Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
nedragovic
Kada je nastao Potop, da li je došlo do mešanja slatke i slane vode i ako jeste, na koji način i kako je to uticalo na biljni i životinjski svet?

Ako stve već negde odgovorili napišite mi broj strane na kojoj je odgovor.

Gde se sada nalazi zavetni kovčeg?
 
REDSTAR
http://www.nicija...=b363c7129 film 1984 po cuvenom romanu Dzordza Orvela
Gordan
 
mirjanin
Da li imaš iskustava sa filterima za vodu koji su dostupni na našem tržištu? U prodaji postoji veliki broj ovih uređaja, ali kako znati koji zaista kvalitetno filtiraju vodu a koju su prevara?
 
vuk
Miroljube,koja je razlika izmedju judaizma i pravoslavlja?
Sigurno mislis:"Vidi ga ovaj,ne zna ni osnovne stvari,a petlja se na forum." U svakom slucaju,hvala i pozdrav.
 
miju
Sinoc je u emisiji "Slucajni partneri" na BN televiziji gostovao autor knjige "Kumranski spisi", Zeljko Stanojevic, pa bih bio zahvalan ako neko zna neki link na kome moze da se odgleda ta emisija.
 
Obilic
Koliko vi procenjujete da je potrebno vremena da se dogodi obracenje Izraela, da se objavi poslednji poziv na pokajanje celom svetu i da se odigraju svi dogadjaji zapisani u Otkrivenju (trube, pecati, formiranje zveri, sedam poslednjih zala)?

Jeste vi sigurni da je za sve te dogadjaje dovoljno 20-30 godina, obzirom da ste rekli da drugi Hristov dolazak ocekujete u prvoj polovini ovog veka?
 
Obilic
Mozete li da uporedite stihove Jezekilj 10.14 i Otkrivenje 4.7? Jesu li Jezekilj i Jovan videli ista bica?

Opis heruvima je zbunjujuci: 4 lica, lica zivotinja, Jovan to vidi drugacije, on govori o 4 bica nalik lavu, orlu, itd... O cemu se radi? Da li na nebu postoje zivotinje kao i na zemlji?? I to u blizini samog Bozjeg prestola? Sta znaci da su ta bica puna ociju? Kako je to moguce? Ako se ne varam i Sotona je heruvim, pa nema glavu lava, orla i vola, nego lice kao ljudsko?

U 9. poglavlju Jezekilj govori o zapecanju koje vrsi andjeo sa "pisarskim priborom." Jel to nacin na koji ce izabrani biti zapecaceni na kraju?

 
shalom
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Alca - poruka glasi:
Profesore,
ako se zna da 2 trougla koja čine heksagram i nemaju nikakve veze sa Davidovom zvijezdom već su povezani sa falicizmom, kako je moguće da oni i dan danas čine zastavu Izraela?

Takozvana "Davidova zvezda" je slicna podvala kao i "Hristov krst". Krst nije Hristov simbol, ali ga savremeni hriscani koriste. Kada bi heksagram i krst bili najveci problem u savremenom judaizmu i hriscanstvu, bilo bi odlicno.


Da li je Isusov znak zvezda koja je svetlila u Betlehemu kad se Spasitelj rodio?
 
Ranko21
http://pavlescg.b...bogovi.pdf
 
Sn00py
Hvala na odgovoru samo izgleda da sam malo loše postavio pitanje. Evo šta mene u stvari interesuje:
Isus Hrist kad je počeo da propoveda rekao je između ostalog da je prorokovani mesija i mi hrišćani to priznajemo. Posle njegove smrti i uskrsnuća nastale su podele, neko je prihvatio da je on mesija, većina ne i čekala je dalje mesiju koji je prema knjigama trebao da se pojavi negde u to vreme.
Kao što znamo prošlo je oko 2000 godina od tada, pa me interesuje kako danas judizam (rabini, nisam siguran koji bi izraz upotrebio kao pravilan) gleda na Hrista posle tolike vremenske distance i moglo bi se slobodno reći posle tolikih dokaza?
 
piter
Pomaze Bog Miroljube.
Ovo je moje prvo pitanje, nadam se da vas necu sablazniti mojim neznanjem, ipak covjek uci dok je ziv.
Nije mi jasno u Starom zavjetu zasto Gospod Bog kaznjava Davidovo prebrojavanje naroda pomorom? Koji je bio cilj tog prebrojavanja i gdje je David pogrijesio?
 
Nikola Despotovic
.
Izmenio/la Nikola Despotovic na 11.04.2010 13:25
 
Bozic Bojan
http://www.rts.rs...gradu.html

 
Miroljub Petrovic
nedragovic - poruka glasi:
Kada je nastao Potop, da li je došlo do mešanja slatke i slane vode i ako jeste, na koji način i kako je to uticalo na biljni i životinjski svet?

Ako stve već negde odgovorili napišite mi broj strane na kojoj je odgovor.

Bog je vodio Potop tako da eventualno mesanje slane i slatke vode nije uticalo na ocuvanje ekosistema koji ce postojati nakon Potopa. Sada ne znamo sve detalje, ali cemo ih jednog dana znati.

Gde se sada nalazi zavetni kovčeg?

Negde na Bliskom Istoku, ali ne znamo tacno gde. Saznacemo uskoro.
 
Miroljub Petrovic
mirjanin - poruka glasi:
Da li imaš iskustava sa filterima za vodu koji su dostupni na našem tržištu? U prodaji postoji veliki broj ovih uređaja, ali kako znati koji zaista kvalitetno filtiraju vodu a koju su prevara?

Uglavnom su svi ok, jer je u pitanju jednostavna tehnologija sa aktivnim ugljem.
 
Miroljub Petrovic
vuk - poruka glasi:
Miroljube,koja je razlika izmedju judaizma i pravoslavlja?
Sigurno mislis:"Vidi ga ovaj,ne zna ni osnovne stvari,a petlja se na forum." U svakom slucaju,hvala i pozdrav.

Nema razlike, to je isti koncept, samo sto mnogi danas zloupotrebljavaju judaizam i pravoslavlje. Jevreji kazu za Bozji koncept "judaizam", a mi kazemo "pravoslavlje". Isto vazi i za islam - oni koji zive po Kuranu zastupaju koncept judaizma i pravoslavlja, a satanisti sve ove tri grupe ljudi nazivaju "Jevrejima koje treba pobiti".
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 06.03.2010 10:10
 
Miroljub Petrovic
Obilic - poruka glasi:
Koliko vi procenjujete da je potrebno vremena da se dogodi obracenje Izraela, da se objavi poslednji poziv na pokajanje celom svetu i da se odigraju svi dogadjaji zapisani u Otkrivenju (trube, pecati, formiranje zveri, sedam poslednjih zala)?

Jeste vi sigurni da je za sve te dogadjaje dovoljno 20-30 godina, obzirom da ste rekli da drugi Hristov dolazak ocekujete u prvoj polovini ovog veka?

Ocekujem da se obracenje Izraela desi u narednih nekoliko godina, a Hristov dolazak najkasnije za 20-25 godina.
 
Miroljub Petrovic
Obilic - poruka glasi:
Mozete li da uporedite stihove Jezekilj 10.14 i Otkrivenje 4.7? Jesu li Jezekilj i Jovan videli ista bica?

Opis heruvima je zbunjujuci: 4 lica, lica zivotinja, Jovan to vidi drugacije, on govori o 4 bica nalik lavu, orlu, itd... O cemu se radi? Da li na nebu postoje zivotinje kao i na zemlji?? I to u blizini samog Bozjeg prestola? Sta znaci da su ta bica puna ociju? Kako je to moguce? Ako se ne varam i Sotona je heruvim, pa nema glavu lava, orla i vola, nego lice kao ljudsko?

U 9. poglavlju Jezekilj govori o zapecanju koje vrsi andjeo sa "pisarskim priborom." Jel to nacin na koji ce izabrani biti zapecaceni na kraju?

Prorok kaze "kao", dakle on opisuje ljudskim ecima ono sto vidi, sto je nebeska realnost. Tako i Jovan u Otkrivenju 8. poglalje kaze da vidi nesto kao "ognjem zapaljena gora koja pada u more" itd.
 
Miroljub Petrovic
maxian - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Alca - poruka glasi:
Profesore,
ako se zna da 2 trougla koja čine heksagram i nemaju nikakve veze sa Davidovom zvijezdom već su povezani sa falicizmom, kako je moguće da oni i dan danas čine zastavu Izraela?

Takozvana "Davidova zvezda" je slicna podvala kao i "Hristov krst". Krst nije Hristov simbol, ali ga savremeni hriscani koriste. Kada bi heksagram i krst bili najveci problem u savremenom judaizmu i hriscanstvu, bilo bi odlicno.


Da li je Isusov znak zvezda koja je svetlila u Betlehemu kad se Spasitelj rodio?

Isus nema znak. Njegovi znaci su duhovne prirode, a to je karakter slican Bozjem. Iako, striktno biblijski govoreci, Bog u Bibliji spominje samo dva "znaka" koji predstavljaju obelezje Njegovog naroda - duhovni znak (Shabat) i fizicki znak (obrezanje).
 
Miroljub Petrovic
Sn00py - poruka glasi:
Hvala na odgovoru samo izgleda da sam malo loše postavio pitanje. Evo šta mene u stvari interesuje:
Isus Hrist kad je počeo da propoveda rekao je između ostalog da je prorokovani mesija i mi hrišćani to priznajemo. Posle njegove smrti i uskrsnuća nastale su podele, neko je prihvatio da je on mesija, većina ne i čekala je dalje mesiju koji je prema knjigama trebao da se pojavi negde u to vreme.
Kao što znamo prošlo je oko 2000 godina od tada, pa me interesuje kako danas judizam (rabini, nisam siguran koji bi izraz upotrebio kao pravilan) gleda na Hrista posle tolike vremenske distance i moglo bi se slobodno reći posle tolikih dokaza?

Danasnjim rabinima je glavni autoritet Talmud, a ne Biblija, kao sto je mnogim hriscanima autoritet izjave "svetih otaca", a Muslimanima ne-kuranski spisi zvani "hadisi", i to je mehanizam kako oni skrecu od izvorne Bozje informacije i "ne vide" informacije o Mesiji. Odmah da kazem, da i u Talmudu, i u spisima Svetih otaca i u hadisima ima dobrih i lepih izjava, ali i netacnih informacija koje ljude odvlace sa pravog puta. Podsetic da Bog u Tori (ili Tevratu, prvih 5 knjiga Biblije) lepo kaze: "Nemoj da dodajes nista, niti da oduzimas od ovih reci."
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.42 sekundi!