Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Dobro ste me savetovali pre neki dan, ali ja eto nisam poslusao i razgovarao sam u drustvu o moralu i Bibiliji. Malo je falilo da dobijem batine, za dlaku. Sad mi se cini da je bilo junacki da se potucem i tako stanem iza svojih reci. Sta vi mislite o tome? Da li sam pametno postupio sklonivsi se (nisam bas bezao, samo sam napustio to drustvo, posto je bilo ili to ili fizicki obracun)?


Dobro si postupio sto si se sklonio. Malo ti je bilo neprijatno, ali bolje i to nego da su te prebili, ili da si u gnevu nekog udario i povredio, pa bi te posle policija hapsila.

ps: ti ljudi su bili spremni da me biju izmedju ostalog i zbog toga sto smatraju da ugrozavam ljudska prava ako pricam da pederi ne treba da imaju paradu u bg-u


Ja stvarno ne znam sta si trazio u takvom drustvu. Procitaj prve stihove prvog Psalma.
 
Miroljub Petrovic
bojsane je napisao:
Miroljube,da li svi horor filmovi,bez izuzetka,predstavljaju izraz okultnog,a njihovo gledanje okultnu aktivnost?


Tako je. U pitanju je jedan od najstrasnijih oblika okultizma.
 
nebojsa
Da li mislite da na nasoj politickoj sceni postoje snage koje su kadre da se izbore sa evropskom zveri, a to bi najlakse, cini mi se, ucinili kada bi postujuci Boziji zakon, prvo se obracunali sa domacim poklonicima i zagovornicima ljudskih prava, bezpogovornog ulaska u EU,...?
Acim
 
djordjije
Prvo bih svim pravoslavnim vjernicima cestitao Vaskrs rijecima HRISTOS VOSKRESE. Sto se tice ovih kritika na racun vjernika u Crnoj Gori, mislim da su neosnovane i nepravedne. Ne mozete uzimati za pravo stanje ono sto vidite na crnogorskim kanalima jer oni ne oslikavaju sliku prave Crne Gore.U noci kada se docekivao Vaskrs, a pogotovu ujutro mogu vam reci da je svaki hram u Crnoj Gori bio ispunjen do poslednjeg mjesta, a ispred Sabornog Hrama u Podgorici vise je naroda stajalo ispred nego unutra a ljudi koji su bili u Podgorici znaju koliko ljudi moze da stane u ovom Hramu. Ja sam relativno mlad pa ne znam kako je to nekad bilo ali mi starije osobe kazu da nikada u zadnjih 50 godina Crkve i Hramovi nisu bili tako ispunjeni u Crnoj Gori. Jos jednom ponavljam svim ljudima u Srbiji da ne vjeruju nacionalnij televiziji Crne Gore koju gledaju preko satelita posto ona ne odrazava pravo stanje u Crnoj Gori.
 
Dino
Da li je u redu ubiti nekoga u samoobrani?
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
aleksandar_srnic
Dino je napisao:
Da li je u redu ubiti nekoga u samoobrani?


Šesta zapovest iz dekaloga na Hebrejskom glasi LO TIRCA što bi se odnosilo na ubistvo koje neko počini sa namerom, kao zločin.

Pre izvesnog vremena video sam jedan prevod koji ovu uredbu prevodi ovako
''NE POČINI ZLOČIN UBISTVA''

To bi bio najrealniji prevod. Dalje zakljucuj sam!
Izmenio/la aleksandar_srnic na 28.04.2008 21:37
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
Alen Prstec
Da li imate ženu, djecu? Postoji li uspješno liječenje kroničnog tinitisa? O ubojstvu... Što znači ljubiti neprijatelje? Zanima me, jer svašta ovdje čitam. Da li je Krist govorio o tome ili da o ubojstvu radije povučemo paralelu na smrtnu kaznu, drzavni ustav, ne i ponašanje Kristovog sljedbenika-učenika?
 
Petar
Kad sam bio klinac i kad bi pogledao neki horor nisam mogao da zaspem i stalno sam imao utisak da mi neko dise za vratom, da su neka cudovista sa tv ekrana usla u moju sobu.
Jel vi tvrdite da je gledanje ovakvih filmova prizivanje demona?
 
Petar
Moja je greska sto sam isao u takvo drustvo, ali ipak nisam ocekivao tako agresivnu reakciju. Izgleda da bezboznici potpuno polude kada pocne da se prica o Bogu, ja ne znam sta je to.....odjednom se izoblice, lica im se zgrce, usta iskrive, mrznja izbija iz ociju...hoce da se biju bre! Mora da to demon radi kroz njih, jer ja poznajem te ljude, oni nisu tako agresivni. Izgleda da ih muci savest jako ili tako nesto. Citao sam negde da demon zadrhti i poludi od mrznje na pomen Isusa Hrista, pa mozda tako i oni. Ovo i nije pitanje, vise komentar, ali mozda imate nesto da kazete u vezi sa ovim.

A nisam razumeo ono "Oni koji su protiv Evrope proci ce gore od onih koji se do sad nisu slagali" Ko se nije slagao? O cemu vi to?
Izmenio/la Petar na 28.04.2008 21:59
 
aleksandar_srnic
Petar je napisao:
Kad sam bio klinac i kad bi pogledao neki horor nisam mogao da zaspem i stalno sam imao utisak da mi neko dise za vratom, da su neka cudovista sa tv ekrana usla u moju sobu.
Jel vi tvrdite da je gledanje ovakvih filmova prizivanje demona?


Arhimandrit Tadej iz Vitovnice, je davno napisao jednu knjigu pod naslovom: ''Kakve su ti misli, takav ti je i zivot''

Postoji logika ljuske prirode koja glasi: ''U ono što gledaš u to se i pretvaraš!''

U zavisnosti odo toga kakvim sadržajem hranite svoj mozak, takav ce vam biti i celokupan svet. Ubica misli da su svi oko njega ubice i zazire da ga nece ko ubiti. Lopov misli da su i drugi oko njega lopovi i na oprezu je da ga nece ko pokrasti! Ako posmatramo nasilne scene, nasilje ce se ubrzo sroditi sa nasim duhom. Pa logicno je da gledanjem horor filmova demonizujemo svoj mozak, jer su ono proizvod osatanjenog sveta. A mi znamo da se takvi proizvodi uvek pakuju u lepu ambalazu pa nam na prvi pogled sve deluje bezazleno.

Zivite sa molitvom u srcu, srodite se sa Duhom svetim i posle nekog vremena sve ce vam biti jasno! Ali, nema povlacenja!
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
ifes
molim Vas za komentar, najpre
uzece crkve - pa
7 godina nevolja -
2. Hristov dolazak -
1000 godisnje carstvo.
koliko je ovo teološki tačno. Da li su ovi dani, ustvari zadnji dani (ne godine) kada
je mogucnost svesno stati na Božju stranu i prihvatiti milost ?
Ako znamo da u Izraelu je sve spremno za igradnju 3.hrama u kome ce Hristos vladati, a Izrael je tačan biblijski časovnik.
 
nikola vujosevic
Hristos Voskrese! Svu braću i sestre naše neka prati blagoslov Gospoda Isusa Hrista. Profesore interesujeme koji faraon je vladao u vreme kada je Mojsije, kao gospodnji sluga, izveo Jevreje iz egipatskog ropstva, pošto sam slušao i čitao neke oprečne stavove? Da li je pristup Sinajskoj gori u Saudiskoj Arabiji dozvoljen, budući da je ograđena i da je pod policijskim nadzorom? Čuo sam da se Kovčeg zaveta nalazi u Etiopiji, te me zanima šta vi mislite o tome? Nije mi baš najjasnije da li je Jotor pošao sa Mojsijem u obećanu zemlju? Možete li nam preporučiti neki dobar biblijski atlas? Oprostite ako postavljam suviše pitanja dragi profesore.
 
Miroljub Petrovic
nebojsa je napisao:
Da li mislite da na nasoj politickoj sceni postoje snage koje su kadre da se izbore sa evropskom zveri, a to bi najlakse, cini mi se, ucinili kada bi postujuci Boziji zakon, prvo se obracunali sa domacim poklonicima i zagovornicima ljudskih prava, bezpogovornog ulaska u EU,...?


U ovom trenutku ne postoje, ali mozda ce postojati kad saznaju neke stvari o Bogu.
 
Miroljub Petrovic
djordjije je napisao:
Prvo bih svim pravoslavnim vjernicima cestitao Vaskrs rijecima HRISTOS VOSKRESE. Sto se tice ovih kritika na racun vjernika u Crnoj Gori, mislim da su neosnovane i nepravedne. Ne mozete uzimati za pravo stanje ono sto vidite na crnogorskim kanalima jer oni ne oslikavaju sliku prave Crne Gore.U noci kada se docekivao Vaskrs, a pogotovu ujutro mogu vam reci da je svaki hram u Crnoj Gori bio ispunjen do poslednjeg mjesta, a ispred Sabornog Hrama u Podgorici vise je naroda stajalo ispred nego unutra a ljudi koji su bili u Podgorici znaju koliko ljudi moze da stane u ovom Hramu. Ja sam relativno mlad pa ne znam kako je to nekad bilo ali mi starije osobe kazu da nikada u zadnjih 50 godina Crkve i Hramovi nisu bili tako ispunjeni u Crnoj Gori. Jos jednom ponavljam svim ljudima u Srbiji da ne vjeruju nacionalnij televiziji Crne Gore koju gledaju preko satelita posto ona ne odrazava pravo stanje u Crnoj Gori.


Nema nista od te price. Vise ljudi ima po kaficima i diskotekama u Crnoj Gori, nego po crkvama za Uskrs. Crna Gora, pored Rusije, ima najvecu stopu moralnog propadanja, a njihova vlast zeli na sve nacine da se dokaze pred Evropom i Vatikanom kako su lojalni, tako da ce uskoro crkve u Crnoj Gori, kao i narod koji ide u njih, da dozive sudbinu Kosova, a i goru, ako se ne desi neko Bozje cudo.
 
Miroljub Petrovic


Ma kakav Cernobilj. Kad Bog dopusti demonima da rade ono sto ljudi traze, bice kao sto miliona Cernobilja.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Miroljube da li Hriscanin treba da dozvoli da ga biju i okrene drugi obraz kako kaze Hrist (i prodje kao jedan decko iz mog grada koga su prebili bejbolkom) ili treba da se brani od nasilnika silom?


Hriscanin treba da se sklanja od budala i niko nece da ga bije. A ako ga napadnu, treba da pokusa da pobegne, a ako ni to ne moze, onda treba da se brani na sve nacine.
 
Miroljub Petrovic
Alen Prstec je napisao:
Da li imate ženu, djecu?


Imam.

Postoji li uspješno liječenje kroničnog tinitisa?


Svaka bolest moze da se leci. Ovde sam postavio link za enciklopediju prirodnog lecenja na engleskom. Pogledajte neki od prethodnih postova.

O ubojstvu... Što znači ljubiti neprijatelje? Zanima me, jer svašta ovdje čitam. Da li je Krist govorio o tome ili da o ubojstvu radije povučemo paralelu na smrtnu kaznu, drzavni ustav, ne i ponašanje Kristovog sljedbenika-učenika?


Ljubiti neprijatelje znaci truditi se da im se pomogne, tamo gde je to moguce, da se i oni okrenu Bogu i da se spasu.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Kad sam bio klinac i kad bi pogledao neki horor nisam mogao da zaspem i stalno sam imao utisak da mi neko dise za vratom, da su neka cudovista sa tv ekrana usla u moju sobu.
Jel vi tvrdite da je gledanje ovakvih filmova prizivanje demona?


Tako je.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
A nisam razumeo ono "Oni koji su protiv Evrope proci ce gore od onih koji se do sad nisu slagali" Ko se nije slagao? O cemu vi to?


Oni koji prkose svetu, a nece da se okrenu Bogu, proci ce kao Jevreji u nacistickoj Nemackoj.
 
Miroljub Petrovic
ifes je napisao:
molim Vas za komentar, najpre
uzece crkve - pa
7 godina nevolja -
2. Hristov dolazak -
1000 godisnje carstvo.
koliko je ovo teološki tačno.


Ovo je skroz neozbiljno, odakle vam to?

Ako znamo da u Izraelu je sve spremno za igradnju 3.hrama u kome ce Hristos vladati, a Izrael je tačan biblijski časovnik.


Ko je spreman za zidanje Hrama? Jel mislite da ce oni debeli zulufari da zidaju Hram? Prvo ide obracenje Bogu, pa onda zidanje Hrama.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.90 sekundi!