Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Verovatno vam je poznato da se deca u osnovnim skolama igraju igre "prizivanje duhova." Ovde se verovatno radi o prizivanju demona. Interesuje me da li znate kakve posledice mogu imati deca od ovakve "igre?"


O tome sam vec govorio ovde vise puta. Posledice su nesagledive, od kosmarnih snova, do toga da deca polude. Imao sam prilike da vidim brojne primere opsednutosti dece.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Da li je uvek posledica opsednutosti demonima ludilo? Jer demoni svakoga dana deluju na osecanja milijardi ljudi pa oni nisu ludi ili opsednuti. Koja je razlika izmedju opsesije i obicnog napada demona da tako to nazovem?


Opsednutost je jedna vrsta hipnotisanosti, kada je osoba pod kontrolom demona.

Sta je egzorcizam? Demon se valjda isteruje moralnim nacinom zivota i molitvom? Nema nikakvih posebnih vestina tu (da se drzi krst pored kreveta ili da se neko prska svetom vodicom), jel tako?


Tako je.
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Recite kakve moci imaju demoni. Pretpostavljam da deluju na osecanja, ubacuju misli (tu je onaj fenomen prisilnih misli). Sta jos? Kako rade? Kakve su njihove mogucnosti, sposobnosti?


Demoni ne mogu da ubiju coveka, niti da ga vaskrsnu, a sve ostao mogu, ako covek ode na njihov teren (zivi nemoralno).

Da li se radi o ekipi "vrhunskih naucnika" koji 6000 godina smisljaju kako da uniste coveka?


Tako je. to su demoni.

Kako to da je za pobunu covek kaznjen smrcu, a ovim stvorovima je dopusteno da haraju tolike godine a da ne umiru?


Oni su druga vrsta stvorenja i oni ce na kraju istorije biti unisteni.
 
Miroljub Petrovic
nebojsa je napisao:
Pre neki dan je bio snimak tuce decaka iz osnovne skole, gde njih pet,sest, palicom premlacuju svoga drugara! Pri tome se vidi kako su mu razbili glavu i ,uopste, jeziv je prizor. Moje pitanje je: posto smatram roditelje najodgovornijim za vaspitanje svoje dece, da li postoje mere, bilo koje vrste, kojima bi se za kratko vreme prevaspitali,prvo roditelji, pa deca?


Naravno da postoje mere da se prevaspitaju roditelji, a to je uvodjenje adekvatnih zakona (Mojsijevih zakona ili teokratije).

I koliko je uopste potrebno vremena da, uz primenu jedne sveobuhvatne drzavne politike na planu obozenja coveka, nase drustvo postane i ostane imuno na svo zlo sto dolazi sa strane?


Vrlo brzo, najduze formiranje nove generacije (20-40 godina). Tako je Bog radio kada Jevreji nisu hteli da udju u Obecanu zemlju. On ih je vratio u pustinju i njihove sinove nakon 40 godina uveo.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Sta mislite o tome sto su ovi nesrecnici potpisali sporazum sa EU?


To nema veze sa nama. Mi treba da radimo nas posao, a to je da se okrecemo Bogu, pa ce Bog da se obracuna sa nasim neprijateljima.

Sta mislite hoce li SRS imati vecinu na ovim izborima?


Mozda, ali ne verujem da bi to donelo neku bitnu promenu.

Sta mislite oko cega ce se zakuvati na Balkanu? Sigurno da ce doci do rata (to je jedini nacin da narod vidi sta je istina i da se okrene Bogu, jer Boga zovu samo kad ih nesto boli). Koji bi mogao biti povod za rat? Kosovo, voda, ili ce nas iz cista mira bombardovati?


Nema vise ko da ratuje. Do zakuvavanja moze da dodje jedino usled velikih prirodnih katastrofa.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Danas mi je drug pricao o ovome, nije iz prve ruke pa nisam sto posto siguran, pa nek me niko ne drzi za rijec... (cini mi se da je gledao "Na rubu znanosti" na HRTu)!

Maje su imale kalendar kojim su sve zivo predvidjeli, znali unapred kad ce sta da se desi (kalendar je tacan u dan, bar do sada se pokazao tacnim). Uglavnom, njihov kalendar zavrsava 21.2.2012. (nisam bas siguran da je 21.2)! Kazu da ce tada bog sunca nesto da uradi i da ce doci do neke promjene, oglavnom oni dalje ne racunaju vrijeme - to je kraj, 2012!

Sta mislite o tome? Koliko se uopste moze vjerovati tim narodima, znamo da su bili puno napredniji, ali svi su bili demonizovani, nista nisu znali o Bogu, klanjali se kipovima, na kraju su se sami i unistili...


Ma kakve Maje... To su bili obozavaoci demona i zato su nestali.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kako je ovaj zivot nekom rat nekom brat,neko zivi u izobilju a neko nema umire od gladi,neko seje a drugi mu posejano gazi,neko je rodjen da bude veliki a neko da ostane celog zivota mali,neko ceo zivot zdrav ,neko umire od teske bolesti?


Ta konstatacija nije tacna. U Bibliji jasno pise: "A onima koji ljube Boga sve ide na dobro." Car David kaze: "Bijah mlad i ostareh, i ne vidoh pravednika da mu nesto nedostaje." Ko zivi po svojoj savesti nema sanse da ce lose da prodje, osim ako ga budu proganjali zbog moranog zivota (apostoli su bili radosni sto su imali cast da stradaju za Hrista).
 
Miroljub Petrovic
geologicharka je napisao:
Zasto ste izbrisali moj post, kada sam lepo postavila pitanje?


Na to pitanje sam vam vec odgovorio deset puta.
 
Miroljub Petrovic
Servus Dei je napisao:
Pitanje i za Miroljuba i za Aleksandra, nedavno sam raspravljao o trojedinom Bogu i ova pitanja mi je jedan kolega postavio, pa molim da odgovorite na njih:

Kako to da izabrani Božji narod - Izrael nije verovao u trojstvo, nego u samo Jednoga Boga- JHVH? Onda je Izrael svo vrijeme bio u strašnom grijehu?Onda je Bog Izraela uvalio u taj grijeh, jer nije Izraelu otkrio "istinu" o sebi...?


Ko kaze da nisu verovali u Trojstvo? Verovali su u pocetku, ali su kasnije zaboravili skoro sve sto je vezano za Boga.
 
Petar
Ko stoji iza 11. septembra?
 
Petar
Miroljub Petrovic je napisao:
acomegas je napisao:
Da li ste gledali slide show ŽIG ZVERI ili DIGITALNI ANĐEO? Ako niste volio bih da vam ga pošaljem poštom pa da ga poslije prokomentarišete.
Na koju adresu se može poslati?


Gledao sam, nije lose.


Krikovi prokletih iz utrobe zemlje? Pakao u unutrasnjosti zemlje? Ovo je besmislica, zar ne?
A i prica o Ruskom caru koji pobedjuje novi svetski poredak je verovatno van pameti....
 
acomegas
Gdje se može pronaći muslimanska vjerska knjiga kuran na srpskom jeziku?
Aleksandros
 
Synex
Mozete li mi malo pojasniti zasto su se prinosile žttve Bogu: paljenice i zrtve na ugodne mirise? Ako sam ja to dobro napisao.
Vjerujem u ...
 
aleksandar_srnic
bokiva je napisao:
Sta znaci konkretno ovaj stih "Blago siromasnima duhom jer je njuihovo carstvo nebesko" kojim siromasnima?


Siromašni duhom = prostodušni! Ljudi jednostavnog duha kojima je dobro dobro, a zlo, zlo. Ljudi koji ne komplikuju ništa. Kroz prostodušnost se otkriva proroda greha. Vrlina je jednostavna i jasna. Greh je komplikovan i zamagljuje vid.(duhovni). Vrlina ide ka jasnom cilju. Greh bludi u nedogled! I tako dalje. Zato je Carstvo Nebesko onih koji su prostodušni, jer oni prepoznaju greh u sebi, tako da imaju mogućnost da ga prevaziđu. Prostodušnost je početak rada na sebi. Bludni sin je onog momenta kada je rekao reči: ''Oče sagreših nebu i tebi i više nisam dostojan nazvati se sinom tvojim. Primi me kao jednog od najamnika svojih'' pokazao svoju prostodušnost. On je pristao i da živi kao sluga znajući koliko bi to mogao biti težak način života, samo da uživa u miri roditeljskog doma. E, sada to uporedi sa njegovim prvobitnim stanjem i iskristalisaćeš sliku o prostodušnosti i godrdosti!
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
aleksandar_srnic
Synex je napisao:
Mozete li mi malo pojasniti zasto su se prinosile žttve Bogu: paljenice i zrtve na ugodne mirise? Ako sam ja to dobro napisao.


Dva razloga. Čovek je prinosio najbolje od stoke i plodova. Uglavnom prvine. Zašto? Prvo da time što će se odreći onoga za čime mu srce žudi, posvedoči svoju ljubav prema Bogu. Drgo sve te žrtve su imale nekakvu poruku. Podsećale su ga u čemu je suština života, a ukazivale su i na žrtvu koju Bog planira da ostvari radi spasenja čoveka.

''Miris ugodni'' Spaljivanjem žrtve osećao se misris koji je prijatan ljudskom njuhu, a do Boga je dopirao miris čovekovih razloga zbog kojih prinosi žrtvu! (Zato Bog nije pogledao na Kainovi žrtvu)
Izmenio/la aleksandar_srnic na 30.04.2008 19:35
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
aleksandar_srnic
acomegas je napisao:
Gdje se može pronaći muslimanska vjerska knjiga kuran na srpskom jeziku?


Pogledaj na internetu. Ako ne nadješ ništa informiši se u Islamskoj zajednici!
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
aleksandar_srnic
bokiva je napisao:
Da li Jevreji prinose jos zrtve paljenice i ako ne zasto?


Ne prinose, zato što nema Hrama. Iz istog razloga to ne čine ni Mesijanski jevreji. Apostol Pavle je prinosio žrtve. Ali posle razorenja Hrama, to niko ne čini!
Izmenio/la aleksandar_srnic na 30.04.2008 21:17
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
geologicharka
Miroljub Petrovic je napisao:
geologicharka je napisao:
Zasto ste izbrisali moj post, kada sam lepo postavila pitanje?


Na to pitanje sam vam vec odgovorio deset puta.


Niste ni jednom, ali dobro, ako ne znate, pa tako izbegavate, u redu je...
mente et malleo...
 
www.freewebs.com/anamladenovic
Alen Prstec
aleksandar_srnic je napisao:
bokiva je napisao:
Da li Jevreji prinose jos zrtve paljenice i ako ne zasto?


Ne prinose, zato što nema Hrama. Iz istog razloga to ne čine ni Mesijanski jevreji. Apostol Pavle je prinosio žrtve. Ali posle razorenja Hrama, to niko ne čini!


Samarijanci na gori Gerizimu i danas žrtvuju životinje.... Nije baš nitko...
 
aleksandar_srnic
Alen Prstec je napisao:
aleksandar_srnic je napisao:
bokiva je napisao:
Da li Jevreji prinose jos zrtve paljenice i ako ne zasto?


Ne prinose, zato što nema Hrama. Iz istog razloga to ne čine ni Mesijanski jevreji. Apostol Pavle je prinosio žrtve. Ali posle razorenja Hrama, to niko ne čini!


Samarijanci na gori Gerizimu i danas žrtvuju životinje.... Nije baš nitko...


Prinose žrtve i muslimani, ali ne radi se o tome. Ne može se žrtva prinositi tamo gde ti srce hoće, već na mestu koje Bog ustanovi! U tu svrhu je služio Hram. Za Samarjane, je i Hristos rekao da ne znaji čemu se klanjaju!
שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד
 
www.freewebs.com/aleksandarsrnic
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.22 sekundi!