Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Petar
Zanima me i pitanje nacionalizma. Da li je to satanska prevara smisljena da zamece svadju medju narodima (gad je ko zamece svadju medju bracom)? Imam nekih simpatija prema radikalima ali kad cujem to hvalisanje tipa: najveci srpski nacionalisti itd...zgadi mi se. Sta vi mislite o nacionalizmu? I da li cete glasati ili necete?
 
Miroljub Petrovic
Konstantin je napisao:
Postovani profesore, da li bi Adam i Eva uopste imali decu da nisu izbaceni iz raja...tj iz zajednice sa Bogom?


Naravno da bi imali.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Interesuje me trenutak kada je stvoren svako od nas. Da li u trenutku zaceca? Da li ranije?


U trenutku zaceca.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Koji su to narodi za koje smatrate da zele da zive u skladu sa Bozjim zapovestima?


U svim narodima postoje ljudi koji zele da zive po Bozjim zapovestima.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Zanima me i pitanje nacionalizma. Da li je to satanska prevara smisljena da zamece svadju medju narodima (gad je ko zamece svadju medju bracom)?


Lepo je to kad covek voli svoje genetski bliske rodjake.

Imam nekih simpatija prema radikalima ali kad cujem to hvalisanje tipa: najveci srpski nacionalisti itd...zgadi mi se. Sta vi mislite o nacionalizmu? I da li cete glasati ili necete?


Ne volim demokratiju i to glasanje, ali nekad odem da glasam i da dam podrsku onima koji su najmanje losi, iako slaba vajda od tog glasanja. Ako patriote dobiju izbore, oni ce da izvrse drzavni udar preko vojske kao u Turskoj.
 
Petar
Petar je napisao:
[quote]Imam nekih simpatija prema radikalima ali kad cujem to hvalisanje tipa: najveci srpski nacionalisti itd...zgadi mi se. Sta vi mislite o nacionalizmu? I da li cete glasati ili necete?

Ne volim demokratiju i to glasanje, ali nekad odem da glasam i da dam podrsku onima koji su najmanje losi, iako slaba vajda od tog glasanja. Ako patriote dobiju izbore, oni ce da izvrse drzavni udar preko vojske kao u Turskoj.


Patriotama verovatno smatrate DSS i SRS?
Ko ce da izvrsi udar? Evropejci??
Izmenio/la Petar na 09.04.2008 18:09
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Petar je napisao:
[quote]Imam nekih simpatija prema radikalima ali kad cujem to hvalisanje tipa: najveci srpski nacionalisti itd...zgadi mi se. Sta vi mislite o nacionalizmu? I da li cete glasati ili necete?

Ne volim demokratiju i to glasanje, ali nekad odem da glasam i da dam podrsku onima koji su najmanje losi, iako slaba vajda od tog glasanja. Ako patriote dobiju izbore, oni ce da izvrse drzavni udar preko vojske kao u Turskoj.


Patriotama verovatno smatrate DSS i SRS?


Ma kakav DSS. Jedino radikali nisu kompromitovani pljackama i aferama, i zalazu se za neki moral, ali ne vredi im to mnogo kad se uzdaju u demokratiju. Umesto sto svoju kampanju sprovode da se prave moderni i evropljani (Vucic se hvali kako ce da ide na Exit i na Roling Stonse), treba da pozovu narod na zdrav zivot, ocuvanje porodice, na pokajanje, da Bog odbrani zemlju kao u vreme starog Izrailja, jer bez Bozje direktne intervencije nema drzavi spasa. Mi mozemo pojedinacno da se spasavamo, ali nije isto kad zivite u fasizmu (demokratiji) ili u slobodnoj Mojsijevackoj drzavi.

Nemate vi danas na nasoj intelektualnoj sceni ozbiljne i pobozne ljude. Oni koji su pobozni i koji znaju za Boga se sikaniraju, zabranjuje im se da predaju veronauku, uskracuje im se medijski prostor i slicno. "Dveri" okupe preko hiljadu ljudi na Masincu, a niko od medija to ne objavljuje. Radikali pocinju mitinge sa "Spremte se, spremte..." i velicaju Drazu Mihajlovica, a taj Draza je bio sluga onih masona Karadjordjevica koji su rastocili drzavu. Procitajte knjigu "Cujte Srbi" od Arcibalda Rajsa pa da vidite kakvo je duhovno i svako drugo rasulo bilo u masonskoj Kraljevini Jugoslaviji. Nije ni cudo sto je Bog dopustio da propadne.

Dok se ne dese neke strasne katastrofe i Bog ne dovede neke nove mlade pobozne ljude, nema nista od drzave, to je moje misljenje. Ovo je sve beda - ekumenisti, demokrate, evropljani, uzas...

Ko ce da izvrsi udar? Evropejci??


Oni kontrolisu vojsku, a i policiju polako preuzimaju. Pogledajte kako se stalno desavaju neka "samoubistva" u vojsci. Ja tvrdim da strani agenti ubijaju nase vojnike, a okuputaroski mediji (svi u Srbiji) objavljuju lazne izvestaje u dva reda, ili nista ne objavljuju. Tako se rusi ugled vojske u narodu, pa ce uskoro vojsku da preuzmu homoseksaulci, kao u Britaniji (gde ogroman procenat vojnika su upravo oni).
 
Pera
Da li su mozda srpski tajkuni kao sto su Cepter, Miskovic, Stanko Subotic Cane... masoni?
 
nikola
Juce su pustali snimak gde je Seselj govoro o premestanju prestolnice iz Beograda u Pristinu jos 1989, kako bi se podstakli Srbi koji su proterani da se tamo vrate. U Jugoslaviji ko je dozvoljavao kosovskim Albancima da se naseljavaju, ne priznaju drzavu i dobijaju struju za dzabe, ako Tito nije bio mason ko je stajao iza odluke da se zabrani Srbima povratak
Izmenio/la nikola na 09.04.2008 21:45
 
Miroljub Petrovic
Perazdera je napisao:
Da li su mozda srpski tajkuni kao sto su Cepter, Miskovic, Stanko Subotic Cane... masoni?


Ne znam masone po imenima, iako se neki javno reklamiraju i ne demantuju kad ih prozivaju da su masoni.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Juce su pustali snimak gde je Seselj govoro o premestanju prestolnice iz Beograda u Pristinu jos 1989, kako bi se podstakli Srbi koji su proterani da se tamo vrate. U Jugoslaviji ko je dozvoljavao kosovskim Albancima da se naseljavaju, ne priznaju drzavu i dobijaju struju za dzabe, ako Tito nije bio mason ko je stajao iza odluke da se zabrani Srbima povratak


Nije toliko bio problem ko se gde naseljavao, nego sto je vodjena jedna politika koja je unistavala sve sto je bilo vezano sa moralom, porodicom i duhovnoscu. U celoj toj prici najgore su prosli Albanci, jer je zvanicna politika podsticala njihove kriminalce, unistavala im porodicu, tako da je danas Kosovo balkanski centar droge, prostitucije i najgoreg kriminala. Albanske devojke i zene ne lice na one cuvene nekadasnje albanske majke, nego su postale kao Svedjanke, a albanski mladici kao Al Pacino iz filma "Skarfejs". Na Kosovu ako bi neko pisnuo protiv Evrope, odmah bi ga skratili za glavu, a ovde kod nas jos uvek mozemo da zabranjujemo gej parade i da se nadamo u Bozje izbavljenje. Ali, ako se nastave postojeci trendovi duhovnog unistenja, i mi cemo brzo biti kao Kosovo.
 
Miroljub Petrovic
Stvaranje je napisao:
Ljudi dajte malo ozbiljnosti! Kako Miroljub, koji je geolog, moze da zna odgovore na ova pitanja. Da li bi Adam i Eva mogli da imaju decu?
To su sve pretpostavke.


Vidi prijatelju, ovo nije forum "Vidovdan" pa da samo Aleksandar Djakovac sme da odgovara na sva pitanja. Sve to sto ljudi ovde pitaju je itekako vezano za Stvaranje.

Ako vas zanima rat u bivsoj Jugoslaviji, citajte knjige koje pisu o tome. Zbignjev Bzezinski je u svojim knjigama dao odgovor na ta pitanja, a on je vodeca licnost americke spoljne politike zajedno sa H. Kisindzerom, pa mozete da citate i Kisindzerove knjige.


Ti mora da si neki mason ili njihov simpatizer kad preporucujes knjige najglupljih ljudi i najvecih masona. Pazi koga ovde reklamiras, jer smo instalirali program na ovom sajtu koji automatski prepoznaje masone, vestice, lezbejke, kurve, politicke analiticare i slicnu "elitu", i odmah brise njihove postove.

Radikali, socijalisti, demokrate, sto bi rekao Balasevic vlast je vlast. Koja je to opozicija u istoriji sveta postala bolja od vlasti koju je smenila?


Auu, nasao si koga ces da citiras. Onog polupanog demokratu i borca za Evropu koji je veci papucar od Slobe Milosevica.

I ne zaboravite, postoje preziveli iz Nagasakija i Hirosime.
Ko razume shvatice


Da ti to ne pretis, da ce masoni ovde da bacaju atomske bombe? Pretnja ti je na mestu, jer ako se ovde ljudi budu mnogo bunili protiv Evrope, a ne budu se okretali Bogu, svasta moze da se desi.

i ajmo malo o dokazima o Stvaranju, da se bavimo tom temom koja svakome pomaze da razume svet u kojem zivimo.


Ako na ovom sajtu ne vidis masu dokaza za Stvaranje, onda imas veliki problem.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
U stadu Radoša Lazarevića (84) iz Brezne, na obroncima Suvobora, među mladuncima jedne ovce pojavilo se lane.

Kako je Lazarević izjavio agenciji Beta, ovca koja je lane donela na svet njemu brine kao i o jaganjcima, iako se lane razlikuje od ostalih mladunaca jer ima duge noge, izduženu njušku, uspravne uši i neobične dlake po telu.

Veterinar iz Gornjeg Milanovca Radoslav Jevremović rekao je da "to biološki nije moguće" i dodao da se "u životu svašta događa" i da je moguće da je u tom slučaju došlo do mutacije gena, što je zanimljivo sa naučne tačke gledišta.

Vlasnik ovce istakao je da će lane čuvati i gajiti da vidi da li će da poraste u srnu ili neku drugu životinju.


(Izvor: Beta)

Jer ovo evolucija na delu?


Ma to novinari objavljuju besmislice da bi prodavali novine. To nije "evolucija na delu", nego "lupetanje na delu".
 
nikola
moze li suncevo zracenje i atmosfera da uticu na ponasanje ljudi, ako sam dobro procitao, tako je okarakterisao Nikola Tesla uzroke ratova na podrucju balkana i evrope. Evropljani su u celoj svojoj istoriji pravili zlocine, kako moze npr. spanski narod ili engleski moze da bude na zdravoj nozi ako su mu preci vekovima zlocinci, ne generalisem, neznam kako cemo izdrzati uspon bezakonja u porodici, skoli, kad niko ziv ne vidi okupaciju
 
OrthodoxCelt
Profesore, kakvo je vase misljenje o sportu i fizickoj aktivnosti?

Svake godine oko prvog maja se organizuje maraton na Fruškoj Gori...Postoji 12 staza od 3km za decu pa do ultra-maratona od 102km...

2006. godine sam prešao 86km, a prošle 102km na maratonu, i ove godine planiram ponovo otići na 102km...
Meni to dođe više kao odmor nego napor, jer za jedan dan bukvalno pređem celu Frušku Goru i uživam u prirodi, a usput proverim svoje fizičko stanje...znam da mi uvek bude krivo kad moram da se vratim u ovaj zadimljeni grad...

Da li vi mislite da je ludost šetati ili trčati 102 km po Fruškoj gori?
 
Petar
Sta vi napadate toliko Putina i Rusiju? Mi naravno treba najpre da se uzdamo u Boga, ali i u Rusiju i Putina jer Njegos je rekao da je samo Bog veci od ruskog cara i da samo Bog i Rusija mogu da nam pomognu!
 
nikola
Vaskrsenjem Bog zeli da uzrastemo i da nas ucini Bogovima kroz vecnost, znaci li to da cemo moci u vecnosti da stvaramo nova Bica.
Covek moze ziveti blagodacu i da ne gresi po zakonu Svetih Zapovesti (?), ali nikako ne moze biti bez greha. Dali je svetootacka literatura dobra za duboko upoznavanje sa grehom, ako imamo vremena da se posvetimo sebi
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
moze li suncevo zracenje i atmosfera da uticu na ponasanje ljudi, ako sam dobro procitao, tako je okarakterisao Nikola Tesla uzroke ratova na podrucju balkana i evrope.


Ne znam za tu tvrdnju Nikole Tesle, mozda je rekao, ali to nisam procitao. U svakom slucaju, suncevo zracenje i atmosfera nemaju nikakve veze sa ratovima. Mogu delimicno da uticu na raspolozenje nekih duhovno labilnih ljudi. Uzroci svih nesreca je covekovo odvajanje od zakona prirode koje je Bog uspostavio.

Evropljani su u celoj svojoj istoriji pravili zlocine, kako moze npr. spanski narod ili engleski moze da bude na zdravoj nozi ako su mu preci vekovima zlocinci,


Moze da dodje do reforme, ali posto nema reformatora onda ce deca da uce od losih oceva i dedova i stanje ce biti sve gore. U Spaniji su legalizovali homoseksualne brakove, a na njihovom moru svake godine radi preko pola miliona prostitutki. U Engleskoj se ne zna da li medju muskarcima ima vise homoseksualaca ili normalnih. U centru Londona skoro da ne moze da se nadje restoran koji ne kontrolisu ovi mucenici.

ne generalisem, neznam kako cemo izdrzati uspon bezakonja u porodici, skoli, kad niko ziv ne vidi okupaciju


Treba da se sklanjamo, postoje mehanizmi da se sacuvamo, iako ce da nas proganjaju kao divlje zveri.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 10.04.2008 08:12
 
Miroljub Petrovic
Servus Dei je napisao:
Rastumačite mi tekst iz prve Petrove 3,19-21. Katolički apologete tvrde da je to argument za čistilište.


U pitanju je tekst gde se kaze da je Isus vaskrsnut onim Bozjim Duhom kojim su nekada ljudi, u Nojevo vreme, bili pozivani na pokajanje. U 1. Mojsijevoj 6 Bog kaze: "Bece se moj Duh do veka preti sa ljudima jer su telo." "Duhovi u tamnici" iz Petrove poslanice se odnosi na ljude koji zive u grehu, jer Bog komunicira sa ljudima preko duha zivotnog koji je dao svakome od nas. Termin "tamnica" se cesto koristi u Bibliji kao termin koji opisuje duhovno stanje coveka, stanje duhovnog ropstva. Zato je Isusova prva recenica, kada je poceo misiju, bila upravo citat iz knjige proroka Isaije gde kaze da je On dosao da "otpusti suznje iz tamnice" (misli se na "tamnicu greha").
 
Miroljub Petrovic
OrthodoxCelt je napisao:
Profesore, kakvo je vase misljenje o sportu i fizickoj aktivnosti?


Za covekovo zdravlje je najbolji fizicki rad u prirodi (rad u basti, vocnjaku, njivi). Vladika Nikolaj kaze: "Od kada su sport i fizicko vaspitanje zauzeli mesto fizickom radu, zdravlje naroda je u naglom opadanju." Kada nema fiickog rada u prirodi, onda ne-takmicarski sport, kao sto je pesacenje, trcanje i slicno je dobro.

2006. godine sam prešao 86km, a prošle 102km na maratonu, i ove godine planiram ponovo otići na 102km... Da li vi mislite da je ludost šetati ili trčati 102 km po Fruškoj gori?


Lepo je kad setate ili trcite u prirodi. Pretpostavljam da ne trcite 102 km odjednom. Ako mozete odjednom, u formi ste.

Meni to dođe više kao odmor nego napor, jer za jedan dan bukvalno pređem celu Frušku Goru i uživam u prirodi, a usput proverim svoje fizičko stanje...znam da mi uvek bude krivo kad moram da se vratim u ovaj zadimljeni grad...


Pa uradite nesto da se preselite u prirodu, pa onda svaki dan setajte i trcite u prirodi.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.23 sekundi!