Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Mungos
Ja jos uvjek slavim 'ovaj' danasnji Vaskrs pravoslavne crkve pa zelim svima da cestitam i zelim sve najbolje!
Hristos Voskrse!


Profesore, posto ne znam i nisam citao sta mozete da kazete o izvesnom vladiki Nikolaj Velimirovic? a ako ne vi onda sigurno zna i Aleksandar Srnic. Hvala!
Izmenio/la Mungos na 27.04.2008 12:31
 
Petar
Koje dokaze imamo za vaskresenje Isusa? Kada kazete da je to najargumentovaniji dogadjaj u istoriji.....koji su to argumenti?
 
Mungos
Procitah teskt Aleksandra Srnica o JudeoPravoslavlju i zaista ovdje nikad ne dodjem a sto ne naucih nesto novo i korisno, samo govori kolko sam zatucan neznanjem,

dakle bojenje jaja nije obavezan obicaj i cak je preuzet od zapada?
 
aleksandar_srnic
Mungos je napisao:
Procitah teskt Aleksandra Srnica o JudeoPravoslavlju i zaista ovdje nikad ne dodjem a sto ne naucih nesto novo i korisno, samo govori kolko sam zatucan neznanjem,

dakle bojenje jaja nije obavezan obicaj i cak je preuzet od zapada?


Naravno da nije, ali to ne sme da nam bude izgovor da osudjujemo one koji to rade ili da se gnusamo njihovih postupaka i zbog toga odbijemo da pozdravimo recima kojima je Magdalena javila apostolima radosnu vest: ''Hristos Vaskrse''

Danas mozete cuti ovakvo tumacenje zasto se bije jaja. Prvo, Jaje je simbol zivota, jer se u njemu zacinje zivot; Drugo, Boji se crvenom bojom jer ona oznacava spasiteljevu krv prolivcenu za nas; Trece Ljuska jajeta se razbija sto oznacava izlazak zivota i oslobadjanje iz tamnice smrti!

Dakle, taj obicaj ima svoju poruku. To je jedna potpuno ljudska poruka, koja moze imati svoj smisao, ako se ovako posmatra. Ali ako samo upraznjavamo neki obicaj, ne ispunjavajuci volju Oca nebeskog, kakva nam je plata, ili ako upraznjavamo obicaj ne verujuci u Vaskrsenje, kaoja mu je svrha.

Sa duge strane, to sto je farbanje jaja preuzeto iz neznaboztva, ne treba poricati nekakvim tumacenjima koja ne stoje. Meni kao meni uopse ne smeta da sa nekim razbijem crveno jaje u onom smislu koji sam gore naveo. Nemam taj problem da priznam da je to obicaj iz neznaboztva. Tako da necu smisljati onu pricu kako su na dan Vaskrsenja, kokoske nosile crvena jaja, ili kako je Cezar Tiberije, prepiruci se sa Magdalenim rekao: Ako su tvoje reci tacne, neka ovo jaje smesta pocrveni. Pa je onda jaje pocrvenelo, a marija ga dala Tiberiju kao dokaz. Nije nego. Da li se ikada iko zapitao sta je trazila Marija Kod Tiberija i dali je uopste mogla da dodje do Tiberija, obzirom da nije bila Rimski Gradjanin (drzavljanin). Dakle, ako ne poznamo istinu necemo ni biti slobodni, jer koja je svrha da se krijemo iza izmisljenih prica, ako ce nas to odvuci od Hristove istine.

Da li je igde u Bibliji sakrivena necija slabost, kao Davidov greh, kao Mojsijevo neposlusanje, kao Petrov kukavicluk, kao Jakovljevo i Jovanovo neznanje. Nije. A da li je istina o njima umanjila njih kao svedoke Bozije? Opet nije. Onda zasto bismo mi koji smo pozvani da svedocimo istinu krili istinu od nas samih i ubedjivali sebe u price koje smo sami smislili!
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
aleksandar_srnic
Petar je napisao:
Koje dokaze imamo za vaskresenje Isusa? Kada kazete da je to najargumentovaniji dogadjaj u istoriji.....koji su to argumenti?


Najpre, da bismo izneli dokaze o Vaskrsenju, moramo izneti dokaze o njegovoj smrti.
Najveci protivnici vaskrsenja iznose tvrdnju da Hristos nije stvano umro nego da je obamro ili se nasao u dubokoj komi.

Hajde da vidimo:

U jevandjelju po Mateju stoji zapisano:(Ne citiram-parafraziram) Posto se blizio kraj dana, kapetan naredi svojim vojnicima da prebiju zglobove na nogama onih koji su raspeti. Dodjose do Jeshue, videse da je umro i njemu nisu prebili zglobove(golijeni). Sve se ovo dogodi da se ispuni prorostvo: Kost njegova nece se prelomiti!
Koja je bila svrha lomljenja noznih zgobova? Ljudi su brze umirali, jer im se oduzimala mogucnost da se osupiru nogama o dasku na kojoj su im bla zakucana stopala, cime je njhov krvotok bio usporavan dok na kraju ne bi jednostavno, stao.

Dobro, ako smo skepticni prema ovome, hajdemo dalje:

''Jedan od vojnika uze koplje i kopljem njegova rebra probode i odmah potece krv i voda i onaj koji je video to svedoci i istinito je svedocanstvo njegovo'' (Jovan)

Sta nam ovo govori. Recimo da je Jeshua preziveo ranjavanje kopljem. Ali Jovan Navodi momenat koji nam sasvim sigurno ukazuje na smrt Raspetoga. ''Potece krv i voda'' Kakve ovo veze ima sa smrcu?
Prilikom smrti dolazi do razdvajanja crvenih od belih krvnih zrnaca, pri cemu se crvena krvna zrnca zgrusavaju, zbog necirkulisanja i nedostatka kiseonika. Taj momenat se u medicini naziva koagulacija. Koagulacija je jasan pokazatelj necije smrti. E u ovom primeru vidimo momenat koagulacije u Jovanovim recima, ''potece krv i voda.'' Jovan uopste nema predstavu o koagulaciji, zato i opisuje ono sto vidi, a ne ono sto zna da objasni.

Da je mozda Luka koji je bio lekar spomenuo ovaj momenat, to bi vec bilo sumnjivo, ali ga spominje ribar Jovan Zevedejev, koji ne poznaje medicinu. Ovo svedocenje je time jos verodostojnije.

Dakle Jeshua je Zaista umro. Cak su i zurili da ga poloze u grob posto je nastupao Shabat.

Idemo na vaskrsenje!

Tu mozemo naici na dve teorije:
Teoriju obamrlosti, koju smo malopre osporili i teoriju kradje tela Hristovog!

Ali cak i da neko ospori gore navedene dokaze, pa cak i da Jeshua nije stvarno bio mrtav. I sada zamislite, on se osvesti u grobu, kako bi onako slab uklonio kamen na grobnom ulazu? Ali recimo da je nekako uspeo. Kako bi prosao strazare? Ali da uzmemo u obzir da je i u tome uspeo. Zamislite da je onako krvav i izubijan dosao do svojih ucenika i rekao da je vaskrsao. Kakva bi bila reakcija da ga takvog vide? Pa oni se jos nisu oslobodili svoga kukavicluka koji ih je zahvatio, kada su ga uhvatili i sudili mu, a da sada, pa i da im bude drago sto je ziv, onako neustrasivo krenu da objavljuju Vaskresenje. Sumnjam da bi imali hrabrosti za takvo sto. Nastavili bi da se kriju sve dok poslednji od njih ne bi umro i to je to. Isti bi slucaj bio i da su mu oni pomogli da da prodje sve one prepreke. On posle tako necega vise uopste ne bi bio autoritet za njih!

Ajd? sada da vidimo, teoriju kradje Hristovog tela. Iste one prepreke samo obrnutim redosledom. Prvo da se oslobode od straha, zatim da skuju plan, pa da prodju strazu na grobu, pa da uklone kamen uz ogromnu buku, ukradu telo sklone ga negde i objave da je on vaskrsao. I sta onda. Ko bi od njih pristao da ide u smrt za svoju laz.
Reci cete. Ima fanatika koji su spremni na tako nesto.
Pitanje: Da li je i jedan od apostola umro kao fanatik?
Kako umiru fanatici. Vezu na sebe tonu eksploziva, jurnu u masu i... mrtvi oni, mrtva i masa, a sve to samo zato sto nekoga mrze.
Kako je umro Stefan, koga su kamenovali fariseji? Sa recima: ''Gospode ne uzmi im ovo za greh!'' Da li je to primer fanatika. U kasnijem predanju, recimo spisima apostolskih ucenika mozemo naci slicne primere. Ni jedan od njih ne mrzi svoje dzelate! Da li tako umiru fanatici? Zante li kako su takve smrti uticale na njhove egzekutore, ne da nisu likovali zbog svoga dela nego su se i sami obracali i prihvatali Jeshuu za Mesiju.

Neko bi mogao da kaze da je Javlajnje Vaskrsloga halucinacija. Pa jedan covek moze da halucinira. Dvojica tesko da bi mogla da haluciniraju istu stvar, trojica nemoguce, a brojke dvanaest sedamdeset i pet stotina da ne spominjem.

E sada neko moze reci da su apostoli sve sami osmislili i sproveli. Ali zasto bi onda stavili Hrista ispred sebe. Zar ne bi najuticajniji medju njima proglasio sebe za Mesiju i nastavili dalje da rade. Logika ljudske sujete, a ako pogledate tekst biblije videcete da su je i ljudi najsvetijeg nacina zivota po nekada okusili.

Ali zamislite kakav treba da bude ljudski mozak da razvije svu tu startegiju u to u koju svrhu. da bi umro zbog nje ne nadajuci se nicemu jer nema vaskrsenja, a ako Hristos ne vaskrse uzalud vera nasa, rece Pavle, najpozrtvovaniji ubica Hristovih ucenika, koji je postao najvatreniji propovednik vaskrsenja. Tesko da bi to postao da hristos nije stvarno vaskrsao!

Sa druge strane, ko bi uspeo da osmisli svu tu strategiju? Dvanaest ribara iz galileje? Sumnjam. Onih ribara koji su se razbezali kada je njihov rabin(ucitelj) uhvacen i sproveden na sudjenje? Oni da se sami usude da razviju strategiju po kojoj bo objavili mrtvog ili mozda nepostojeceg Jeshuu Nazarecanina kao mesiju. A ako bi povrh svega to i uspeli i na kraju za to dali glavu, onda bi oni bili budale, a i mi sa njima jer smo im poverovali? Sada zamislite u svakome veku stotine hiljada budala ili na milione budala, koji ispovedaju veru u vaskrsenje!

A da li neko od vas sebe smatra budalom?

da li bi Pavle bio Budala da napusti sve mogucnosti koje mu je pruzao polozaj u zamenu za to da bude bijen, samaran i pljuvan od svake šuše koja bi to sto ga tuce ili muci smatrala za bogougodno delo. Sumnjam da je Pavle sa svim svojim znanjem mogao sebi da dopusti tako nesto. Ili vecito neverni Toma koji i kada je video Vaskrsloga nije hteo da veruje sve dok mu ne opipa rane. Da li mislite da sumnja bilo koga od nas moze biti veca od Tomine sumnje, koji mu je bio prijatelj i svojim usima slusao njegove reci. Pa on bi po logici stvari prvi trebao da poveruje, ali nije. Trazio je dokaze. Trazimo ih i mi, ali mi nismo gledali Hrista licem u lice. Pa ciji bi dokaz bio verodostojniji?
Ima jos puno toga da se pise na ovu temu, pa ako ti mozda nije dovoljno, javi se privatnom porukom!
Izmenio/la aleksandar_srnic na 28.04.2008 13:05
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Nema nikakog spavanja evo ovde je sam Isus rekao sta se desava sa duhom covecijim posle smrti:

Luka glava 16
19 Čovek neki, pak, beše bogat, koji se oblačaše u skerlet i u svilu, i življaše svaki dan gospodski i veseljaše se.
20 A beše jedan siromah, po imenu Lazar, koji ležaše pred njegovim vratima gnojav,
21 I željaše da se nasiti mrvama koje padahu s trpeze bogatog; još i psi dolažahu i lizahu gnoj njegov.
22 A kad umre siromah, odnesoše ga anđeli u naručje Avraamovo; a umre i bogati, i zakopaše ga.
23 I u paklu kad beše u mukama, podiže oči svoje i ugleda izdaleka Avraama i Lazara u naručju njegovom,
24 I povikavši reče: Oče Avraame! Smiluj se na me i pošlji mi Lazara neka umoči u vodu vrh od prsta svog, i da mi rashladi jezik; jer se mučim u ovom plamenu.
25 A Avraam reče: Sinko! Opomeni se da si ti primio dobra svoja u životu svom, i Lazar opet zla; a sad se on teši, a ti se mučiš.
26 I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi hteli odovud k vama preći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze.
27 Tada reče: Molim te dakle, oče, da ga pošalješ kući oca mog,
28 Jer imam pet braće: neka im posvedoči da ne bi i oni došli na ovo mesto mučenja.
29 Reče mu Avraam: Oni imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju.
30 A on reče: Ne, oče Avraame! Nego ako im dođe ko iz mrtvih pokajaće se.
31 A Avraam reče mu: Ako ne slušaju Mojsija i proroke, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati.


O tome sam vec govorio ovde. U pitanju je prica u kojoj Isus zeli da kaze da oni koji nece da veruju, njima mogu i mrtvi da ustaju iz grobova, ali ni to nece pomoci. Prica nema za cilj da objasni sta se desava sa mrtvima. Isus koristi ono sto ljudi misle da znaju, da bi im objasnio ono sto ne znaju. Taj opis "pakla", u koji su verovali Jevreji prvog veka, mozete da nadjete u delu jevrejskog istoricara Josifa Flavija (koji je ziveo u prvom veku), gde on objasnjava u sta su verovali grcki pagani, kada je u pitanju stanje mrtvih. To ucenje su, na zalost, prihvatili i Jevreji prvog veka.
 
Miroljub Petrovic
Mungos je napisao:
Ja jos uvjek slavim 'ovaj' danasnji Vaskrs pravoslavne crkve pa zelim svima da cestitam i zelim sve najbolje!
Hristos Voskrse!


Vaistinu Voskrese! Danas je uskrs i po pravoslavnom i po biblijskom kalendaru.

Profesore, posto ne znam i nisam citao sta mozete da kazete o izvesnom vladiki Nikolaj Velimirovic? a ako ne vi onda sigurno zna i Aleksandar Srnic.


Jel se vi to salite? Kakav "izvesni" vladika Nikolaj Velimirovic? U pitanju je jedan od najvecih umova u ljudskoj istoriji.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Koje dokaze imamo za vaskresenje Isusa? Kada kazete da je to najargumentovaniji dogadjaj u istoriji.....koji su to argumenti?


Ima ih bezbroj. Ja sam o tome govorio u predavanju "Eksperiment zivota" u okviru serijala "Nauka i problem smrti" koji mozete da pogledate u odeljku "Download". Takodje, predlazem vam da procitate najbolju apologetsku knjigu o Isusu (knjiga je objavljena pod provokativnim naslovom), koju mozete da skinete na donjem linku:
http://www.cps.or...zlocin.pdf
 
Mungos
Jel se vi to salite? Kakav "izvesni" vladika Nikolaj Velimirovic? U pitanju je jedan od najvecih umova u ljudskoj istoriji.


sta cu ocigledno malo znam, ali svakim danom saznam i ucim nesto novo i korisno
izvinjavam se sto sam rekao 'izvesni' ali neko ga je spominjao (ne ovdje, vec na drugom forumu gdje dolaze samo novopeceni crnogorci da se raspravljaju o vjeri, odnosno da pljuju) kao u korist svoje price a prica posve antihriscanski, pa sam pomislio da se ne radi o jos nekom laznom ucitelju, ali znao sam da je i on i ja u zabludi, a on malo vecoj

gdje mogu da procitam o vladici Nikolaju?
 
Miroljub Petrovic
aleksandar_srnic je napisao:
Ovaj post je predvidjen za postavljanje pitanja. U njemu ce biti iznesene informacije o povezanost Judaizma i Pravoslavlja. Sva pitanja koja vam padnu na pamet prilikom citanja ovih clanaka, mozete postaviti u delu u kome vec postavljate pitanja Miroljubu Petrovicu.

Najpre cemo poceti sa danasnjim Praznikom.

VASKRS

Miroljub je vec napisao da je Pravoslavni vaskrs vezan za Judejsku Pashu, sto je tacno. Mnogi od vas verovatno znaju za sporove koji se vode po pitanju Kalendara kod Srba i uglavnom je zastupljeno ono cuveno ''ili, ili'' Ili Grigorijanski (Rimokatolicki) ili Julijanski (Pravoslavni). Niko ne obraca Paznju da je to ustvari jedan te isti kalendar i niko ne obraca paznju da najznacajniji pravoslavni praznici oko kojih se sve vrti nisu vezani ni za jedan od ova navodno dva kalendara, vec su vezani za Jevrejski Biblijski kalendar. Dakle Vaskrs se u pravoslavnom svetu ne slavi ni po julijanskom ni po grigorijanskom kalendaru, vec po Jevrejskom. Miroljub je u jednom postu objavio pocetak Pashe. Pasha se uvek praznuje 14. Nisana, prva nedelja posle Pashe je praznik Prvina. To je dan kada je Hristos Vaskrsao i to je dan kada se praznuje vaskrsenje Hristovo. U Malim Crkvenim kalendarima imate datume jevrejskih Praznika pa proverite. Jedino odstupanje od rabinskog kalendara je onda kada pash padne na Šabat, tada se Vaskrs slavi u drugu nedelju. Od praznika Prvina se broji sedam sedmica, posle kojih se praznuje drugi Hodocasni praznik kod Jevreja, to je Shavuot, ili Pedesetnica, koja se uvek poklapa sa pravoslavnom pedesetnicom, (silaskom svetoga duha na ucenike Jeshue Nazarecanina). Ipak ako uzmemo izvorni Biblijski kalendar, koji se ne proracnava godinama ili decenijama unapred, vec godina za godinu, izmedju Vaskrsa i pashe nikada nema odstupanja. Vaskrs je uvek na Praznik Prvina. (Prvenaca). Da li vas onda cudi zasto se Hristos u Pravoslavnim Bogosluzbenim Pesmama uvek naziva Prvenac iz Mrtvih koji nas izbavi od smrti! Praznik prvina je Hiljadu i po godina ranije Bog ustanovio upravo da bi ukazao na svoga prvenca koga je podigao iz mrtvih. Otuda i srbska rec ''Vaskrs'' Od koren KRS Kao isKRSnuti - ponici, pojaviti se; vasKRSnuti - ponovo nici posle usahnuca, ali to mozete samo ako ste vec ponikli. Dakle Rec Vaskrs nije nikakva paganska rec niti se uopste moze iskoristiti da oznaci neki drugi pojam, osim ovoga, niti ima veze sa recju krst, kako mnogi misle. dakle nema elemenata za paganizam. Sto se tice ostalih obicaja, kao sto je bojenje jaja crvenom bojom, to je kasnije preuzeto iz zapadnog sveta i zaista je prvobitno bio paganski obicaj, koj je reformulisan kroz hriscanstvo. Nije antibiblijski, ali nije ni obavezan za one koji nece da ga upraznjavaju. Ovo je u najkracim crtama, tek da otvorim seriju clanaka pod nazivom judeopravoslavlje!
 
Miroljub Petrovic
Mungos je napisao:
gdje mogu da procitam o vladici Nikolaju?


Imas u knjizarama, internetu...
 
ALEX
Sta je Bhagavad Gita?
Izmenio/la ALEX na 28.04.2008 00:58
 
ALEX
Cesto spominjete da ce Jevreji da se vrate Bogu kada ih zadesi velika nevolja... Sta mislite kakva bi to nevolja mogla biti, sta ce to da im se desi?

Koliko danas u svijetu zivi Jevreja? Mislim na Jevreje u fizickom smislu, direktne Avramove potomke. A koliko njih su Jevreji i u duhovnom smislu?

Koliko Jevreja zivi u Izraelu i koliko njih su PRAVI JEVREJI?

Sve me ovo zanima zato sto bi volio znati sta ce da se desi, nevjerujem da ce nevolja da bude rat protiv Izraela, zato sto su Jevreji rastrkani po cijelom svijetu, a i ovaj danasnji Izrael je na krivoj strani (u politickom smislu)... Stvarno mi je tesko zamisliti sta to moze da se desi pa da preokrene ovaj svijet naopako i da citav jedan narod vrati na pravu stranu...
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Zasto ljudi dolaze u gradove gde se cene stanova krecu od 2000 do 3000 eura po kvadratu a niko vise nece na selo,gde je zemlja za dzabe?


Zato sto ih tako uce u medijima i televiziji, a roditelji i skole nisu zainteresovani da decu uce ono sto treba.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Sta je Bhagavad Gita?


U pitanju je religiozna knjiga koju koriste hinduisti i ljudi na Istoku. Jos jedna sotonska knjiga.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Cesto spominjete da ce Jevreji da se vrate Bogu kada ih zadesi velika nevolja... Sta mislite kakva bi to nevolja mogla biti, sta ce to da im se desi?


Novi holokaust, mozda gori od onog prvog, i to holokaust najpre u Americi, a ne samo u Evropi (u Evropi ih nema mnogo).

Koliko danas u svijetu zivi Jevreja? Mislim na Jevreje u fizickom smislu, direktne Avramove potomke. A koliko njih su Jevreji i u duhovnom smislu?


Ima ih oko 13 miliona. Ne znam koliko ima duhovnih Jevreja.

Koliko Jevreja zivi u Izraelu i koliko njih su PRAVI JEVREJI?


Oko 5,5 miliona. Ne znam koliko njih su pravi.

Sve me ovo zanima zato sto bi volio znati sta ce da se desi, nevjerujem da ce nevolja da bude rat protiv Izraela, zato sto su Jevreji rastrkani po cijelom svijetu, a i ovaj danasnji Izrael je na krivoj strani (u politickom smislu)... Stvarno mi je tesko zamisliti sta to moze da se desi pa da preokrene ovaj svijet naopako i da citav jedan narod vrati na pravu stranu...


To su ljudi mislili i pred 2. svetski rat. Jevreji su govorili da nece da se vracaju u Izrael "medju zmije i skorpije", ali kad im se desio Hitler, plivali su do Izraela. Scenario ce da se ponovi.
 
Petar
U Crnoj Gori se za Uskrs prikazuju lazni svestenici na televiziji koji traze da udju u hramove SPC. Cujem i da je policija u nekim crkvama. Naravno da nije jedini problem u CG crkva, vec narod koji se odrekao sebe zbog obozavanja boga Mamona!
Zanima me sta vi mislite o buducnosti Crne Gore? Ja se bojim da ce to biti nesto slicno kao sa Hrvatskom, takozvani Crnogorci zamrzece Srbe vise od svega?
 
Petar
Dobro ste me savetovali pre neki dan, ali ja eto nisam poslusao i razgovarao sam u drustvu o moralu i Bibiliji. Malo je falilo da dobijem batine, za dlaku. Sad mi se cini da je bilo junacki da se potucem i tako stanem iza svojih reci. Sta vi mislite o tome? Da li sam pametno postupio sklonivsi se (nisam bas bezao, samo sam napustio to drustvo, posto je bilo ili to ili fizicki obracun)?

ps: ti ljudi su bili spremni da me biju izmedju ostalog i zbog toga sto smatraju da ugrozavam ljudska prava ako pricam da pederi ne treba da imaju paradu u bg-u
Izmenio/la Petar na 28.04.2008 14:24
 
bojsane
Miroljube,da li svi horor filmovi,bez izuzetka,predstavljaju izraz okultnog,a njihovo gledanje okultnu aktivnost?
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
U Crnoj Gori se za Uskrs prikazuju lazni svestenici na televiziji koji traze da udju u hramove SPC. Cujem i da je policija u nekim crkvama. Naravno da nije jedini problem u CG crkva, vec narod koji se odrekao sebe zbog obozavanja boga Mamona!
Zanima me sta vi mislite o buducnosti Crne Gore? Ja se bojim da ce to biti nesto slicno kao sa Hrvatskom, takozvani Crnogorci zamrzece Srbe vise od svega?


Ako se nista dramaticno ne promeni, svi koji budu protiv Evrope proci ce gore nego svi oni koji se do sada nisu slagali.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.22 sekundi!