Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Jeremija
Šta mislite o ideji da svi oni(koji žele promeniti svoj život i početi živeti po Božjem Zakonu) koji žele da se vrate prirodi i svi oni koji zele da obrađuju zemlju(recimo pojedinci sa foruma),da se udruže u neku vrstu zadruge(tipa kibuc)?
Izmenio/la Jeremija na 21.12.2010 19:43
 
hezekiel
http://www.youtub...r_embedded
 
Jovan90
Imam pitanje vezano za novi prevod Svetog Pisma.Citao sam neke verzije ali ova je bas drugacija.Nemojte me pogresno shvatiti,meni se svidja,ali zasto je ova drugacija toliko od ostalih?Ima iste dogadjaje ali skroz drugacije "upakovano".
 
anton
Proučavajući Bibliju,vidim da se Sotona od samog početka čovječanstva aktivirao kako bi uništio ljudski rod. Kod Adama i Eve je,možemo slobodno reći,u potpunosti uspio.

Kod rođenja Isusova čini mi se da je od samog njegova rođenja nastojao da ga uništi i to preko Heroda,kada mu to nije uspjelo kušao je Isusa u pustinji,ali tu je spoznao da je njegova moć totalno inferiorna Isusovoj.

Moje je mišljenje,Miroljube,da ni pored svog poraza Sotona nije mirovao,već da je sve ono ,od proganjanja Isusa od farizeja,pa do zavjere protiv njega,izdaje,hapšenja,mučenja,razapinjanja...bilo Sotonino djelo. Jesam li u pravu?

I drugo pitanje;Zar je Sotona doista vjerovao da može uništiti Krista?

 
grigorije
http://www.answer...nglink.asp
 
Miroljub Petrovic
borovina - poruka glasi:
Miroljube, u vašem odgovoru na moje pitanje, učenje o vječnom paklu nazivate sotonskom teologijom, za koje, kako kažete, na kraju krajeva nema nikakvo utemeljenje u Bibliji. Pretpostavljam da učenje koje ste predočili smatrate ispravnim.
Biblijski citat: Mk 9,47 "I ako te oko sablažnjava, iskopaj ga. Bolje ti je jednooku ući u kraljevstvo Božje, nego s oba oka biti bačen u pakao, gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi."

E vidite, problem nastaje upravo tu. Ono učenje koje vi nazivate sotonskim baš ima utemeljenje u Bibliji, ali ovo vaše nema. Zato opet pitam, kako to da je Duh Sveti čekao skoro 2000 godina da bi otkrio istinu.

Ovo sto ti pricas je kao kad nemacke pijanice sednu u kafanu i uz pivo krenu da analiziraju Njegosev "Gorski vjenac" koji je preveden na nemacki jezik. Tako i mnogi savremeni hriscani niti su citali temelj Biblije, a to Mojsijeve knjige i Tanah (Stari zavet), niti znaju da su jevandjelja pisana na hebrejskom, niti znaju hebrejski, niti imaju dobar prevod jevandjelja, vec koriste miki maus prevode koje su radili paganski orijentisani "hriscanski" teolozi ciji su prevodi prepuni grcke mitologije i drugih paganskih verovanja koje sada proglasavaju "hriscanskim".

Dakle, ako zaista postoje "vecne muke" i rostiljanje nepokajanih kriz celu vecnost, onda bi tako nesto moralo da bude zapisano i u Mojsijevim knjigama, kao i u drugim knjigama Tanaha. Dalje, moze da se pogleda hebrejski tekst Mateja, koji je dobro sacuvan, i da se lako vidi da tih paganskih nebuloza nema u njemu.

O svemu tome mozes da pogledas, ako te zaista zanima, u knjizi "Tajne Biblije" u odeljku "Zivot posle smrti" i u knjizi "Jevrejski Jeshua ili grcki Isus" koje imas na ovom sajtu, a mozes i da ih kupis. U najracem, tekst koji si citirao govori o vatri koja prozdire sve dok ima sta da gori, a ne o vecnom satanskom rostiljanju i izivljavanju.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.12.2010 22:08
 
Miroljub Petrovic
hercegovac - poruka glasi:
Šta mislite o ideji da svi oni(koji žele promeniti svoj život i početi živeti po Božjem Zakonu) koji žele da se vrate prirodi i svi oni koji zele da obrađuju zemlju(recimo pojedinci sa foruma),da se udruže u neku vrstu zadruge(tipa kibuc)?

Radi se na tome. Neki ljudi sa ovog foruma su vec kupili kuce u placeve u prirodi, pa onda drugi dolaze u kontakt sa njima i dogovaraju se da kupe kuce i placeve u njihovoj blizini, pa da se stvara komuna.
 
Miroljub Petrovic
Jovan90 - poruka glasi:
Imam pitanje vezano za novi prevod Svetog Pisma.Citao sam neke verzije ali ova je bas drugacija.Nemojte me pogresno shvatiti,meni se svidja,ali zasto je ova drugacija toliko od ostalih?Ima iste dogadjaje ali skroz drugacije "upakovano".

U pitanju je samo savremeni prevod koji su radili ljudi u mnogo boljim uslovima i sa mnogo boljim znanjem od onog koje su radili ljudi pre 100 i vise godina kada su radjeni prethodni prevodi.
 
Miroljub Petrovic
anton - poruka glasi:
Proučavajući Bibliju,vidim da se Sotona od samog početka čovječanstva aktivirao kako bi uništio ljudski rod. Kod Adama i Eve je,možemo slobodno reći,u potpunosti uspio.

Kod rođenja Isusova čini mi se da je od samog njegova rođenja nastojao da ga uništi i to preko Heroda,kada mu to nije uspjelo kušao je Isusa u pustinji,ali tu je spoznao da je njegova moć totalno inferiorna Isusovoj.

Moje je mišljenje,Miroljube,da ni pored svog poraza Sotona nije mirovao,već da je sve ono ,od proganjanja Isusa od farizeja,pa do zavjere protiv njega,izdaje,hapšenja,mučenja,razapinjanja...bilo Sotonino djelo. Jesam li u pravu?

Delimicno si u pravu. Sotona je zeleo da zavlada celim svemirom, a ne samo planetom Zemljom. Dalje, on nije "u potpunosti uspeo" da unisti Adama i Evu, jer su oni izabrali zivot (iz drugog pokusaja). Sotona je unistio mnoge ljude, ali mnogi su spaseni i mnogi ce se spasiti, tako da ce sotonsko unistenje biti samo delimicno - i to onih koji ga izaberu.

I drugo pitanje;Zar je Sotona doista vjerovao da može uništiti Krista?

Ako znas sta je samohipnoza i opijenost zabludom, kao u slucaju pijanih i drogiranih ljudi, onda znas da kurvar misli da ce dostici srecu u zivotu sa devojkom u koju se "zaljubio", da lopov veruje da ce dostici "srecu" u zivotu sa novcem koji je ukrao, a Sotona je verovao da ce dostici ono sto je nemoguce - da postane Bog i da unisti Boga. Kada greh obuzme um nekog bica onda se on ponasa potpuno iracionalno i veruje u svakakve gluposti, kao i ovi "teolozi" sto veruju u Boga koji ce da "vecno muci" nepokajane.
 
Ljilja d
Da li ova Bibliji na savremenom jeziku koju ste vi objavili je prevedena na srpski sa hebrejskog?Oću reći dali je prevod rađen sa originalnih hebrejskih svetih spisa?

 
Miroljub Petrovic
Mirko M - poruka glasi:
Da li ova Bibliji na savremenom jeziku koju ste vi objavili je prevedena na srpski sa hebrejskog?Oću reći dali je prevod rađen sa originalnih hebrejskih svetih spisa?

Govorio sam o tome. Prevod Starog zaveta je radjen sa hebrejskog na engleski, pa sa engleskog na srpski, dok je Novi zavet prevodjen sa grckog na engleski, pa sa engleskog na srpski, osim Matejevog jevandjelja koje je prevedeno direktno sa hebrejskog na srpski.

Ovaj prevod je najbolje sto smo mogli u ovom trenutku da uradimo. U planu je prevod sa hebrejskog na srpski.
 
crnitrn
Nesto se desava na politickoj sceni
1.Sanader uhapsen zbog novca
2.Taci optuzen za organe i ako se to znali i mogli da ga optuze pre 10 godina
3.Dlukanovic se povlaci iz politike po drugi put
Ovo se sve desava u par dana zar nije sumljivo sve ovo posto su ovi ljudi ustrvari papini ljudi!
Da li menjaju ljude kakio bi doveli nekompromitovane ili je nesto drugo u pitanju. U glavnom nesto se u "matrix-u" menja!
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
borovina - poruka glasi:
Miroljube, mene uspoređujete s njemačkim pijanicama uz pivo, jer ja eto, nemam dobar prijevod Evanđelja, pa koristim „miki maus“ prijevode poganski orijentiranih teologa. U jednom od vaših narednih odgovora, na pitanje o prijevodu Biblije koju ste vi objavili, odgovorili ste:

„Prevod Starog zaveta je radjen sa hebrejskog na engleski, pa sa engleskog na srpski, dok je Novi zavet prevodjen sa grckog na engleski, pa sa engleskog na srpski, osim Matejevog jevandjelja koje je prevedeno direktno sa hebrejskog na srpski.“

Sjetih se tada kako bi bilo interesantno pogledati Bibliju koju ste vi objavili, jer valjda niste napravili „miki maus“ prijevod. Zbog korektnosti, i zbog lakšeg paralelnog uspoređivanja, citirat ću isti tekst koji sam prije navodio iz mog „miki maus“ prijevoda, i tekst iz Biblije koju ste vi objavili. Radi se o Marku 9,47.

Tekst koji sam ranije navodio:
Mk 9,47 "I ako te oko sablažnjava, iskopaj ga. Bolje ti je jednooku ući u kraljevstvo Božje, nego s oba oka biti bačen u pakao, gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi."

Tekst iz Biblije koju ste vi objavili:
Mk 9,47 „Ако те твоје око наводи на грех, ископај га. Боље ти је да с једним оком уђеш у Божје царство него да с оба ока будеш бачен у огањ уништења, где црви не умиру и ватра се не гаси.“

Pomozite mi vidjeti po čemu se prepoznaje kako je jedan od ova dva „miki maus“ prijevod. Također, kako često ističete da je Biblija pisana tako da je razumiju i najobičniji pastiri, bilo bi interesantno naći baš takve, dati im ove tekstove iz Biblije i zabilježiti njihova razumijevanja i tumačenja ovih tekstova. Ako bi se pokazalo da ne može biti govora o vječnom paklu, i ja bih razmislio o prihvaćanju takvog stava.

Vec sam odgovorio na sva tvoja pitanja, ali posto nisi drzak, evo za tebe da jos jednom ponovim i da nacrtam, ako treba, ono o cemu sam vec govorio.

Biblijski koncept unistenja gresnika je lepo objasnjen u Tanahu (Starom zavetu). Bog je na samom pocetku dao objasnjenje kakva je sudbina nepokojanih. Koncept Mesije koji ce doci objasnjen je kroz zrtvu na koju su se prenosili gresi, zrtva je bila ubijana, a zatim spaljivana na oltaru. Na taj nacin su gresi, odnosno gresnik, bili unisteni za vecnost.

Kada je osnovana teokratska drzava Izrael, postojala je zapovest da se za najteza krivicna dela zlikovci ubijaju, a njihova tela se nisu sahranjivala na groblju nego su bila spaljivana na smetlistu izvan grada. To smetliste je uvek gorelo, jer su ljudi stalno pomalo donosili smece i spaljivali ga. Pored Jerusalima se nalazio jedan deo gde se nalazilo smetliste koje je stalno gorelo i zvalo se "Dolina sinova Enomovih", hebrejski "Ge-ben-Hinom", od cega je nastala rec "gehena" (gehinom) koju mnogi prevode kao "pakao".

Dakle, tu nema nikakvih vecnih muka, vec postoji vatra na smetlistu koja stalno gori i u kojoj se spaljuje sve ono sto je prljavo, ukljucujuci i leseve zlikovaca. Kada se u Bibliji koristi rec za vatru unistenja, koristi se rec "gehena" koja ukazuje na ovo smetliste pored Jerusalima.

Ako hocemo da znamo sta je Isus zaista govorio o "paklu" i o "vatri unistenja", mozemo da pogledamo hebrejski tekst Mateja, na primer u stihu 5,22, gde se spominje "vatra gehinoma".

Dakle, jasno je kao dan da Isus govori o istom onom "paklu" (geheni ili gehinom) koje se spominje u Tanahu (Starom zavetu), a jasno znaci ono od cega sama rec i potice, a to je "Dolina sinova Enomovih" ili smetliste, koje predstavlja tip unistenja nepokajanih na kraju istorije. Drugim recima, nema ni govora o "vecnim mukama" i slicno.

Tekst koji si naveo je preveden sa grckog prevoda jevandjelja i preveden je onako kako pise. Tu se takodje govori o kakvoj se vatri radi (vatra na smetlistu gori stalno dok se u nju ubacuje smece), ali se ne govori tako precizno kao u hebrejskom tekstu koji imamo u Mateju, jer je grcki prevod drugih jevandjelja ocigledno izgubio na svojoj preciznosti u odnosu na hebrejski original.
 
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:
Nesto se desava na politickoj sceni
1.Sanader uhapsen zbog novca
2.Taci optuzen za organe i ako se to znali i mogli da ga optuze pre 10 godina
3.Dlukanovic se povlaci iz politike po drugi put
Ovo se sve desava u par dana zar nije sumljivo sve ovo posto su ovi ljudi ustrvari papini ljudi!
Da li menjaju ljude kakio bi doveli nekompromitovane ili je nesto drugo u pitanju. U glavnom nesto se u "matrix-u" menja!

Nema tu nista novo. To je obrazac koji je i ranije ponavljan. Kada neko odradi posao za koji je postavljen, onda se zrtva smiruje tako sto se zlikovac navodno uklanja sa terena i tako "kaznjava". Moguce je da Sanader radi za masoneriju pa su ga jezuiti smenili. Prica sa Tacijem je samo navlacenje naivnih Srba da veruju kako ce EU nesto da preduzme da zastiti Srbe na Kosovu, a Djukanovic se sklanja jer je obavio posao pa ce sad kao da dodje do pomirenja u Crnoj Gori, ali da naravno, sve ostane tu gde jeste i da se nastavi satanizacija drzave i obracun sa neposlusnima.
 
vatrogascispasiocins
http://vimeo.com/...

Kosovo
Vatru gasi brata spasi
 
Miroljub Petrovic
Da su satansti u Srbiji veoma odlucni da se obracunaju sa svima koji im stoje na putu, a izmedju ostaog i sa CPS-om, svedoce dva dogadjaja koja su se desila juce i danas, koja ukazuju da se uveliko radi na likvidaciji CPS-a i mene licno. Vec sam spomenuo da sam obavesten od strane prijatelja koji je blizak Vladi Srbije da je protiv mene podignuta prijava zbog "sirenja mrznje" od strane jedne gej organizacije u Srbiji, a evo detalja o jos dva napada na nas koja su se upravo desila:

1) Juce je na moj privatni e-mail stiglo pismo pod naslovom "Molba!" koje je navodno poslato sa e-maila Info sluzbe Dveri Srpske (). Tekst pisma glasi:

"Zamolili bih vas da prestanete da obmanjujete mlades sa svojom laznom "teologijom" i da ih odvracate od Pravoslavne vere. Vi ste geolog i to je to....radite to sto vam je Bog dao i namenio."

Iz teksta se vidi da ga je pisao neko ko nije mnogo pismen, jer se zamenica "bih" koristi samo u prvom licu jednine, a ne u mnozini.

Posto znam da je moguce poslati e-mail i lazno se potpisati, odgovorio sam na pomenuto pismo sledecim recima:

"Ja bih vas zamolio da se lazno ne predstavljate i da se potpisujete kad saljete ovakve e-mailove, inace necu sa vama da komuniciram."

Pre oko sat vremena me je nazvao Bosko Obradovic iz Dveri Srpskih i rekao mi da su dobili e-mail koji sam poslao, i da niko od njihovih ljudi nije poslao taj e-mail, da su izvrsili istragu i da je to joj jedan vid napada na one koji se bore protiv destrukcije u Srbiji. Ispricali smo se kao braca, a ova provokacija je samo bila povod da ucvrstimo nase prijateljstvo i bratski odnos. Ja sam mu rekao da sam se dvoumio da li da odgovorim na ovaj e-mail, jer sam pretpostavljao da je provokacija, a on mi je rekao da je dobro sto sam odgovorio, jer sada znaju da postoji i ovakav vid agresije na njihovu organizaciju i sve sto radimo.

Ovo je jos jedan primer kako svaki potez koji rade sataniste se okrece protiv njih.

2) Mnogo ozbiljnija stvar se desila danas kada me je pre oko dva sata nazvao poreski inspektor iz Beograda i obavestio da je protiv mene napisana prijava za neplacanje poreza. Pozvan sam da sutra odem na saslusanje gde treba da dam izjavu. U telefonskom razgovoru sam bio upozoren da ako ne dodjem na saslusanje, da postoje "drugi mehanizmi" kako ovaj slucaj mogu da resavaju.

Drugim recima, od sutra mogu svaki dan da budem uhapsen uz obrazlozenje da sam "utajio porez". Kada im sutra dam izjavu, oni mogu da vrse "istrazivanje slucaja" i da donesu odluku da me hapse kad god hoce, bez ikakvog razloga, a na taj nacin da pokusaju da mi uskrate mogucnost da pisem na internetu i da radim posao koji radim.

Ja sam poreskom inspektoru rekao da nema nikakvog razloga da se sastajemo jer ja nemam firmu u Srbiji, niti sam poreski obveznik drzave Srbije, a da sve radim preko moje firme u Americi. Medjutim, on je bio uporan da treba da donesem sve papire koje imam i da dam izjavu.

Scenario je klasican, kao i u slucaju vladike Artemija, Bogoljuba Karica, i mnogih drugih - za obracun je najlakse pozvati se na "neplacanje poreza" i "finansijske malverzacije".

Naravno, i ovo ce im se obiti o glavu.
 
Jeremija
Уз тебе смо Мирољубе!Чувај се и нека те Бог чува!
 
anavi
Poštovani Miroljube,
na koji način organizirate putovanje u izrael (koliko dana)i koliko dodje takvo putovanje?
 
_Ivan_
Ne moze se sakriti grad, koji na gori stoji!

Drzi se Petrovicu, kao i svi vi braco i sestre. Molitva, rad (dela) i vera u Boga.
 
Princip_borbe
Poštovanje, Miroljube.

Interesuje me vaše mišljenje o teokratiji kao obliku državnog uredjenja. Da li je, gledano iz vaše perspektive, ono pozitivno, ili ne?

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.44 sekundi!