Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Konstantin
Nema nista lose u ostrijem reagovanju, bez pravednog gneva covek je sklon da tolerise svasta, kao sto ljudi danas tolerisu sve moguce gadosti.Nikako vam ne zameram.
To sto sam cuo o Njutnu je bilo na "History" kanalu i zaista je stvarno sramota ako neki program koji treba da obrazuje napravi celu emisiju sa neproverenim informacijama...ali mislim da je svakako bilo poucno jer se da videti da su zaista veliki i uceni ljudi verovali u Boga, u udzbeniku iz filozofije gotovo da nema velikana koji nisu verovali u Boga, mozda ga nisu svi bas pravilno razumeli ali bitna je sto kazete sustina, moralnost, odgovornost, pravicnost, postenje, ljubav sve to potice od Boga...a danas "uceni" ljudi misle da je biti intelektualac, biti nadmen, tast i samoljubiv....zaista vi ste sveca u mraku postovani profesore...ali i ta jedna sveca opet rasterava mrak....Profesorica srpskog rece pre koji dan citirajuci nekoga da je "Slobodan samo onaj koji priznaje nesto vise od sebe samog"...Amin..opet se zapricavam, nego da ipak pitam ja
Da li ste gledali dokumentarac bivseg potpredsednika Amerika Ala Gora: "Neprijatna istina" i sta mislite o filmu?
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kakav je tvoj stav u vezi sto se desilo sa Kosovom i nastojanjem EU da gospodari od Skotske do Kaspijskog regiona,cak do Palestine?


To sto se desilo sa Kosovom je dobro za Srbe, a lose za Albance. Za Srbe je dobro jer bi to trebalo da ih otrezni i opomene da uvide kakvo je zlo Evropa, i da se napokon okrenu Bogu, jer ce inace Bog dopustiti da Srbi prodju kao Jevreji u Drugom svetskom ratu.

Nezavisnost Kosova i evropski protektorat nad njim je nesto jako lose za Albance. Sada ce Evropljani da im posalju svoje sudije i zakonodavce, tako da ce svi oblici nemorala do maksimuma biti dopusteni na Kosovu. To znaci da ce albanske zene biti podsticane da budu kruve i karijeristkinje, albanske devojke ce biti podsticane da budu manekenke i prostitutke, a mladi Albanci da budu narkomani, homoseksualci i evolucionisti. Ocevi Albanci se nece nista pitati, i ako pokusaju da zavode red u porodici Evropljani ce im oduzimati decu. Na kraju ce legalizovati homoseksualne "brakove" u usvajanje dece od istih. I onda sledi oganj sa neba i kraj price.

EU, odnosno Sotona preko Vatikana, nece zagospodariti u granicama koje ste spomenuli, nego na celom svetu, osim u Izraelu.
 
Miroljub Petrovic
Konstantin je napisao:
To sto sam cuo o Njutnu je bilo na "History" kanalu i zaista je stvarno sramota ako neki program koji treba da obrazuje napravi celu emisiju sa neproverenim informacijama...


Vec sam rekao da se na televiziji ne emituje nista pametno i da ne bi trebalo da se gleda, a narocito "obrazovni" ateisticki programi.

Da li ste gledali dokumentarac bivseg potpredsednika Amerika Ala Gora: "Neprijatna istina" i sta mislite o filmu?


Nisam gledao i ne interesuje me sta lazu savremeni idoli.
 
electronpn
Vise puta ste spomenuli karijeristkinje u kontekstu negatinog. Da li to znaci da moralna zena ne sme da ima karijeru tj da bude skolovana ?
 
Branko
Ja mislim da svako treba de se skoluje,ali da ta skola nebude ateisticka.A posvecenost poslu treba da postoji ali netreba da bude prioritet u zivotu nprGrina se zapostavi brak zbog posla.Ako gresim izvinite Smile
 
nikola
OKO KOSOVA I METOHIJE

Kolko sam nacuo, valadika Nikolaj je pomenuo da cemo vodjeni bezboznim vladarima doziveti veci progon od Jevreja, takodje postoje zapisi nekih nashih duhovika od ranije do danas da ce Albanci sa Kosova otici kada se srpski narod pokaje i da ce Albanija vrveti i niko od njih nece zeleti vrati se da zivi na Kosovu, tako neshto je prevideo i monah Tadej
--------------------------------------------
Takodje, vladika Nikolaj je upozoravao na odgovornost medija koji su za njegovo vreme bili med i mleko u odnosu na današnje, da imaju odgovornost kao i sveštenici, ako ne i vecu.

Iz poslanice apostola Jakova: "A vi, ljubljeni, setite se reči koje su već kazali apostoli Gospoda našeg Isusa Hrista, jer vam govorahu da će se u poslednje vreme pojaviti rugači koji će hoditi po svojim bezbožnim željama. Ovo su oni koji stvaraju razdore, čulni su i Duha nemaju."
Izmenio/la nikola na 21.02.2008 09:21
 
stivstivo
ja mislim da sto se tice kosova da je to samo nastavak onoga sto je zapoceto jos odavno, a to je da se sve zemlje rasparcaju na sto vise manjih nejakih zemalja koje su posvadjane medjusobno i sa losim odnosima tako da nemogu da se odupru ovim kugama i sidonosama amerikancima, a pogledajte samo gestikulaciju tadica i jeremica kao da su zaposednuti.

I ko kaze da je kosovo kraj americkog plana za srbiju, trazice oni i vojvodinu na kraju zvacemo se kursumlija.

A takodje vam kazem da ce pre evropa propasti nego sto ce srbija uci u evropu, licno smatram da srbija nikad nece biti u evropi, sta mi trazimo u evropi, to je samo propaganda prihvatice nas samo ako izdamo sve svoje, kao da su satanisti traze da zrtvujemo sve svoje cak i deo sebe.

zasto su slovenci u evropskoj uniji: izdaju komsije, homoseksualci idr.

zato neka nas bog spasi od te evrope.FrownFrownFrown




 
Konstantin
Zaista danas na Tv-u sve same gadosti i zaglupljujuci programi stvoreni da nas unizavaju i otupe nam moral, intimu i sve veru...samo kad pomislim na ono "Cao Darvine" muka mi je, ljudi koji pristaju da se unizavaju u takvim emisijama, koji ispunjavaju takve zadatke da se coveku gadi, eto sta biva kad ubedite nekog da je nastao od majmuna pa mu ne smeta da se majmunise, zaista tuzno.
Pitao sam da li ste gledali film jer se u njemu ususkana Amerika i ostali koji siluju ovu planetu podsecaju sta se desava oko njih svaki dan. Ne znam motivacije ljudi koji su napravili film, ali mislim da je definitivno veliki samar za te idiote tamo sto imaju sve ogromno, od kola, do hrane, sto citavu planetu ubijaju i ratove vode da bi mogli da uzivaju, ako to nije satanizam, ne znam sta je...hmmm benzin poskupeo opet...pitam se zasto
Da vas pitam profesore, mozda je malo licno i ukorite me ako zadirem u vasu privatnost....ali zanima me kada ste vi licno prozreli sve silne lazi na svakom koraku, kada ste se odlucili za ovo sto radite?...i kako ste uspeli da prodjete uspesno kroz sistem obrazovanja koji je u potpunosti u suprotnosti sa vasim verovanjima?..oprostite na ovakvim pitanjima, ali sve to me zaista intrigira, koliko god skromni bili profesore, inspirisete mnoge da imaju hrabrosti da budu sa Bogom u bezboznom svetu.
 
Miroljub Petrovic
electronpn je napisao:
Vise puta ste spomenuli karijeristkinje u kontekstu negatinog. Da li to znaci da moralna zena ne sme da ima karijeru tj da bude skolovana ?


Jedno je imati karijeru, u savremenom smislu reci, a drugo je biti "skolovana". Savremena karijera podrazumeva visegodisnje zaglupljivanje u ateistickom sistemu obrazovanja, koje se zavrsava dugogodisnjim traganjem za poslom i dugogodisnjim krvavim radom za bednu platu. To nije zivot, vec postojanje nedostojno najgoreg roba. Takve zene nemaju prijatelje, niti porodicu (ako se udaju i rode decu, tu decu ne vidjaju od silnog posla), a starost provode u starackom domu ili sami u stanu koji su otplacivali 30 godina na kredit.

Karijera moralne zene su njena porodica i njena deca. O tome sam vise pisao u mojoj zadnjoj knjizi "Tajna srecnog zivota". Knjigu mozete besplatno da skinete na linku:

http://www.cps.or.../tajna.pdf

Sto se tice skolovanja i obrazovanja, ne hebrejskom jeziku (jeziku Biblije), biti obrazovan je isto sto i "biti posvecen", a "biti svet" je moguce samo ako je covek blizak Bogu (koji je jedini svet). Dakle, obrazovan i skolovan covek je onaj koji se upoznaje sa Bogom preko Biblije i u prakticnom zivotu. Nauka je jedan od mehanizama kako covek moze da sazna dosta o Bogu, ali savremena nauka je, na zalost, u funkciji unistenja coveka.

Covek je bogat onoliko koliko ima pravih prijatelja, a institucija za stvaranje dobrih ljudi je porodica, i to treba da bude karijera ne samo svake zene, nego i svakog muskarca.
 
Miroljub Petrovic
Konstantin je napisao:
Pitao sam da li ste gledali film jer se u njemu ususkana Amerika i ostali koji siluju ovu planetu podsecaju sta se desava oko njih svaki dan. Ne znam motivacije ljudi koji su napravili film, ali mislim da je definitivno veliki samar za te idiote tamo sto imaju sve ogromno, od kola, do hrane, sto citavu planetu ubijaju i ratove vode da bi mogli da uzivaju, ako to nije satanizam, ne znam sta je


Ako americke filmadzije naprave film i pokazu da je stanje na planeti "strasno", onda znajte da je stanje "mnogo strasno", jer oni nece objaviti pravo stanje.

Da vas pitam profesore, mozda je malo licno i ukorite me ako zadirem u vasu privatnost....ali zanima me kada ste vi licno prozreli sve silne lazi na svakom koraku, kada ste se odlucili za ovo sto radite?...i kako ste uspeli da prodjete uspesno kroz sistem obrazovanja koji je u potpunosti u suprotnosti sa vasim verovanjima?..oprostite na ovakvim pitanjima, ali sve to me zaista intrigira, koliko god skromni bili profesore, inspirisete mnoge da imaju hrabrosti da budu sa Bogom u bezboznom svetu.


Kada sam ja isao u skolu, stanje nije bilo tako katastrofalno kao danas. Bilo je jako lose, ali mnogo bolje nego danas. Pored toga, ja sam odrastao u porodici gde je moj otac veoma insistirao na moralu i po ceo dan su se slusale guslarske pesme o junastvu, pozrtvovanju i moralu. Otac mi je pricao i o junacima medju drugim narodima - o banu Jelacicu koga su voleli i pravoslavni i katolici, o Skenderbegu koji je okupljao i Albance i Srbe u svoju vojsku, jer mu je jedini kriterijum bila moralnost i Bozja nacela. Iako moj otac nije verovao u Boga, ja kada sam sa 25 godina naisao na Boga i Bibliju, lako sam "legao na prave sine". Shvatio sam brzo da su najvece bogatstvo dobri ljudi i pravi prijatelji, i od tada sam poceo da se "bogatim" - da upoznajem divne ljude i sticem velike prijatelje u mnogim mestima i drzavama.
 
Miroljub Petrovic
Biljana je napisala:
Pomaze Bog Miroljube.
Pretpostavljam da nemate previse vremena pa cu biti kratka.


Imam dovoljno vremena za ozbiljna pitanja.

Zanima me da li znate nesto o masonima u Grckoj. Koliko sam shvatila oni se ovdje prikazuju u potpuno drugacijem obliku od onog koji ste Vi opisivali.


Masoni su svuda prikazuju u istom obliku - najlepsem mogucem. Ali to je prica za naivne. Ako malo zagrebete ispod povrsine, i ako malo poznajete Bibliju, videcete o cemu se tu radi. Na zalost, ljudi o Bogu malo znaju tako da se sa njima lako manipulise. "Izgibe narod moje jer je bez znanja (o Meni)", kaze Bog u Bibliji.

Htjela sam Vam poslati ovo pitanje (malo opsirnije) preko opcije Privatne Poruke, ali je sanduce puno pa ne moze.


Izvinjavam se zbog propusta. Ispraznio sam sanduce.

Izvinjavam se! Ovo je prvi put da ucestvujem na nekom forumu i ne znam kako mi je uspjelo da postavim novu temu umjesto jednostavnog pitanja. A ne znam ni kako sad da obrisem temu i postavim najobicnije pitanje.


Ne brinite, to cemo mi da sredimo. Samo vi pitajte sta vas interesuje, na nacin kako najbolje znate.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Neki evulucionisti tvrde da kretanje morskih sisara u vodi delfini i kitovi izgleda kao da trce u vodi kao njihovi kopneni preci pa je to dokaz za njihovo poreklo,inace bi se kretali kao ribe ,medjutim neki izumreli gmizavci kao Ichthyosaurus su plivali kao ribe a i za njih se tvrdi da vode poreklo od kopnenih organizama kakvo je tvoje misljenje o tome?


Ponovo vam savetujem da ne citate evolucionisticke bajke. Mozete citanjem takvih stvari da ostetite mozak.
 
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Miroljube, rekli ste da dobro poznajete Bibliju.


Ne secam se da sam to rekao. Rekao sam da zelim da sto bolje upoznam Bibliju.


Kako komentarisete tvrdnje nekih drugih poznavalaca Biblije da je mit o silasku andjela sa neba i nastanku suprotnosti izmedju Boga i Satane vanbiblijskog porekla i da je postao znacajan tek u hriscanskom stvaranju mitova, na koje je bitno uticalo dualisticko nasledje helenizma.


Ne bih da se bavim paganskim izmisljotinama.

Cak je poznat i dijalog izmedju Boga i Satane u prici o pravednom Jovu, gde je (izgleda) zadatak Satane da pred Bogom kusa pravednog Jova i stice se utisak da sve sto Satana radi, radi sa Bozjom dozvolom, a u konkretnom slucaju i u (malo je nepristojan izraz) koordinaciji.
Dakle kako komentarisete dijaloge izmedju Boga i Satane, a kasnije i izmedju Satane i Isusa Hrista?
Da li on kusa ljude u Bozje ime?


Bog nikoga ne kusa, i to jasno u Bibliji pise. Ljudi biraju da idu na teren Sotone, iako je Bog rekao da se tamo ne ide, i posledice su ove koje imamo. Bog jos dopusta ljudima da idu na teren Sotone, jer za mnoge jos uvek ima sanse da se vrate sa zlog puta. Kad svi oni koji su na Sotoninoj strani budu u takvom stanju duhovne dekadencije da Bog sa njima ne moze vise da komunicira, Bog ce odmah resiti problem greha i zla na Zemlji.

Sto se tice Jova, iz konteksta se vidi da je Bog ispunio Jovovu zelju da bude Njegov saradnik i preko Jova je zadao najveci udarac Sotoninoj filozofiji, jer se u Jovovom primeru pokazalo da Sotona ne moze da srusi coveka ako ovaj razvije Bozji karakter, i da sve sto covek izgubi u ovom svetu zbog vere u Boga, bice mu visestruko vraceno, a ujedno ce time sacuvati dostojanstvo i status Bozjeg sina.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.02.2008 17:04
 
Dino
Gospodine Petroviću, zašto imamo slobodnu volju? Što Bog s time želi? Mislim da želi postići neko istinsko dobro, a to bi po meni bila ljubav. Ako griješim molim da me ispravite...
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Gospodine Petroviću, zašto imamo slobodnu volju? Što Bog s time želi? Mislim da želi postići neko istinsko dobro, a to bi po meni bila ljubav. Ako griješim molim da me ispravite...


Slazem se.
 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:
EU, odnosno Sotona preko Vatikana, nece zagospodariti u granicama koje ste spomenuli, nego na celom svetu, osim u Izraelu.


Mislite li na doslovni ili duhovni Izrael? Ukoliko je u pitanju doslovni Izrael, molim vas za kraće objašnjenje.


Doslovni i duhovni Izrael su jedno isto. Jedini koji nece prihvatiti ekumenizam su religiozni Jevreji, kao i mnogi radikalni islamisti, iako ce ovi drugi verovatno biti zrtva manipulisanja od strane Vatikana za borbu protiv Jevreja. Hriscani su totalno pukli, iako ce i medju njima biti pojedinaca koji ce se suprostaviti ujedinjenom satanizmu. Na kraju, jedina sigurna destinacija bice Izrael, a ko ne bude bio u Izraelu krice se po sumama i selima od satanisticke kame.
 
admin
Napisala "Biljana"

Pomaze Bog Miroljube.

Pretpostavljam da nemate previse vremena pa cu biti kratka. Zanima me da li znate nesto o masonima u Grckoj. Koliko sam shvatila oni se ovdje prikazuju u potpuno drugacijem obliku od onog koji ste Vi opisivali.
Htjela sam Vam poslati ovo pitanje (malo opsirnije) preko opcije Privatne Poruke, ali je sanduce puno pa ne moze.

Hvala lijepa.

Pozdrav!

Izvinjavam se! Ovo je prvi put da ucestvujem na nekom forumu i ne znam kako mi je uspjelo da postavim novu temu umjesto jednostavnog pitanja. A ne znam ni kako sad da obrisem temu i postavim najobicnije pitanje.
 
admin
Napisao "stivstivo"

Da li vredi citati knigu od dantea aligijerija raj,cistiliste, pakao.

ovo se uci i u srednjoj skoli i ako zelite dobru ocenu iz sr. jezika morate dobro da znate.
 
Konstantin
Porodica je zaista najbitnija.Mene je tata uspavljivao sa "Tamo daleko", recitovao narodne epske pesme i primerom pokazivao kako zivi posten covek, pa se kod mene razvio osecaj da ako bi radio nesto lose ja bi sramotio coveka koji mi je dao zivot, koga duboko postujem i volim i tako sam lako prevazisao svaku zelju za glupim ponasanjem....Na slican nacin bi i prema Bogu trebali da se osecamo, da nas bude sram sto skrnavimo delo naseg nebeskog Oca.
Nego da vas pitam opet profesore, kako je moguce da je Baruh De Spinoza, cuveni filozof, uspeo u svom proucavanju Starog Zaveta, a bio je medju najboljima u svojoj Sinagogi jos od malih nogu, dakle kako je moguce da takav poznavalac dodje do zakljucka da se u Starom Zavetu uopste ne spominje besmrtnost duse? i da dodje do zakljucka "Deus sive natura" zbog kojeg je optuzen za ateizam i izbacen iz Sinagoge a kasnije i iz hriscanske zajednice?...posto poznajete materiju, uputite me sta zaista o tome kaze Stari Zavet, znaci konkretno o besmrtnosti duse.
Hvala vam na dragocenom vremenu koje posvecujete ovom forumu!
 
electronpn
predomislio sam se i edit-ovao poruku...obrisite je...hvala
Izmenio/la electronpn na 22.02.2008 20:52
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.21 sekundi!