Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Drazen 88
Pozdrav..
Da bi se dobilo Izraelsko drzavljanstvo, da li je potrebno sluziti Izraelsku vojsku, odnosno da li je to jedan od uslova ?
 
Miroljub Petrovic
stefan2 - poruka glasi:
Poštovanje Petroviću!
Imam par pitanja pa me zanima vaše mišljenje:

O svemi sto pitas sam vec govorio, pa bi bilo dobro da procitas sve moje prethodne postove, ali evo za tebe ukratko odgovora.

1. da li sutra kad počne pasha možemo lomiti kruh i piti sok od grožđa i tako se prisećati Isusa što je uradio za nas

Naravno.

2. pošto ste govorili o smrti kao spavanju zanima me kako objašnjavate to kad su se ukazali Mojsije i Ilija apostolima kad su bili sa Isusom

I Ilija i Mojsije su vazneti na nebo, pa su mogli da se pojave Isusu. Mojsije je umro, pa je vaskrsnut i vaznet na nebo. Imas u Rimljanima 5,14 o tome, kao i u Judinoj poslanici 7.

3.u otkrivenju se govori kako će u poslednje vreme biti dva proroka (verovatno Enoh a drugi Ilija) e a Isus je reko da je Ilija već bio tj Ivan Krstitelj je bio Ilija

"Ilija" je onaj koji priprema put za Hristov dolazak. Posto postoje dva Hristova dolaska, onda postoji "Ilija" (Jovan Krstitelj) i doslovni Ilija. Jovan Krstitelj je rekao da on nije Ilija, a Isus kaze da jeste. Da li neko od njih dvojice laze? Ne. Isus jasno govori da je Jovan Krstitelj onaj koji priprema put za dolazak Mesije.

4.da li verujete u uznesenje pri drugom dolasku Isusa na zemlju i da li će to biti pre događaja u otkrivenju

U Bibliji se jasno opisuje vaznesenje pravednih prilikom Hrostovog drugog dolaska.

5.ovo me pitanje najviše brine: kako objašnjavate u petrovoj poslanici kad kaže da je Isus bio govorit duhovima u tamnici( tako katolici govore da je bio sašao nad pakao) 1 Petrova 3,18-22

Nisi citao pazljivo ceo taj deo. Govori se da je Isus vaskrsao Duhom (misli se na Sveti Duh), kojim je nekada, u Nojevo vreme, propovedao robovima greha (duhovima u tamnici). U 1. Mojsijevoj 6 se kaze: "Nece se moj Duh do veka raspravljati sa ljudima..." Bog je Svetim Duhom pozivao ljude na pokajanje u Nojevo vreme, a istim dim Svetim Duhom je Isus vaskrsnut.

Nemojte zamerit al neke stvari kao početnik u proučavanju biblije nerazumem , pa ako bi mi mogli odgovoriti jer na ta pitanja ja trebam dati odgovor prijateljima.Hvala i neka vas Bog vodi pravim putem.

Samo pitaj, zato i postoji ovaj forum.

P.S. Kad bi se mogao očekivati vaš nastup u Somboru ili Subotici pošto mi je to blizu?

Za sada mozes sve da gledas na ovom sajtu, jer sva moja nova predavanja postavljamo na ovaj sajt. Nisam siguran da cu uskoro dolaziti u tvoje krajeve.
 
Miroljub Petrovic
Drazen 88 - poruka glasi:
Pozdrav..
Da bi se dobilo Izraelsko drzavljanstvo, da li je potrebno sluziti Izraelsku vojsku, odnosno da li je to jedan od uslova ?

Nije.
 
Miro
Pozdrav Miroljube,

Da li si cuo da su oni kreteni u Cernu uspjeli da naprave pomak u svojim namjerama.

Kako komentarises taj dogadjaj?
 
ljubas
Miroljube sta ti mislis o ovoj rezoluciji o Srebrnici sto ovi u skupstini donose?
 
http://sviuselo.wordpress.com/
ljubas
Jos jedno pitanje. Kakav je pogled iz Biblijske perspektive ili ako se to ne tretira ,kako ti gledas na ostavstinu-na testament. Kako otac ili roditelji ostavljaju ostavstinu kucu imanje,stanove svojoj deci , da li po muskoj liniji,jednom detetu-nasledniku ili svima ravnopravno?
 
http://sviuselo.wordpress.com/
Nemanja Glisic
Preporucujem svima da pogledaju na donjem linku kratak video koji govori o stetnosti alkohola na covekov organizam. Video je uradila ruska nacionalna televizija (poznata je cinjenica da je alkoholizam jedan od najvecih ubica u Rusiji) i nije preveden na srpski ali su animacije odlicne i potpuno oslikavaju nacin na koji alkohol unistava organe tako da i bez prevoda se moze razumeti sustina.

http://www.youtub...re=related
 
ilija89
Nemanja Glisic - poruka glasi:
Preporucujem svima da pogledaju na donjem linku kratak video koji govori o stetnosti alkohola na covekov organizam. Video je uradila ruska nacionalna televizija (poznata je cinjenica da je alkoholizam jedan od najvecih ubica u Rusiji) i nije preveden na srpski ali su animacije odlicne i potpuno oslikavaju nacin na koji alkohol unistava organe tako da i bez prevoda se moze razumeti sustina.

http://www.youtub...re=related



Moze li neko da prevede ovaj klip?
Mudar čovek sam donosi odluke; budala prihvata javno mnjenje.

Kineska izreka
 
Miroljub Petrovic
Miro - poruka glasi:
Pozdrav Miroljube,

Da li si cuo da su oni kreteni u Cernu uspjeli da naprave pomak u svojim namjerama.

Kako komentarises taj dogadjaj?

Nisu oni nista napravili. Oni su odrzali neki glup eksperment, koji niko od laika ne razume, i sada pricaju bajke za naivne ljude, a GLAVNI CILJ tog laznog eksperimenta je osporavanje Biblije. Podseticu te da je taj eksperiment vec najavljen u knjizi "Andjeli i demoni" od Dena Brauna, koja predstavlja uvod za njegovu knjigu "Da Vincijev kod". Pomenute dve knjige su dve najsatanskije knjige koje su napisane u istoriji. Dakle, taj eksperiment je najavljen u toj satanskoj knjigi, tako da je sve jasno onome "ko ima oko da vidi".
 
Miroljub Petrovic
0 - poruka glasi:
Miroljube sta ti mislis o ovoj rezoluciji o Srebrnici sto ovi u skupstini donose?

Oni samo ispunjavaju naloge svojih gazda iz medjunarodne zajednice. Tako su legalizovali homosekusalce, darvinizam i sve ostale satanizme, a osudjuju svaki oblik patriotizma.
 
Miroljub Petrovic
0 - poruka glasi:
Jos jedno pitanje. Kakav je pogled iz Biblijske perspektive ili ako se to ne tretira ,kako ti gledas na ostavstinu-na testament. Kako otac ili roditelji ostavljaju ostavstinu kucu imanje,stanove svojoj deci , da li po muskoj liniji,jednom detetu-nasledniku ili svima ravnopravno?

Pise ti jasno u Bibliji - samo muski potomci mogu da nasledjuju.
 
stefan2
Ko su pismoznanci iz biblije kad Isus kaže da ih se trebamo čuvati?
 
Miroljub Petrovic
stefan2 - poruka glasi:
Ko su pismoznanci iz biblije kad Isus kaže da ih se trebamo čuvati?

U pitanju su "knjizevnici" ili "soferim", oni koji navodno poznaju svete knjige, a u stvari su prevaranti i okultisti (kao danasnje svetske religijske vodje).
 
Miroljub Petrovic
Evo cetvrtog nastavka serijala "Izrael opstaje uprkos svim zakonima verovatnoce":

http://www.vimeo....
 
elohim
kada isus govori ucenicima:molite se bogu kad budete bezali da to ne bude u zimu i u subotu,na sta misli?za zimu je jasno ali zasto ne u subotu?
 
armagedon
Boeing 777-240/LR
http://www.airlin...0855967/L/
http://www.dfrc.n...N-4242.jpg
 
Miroljub Petrovic
minaa - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
0 - poruka glasi:
Jos jedno pitanje. Kakav je pogled iz Biblijske perspektive ili ako se to ne tretira ,kako ti gledas na ostavstinu-na testament. Kako otac ili roditelji ostavljaju ostavstinu kucu imanje,stanove svojoj deci , da li po muskoj liniji,jednom detetu-nasledniku ili svima ravnopravno?

Pise ti jasno u Bibliji - samo muski potomci mogu da nasledjuju.

Gospodine Petrovicu
mislim da bi se mnogi samnom slozili da ovde niste u pravu. Stvarno vas postujem, odgledala sam vasa predavanja i gostovanja i vidim da ste dosta videli i procitali. Nekad me stvarno iznenadite vasim stavom. Kako vi to gledate na zenski deo populacije? Zar ne mislite da nas malo "spustate" i cinite beskorisnim osim mozda kao zive inkubatore za muske naslednike?

Hvala na javljanju, ali na osnovu onoga sto ste napisali mogu jasno da zakljucim da ste malo procitali i odgledali od onoga sto sam napisao i rekao. Takodje, mogu da zakljucim da ne razumete svrhu postojanja religije i uopste razlog nastanka ovog sveta. Na zalost, slican stav ima ogromna vecina danasnjih hriscana (sto nije slucaj sa vecim delom Muslimana i Jevreja).

Evo, za pocetak vam predlazem da procitate moju knjigu "Tajna srecnog zivota" pa da mi javite li ste nekada procitali da se neko lepse i objektivnije izrazio o zenama od mene (eto, terate me da se hvalim). U svojim predavanjima sam jasno rekao da su tri najdraza stvorenja u mom zivotu: moja majka, moja baka i moja cerka. Nigde nisam spominjao muske rodjake, iako su moj otac Veroljub i moj stric Miso Miljanov sa Kosora najvise uticali na oblikovanje mog karaktera, i te dve osobe smatram svojim zivotnim uciteljima.

Ucestvovati u stvaranju dobrih ljudi ne znaci biti "inkubator za muske potomke". Neumesno je da meni takve stvari trpate u usta, kada ja stalno navodim kao najvecu istinu u zivotu koju sam cuo - izjavu moje bake Andje koja je kazala: "Cerka vredi kao pet sinova."

Procitala sam oko 100 strana vaseg foruma i ne secam se da sam videla zenskog korisnika. Zar vam to nije cudno? Zar ne mislite da su mnoge zene povredjene vasim izjavama?

Ne, to nije cudno ni meni, ni velikoj vecini onih koji posecuju ovaj forum. Ovaj forum nije klub demokrata i samoupravljaca. Ovo je ratni forum gde se tretiraju ratna pitanja, i tu se zene veoma retko ukljucuju. To je kao nekada u skupstinama (sinagogama) u Izraelu - ozbiljni i pobozni muskarci su se okupljali u skupstinama da raspravljaju o vaznim zivotnim pitanjima, a zene su bile fizicki odvojene od njih (obicno na galeriji) i mogle su da slusaju sta muskarci govore, ali su cutale, pa kad bi dosle kod kuce pitale bi svoje muzeve ako imaju neko pitanje. O tome se govori i u Bibliji - da zene cute u crkvi (skupstini), a da kod kuce pitaju muzeve ako nesto zele da pitaju. To nije omalovazavanje zena, vec po ratnim pitanjima zene nemaju sta da diskutuju sa muskracima i da se ukljucuju.

U jednom odgovoru dali ste clanak iz novina kako zena treba da se ponasa kao supruga; da je rucak gotov kad muz dodje, da bude raspolozena kad muz dodje, da ovo da ono... kad muz dodje,...kad muz dodje...kad muz dodje. Pa nismo mi programirani roboti koji obletaju oko supruga, gledaju samo njima da ugode i mozda treba i hranu da im sazvacu?

Mogu samo sa zaljenjem da zakljucim da ste prihvatili pogresan sistem vrednosti, a da vam religija dodje kao neki skup lepih pričica o moralu. Od jedne supruge se traži samo onoliko koliko se one danas trude oko svojih poslodavaca i direktora (muškaraca). Ženama kojima je posao, novac i karijera najvažnija stvar u životu, "ubijaju se" da ugode svojim šefovima, samo da bi postigle zacrtani cilj - novac i karijeru. Žena koja prihvati pravilan sistem vrednosti i razume da su dobri ljudi, odnosno njena deca, njeno JEDINO i najveće bogatstvo u ovom svetu, takva žena će da ljubi noge svome mužu koji joj obezbeđuje sve što joj treba u kući da ona može da se posveti samo deci. Od te dece ona dobija najlepšu stvar u životu - iskrenu ljubav i pažnju, a kad deca porastu, onda (dobro vaspitani) sinovi na poseban način pokazuju ljubav i poštovanje prema majci, koja živi u njihovoj kući kao vojvodkinja, a snaje i unici joj ukazuju najviše poštovanje.

Pa i mi smo ljudi i mi postojimo! Nismo rodjene da budemo bezglasne sluskinje koje niko ne vidi i ne cuje. I mi imamo poslove i zadatke samo se malo razlikuju od muskih; muskarac radi samo na poslu a zena na poslu i kod kuce

Pobožna i pravilno vaspitana žena se udaje za sposobnog i pobožnog muškarca, i ona nema potrebe da misli o poslu i zarađivanju novca. Na žalost, mnoge žene su se opekle u lošem braku i sad pokušavaju da improvizuju mnoge stvari i da spašavaju sebe i svoju decu iz pakla koje savremene države zovu "brak".

dok muz zavaljen u fotelji sa pivskom flasom i daljinskim upravljacem u ruci, hrce ispred televizora.

Jadne su to devojke koje imaju tupave i nepobozne majke i očeve, koji nisu znali da ih nauče da se dobro udaju i da ne žive sa takvim profilom bića koje se ne može nazvati muškarcem.

Pa zar vi opravdavate, pretpostavicete vec koju religiju, gde je zeni vec po rodjenju odredjeno kome ce pripasti, gde muz, otac, brat moze da je hladnokrvno ubije zbog njegovog idiotskog misljenja? I koji jos nisu dosli ni do srednjeg veka! I gde, jednostavno, siluju zenu pa posle kad zatrudni ubiju je jer je ONA kriva sto je ostala trudna!

Pričate gluposti. Ko to opravdava? Takođe, verujete satanskim zapadnjačkim medijima koji LAŽU KAO PSI i kurvarstvo u islamskim zemljama lažno prikazuju kao silovanje. NE POSTOJI primer u istoriji da je neka pobožna i moralna devojka ili žena u islamskim zemljama, ili u jevrejskoj zajednici, bila nevina i ubijena od strane rodjaka. To postoji samo u glavama demonizovanih novinara koji pljuju po svemu što ima veze sa moralom. Ti isti novinari iznose bljuvotine o "lepom životu" na Zapadu i veličaju darvinizam, prostituciju, narkomaniju i sve oblike destrukcije.

Pa ja sam zensko i jako me boli nepravda ( uopsteno, bilo kakva) a pogotovo kad neko pametuje zensko- musko. Niko ne moze da prica zensko - musko vec ta i ta osoba. Sve zene se ne stavljaju u isti "kos" kao ni muskarci samo zato sto su istog pola.

Vas boli nepravda? Hajde da analiziramo šta ste učinili da bude manje nepravde u ovom svetu. Da li ste svoju ćerku učili da bude majka i supruga, i da svoje bogatstvo stvara stvarajući dobre ljude, jaku porodicu, ili ste je učili da studira ateističke fakultete i da "ima svoj dinar", da bude "nezavisna". Kako žena može u ovom svetu da bude nezavisna? Kako? Može ako nezavisnost dobije od muža koji je nezavistan. Treba da se probudite iz tog lažnog demokratskog sna. Živimo u surovom ratu gde svakom od nas preti najsurovije istrebljenje ako se ne povinujemo satanskim zakonima koji se nameću celom čovečanstvu. Savremeni nacisti su sto puta gori od Hitlera i sad će suknje da mudruju i pametuju kako da se spasavamo od novih Hitlera i Pavelića.

Da li ste sina učili da se osposobljava za život u prirodi i da bude nezavistan od sistema, da se ženi sa pobožnom devojkom iz dobre familije, ili ste ga pustili da "sam bira" šta će da radi u životu, a što se pobožnosti tiče "dovoljno je da posti, ispoveda se i pričešćuje se". Zato kad vam sin sutra bude kao Vojislav Koštunica, nemojte da kažete da vam je neko drugi kriv zbog toga. I kad vam ćerka bude bila kao Biljana Plavšić, nemojte da kukate.

Garantujem da sam obrazovanija i pametnija od vecine muskaraca al sad bih znaci trebala da cutim, sedim kuci i suprugu sazvacem hranu?

Iz vašeg pisanja se vidi da ste TOTALNO NEOBRAZOVANI. Imate dobre namere, i to je ono što je pozitivno. Na jeziku Biblije, hebrejskom jeziku, reč "obrazovanje" je ista reč kao i "posvećenje" (hinuh). Dakle, ko je obrazovan? Onaj ko je posvećen, ko postaje svet. A kako da čovek bude svet? Jedino ako se POVEŽE sa Onim ko je svet. A jedini koji je svet u svemiru je Bog. Dakle, mi primamo svetost od Boga ako se POVEŽEMO sa Njim, ako smo bliski sa Njim. Reč "zapovest" na jeziku Biblije se kaže "micva" i potiče od reči "civa" što znači "vezati". Dakle, mi se vezujemo za Boga (i postajemo sveti) držanjem Božjih zapovesti. Prva zapovest u Biblji data ljudima glasi: "Rađajte se i množite", odnosno: "Stvarajte bogatstvo, stvarajte dobre ljude, budite slični Meni..."

Jedna od zapovesti za stvaranje dobrih ljudi, u uslovima surovog rata, jeste da samo muškarci mogu da odlučuju o ratnim pitanjima, a jedno od takvh pitanja je i pitanje teritorija. Ne može žena da odlučuje šta će da se radi sa zemljom ili kućom, jer kad bi ona odlučivala lako bi došli razbojnici da joj sve oduzmu. To upravo imamo danas u demokratiji, gde su razbojnici sve oteli, pošto su kilavi muškarci dozvolili da se uvedu zakoni gde žene mogu da budu policajci i vojnici, i da nasleđuju i krčme dedovinu koju su naši preci svojom krvlju oslobađali.

Naravno da je nekada dobro da u zemljama pod okupacijom, kao što su demokratske zemlje, žene mogu da nasleđuju imanja, pa da neka pobožna žena nasledi nešto, i onda to uloži za dobre stvari. Ali, u slobodnim (teokratskim) državama, žene ne mogu da se bave muškim stvarima. To im ne priliči, kao što ni zecu ne priliči da vuče kola.

Dakle, nemojte da tražite da budete muškarac, jer će vam biti mnogo teško u životu. To što želite je isto što su Adam i Eva hteli - da budu kao Bog. To je sotonska prevara. Kao što čovek dobija svoju svetost od Boga, tako i žena dobija svoju slobodu i nezavisnost od muža (ili oca, dok nije udata). Ne mislite valjda da žene mogu da se bore za nezavisnost i slobodu protiv satanista? Žene trebaju da nađu svoje mesto pod krilom pobožnog muškarca i da uživaju, a ne da brinu muške brige (zarađivanje novca, nasleđivanje imanja, vođenje rata, kažnjavanje zlikovaca i slično).

Pa i vi imate cerku, ne znam da li imate sina. Kada bi ostavljali nasledstvo, da li bi sve ostavili samo sinu jer cerke nisu vazne?

Ćerka mi je podjednako važna kao i sin, i za nju više brinem nego za sina. Nasledstvo koje želim da joj ostavim jeste dobro vaspitanje i znamenito poreklo. Sa te dve stvari, ona će moći da bira najboljeg i najpobožnijeg mladića na svetu. Njen muž će onda moći da se hvali: "Moja žena je ćerka Miroljuba Petrovića, potomka vojvode Radonje Petrovića. Moj tast Miroljub je naučio moju ženu da bude najbolja majka i supruga. Ako mi neko ne veruje, neka dođe u moju kuću pa da vidi kako će moja žena da ga ugosti. Neka posle kaže da li je negde bio bolje dočekan i ugošćen. Takođe, ako ne verujete da je moja žena najbolja, dođite da se upoznate sa mojom decom i da vidite kako ih je moja žena vaspitala, pa da vas posle pitam da li ste negde videli pametniju, pobožniju i poslušniju decu."

Dakle, to je nasledstvo koje će moja ćerka da dobije. A puška, pištolj, zemlja, kuća, imanje, prezime ostaje mojim sinovima, koji će kao najmilije goste da dočekuju svoju sestru i zeta, i zetovu familiju.

Na kraju, želeo bih da vam preporučim da pročitate moje knjige: Tajna srećnog života, Brak i porodica, i Osnovi teokratije. Možete da ih preuzmete sa donjeg linka ili da ih kupite u knjižari Metafizika:

http://www.creati...ligija.htm

Ove knjige ce vam pomoći da se obrazujete. Nije strašno da ovde pod pseudonimom kažete razne pogrešne stvari, ali ako tako nešto progovorite među ozbiljnim ljudima, bićete iskompromitovani, a ono što je još gore, kao neobrazovana osoba ćete jako da postradate u ovom životu i da verovatno izgubite i onaj drugi život - večni, jer će te zbog loše teologije na kraju Boga okriviti za svoje neuspehe u životu. Ateističko "obrazovanje" koje sada imate je nešto sa čime se ozbiljan čovek ne bi ponosio. Mera vašeg obrazovanja je vaša sposobnost da stvarate dobre ljude (decu i prijatelje) - da ih zainteresujete i podstaknete da budu slični Tvorcu.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 31.03.2010 22:54
 
Miroljub Petrovic
elohim - poruka glasi:
kada isus govori ucenicima:molite se bogu kad budete bezali da to ne bude u zimu i u subotu,na sta misli?za zimu je jasno ali zasto ne u subotu?

Shabat je praznik, vreme kad covek treba da odmara. Nije isto ako covek treba da bezi danju i nocu. Pored toga, Isus i ovde naglasava vaznost svojih praznika, a Shabat je praznik koji ukazuje na stvaranje sveta, odnosno Stvritelja, kada bi covek trebao da odmara i razmislja o svom Tvorcu, a ne da trci, juri i bezi od krvoloka.
 
Miro
Pozdrav Miroljube,

Da li znate da u Srbiji kruze kao misevi mnostva agenata zapadnih (satanistickih) tajnih sluzbi i preko nasih politicara uz pomoc novca i laznih obecanja, na koja nasjedaju nasi glupi politicari kroje sudbinu Srbije i RS bez ikakvog znanja naroda.

Mogu li da cujem vas komentar?

unaprijed hvala.
 
Miroljub Petrovic
Laky - poruka glasi:
Sta vi tacno podrazumevate pod pojmom "sposoban" muskarac? I zar ne dolazi najveci deo zla na ovom svetu upravo od "sposobnih muskarcina" koji ruse sve pred sobom samo da bi njima bilo bolje i njihovoj porodici a ostalim kako bude? Jer, Vasa izjava bi se mogla svakako protumaciti kad kazete da zena treba da se uda za sposobnog muskarca. Zato pitam.

Ako ti pod "sposobnim muskarcem" podrazumevas nekog ko je "sposoban" da ruši i uništava, onda imaš problem. Ja sve vreme govorim o sposobnosti da se stvaranju dobri ljudi, odnosno da se stvore uslovi za to. Muškarac ne može da stvara dobru decu bez žene, i zato se sposoban muškarac prepoznaje po tome što je u stanju da prepozna dobru devojku, da je uveri da je on zaista sposoban, i da joj obezbedi sve što joj je potrebno da ona može da iskaže svoje velike potencijale u domenu u kojem je muškarac inferioran u odnosu na nju.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.48 sekundi!