Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Milos Obilic
Zeleo bih da vas pitam kada ste vi poceli da se interesujete za Boga i veru?
Da li je u pocetku bilo sumnje?
 
Galeb
Poštovanje prof.Petroviću

Imam pitanje vezano za Soju i za hranu u kojoj se ona nalazi. Da li je uistinu Soja dobra za ishranu onako kako to reklamiraju i predstavljaju masmediji i svjetski naučnici? Pročitao sam neku studiju od izvjesne Elain Hollingsworth u kojoj ona tvrdi da je soja čisti otrov bez obzira bila uzgojena organski ili modifikovano. Malo sam prečešljao deklaracije proizvoda u marketima sigurno preko 90% tih proizvoda sadrži sojine bjelančevine.
 
Miroljub Petrovic
pmarko - poruka glasi:
Upravo to je jedan veliki problem sto se te pretstave forsiraju preko skole. Izmislili
su decije pretstave koje sluze za indoktrinaciju. Sve te decije bajke su pune suptilnim prizivanjem demona a postajace sve manje suptilna.

Pa bih zeleo da pitam sta mislite profesore kako mozemo da zastitimo decu od pogubnog uticaja takvih pretstava na koje su obavezno odvedeni u skoli?

Najbolje je tog danu decu ne saljes u skolu, iako decu treba pripremati kod kuce za svo zlo koje mogu da cuju i vide u "skoli".

Meni je jedan svestenik rekao da ako se nekad nadjem primoran da gledam neki sablazni prizor da se sedam puta pre i sedam puta posle osenim krsnim znakom. I da celo vreme u sebi izgovaram Isusovi molitvu.

Jeste, molitva je najbolja zastita od demona i takvih situacija.

Sta mislite da li je to dobar nacin da tome naucimo decu? Ili je to suvise komplikovano za njih?

Decu treba od malih nogu da ucimo da se mole Bogu i da se sklanjaju od zla. Nema tu nista komplikovano, deca su pametna da to shvate bolje nego odrasli.
 
Miroljub Petrovic
Milos Obilic - poruka glasi:
Zeleo bih da vas pitam kada ste vi poceli da se interesujete za Boga i veru?
Da li je u pocetku bilo sumnje?

Govorio sam o tome. Za religiju sam poceo da se interesujem kada sam imao 24 godine. Nisam imao nikakve sumnje, samo sam tragao za odgovorima na neka pitanja da ih u potpunosti razumem.
 
Miroljub Petrovic
Galeb - poruka glasi:
Poštovanje prof.Petroviću

Imam pitanje vezano za Soju i za hranu u kojoj se ona nalazi. Da li je uistinu Soja dobra za ishranu onako kako to reklamiraju i predstavljaju masmediji i svjetski naučnici? Pročitao sam neku studiju od izvjesne Elain Hollingsworth u kojoj ona tvrdi da je soja čisti otrov bez obzira bila uzgojena organski ili modifikovano. Malo sam prečešljao deklaracije proizvoda u marketima sigurno preko 90% tih proizvoda sadrži sojine bjelančevine.

Soja nije nikakav otrov vec sjajna namirnica. Treba samo biti vest i dobro je pripremiti. Ocekivano je da mafijasi koji promovisu mesnu i nezdravu ishranu puste u medije polupane "eksperte" da pricaju gluposti i da negiraju sve sto je dobro.
 
Miroljub Petrovic
Evo jedne vesti koja neodoljivo podseca na klasicnu politicku igru za promociju Vatikana. Naime, prvi saradnik Sadama Huseina, inace vrlo lojalni papski saradnik Tarik Aziz, danas je osudjen na smrt, a odmah je usledila akcija Vatikana koja trazi da se Tarik Aziz pomiluje. Sjajna prilika da se Vatikan prikaze kao "spasilac muslimana" (iako se Tarik Aziz izjasnjavao kao hroscanin):

http://www.kurir-...-56629.php

Vrlo je interesantno videti kako ce se zavrsiti cela prica. Ocekujem da pomiluju Tarika Aziza, i da on dodje u Vatikan da papi poljubi ruku, i da se svi Muslimani pozovu na "prijateljstvo" (citaj "poltronstvo") sa papom.
 
Miroljub Petrovic
Rinchy - poruka glasi:
E ovako, da napisem jedno malo zapazanje: ja sam citala onu knjigu Ispoves Palog Andjela, i tamo na str. 124., u podnaslovu MUZIKA pise ovako: " Moram ti reći da ja stojim i iza toga hoće li se nekome neka vrsta muzike svideti ili ne. Hoće li određena vrsta muzike biti prihvaćena ili ne. Ja manipulišem ljudima i na tom području. Posebno sam bio zadovoljan kada sam, ne tako davno, na velikom takmičenju za najbolju pesmu uspeo staviti na pobednički tron upravo onu koja omalovažava Stvoritelja.Znaš o čemu govorim, zar ne? "

Ustvari, pomislila sam da se ovo odnosi na pjesmu Evrovizije 2006. godine gdje je pobjedila heavy metal grupa Lordi.
Grupa veoma bliska sotoni.

A, sledece godine u Helsinkiju pobjedila je Srbija sa pobjednickom pjesmom Molitva.
Pjesma veoma bliska Bogu.

Slucajnost?

Naravno da nista nije slucajno. Sledece godine je pobedila anonimna pevacica iz Srbije koja podrzava gej aktiviste i na taj nacin je zadat tezak udarac Srbiji, posto je naredne godine u Srbiji organizovana ta gej manifestacija zvana "Evrovizija", a Srbija dodatno zatrovana satanizmom i evropskom kulturom, sto je bilo jako vazno evropskim i svetskim mocnicima, posto u Srbiji ima jos zdravog tkiva "koje treba zatrovati". Ali, nedamo se. Jos ce morati da se pomuce, a mozda im se i obije o glavu. Zivim za taj dan.
 
Miroljub Petrovic
“Ovaj svet je opasno mesto za življenje, ali ne
zbog onih koji su zli – već zbog onih ljudi koji
u vezi toga ništa ne čine.”

Albert Ajnštajn
 
nikola
Odlican intervju

http://nasi.org.r...;Itemid=50

izgleda da drzava nezna sta da radi sa njima jer ako ih hapse uvecace im broj, ako ih puste da rade svoj posao vecina njih ima diplome ili su na putu da ih steknu i sutra mogu da budu na vlasti, posto su uglavnom mladi ljudi i imaju podrsku svih normalnih koji su u Srbiji vecina jos uvek
Izmenio/la nikola na 26.10.2010 23:45
 
pizon1
ZEMLJOTRES U INDONEZIJI
http://www.vimeo....
 
Nemanja07
Pogledajte sta su juce radili fanatici (duhovni teroristi, sotonine vojske demonizovanih ljudi) po Beogradu...

http://www.presso...+Trgu.html

Neuobičajenu akciju organizovali su „Fox internešenel čenels" i AMC povodom svetske promocije serije „Živi mrtvaci". Invazija zombija počela je danas i u drugim evropskim i svetskim gradovima - najpre u Tajpeju i Hongkongu, zatim se proširila i na Singapur, Dubai, Beograd i Johanezburg. Ni Rim, Madrid, London i Meksiko Siti nisu ostali imuni na „zarazu", a kasno uveče napadnuti su i Njujork i Čikago.
Izmenio/la Nemanja07 na 27.10.2010 09:05
 
Miroljub Petrovic
Nemanja07 - poruka glasi:
Pogledajte sta su juce radili fanatici (duhovni teroristi, sotonine vojske demonizovanih ljudi) po Beogradu...

http://www.presso...+Trgu.html

Neuobičajenu akciju organizovali su „Fox internešenel čenels" i AMC povodom svetske promocije serije „Živi mrtvaci". Invazija zombija počela je danas i u drugim evropskim i svetskim gradovima - najpre u Tajpeju i Hongkongu, zatim se proširila i na Singapur, Dubai, Beograd i Johanezburg. Ni Rim, Madrid, London i Meksiko Siti nisu ostali imuni na „zarazu", a kasno uveče napadnuti su i Njujork i Čikago.

Zvao me je juce prijatelj iz centra grada i rekao da je video tu strahotu, kaze da je bio sokiran. Ocigledno da je satanistima dozvoljeno da rade sta hoce i u ovoj zemlji, jer su sve glavne instituticije stavili pod svoju kontrolu.
 
Afgo
Evo link za skidanje knjige u pdf formatu o zemunicama.

http://www.mediaf...8rrz5texyv

 
Afgo
Otkud Slano more?

1.mojs. 14glava:
Svi se ovi skupise u dolini sidimskoj, koja je sada Slano More.

Jel to znaci da je slano more tek kasnije nastalo?

Ima li negdje na netu detaljnih biblijskih mapa?
 
Miroljub Petrovic
pavlina - poruka glasi:
Gospodine Miroljube, u više navrata napominjete kako sve, pa i tekstove Novog Zavjeta, treba sagledavati i vrednovati Starim Zavjetom, pogotovo Torom tj Zakonom. Čitajući knjige Novog Zavjeta, pogotovo sv. Pavla, stiče se dojam kako je uloga Zakona (Tore) privremena i da nakon Kristove žrtve nema više nikakva učinka na one koji svoje opravdanje i spasenje prihvaćaju i traže u Kristovoj žrtvi.

To sto si napisao sigurno si cuo od nekog liberalnog hriscanskog teologa, jer samostalnim citanjem Biblije do takvog zakljucka ne moze da se dodje. Sta je "privremeno" u Tori? Zapovest o zabrani kurvarstva ili sankcionisanje ubica i silovatelja? Da li su "privremeni" zakoni zdravlja i uredjenja drzave koji su dati u Tori?

U Tori je, izmedju ostalog, dat opis zrtvenog sistema koji ukazuje na Plan Spasenja. Jedna od stavki tog zrtvenog sistema ukazuje na i smrt i vaskrsenje Mesije, sto ne znaci da jedan deo ispunjenja Plana Spasenja ukida ceo Plan Spasenja.

Na samom pocetku Biblije (u 4. danu Stvaranja) se kaze da su sunce i mesec stvoreni da budu znaci danima i godinama (kalendar) i "posebnim vremenima" (ili praznicima), odnosno "posebnim vremenima" koji su uspostavljeni pre covekove i posle covekove pobune. Nakon pobune, ta "posebna vremena" se odnose na Plan Spasenja koji je prikazan zrtvenim sistemom, koji danas malo ljudi proucava i zato i ne razume Plan Bozjeg Spasenja.

Fariseji i njihovi sledbenici su tvrdili da se drze Tore, a u stvari su bili fanatici koji su slablaznjavali ljude i zloupotrebljavali Toru. Neki sledbenici fariseja su prihvatili Isusa za Mesiju, ali su nastavili sa svojim fanatizmima i apostol Pavle ih ukorava i usput im ukazuje na pravo znacenje zakona vezano za zrtveni sistem, i u tom kontekstu im kaze da postoji svestenik iznad ovozemaljskih svestenika, i Hram veci od zemaljskog Hrama u Jerusalimu, kao i da zakoni vezano za zrtveni sistem ukazuju na jedan uzviseniji zakon putem kojeg Bog zeli da spasi coveka.

Pavle takodje kaze da obrezanje i drzanje praznika nije centralno pitanje u prvom obracanju sa neznaboscima, i da na tome ne treba insistirati. Pavle sam sebe naziva "apostolom neznabozaca" i njegove izjave treba gledati u tom kontekstu, jer on savetuje i uci ljude kako raditi sa neznaboscima koji se obracaju.

Možete li malo detaljnije ovo protumačiti, te općenito Vaše viđenje odnosa Starog i Novog saveza.

Bog je pre 3500 godina usao u savez (zavet) sa jednim narodom (izraelskim). Oni su odbacili Boga i Bog im je preko Isusa Hrista ponudio novi savez (zavet), koji su oni odbacili zbog velikog uticaja svojih otpalih religijskih vodja (jevrejski narod je vecinski bio za Isusa, ali su fariseji uz podrsku Rimljana na terenu bili jaci). Novi savez (zavet) je onda ponudjen svima koji to zele preko Isusa i Njegovih ucenika i sledbenika, a ne preko jevrejskog naroda, kako je to u pocetku bilo planirano.

Sam apostol Pavle govori u Rimljanima 11. poglavlje da ce se ovakav nacin propovedanja Plana Spasenja sporovoditi odredjeno vreme, a da ce u poslednjim vremenima Jevreji prihvatiti Novi savez (zavet).

Dakle, nema razlike izmedju Starog i Novog saveza (zaveta). U oba slucaja su uslovi saveza isti, a to je Bozji zakon dat preko Mojsija, s tim da postoji nacin kako neupuceni u religiju (ne-Jevreji) treba da udju u savez - prvo treba da nauce osnovne stvari o teologiji, pa onda da udju u savez.

Prica da je Bozji zakon dat preko Mojsija ukinut je klasicna paganska prica kojom se zeli opravdati paganski nacin zivota pod plastom "hriscanstva" i na taj nacin dodvoravati paganima da ne moraju nista da menjaju u svojim zivotima.
 
Miroljub Petrovic
istrazhivach - poruka glasi:
Miroljube sta mislis o ovome, da li je ovo jos jedan dokaz da nije bilo evolucije, vec Bozije stvaranje.
http://www.rts.rs...jsku+tajnu

Sjajan pronalazak koji pokazuje kako su rapidni procesi talozenja bili za vreme Potopa. Tolika smola da se istalozi i da obuhvati toliko insekata je zaista nesto neverovatno sto nikada u prirodi ne moze da se zamisli, a kamoli da se posmatra.

I sta bi sa onim evolucionistom sto je hteo sa vama da se suoci. Jel ima nesto od toga.

Covek se izgleda opametio i odustao.
 
Miroljub Petrovic
Afgo - poruka glasi:
Otkud Slano more?

1.mojs. 14glava:
Svi se ovi skupise u dolini sidimskoj, koja je sada Slano More.

Jel to znaci da je slano more tek kasnije nastalo?

Vrlo je moguce da je Mrtvo more (u originalu "Slano more") nastalo prilikom unistenja Sodoma, Gomora i ostalih gradova nemorala.

Ima li negdje na netu detaljnih biblijskih mapa?

Imas mape u novom izdanju Biblije, na kraju, u dodatku. Ne postoje detaljne mape kao sto bi mi to zeleli, ali i ove su odlicne.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 27.10.2010 15:35
 
bartus
Zar nije osnova zakona u starom zavetu oko za oko, zub za zub? Dok apostoli to negiraju u novom zavetu.
 
Miroljub Petrovic
pavlina - poruka glasi:
Miroljube, kažete kako će se Plan Spasenja sporovoditi odredjeno vrijeme, a da ce u posljednjim vremenima Jevreji prihvatiti Novi savez (zavet).

Nisam tako rekao, vec sam rekao da ce se Plan Spasenja sprovoditi do Hristovog dolaska, a taj Plan Spasenja je opisan lepo u Bibliji.

Iz ovoga iščitavam kako mislite da će se tada stvari vratiti na početak – Mojsijev Zakon. To bi značilo da su Mojsije i izabrani Židovski narod centralni elementi Božjeg spasiteljskog djela.

Znam da to nije popularno reci u savremenom svetu, ali upravo je to jasna poruka Biblije. To cak i ateisti mogu da vide, samo ako pogledaju kakva se svetska medijska satanizacija Izraela sprovodi i u danasnje vreme koje nazivamo poslednjim vremenom pred Hristov dolazak. I ateisti mogu da vide ko svetskim satanistima predstavlja najveci trn u oku.

Vi to možete misliti i vjerovati, ali Pavao tako ne misli. Ne treba nikakvo konzultiranje liberalnih teologa da bi se razumijelo što Pavao piše. Donji citati iz Pavlovih poslanica napisani su, kako Vi volite reći, kao za pastire. Sve je jasno. Pod Zakonom sve do Krista, a nakon toga Krist zauvijek, ništa privremeno.

Jadna je to teologija. To je kad sekularne zene postanu svestenici i teolozi, i sebe pocnu nazivati "hriscanima". Ali, evo, da vam prokomentarisem sta Pavle kaze:

Evo citata iz Pavlovih poslanica:
23 Prije dolaska vjere, pod Zakonom zatvoreni, bili smo čuvani za vjeru koja se imala objaviti. 24 Tako nam je Zakon bio nadzirateljem sve do Krista da se po vjeri opravdamo. 25 A otkako je nadošla vjera, nismo više pod nadzirateljem.

To on učini jednom prinijevši samoga sebe. 28 Zakon doista postavi za velike svećenike ljude podložne slabosti, a riječ zakletve - nakon Zakona - Sina zauvijek usavršena.

Izvukli ste stihove van konteksta, kao sto to rade ljudi koji povrsno poznaju teologiju (izvinite, moram da vas kritikujem, jer jako zastranjujete). Pavle govori da je do dolaska Mesije ceo ljudski rod bio osudjen na smrt i bio je pod teretom "zakona" koji je ljudi osudjivao na smrt. Ali, posto je Mesija platio otkup za ljude, sada vise nismo pod osudom "zakona" smrti, vec VEROM da je Mesija platio za nas, mozemo da se OPRAVDAMO pred nebeskim sudom.

Dakle, Pavle govori o "zakonu" koji nas se osudio na smrt, a ne o Zakonu ili Tori koji je dat preko Mojsija.

Ovde postoje termini: zakon (smrti), Zakon (Tora), opravdanje, spasenje, vera... koje vi ne razumete, ili povrsno razumete, i onda krecete da ovde mudrujete kao kad mali Djokica dodje u kuhinju da mamu "nauci" kako se pravi torta od visanja.

Moj savet vam je da krenete ispocetka da citate Bibliju, onim redosledom knjiga kao sto je u originalu, da biste razumeli poruku koju Bog daje ljudima, pa cete onda razumeti i sta Pavle govori. Mozete usput da koristite komentar Starog i Novog zaveta koje imate na donjim linkovima:

http://www.cps.or...-zavet.zip

http://www.cps.or...-zavet.zip
 
Miroljub Petrovic
bartus - poruka glasi:
Zar nije osnova zakona u starom zavetu oko za oko, zub za zub? Dok apostoli to negiraju u novom zavetu.

Govorio sam o tome milion puta, ali ti nisi citao prethodne postove, a ni Bibliju. Biblijski koncept je da ce "svako dobiti po delima svojima". Plasticnim jezikom se to govori nepismenim jevrejskim pastirima pre 3500 godina recima "oko za oko, zub za zub".

Isus i apostoli nigde ne negiraju taj princip, vec ga afirmisu. Druga je stvar sto Isus i apostoli pozivaju ljude da ne dizu ustanak protiv okupatora, kao sto je Bog to isto rekao i jevrejskom caru Sedekiji kada ga je okupirao Navuhodonosor, vec da treba da se uce pokornosti i poslusnosti, i da ako ih Rimljani nekada sikaniraju, da budu poslusni i da otrpe. Ali, Jevreji su dizali ustanke i grdno postradali, umesto da su se dovodili u red i onda bi ih Bog lako oslobodio ropstva. Tako je isto i danas sa nama.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.44 sekundi!