom mestu verovatno bih tog popa isterao iz crkve ili ga isibao, ali ko zna kakve su sve okolnosti bile u tom slucaju.

I ovo mi nije jasno... Kako se to uklapa u reci Bozje: Ne sudi, moja je osveta?


Govorio sam o tome, ali ti nisi citao prethodne postove. Nigde nije receno: "Ne sudi, moja je osveta", nego, "Ne sudi, da ti ne bi bilo sudjeno". Odnosi se na to da niko ne treba da sudi tamo gde mu nije odredjeno da bude sudija. Moze da sudi u svojoj kuci i u svojoj firmi, a ne u drzavi gde postoje sudije, ili medju ljudima gde on nije sudija.

Kako se te uklapa u "ne ubi"?
Znaci li to da ja danas ako ubijem krajnje zlu osobu (zeleci da prekinem zlo) necu odgovarati za to pre Bogom?

U Bibliji se ne kaze "Ne ubi", nego "Ne pocini zlocin ubistva", sto znaci da covek moze da ubije u samoodbrani. Postoje slucajevi kada ni u samoodbrani covek ne sme da ubije, kao sto su slucajevi kada dospe u zatvor, pa ga komandir zatvora bije, ili kada dodje okupacija, pa ga okupator bije. Onda treba da se sklanja i da trpi koliko moze, a Bog je obecao da ni na koga nece pustiti iskusenje koje on ne moze da podnese.
 
jateh
Postovanje
Jeste da sam novajlija na forumu,ali da ne okolisam evo omah da pitam sta sam htela:
da li imate na diskovima rabinova predavanja i da li bi mi ih mogli poslati postom?(naravno placam sta treba,samo recite). posto nemam fiksni telefon, koristim mts internet koji je uzasno spor i skup,tako da mi je veoma komplikovano skidanje video materijala.
zanima me i gde mogu da kupim bibliju na hebrejskom? znam da ste postavljali linkove za skidanje,ali bih volela da imam fino odstampano i ukoriceno,pa ako znate molim vas recite. ucim hebrejski po kursu z.stanojevica i stigla sam do dela u kom se pocinje raditi stari zavet, pa mi treba...
srdacan pozdrav od jelene iz novog sada
 
Jozef
kao sto znamo bio je zemljotres u chile-u, ja nisam upoznat sa situacijom tamo, da li se i oni bave vudu magijom kao na haitiju il je u pitanju nesto drugo?
Ovi zemljotresi su sve cesci ,jel to znak Isusovog drugog dolaska?
 
Miroljub Petrovic
jateh - poruka glasi:
Postovanje
Jeste da sam novajlija na forumu,ali da ne okolisam evo omah da pitam sta sam htela:
da li imate na diskovima rabinova predavanja i da li bi mi ih mogli poslati postom?(naravno placam sta treba,samo recite). posto nemam fiksni telefon, koristim mts internet koji je uzasno spor i skup,tako da mi je veoma komplikovano skidanje video materijala.

Javite se na nas e-mail: i narucite DVD sa dosadasnjim predavanjima

zanima me i gde mogu da kupim bibliju na hebrejskom? znam da ste postavljali linkove za skidanje,ali bih volela da imam fino odstampano i ukoriceno,pa ako znate molim vas recite. ucim hebrejski po kursu z.stanojevica i stigla sam do dela u kom se pocinje raditi stari zavet, pa mi treba...
srdacan pozdrav od jelene iz novog sada

Nece vam za sada trebati Biblija na hebrejskom, jer smo samo u par navrata radili tekstove iz Biblije. Za te delove iz Biblije mozete da koristite tekstove sa linkova. Biblija na hebrejskom ima da se kupi u nekim protestanskim knjizarama, ali je jako skupa, oko 50 evra. Najbolje je da se naruci preko interneta iz inostranstva, ali za ucenje Alef i Bet kursa vam Biblija na hebrejskom nece trebati, tako da nemojte za sada sa tim da se opterecujete.
 
Mwnn
''Uto čuju korak Jahve Boga koji je šetao vrtom za dnevnog povjetarca'' i sakriju se adam i eva jer su čuli korake njegove!. ..dakle..Bog je osoba ima ljudsko obličje točno.ili se varam? to je moje pitanje...usto ako je odgovor točan dolazim do pitanja kako je iz vječnosti proizišlo nešto poput osobe?? :///
 
prav
Ovo se cini kao dobar primer. Da li Iran trenutno ima najbolje zakone ?
http://www.blic.r...-narkotika

Niste mi odgovorli na deo moja je osveta. Djordje nije morao ubiti popa, sudio bi mu Bog zar ne ?
A da li bi ja bio kriv ako bi ubio zlu osobu zarad dobra?
 
ALEX
http://www.youtub...CmSFI9vAic

Iskustvo jednog Izraelskog vojnika iz rata u Gazi! Ovo stvarno treba pogledati!!!
 
lule
Miroljube, da li ste upoznati sa radom sekte Jehovini svedoci?
Voleo bih da nam malo opsirnije pojasnite tu organizaciju, ipak su to osobe koje su mnogi imali prilike da vide ispred svojih vrata.
Pre svega:

- Kad, ko i s kojim ciljem ih je osnovao?

- Na koji nacin oni tumace Bibliju, da li i koliko se to razlikuje od ispravnog tumacenja?


Hvala
 
Miroljub Petrovic
Roy - poruka glasi:
Zašto nebi jednostavno priznali da je knjiga postanka jednostavno "mršava" kad dođe pitanje razmnožavanja, jer mislim da je nezahvalno i preriskantno tvrditi da smo nastali incestom, to je naša teologija a ne Božja... nemamo dokaz biblijski nikakvi, sve što imamu je kontradikciju

Postoji problem kod tebe, a ne kod Biblije. Naucen si da mislis na jedan pogresan nacin o nekim pitanjima, ne razumes ih, i onda okrivljujes Bibliju. Takodje, ne razumes koncept braka i to je dodatni problem kod tebe. Nekada je bilo normalno da brat i setra udju u brak, jer su u pitanju bile osobe koje su se dugo vremena poznavale, postojao je jedan prijateljski odnos. Danas bracni drugovi trebaju prvo da se upoznaju, da "postanu brat i setra", dakle dobri prijatelji, da bi mogli da udju u brak, jer brak je institucija za stvaranje dobrih ljudi. Problem je sto savremeni covek dozivljava polni odnos kao sramoćenje svog bracnog druga i smatra da je takvo "sramoćecenje" dozvoljeno samo u braku (zato se i na poligamiju pogresno gleda kao na kurvarstvo). Polni odnos je danas postao perverzija, "glavni" izvor telesnog zadovoljstva i "smisao zivota". Iz takvog nakaradnog pristupa braku proizilaze i razmisljanja kao sto je tvoje.

Upravo je suprotno tacno - brak je sajednica najboljih prijatelja (brata i sestre) u cilju stvaranja dobrih ljudi ("Radjajte se i mnozite", kaze Bog). Upravo zato sto bracni drugovi nemaju odnos brata i sestre, i ljubav brata i sestre, nego potpisuju parterski ugovor prilikom sklapanja braka, takve zajednice propadaju, jer to i nisu brakovi u biblijskom smislu.
 
Miroljub Petrovic
Mwnn - poruka glasi:
''Uto čuju korak Jahve Boga koji je šetao vrtom za dnevnog povjetarca'' i sakriju se adam i eva jer su čuli korake njegove!. ..dakle..Bog je osoba ima ljudsko obličje točno.ili se varam? to je moje pitanje...

Bog se u Bibliji otkriva ljudima kao Bice koje je vecno, i koje ima tri Lica ili tri Dimenzije: Otac, Sin i Sveti Duh. U pitanju su tri osobe koje cine jednog Boga, tako da je svaka od tih osoba takodje Bog (predlazem ti da procitas tekst o Trojstvu na kraju knjige "Tajne Biblije"):

www.cps.org.rs/Kn...

Takodje, u Bibliji se kaze da covek moze da vidi samo drugo lice Bozanstva - Boga Sina ili Isusa Hrista. Posto znamo da je covek stvoren "po Bozjem oblicju", onda je logicno sto Isus ima oblik coveka. Moguce je da i Bog Otac ima oblik slican nasem. Tu nema nista nelogicno. Bog je po svojoj sustini i svome Bicu, nesto drugo nego sto smo mi (kao sto je pisac nesto drugo u odnosu na knjigu koju stvara "po svom oblicju"). Ali, to ne znaci da Bog ne moze da ima slican oblik kao covek, ili da uzme oblik coveka kada sa njim komunicira.

usto ako je odgovor točan dolazim do pitanja kako je iz vječnosti proizišlo nešto poput osobe??

Nista nije "proizaslo", jer Bog nema pocetak. Naravno da je Bog osoba, jer jedino Osoba moze da stvori osobe (ljude). Hinduisticki koncept boga je da je bog energija, da nema oblik i slicno, pa je i covek energija koja treba da se stopi sa tom "bozanskom energijom". To je neozbiljna teologija koja nema nikakvo uporiste u racionalnom. Bog nam se u Bibliji jasno otkriva kao Bice koje postoji od vecnosti i koje ima svoj oblik i fizionomiju.
 
Miroljub Petrovic
prav - poruka glasi:
Ovo se cini kao dobar primer. Da li Iran trenutno ima najbolje zakone ?
http://www.blic.r...-narkotika

Iran je jedna od drzava koja ima najbolje zakone. Druga je stvar sto su iranske vlasti pod velikim uticajem evropskih vladara. Juce sam pricao sa covekom koji je Jevrejin i koji je pre par godina bio u Iranu na nekoliko dana. Tamo zivi oko 25.000 Jevreja, i niko ih ne dira. To je istorijski poznata pozitivna osobina Muslimana da dozvoljavaju autonomiju drugim narodima i monoteistickim religijama koji zive u njihovoj drzavi, postuju zakone drzave i placaju porez, tako da ti narodi bezbedno zive u islamskim zemljama.

Niste mi odgovorli na deo moja je osveta. Djordje nije morao ubiti popa, sudio bi mu Bog zar ne?

Odgovorio sam ti, ali nisi razumeo. Obaveza je coveka da sudi u onom domenu koji mu je Bog poverio. Covek zivi na tri nivoa: individualnom, porodicnom i drzavnom (o svakom od ta tri nivoa sam govorio u mojim knjigama: Tajna srecnog zivota, Brak i porodica i Osnovi teokratije, knjige imas na donjem linku:
http://www.creati...gija.htm).

Covek treba u svom zivotu da presudjuje i donosi dobre odluke, da bi bio zdrav i normalan, i da bi mogao da dostigne kvalitetniji nivo zivljenja, a to je brak. Muskarcu je u braku povereno da bude sudija. Ako je Bog postavio coveka da bude vladar u drzavi, onda je obaveza takvog coveka da bude sudija u drzavi. Muskarac koji izbegava da presudjuje za dobro u svom zivotu i bira zlo, muz koji izbegava da bude sudija u svojoj porodici (nego deca rade sta hoce), i vladar koji ne sudi u svojoj drzavi (nego se kriminalci umnozavaju), svi oni krse Bozje zapovesti.

A da li bi ja bio kriv ako bi ubio zlu osobu zarad dobra?

Ne mozes ti da sudis tamo gde ti nije povereno. Mozes da sudis u svom zivotu i u zivotu svoje porodice (ako je imas). U drzavi u kojoj postoji vlast koja sudi (bez obzira koliko lose), i gde nije dozvoljeno da svako uzima vlast i sudstvo u svoje ruke, naravno da ne mozes da sudis. U demokratskim drzavama mozes da sudis samo u svom zivotu, a drzava ti neda da sudis ni u svojoj porodici, i to je veliki problem, jer onda ti je jako otezano da stvaras dobru decu. Zato je dobro ziveti u drzavama gde se podstice razvoj porodice i gde muskarci imaju pravo da budu sudije u svojim porodicama, a te drzave su Izrael i islamske zemlje.
 
Miroljub Petrovic
ALEX - poruka glasi:
http://www.youtub...CmSFI9vAic

Iskustvo jednog Izraelskog vojnika iz rata u Gazi! Ovo stvarno treba pogledati!!!

Video je odlican. Hajde kad ti se toliko svidja, prevedi ga, titluj i postavi na YouTube, jer vecina ne razume sta covek prica. Ili prevedi pa posalji prevod, a ja cu dati nekome da ubaci titl i postavi na YouTube.

Sad me mozda psujes sto sam ti uvaljujem posao, ali cinjenica je da ima mnogo "navijaca" za Boga, a jako malo onih koji rade nesto za Boga. Trziste je zatrpano lazima i ozbiljni ljudi vape od gladi za dobrim informacijama. Zato je potrebno da postavljamo dobre informacije na internet (momentalno jedini slobodan medij), jer jedna dobra informacija moze da neutralise sto milijardi laznih informacija.
 
Miroljub Petrovic
lule - poruka glasi:
Miroljube, da li ste upoznati sa radom sekte Jehovini svedoci?
Voleo bih da nam malo opsirnije pojasnite tu organizaciju, ipak su to osobe koje su mnogi imali prilike da vide ispred svojih vrata.
Pre svega:

- Kad, ko i s kojim ciljem ih je osnovao?

- Na koji nacin oni tumace Bibliju, da li i koliko se to razlikuje od ispravnog tumacenja?

Hvala

Treba da citas Bibliju i poznajes biblijski koncept, pa ces onda znati da prepoznajes sektna delovanja i njihove osobine.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.45 sekundi!