Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Ko stoji iza 11. septembra?


Verovatno americka administracija koja je napravila povod za napad na Avganistan (glavni svetski izvor droge) i Irak (izvor nafte).
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
acomegas je napisao:
Da li ste gledali slide show ŽIG ZVERI ili DIGITALNI ANĐEO? Ako niste volio bih da vam ga pošaljem poštom pa da ga poslije prokomentarišete.
Na koju adresu se može poslati?


Gledao sam, nije lose.


Krikovi prokletih iz utrobe zemlje? Pakao u unutrasnjosti zemlje? Ovo je besmislica, zar ne?
A i prica o Ruskom caru koji pobedjuje novi svetski poredak je verovatno van pameti....


Slazem se.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Neki naucnici tvrde da su simpanze na nivou razvoja deteta od 5 godina,za neke tvrde da znaju neke matematicke probleme resavaju i uspesno koriste orudja da li mogu na ovaj nacin da dokazu da su imali iste pretke?


Vec sam sto puta rekao da se ne citaju evolucionisticke gluposti.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Sta znaci konkretno ovaj stih "Blago siromasnima duhom jer je njuihovo carstvo nebesko" kojim siromasnima?


Misli se na one koji zele duhovno da se obogate i koji teze ka duhovnim vrednostima, jer iz takvih vrednosti proizilaze dobri prijatelji, jaka porodica, dobra deca, jaka drzava i sve ono sto zaista vredi.
 
Miroljub Petrovic
acomegas je napisao:
Gdje se može pronaći muslimanska vjerska knjiga kuran na srpskom jeziku?


Imate je u knjizari Metafizika u Beogradu, Solunska 10, tel. 011/292-0062.
 
Miroljub Petrovic
Synex je napisao:
Mozete li mi malo pojasniti zasto su se prinosile žttve Bogu: paljenice i zrtve na ugodne mirise? Ako sam ja to dobro napisao.


To je malo dublja teologija. Za to je potrebno poznavanje hebrejskog jezika, a to nije vazno za nasu pricu ovde.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li Jevreji prinose jos zrtve paljenice i ako ne zasto?


Ne prinose jer nema Hrama.
 
Miroljub Petrovic
geologicharka je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
geologicharka je napisao:
Zasto ste izbrisali moj post, kada sam lepo postavila pitanje?


Na to pitanje sam vam vec odgovorio deset puta.


Niste ni jednom, ali dobro, ako ne znate, pa tako izbegavate, u redu je...


Pa ako ste zakljucili da ne znam, onda nemojte vise da mi postavljate pitanja jer sam ocigledno neznalica. Pitajte vaseg profesora geofizike, on sve zna.
 
sasa
Dobar dan svima,
zanima me, Miroljube, da li ste vec pisali o tome i sto mislite o znaku Jone proroka, jedinom koji je naveden, to jest, da li je Jeshua Mashijah raspet u srijedu ,dan prije Pashe, da li je nakon tri dana i tri noci ustao, to jest po zavrsetku subote (tjedne).
Ili verujete da je raspet u petak i vaskrsnuo u nedjelju?

Da li je ovo vazno teolosko pitanje u vasem verovanju?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 01.05.2008 16:48
 
sasa
Da li adventisticka crkva (uz najvece postovanje iskrenim clanovima) isto tako treba biti potpuno reformirana, hramovi poruseni, krenuti od samog pocetka kao sasvim nova crkva?

Sto mislite o situaciji u ovoj zajednici, da li je u vlasti demona?
 
Dino
Dali je zaljubljenost opsjednutost? Ako je, koji je lijek protiv toga, ako ga ima?
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
Petar
Kakvi su odnosi izmedju tajnih drustava? Recimo masoni i iluminati, malteski vitezovi, lobanja i kost, itcd. Kakav je odnos masona i Vatikana?
Da li na celu svih tajnih drustava stoji Lucifer? Ko zapravo planira ovaj tzv. novi svetski poredak (slabljenje drzava, ujedinjenje religija, povezivanje svih drzava u jednu)? Da li to cini Lucifer licno? Masoni komuniciraju sa njim, da li i druga tajna drustva to rade? A Papa??
 
Mungos
Profesore, ne znam da li ste nekad culi za narodne doktorske vjestine poput 'savijanje pupka' ? To je popularno bilo kod starijih zena, baka, u CG sad ne znam za dalje, i tako ima dosta nekih nazovi vjestina,. Poenkad su imale zaista dobar ucinak. Kakvo je vase misljenje o tome?
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Jeli Hrist imao kratku ili dugu kosu u njegovo vreme je bilo zabranjeno valjda muskarcima da gaje kosu sem Nazerejima zasto samo njima je bilo dopusteno a ostalima ne?


Nemamo izvestaj o tome, ali u to vreme su muskraci obicno imali malo duzu kosu, negde do iznad vrata, i nosili su brade. Istorijski izvestaji kazu da su oni koji su brijali brade smatrani homoseksualcima.
 
Miroljub Petrovic
sasa je napisao:
Dobar dan svima,
zanima me, Miroljube, da li ste vec pisali o tome i sto mislite o znaku Jone proroka, jedinom koji je naveden, to jest, da li je Jeshua Mashijah raspet u srijedu ,dan prije Pashe, da li je nakon tri dana i tri noci ustao, to jest po zavrsetku subote (tjedne).
Ili verujete da je raspet u petak i vaskrsnuo u nedjelju?


Pisao sam o tome na forumu "Vidovdan", ali evo i ovde da kazem par reci. U Bibliji pise da "kao sto je Jona bio tri dana i tri noci u trbuhu ribe, tako ce i Isus biti tri dana i tri noci u SRCU ZEMLJE." Zapazite da se nigde ne kaze da ce Isus biti "u grobu" tri dana i tri noci, nego u "srcu zemlje". Moje misljenje je da se taj izraz "u srcu zemlje" odnosi na stanje odvojenosti od Boga. Naime, u Bibliji se kaze da ce u poslednje vreme demoni biti pusteni iz bezdana (vidi Otkrivenje 9. poglavlje) da "muce ljude 5 meseci". Takodje imamo da onaj legion demona kaze Isusu: "Nemoj da nas saljes u bezdan..."

Dalje, u Bibliji se kaze da se demoni drze u "tartaru" za dan suda (to je jedino mesto u Bibliji gde se koristi ta rec). U hebrejskom jeziku rec za bezdan (tehom) se odnosi na veliku dubinu (mora ili zemlje). Izgleda kao da postoji neka dimenzija na Zemlji u kojoj se jedna grupa demona drzi za dan suda, i da ti demoni mogu povremeno da izlaze iz tog bezdana, u zavisnosti koliko ih ljudi prizivaju (zive nemoralno).

Ono sto je vazno, jeste da "velika dubina" ili "bezdan", odnosno "srce zemlje" (u kojoj je Isus bio tri dana i tri noci), predstavlja mesto ili stanje odvojenosti od Boga, jer demoni su potpuno odvojeni od Boga. Oni su doveli sebe u stanje hule na Svetog Duha. To je najgore stanje u koje stvorenje moze sebe da dovede.

Posto je Isus. izmedju ostalog, preuzeo na sebe nasu krivicu, On je pre pogubljenja bio u stanju potpune odvojenosti od Boga kao najveci gresnik. U cetvrtak uvece, pre hapsenja, On se molio Bogu, ali je video da je odvojen od Boga, i to je onaj trenutak kada je Njegova molitva bila toliko srcana, i duhovna borba tako velika, da mu je krv kapala sa cela (u pitanju je jedno stanje kada usled velikog stresa osobi popucaju kapilari i oslobadja se mala kolicina krvi). Tada je andjeo dosao da ga hrabri.

Dakle, od cetvrtka uvece do nedelje ujutru Isus je bio duhovno odvojen od Boga (tri dana i tri noci), On je bio u stanju "u srcu zemlje", odnosno u onom duhovnom stanju prema Bogu u kojem se nalaze najveci gresnici i demoni.

Da li je ovo vazno teolosko pitanje u vasem verovanju?


To nije vazno teolosko pitanje, ali ga neki ljudi potenciraju da bi nasli izgovor da navodno "pronalaze mane" Bibliji, odnosno da traze izgovor da zive u grehu.
 
Miroljub Petrovic
sasa je napisao:
Da li adventisticka crkva (uz najvece postovanje iskrenim clanovima) isto tako treba biti potpuno reformirana, hramovi poruseni, krenuti od samog pocetka kao sasvim nova crkva?


Moje misljenje je da su se sve protestanske crkve, manje ili vise, veoma odvojile od Boga. U njihovim crkvama se jos uvek ne rade takve gnusobe kakve se rade u papskoj crkvi (iako neki, kao sto su pentakostalci, direktno prizivaju demone i pod njihovim uticajem padaju u trans i pricaju neke nerazumljive stvari). Mislim da je protestantima potrebna korenita reforma. Prvo treba da prestanu da se kurvaju i da idolopoklonisu (da trce za materijalnim) i da se okrenu porodici i zdravom nacinu zivota (mozda da odu u neki manastir da nauce da rade i da se zdravo hrane), a onda da menjaju teologiju.

Sto mislite o situaciji u ovoj zajednici, da li je u vlasti demona?


Mislim da je stanje u adventistickoj crkvi jako lose. Secam se kada je pre 15 godina gostovao u Beogradu jedan adventisticki teolog iz Amerike, koji je inace bio u samom vrhu adventisticke crkve u svetu. Ja sam otisao da cujem sta kaze jedan od njihovih vodecih teologa. Prva recenica koju je izgovorio bila je: "Meni je drago sto sam dosao u Jugoslaviju iz vise razloga, a jedan od njiih je sto moj sin ima devojku koja je iz Jugoslavije."

Pazite, ovo je bilo pre 15 godina. Dakle, kurvarstvo je odavno legalizovano u ovoj crkvi (kao i u drugim protestanskim crkvama). Koliko mi je poznato, pre par godina su iz srednje adventisticke skole u Novom Sadu (tamo postoji internat) izbacili jednu ucenicu jer je ostala u drugom stanju. Imao sam priliku da vidim djake te skole, i mogu vam reci da se ne razlikuju mnogo od djaka sekularnih srednjih skola. Kada sam nedavno gostovao na jednoj makedonskoj televiziji, upoznao sam jednog djaka te skole koji je iz Makedonije. On mi je nesto pokazivao na svom lap top kompjuteru, a na desktopu mu je bila slika neke devojke. Ja sam ga pitao: "Jel ti ovo devojka?" Njemu je bilo neprijatno, ali je priznao da jeste. Onda sam ja poceo da ga zezam: "Kakav si ti to hriscanin, kad imas devojku? Jel proucavas nasamo sa njom Bibliju? Jel se pipkate?..." Video sam da je momak razumeo poruku i posle mi se jos par puta javio na e-mail, izgleda da ce biti nesto od njega.

Kad odem u Ameriku, onda me neki adventisti pozovu da odrzim predavanje u njihovoj crkvi, ali me mole da pricam samo o stenama i fosilima, a da ne pricam o moralu, kurvarstvu, idolopoklonstvu, zdravoj ishrani, da ne sablaznim "vernike".

I jos mozda da kazem ovo, koliko mi je poznato, jedan od staresina avdentisticke crkve u Beogradu (ili neka uticajna licnost u crkvi) je jedan od najpoznatijih i najuticajnih clanova jednog tajnog drustva u Beogradu. Svi znaju da je on clan (cak mozda i lider) jednog tajnog drustva, ali to tolerisu jer donosi velike pare u crkvu. Cak mnogi clanovi adventisticke crkve odbacuju knjige Elen Vajt (koja se u toj crkvi smatra Bozjim prorokom), zato sto ona govori negativno o kurvarstvu i idolopoklonstvu. Dakle, veliki je otpad u toj crkvi.
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Dali je zaljubljenost opsjednutost?


To je teska opsednutost demonima.

Ako je, koji je lijek protiv toga, ako ga ima?


Da se devojka sklanja od muskog drustva, a mladic od zenskog drustva, i da svoje misli i dela usmeravaju na duhovne i uzvisene stvari.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 01.05.2008 17:57
 
Miroljub Petrovic
Petar je napisao:
Kakvi su odnosi izmedju tajnih drustava? Recimo masoni i iluminati, malteski vitezovi, lobanja i kost, itcd. Kakav je odnos masona i Vatikana?


Sva tajna drustva su mudjusobno povezana i imaju "bratske odnose".

Da li na celu svih tajnih drustava stoji Lucifer? Ko zapravo planira ovaj tzv. novi svetski poredak (slabljenje drzava, ujedinjenje religija, povezivanje svih drzava u jednu)? Da li to cini Lucifer licno?


Da, on to cini.

Masoni komuniciraju sa njim, da li i druga tajna drustva to rade? A Papa??


Vrlo je moguce da i papa sa njim komunicira.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 01.05.2008 18:00
 
Miroljub Petrovic
Mungos je napisao:
Profesore, ne znam da li ste nekad culi za narodne doktorske vjestine poput 'savijanje pupka' ? To je popularno bilo kod starijih zena, baka, u CG sad ne znam za dalje, i tako ima dosta nekih nazovi vjestina,. Poenkad su imale zaista dobar ucinak. Kakvo je vase misljenje o tome?


Nisam cuo za vestinu "savijanja pupka". To treba da pitate na forumu "serujem.org". Oni su strucnjaci za te stvari.
 
Mungos
Ne profesore ozbiljan sam bio, to postoji ovamo u CG, eto moja baba je to radila kad nam se tobos 'razvije pupak', odnosno kad boli stomak, a ona tamo uzme tanjir napuni vode i obrne solju u to i pocne nesto kao da prica, pominje imena i sl.
Zatim poznate je bilo i nekakvo 'bajanje' kad malo dijete danima place pa ne mogu roditelji da ga smire, pa ga vode kod nekih baba koje znaju tu rabotu.
Pretpostavljam da se radi o nekoj okultnoj vjestini zato sam vas i pitao. Ali otkud to pobogu, odakle vuce korijene? Mozda od Islama?
Nadalje vrlo su popularna gatanja u solju od kafe i slicne rabote, slusajuci Vasa predavanja i citajuci po forumu moze se zakljuciti da se radi o okultnim stvarima.
Izmenio/la Mungos na 01.05.2008 18:14
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.25 sekundi!