Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
istrazhivach - poruka glasi:
Miroljube malo sam se interesovao za atlantidu. Pa sam malo istraživo na internetu i došao sam do nekih zanimljivih stvari, a pošto si ti geolog možda bi te zanimalo. Pronašao sam na internetu, a i pogledao sam na gugl zemlji(znaš onaj program). Na koordinatama
31 15'15.53S 24 15'30.53Z u atlantiku postoji nešto u okeanu pored kanarskih ostrva, ublizini Afrike. Na dnu okeana slično kao ulice nekog ogromnog grada. Pa ako možeš ovo da pogledaš, ako još nisi video, a i geolog si pa očekujem da mi objasniš. Šta bo ovo moglo biti, da li je u pitanju prirodna struktura ili veštačka (oću reći napravljena ljudskom rukom). Pozdrav i očekujem tvoj odgovor.

Znam da nekim loklaitetima pod morem, uz obalu kontinenata, postoje velike rusevine drevnih gradova. Vrlo je moguce da su to ostaci prepotopnih gradova koji su zbrisani. Nisam to detaljnije proucavao, ali planiram cim ugrabim malo vremena. Ako je neko zainteresovan, moze da prikupi podatke o tome i postavi na internet.
 
Miroljub Petrovic
tibushik - poruka glasi:
Prvo hvala Bogu sto te cuva dok se boris protiv zla! Tvoja video predavanja su me motivisala da i ja istrazujem. Posto se ti dugo boris i dugo istrazujes imas verovatno informacije koje su mi potrebne. Za rimo-katolike znam da su pagani i da su satanisti, u to sam se uverio

Gresis, vrh rimokatolicke crkve je paganski i satanski, a mnogi katolici su cestiti, pobozni i posteni ljudi.

ali mi nije jasno oko pravoslavne crkve posto zelim da dobro saznam ko su nam neprijatelji a ko ne. Naime, u pravoslavnoj veri (na srpsku mislim) postoje mnogi sveci i ljudi imaju ikone kuci i klanjaju se, slave taj dan kao njihov zastitnik, ljube se ikone i mole se za pomoc. Zasto se to radi? Zna se da jedna od Bozijih zapovesti kaze: Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti. Bogu se treba moliti a ne ikonama i kojekakvim svecima koje su ih ljudi proglasili. Zar ne?

To nije centralno pitanje u teologiji. Vecina pravoslavaca ne zna sta su ikone i ostalo sto si naveo, vec po automatizmu i tradiciji to drzi u kuci. I pored toga, moralniji su od protestanata i spremniji za akciju po pitanju ocuvanja porodice i drzave. Isus je rekao: "Po rodovima njihovim poznacete ih." Dakle, gledaju se dela poboznosti, a ne prazna teologija. Istina je da se u nase pravoslavlje uvuklo dosta losih stvari, ali to ne znaci da treba da ga prikazujemo gorim nego sto jeste.

Vidim da Bugarska, Grcka, Rumunska i ostale pravoslavne crkve podrzavaju ekumeniju cak se sastaju sa papom na nekim vecerama, u cemu je fazon? Citao sam sad skoro knjigu "Vatikanske ubice" pa su mi neke stvari jasnije sto se tice skore istorije. Da li to znaci da se i pravoslavna crkva predala i da ce podleci prevarama pape i jezuita?

Vodje svih pravoslavnih crkava su se predale papi i jezuitima, ali u nasoj crkvi ima puno svestenika i vernika koji su protiv takve politike vrha crkve, tako da kod nas moze da dodje do preokreta (da dodje na vlast neki Isus Navin pa da ih sve pocisti za jedan dan).
 
nebojsaCA
http://www.youtub...mhThxkANVc
Acim
 
Miroljub Petrovic
nebojsaCA - poruka glasi:
http://www.youtub...mhThxkANVc

Dobro mu je objasnio.
 
Laki
Na rubu znanost - Dinosaurusi (sa Miroljubom Petrovićem)

http://www.megaup...d=YIXDO5J0

Å ifra je: PlanetMostar
Izmenio/la Laki na 31.10.2010 15:08
 
New man
Neko je postavio klip u kojem se iznose neke kontradiktornosti u vezi rodoslova Isusa i nekih podataka u starom zavjetu o godinama i slicno.

Miroljube da li te "greske" postoje samo u septuaginti a u jevrejskom originalu ih nema?
Izmenio/la New man na 31.10.2010 16:06
 
lot-ri
otvorio se novi kreacionisticki blog danas, kako Vam se cini?

http://kreacioniz...
Izmenio/la lot-ri na 31.10.2010 16:22
 
Miroljub Petrovic
New man - poruka glasi:
Neko je postavio klip u kojem se iznose neke kontradiktornosti u vezi rodoslova Isusa i nekih podataka u starom zavjetu o godinama i slicno.

Miroljube da li te "greske" postoje samo u septuaginti a u jevrejskom originalu ih nema?

Nema nikakvih gresaka u Bibliji. Neki prevodi citiraju Septuagintu u kojoj ima gresaka u rodoslovima, a neki se hvataju za detalje koliko je ljudi bilo ubijeno u nekim ratovima, jer dva razlicita izvestaca izvestavaju o razlicitim brojkama, kao da je neko isao i brojao ubijene. Upravo je u tome velicina Biblije jer se objektivno iznose izvestaji razlicitih autora koji se delimicno razlikuju po nebitnim pitanjima u zavisnosti u kojoj je funkciji bio izvestac. Na primer, izvestac A kaze da je ubijeno 1000 ljudi, a izvestac B da je bilo ubijeno 1200 ili 1700 ljudi. Svrha izvestaja je da kaze da je doslo do bitke i kako se ona zavrsila, a da li je poginulo 1000 ili 1200 neprijateljskih vojnika, to nije toliko vazno.
 
Miroljub Petrovic
lot-ri - poruka glasi:
otvorio se novi kreacionisticki blog danas, kako Vam se cini?

http://kreacioniz...

Samo neka se otvaraju. Pozdravljam.
 
Afgo
Pogledajte sta je govorio Todor Jovanovic o vakcinama, mafiji farmaceutske industrije, rfid chipovima jos 1996.
Zna li neko ovog covjeka, i da li je jos ziv?

http://www.youtub...re=related
 
Konstantin
http://www.youtub...p;index=10

Robert Gentry: "Centar univerzuma" dokumentarni film
 
nikola
http://www.vesti-...-Davidovic

MUP Srbije je zabranio održavanje javnih skupova "Očuvanje pravoslavlja od ekumenizma i ujedinjenja sa Rimokatoličkom crkvom" i "Protest podrške uhapšenim rodoljubima", koji su bili zakazani za danas.
 
istrazhivach
http://www.youtub...nI-YVpXoD8
Мирољубе шта мислиш да ли је ово из овог видеа тачно. И ако би могао да ми објасниш ако знаш, шта значи жена у црвеном.
 
Miroljub Petrovic
Afgo - poruka glasi:
Pogledajte sta je govorio Todor Jovanovic o vakcinama, mafiji farmaceutske industrije, rfid chipovima jos 1996.
Zna li neko ovog covjeka, i da li je jos ziv?

http://www.youtub...re=related

Ovo je mogao da prica u vreme Milosevica dok je jos bilo koliko-toliko slobode u medijima. Njegov prvi saradnik Aleksandar Senic, mlad covek, i poznati borac protiv sekti, umro je navodno od srca. Koliko mi je poznato, firma Todora Jovanovica i dalje radi. On prodaje u Domu sindikata neke preparate na bazi meda i lekovitog bilja. Nista posebno. Njegovi lekari koje sam upoznao svi puse, kao i on. Tip prica mnoge pametne stvari, samo jos kad bi primenjivao u praksi.
 
Miroljub Petrovic
istrazhivach - poruka glasi:
http://www.youtub...nI-YVpXoD8
Мирољубе шта мислиш да ли је ово из овог видеа тачно. И ако би могао да ми објасниш ако знаш, шта значи жена у црвеном.

Ovaj video se dosta reklamira kao "dokaz" protiv Diznijevih programa, ali su izneseni argumenti jako losi. Cinjenica je da su Diznijevi filmovi puni okultizma i nasilja, ali prica o "podsvesti" i slicno nema veze. Deca vide nasilje i promociju nemorala glavnih junaka, i zele sa njima da se poistovete, i to je sve. A da deca "podsvesno vide" ovo i ono, dolazi iz ateisticke price savremene psihologije i psihijatrije.
 
Miroljub Petrovic
Konstantin - poruka glasi:
http://www.youtub...p;index=10

Robert Gentry: "Centar univerzuma" dokumentarni film

Taj video cemo uskoro da sinhronizujemo i okacimo na internet.
 
Afgo
Hoce li biti neko predavanje, ili objasnjenje knjige levitske? Meni nije jasno zasto toliki detalji oko prinosenja zrtvi, i uopste zrtve paljenice. Primjetio sam da je Noje nakon potopa prinio zrtvu paljenicu, i ako se nevaram cak je i Avelj prinosio zrtve takodje. Ali odakle ta ideja potice??? Posebno me interesuje 11 glava levitske knjige gdje Gospod objasnjava sta mozemo da jedemo. Koji su to papkari koji prezivaju osim Goveceta? Tamo se jos spominju neke zivotinje za koje nikad nisam cuo.
 
Miroljub Petrovic
Afgo - poruka glasi:
Hoce li biti neko predavanje, ili objasnjenje knjige levitske? Meni nije jasno zasto toliki detalji oko prinosenja zrtvi, i uopste zrtve paljenice. Primjetio sam da je Noje nakon potopa prinio zrtvu paljenicu, i ako se nevaram cak je i Avelj prinosio zrtve takodje. Ali odakle ta ideja potice???

Za detaljnije razumevanje 3. Knjige Mojsijeve potrebno je poznavanje hebrejskog jezika. Ja sam nesto govorio na tu temu. Generalno, zrtve su uspostavljene kada se covek pobunio protiv Boga. Do tada su ljudi bili bez odece (koju danas nose) i na osnovu biblijskog teksta (hebrejskog jezika) vidi se da su bili obuceni u svetlost (hebrejska rec za "kozu" i "svetlost" se isto izgovara (or)). Nakon pobune, ljudi ostaju bez te "svetlosti" koja je ocigledno bila emitovana iz njihove koze i dobijaju odecu "od koze". Odakle koza? Ocigledno da im je Bog pokazao kako mogu da se vrate u Bozje prisustvo i pokriju golotinju tako sto je zaklao nevinu zivotinju i od njene koze im napravio odecu, a njima dao primer sta treba da rade kada pocine greh - da prinesu "zrtvu" - na ciju glavu ce da stave ruke i ispovedaju grehe, da bi ti gresi presli na zrtvu, a zatim je zrtva bila klana i spaljivana, i tako su gresi bili unisteni, a covek se priblizio Bogu, posto je greh ono sto coveka odvaja od Boga, a zrtva je postala nesto sto coveka "priblizava" Bogu. Zato na hebrejskom jeziku rec "zrtva" (korban) doslovno znaci "priblizivac" jer je koren reci "karov" (blizu).

U Bibliji se navode razlicite vrste greha (u nasem prevodu: gresi, prestupi, bezakonja), i postoje razlicite vrste kazni za razlicite grehe (novcana kazna, prinudan rad, bicevanje, smrtna kazna), i postoje razlicite vrste zrtava koje se prinose. Za potpunije razumevanje zrtvenog sistema, koji predstavlja temelj Plana Spasenja, potrebno je poznavanje hebrejskog jezika. Mi se ovde bavimo elementarnim pitanjima vezano za teologiju i Plan Spasenja, a za neku dublju pricu potrebno je poznavanje hebrejskog jezika. Zato smo i okacili kurs hebrejskog jezika (Alef i Bet) na internet (www.hebrejski.webatu.com), a uskoro ce biti postavljeni i jos napredniji nivoi.

Posebno me interesuje 11 glava levitske knjige gdje Gospod objasnjava sta mozemo da jedemo. Koji su to papkari koji prezivaju osim Goveceta?

Govorio sam o tome detaljnije u mojoj knjizi "Osnovi teokratije" (http://www.cps.org.rs/Knjige/ot.pdf). U pitanju su arciodaktilni kopitari, odnosno biljojedi koji imaju poseban zeludacni sistem koji omogucava poseban nacin varenja i preciscavanja hrane. U pitanju su: krava, koza, ovca, jelen i dr.

Tamo se jos spominju neke zivotinje za koje nikad nisam cuo.

Postoje zivotinje koje zive na Bliskom Istoku i zato se spominju u tekstu. Za nas je dovoljno da znamo da su za ishranu dozvoljene ribe koje imaju i krljusti i peraja (saran, pastrmka, stuka, smudj..., ali ne som, rakovi, jegulje, skoljke...). A od ptica su dozvoljene ptice koje nisu grabljivice (dozvoljene su kokoska, curka, patka, guska, golub...).
 
Afgo
Hvala ti Miroljube na dosadasnjim detaljnim odgovorima.

Procitacu i knjigu Osnovi Teokratije cim stignem, ali do tad imam jos neka pitanja:

1. Biblijaski sedmi dan: Koji je to dan? Je li subota ili nedelja? Ako je subota, onda da li je u redu postovati oba dana. Subotu jer je Bog tako rekao, i nedelju zbog Vaskrsnuca Bozijeg?

2. Danas hram vise ne postoji. Postoji li negdje graficki prikaz kako je izgledao "Sator od Sastanka" i zavjetni kovceg?

3. Kako se danas zrtve prinose? To vjerovatno i danas jevreji upraznjavaju. Je li se levitsko pleme sacuvalo do danas? I gdje se to radi, jer u Pismu pise da oltar mora biti nacinjen od neotesanog kamena? Istina ne znam kako izgledaju oltari u sinagogama, ali pretpostavljam da su slicni kao i u hriscanskim. - pravilnih oblika.

4. Ko je prevodio novo izdanje Biblije? Pretpostavljam da je na tome radila grupa ljudi.

Nadam se da nisam dosadan. Ali doista postoje problemi sa razumjevanjem smisla nekih detalja ako se ne zna hebrejski jezik i znacenja rijeci. Nauciti jezik ipak traje malo duze, sto ne znaci ne trebati poceti sa ucenjem.

Veliki pozdrav svim fomurasima.
 
Miroljub Petrovic
Afgo - poruka glasi:
Hvala ti Miroljube na dosadasnjim detaljnim odgovorima.

Procitacu i knjigu Osnovi Teokratije cim stignem, ali do tad imam jos neka pitanja:

1. Biblijaski sedmi dan: Koji je to dan? Je li subota ili nedelja? Ako je subota, onda da li je u redu postovati oba dana. Subotu jer je Bog tako rekao, i nedelju zbog Vaskrsnuca Bozijeg?

Ovo pitanje nije centralno teolosko pitanje, a vezano je za kalendar i praznike. O tome sam takodje govorio u knjizi "Osnovi teokratije". U Bibliji ne postoji ni "subota" ni "nedelja". Postoji Shabat kao sedmi da, koji pocinje u petak uvece i traje do subote uvece prema biblijskom kalendaru. Dan nakon Shabata je Prvi dan. Isus je vaskrsao na Prvi dan i to na Praznik prvina (od jecmene zetve), koji je radni dan. Dakle, neki praznici se obelezavaju radno, a neki neradno. Detaljnije o praznicima imas u knjizi "Tajne Biblije" u odeljku o praznicima:
http://www.cps.or...iblije.zip

2. Danas hram vise ne postoji. Postoji li negdje graficki prikaz kako je izgledao "Sator od Sastanka" i zavjetni kovceg?

Imas na internetu koliko hoces grafickih prikaza koji su napravljeni na osnovu podataka iz Biblije.

3. Kako se danas zrtve prinose? To vjerovatno i danas jevreji upraznjavaju. Je li se levitsko pleme sacuvalo do danas? I gdje se to radi, jer u Pismu pise da oltar mora biti nacinjen od neotesanog kamena? Istina ne znam kako izgledaju oltari u sinagogama, ali pretpostavljam da su slicni kao i u hriscanskim. - pravilnih oblika.

Zrtve se danas ne prinose jer je biblijska zapovest da zrtve mogu da se prinesu samo na mestu koje Bog odredi. To mesto je bio Hram u Jerusalimu, a posto je Hram razoren, zrtve se ne prinose. Levitsko pleme i dalje postoji.

4. Ko je prevodio novo izdanje Biblije? Pretpostavljam da je na tome radila grupa ljudi.

Prevod je radila grupa ljudi koji nisu hteli da im se imena spominju.

Nadam se da nisam dosadan. Ali doista postoje problemi sa razumjevanjem smisla nekih detalja ako se ne zna hebrejski jezik i znacenja rijeci. Nauciti jezik ipak traje malo duze, sto ne znaci ne trebati poceti sa ucenjem.

Veliki pozdrav svim fomurasima.

Samo pitaj sve sto te interesuje, iako bi bilo dobro da procitas sve moje odgovore od pocetka ovog foruma da bi mogao ravnopravno da se ukljucis u diskusiju.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.45 sekundi!