Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
legends - poruka glasi:
zasto neki ljudi kazu da nevalja piti puno vode, navodno zato sto otezava rad srca, ima li to nekakve logike ili je cista glupost

U svemu sto je dobro za coveka treba biti umeren. Dnevna doza vode za coveka je oko 2 - 2,5 litre, a ako neko popije 5 litara, moze da ima probleme.
 
Miroljub Petrovic
Evo danasnjeg izvestaja sa brda Hrama u Jerusalimu:

http://www.vimeo....
 
miki
Neznam istorijsku pozadinu zida placa, ali zar nije fanatizam dolaziti ispred njega i moliti se, ostavljati zedulje? Izgledami kao neko klanjanje mrtvim stvarima... Ispravite me ako gresim.
 
Izrailj
Na snimku se vidi da skoro svi jevreji nose njihove tradicionalne kapice na glavi,cak ste je i vi stavili.Procitao sam negdje da time zele da pokažu da su slobodni i da nisu robovi jer su u stara vremena samo robovi išli gologlavi.Je li to tacno ili ima jos neko drugo znacenje ?
pozdrav
 
Miroljub Petrovic
miki - poruka glasi:
Neznam istorijsku pozadinu zida placa, ali zar nije fanatizam dolaziti ispred njega i moliti se, ostavljati zedulje? Izgledami kao neko klanjanje mrtvim stvarima... Ispravite me ako gresim.

Ima fanatizma kod mnogih ljudi koji tu dolaze, ali ima tu i nekih drugih stvari. U pitanju je najsvetije mesto na planeti Zemlji - mesto gde je nekada bio Hram Bozji i gde ce uskoro isti Hram ponovo biti uspostavljen. Oni koji su citali Bibliju znaju to, ali takodje znaju i da moraju da se dese zestoke stvari pre nego sto novi Hram bude uspostavljen, jer Izrael mora da se ocisti od duhovnog smeca.

Nije svejedno da li se covek moli kod kuce ili ispred Zapadnog zida, kao sto nije isto da li udises vazduh na Malinskoj gori u Jerusalimu ili na Sar planini. Sa vazduhom na Maslinskoj gori dobija pogled na istoriju, na najveca i najvaznija desavanja u ljudskoj istoriji, pa ti vazduh narocito prija. Naravno da to ne treba raditi svaki dan, ali osetiti bar jednom u zivotu je sjajno iskustvo. Moze se i bez njega, ali sa njim je mnogo lepse.
 
Miroljub Petrovic
Izrailj - poruka glasi:
Na snimku se vidi da skoro svi jevreji nose njihove tradicionalne kapice na glavi,cak ste je i vi stavili.Procitao sam negdje da time zele da pokažu da su slobodni i da nisu robovi jer su u stara vremena samo robovi išli gologlavi.Je li to tacno ili ima jos neko drugo znacenje ?
pozdrav

Rabini su uveli nosenje kapica i to je pravilo ponasanja ispred Zapadnog zida koje svako ko dodje mora da ispostuje, inace odmah dolazi obezbedjenje da ga upozori. Koliko mi je poznato, nosenje kapica (hebrejski "kipa") ima za cilj da pokaze da coveku pamet ne dopire do neba (neka vrsta pokazivanja intelektualne skromnosti).
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 16.04.2010 22:03
 
hezekiel
Treca emisija iz serijala Znaci sudnjeg dana,
tema 2012 godina

http://www.youtub..._PRLU6lBHM
http://www.youtub...DfHHg6W08s
http://www.youtub..._hFOWyKxLM
http://www.youtub...iNb92mOjDg

Uskoro ce biti i jos dva nastavka serijala.

Pozdrav svima.
 
anton
Iz Biblije je očigledno da su Židovi bili intelektualno nadmoćni nad svim okolnim narodima.

Dali je nešto od toga ostalo i među danšnjim Židovima,jer gledajući danas vidim da su najveći umovi proizašli iz židovskog naroda.
Dali su istaknute naučnike,a od 14 svjetskih šahovskih prvaka,bilo je čak 9 Židova.
 
Dragana
Postovani Miroljube,

Skoro sam saznala za Vas sajt, i zaista do sada nisam imala vremena da ga detaljno izucim i procitam sve komentare i pitanja na forumu.
Ne bih zelela da dobijem odgovor kako ste Vi to vec ranije napisali, pa Vas molim da mi kazete kakav stav Vi imate o pravoslavnoj crkvi. Stekla sam utisak da je podrzavate, ali necu da tvrdim da sam 100 % u pravu.
Moje licno misljenje je da je pravoslavna crkva takodje kao i katolicka, na kraju kao i sve crkve pogresna iz dosta razloga i navodi ljude da se odvajaju od Boga.

Pozdrav.
 
Pirke
"Cetrdeset dana i cetrdeset noci hleba ne jede i vode ne pi"(2 Mojs. 34,28). Ovo je receno za Mojsija,kako je moguce ovo za zivog coveka da toliko ne jede i ne pije?
"Vreme je ,Gospode da se javis, oskrnavise zakon Tvoj" Ps 118,126
 
Miroljub Petrovic
anton - poruka glasi:
Iz Biblije je očigledno da su Židovi bili intelektualno nadmoćni nad svim okolnim narodima.

Dali je nešto od toga ostalo i među danšnjim Židovima,jer gledajući danas vidim da su najveći umovi proizašli iz židovskog naroda.
Dali su istaknute naučnike,a od 14 svjetskih šahovskih prvaka,bilo je čak 9 Židova.

Oni su najbolji u svemu sto uzmu da rade, a nekada su neki od Jevreja i u zlu najbolji, sto je ocekivano.
 
Miroljub Petrovic
Dragana - poruka glasi:
Postovani Miroljube,

Skoro sam saznala za Vas sajt, i zaista do sada nisam imala vremena da ga detaljno izucim i procitam sve komentare i pitanja na forumu.
Ne bih zelela da dobijem odgovor kako ste Vi to vec ranije napisali, pa Vas molim da mi kazete kakav stav Vi imate o pravoslavnoj crkvi. Stekla sam utisak da je podrzavate, ali necu da tvrdim da sam 100 % u pravu.
Moje licno misljenje je da je pravoslavna crkva takodje kao i katolicka, na kraju kao i sve crkve pogresna iz dosta razloga i navodi ljude da se odvajaju od Boga.

Pozdrav.

Mi se ovde ne bavimo crkvama, neko konceptom - konceptom koji je Tvorac dao preko svog pisanog otkrivenja. Ipak, crkve koje postoje, kakve god da su, predstavljaju jednu trunku svetlosti u ovom duhovno razorenom svetu. Preko tih crkava se distribuira i stampa pisano otkrivenje Tvorca, i drugi materijali od kojih ljudi jedino mogu da imaju neke koristi, iako i medju tim materijalima ima svacega. Dakle, treba da se bavimo onim sto je dobro, a da u ljudima i institucijama pokusamo takodje da nadjemo nesto sto je dobro, i da to dobro podsticemo i unapredjujemo. Nemamo savrsene pojedince i institucije.
 
Miroljub Petrovic
Pirke - poruka glasi:
"Cetrdeset dana i cetrdeset noci hleba ne jede i vode ne pi"(2 Mojs. 34,28). Ovo je receno za Mojsija,kako je moguce ovo za zivog coveka da toliko ne jede i ne pije?

Sto coveku nije moguce, Bogu je moguce. Kada je covek u Bozjoj prisutnosti na takav nacin, onda mu ni vazduh ne treba.
 
Nemanja Glisic
Da li imate knjigu Edmonda Parisa "Skrivena istorija jezuita" u PDF formatu?
 
Miroljub Petrovic
goranpr - poruka glasi:
Postovani Miroljube imam problema sa jednom zenom koja je pripadnik Adventisticke crkve.Posto znam da se bavite problemom sekti zamolio bih vas da mi date (posto se veliki poznavalac hriscanske doktrine)neke argumente pomocu kojih bih joj pomogao da se vrati pravoslavnoj crkvi.?

Ona treba da se vrati pravoslavnoj veri, a ne pravoslavnoj crkvi. Nije toliko vazno da li neko ide u neku crkvu, i koju, nego je vazno kako zivi. Najvise sto mozes da uradis za nekoga jeste da zivis moralno po Svetom Pismu i da se molis za druge ljude, pa ako se nekome svidi kako ti zivis, i pita te u vezi toga, onda mozes da mu nesto objasnis. Sve drugo je gubljenje vremena i zivaca.
 
Miroljub Petrovic
Nemanja Glisic - poruka glasi:
Da li imate knjigu Edmonda Parisa "Skrivena istorija jezuita" u PDF formatu?

Bice uskoro, radi se na sredjivanju prevoda i pripremi za stampu.
 
Uros88
Isus je umro na krstu da bi platio za nase grehe. Kako su time nasi gresi placeni? Zasto je bog morao da da svog sina, sta je time dobijeno? Ako nekome uzmes pare neko drugi moze da plati tvoj dug svojim novcem, ali ako sam ja prekrsio zakon, sta je isusovom smrcu dobijeno? Ako neko povredi moju porodicu ne moze neko iz moje porodice da plati za njega svojom zrtvom. Mozda je glupo pitanje ali vas molim za odgovor. Znam da je govoreno o ovome naravno, ali ovaj deo mi i dalje nije jasan.
 
SasaBD
Koje ponasanje vise odgovara biblijskim nacelima: biti sujetan ili biti sofisticiran?
Ako biste morali da birate, sta bi ste izabrali i zbog cega?
 
Miroljub Petrovic
osa - poruka glasi:
dali opstanak i budučnost izraela ovisi o mesijanskim židovima,

Ne zavisi od njih, jer oni nisu mnogobrojni. Zavisi od toga kada se ceo narod (velika vecina) okrene Bogu.

i sljedeće pitanje kako mesijanci tumače knjigu otkrivenja, prvenstveno dvije zvijeri i žig zvijeri?

Nisam sa njima o tome pricao, ali pretpostavljam da tumace generalno kao i hriscani.
 
Miroljub Petrovic
Bekka - poruka glasi:
Da li je za jevreje Bogohulno kad hriscanin tvdi da je Isus bog? Sta za njih predstvlja Isus?

Jevreji ne razmisljaju o Isusu. Oni znaju da je Isus Jevrejin i da su ga hriscani zloupotrebili. Oni znaju da kad neko spomene Isusa, da ih to asocira na progonstvo koje su dozivljavali tokom istorije od hriscana.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.58 sekundi!