Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
SasaBD
http://www.vesti-...komandantu

Sta mislite o ovom clanku o Ratku Mladicu??
 
Miroljub Petrovic
23. 06. 2010.
MEDIJI KOJE PRATE RELIGIOZNI GRADJANI IZRAELA NE PRENOSE SVETSKI KUP; "TO JE GUBLJENJE VREMENA," KAZE UREDNIK LISTA "PORODICA" (MISHPAHA)

Dok jedan deo javnosti prati sa zanimanjem svetsko fudbalsko prvenstvo, mediji pretezno namenjeni religioznim ljudima ne prate dogadjaje na svetskom kupu. Urednik lista "Porodica" je izjavio za Ynetnews da vrednosti koje zeli da provosi u svojim novinama jesu etika, duhovnost i principijelan zivot: "Svetski kup simbolizuje suprotnost tome. To je kao svaka druga zavisnost," kaze urednik Mishpahe Mose Grilak.



Mose Grilak kaze da u novinama nece biti spominjano svetsko prvenstvo osim ako ne bude komentara koji imaju kriticki osvrt na ovaj dogadjaj: "Mi nemamo problema sa sportom koji ima za cilj razvoj ljudskog tela, ali multimilionski biznis koji unistava ljudsko zdravlje i opijanje masa zbog toga sto je neki igrac postigao gol, to nam zaista smeta. Ja sam ziveo u brazilu kada je Pele bio zvezda i ljudi su izvrsavali samoubistva kad bi Brazil izgubio. To je zaista strasno. Ne zelimo da nasi mediji negativno uticu na ljude."

"Sreca je unutrasnje osecanje, a u takmicarskom sportu sreca jednih uvek ide na racun drugih, tj. da bi neko slavio drugi mora da bude nesrecan. Ovo duboko uznemirava religioznu javnost i svako ko ima saosecanja i ljubavi prema ljudima ne bi trebalo da gleda fudbalsko prvenstvo i njemu slicne fenomene," kaze urednik lista Porodica.

Jos jedan urednik medija koji se obraca religioznoj javnosti, Moti Lavi, sa radio stanice "Za zivot," kaze da se ova vrsta sporta zasniva na darvinisticko-fasistickom shvatanju zivota i da jevrejski narod ne treba da ima nista sa ovom neznabozackom praksom. "Pitajte zene, one ce vam objasniti," porucuje Lavi onima koji jos uvek ne razumeju sta nije u redu sa takmicarskim sportom.

Za vise informacija posetiti sajt "Vesti iz Izraela":

http://www.vestii...net16.net/
 
crnitrn
http://www.youtub..._UtlTqfFpo
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
23. 06.2010.
ODRZANA RASPRAVA U KNESETU POVODOM NAJNOVIJIH DOGADJAJA KOJI OZBILJNO UGROZAVAJU DRZAVU IZRAEL

Na zahtev poslanika opozicije, danas je odrzana sednica Kneseta kojoj je prisustvovao premijer. Tokom rasprave izrazena je zabrinutost svih poslanika za sudbinu drzave nakon ozbiljnog pogorsanja medjunarodnog polozaja Izraela tokom ove i protekle godine, a narocito nakon dogadjaja sa tzv. humanitarnim konvojima za Gazu.

Opozicija je tvrdila tokom diskusije da je Vlada premijera Netanjahua nepromisljenim potezima i neozbiljnom politikom propustila da spreci pogorsanje medjunarodnog polozaja Izraela u svetu.

Status Izraela u svetu se pogorsava iz dana u dan, a svetsko javno mnjenje je gotovo jedinstvano u osudi drzave Izrael. Pokusavajuci da iskoristi ovu nevolju u kojoj se nasla drzava i narod, opozicija u kojoj prednjaci Kadima, pokusala je da svali svu krivicu na vlast propustajuci da spomene delovanje medjunarodnog faktora. Ocigledno da opozicija u ovim problemima vidi svoju sansu za neargumentovanu kritiku vlasti.

"Svet je ustao da nas unisti," uzvikivala je lider opozicije Cipi Livni, okrivljujuci za ovakvu situaciju premijera i njegovu vladu.

Arapski poslanici su tvrdili da ne moze ceo svet da pogresi, i da ako je vec "ceo svet protiv Izraela onda mora da nesto nije u redu sa Izraelom."

Premijer je istakao vezu izmedju radikalnog islama i evropske levice rekavsi da su ova dva pokreta ujedinjena u svom cilju da oslabe i destabilizuju Izrael. "Vlada cini sve sto moze da izadje u susret zahtevima medjunarodne zajednice, a da time ne ugrozi stabilnost drzave," rekao je Netanjahu.

"Mi smo meta specijalnog rata koji se vodi na medjunarodnom planu. Situacija se zaostrava. Medjunarodni sud naredjuje rusenje separacione barijere, UN traze deblokadu Gaze, Goldstonov izvestaj osudjuje Izrael za ratne zlocine, drzavni zavanicnici u inostranstvu nisu bezbedni od progona stranih sudova, mediji su izrazito anti-izraelski orijentisani, a celovitost Jerusalima kao prestonice Izraela se dovodi u pitanje," ustvrdio je premijer.

Za vise informacija pogledati sajt "Vesti iz Izraela":

http://www.vestii...net16.net/
 
Miroljub Petrovic
Sarajlija - poruka glasi:
Miroljube, nevjerovatno mi je da si čiste savjesti mogao dolaziti u Sarajevo kad negiraš genocid u Srebrenici. To je takva dvoličnost da sam poprilično ubjeđen da si duševno bolestan. Pa znaš li da bi te ti ljudi sa kojima si sarađivao u Sarajevu objesili da su to znali? Znaš, je li tako? Je li to nije licemijerje po definiciji? Mogao si samo nadati da te niko neće ništa upitati na tu temu ili si možda bio spreman i da lažeš. U svakom slučaju, bolestan ili ne, znaj da u Sarajevo više nisi dobrodošao!

Da te podsetim da je na izborima u Bosni pre rata vecina onih koji se izjasnjavaju kao Muslimani glasala za Fikreta Abdica, a ne za Aliju. Kao sto znas, Fikret je bio protiv okupacije Bosne. Dakle, ja se slobodno setam medju mojom bracom Muslimanima i u Sarajevu i svuda po Bosni, jer je vecina njih protiv EU i evropskog nemorala. Vas evropske ulizice stiti NATO, i to sam mogao da vidim u okupiranom Sarajevu. Na sve stranu su vozila i dzipovi sa tablicama NATO. Na Vrelu Bosne ste vi, evropski poltroni, hotele nazvali "Austria" i "Madjarska", a most na Miljacki "Latinski most". I usudjete da se zovete Muslimanima? Ako da Bog doci cu sledeci put u Sarajevo na tenku da vas sve pocistim.
 
Miroljub Petrovic
Sarajlija - poruka glasi:
Hajde budi ljubazan, pa svojoj "braći muslimanima" reci da je u Srebrenici stradalo samo par hiljada koljača, pa da vidimo koliko ćeš slobodno da se šetaš.

Ja sa bracom Muslimanima ne pricam o Srebrenici i slicnom, vec o Bogu i pametnim stvarima, a vi satanisti, koji ceo zivot zamecete svadju medju bracom, izmisljate klanice i grobnice, lazete i huskate narod da bi zaradili bednu platu i privilegije koju vam nudi okupator.

I gdje sam se ja to nazvao muslimanom, molim te?!

Sarajevo je grad kojim privremeno vladaju jezuti (pogledaj ko su "visoki funkcioneri" medjunarodne zajednice), a vecinski zive Muslimani. Lepo je sto kazes da nisi Musliman, jer su upravo jezuiti oni koji huskaju Muslimane da ginu za jezuitske ciljeve. A mozda si i "srbin" kao Natasa Kandic.

I kako se tačno Austrija i Mađarska kose sa Islamom?

Islam je religija koja podstice stvaranje dobrih ljudi, a Austrija i Madjarska su grobnice naroda, drzave gde se zakonima i na sve druge nacine unistavaju pojedinci i porodice.

I znaš li da u Sarajevu ima i nemuslimana?

U Sarajevu postoje evropljani i antievropljani, moralni i nemoralni ljudi, a sve ostale podele izmisljate vi blejaci i kvaziintelektualci.

Zašto oni nisu mogli dati ta "antiIslamska" imena?

Samo evropljani mogu da daju takva glupa imena hotelima u Sarajevu, pogotovo kad se zna da su to bila nekadasnja imena kada je Bosna bila pod okupacijom Austro-ugarske.

A ulazili su na tenkovima u Sarajevo takvi kao ti, samo se nisu baš najbolje proveli, urpkos silnoj nadmoći u oružanju. Nisu mogli da pokore grad golorukih ljudi.

Da su ulaziti ovakvi kao ja, danas bi Sarajevo bio slobodan grad. Silna nadmoc u naoruzanju je bila na strani NATO-a protiv kojeg se borilo, a vi "goloruki" ste prizeljkivali okupaciju koju ste dobili.

Ti u Sarajevo sad možeš samo inkognito.

Ja u Sarajevu guslam na nekoliko televizija da me svi gledaju i slusaju, a ti smrdis u svom betonskom bunkeru, i da te niko ne prepozna lupetas i kompromitujes samog sebe pred Bogom. Ja u Sarajevo dolazim kao vojvoda, a ti probaj da mi izadjes na crtu kad sledeci put dodjem, pa da vidimo kako ces da prodjes, jado.
 
Izrailj
Evo odlicnog teksta o Bogu,Jevrejima i Izraelu.O Bozijim planovima za taj narod.

I dio:

http://siont.net/...011/05.php

II dio:

http://siont.net/...012/05.php
 
Miroljub Petrovic
Izrailj - poruka glasi:
Evo odlicnog teksta o Bogu,Jevrejima i Izraelu.O Bozijim planovima za taj narod.

I dio:

http://siont.net/...011/05.php

II dio:

http://siont.net/...012/05.php

Lepo je ponovo se podsetiti tih vaznih tekstova. Tek sad mi je zapao za oko onaj dogadjaj kada je rimski kapetan trazio od Isusa da mu izleci slugu, a Jevreji nagovaraju Isusa recima: "Ucini mu to, zasluzio je, JER VOLI NAS NAROD i podigao nam je sinagogu" (Luka 7).
 
mm
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Materijalna komponenta je odredjena informacijom u genima i isti organizam se dobija ako se jajna celija umnozava do odraslog bica ili ako Tvorac na osnovu iste informacije koju poseduju sve celije jednog organizma oblikuje telo, a onda u njega udahne duh zivotni.

Zašto tvorac daje tu duhovnu komponentu, klonovima i drugim pokušajima čoveka da stvori živo biće?
Ako ne može jedno bez drugog - a ne može, zašto onda daje život veštačkoj tvorevini čoveka?
 
Miroljub Petrovic
mm - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
Materijalna komponenta je odredjena informacijom u genima i isti organizam se dobija ako se jajna celija umnozava do odraslog bica ili ako Tvorac na osnovu iste informacije koju poseduju sve celije jednog organizma oblikuje telo, a onda u njega udahne duh zivotni.

Zašto tvorac daje tu duhovnu komponentu, klonovima i drugim pokušajima čoveka da stvori živo biće?
Ako ne može jedno bez drugog - a ne može, zašto onda daje život veštačkoj tvorevini čoveka?

To je kao da pitas zasto Bog daje duhovnu komponentu deci koju zacinju kurvari i ljudi koji su nesposobni da budu roditelji. Bog privremeno dopusta da ljudi zloupotrebe potencijale koji su im dati da bi uvideli zablude u koje su usli i da bi se vratili sa zlog puta. Nekada su patnja i stradanje jedini mehanizam da se ljudi opamete. U svakom slucaju, Bog je onaj koji najvise pati, i On se ne zali zbog toga, jer se zrtvuje zbog viseg cilja - zivota sa svojom decom koja Njega izaberu kroz celu vecnost (iako i sada ima radost zivota sa svojom decom koja ga hoce).
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 24.06.2010 13:44
 
bokiva
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
bokiva - poruka glasi:
Koliko ce kostati ova Biblija sto je sad u stampi i gde bih mogao da narucim neke od prvih primeraka?

Kostace oko 500-600 dinara ako narucis od Metafizike, Beograd, tel. 011/292-0062.


Danas sam zvao metafiziku kazu za mesec dana izlazi iz stampe i kostace 800 dinara.
"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
Miroljub Petrovic
BIBLIJA !

Na donjem linku moze se preuzeti novi savremeni prevod Biblije u elektronskoj formi:

http://www.mediaf...mmmwmxzjom

Glavne osobine novog prevoda su:
- u pitanju je prevod na savremeni jezik koji ce biti razumljiv citaocima,
- redosled knjiga je poredjan kao u originalnoj Bibliji tako da citaoc moze bolje da shvati hronologiju dogadjaja,
- prevod sadrzi samo potrebne fusnote i objasnjenja, sto znaci da su izbacene sve nepotrebne fusnote koje imaju danasnji prevodi,
- delovi teksta gde se navode rodoslovi, nabrajanja, zrtveni sistem i slicni opisi oznaceni su kosim slovima, tako da se taj deo teksta moze u prvom citanju preskociti,
- na kraju knjige se nalazi dodatak sa kartama, objasnjenjima jedinica mera koje se spominju u Bibliji i dodatak sa naucnim objasnjenjima.

Hvala Bogu sto je omogucio ovaj projekat.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 28.06.2010 10:13
 
Miroljub Petrovic
Vec je pocela priprema novog prevoda Biblije na hrvatski jezik, tako da se za koji mesec moze ocekivati i hrvatsko izdanje.
 
Miroljub Petrovic
U Bibliji se spominje tekst u kojem se kaze: "Ne uzdajte se u prazne reci: 'Crkva Gospodnja, crkva Gospodnja, ovo je! Nego popravite puteve svoje..."

Na donjem linku moze se pogledati odlican tekst jednog mesijanskog Jevrejima na temu: "Da li je Isus osnovao crkvu?"

http://www.cps.or.../crkva.pdf
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 16.12.2011 23:41
 
Miroljub Petrovic
Postavio sam novi link za Bibliju, jer onaj nesto ne radi:

http://www.mediaf...mmmwmxzjom
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 28.06.2010 10:13
 
gospel
Skinuo sam novi prevod Biblije i prvo sto mi je zapelo na oko je sledeci stih:

Након овога, Исус уђе у барку, те дође у земљу Македонију. (Matej 15:39)

Ja mislim da ovde postoji greska, da se ne misli na Makedoniju, nego na Magdalu.

Sta vi mislite Miroljube?
 
Graditelj
pmarko - poruka glasi:
Svedoci smo da masonska vlast uredjuje okolinu na taj nacin da stavlja sto vise okultnih
znakova na razna mesta. Da li ti znakovi mogu
prizivanjem demona da uticu na ljude koji u blizini stanuju? Pod uslovom da ti ljudi zive moralno?

Znam da bi bilo idelano da odemo u prirodu gde nema tih znakova. Ali me zanima da li smo
bezbedni od tih demonskih znakova u slucaju da zivimo po Bilbijsko moralu?


Pozdravljam Vas sve, domaćina Petrovića ponajpre!

Član sam Brastva, Slobodnog Zidarstva, i hteo bi, ako mi se ne bi zamerilo, da se osvrnem na ovaj upis. Naime, ne znam odakle ta observacija crpi potporu- kako je u Srbiji vlast "masonska"- ali bih rado pitao gospodina Petrovića na osnovu čega povezuje simbole Zidarstva sa demonima, pa onako samouvereno tvrdi da je "čovek bezbedan ako živi po Božjim zapovedima"?

Očigledno vlada mišljenje kako ti znakovi donose opasnost, čim bezbednost od njih, i spas valjda, donosi pobožan život.

Nadam se da se moje pitanje neće na nož dočekati, jer je sasvim dobronamerno.

Pozdravljam Vas sve u Veri,


Graditelj.
 
Miroljub Petrovic
gospel - poruka glasi:
Skinuo sam novi prevod Biblije i prvo sto mi je zapelo na oko je sledeci stih:

Nakon ovoga, Isus uđe u barku, te dođe u zemlju Makedoniju. (Matej 15:39)

Ja mislim da ovde postoji greska, da se ne misli na Makedoniju, nego na Magdalu.

Sta vi mislite Miroljube?

U hebrejskom tekstu Mateja stoji "Makedonija" i mi smo tako ostavili. Sada bi mogli da raspravljamo oko toga sta se podrazumevalo pod tim terminom, i da li je taj termin upotrebljen. Pitanje nije centralno, ali moze oko njega da se raspravlja.
 
Miroljub Petrovic
Graditelj - poruka glasi:
pmarko - poruka glasi:
Svedoci smo da masonska vlast uredjuje okolinu na taj nacin da stavlja sto vise okultnih znakova na razna mesta. Da li ti znakovi mogu prizivanjem demona da uticu na ljude koji u blizini stanuju? Pod uslovom da ti ljudi zive moralno?

Znam da bi bilo idelano da odemo u prirodu gde nema tih znakova. Ali me zanima da li smo bezbedni od tih demonskih znakova u slucaju da zivimo po Bilbijsko moralu?


Pozdravljam Vas sve, domaćina Petrovića ponajpre!

Član sam Brastva, Slobodnog Zidarstva, i hteo bi, ako mi se ne bi zamerilo, da se osvrnem na ovaj upis. Naime, ne znam odakle ta observacija crpi potporu- kako je u Srbiji vlast "masonska"- ali bih rado pitao gospodina Petrovića na osnovu čega povezuje simbole Zidarstva sa demonima, pa onako samouvereno tvrdi da je "čovek bezbedan ako živi po Božjim zapovedima"?

Očigledno vlada mišljenje kako ti znakovi donose opasnost, čim bezbednost od njih, i spas valjda, donosi pobožan život.

Nadam se da se moje pitanje neće na nož dočekati, jer je sasvim dobronamerno.

Pozdravljam Vas sve u Veri,

Graditelj.

Pozdrav tebi Graditelju,

hvala ti sto se interesujes za svoje bratstvo i sto hoces da preispitas neke stvari. Iz tvog pisanja mogu da zakljucim da nisi mnogo informisan o bratstvu ciji si clan postao. Ne bih da ispadne da ti drzim predavanje o bratstvu ciji si clan, ali istrazivanja jasno pokazuju da preko 95% clanova masonerije ne zna pravu pozadinu tog bratstva. O tome imas objasnjeno u kratkoj knjizi "Skrivene tajne masonerije" koju mozes da preuzmes na donjem linku:

http://www.creati...knjige.htm

Ali, ako ne poznajes osnove teologije onda ce ti i ta knjiga biti mozda cudna i nedovoljno razumljiva. Dakle, ako ne znas da ovaj svet ima Tvorca, i da su pored ljudi stvorena i duhovna bica (andjeli), ciji je jedan deo u pobuni protiv Tvorca (pobunjeni andjeli se zovu "demoni"), i ako ne znas da postoje ljudi koji komuniciraju sa demonima i dobijaju instrukcije i pomoc od njih i tako manipulisu skoro celim covecanstvom, onda ces verovati da je tvoje bratstvo humanitarno, da svi vi radite lepu i dobru stvar za covecanstvo.

Nadam se da sam ti bar donekle priblizio stavove vecine onih koji dolaze na ovaj forum.

Zelim ti sve najbolje u daljem istrazivanju. Javi ako budes imao jos nekih pitanja.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 25.06.2010 21:25
 
Graditelj
Hvala na dočeku, i na odgovoru.

Neću, naravno, zadirati u vaše mišljenje o pozitivnosti namera i rezultata Brastva ili mene, jer to je vaše (mislim i na Vas lično i na vaše čitaoce i poštovaoce, pa stoga pišem "vaše" malim slovom) mišljenje, koje ste odgovorno sazdali od vama dostupnih informacija, pa stoga ga kao takvog i vrednujem .

Ali, rado bi upitao ko je i kako vršio ta istraživanja, pa dobio taj rezultat o 95% neupućenih članova, na koja se pozivate?

Ne čini Vam se možda malo neutemeljeno da neko, ma ko, dođe na ideju i do mogućnosti da vrši istraživanja unutar Braće o njihovoj informisanosti?

Poznate su mi te stvari o kojim govorite, o Tvorcu i duhovnim bićima, ali to opet ne govori mnogo o povezanosti simbola koje koriste Zidari- i demona.

Naime, naumorno oko će te iste simbole (koje nazivate masonskim) da prepozna u mnogim svetinjama, svih monoteističkih religija. Mnogo više i češće, nego što neko i pomišlja, ili prepoznaje. Od Bazilike Svetog Groba pa sve do ......Tadž Mahala!


Uopšte, zamerio bih određeni populizam, ako me se ne bi neodmerenim doživelo. Jer koji je to greh koji nalazimo Zidarima, a da ga ne nalazimo kod...izraziću se- Nezidara?!

Citira se, i poziva se na A.Pajka, koji je neporecivo ostavio dubok trag u svom vremenu u Brastvu, ali cenim da Vi prvi ne biste vrednovali Pravoslavlje kroz neke reči našeg Svetog Nikolaja, zar ne?

Ovim mislim na njegove observacije o Jevrejima, kojim je posvetio itekako svoje pažnje, i ogorčenja,-da pojasnim svoju opasku zbog drugih čitaoca.

Zahvaljujem se, i posetiću vas opet nekad sa uživanjem!

Graditelj.

PS. U slučaju da osetite potrebnim da vam se putem Priv.poruke predstavim koliko mogu, u svrhu autentičnosti, stojim na usluzi. To nudim da bi se ogradio od mogućeg svrstavanja u šarlatane, kojim svet nažalost obiluje, pa moguće i da neki do Vašeg foruma nabasa.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 25.06.2010 22:28
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.46 sekundi!