Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
nikola - poruka glasi:
http://www.svet.r...u%E2%80%9D

po pesmi mozemo da vidimo kuda ide Srbija

Da li je srbijanski ministar finansija Dinkic satanista? U donjem tekstu izjavljuje da "obozava hevi metal". Pise pesme za jedan satanski bend iz Srbije, a evo spota za jednu od pesama tog benda ciji je tekst pisao Dinkic:

http://www.youtub...H9Z_avlyh0

U Mojsijevoj drzavi ovakvi ne bi postojali.
 
Dusan d
Profesore dali u Izraelu deca u državnom obrazovnom sistemu, isto uče o darvinovoj teoriji da smo postali od šimpanze?Grin
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:
Profesore dali u Izraelu deca u državnom obrazovnom sistemu, isto uče o darvinovoj teoriji da smo postali od šimpanze?Grin

U Izraelu postoje tri nacina kako deca mogu da se obrazuju: 1) sekularne (ateisticke) skole koje finansira drzava, 2) religiozne skole koje finansira drzava, i 3) kucno skolovanje po ponudjenom planu i programu koji izabere roditelj.

Sekularne skole imaju obavezan predmet Tanah (Stari zavet), ali iz biologije uce da je covek rodjak sa svinjama i konjima, a da svi vode poreklo od nekog majmunolikog pretka.
 
Miroljub Petrovic
http://www.b92.ne..._id=481772
 
legends
Da li su ove situacije u Pakistanu, gde svako malo bombas samoubica ubije 30-40 ljudi, istinite ili mazu oci ljudima
 
Miroljub Petrovic
U knjizi "Masonstvo bez maske" bivsi mason - katolik, kritikuje masoneriju i izmedju ostalog citira masonsku Bibliju i navodi kako masoni pogresno veruju da covek kada umre spava i ceka trenutak vaskrsenja. On naravno zastupa pogresnu tezu da ljudi nakon smrti idu u raj ili pakao, a oni koji odu u pakao tamo se "vecno muce".

Iako masoni otvoreno kazu da je njihov bog Lucifer (Sotona), interesantno je da su prihvatili neka tacna biblijska ucenja, za razliku od mnogih hriscana. Na primer, masoni veruju u mlad svet koji je star oko 6000 godina. Masonski kalendar odredjuje godine po principu: 4000 godina + vulgarna era. Pod "vulgarnom erom" oni podrazumevaju period od dolaska Isusa Hrista na zemlju. Oni otvoreno hule na Isusa, ali zadrzavaju tacnu biblijsku hronologiju (da je svet nastao 4000 godina pre Hrista).

I evo sada citam kako imaju ispravan stav po pitanju stanja mrtvih, koji inace zastupa veoma mali broj hriscana, kao na primer Jehovini svedoci. Mozda Jehovini svedoci zastupaju ispravan stav po pitanju stanja mrtvih zato sto je njihov osnivac mason Carls Tejz Rasel (Charles Taze Russell).

Sada ce neki da me optuze da reklamiram masoneruju, ali mislim da ovakve analize mogu jos bolje da objasne relacije na polju danasnje teologije i zbivanja u svetu. Ocigledno da je masonerija lepo upakovani satanizam, sa ponekim tacnim ucenjima, dok savremeno otpalo hriscanstvo u vidu ekumenizma predstavlja vulgarni satanizam. Izgleda da ekumenisti uce od masona kako da budu uspesni u svom "poslu", pa se i oni sada prikazuju kao jagnjad, a inkviziciju primenjuju prikriveno.
 
Mikiz
Kaddish... Ofra Haza

http://www.youtub...re=related
 
Mikiz
Ofra Haza Yerushalaim Shel Zahav !

http://www.youtub...re=related

Pozdrav !
 
Miroljub Petrovic
Mikiz - poruka glasi:
Kaddish... Ofra Haza

http://www.youtub...re=related

Kad smo kod Ofre Haze da kazem po cemu je ona najvise poznata. Pre oko 20 godina jedan ucenik srednje skole u Srbiji je slusao Ofru Hazu i odusevio se sa njenim pesmama. Toliko se odusevio da je poceo da uci hebrejski jezik da bi razumeo sta peva ova pevacica. Da stvar bude interesantnija, baba po majci ovog decaka je Jevrejka, tako da kada je porastao, ovaj decak (sada momak) je otisao u Izrael da zivi i dobio izraelski pasos, a u Izraelu je zavrsio studije za profesora hebrejskog jezika. U medjuvremenu se ovaj momak vratio u Srbiju i, izmedju ostalog, osnovao bend koji pravi bolje pesme od Ofre Haze. Bend se zove "Balkanel". Danas je taj momak jedan od najvecih srpskih intelektulaca - Zeljko Stanojevic.

Eto kako je Bog upotrebio Ofru Hazu.
 
Miroljub Petrovic
Danas nece biti predavanje na temu "Biblija - mit ili istina?" Pretpostavljao sam da se to podrazumeva jer nismo reklamirali predavanje, ali zvalo je nekoliko ljudi da pita da li ce biti predavanje, pa da i ovako javim. O nastavku predavanja ce biti dato obavestenje nakon "praznika".
 
Jovan90
http://www.blic.r...ke-dozvole
 
grigorije
http://www.youtub...r_embedded
 
Afgo
Poslijesmrtno spavanje ili Pakao?

U srijedu sam prisustvovao jednom predavanju SPCa koje objasnjava Bozanstvenu liturgiju. Svstenik je pojasnjavao Simbol Vjere i na moje iznenadjenje je rekao da je njegovo licno misljenje po njegovom nekom istrazivanju je da se ljudi poslije smrti nalaze u nekakvom stanju sna. Jos je spominjao prepodobnu Matronu moskovsku (iako ja nisam cito), i shvatio sam da su ta misljenja razlicita. Rekao je da se oko tog pitanja kose macevi, i da su misljanja razlicita. jos govori da su po tom pitanju i sveti oci imali razlicita misljenja.

Interesuje me koji pasus u Bibliji to opisuje.

Još je govorio o mitarstvima. Rekao je da za njega vrijedi ona Isusova: "Još danas ces biti sa mnom u Raju", i da mitarstva nema, ali opet da je to njegov licni stav, i da su i oko toga podijeljena mišljenja.

 
Afgo
Čovjek koji je ovo napisao danas živi na selu u Srbiji.

http://www.swiss1...atijom.htm
 
Vlada Djordjevic
I jos jedno pitanje. Da li je bolje koristiti sokovnik za cedjenje sokova ili blender za pravljenje kasica od voca i povrca?
Ovo pitam zato sto kad se koristi sokovnik ima dosta otpada (iz licnog iskustva od 2 jabuke i 1 sargarepe se jedva dobije solja soka (oko 250 ml)).
Takodje predpostavljam da prilikom cedjenja soka sokovnikom veliki deo biljnih vlakana ostaje u suvom ostatku, dok kod blendiranja nema otpada, pa su tu i vlakna koja su dobra za odstranjivanje toksina.
Molim odgovor.
Vlada Djordjevic
 
Miroljub Petrovic
Afgo - poruka glasi:
Poslijesmrtno spavanje ili Pakao?

U srijedu sam prisustvovao jednom predavanju SPCa koje objasnjava Bozanstvenu liturgiju. Svstenik je pojasnjavao Simbol Vjere i na moje iznenadjenje je rekao da je njegovo licno misljenje po njegovom nekom istrazivanju je da se ljudi poslije smrti nalaze u nekakvom stanju sna. Jos je spominjao prepodobnu Matronu moskovsku (iako ja nisam cito), i shvatio sam da su ta misljenja razlicita. Rekao je da se oko tog pitanja kose macevi, i da su misljanja razlicita. jos govori da su po tom pitanju i sveti oci imali razlicita misljenja.

Interesuje me koji pasus u Bibliji to opisuje.

Još je govorio o mitarstvima. Rekao je da za njega vrijedi ona Isusova: "Još danas ces biti sa mnom u Raju", i da mitarstva nema, ali opet da je to njegov licni stav, i da su i oko toga podijeljena mišljenja.

O tome sam i ja vise puta govorio, da ne postoji u nasoj crkvi ujednaceno misljenje po tom pitanju i da o tome mozemo da razgovaramo, bas kao ovaj svestenik, dakle u bratskom duhu. Ja sam jednom prilikom o tome razgovarao sa mitropolitom Amfilohijem i razgovor je bio korektan. Preslo se na neke druge teme pa nismo stigli da tu temu zavrsimo do kraja.
 
Miroljub Petrovic
Vlada Djordjevic - poruka glasi:
I jos jedno pitanje. Da li je bolje koristiti sokovnik za cedjenje sokova ili blender za pravljenje kasica od voca i povrca?
Ovo pitam zato sto kad se koristi sokovnik ima dosta otpada (iz licnog iskustva od 2 jabuke i 1 sargarepe se jedva dobije solja soka (oko 250 ml)).
Takodje predpostavljam da prilikom cedjenja soka sokovnikom veliki deo biljnih vlakana ostaje u suvom ostatku, dok kod blendiranja nema otpada, pa su tu i vlakna koja su dobra za odstranjivanje toksina.
Molim odgovor.

Kada se koriste sokovi onda mora suvi ostatak da se baca. Kada se posle predje na cvrstu hranu onda moze sve da se jede od biljaka, iako i onda mogu da se koriste sokovi. Dr Maks Gerson, koji je mozda najpoznatiji lekar prirodne medicine svih vremena, govorio je da je bolje koristiti ne-elektricne, dakle mehanicke sokovnike, nego elektricne, jer se prilikom upotrebe elektricnih gube odredjeni hranljivi sastojci. Mislim da to u ovom trenutku nije toliko bitno iako je u perspektivi bolje koristiti mehanicke sokovnike. Ko hoce da vidi kako oni izgledaju moze da ukuca u Google-u "mechanical juicer".
 
Miroljub Petrovic
DanijelRSB - poruka glasi:
Mene interesuje kakvo je mišljenje Jevreja o Isusu? Je li oni priznaju da je Isus postojao ili ne, tj. priznaju li da je on vaskrsao?

Na jednom sajtu sam našao ovo, to je iz nekih Jevrejskih knjiga:

"Za Jevreja postoji zakon da sve ono, što je u vezi sa hrišćanskom crkvom, uništi." (Šulhanaruh,Jorehdeah146).

"Hristos je na jednom đubrištu sahranjeno crknuto pseto." (Sahar).

"Hristos je sin prostitutke. On je kopile." (Tokdoš Ježu).

Zamolio bih vas da razjasnite ovo (ako ste u mogućnosti).

Pozdrav

Vecina Jevreja se ne bavi Isusom, zbog velikog progonstva koje su dozivljavali tokom istorije od "hriscana". Pomenuti tekstovi su notorne lazi koje, kao sto vidis, nemaju nikakve reference (naziv knjige, broj strane i sl).
 
nikola
jel znate mozda kako u Srbiji mogu da se nabave mehanicke alatke za kuhinju i ostale potrebstine a da ne budu preskupe
 
Miroljub Petrovic
nikola - poruka glasi:
jel znate mozda kako u Srbiji mogu da se nabave mehanicke alatke za kuhinju i ostale potrebstine a da ne budu preskupe

Mozes da odes na neku bolje opremljenu pijacu, a video sam i u prodavnicama "Sve po 120" da imaju "klesta" za razbijanje oraha, za cedjene belog luka i slicno. Takodje, Top Shop prodaje neke rucne blendere i sokovnike, iako ne znam kakvog su kvaliteta. Na internetu takodje mozda ima jos nesto da se nadje.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.48 sekundi!