Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
brcko_1983
Doktore, da li Vam je poznato, odnosno postoji li mogucnost da u nekom narednom periodu gostujete u Brckom (ili u okolini) i sto bih iskreno imao zelju da Vasa predavanja traju nekoliko dana? Saznao sam danas da ste vec bili u brcanskom Domu kulture pre izvesnog vremena i izuzetno mi je zao sto tada nisam znao za Vas i uzivo Vas vidim i upoznam. Vase gostovanje u emisiji od pre neki dan na brcanskoj televiziji smatram da nije dovoljno jer nije bilo dovoljno vremena da kazete sve sto bi ljudi trebalo da znaju a nisu u prilici cesto da cuju.
 
Miroljub Petrovic
Milos Duka - poruka glasi:
Sve nas(a to je sigurno)zanima ,dali se vi pridrzavate onoga sto propagirate(nezavisnost od sistema,zivot u prirodi i sl.)? Po vama,sve je lako,izaci iz sistema,obezbediti sve za zivot u prirodi,savladati sva iskusenja,preko noci postati nezavistan.Ali u zivotu,u praksi,to je drugacije i vi to dobro znate.Dali je dovoljne reci da i pored mog truda i strpljenja,ja ne mogu naci posao,jer nemam vezu.Ne mogu prodati kucu blizu grada i kupiti negde u prirodi imanje,jer je kriza.To je realnost.

Realnost je da si lenjivac i da izvrces ono sto ja govorim. Ja nisam rekao da se nesto moze uraditi preko noci, ali za kratko vreme se zaista moze mnogo uraditi, i o tome sam vise puta govorio. Lenjivac ce uvek traziti "vezu" da bi mu bilo bolje (ali ne vezu sa Nebom), sve ce mu biti "tesko" u zivotu, i zato ce i da propadne, a u isto vreme ce pokusati drugima da pronalazi mane. Takvi kao ti, pored svega sto sam ovde napisao i objavio traze dodatne dokaze za tvrdnju da su 2+2=4. Takve mogu samo da banujem. Dakle, dovodi se u red i nemoj ovde da postavljas glupo pitanja i da iznosis "opravdanja" za svoju lenjost.
 
Miroljub Petrovic
ateista - pancevo - poruka glasi:
E ovako,
otac i majka su mi poprilično religiozni ljudi. Ikone po celoj kući, svaki praznik se obeležava, svaki pravoslavni običaj se ispoštuje 100%, posećuju crkvu. Otac je čak želeo da studira bogosloviju, ali tada to nije bilo baš preporučljivo zbog komunizma.
Roditelji su mi bili intelektualci koji su puno radili, pa sam detinjstvo proveo kod babe i dede.
I baba i deda su bili ugledni ljudi iz gospodskih banatskih porodica. U najranijem detinjstvu morao sam da naučim da sviram klavir, da čitam i pišem, itd. Čitali su mi svašta, od astronomije do religijskih stvari. Moj deda, iako čovek tehničke struke, bio je zadojen religijom pa sam pod njegovim utiajem postao vernik. Pošto sam sa 5 godina znao da čitam i pišem, čak sam i sam uzimao da čitam neke stvari vezane za religiju.

Moj deda je voleo da priča o Bogu, fizici, astronomiji, istoriji i istoriji umetnosti. Ja sam njegove reči upijao kao sunđer. Što je rezultiralo da postanem vernik, pa čak da počnem jako da se plašim Boga. Imam utisak da mi je "Bog" stalno nabijao neki imaginarni osećaj krivice, još u najranijem detinjstvu.

Ipak mi je tu nešto bilo nelogično. Sa 6 godina sam dedi postavljao pitanja tipa: kako izgleda Bog, kako se njegovo postojanje manifestuje, kada je nastao Bog, itd.
On mi je odgovarao onim argumentima koje smo navikli da viđamo u kreacionističkoj literaturi.
Dakle, iako sam bio vernik, još sa 6 godina sam imao "sukob" sa razumevanjem Boga, ali nastavio sam i pored toga da budem hardcore vernik sve do polaska u srednju školu.
Imao sam još tih "sukoba", ali najviše mi je smetao lažni osećaj krivice.
Sve što mi se dešavalo u životu mislio sam da me Bog kažnjava. Kad sam sa 12 godina počeo da masturbiram za Božić, mislio sam da sam kupio kartu za pakao, itd...
U Srednjoj školi sam se upoznao sa ozbiljnijim principima hemije, fizike i biologije, što je rezultiralo da prestanem sa verovanjem u Boga. Filozofija mi je takođe mnogo pomogla. Zatim sam sam analizirao Kuran i Bibliju i shvatio kakvih kontradiktornosti, laži i bolesnoumnih naklapanja tamo ima.
Zapravo, u Boga sam prestao da verujem onog trenutka kad sam počeo da mislim svojom glavom i analizirao činjenice.

Hvala na iskrenom iskustvu iz kojeg se moze mnogo nauciti. Ako je sve sto si napisao bas tako, onda se moze zakljuciti da si ispravno uradio jer takav bog kojeg su ti ukucani prikazivali je sam Sotona, a ne biblijski Bog. Nakon sablaznjavanja u kuci i pogresnog prikazivanja Boga od strane najblizih rodjaka uleteo si u pagansku i ateisticku skolu gde si dodatno bio udaljavan od Boga, ali sada na suptilan i prefinjen nacin koji je sam Sotona uredio preko zloupotrebe prirodnih nauka. Lepo je sto si iskren (bar tako izgleda) jer to je garancija da ces nastaviti da tragas za odgovorima na zivotno vazna pitanja, a u tom traganju neces moci a da se ne susretnes sa Bogom.

Voleo bih da mi kazes kakve si to kontradiktornosti nasao u Bibliji. Bilo bi mi drago da mi pokazes cinjenicama da sam u zabludi, pa da izadjem iz nje ako je to zaista tako.
 
Miroljub Petrovic
brcko_1983 - poruka glasi:
Doktore, da li Vam je poznato, odnosno postoji li mogucnost da u nekom narednom periodu gostujete u Brckom (ili u okolini) i sto bih iskreno imao zelju da Vasa predavanja traju nekoliko dana? Saznao sam danas da ste vec bili u brcanskom Domu kulture pre izvesnog vremena i izuzetno mi je zao sto tada nisam znao za Vas i uzivo Vas vidim i upoznam. Vase gostovanje u emisiji od pre neki dan na brcanskoj televiziji smatram da nije dovoljno jer nije bilo dovoljno vremena da kazete sve sto bi ljudi trebalo da znaju a nisu u prilici cesto da cuju.

Trebalo bi uskoro da bude jos predavanja, ali kada tacno, to zavisi od organizatora. Budi na vezi sa lokalnim svestenikom.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 28.02.2011 17:21
 
Leeloo
Pošto se ovdje spominjao značaj zdrave ishrane u cilju tjelesnog i duhovnog prosperiteta čovjeka,mogu li postaviti jedan članak o štetnosti industrijskog crvenog mesa-Johnny Bowden, Dr, CNS (Certificirani Nutricionistički Specijalist)?
 
melhisedek
gledao sam skoro sve vasa predavajna i voodusevio se da ima neko koji razmislja isto kao ja i koji tumaci reci bozjie isto onako kako sam i ja svatio.
gledajuci video o poslednim dogadjajima nesto mi je upalo u oko! imeno tvrdite da ce u posljednim danima hram biti obnjoven i da ce u njima opet biti zapoceta ceremonija zrtava (palenice) za prociscejne greha?
hteo sam samo da pitam?
--dali nas Bog nije dao svoj sin ISUS HRISTOS kao otkup za sve nase grehe???? pa sad moramo ponovo da prinosimo zrtve??
 
Bozic Bojan
http://www.youtub...re=related
 
Miroljub Petrovic
Leeloo - poruka glasi:
Pošto se ovdje spominjao značaj zdrave ishrane u cilju tjelesnog i duhovnog prosperiteta čovjeka,mogu li postaviti jedan članak o štetnosti industrijskog crvenog mesa-Johnny Bowden, Dr, CNS (Certificirani Nutricionistički Specijalist)?

Mozes da posaljes tekst na e-mail: pa ako je tekst dobar postavicemo ga na forum.
 
Miroljub Petrovic
melhisedek - poruka glasi:
gledao sam skoro sve vasa predavajna i voodusevio se da ima neko koji razmislja isto kao ja i koji tumaci reci bozjie isto onako kako sam i ja svatio.
gledajuci video o poslednim dogadjajima nesto mi je upalo u oko! imeno tvrdite da ce u posljednim danima hram biti obnjoven i da ce u njima opet biti zapoceta ceremonija zrtava (palenice) za prociscejne greha?
hteo sam samo da pitam?
--dali nas Bog nije dao svoj sin ISUS HRISTOS kao otkup za sve nase grehe???? pa sad moramo ponovo da prinosimo zrtve??

Govorio sam o tome vise puta. Sistem prinisenja zrtava ukazuje na kompletan Bozji Plan spasenja, a Hristova zrtva je deo tog Plana. Kompletan Plan spasenja je opisan u 7 praznika koji ukazuju na Hristov prvi i drugi dolazak, a zrtve i ceremonije u Hramu ukazuju na sve detalje i aspekte tih dogadjaja. O tome imas detaljnije u mom serijalu "Nauka i problem smrti", predavanja 9-12:

http://www.creati...roblem.htm
 
Miroljub Petrovic
Deki - poruka glasi:
Postovanje, Miroljube. Hteo bih da Vam postavim nekoliko pitanja, (vezanih za Vas rad u proucavanju Svetog Pisma, koji veoma cenim) o kojima i sam istrazujem...

Na sva pomenuta pitanja sam vise puta odgovorio. Potrebno je da procitas moje prethodne postove ili da pokusas da preko opcije "Trazi" nadjes odgovore.
 
Baba Olga
Pozdravljam sve forumase!
Gdine Miroljube imam nekoliko pitanja za vas:
1.)Rekli ste ovde vise puta da su sve semenske kuce u Srbiji kupili stranci, osim jedne. Koje?
2.)Kako vi gledate na "Pesmu nad pesmama"? Po svom sadrzaju i temi kojom se bavi se dosta razlikuje u odnosu na ostali deo Starog Zaveta. Jos pogotovo sto u "Knjizi Propovednika", Solomon izgovara ono cuveno "Sve je tastina...".
3.)Osim Judinog, ostala plemena je Gospod "odbacio". A kao kazna zbog otpadanja se pominje Asirsko ropstvo. Ali nema mnogo podataka o njima u Bibliji. Sta se sa njima dalje desavalo? Gde su zavrsavali, da li se zna gde su danas, da li je moguce ponovno ujedinjenje? Verovatno cete reci "govorio sam o tome", a ja ne mogu bas da se snadjem preko opcije TRAZI. Pa ako moze odgovor ili da mi preporucite neku dobru literaturu koja se bavi ovom temom.
Hvala i pozdrav!
 
Miroljub Petrovic
Baba Olga - poruka glasi:
Pozdravljam sve forumase!
Gdine Miroljube imam nekoliko pitanja za vas:
1.)Rekli ste ovde vise puta da su sve semenske kuce u Srbiji kupili stranci, osim jedne. Koje?

To je bilo pre dve godine, moguce je da su i tu fabriku semena kupili. Ne mogu da otkrivam identite fabrike, da direktor ne bi imao problema, a nije toliko ni bitno.

2.)Kako vi gledate na "Pesmu nad pesmama"? Po svom sadrzaju i temi kojom se bavi se dosta razlikuje u odnosu na ostali deo Starog Zaveta.

Svaka knjiga Biblije se na neki nacin razlikuje od ostalih. U ovoj knjizi se pokazuje da polni i ljubavni odnos nije nesto odvratno pred Bogom, vec je nesto lepo sto je Bog uspostavio za bracne drugove.

Jos pogotovo sto u "Knjizi Propovednika", Solomon izgovara ono cuveno "Sve je tastina...".

Solomon kaze da su sva ovozemaljska zadovoljstva tastina, a da jedino ima smisla zivot u skladu sa Bozjim zapovestima.

3.)Osim Judinog, ostala plemena je Gospod "odbacio". A kao kazna zbog otpadanja se pominje Asirsko ropstvo. Ali nema mnogo podataka o njima u Bibliji. Sta se sa njima dalje desavalo? Gde su zavrsavali, da li se zna gde su danas, da li je moguce ponovno ujedinjenje?

Radjena su neka istrazivanja gde su oni rasejani i o tome ima na internetu. Ja to nisam proucavao, ali u Bibliji postoji obecanje da ce ih Bog sve ponovo okupiti u skoroj buducnosti.
 
New man
Evo jednog od najvecih dokaza da kvalitet necijeg zivota ne zavisi od zivotnih okolnosti, vec iskljucivo od karaktera te osobe i njegove veze sa Bogom.

Dijete koje se rodilo bez nogu i ruku, naizgled totalno unisten zivot i buducnost. Vecina ljudi bi rekla "Еto vidite da Bog ne postoji, jer da postoji zasto bi unistio tom djetetu zivot?" Ali nakon dvadesetak godina, to dijete postaje jedan od najboljih propovjednika o Bogu, i ide po cijelom svijetu, i svojim rijecima mijenja zivote mnogih ljudi. Da to nisam vidio rekao bih da nije istina, ali evo pogledajte sami:

http://www.youtub...WoXvkZz-Ts

http://www.tragan...uku-i-nogu
 
kodja
Da li je po Bibliji u Starom Savezu bila dopustena zenidba i udadba izmedju pripadnika razlicitih plemena, mislim na onih 12 plemena u Izraelu, ili je to bilo ograniceno samo u okviru vlastitog plemena. Zenidba i udadba izmedju pripadnika Izraelskog naroda i pripadnika drugih naroda je bila zabranjena, to znam. Miroljube da li bi mogao da navedes stihove iz Biblije koji o tome govore?

Pozdrav
 
Miroljub Petrovic
kodja - poruka glasi:
Da li je po Bibliji u Starom Savezu bila dopustena zenidba i udadba izmedju pripadnika razlicitih plemena, mislim na onih 12 plemena u Izraelu, ili je to bilo ograniceno samo u okviru vlastitog plemena. Zenidba i udadba izmedju pripadnika Izraelskog naroda i pripadnika drugih naroda je bila zabranjena, to znam. Miroljube da li bi mogao da navedes stihove iz Biblije koji o tome govore?

Pozdrav

Naravno da su mogli da se zene iz bilo kog izraelskog plemena. Kriterijum za zenidbu je da devojka bude iz naroda koji je veran Bogu, a pleme nije vazno. To jasno pise u Bibliji.
 
neki deki
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
hercegovac - poruka glasi:
Šta mislite o ideji da svi oni(koji žele promeniti svoj život i početi živeti po Božjem Zakonu) koji žele da se vrate prirodi i svi oni koji zele da obrađuju zemlju(recimo pojedinci sa foruma),da se udruže u neku vrstu zadruge(tipa kibuc)?

Radi se na tome. Neki ljudi sa ovog foruma su vec kupili kuce u placeve u prirodi, pa onda drugi dolaze u kontakt sa njima i dogovaraju se da kupe kuce i placeve u njihovoj blizini, pa da se stvara komuna.
Ko su ti ljudi sa foruma, mozes li mi reci bar jednog da bi ga kontaktirao?
Sve sto dise neka hvali Gospoda! Aliluja!
 
Miroljub Petrovic
neki deki - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
hercegovac - poruka glasi:
Šta mislite o ideji da svi oni(koji žele promeniti svoj život i početi živeti po Božjem Zakonu) koji žele da se vrate prirodi i svi oni koji zele da obrađuju zemlju(recimo pojedinci sa foruma),da se udruže u neku vrstu zadruge(tipa kibuc)?

Radi se na tome. Neki ljudi sa ovog foruma su vec kupili kuce u placeve u prirodi, pa onda drugi dolaze u kontakt sa njima i dogovaraju se da kupe kuce i placeve u njihovoj blizini, pa da se stvara komuna.
Ko su ti ljudi sa foruma, mozes li mi reci bar jednog da bi ga kontaktirao?

hezekiel
 
Miroljub Petrovic
1. 3. 2011.
IZ MINISTARSTVA OBRAZOVANJA JOÅ  JEDAN NAPAD NA TEORIJU EVOLUCIJE

Debata o teoriji evolucije koja je pre oko godinu dana u Izraelu vođena između savetnika ministra obrazovanja i univerzitetskih profesora i novinara u Izraelu, a koja je završena bez stvarnih promena u programima školskih sistema, na trenutak je obnovljena.

U svom intervjuu za nacionalnu televiziju savetnik Avital je govorio ubedljivo i argumentovano: “U našim školama i medijima pogrešno pristupamo nežnim umovima dece i mladih. Od najranijeg detinjstva borba za položaj i takmičenja kao podstrekači napredovanja razvijaju sebičnost, koren svakog zla. Tako nastaje borba za prvo mesto, što vodi do sistema napadanja, što u mnogim slučajevima razara zdravlje i utiče na delovanje. Kod mnogih ovakvo pogrešno vaspitanje i razvijanje takmičarskog duha vodi do nepoštenja i razvijajuci častoljubivost i nezadovoljstvo, zagorčava zivot i doprinosi da se svet puni takvim nemirnim duhovima, koji stalno ugrožavaju drustvo. Ovaj pogrešan metod u vaspitanju temelji se na Darvinovoj teoriji evolucije organizama, a na njoj je utemeljen i takmičarski sport koji danas vaspitava našu decu, a trebalo bi da budemo svesni da je na sistemu vrednosti koji je utemeljen na evoluciji nastao i Hitlerov nacional socijalizam, kao susta suprotnost jevrejskim i biblijskim vrednostima,” rekao je Avital.

Osvrnuvši se na predmete vaspitanja koji se koriste u školama i savremenom izraelskom drustvu Avital je rekao da su izvori iz kojih omladina crpe znanja od najranije mladosti paganski: “Mlade podučavamo iz izvora pokvarenog neznaboštva Grčke i Rima, iz najodvratnije literature koja podstice na najgnusniji nemoral,” bio je oštar savetnik u ministarstvu obrazovanja.

Drugi gosti u emisiji nacionalne televizije su osporavali stav gospodina Avitala tvrdeci da je ova teorija “naučno dokazana” i “nesumnjivo istinita,” ali nisu mogli nikakvim stvarnim dokazima da podupru svoje tvrdnje osim navodjenjem kvazi-argumenta da je “ceo svet to prihvatio” i da “je to stav svetske naučne javnosti.”
 
Miroljub Petrovic
1. 3. 2011.
SUKOBI U JERUSALIMU NA GLAVNIM GRADSKIM RASKRSNICAMA POVODOM RUÅ ENJA NASELJA HAVAD GILAT NA ZAPADNOJ OBALI

Nakon jučerašnjeg upada vojske u naselje Havad Gilat i žestokog okršaja sa žiteljima ovog mesta radi njihove evakuacije po nalogu međunarodne zajednice, mladi pripadnici religioznih organizacija u Jerusalimu izašli su na ulice i blokirali glavne gradske raskrsnice. Nakon intervencije policije saobraćaj je uspostavljen, a 20 mladića i devojaka optuženo je za remećcenje javnog reda i mira i za napad na ovlašćena lica. Iz uprave policije su danas saopštili da će od nadležnog suda tražiti najstrožije kazne, a mnogima je već izrečena mera zabrane ulaska u Jerusalim.

[img]http://www.cps.org.rs/Slike/sukob01.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://www.cps.org.rs/Slike/sukob02.jpg[/img] is not a valid Image.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 01.03.2011 21:28
 
NR
Evo Jevreji poalko uvidaju ko im je neprijatelj. Ali, cini mi se da njihovi novinari kao da tek sad vide ko je ko i prosto se cude sto jezuiti u svojim novinama pisu protiv Izraela. Zalosno sto Jevreji misle da su im Arapi izvor njihovih problema, kao sto Srbi misle da su im Siptari najveci problem:

http://www.jpost....?id=210246
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 2.11 sekundi!