Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
Šta mislite o nebiblijskim Evanjđeljima?
Mislim na Evanđelji po Filipu , Evanjđelje po Tomi , Evanđelji po Mariji , Evanđelje svete dvanaestorice...


To su lazni tekstovi koje je Sotona napisao preko svojih ljudi da bi obesmislio poruku Biblije.

Negde na netu sam pročitao da su te knjige nekada bile u Bibliji, ali da su ih (čini mi se) 325. godine izbacili a ostavili su samo ove sadašnje. U to vreme je crkva već bila zloupotrebljena.


Nikada te knjige nisu bile u kanonu Biblije.

(malo sam skratio tekst o mravu , nadam se da sada ne opterećuje toliko prostora na forumu)


Vidim mnogo volite mrave. Sta radite sa njima ako vam se pojave u kuci?
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Sta vi napadate toliko Putina i Rusiju? Mi naravno treba najpre da se uzdamo u Boga, ali i u Rusiju i Putina jer Njegos je rekao da je samo Bog veci od ruskog cara i da samo Bog i Rusija mogu da nam pomognu!


Ne napadam ja Putina i Rusiju, nego samo kazem da od njih nema vajde. A to sto Njegos kaze, to nije mnogo vazno. Nama je vazno sta Bog kaze, a ne smrtni ljudi. A Bog lepo kaze kako mozemo da se izbavimo: "Udjite na uska vrata, jer su uska vrata i uzak put koji vode u zivot, i malo je onih koji ga nalaze, a siroka su vrata i sirok put koji vode u propast, i mnogo je onih koji njime idu."
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Vaskrsenjem Bog zeli da uzrastemo i da nas ucini Bogovima kroz vecnost,


Bog ne zeli da od nas pravi "bogove". To Sotona laze da ce od od ljudi da napravi bogove ako stanu na njegovu stranu. Bog od ljudi zeli da stvori stvorenja koja su po karakteru slicna njemu.

znaci li to da cemo moci u vecnosti da stvaramo nova Bica.


Ja verujem da cemo moci i na Obnovljenoj Zemlji da stvaramo (mislim na radjanje) nova bica.

Covek moze ziveti blagodacu i da ne gresi po zakonu Svetih Zapovesti (?), ali nikako ne moze biti bez greha. Dali je svetootacka literatura dobra za duboko upoznavanje sa grehom, ako imamo vremena da se posvetimo sebi


U toj literaturi ima puno sjajnih primera zivotnih iskustava poboznih ljudi koji coveku mogu da budu od koristi. Ali, prvo treba da se procita Biblija, po mogucstvu nekoliko puta, polako, sa razumevanjem, pa onda druga literatura, a moze i paralelno da se cita.
 
Petar
Miroljub Petrovic je napisao:
"Udjite na uska vrata, jer su uska vrata i uzak put koji vode u zivot, i malo je onih koji ga nalaze, a siroka su vrata i sirok put koji vode u propast, i mnogo je onih koji njime idu."


Jel ovo znaci da izaberemo put kojim ide mali broj ljudi zato sto vecina ide u propast? Da budemo u manjini i na udaru vecine? Da izaberemo vrednosti koje vecina osudjuje? To verovatno znaci da ce se vrlo mali broj ljudi spasiti jer ogromna vecina odbacuje Bozje poruke?
Medju andjelima 1/3 je u pobuni, medju drugim bicima (ako ih ima) nema pobune, medju ljudima u pobuni je 90% ako ne i vise? Da li je covek najgore bice od svih koje je Bog stvorio? Ili se to ne moze tako posmatrati?
 
Laki
Gdine Miroljube, zanima me da li je tacno da je slicnost krvi ovce i coveka ista kao i slicnost krvi coveka i majmuna, tj. covek, majmun i ovca imaju slicnu krv?
Kolika je prosecna debljina koze prosecnog coveka?
Da li su dinosaurusi imali krila ili su lebdeli?
I da li vam vise odgovara da vas oslovljavam sa 'gospodine' ili 'profesore'?
POZDRAV
 
nikola
bosko6 je napisao:
Kod mene u kući nema mrava.
Postoje mehanizmi zaštite od ulaska mrava u kuću. Imam dva pauka koji se brinu o komarcima i muvama i imam jednu bubu. A u dvorištu imam bezbroj žaba ,koje svako veče krekeću, i ptica koje naročito ujutru lepo pevaju. (većinu bi to nerviralo). I standardno pas , mačka.


Bas lepo, od kad sam prestao da ubijam insekte od tadim se divim i radujem. Isto je vladika Nikolaj reko jednom psovacu ako mu je lakse da psuje dok pada kisa, da nauci i svog vola i njemu olaksa put pod kisom, ako ne onda da se ugleda njega
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
"Udjite na uska vrata, jer su uska vrata i uzak put koji vode u zivot, i malo je onih koji ga nalaze, a siroka su vrata i sirok put koji vode u propast, i mnogo je onih koji njime idu."


Jel ovo znaci da izaberemo put kojim ide mali broj ljudi zato sto vecina ide u propast? Da budemo u manjini i na udaru vecine? Da izaberemo vrednosti koje vecina osudjuje?


Ne treba da budemo na strani manjine, nego na strani Boga, a biti na strani Boga je biti na strani vecine, jer je Bog vecina u odnosu na sva bica u svemiru.

To verovatno znaci da ce se vrlo mali broj ljudi spasiti jer ogromna vecina odbacuje Bozje poruke?


Na zalost, tako je.

Medju andjelima 1/3 je u pobuni, medju drugim bicima (ako ih ima) nema pobune, medju ljudima u pobuni je 90% ako ne i vise? Da li je covek najgore bice od svih koje je Bog stvorio? Ili se to ne moze tako posmatrati?


Ne znam da li to tako moze da se kaze. Ako je Bog stvorio bica kao sto smo mi i na drugim planetama (sto je moguce), i da se ta bica nisu pobunila, onda ne mora procenat pobunjenika da bude tako veliki.
 
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
Inače sam mišljenja da bi ljudi trebali učiti od životinja , kao što rade istočnjaci , jer životinje nisu u pobuni protiv boga i ne poznaju greh.
Šta mislite o tome?


Od zivotinja moze nesto da se nauci, ali mi treba pre svega da ucimo od Boga.

Miroljub Petrovic je napisao:
Sta radite sa njima ako vam se pojave u kuci?

Kod mene u kući nema mrava.
Postoje mehanizmi zaštite od ulaska mrava u kuću.
Imam dva pauka koji se brinu o komarcima i muvama i imam jednu bubu.
A u dvorištu imam bezbroj žaba ,koje svako veče krekeću, i ptica koje naročito ujutru lepo pevaju. (većinu bi to nerviralo). I standardno pas , mačka.[/quote]

Svaka cast.
 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, zanima me da li je tacno da je slicnost krvi ovce i coveka ista kao i slicnost krvi coveka i majmuna, tj. covek, majmun i ovca imaju slicnu krv?


Organizmi koji su stvoreni za zivot u istom ambijentu logicno je da imaju brojne slicnosti. Nisam proucavao to vezano za krv, ali glavna razlika izmedju ljudi i zivotinja je u superiornom ceonom reznju koji ljudi imaju, dakle u onom delu mozga u kome se nalaze centri za duhovnost, moralnost i volju. Ljudi su tu superiorni i po tome se razlikuju od zivotinja.

Kolika je prosecna debljina koze prosecnog coveka?


Pogledajte neku anatomiju ili na internetu.

Da li su dinosaurusi imali krila ili su lebdeli?


Neki dinosaurusi su leteli kao ptice, to su bili leteci gmizavci.

I da li vam vise odgovara da vas oslovljavam sa 'gospodine' ili 'profesore'?


Mozete da me zovete kako hocete. Najbolje je da me zovete po imenu. Ja ne predajem ni na jednom fakultetu, pa nisam "profesor", iako sam profesor za ove evolucioniste tupavce.
 
Alen Prstec
Da li pratite kreacionističko-evolucione debate? Da li ste slusali debatu izmedju RIcharda Dawkinsa i Johna Lennoxa? Komentar? Pozdrav!
 
Laki
Gdine Miroljube, setio sam se da vas pitam nesto u vezi geologije.
Procitao sam da su iskopali puza koji je probijao dva sloja sedimenata, tj. telo mu se nalazilo u jednom, a kucica probijala drugi sloj. Navodna razlika izmedju ta dva sloja je bila 10 miliona godina. Naravno, ovo je dokaz za brzo zatrpavanje tog puza tokom Potopa.
Zanima me, da li ste vi nasli neki slucaj da neka fosilizovana zivotinja probija vise slojeva kao primer ovaj puz koji sam naveo?
I kako je doslo do ukrstanja slojeva tokom Potopa?
 
inliner
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, setio sam se da vas pitam nesto u vezi geologije.
Procitao sam da su iskopali puza koji je probijao dva sloja sedimenata, tj. telo mu se nalazilo u jednom, a kucica probijala drugi sloj. Navodna razlika izmedju ta dva sloja je bila 10 miliona godina. Naravno, ovo je dokaz za brzo zatrpavanje tog puza tokom Potopa.
Zanima me, da li ste vi nasli neki slucaj da neka fosilizovana zivotinja probija vise slojeva kao primer ovaj puz koji sam naveo?
I kako je doslo do ukrstanja slojeva tokom Potopa?


Ma ima hrpa takvih primjera, imaš npr. kada kit prolazi kroz 4 sloja, ili kada stablo prolazi kroz 3 i slično.

Savjetujem ti da pogledaš predavanja od Waltera Veitha koja je održao u Beogradu, najlakse ti je poslusati audio (mp3), a mozes ga naci na

http://www.izakul...wnload.htm

Koliko je Zemlja stara?

Fosilni zapisi govore!

Nove tajne u fosilnim zapisima

Porijeklo vrsta

Arheologija: lopatica otkriva istinu
 
inliner


Mozete da me zovete kako hocete. Najbolje je da me zovete po imenu. Ja ne predajem ni na jednom fakultetu, pa nisam "profesor", iako sam profesor za ove evolucioniste tupavce.


Žalosna je činjenica da i polu-pismeni ljudi imaju više pameti u glavi od tih evolucionista koji zastupaju neke iracionalne koncepte....
 
Nemanja Glisic
Pitanja za prof. Miroljuba:
1. Da li je dobra knjiga ''Rodjeni u krvi" (2 toma) Dzona J. Robinsona (posto on tu, kako sam cuo, raskrinkava masone. Govori i o Reganu kao masonu)? Interesuje me da li je vredi citati ili jednostavno obici.
2. Na vasem starom sajtu www.cps.org.yu imate postavljeno dosta e-knjiga, ali njih ne znam da skinem, jer nema posebna sekcija za download. Mozete li mi oko toga pomoci?
3. Ima li sanse da odrzite predavanje u Loznici (u skorijoj buducnosti)?

 
ALEX
MIROLJUBE STA MISLITE O AJVARU I PEKMEZU?
 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Da li pratite kreacionističko-evolucione debate? Da li ste slusali debatu izmedju RIcharda Dawkinsa i Johna Lennoxa? Komentar? Pozdrav!


Ne pratim, jer nema nista novo da se cuje. Evolucija je potpuno naucno razorena i svaka prica o njoj je gubljenje vremena. Treba da se bavimo Stvaranjem.
 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, setio sam se da vas pitam nesto u vezi geologije.
Procitao sam da su iskopali puza koji je probijao dva sloja sedimenata, tj. telo mu se nalazilo u jednom, a kucica probijala drugi sloj. Navodna razlika izmedju ta dva sloja je bila 10 miliona godina. Naravno, ovo je dokaz za brzo zatrpavanje tog puza tokom Potopa.
Zanima me, da li ste vi nasli neki slucaj da neka fosilizovana zivotinja probija vise slojeva kao primer ovaj puz koji sam naveo?


Nalazio sam mnogo takvih fosila.

I kako je doslo do ukrstanja slojeva tokom Potopa?


Kada uragan nosi sediment pomocu vodenog toka, on talozi sediment u onim smerovima u kojima se krece. Kada uragan brzo menja smer svog kretanja, sedimenti se taloze u obliku ukrstenih slojeva. Uragan Karla koji je pogodio obalu Teksasa 1961. godine, napravio je oko 20 cm ukrstenih slojeva. A ako odete na Kanjon Kolorado, ili narocito u Zion nacionalni park u Juti, videcete ukrstene slojeve debljine nekoliko stotina metara. Pa sad pokusajte da zamislite silinu tog uragana.
 
Miroljub Petrovic
Nemanja Glisic je napisao:
1. Da li je dobra knjiga ''Rodjeni u krvi" (2 toma) Dzona J. Robinsona (posto on tu, kako sam cuo, raskrinkava masone. Govori i o Reganu kao masonu)? Interesuje me da li je vredi citati ili jednostavno obici.


Te knjige promovisu masoneriju. To vam ne preporucujem da citate.

2. Na vasem starom sajtu www.cps.org.yu imate postavljeno dosta e-knjiga, ali njih ne znam da skinem, jer nema posebna sekcija za download. Mozete li mi oko toga pomoci?


Ja sam postavljao linkove za te knjige na stari sajt. Javite koja vas knjiga interesuje, pa cu vam ponovo dati link. Uskoro ce sve te knjige imati link na ovom sajtu.

3. Ima li sanse da odrzite predavanje u Loznici (u skorijoj buducnosti)?


Moze, ako me svestenik pozove.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
MIROLJUBE STA MISLITE O AJVARU I PEKMEZU?


Pa kad nema nista drugo, moze i to da se jede. Ajvar je preprzena paprika gde je ostalo malo hranljivih sastojaka. Moze ponekad da se koristi po malo kao salata. A pekmez je uglavnom beli secer.
 
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
Pročitajte ovaj tekst , baš je dobar..
Šta vi mislite??
http://www.duhovn...vijetu.htm


Nije lose.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.23 sekundi!