Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Bicu na putu do utorka, tek cu u sredu popodne moci da odgovorim na pitanja.
 
alkoni
Pozdrav Miroljube,a pitanje je sledece:
U Biliji imamo tekst kada prorok razgovara sa Bogom sta ce biti sa covekom koji je bio gresnik pa se promenio,a Bog kaze zivece radi dobrote koju cini, i sa onim koji je cinio dobro ali se iskvario,a Bog kaze dobrota mu se nece prihvatiti i stradace jer sada cini bezakonje.
Interesuje me sta ce biti sa ljudima kao sto su Finans G. kome je fizicki ostecen ceoni rezanj velikog mozga gde su centri za duhovnost, jer ispada da on nije svojom greskom poceo da bude zlocast, vec je uzrok kako sam shvatio sipka koja mu je probila lobanju.Da li ce Bog u tom slucaju na osnovu svog pred znanja, njemu i slicnima da oprosti nepravdu koju su poceli da cine, jer da nije bilo te tragedije mozda se ne bi se iskvarili?
Nikola Djordjevic - "U pocetku stvori Bog..."
 
Miroljub Petrovic
nebojsa je napisao:
DOBRO JUTRO! ZELIM DA ZNAM NESTO VISE O SNOVIMA. NAIME, KROZ ZIVOT MI SE DOGADJAJU ODREDJENE, OBICNE SITUACIJE, KOJE, KADA SE DESE, PODSETE ME NA CINJENICU DA SAM IH VEC NEGDE VIDEO, DOZIVEO,.. JEDINO OBJASNJENJE JE DA SAM TE DOGADJAJE VEC SANJAO, PA BIH VAM BIO ZAHVALAN DA MI OBJASNITE O CEMU SE RADI, POSTO ZNAM DA I DRUGI LJUDI PROLAZE KROZ ISTE, ILI SLICNE SITUACIJE?


U pitanju su dogadjaji koji samo lice na neke druge dogadjaje koje ste doziveli, a to sto neki ljudi umisljaju da su imali "prethodne zivote" i slicno, je neka druga prica.
 
Miroljub Petrovic
acomegas je napisao:
Juce je kod nas u Republici Srpskoj na drzavnoj televiziji u emisiji Omladinski forum bila "proročica" Kleopatra koja sebe naziva KRUNISANA KRALJICA, a pored nje je bio Pravoslavni Svestenik koji nije mogao da dodje do rijeci od nje. Ona je javno u tom duelu popljuvala nasu crkvu dok je Svestenik obzirom da je Casni Post ostao miran. Da li ste vi nekad bili u jednom takvom duelu sa tako opasnim ljudima i ustvari kakvo imate misljenje o tim "vidovnjacima?


Jednom sam ucestvovao u emisiji u kojoj je bila jedna vracara, i ona se veoma naljutila zbog mog odnosa prema njenoj "vestini". Ipak, ja sam bio korektan prema njoj i ona me je posle pozvala da ucestvujem u jednoj emisiji koju je ona vodila gde sam dodatno pricao sta se nalazi u pozadini okultizma. Ta zena je mozda dobronamerna, ali nece da zna ko sa njom manipulise, jer zaradjuje velike pare.
 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Molim vas točan(!!) prijevod Luke 12:47-48. Kratak komentar, hvala vam!


U tekstu se govori o tome da ce svako dobiti po delima svojim. Neki ljudi ne znaju neke stvari jer jednostavno nisu ziveli po svojoj savesti, a ne zato sto nisu bili "skolovani", ni zato sto su odrasli u "zaostaloj sredini".
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kazu da je tutankamon ubijen tupim predmetom u predelu potiljka ima trag na lobanji ,kako je onda moguce da bude prvenac iz doba izlaska,jos kazu da je bio ozenjen svojom sestrom pa ga je ona ubila sa ljubavnikom?


Nemojte da citate evolucionisticku literaturu.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Zasto Arapi ne vole jevreje kad imaju isto poreklo?


Ko kaze da Arapi ne vole Jevreje? Svaki pravi Arapin voli sve ljude koji zive moralno i smatra ih svojom bracom.

Da li ce im dozvoliti da izgrade hram na brdu gde su sad dzamije?


Pitanje Hrama je Bozje pitanje. To ce biti Hram za svakoga ko zeli da zivi po Bozjim zapovestima.

Zasto ce Bog u buducnosti isusiti akadski zaliv?


Da bi i na taj nacin pokazao na cijoj je strani.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Naučni eksperiment koji je uznemirio svetske naučnike
Sudnji dan preti Zemlji?

http://www.glas-j...eti-zemlji

Moze komentar na ovaj tekst i takozvanu Boziju cesticu "Higsovog bozona"?


Neozbiljno.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
SJECAM SE DA STE PRIJE PAR DANA REKLI DA JE MOGUCE JESTI PRIJESAN KROMPIR! KAZU SVI DA KAD SE TO POJEDE COVJEK DOBIJE TEMPERATURU (NISAM NIKAD POKUSAVAO PA NEZNAM, ALI LAKO MOGUCE DA JE TAKO). KAKO SE TO JEDE? U KOMBINACIJI SA NECIM DRUGIM ILI KAKO VEC?


Tacno je da ako se jede presan krompir da se dobije temperatura, ali ima neka caka, jos je nisam otkrio, jer se time nisam bavio jer sam zauzet drugim stvarima. Valjda treba da se odstrani neki deo krompira ili tome slicno, da bi mogao presan da se jede. Javicu ti cim saznam.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
DA LI NEGDJE POSTOJI KNJIGA NAUKA I PROBLEM SMRTI U PDF FORMATU?
DA LI UOPSTE POSTOJI NA INTERNETU?
AKO POSTOJI, MOZE LI DA SE DOBIJE LINK?


Evo linka za verziju na latinici, a uskoro ce biti postavljen i link za verziju na cirilici:

http://www.cps.or...tinica.pdf
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Knjiga proroka Isaije, glava 65.
20. Nece vise biti onde malog deteta ni starca koji ne bi navrsio dana svojih; jer ce dete umirati od sto godina, a gresnik od sto godina bice proklet.

Sta znaci ovaj pasus?


U pitanju je opis stanja u Izraelu u vreme kad se Jevreji budu obratili svom Bogu.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:

U pitanju su aktivnosti demona. U jednom mestu u Vojvodini, Odzacima, pojavili su se pre par godina krugovi u zitu. To ne treba da cudi jer je u pitanju gradic koji je poznat po idolopoklonstvu jer je pre desetak godina u jednom ataru pronadjen cup zene u obliku muskog polnog organa. Odmah su "strucnjaci" objavili da je u pitanju "crvenokosa boginja" i da je cup navodno star vise hiljada godina. Od tada se svake godine u Odzacima proslavlja "Dan crvenokose boginje", a u centru grada su ispred opstine lokalni kriminalci postavili spomenik ovoj "boginji" (spomenik u obliku muskog polnog organa). Dakle, tamo gde se prizivaju demoni (kao sto je Stonhendz ili Odzaci), tamo se desavaju demonska cuda. (Ja sam inace rodjen u Odzacima pa znam sta se tamo desava.)

[img]http://img380.imageshack.us/img380/7846/crvenokosaboginjacrvenows6.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Jel ovo ta boginja kojoj se klanjaju tamo u Odzacima?


Jeste.
 
Miroljub Petrovic
Servus Dei je napisao:
Objasnite mi tekst iz Druge Mojsijeve 4, 24-26, zašto je Bog pokušao ubiti Mojsija?


Zato sto nije obrezao sina.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
http://www.youtub...n3ujGafAK8

http://www.expell...m/home.php

Sta mislis o ovom filmu i ima li sanse da ga prevedu kod nas ,u njemu se razotkriva pod kojim pritiskom rade neke naucnici u ustanovama sirom sveta primorani da uce evoluciju...?


Ima puno posla i jedva stizemo da uradimo i ovo sto planiramo. Nadji nekog da to prevede i sinhronizuje ili titluje, pa zakaci na internet.
 
Miroljub Petrovic
alkoni je napisao:
Pozdrav Miroljube,a pitanje je sledece:
U Biliji imamo tekst kada prorok razgovara sa Bogom sta ce biti sa covekom koji je bio gresnik pa se promenio,a Bog kaze zivece radi dobrote koju cini, i sa onim koji je cinio dobro ali se iskvario,a Bog kaze dobrota mu se nece prihvatiti i stradace jer sada cini bezakonje.
Interesuje me sta ce biti sa ljudima kao sto su Finans G. kome je fizicki ostecen ceoni rezanj velikog mozga gde su centri za duhovnost, jer ispada da on nije svojom greskom poceo da bude zlocast, vec je uzrok kako sam shvatio sipka koja mu je probila lobanju.Da li ce Bog u tom slucaju na osnovu svog pred znanja, njemu i slicnima da oprosti nepravdu koju su poceli da cine, jer da nije bilo te tragedije mozda se ne bi se iskvarili?


Kada dodje do takve povrede, covek pocinje da ima vecu skonost ka grehu nego sto je imao do tada. Tada bi trebao da se vise bori i pobedi tu sklonost, i izleci mozak.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
bokiva je napisao:
Knjiga proroka Isaije, glava 65.
20. Nece vise biti onde malog deteta ni starca koji ne bi navrsio dana svojih; jer ce dete umirati od sto godina, a gresnik od sto godina bice proklet.

Sta znaci ovaj pasus?


U pitanju je opis stanja u Izraelu u vreme kad se Jevreji budu obratili svom Bogu.

Da li ovo znaci da ce deca sporije sazrevati kad budu i deca sa 100 godina starosti?


Nisam to proucavao u originalu.
 
OrthodoxCelt
Miroljube,
Kako dolazi do depresije?
Kako se leči hronična depresija i anksioznost?
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li imas knjigu u Pdf formatu gde razni istoricari pisu svedocenja Hristovih ucenika o samom Hristu u razgovoru sa njima?


Takva knjiga se zove "Novi zavet".
 
Miroljub Petrovic
OrthodoxCelt je napisao:
Miroljube,
Kako dolazi do depresije?
Kako se leči hronična depresija i anksioznost?


Na donjem linku imas najbolju svetsku knjigu o depresiji prevedenu na nas jezik:
http://www.cps.or...resija.pdf
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 16.04.2008 16:19
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Godine 167. pre Hrista.Judeja je pod Sirijskom vlascu.Sirijski vladar je Antioh.Antioh fanaticno mrzi Jevrejsku veru i odlucuje da je unisti.napada ono sto Jevreji smatraju sustinskim:zabranjuje sabat i obrezivanje,naredjuje da se jede svinjsko meso,meso neciste zivotinje,i da se zrtve prinose grckim bogovima.
Antioh je oskrnavio Hram Boziji.U Hram postavlja skulpturu Zevsa i cini ga mestom bluda i orgija.
Izvestan broj Jevreja napusta veru i podredjuje se Antiohovim naredjenjima.
Drugi su vise voleli da mucenicki umru nego da se odreknu Boga Saveza.


Da li se ovde misli na tu mrzost opustosenja o kojoj govori prorok Danilo gde ce biti oskrnavljen Hram i da li je Antioh preteca Antihrista?


"Mrzost opustosenja" o kojoj govori prorok Danilo u doslovnom prevodu sa hebrejskog znaci "lazni bog koji pustosi" (hebr. shikuc shamem) i odnosi se na Sotonu. U pitanju je vrhunac pobune kada Sotona bude zaseo u buducem Hramu u Jerusalimu kao bog. U pitanju je dogadjaj neposredno pred Hristov drugi dolazak. To je moje misljenje.



Da li su po tebi sad Hriscani u boljem polozaju da propovedaju i ispovedaju svoju veru za razliku od prvih Hriscana koji su zivi spaljivani,muceni,proganjani..?

Da li je obicaj kod Jevreja bio da deca sa 13 godina postaju zrela i da mogu da ulaze u brak?[/quote]
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.72 sekundi!