Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Ako tako razmisljate, onda aflatoksin moze da se prenese i vetrom u vasa pluca dok disete.


ne razmisljam tako, moze li - pitam; inace za salate koristim najjeftinije i najukusnije sojino ulje


Naravno da ne moze. Ukoliko postoji budj u proizvodu, to se odmah vidi. Cak ni proizvodjaci rafinisane hrane ne zele da imaju budj u proizvodima jer bi to stetilo prodaji, jedino da namerno stave budj sa namerom da potruju narod. Sto se ulja tice, ja ne koristim nikakvo ulje, osim kad mazem pleh kad pecem hleb.
 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Što je s hranom: pile-kokoš? S obzirom da su tetrijeb i biserka nečiste životinje a u istoj su skupini kao i kokoš. Koliko je zdrava-nezdrava?


Generalni stav je da se ne jedu ptice grabljivice, a za detalje treba da se konsultuje originalni biblijski tekst. Dakle, kokoska moze da se jede, ali ako je hranite prirodnim namirnicama, a ne kao sto ih hrane danas po farmama svakakvim smecem i hemijom.
 
Nemanja Glisic
1. Prosli put sam vas pitao za knjigu "Tajna mrtvih ljudi", ali to je pogresan naziv. Tacan naziv je "Price mrtvih ljudi" (Dead men's tales) autora Dzonatana Greja. Knjiga govori o zivotu prepotopskih ljudi. Imate li ovu knjigu u PDF formatu?
2. Na sajtu http://pavlescg.b.../mapa.html skinuo sam dosta e-knjiga. Interesuju me da li su sve dobre i ako ima neka da nevalja vi mi recite (interesuju me iskljucivo te e-knjige posto na sajtu ima jos nekih tekstova).
 
aleksandar_srnic
nikola je napisao:
ZASTO SRBI KAZU HRIST A HRVATI KRST, JER JE HRIST IZVEDENA REC OD ZNACENJA BOG ILI ZNACENJA KRST

[quote]


Hrvati ne kazu Krst, neko Krist. u pitanju je jezicka permutacija. Hristos nije izvedeno od krst, vec je u pitanju grcki termin za rec Mesija (pomazanik, izabranik) Rec krst dolazi od latinskog ''kruks'' kako se zvalo drvo za mucenje na kome je Hristos Razapet. ''Krst'' se na grckom kaze ''stavros''
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
Miroljub Petrovic
Nemanja Glisic je napisao:
1. Prosli put sam vas pitao za knjigu "Tajna mrtvih ljudi", ali to je pogresan naziv. Tacan naziv je "Price mrtvih ljudi" (Dead men's tales) autora Dzonatana Greja. Knjiga govori o zivotu prepotopskih ljudi. Imate li ovu knjigu u PDF formatu?


Ne znam za tu knjigu.

2. Na sajtu http://pavlescg.b.../mapa.html skinuo sam dosta e-knjiga. Interesuju me da li su sve dobre i ako ima neka da nevalja vi mi recite (interesuju me iskljucivo te e-knjige posto na sajtu ima jos nekih tekstova).


Nisam citao sve knjige sa tog sajta i ne mogu da tvrdim da li su sve dobre.
 
Miroljub Petrovic
vulejov je napisao:
Oko kikirikija možete da rapravljate a oko paganstva u SPC ne?!


Mozemo da raspravljamo o cemu hocete, a sto ima smisla. SPC je mozda jedina hriscanska crkva na svetu u kojoj postoji zdravo tkivo. Vi ocigledno imate problem jer ne znate da prepoznate ono sto je dobro i da to podsticete, nego pokusavate da pronalazite mane i da ih preuvelicavate.

Još jednom pitanje,da li SPC dovoljno radi na tome da svojim vernicima objasni da su ikone i i slave i sveci idolopoklonstvo i paganski obicaj koji sa Biblijom i Deset Božijih zapovesti nemaju ništa?


Ikone su "knjiga za nepismene". One su se koristile da bi se nepismenim ljudima priblizila biblijska poruka, tako sto su se motivi iz biblijske istorije slikali na zidovima crkava. Posto covek sve zloupotrebljava, tako i danas neki zloupotrebljavaju ikone.

Sto se slava tice, to su lepi skopovi gde su okupi familija i prijatelji. Toga nema u zapadnom paganskom svetu. Oni se okupljaju samo kad idu da rade neku stetu. E sad, to sto su i slave nekada zluopotrebljene za zderanje i pijancenje, necu time da se bavim. Ja se na slavama ispricam o religiji i moralu sa ljudima koje dugo nisam video.

Sveci ili pobozni ljudi iz istorije su primer kako covek moze kvalitetno i pobozno da zivi u zajednici sa Bogom. To sto opet neki ljudi i to zloupotrebljavaju, nije razlog da nipodastavamo crkvu sto velica znamenite ljude iz istorije.
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
SPC je mozda jedina hriscanska crkva na svetu u kojoj postoji zdravo tkivo.


Bas mi je drago sto ovo cujem od vas. U San Francisku postoje pajsrei "svestenici" u SPC koji naplacuju sluzbu 10 dolara kao za organizaciju rucka, dok Ruska Pravoslavna Crkva u San Francisku to ne radi.

Dali mislite da ce hriscani Apokalipse biti ubijani zbog nacina bogosluzenja, kao da sam negede u svetim Ocima procitao da ce to biti najstrasniji progon od Stvaranja, ali kao da ce biti u miru (bez ubijanja), i ti hriscani bice mali ljudi bez puno vrlina i postace veliki kao sto su svetitelji veliki
Izmenio/la nikola na 18.04.2008 12:24
 
Synex
Vidim da vi to radite ali konkretno u mom mjestu S Sarajevu jako malo ljudi je upoznato sa vasim radom pa mislim da treba da prosirite aktivnosti na svako i najmanje mjesto jer svi ljudi zasluzuju da saznaju istinu.
Vjerujem u ...
 
Miroljub Petrovic
Jelica je napisao:
Da li biste hteli da mi kazete kakve veze ima zec u proslavljanju Vaskrsa?Da li je to uopste pravoslavni obicaj?


Prvi put cujem da postoje zecevi u pravoslavlju.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Dali mislite da ce hriscani Apokalipse biti ubijani zbog nacina bogosluzenja,


Naravno da ce biti ubijani. Prvo ubistvo u istoriji je bilo zbog bogosluzenja - kada je Kain ubio Avelja.
 
Miroljub Petrovic
Ifes je napisao:
kako objašnjavate text 5Moj 22:14 i dalje
šta je znak "znak devojaštva" .


Jel vi stvarno ne znate ili se pravite da ne znate sta je znak da je devojka nevina?
 
ifes
Da sam siguran ne bi provocirao.
Moje konkretno pitanje, da li uvek prilikom prvog sexualnog odnosa mora "biti krvi" ?
 
Miroljub Petrovic
Servus Dei je napisao:
O kakvom se Svjedočanstvu u Drugoj Mojsijevoj 16,34 radi? Svjedočanstvo su pretpostavljam ploče zakona, a kako je to moguće kad je to bilo prije dolaska na Sinaj?


Ovde se jednostavno kaze da je Aron stavio posudu sa manom u Svetinju nad Svetinjama u Satoru od Sastanka. Ne kaze se da je tada postojao Sator od Sastanka, nego pisac tog biblijskog teksta opisuje sta se desilo. Ocigledno je da pisac tog dogadjaja opisuje redom dogadjaje koji su se desavali, ukljucujuci davanje mane i izgradnju Satora od Sastanka.

moji profesori tu vide kasniju redakciju


Tvoji profesori gledaju kako da se dodvore neznaboscima, pa prihvataju evoluciju, negiraju istoricnost Biblije, itd.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Hriscanske crkve ne bi trebalo da se dele prema nacionalnim obelezijma,


Generalno se slazem, ali kada dodje do velikog otpada onda i nacionalno povezivanje moze da bude mehanizam za odbranu od satanizma.

a sto se tice te 1999 mozda smo i zasluzili to,kako pise I Nikolaj Velimirovic u svojoj knjizi Rat i Biblija samo gresni narodi se kroz rat nauce pameti da bi se odvratili od greha na pravi put.


Slazem se.
 
Miroljub Petrovic
Synex je napisao:
Vidim da vi to radite ali konkretno u mom mjestu S Sarajevu jako malo ljudi je upoznato sa vasim radom pa mislim da treba da prosirite aktivnosti na svako i najmanje mjesto jer svi ljudi zasluzuju da saznaju istinu.


Pa mozes da se ukljucis i pomognes na tom planu. Odnesi na lokalne televizije nase emisije i reci im da mogu da ih emituju, a da zauzvrat puste reklamu za nas centar na kraju svake emisije, pa ce sira populacija da gleda.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
PAPA: SLIČNOSTI MISIJA CRKVE I UN

Papa Benedikt XVI podržao je Ujedinjene nacije u govoru pred Generalnom skupštinom te organizacije i istakao sličnosti između misija katoličke crkve i Svetske organizacije u smislu njihove obaveze da štite i pomažu sve ljude na svetu.

Papa je rekao da je misija UN da promovišu 'mir i pravdu', a obaveza Vatikana je da vrši svoju 'univerzalnu misiju i da širi veru' i dodao da ckrva može pri tom da ponudi svoje iskustvo vezano za humanost, preneo je DPA.

UN obavljaju 'važan posao, u ime međunarodne zajednice, time što nadgledaju u kojoj meri vlade ispunjavaju obavezu da štite svoje gradjane', rekao je papa.

Naglašavajući da njegov dolazak u UN ukazuje koliko on ceni tu organizaciju, papa je rekao da to pokazuje i spremnost katoličke crkve da pruži doprinos izgradnji medjunarodnih odnosa na način koji bi svakoj osobi i svakom narodu omogućio da se oseća kao da moze da doprinese opštoj stvari.

Papa je istakao da je promovisanje ljudskih prava najefektivnija strategija za otklanjanje nejednakosti među državama i među društvenim grupama i za jačanje bezbednosti.

Neposredno pre nego što je održao govor pred Generalnom skupštinom UN, poglavar Rimokatoličke crkve je imao privatni susret sa generalnim sekretarom te organizacije Banom Ki-munom.

Papa se sastao sa žrtvama sveštenika pedofila

Papa Benedikt XVI iznenadio je javnost i prekršio zakon ćutanja Rimokatoličke crkve kada se u Vašingtonu sastao sa žrtvama seksualnog zlostavljanja katoličkih sveštenika.

Susret sa pet-šest žrtava, koji je trajao oko 25 minuta, bio je u tajnosti upriličen u kapeli vatikanske ambasade i obelodanjen je tek po završetku, prenele su agencije.

Papa je obećao žrtavama da će se moliti za njih, njihove porodice i sve žrtve seksualnog zlostavljanja sveštenika, navedeno je u saopštenju Vatikana.

Tri žrtve su, u intervjuu američkoj televizijskoj mreži Si-En-En, opisale susret s papom kao emotivan i otvoren.

'Rekao sam mu da među njegovim sveštenstvom buja rak i da nešto mora da se preduzme u vezi s tim', izjavio je Berni Mekdejd, jedan od zlostavljanih.

Mekdejd je dodao da je napustio papu rasterećen i s nadom da će biti preduzete mere za rešavanje tog problema.

I druga žrtva, Olan Horn, rekao je da ga je susret s papom ispunio nadom. 'Najpre mi se izvinio. Izgledalo je da razume suštinu onoga o čemu smo govorili', izjavio je Horn.

Fejt Džonson je kazala da je iz sve snage želela da ispriča papi ono što joj je na srcu, ali da nije uspela ništa da kaže jer je briznula u plač. 'Mislim da su moje suze govorile više od reči', rekla je ona.

Koliko je poznato, to je bio prvi papin susret sa žrtavama sveštenika pedofila.

Poglavar Rimokatoličke crkve govorio je u četvrtak na misi pred oko 46.000 vernika na stadionu u Vašingtonu o seksualnom skandalu u koji su bili umešani sveštenici.

Papa je ocenio da su ti 'sramotni' slučajevi naneli 'neizrecivu bol i štetu' žrtvama, vernicima i crkvi, i obećao da će svešteničke redove očistiti od pedofila.

Otkad je 2002. otkriveno da je ogroman broj slučajeva seksualnog zlostavljanja u Bostonu zataškavan više od 50 godina, Crkva je hiljadama žrtvama isplatila oko dve milijarde dolara odštete.
http://www.rts.co...ews=220842


Moze komentar na sve ovo?


Nemam neki poseban komentar, jer sam o tome vec pricao ovde. Papa i UN su deo jedne iste price, u kojoj je papa gazda, a UN policajac koji radi za gazdu. Samo sto imaju problem kojega nisu svesni, a to je da ulaze u sukob sa Najjacom Silom u univerzumu.
 
Miroljub Petrovic
ifes je napisao:
Da sam siguran ne bi provocirao.
Moje konkretno pitanje, da li uvek prilikom prvog sexualnog odnosa mora "biti krvi" ?


Postoje brojne karakteristike koje razlikuju nevinu devojke od kurve. Muskarci koji izgradjuju svoju zajednicu sa Bogom i koji imaju duhovno culo, znaju to da prepoznaju. "Krv" o kojoj vi govorite ne mora uvek da se pojavljuje, ali to nije presudno u ovoj prici.
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
Papa i UN su deo jedne iste price, u kojoj je papa gazda, a UN policajac koji radi za gazdu. Samo sto imaju problem kojega nisu svesni, a to je da ulaze u sukob sa Najjacom Silom u univerzumu.


U filmu "digitalni andjeo" masonski pozdrav dali jeste masonski (kada se papa pozdravlja sa klijentima), znate mozda dali je tito kanonizovan za sveca - sveti josip radnik, jer ste onako rekli da nisu svesni ili stvarno neznaju
Izmenio/la nikola na 19.04.2008 00:27
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
U filmu "digitalni andjeo" masonski pozdrav dali jeste masonski (kada se papa pozdravlja sa klijentima),


To nije vazno, vazno je da su oni ista ekipa.

znate mozda dali je tito kanonizovan za sveca - sveti josip radnik, jer ste onako rekli da nisu svesni ili stvarno neznaju


Moguce.
 
Miroljub Petrovic
vulejov je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
vulejov je napisao:
Oko kikirikija možete da rapravljate a oko paganstva u SPC ne?!


Mozemo da raspravljamo o cemu hocete, a sto ima smisla. SPC je mozda jedina hriscanska crkva na svetu u kojoj postoji zdravo tkivo. Vi ocigledno imate problem jer ne znate da prepoznate ono sto je dobro i da to podsticete, nego pokusavate da pronalazite mane i da ih preuvelicavate.

Tačno je da ja imam problem jer ne znam da prepoznam šta je dobro,ili možda nisam do sada imao sreću da naletim na nešto sasvim dobro. Ipak pismen sam i do sada nisam naišao na primerak Svetog Pisma bilo na srpskom,hrvatskom ili engleskom čiji tekst jasno ne osudjuje idolopoklonstvo. Savršeno mi je jasno da to nije nikakva mana ili preuveličavanje već direktno kršenje Deset Božijih zapovesti.
Bilo bi to jako lepo da se ja rodim kao Srbin,živim medju svojom braćom i sa svojom Crkvom,nemam mnogo da razmišljam jer moja vera je najbolja i jedina prava,svi ostali su daleko pali ispod sa ponekim časnim izuzetkom,sreća je moja najveća jer sam rodjen u najhrišćanskijoj zemlji sveta...dajte Miroljube molim vas,Vi znata još bolje od mene o čemu govorim!


Ja bih mogao mnogo vise od vas da pricam o otpadu koji postoji u nasoj crkvi. Pogledajte ekumeniste na sve strane, pogledajte ravnodusnost mnogih svestenika prema grehu u njihovoj sredini, itd. Ali i pored svega, nasa crkva je jos uvek jedini generator morala i patriotizma, i borbe protiv satanizma koji nam svet namece. Nase najvece patriote i borci su izgradili svoje stavove zahvaljujuci onome sto je crkva negovala i cuvala kroz vekove. Mozda ce to jednog dana nestati kod nas, ali dajte da ne nipodastavamo jedinu instituciju preko koje Bog moze nesto da uradi. Bog jedino preko ljudi bliskih crkvi i religiji moze da unese preporod i vaskrsenje u nase drustvo.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.23 sekundi!