Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
nikola
gospodine Miroljube, moje verovanje u Božju blagodet se ne ukida pojavom sotone vec izborom, kao i da nije dovoljno logički misliti, kako apostol Pavle kaže vera, nada i ljubav kao najveća vrlina, i još (možda grešim) da će se krajem veka pričešćivati telom i krvlju, i samo krvlju odnosno telom(prm.katolička crkva). Nisam teološki ni moralno naoružan, samo mi malo sablasno zvuči da će ostati samo hram u Izraelu, iz razloga što je Hrist obećao da će ostati sa nama do kraja veka i da će sazidati hram kojem vrata adska nemogu ništa.
Dali se Hristove reči odnose na pravoslavne manastire, imam jak duhovan strah i malo se plašim svega o čemu govorite
Izmenio/la nikola na 23.02.2008 00:22
 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:ja bih rekao da postoji znatan broj hrišćana u raznim krajevima Zemlje koji "ne saviše koljena svoja pred Valom", što će se pokazati u poslednje vrijeme "velike nevolje kakve nije bilo od postanka svijeta". Pored toga, sigurno je da kad se ljudima jasno predoči između čega biraju mnogi će stati na Božju stranu, ljudi željni pravde i istine koji se sad nalaze kao u nekom poluhipnotičkom stanju zbog siline obmane koja hara svijetom.


Slazem se.

Nego zašto bismo očekivali da teritorija doslovnog Izraela bude sigurna destinacija? Možete li biti malo određeniji?


Zato sto tako kaze Bog u svojim prorocanstvima. Citajte prorocke knjige, od Isaije pa nadalje, a imate o tome i u Mojsijevim knjigama.
 
Miroljub Petrovic
operacija je napisao:
Da li biste mogli da malo opsirnije odgovorite, jer je veoma zanimljivo pitanje, jer se, koliko se secam, silazak Satane na Zemlju, opisao recima, kako pade sa neba zvezdo Danice, ti koji si gazio narode, pritom se tumacenjem doslo do toga da se u tom stihu misli na Satanu, jer se u tom delu Svetog pisma on uopste ne pominje.


U Bibliji se kaze da postoje tri neba. Ja smatram, na osnovu biblijskog teksta, da je Sotona zbacen sa prvog neba, dakle, iz neposrednog Bozjeg prisustva, a sada mu je dopusteno da bude u svemiru i na Zemlji. Na kraju istorije ce biti zbacen samo na Zemlju (vidi Otkrivenje 12. poglavlje), zajedno sa svojim demonima.
 
Miroljub Petrovic
admin je napisao:
Napisao "stivstivo"

Da li vredi citati knigu od dantea aligijerija raj,cistiliste, pakao.

ovo se uci i u srednjoj skoli i ako zelite dobru ocenu iz sr. jezika morate dobro da znate.


Nemojte da gubite vreme sa takvim knjigama. Mozete nekoga da pitate sta se radi u toj knjizi, cisto da dobijete dvojku.
 
Miroljub Petrovic
Konstantin je napisao:
Nego da vas pitam opet profesore, kako je moguce da je Baruh De Spinoza, cuveni filozof, uspeo u svom proucavanju Starog Zaveta, a bio je medju najboljima u svojoj Sinagogi jos od malih nogu, dakle kako je moguce da takav poznavalac dodje do zakljucka da se u Starom Zavetu uopste ne spominje besmrtnost duse? i da dodje do zakljucka "Deus sive natura" zbog kojeg je optuzen za ateizam i izbacen iz Sinagoge a kasnije i iz hriscanske zajednice?...posto poznajete materiju, uputite me sta zaista o tome kaze Stari Zavet, znaci konkretno o besmrtnosti duse.
Hvala vam na dragocenom vremenu koje posvecujete ovom forumu!


Nigde se u Starom zavetu ne spominje besmrtnost duse. U pripremi je jedan tekst o tome, pa mogu da vam ga posaljem na e-mail. Mozete da mi se javite na pa da vam to posaljem za koji dan do se to sredi.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
gospodine Miroljube, moje verovanje u Božju blagodet se ne ukida pojavom sotone vec izborom, kao i da nije dovoljno logički misliti, kako apostol Pavle kaže vera, nada i ljubav kao najveća vrlina, i još (možda grešim) da će se krajem veka pričešćivati telom i krvlju, i samo krvlju odnosno telom(prm.katolička crkva). Nisam teološki ni moralno naoružan, samo mi malo sablasno zvuči da će ostati samo hram u Izraelu, iz razloga što je Hrist obećao da će ostati sa nama do kraja veka i da će sazidati hram kojem vrata adska nemogu ništa.
Dali se Hristove reči odnose na pravoslavne manastire, imam jak duhovan strah i malo se plašim svega o čemu govorite


Kakva je vajda od manastira na Kosovu koji su popaljeni. Manastiri i crkve gube svrhu postaojanja, bas kao i Hram u Jerusalimu u Hristovo vreme, kada se ljudi iskvare. Zar ne vidite veliku moralnu dekadenciju? Jel mislite da su kosovski manastiri i crkve popaljeni zbog zloce pravoslavnih neprijatelja, ili zato sto su pravoslavni odbacili Boga i okrenuli se Evropi (Sotoni)?
 
nikola
Moralna dekadencija koju kreira sotona mislim da je najača u mestima koja najviše smetaju sotoni. Ako je Hram u Jerusalimu razrušen, Hristos je doneo svetlost toj zemlji, (i ponovo će okupiti narod u Svojoj zemlji).
Mislim da nisu bit ni manastiri kolko osvećenje naroda i obećanje da neće biti hrama po drugom Hristovom dolasku, kolko je bitan mit da nosimo u srcu kroz tamu, koji može narod da krene na kajanje.

Tako razmišljam i o vašem radu u Americi, u kojoj je velika moralna dekadencija, utoliko se više daje i umnožava blagodat, kao i u Crnoj Gori koja je za vreme najvećeg bezbožništva bila najsurovija danas se u njoj rodilo obnovljene pravoslavlja. Srdačno vam se zahvaljujem, verujem da će oko Kosova najeća pobuna i zlo da se savije, jer ako verujemo Bog će nam po veri to i dati
 
Branko
Hteo bih da kazem nesto o procvatu satanistickih kultova.Citajuci pravoslavni misionar iz 1990 godine na ovu temu,video sam da pored horor filmova i metal muzike postoje i video igre u sluzbi satanizacije.Ono sto mi je bilo zanimljivo jeste da su ljudi jos 1990 godine predvideli satanizam u igricama.Tada su racunari bili jako slabiji a samim tim i igrice su bile jako smesne.Danas u svetu dosta ljudi igra igrice a tehnologija je znatno napredovala.Igricu World of Warcraft igra deset miliona ljudi u svetu preko mreze i taj broj se siri.Vidite to je samo jedna igrica kolko postoji raznih igara danas.I ja sam isto igrao igrice ali sam svatio da je to demonska obmana i sada to vise neradim.Hteo sam ovo da kazem da sotona bas to i hoce da se te stvari prikriju,nesto sto je lepo spolja nemora da znaci da je lepo i unutra.Dosta ljudi koji igraju igrice misle da to nije strasno.Cak sam cuo da je jedan decko ubio svog drugara zato sto ovaj nije hteo da mu vrati mac.Ljdi u video igrama nemuju svoje zivote(zive u iluzijama beze od stvarnog zivota).Sta vi mislite o video igrama gospodine Miroljube.
Izmenio/la Branko na 23.02.2008 12:09
 
vidakovic
Gospodine Miroljube puno pozdrava za vas i cestitke za vas dosadasnji rad. Sa zadovoljstvom sam odgledao neke vase emisije i procitao neke vase radove. Nadmocno i naucno argumentovano dokazujete Bozije stvaranje naseg sveta. Mislim da svaki covek ako iskreno i otvorenih ociju gleda svet oko sebe, na svakom koraku moze naci dokaz Bozijeg svaranja. Ali imam neke nedoumice posto sam letimicno pregledao poruke. Molim vas odgovorite mi kakav je vas stav o Novom Zavetu i Isusu Hristu. I relativno skoro sam gledao jednu vasu emisiju gde ste rekli da ce Sudnji Dan doci jako brzo, verovatno za nasih zivota, i da moramo da se potrudimo da zasluzimo vecni zivot inace cemo otici u vecnu smrt tj.totalno nistavilo. Da li mislite da je dusa vecna samo ako ode u raj?
Puno pozdrava i srece u daljem radu!
 
messiah
Miroljub Petrovic je napisao:
Konstantin je napisao:
Nego da vas pitam opet profesore, kako je moguce da je Baruh De Spinoza, cuveni filozof, uspeo u svom proucavanju Starog Zaveta, a bio je medju najboljima u svojoj Sinagogi jos od malih nogu, dakle kako je moguce da takav poznavalac dodje do zakljucka da se u Starom Zavetu uopste ne spominje besmrtnost duse? i da dodje do zakljucka "Deus sive natura" zbog kojeg je optuzen za ateizam i izbacen iz Sinagoge a kasnije i iz hriscanske zajednice?...posto poznajete materiju, uputite me sta zaista o tome kaze Stari Zavet, znaci konkretno o besmrtnosti duse.
Hvala vam na dragocenom vremenu koje posvecujete ovom forumu!


Nigde se u Starom zavetu ne spominje besmrtnost duse. U pripremi je jedan tekst o tome, pa mogu da vam ga posaljem na e-mail. Mozete da mi se javite na pa da vam to posaljem za koji dan do se to sredi.


Gospodine Petrovicu posto se nigde u Starom zavetu direktno nesponinje
besmrtnost duse kako treba tumaciti po vasem misljenju prizivanje Samuilovog duha?

A Samuilo reče Saulu: Zašto si me uznemirio i izazvao? Odgovori Saul: U nevolji sam velikoj,
jer Filisteji zavojštiše na me, a Bog je odstupio od mene,
i ne odgovori mi više ni preko proroka ni u snu,
zato pozvah tebe da mi kažeš šta ću činiti.

1.Samuilova 28,15

Unapred zahvalan...
 
Miroljub Petrovic
Branko je napisao:
Sta vi mislite o video igrama gospodine Miroljube.


Vecina igrica su satanisticke, iako ima i dobrih edukacionih igrica, Radili smo jedan sjajan video o tome, zove se "Smrtonosna zabava" i za koji dan ce moci da se skine sa naseg sajta.
 
Miroljub Petrovic
vidakovic je napisao:
Molim vas odgovorite mi kakav je vas stav o Novom Zavetu i Isusu Hristu.


Novi zavet je deo Bozje Reci - Biblije, a Isus Hrist je Stvoritelj univerzuma, jevrejski Bog.

I relativno skoro sam gledao jednu vasu emisiju gde ste rekli da ce Sudnji Dan doci jako brzo, verovatno za nasih zivota, i da moramo da se potrudimo da zasluzimo vecni zivot inace cemo otici u vecnu smrt tj.totalno nistavilo.


Mi ne mozemo da zasluzimo raj, mozemo samo da ga izaberemo. Raj (zivot na obnovljenoj zemlji u obnovljenom svemiru) dobijamo besplatno od Boga na dar, po Njegovoj milosti, a ne po nasoj zasluzi. Kad bi dobijali po zasluzi svi bismo odavbno bili mrtvi. Mi samo treba da izaberemo tu milost koju nam Bog nudi, a to se cini prihvatanjem saveza (zaveta) koji nam On nudi. Uslovi saveza su isti kao i u Mojsijevo vreme, i zapisani su u zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija, a Isus svojim zivotom pokazao kako treba da ih drzimo.

Da li mislite da je dusa vecna samo ako ode u raj?


Tako je.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 24.02.2008 00:23
 
Miroljub Petrovic
messiah je napisao:
Gospodine Petrovicu posto se nigde u Starom zavetu direktno ne sponinje besmrtnost duse kako treba tumaciti po vasem misljenju prizivanje Samuilovog duha?

A Samuilo reče Saulu: Zašto si me uznemirio i izazvao? Odgovori Saul: U nevolji sam velikoj,
jer Filisteji zavojštiše na me, a Bog je odstupio od mene,
i ne odgovori mi više ni preko proroka ni u snu,
zato pozvah tebe da mi kažeš šta ću činiti.

1.Samuilova 28,15

Unapred zahvalan...


Bog je rekao da se vracari pobiju jer preko njih demoni manipulisu ljudima. Saul je otisao kod vracare i tamo je demon simulirao mrtvog Samuila (demon moze da simulira isti oblik, isti glas). A pogledajte koju je poruku demon (u obliku Samuila) dao Saulu. On mu je rekao: "Gotov si, nema ti spasa!" To nije Bozji nacin komunikacije sa ljudima. Bozja poruka glasi: "Pogresio si, grdno si pogresio, ali imas sansu da se vratis. Vrati se da budes moj sin, to bih ja najvise voleo."
 
jovan
PODRZAVAM VAS MIROLJUBE U VASEM RADU
RECITE MI NA KAKVIM DANAS DOKAZIMA POCIVA DARVINOVA TEORIJA (ZAR JE MOGUCE SVE OPRAVDATI MILIONIMA GODINA?)
ZBOG CEGA SE UPIRU NAUCNICI DA SVE DOKAZU IZBACUJUCI TVORCA
IZ SVOJIH TEORIJA(ZIVOG BOGA KOJI NAM SE JAVIO)
CINI MI SE DA SU DARVINA OD SAMOGA POCETKA ZASTUPALI LjUDI IZ TAJNIH DRUSTAVA KOJIMA NE ODGOVARA BOG NI U NAUCI A NI U ZIVOTU(MASONI)
HVALA
Jovan
 
jovan
OPROSTITE UNAPRED NA OVIM PITANjIMA
-DA LI VI SARADjUJETE SA SRPSKOM PRAVOSLAVNOM CRKVOM?
-RAZUMEM DA SE VISE BAZIRATE NA STAROM ZAVETU ZBOG VASE UZE STRUKE ALI SMATRAM DA JE NOVI ZAVET ISPUNjENjE STAROG I DA JE PRETEZNIJI ZBOG OVAPLOCENjA GOSPODA NASEGA ISUSA HRISTA.
PROROCI,SUDIJE,CAREVI...SVI SU ISCEKIVALI TAJ SLAVNI DOGADjAJ
PO MOM MISLjENjU GOSPOD JE ISPUNIO STAROZAVETNE ZAKONE I U SVOJOJ BESEDI NA GORI DAO NOVE SMERNICE(U S.Z. JE ''BILO OKO ZA OKO,ZUB ZA ZUB'' A SAD GOSPOD KAZE ''KO TE UDARI PO JEDNOM OBRAZU OKRENI MU I DRUGI''WinkNARAVNO DESET BOZIJIH ZAPOVESTI I DALjE VAZE(NE UKIDA IH)U PRAVOSLAVNOJ LITERATURI SE ZA S.Z. KAZE
DA JE SENKA I DA JE BIO VASPITAC DO HRISTA.KAKO TUMACITE MOJE MISLjENjE?
OPROSTITE JOS JEDNOM-HVALA
Jovan (POZDRAV ZA SAVU)
 
ALEX
IMAM I JA JEDNO PITANJE... U VEZI POTOPA... JEDNA STVAR ME KOPKA... PRIJE POTOPA SVE JE BILO DRUGACIJE, IZMEDJU OSTALOG SVE JE BILO I VECE!!! LJUDI, DRVECE, ZIVOTINJE... SAD MENI NIJE JASNO KAKO TO DA MAMUTI KOJE PRONALAZIMO ZALEDJENE NISU NISTA VECI OD DANASNJIH SLONOVA, ILI KAKO TO DA FOSILI MNOGIH ZIVOTINJA NISU VECI NEGO DANASNJE ZIVOTINJE (ISTE TE)? DA LI JE POSLIJE POTOPA SVE DEGRADIRALO I SMANJILO SE ILI NE? GLEDAO SAM SLIKE ONOG JELENA SA ROGOVIMA OD 7 METARA, DABRA SA GLAVOM KOJA JE VELIKA KAO MEDVJEDOVA, OGROMNE LJUDSKE KOSTI, ITD... ALI SAM VIDIO MNOGE FOSILE KOJI SU VELIKI KAO DANASNJI ORGANIZMI. MOLIM VAS DA MI TO MALO DETALJNIJE OBJASNITE?
 
ALEX
I JOS JEDNO PITANJE... NIJE BAS VEZANO ZA TEMU... KAKO DA SKINEM http://video.goog...0545&hl=en I SVE OSTALE SNIMKE... IMAM PROBLEMA SA TIM... CUDNI SU MI TI FILOVI, IMAJU DVE EKSTENZIJE (AVI I MP4), I PISE DA SU ZA PSP I IPOD, KAD KRENEM DA RADIM DOWNLOAD ONO SAMO STANE NAKON 3-4 POSTO. Sad. JEL MOGUCE TO SKINUTI I GLEDATI NA RACUNARU? I KAKO? ZNAM DA NIJE VEZANO ZA TEMU AL VOLIO BI IMATI TE KLIPOVE... AKO IKO ZNA...???
HVALA
 
tovel
ALEX je napisao:
I JOS JEDNO PITANJE... NIJE BAS VEZANO ZA TEMU... KAKO DA SKINEM http://video.goog...0545&hl=en I SVE OSTALE SNIMKE... IMAM PROBLEMA SA TIM... CUDNI SU MI TI FILOVI, IMAJU DVE EKSTENZIJE (AVI I MP4), I PISE DA SU ZA PSP I IPOD, KAD KRENEM DA RADIM DOWNLOAD ONO SAMO STANE NAKON 3-4 POSTO. :(. JEL MOGUCE TO SKINUTI I GLEDATI NA RACUNARU? I KAKO? ZNAM DA NIJE VEZANO ZA TEMU AL VOLIO BI IMATI TE KLIPOVE... AKO IKO ZNA...???
HVALA



Predlažem vam softversko rešenje pod nazivom VDownloader koje možete skinuti sa ovog sajta - sledi link ispod >

Softpedia-VDownloader

Potrebno je copy-rati i paste-ovati url odnosnog videa tj video klipa u VIDEO URL bar pomenutog softverskog rešenja kao što možete zapaziti na slici ispod,a zatim klikom na taster Download započinjete 'skidanje' željenog video materijala >

[img]http://img222.imageshack.us/img222/3025/screenshot1wu4.gif[/img] is not a valid Image.
Izmenio/la tovel na 24.02.2008 19:47
 
vidakovic
Miroljub Petrovic je napisao:
vidakovic je napisao:
Molim vas odgovorite mi kakav je vas stav o Novom Zavetu i Isusu Hristu.


Novi zavet je deo Bozje Reci - Biblije, a Isus Hrist je Stvoritelj univerzuma, jevrejski Bog.

I relativno skoro sam gledao jednu vasu emisiju gde ste rekli da ce Sudnji Dan doci jako brzo, verovatno za nasih zivota, i da moramo da se potrudimo da zasluzimo vecni zivot inace cemo otici u vecnu smrt tj.totalno nistavilo.


Mi ne mozemo da zasluzimo raj, mozemo samo da ga izaberemo. Raj (zivot na obnovljenoj zemlji u obnovljenom svemiru) dobijamo besplatno od Boga na dar, po Njegovoj milosti, a ne po nasoj zasluzi. Kad bi dobijali po zasluzi svi bismo odavbno bili mrtvi. Mi samo treba da izaberemo tu milost koju nam Bog nudi, a to se cini prihvatanjem saveza (zaveta) koji nam On nudi. Uslovi saveza su isti kao i u Mojsijevo vreme, i zapisani su u zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija, a Isus svojim zivotom pokazao kako treba da ih drzimo.

Da li mislite da je dusa vecna samo ako ode u raj?


Tako je.


Zahvaljujem na odgovorima, ali i dalje imam nedoumice oko vecnosti duse. Naime mislim da je najveca i najstrasnija kazna koja moze da nas snadje nepostojanje. Bog je silan i mocan i moze to da uradi, ali koliko ima sile i moci toliko ima ljubavi, milosti i strpljenja za svoju decu. To bi mozda covek uradio, ali ne i On. Kada dodje Sudnji Dan i nastupi Bozije Carstvo, imam neku nadu da Gospod u svojoj silnoj milosti i ljubavi ima plan za spasenje svakog stvora pa cak i palih andjela. Mislim da svaka dusa ima u sebi neko zrno dobrote koje vredi toga.
Puno pozdrava!
 
admin
Napisala "Jelica"

Slusala sam vase predavanje o globalnom zagrevanju i posto zivim u Vojvodini interesuje me ako se to desi , a verovatno hoce(jer vecina naroda sveta nije tako pametna da to spreci),kako ce se to odraziti na nas koji zivimo u unutrasnjosti zemlje?Tj. dalje od priobalnih podrucija.
Puno pozdrava iz Sombora.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.81 sekundi!